HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"

Fairfield County
MADD Dash 5K
Stratford, CT

August 26, 2000

OVERALL WINNERS

Mike Slinskey, Chelsea, NY - 15:04
Amie Guest, Wolcott, CT - 18:57

madd1.jpg (62958 bytes) madd2.jpg (41414 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.gif


 

Overall Finish List


    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Mike Slinskey           Chelsea  NY         31 ***** M 30-39        15:04    4:52/M
       2    Matt Reloff             Rocky Hill  CT      33     1 M 30-39        16:06    5:12/M
       3    Don Cavanaugh           Waterbury  CT       37     2 M 30-39        16:15    5:15/M
       4    Edward Lucas            Shelton  CT         29     1 M 20-29        16:31    5:20/M
       5    Alan Mac Dougall        Branford  CT        35     3 M 30-39        16:33    5:20/M
       6    Eric Hodska             Shelton  CT         33     4 M 30-39        16:36    5:21/M
       7    Mike Hudzik             Babylon  NY         36     5 M 30-39        16:38    5:22/M
       8    James Butler            Fairfield  CT       22     2 M 20-29        16:44    5:24/M
       9    Jhonny CaMacHo          Plantsville  CT     38     6 M 30-39        16:46    5:25/M
      10    Evan Mc Farland         Wilbraham  MA       21     3 M 20-29        16:49    5:25/M
      11    David Cruz              Kenilworth  NJ      20     4 M 20-29        16:50    5:26/M
      12    Michael Dougherty       Nutley  NJ          18     1 M 13-19        16:52    5:26/M
      13    Rick Klutey             Ridgefield  CT      37     7 M 30-39        16:53    5:27/M
      14    Charles Hornak          Hamden  CT          32     8 M 30-39        17:00    5:29/M
      15    Jeffrey Roginielewicz   Derby  CT           16     2 M 13-19        17:07    5:31/M
      16    Sean Will               Danbury  CT         25     5 M 20-29        17:13    5:33/M
      17    Dan Petouvis            Long Valley  NJ     21     6 M 20-29        17:17    5:35/M
      18    Thomas Hiten            Milford  CT         50     1 M 50-59        17:18    5:35/M
      19    Kevin Skehan            Oxford  CT          40     1 M 40-49        17:18    5:35/M
      20    Dave Strumski           Waterbury  CT       15     3 M 13-19        17:21    5:36/M
      21    Bill Evans              Bethel  CT          44     2 M 40-49        17:25    5:37/M
      22    Matthew Cahalane        North Andover  MA   20     7 M 20-29        17:28    5:38/M
      23    Wes Byerly              Ridgefield  CT      48     3 M 40-49        17:29    5:38/M
      24    James Da Silva          Stratford  CT       17     4 M 13-19        17:29    5:38/M
      25    Jim Tharp               Andover  MA         39     9 M 30-39        17:37    5:41/M
      26    Matthew Borland         Montgomery  NY      18     5 M 13-19        17:43    5:43/M
      27    Justin Percivalle       Shelton  CT         16     6 M 13-19        17:46    5:44/M
      28    Brad Charron            West Haven  CT      45     4 M 40-49        17:48    5:45/M
      29    Keith Moody             Orange  CT          34    10 M 30-39        17:51    5:45/M
      30    Tim Discipio            Easton  CT          38    11 M 30-39        17:51    5:45/M
      31    Steven Ray              Trumbull  CT        32    12 M 30-39        17:53    5:46/M
      32    Drew Viner              Stratford  CT       44     5 M 40-49        17:56    5:47/M
      33    Edward Berberich        Milford  CT         19     7 M 13-19        17:59    5:48/M
      34    Jon Wortmann            Southport  CT       26     8 M 20-29        17:59    5:48/M
      35    John Percivalle         Shelton  CT         47     6 M 40-49        18:06    5:50/M
      36    James Brasser           Pittsford  NY       18     8 M 13-19        18:08    5:51/M
      37    Justin Hardy            Madison  CT         19     9 M 13-19        18:09    5:51/M
      38    Timothy Clapes          Ansonia  CT         16    10 M 13-19        18:10    5:52/M
      39    Elliott Swan            Tarrytown  NY       30    13 M 30-39        18:11    5:52/M
      40    Vic Swaller             Stratford  CT       49     7 M 40-49        18:16    5:54/M
      41    Anthony Benivegna       Fairfield  CT       51     2 M 50-59        18:19    5:55/M
      42    Daniel Lavoie           Watertown  CT       49     8 M 40-49        18:21    5:55/M
      43    Pete Scott              Fairfield  CT       19    11 M 13-19        18:23    5:56/M
      44    Ronald Strumski         Prospect  CT        35    14 M 30-39        18:28    5:57/M
      45    Peter Varone            Shelton  CT         42     9 M 40-49        18:28    5:57/M
      46    Richard Goulet          Shelton  CT         15    12 M 13-19        18:34    5:59/M
      47    Joseph Laskey           Monroe  CT          35    15 M 30-39        18:36    6:00/M
      48    Chris Heath             Stratford  CT       17    13 M 13-19        18:42    6:02/M
      49    Tom Elliott             Ridgefield  CT      53     3 M 50-59        18:43    6:02/M
      50    Timothy Ryan            Hopkinton  MA       20     9 M 20-29        18:47    6:04/M
      51    James P. Russo          Waterbury  CT       15    14 M 13-19        18:47    6:04/M
      52    Jud Willadsen           Beacon Falls  CT    15    15 M 13-19        18:56    6:06/M
      53    Randy Chamberland       Shelton  CT         39    16 M 30-39        18:57    6:07/M
      54    Amie Guest              Wolcott  CT         12 ***** F  0-12        18:57    6:07/M
      55    Fran Arthurs            Fairfield  CT       25     1 F 20-29        19:01    6:08/M
      56    Lou Denaro              Oxford  CT          40    10 M 40-49        19:04    6:09/M
      57    Molly Allen             Manchester  CT      29     2 F 20-29        19:05    6:09/M
      58    John Szantyr            Stratford  CT       50     4 M 50-59        19:06    6:10/M
      59    Bruce Mathers           Woodbury  CT        50     5 M 50-59        19:08    6:10/M
      60    Chris Bresh             West Haven  CT      33    17 M 30-39        19:10    6:11/M
      61    Robert Stephenson       Milford  CT         51     6 M 50-59        19:11    6:11/M
      62    Ted Hall                Weston  CT          27    17 M 20-29        19:24    6:15/M
      63    Bryan Cue               Windham  CT         21    10 M 20-29        19:26    6:16/M
      64    Scott Jeffery           Trumbull  CT        39    18 M 30-39        19:28    6:17/M
      65    Chuck Stickney          Monroe  CT          48    11 M 40-49        19:29    6:17/M
      66    Susan Baker             Ridgefield  CT      48     1 F 40-49        19:32    6:18/M
      67    Keith Jenci             Rocky Hill  CT      23    11 M 20-29        19:34    6:19/M
      68    Joshua Usdavin          Stratford  CT       23    12 M 20-29        19:34    6:19/M
      69    Erin Heslin             Kensington  CT      19     1 F 13-19        19:34    6:19/M
      70    John Courtmanche        New Haven  CT       57     7 M 50-59        19:36    6:19/M
      71    Ken Bereski             Orange  CT          20    13 M 20-29        19:41    6:21/M
      72    Greg Waterbury          Guilford  CT        40    12 M 40-49        19:41    6:21/M
      73    Ben Alander             Hamden  CT          16    16 M 13-19        19:41    6:21/M
      74    Annie Tunderman         Redding  CT         17     2 F 13-19        19:42    6:21/M
      75    Larry Inge              New Haven  CT       52     8 M 50-59        19:43    6:22/M
      76    Michael Kennedy         Trumbull  CT        15    17 M 13-19        19:45    6:22/M
      77    Joseph Curley           Stratford  CT       47    13 M 40-49        19:48    6:23/M
      78    Angela Zielinski        Southport  CT       26     4 F 20-29        19:51    6:24/M
      79    Roland Desrochers       Fairfield  CT       31    19 M 30-39        19:51    6:24/M
      80    Jay Jenings             Tarrytown  NY       42    14 M 40-49        19:54    6:25/M
      81    Greg Trojanowski        Stratford  CT       46    15 M 40-49        19:56    6:26/M
      82    Billy Thompson          Derby  CT           15    18 M 13-19        19:56    6:26/M
      83    David Peterson          Shelton  CT         25    14 M 20-29        19:58    6:26/M
      84    Tom Trufan              West Haven  CT      42    16 M 40-49        19:59    6:27/M
      85    Greg Mize               Westford  MA        20    15 M 20-29        20:00    6:27/M
      86    Pat Morris              Norwalk  CT         44    17 M 40-49        20:00    6:27/M
      87    Erik Baker              Hamden  CT          16    19 M 13-19        20:02    6:28/M
      88    Greg Gross              Stratford  CT       17    20 M 13-19        20:03    6:28/M
      89    Mary Haselkamp          Milford  CT         39     1 F 30-39        20:06    6:29/M
      90    Craig Clark             Hamden  CT          14    21 M 13-19        20:07    6:29/M
      91    Jerry Yedlin            Branford  CT        42    18 M 40-49        20:08    6:30/M
      92    Robert Connolly         White Plains  NY    21    16 M 20-29        20:09    6:30/M
      93    Jerry Augustine         Middletown  CT      55     9 M 50-59        20:09    6:30/M
      94    Dave Polaski            Bethel  CT          48    19 M 40-49        20:09    6:30/M
      95    Patrick Lopiano         Ansonia  CT         36    20 M 30-39        20:10    6:30/M
      96    Emmy Stocker            Cos Cob  CT         42     2 F 40-49        20:13    6:31/M
      97    Wayne Plaveck           Derby  CT           30    21 M 30-39        20:13    6:31/M
      98    Joseph Brady            Fairfield  CT       41    20 M 40-49        20:14    6:32/M
      99    Liz Hall                Redding  CT         27     4 F 20-29        20:16    6:32/M
     100    Sandra Dalles           Ansonia  CT         28     5 F 20-29        20:18    6:33/M
     101    Mark Sheridan           Auburn  ME          19    22 M 13-19        20:19    6:33/M
     102    Chris Carey             Middlebury  CT      37    22 M 30-39        20:20    6:34/M
     103    John Harrison           Bristol  CT         44    21 M 40-49        20:21    6:34/M
     104    Bill Baird              Stratford  CT       18    23 M 13-19        20:22    6:34/M
     105    Ben Mattheis            Chesire  CT         46    22 M 40-49        20:25    6:35/M
     106    Robert Bodey            Greenwich  CT       38    23 M 30-39        20:27    6:36/M
     107    Katie Chapdelaine       W Simsbury  CT      19     3 F 13-19        20:28    6:36/M
     108    Taylor Dunn             Ridgewood  NJ       18     4 F 13-19        20:30    6:37/M
     109    William Euerle          Hamden  CT          56    10 M 50-59        20:34    6:38/M
     110    Bill Foglio             Stratford  CT       42    23 M 40-49        20:37    6:39/M
     111    Greg Gibbons            Thomaston  CT       40    24 M 40-49        20:37    6:39/M
     112    Adam Skibek             Beacon Falls  CT    15    24 M 13-19        20:41    6:40/M
     113    D J Romano              Middlebury  CT      13    25 M 13-19        20:43    6:41/M
     114    Kyle Fortuna            Stratford  CT       13    26 M 13-19        20:46    6:42/M
     115    Mindy Struwas           West Haven  CT      47     3 F 40-49        20:49    6:43/M
     116    Amy Cebulski            Trumbull  CT        17     5 F 13-19        20:56    6:45/M
     117    Jeffrey Bernardoni      Hamden  CT          16    27 M 13-19        20:57    6:45/M
     118    Magnus Berberich        Milford  CT         14    28 M 13-19        21:01    6:47/M
     119    Michael Mangan          Stratford  CT       21    18 M 20-29        21:06    6:48/M
     120    Wayne Theriault         Stratford  CT       52    11 M 50-59        21:07    6:49/M
     121    Jen Koprowski           West Point  NY      34     2 F 30-39        21:08    6:49/M
     122    Richard Afragola        Killingworth  CT    37    24 M 30-39        21:12    6:50/M
     123    Stuart Swan             Fairfield  CT       43    25 M 40-49        21:13    6:51/M
     124    Brian McDonnell         Trumbull  CT        21    19 M 20-29        21:13    6:51/M
     125    Shoshannah Pearlman     New Haven  CT       23     6 F 20-29        21:14    6:51/M
     126    Emmett Shutts           Hamden  CT          17    29 M 13-19        21:14    6:51/M
     127    Jonathan Berg           Monroe  CT          46    26 M 40-49        21:15    6:51/M
     128    Darlene Gillotti        Danbury  CT         38     3 F 30-39        21:16    6:52/M
     129    Greg Nilan              Milford  CT         37    25 M 30-39        21:17    6:52/M
     130    Stacey Sullivan         Fairfield  CT       31     4 F 30-39        21:18    6:52/M
     131    Chris Companik          Stratford  CT       16    30 M 13-19        21:19    6:53/M
     132    Michael Flanagan        Stratford  CT       48    27 M 40-49        21:21    6:53/M
     133    Jeff Clapes             Ansonia  CT         20    20 M 20-29        21:22    6:54/M
     134    John Scherf             Scarsdale  NY       52    12 M 50-59        21:23    6:54/M
     135    Richard Pancoast        Stratford  CT       46    28 M 40-49        21:24    6:54/M
     136    Kelly Woll              Monroe  CT          13     6 F 13-19        21:24    6:54/M
     137    Dave Esposito           Trumbull  CT        16    31 M 13-19        21:25    6:55/M
     138    Trevor Knecht           Trumbull  CT        17    32 M 13-19        21:26    6:55/M
     139    Thomas Tunderman        Stamford  CT        50    13 M 50-59        21:27    6:55/M
     140    Robert Orgovan          Ansonia  CT         54    14 M 50-59        21:29    6:56/M
     141    Scott Logan             Stratford  CT       42    29 M 40-49        21:29    6:56/M
     142    Jeff Dubord             Terryville  CT      16    33 M 13-19        21:30    6:56/M
     143    Bill Conroy             Stratford  CT       16    34 M 13-19        21:31    6:56/M
     144    Elaine Romano           Middlebury  CT      43     4 F 40-49        21:34    6:57/M
     145    Robert Humphries        Trumbull  CT        15    35 M 13-19        21:35    6:58/M
     146    Tom Wuennemann          Stratford  CT       39    26 M 30-39        21:36    6:58/M
     147    Caitlin Feeney          Woburn  MA          19     7 F 13-19        21:37    6:58/M
     148    Grace Ann Smith         Wading River  NY    18     8 F 13-19        21:37    6:58/M
     149    Fran Carson             Stratford  CT       40    30 M 40-49        21:40    6:59/M
     150    Christina Hernandez     New Haven  CT       21     7 F 20-29        21:41    7:00/M
     151    George Surovov          Shelton  CT         16    36 M 13-19        21:44    7:01/M
     152    Joshua Cohen            Trumbull  CT        17    37 M 13-19        21:44    7:01/M
     153    Mark Mancini            Hamden  CT          17    38 M 13-19        21:44    7:01/M
     154    Ron Berthasavage        Pawcatuck  CT       64     1 M 60-69        21:46    7:01/M
     155    Lorraine SchuMacHer     Wolcott  CT         38     5 F 30-39        21:48    7:02/M
     156    Robert Cioffoleti       Southport  CT       48    31 M 40-49        21:49    7:02/M
     157    Kristin Wenstrom        Huntington  CT      20     8 F 20-29        21:49    7:02/M
     158    Gerald Lynch            Monroe  CT          36    27 M 30-39        21:51    7:03/M
     159    Harvey Strauss          New York  NY        60     2 M 60-69        21:53    7:04/M
     160    Frank Lang              Seymour  CT         61     3 M 60-69        21:54    7:04/M
     161    Barbara Masuk           Monroe  CT          40     5 F 40-49        21:54    7:04/M
     162    Chris Ventre            Branford  CT        37    28 M 30-39        22:02    7:06/M
     163    Edward Cheever          Stratford  CT       38    29 M 30-39        22:11    7:09/M
     164    Jennifer Haberlin       Stratford  CT       27     9 F 20-29        22:12    7:10/M
     165    David Lucey             Old Lyme  CT        36    30 M 30-39        22:17    7:11/M
     166    Miles Medrano           Greenwich  CT       28    21 M 20-29        22:19    7:12/M
     167    Raymond Palmer          Monroe  CT          37    31 M 30-39        22:19    7:12/M
     168    Keith Fernandes         Stratford  CT       46    32 M 40-49        22:20    7:12/M
     169    A J Grasso              Shelton  CT         36    32 M 30-39        22:20    7:12/M
     170    Joshua Pea              Stratford  CT       15    39 M 13-19        22:21    7:13/M
     171    Demetrius Cap           Milford  CT         35    33 M 30-39        22:24    7:14/M
     172    Peter Judiniewicz       Seymour  CT         15    40 M 13-19        22:26    7:14/M
     173    Gina Franceschini       Centerport  NY      19     9 F 13-19        22:26    7:14/M
     174    Derek Burton            Derby  CT           32    34 M 30-39        22:27    7:15/M
     175    Nicole Clark            Hamden  CT          16    10 F 13-19        22:28    7:15/M
     176    John Remlin             Shelton  CT         17    41 M 13-19        22:30    7:15/M
     177    Paul Ribnicky           Stratford  CT       45    33 M 40-49        22:30    7:15/M
     178    John Allen              Manchester  CT      37    35 M 30-39        22:31    7:16/M
     179    Mark Carson             Oswego  NY          35    36 M 30-39        22:32    7:16/M
     180    Theresa Dombrowski      Manchester  CT      25    10 F 20-29        22:32    7:16/M
     181    Robert Hein             Mt. Vernon  NY      53    15 M 50-59        22:33    7:16/M
     182    Katharine Radziewicz    Fairfield  CT       40     6 F 40-49        22:35    7:17/M
     183    Debra Ravetto           Newtown  CT         20    11 F 20-29        22:36    7:17/M
     184    Paul Schipul            Trumbull  CT        15    42 M 13-19        22:36    7:17/M
     185    Matt Bradshaw           Seymour  CT         29    22 M 20-29        22:38    7:18/M
     186    Fred Hudak              Torrington  CT      55    16 M 50-59        22:39    7:18/M
     187    Kelly Tiernon                               25    12 F 20-29        22:40    7:19/M
     188    David Hoffmann          Monroe  CT          38    37 M 30-39        22:41    7:19/M
     189    Mike Pisani             Stratford  CT       57    17 M 50-59        22:42    7:19/M
     190    Chris Rosiak            Milford  CT         34    38 M 30-39        22:44    7:20/M
     191    Robert Fialkovich       Shelton  CT         47    34 M 40-49        22:44    7:20/M
     192    Tara Donnelly           Bridgeport  CT      19    11 F 13-19        22:46    7:21/M
     193    John Martino            Stratford  CT       49    35 M 40-49        22:48    7:21/M
     194    Peter Rzasa             Seymour  CT         53    18 M 50-59        22:50    7:22/M
     195    Jennifer Corb           Stratford  CT       23    13 F 20-29        22:51    7:22/M
     196    Michael Piquette        Trumbull  CT        42    36 M 40-49        22:51    7:22/M
     197    Ronnie Behringer        Norwalk  CT         42     7 F 40-49        22:52    7:23/M
     198    Carlos Valle            Bridgeport  CT      28    23 M 20-29        22:53    7:23/M
     199    Emily Schmitt           Monroe  CT          15    12 F 13-19        22:53    7:23/M
     200    Thomas Kryzanski        Stratford  CT       22    24 M 20-29        22:54    7:23/M
     201    Cynthia Scannell        Middlebury  CT      42     8 F 40-49        22:58    7:25/M
     202    Joseph Mangan           Stratford  CT       50    19 M 50-59        23:03    7:26/M
     203    John Sahatjian          Monroe  CT          20    25 M 20-29        23:04    7:26/M
     204    Terry Tomasko           Stratford  CT       63     4 M 60-69        23:06    7:27/M
     205    William Gagnon          Old Saybrook  CT    64     5 M 60-69        23:07    7:27/M
     206    Laura Earley            Middlebury  CT      19    13 F 13-19        23:09    7:28/M
     207    James Brown             Stratford  CT       31    39 M 30-39        23:12    7:29/M
     208    Amy Grunther            Medford  NJ         20    14 F 20-29        23:15    7:30/M
     209    Dale Mc Clanan          Glastonbury  CT     56    20 M 50-59        23:22    7:32/M
     210    Peter Parente           Woodbridge  CT      40    37 M 40-49        23:27    7:34/M
     211    Melissa Gloria          Stratford  CT       38     6 F 30-39        23:27    7:34/M
     212    Sarah Bochet            Trumbull  CT        16    14 F 13-19        23:28    7:34/M
     213    Jamie Eisenberg         Stratford  CT       25    15 F 20-29        23:28    7:34/M
     214    Krista Sbordone         Beverly  MA         19    15 F 13-19        23:28    7:34/M
     215    Remo Pagliarela         Stratford  CT       69     6 M 60-69        23:32    7:35/M
     216    Katelyn Angell          Trumbull  CT        16    16 F 13-19        23:34    7:36/M
     217    Gordon Harris           Shelton  CT         44    38 M 40-49        23:36    7:37/M
     218    Jason Carsi             Middletown  CT      26    26 M 20-29        23:37    7:37/M
     219    Rich Chiodo             Stamford  CT        27    27 M 20-29        23:39    7:38/M
     220    Carol Martin            Orange  CT          37     7 F 30-39        23:40    7:38/M
     221    Harry Whiteley          Fairfield  CT       47    39 M 40-49        23:40    7:38/M
     222    Louise Pecoraro         Bethel  CT          57     1 F 50-59        23:41    7:38/M
     223    Tom Nicholas            Shelton  CT         43    40 M 40-49        23:41    7:38/M
     224    Marcin Moscicki         Stratford  CT       14    43 M 13-19        23:41    7:38/M
     225    Brenda Buonafede        Bristol  CT         38     8 F 30-39        23:47    7:40/M
     226    Jeffrey Brentson        Milford  CT         31    40 M 30-39        23:48    7:41/M
     227    Bob Davidson            Canton  CT          71     1 M 70-99        23:51    7:42/M
     228    Frank Poniatowski       Stratford  CT       14    44 M 13-19        23:53    7:42/M
     229    Tom Mc Alarney          Stratford  CT       13    45 M 13-19        23:53    7:42/M
     230    Michael McDonnell       Trumbull  CT        50    21 M 50-59        23:54    7:43/M
     231    Tom Palomar             Waterbury  CT       40    41 M 40-49        23:58    7:44/M
     232    Julie Strasser          North Haven  CT     30     9 F 30-39        23:59    7:44/M
     233    Edward Piquette         Bridgeport  CT      44    42 M 40-49        24:02    7:45/M
     234    Chris Nolan             Shelton  CT         13    46 M 13-19        24:04    7:46/M
     235    David Nettleton         Stratford  CT       17    47 M 13-19        24:05    7:46/M
     236    Todd Ensor              Trumbull  CT        35    41 M 30-39        24:07    7:47/M
     237    Kate Stewart            Trumbull  CT        15    17 F 13-19        24:07    7:47/M
     238    Dan Bucci               Stratford  CT       14    48 M 13-19        24:08    7:47/M
     239    Gene Memoli             Stratford  CT       43    43 M 40-49        24:09    7:47/M
     240    Jeffrey Strumski        Waterbury  CT       39    42 M 30-39        24:10    7:48/M
     241    Anthony Martire         Stratford  CT       39    43 M 30-39        24:11    7:48/M
     242    Jean Delbuono           Watertown  CT       23    28 M 20-29        24:12    7:48/M
     243    Robert Chiaradro        Monroe  CT          38    44 M 30-39        24:14    7:49/M
     244    Sean Tomasko            Shelton  CT         15    49 M 13-19        24:14    7:49/M
     245    Daniel Sara             Stratford  CT       14    50 M 13-19        24:15    7:49/M
     246    Sarah Schroeder         Trumbull  CT        16    18 F 13-19        24:17    7:50/M
     247    Elizabeth Button        Trumbull  CT        15    19 F 13-19        24:18    7:50/M
     248    Donna Delallo           Orange  CT          43     9 F 40-49        24:20    7:51/M
     249    Marielle Gilbert        Trumbull  CT        15    20 F 13-19        24:23    7:52/M
     250    Arthur Most             Chesire  CT         57    22 M 50-59        24:25    7:53/M
     251    Allan Evans             West Haven  CT      56    23 M 50-59        24:29    7:54/M
     252    Pam Petro               Shelton  Ct         36    10 F 30-39        24:31    7:55/M
     253    Thomas Bouton           Stratford  CT       44    44 M 40-49        24:33    7:55/M
     254    Gene Conahan            Monroe  CT          50    24 M 50-59        24:34    7:55/M
     255    Kathleen Ciccone        Trumbull  CT        45    10 F 40-49        24:37    7:56/M
     256    Thomas Rodia            Stratford  CT       46    45 M 40-49        24:39    7:57/M
     257    Patti Tesla             Shelton  CT         40    11 F 40-49        24:40    7:57/M
     258    Chris Westphal          Cheshire  CT        23    29 M 20-29        24:49    8:00/M
     259    Adam Campagna           Milford  CT         37    45 M 30-39        24:50    8:01/M
     260    Paul MacIsco            Naugatuck  CT       28    30 M 20-29        24:50    8:01/M
     261    Richard Gold            Westport  CT        55    25 M 50-59        24:52    8:01/M
     262    Steve De Vito           Stamford  CT        56    26 M 50-59        24:53    8:02/M
     263    Tom Calder              Branford  CT        39    46 M 30-39        24:54    8:02/M
     264    Gregory Wright          Wallingford  CT     41    46 M 40-49        24:59    8:04/M
     265    Bob Arthur              Cheshire  CT        51    27 M 50-59        25:01    8:04/M
     266    Stephanie Power         Walpole  MA         21    16 F 20-29        25:02    8:05/M
     267    Andrew Magda            Derby  CT           54    28 M 50-59        25:04    8:05/M
     268    Tiffanie Sgritta        Stamford  CT        26    17 F 20-29        25:08    8:06/M
     269    Maureen Heffernon       Breezy Point  NY    37    11 F 30-39        25:09    8:07/M
     270    Monica Roche            Fairfield  CT       61     1 F 60-69        25:11    8:07/M
     271    Mark Gonillo            Watertown  CT       38    47 M 30-39        25:14    8:08/M
     272    Emily Lepine            Stratford  CT       17    21 F 13-19        25:14    8:08/M
     273    Kevin Walsh             Bethany  CT         44    47 M 40-49        25:14    8:08/M
     274    Peter Fix               Shelton  CT         44    48 M 40-49        25:15    8:09/M
     275    Nicole Gunn             New York  NY        27    18 F 20-29        25:15    8:09/M
     276    Tom Salzano             Wallingford  CT     37    48 M 30-39        25:16    8:09/M
     277    Michael Richards        Rock Hill  SC       37    49 M 30-39        25:22    8:11/M
     278    John Carnaroli          Middlebury  CT      54    29 M 50-59        25:22    8:11/M
     279    Carl Wright Jr          New Haven  CT       36    50 M 30-39        25:25    8:12/M
     280    Kara Pansa              Newtown  CT         32    12 F 30-39        25:26    8:12/M
     281    John Pierson            Fairfield  CT       10     1 M  0-12        25:27    8:13/M
     282    Richard Bashar          Shelton  CT         38    51 M 30-39        25:29    8:13/M
     283    Jonathan Schwarz        New York  NY        29    31 M 20-29        25:29    8:13/M
     284    Michael McMahon         Hamden  CT          38    52 M 30-39        25:34    8:15/M
     285    Susan Rosenburg         Orange  CT          47    12 F 40-49        25:35    8:15/M
     286    Richard Zbrozek         Berlin  CT          53    30 M 50-59        25:36    8:15/M
     287    Elaine Dripchak         Breezy Point  NY    36    13 F 30-39        25:38    8:16/M
     288    Grace Hanover           Prospect  CT        55     2 F 50-59        25:41    8:17/M
     289    Joseph Salemme          Shelton  CT         35    53 M 30-39        25:44    8:18/M
     290    Steven Burns            Darien  CT          44    49 M 40-49        25:45    8:18/M
     291    Jodi Tharp              Andover  MA         50     3 F 50-59        25:45    8:18/M
     292    John Roberts            Stratford  CT       29    32 M 20-29        25:46    8:19/M
     293    Jessica Peterson        Shelton  CT         16    22 F 13-19        25:47    8:19/M
     294    John Walkley            Trumbull  CT        46    50 M 40-49        25:47    8:19/M
     295    Trever Loynd            Stratford  CT       14    51 M 13-19        25:47    8:19/M
     296    Paul Misencik           Milford  CT         41    51 M 40-49        25:48    8:19/M
     297    Robert Kubic            Stratford  CT       35    54 M 30-39        25:48    8:19/M
     298    Andy Murnan             Norwalk  CT         27    33 M 20-29        25:50    8:20/M
     299    James Russo             Waterbury  CT       41    52 M 40-49        25:52    8:21/M
     300    Jenny Gruhn             Cheshire  CT        23    19 F 20-29        25:53    8:21/M
     301    Marc Romano             Middlebury  CT       9     2 M  0-12        25:54    8:21/M
     302    Dominic Romano Sr       Middlebury  CT      43    53 M 40-49        25:54    8:21/M
     303    Jennifer Muniz          Fairfield  CT       42    13 F 40-49        25:54    8:21/M
     304    Ed Matson               Stratford  CT       45    54 M 40-49        25:54    8:21/M
     305    John Collins            Stratford  CT       49    55 M 40-49        25:55    8:22/M
     306    Marc Chesnel            Stratford  CT       14    52 M 13-19        25:59    8:23/M
     307    Lisa Eldracher          Derby  CT           35    14 F 30-39        26:01    8:24/M
     308    Loretta Kryzanski       Stratford  CT       54     4 F 50-59        26:05    8:25/M
     309    Tina Beckwith           Wolcott  CT         28    20 F 20-29        26:07    8:25/M
     310    Therese Jositas         Trumbull  CT        41    14 F 40-49        26:07    8:25/M
     311    Christine Cepetelli     Stratford  CT       18    23 F 13-19        26:21    8:30/M
     312    Anthony Benivegna       Fairfield  CT       51    31 M 50-59        26:22    8:30/M
     313    Carla Owens             New Haven  CT       11     1 F  0-12        26:22    8:30/M
     314    David Gottfried         Stratford  CT       17    53 M 13-19        26:23    8:31/M
     315    Caitlin Weber           Newtown  CT         14    24 F 13-19        26:24    8:31/M
     316    Jack Weber              Newtown  CT         39    55 M 30-39        26:26    8:32/M
     317    Carl Sylvester          Shelton  CT         67     7 M 60-69        26:28    8:32/M
     318    Phil Mongillo           Westbrook  CT       75     2 M 70-99        26:28    8:32/M
     319    Cheri Mc Girl           Orange  CT          40    15 F 40-49        26:34    8:34/M
     320    James Shugrue           Stratford  CT       50    32 M 50-59        26:35    8:35/M
     321    Phil Martinez           New Haven  CT       26    34 M 20-29        26:39    8:36/M
     322    Liza Pleban             Shelton  CT         36    15 F 30-39        26:41    8:36/M
     323    John Da Ponte           Stratford  CT       51    33 M 50-59        26:43    8:37/M
     324    Patrick Rooney          Stratford  CT       46    56 M 40-49        26:53    8:40/M
     325    Michael Taylor          Norwalk  CT         34    56 M 30-39        26:56    8:41/M
     326    Stephen Radziewicz      Fairfield  CT       46    57 M 40-49        26:58    8:42/M
     327    Christopher Swan        Fairfield  CT       17    54 M 13-19        27:00    8:43/M
     328    Cheri Fatigate          Norwalk  CT         28    21 F 20-29        27:02    8:43/M
     329    Peter Christy           Stratford  CT       42    58 M 40-49        27:03    8:44/M
     330    Meredith Fredyna        Shelton  CT         15    25 F 13-19        27:08    8:45/M
     331    Kate Shemeley           New Milford  CT     17    26 F 13-19        27:09    8:45/M
     332    Bob Kocaba              Fairfield  CT       57    34 M 50-59        27:10    8:46/M
     333    Erin Trew               Bethel  CT          28    22 F 20-29        27:10    8:46/M
     334    Gerald Patrick          Milford  CT         60     8 M 60-69        27:14    8:47/M
     335    Barbie Anderson         Hamden  CT          38    16 F 30-39        27:15    8:47/M
     336    Kayla Downey            Shelton  CT         17    27 F 13-19        27:16    8:48/M
     337    Sharon Powers           Wallingford  CT     48    16 F 40-49        27:17    8:48/M
     338    Maria Rockoff           Easton  CT          43    17 F 40-49        27:18    8:48/M
     339    John Kennelly           Chesire  CT         37    57 M 30-39        27:36    8:54/M
     340    William Bennet          Bridgeport  CT      40    59 M 40-49        27:37    8:55/M
     341    Richard Fidler          New Haven  CT       53    35 M 50-59        27:38    8:55/M
     342    Jane Chiodo             Stamford  CT        26    23 F 20-29        27:41    8:56/M
     343    Ernie Pierson           Fairfield  CT       44    60 M 40-49        27:41    8:56/M
     344    Tom Clifford            Ansonia  CT         50    36 M 50-59        27:43    8:56/M
     345    Amanda Moraniec         Prospect  CT        16    28 F 13-19        27:43    8:56/M
     346    Beth Bike               Stratford  CT       31    17 F 30-39        27:44    8:57/M
     347    Mark Julian             Stamford  CT        50    37 M 50-59        27:46    8:57/M
     348    Dorothy Lupariello      Shelton  CT         45    18 F 40-49        27:48    8:58/M
     349    Geoffrey Corb           Stratford  CT       24    35 M 20-29        27:49    8:58/M
     350    James Heffernan         Stratford  CT       48    61 M 40-49        27:51    8:59/M
     351    Scott Herman            New Haven  CT       47    62 M 40-49        27:58    9:01/M
     352    Katherine Brown         Bridgeport  CT      40    19 F 40-49        28:00    9:02/M
     353    John Seres              Bridgeport  CT      68     9 M 60-69        28:02    9:03/M
     354    Kevin Rooney            Stratford  CT       13    55 M 13-19        28:09    9:05/M
     355    John O' Neill           Woodbridge  NJ      31    58 M 30-39        28:10    9:05/M
     356    Jenny Willets           Seymour  CT         17    29 F 13-19        28:13    9:06/M
     357    Matt Graham             Stratford  CT       17    56 M 13-19        28:15    9:07/M
     358    Christina Brenha        Trumbull  CT        16    30 F 13-19        28:19    9:08/M
     359    Connie Trenery          Fairfield  CT       47    20 F 40-49        28:19    9:08/M
     360    S Laureano              Stratford  CT       33    18 F 30-39        28:20    9:08/M
     361    Cynthia Loynd           Stratford  CT       40    21 F 40-49        28:22    9:09/M
     362    Chris Loynd             Stratford  CT       44    63 M 40-49        28:24    9:10/M
     363    Jack Fruin              Waterbury  CT       36    59 M 30-39        28:24    9:10/M
     364    Danielle Berhel         Guilford  CT        40    22 F 40-49        28:28    9:11/M
     365    Brenna Stewart          Trumbull  CT        13    31 F 13-19        28:37    9:14/M
     366    Ann Tramontana          New Haven  CT       47    23 F 40-49        28:39    9:15/M
     367    Connor Brawley          Stratford  CT       8      3 M  0-12        28:41    9:15/M
     368    Denise Hotch            Westport  CT        35    19 F 30-39        28:42    9:15/M
     369    Meghan Trupp            Stratford  CT       15    32 F 13-19        28:43    9:16/M
     370    Mark Lewis              Stratford  CT       37    60 M 30-39        28:43    9:16/M
     371    Laurie Trupp            Stratford  CT       42    24 F 40-49        28:44    9:16/M
     372    Edward Regner           Torrington  CT      72     3 M 70-99        28:44    9:16/M
     373    Sharon Giulietti        Hamden  CT          16    33 F 13-19        28:58    9:21/M
     374    Tanya Rollar            Shelton  CT         14    34 F 13-19        29:00    9:21/M
     375    Sara Medrano            Greenwich  CT       29    24 F 20-29        29:06    9:23/M
     376    Thomas Moore            Stratford  CT       53    38 M 50-59        29:08    9:24/M
     377    Mc Kenzie Bepko         Monroe  CT          13    35 F 13-19        29:14    9:26/M
     378    Sara Mesavage           Stratford  CT       15    36 F 13-19        29:14    9:26/M
     379    Jim Miccio              Stratford  CT       50    39 M 50-59        29:15    9:26/M
     380    Bil Bepko               Monroe  CT          45    64 M 40-49        29:17    9:27/M
     381    Mary Craig              West Haven  CT      38    20 F 30-39        29:18    9:27/M
     382    David Pearlman          Edison  NJ          19    57 M 13-19        29:21    9:28/M
     383    Nicole Walsh            Bethany  CT         16    37 F 13-19        29:24    9:29/M
     384    Frank Manfredi          Stratford  CT       67    10 M 60-69        29:31    9:31/M
     385    Paul Nettleton          Stratford  CT       14    58 M 13-19        29:32    9:32/M
     386    Eilleen Hackett         Hamden  CT          43    25 F 40-49        29:37    9:33/M
     387    Cindy Alander           Hamden  CT          46    26 F 40-49        29:37    9:33/M
     388    Karyn Wright            Wallingford  CT     40    27 F 40-49        29:37    9:33/M
     389    Wanda Mc Kay            Stratford  CT       41    28 F 40-49        29:38    9:34/M
     390    Len Savage              Fairfield  CT       36    61 M 30-39        29:40    9:34/M
     391    Sarah Kopac             Shelton  CT         14    38 F 13-19        29:41    9:35/M
     392    Ashley Hampton          Stratford  CT       16    39 F 13-19        29:45    9:36/M
     393    Sharon Hanford          Fairfield  CT       41    29 F 40-49        29:49    9:37/M
     394    Zachary Cohen           Trumbull  CT        13    59 M 13-19        29:51    9:38/M
     395    Prasma Sangachand       Oxford  CT          41    30 F 40-49        29:53    9:38/M
     396    Jane Brown              Wallingford  CT     45    31 F 40-49        29:56    9:39/M
     397    Jamie Ackerman          New Canaan  CT      22    25 F 20-29        30:04    9:42/M
     398    Wendy Hoffmann          Monroe  CT          37    21 F 30-39        30:10    9:44/M
     399    Megan Kasak             Trumbull  CT        20    26 F 20-29        30:21    9:47/M
     400    Mark Szczepanski        Stratford  CT       39    62 M 30-39        30:24    9:48/M
     401    Lauren Cantlon          New Canaan  CT      22    27 F 20-29        30:27    9:49/M
     402    Liz Murnan              Norwalk  CT         25    28 F 20-29        30:27    9:49/M
     403    Diane Fehrs             Wolcott  CT         42    32 F 40-49        30:28    9:50/M
     404    Kim Tesla               Shelton  CT         17    40 F 13-19        30:29    9:50/M
     405    Helene Logan            Stratford  CT       40    33 F 40-49        30:32    9:51/M
     406    John De Pina            Bridgeport  CT      57    40 M 50-59        30:33    9:51/M
     407    Susan Cioffoletti       Southport  CT       45    34 F 40-49        30:38    9:53/M
     408    Marie Levesque          Shelton  CT         25    29 F 20-29        30:41    9:54/M
     409    Tammy La Barbera        Woodbridge  NJ      28    30 F 20-29        30:44    9:55/M
     410    Joanne Trufan           West Haven  CT      40    35 F 40-49        30:51    9:57/M
     411    Naomi Cruz              Westport  CT        44    36 F 40-49        30:55    9:58/M
     412    Joe Burden              Westport  CT        42    65 M 40-49        30:55    9:58/M
     413    Lauren Peterson         Stratford  CT       16    41 F 13-19        31:11   10:04/M
     414    Maria Rivera            New Haven  CT       30    22 F 30-39        31:25   10:08/M
     415    Casey Herrmann          Derby  CT           17    42 F 13-19        31:27   10:09/M
     416    Joan Garland            Stamford  CT        36    23 F 30-39        31:29   10:09/M
     417    John Bologna            Stamford  CT        37    63 M 30-39        31:33   10:11/M
     418    Deb Barnhart            Yardley  PA         44    37 F 40-49        31:34   10:11/M
     419    Lauren Sara             Stratford  CT        8     2 F  0-12        31:36   10:12/M
     420    Wayne Sara              Stratford  CT       43    66 M 40-49        31:45   10:15/M
     421    Kelley Groteau          Hamden  CT          14    43 F 13-19        31:51   10:16/M
     422    Anthony Cramond         Monroe  CT           9     4 M  0-12        32:00   10:19/M
     423    Elizabeth Gilbert       Trumbull  CT        15    44 F 13-19        32:03   10:20/M
     424    Geri Distefano          Fairfield  CT       45    38 F 40-49        32:05   10:21/M
     425    Arleen Yacobacci        Derby  CT           37    24 F 30-39        32:08   10:22/M
     426    Donna Cramond           Monroe  CT          50     5 F 50-59        32:17   10:25/M
     427    Anita Godfrey           Danbury  CT         38    25 F 30-39        32:23   10:27/M
     428    John Godfrey            Danbury  CT         40    67 M 40-49        32:23   10:27/M
     429    Denise Howard           Stratford  CT       43    39 F 40-49        32:32   10:30/M
     430    Jane Martin             Stratford  CT       38    26 F 30-39        32:32   10:30/M
     431    John Kustan             Stratford  CT       53    41 M 50-59        32:41   10:33/M
     432    Natasha Weil            Trumbull  CT        17    45 F 13-19        32:59   10:38/M
     433    Cathy Loh               Trumbull  CT        27    31 F 20-29        33:00   10:39/M
     434    Bob Loh                 Trumbull  CT        55    42 M 50-59        33:00   10:39/M
     435    Jay Mc Giveran          Stamford  CT        60    11 M 60-69        33:00   10:39/M
     436    Laurie Millo            Monroe  CT          29    32 F 20-29        33:04   10:40/M
     437    Ann Thiel               Hamden  CT          14    46 F 13-19        33:13   10:43/M
     438    Greg Lynch              Waterbury  CT       42    68 M 40-49        33:16   10:44/M
     439    Brittany Range          Trumbull  CT        15    47 F 13-19        33:32   10:49/M
     440    Gretchen Schrader       Farmington  CT      48    40 F 40-49        33:35   10:50/M
     441    Anne Lambert            Stamford  CT        41    41 F 40-49        33:37   10:51/M
     442    Jackie Bashar           Shelton  CT         37    27 F 30-39        33:39   10:51/M
     443    Ann Onton               Fairfield  CT       56     6 F 50-59        33:45   10:53/M
     444    Jetta Sandin            Shelton  CT         18    48 F 13-19        33:48   10:54/M
     445    William Conjura         Stratford  CT       25    36 M 20-29        33:54   10:56/M
     446    Bernadette Falletta     Fairfield  CT       30    28 F 30-39        33:57   10:57/M
     447    Kathryn Gross           Stratford  CT       20    33 F 20-29        34:01   10:58/M
     448    Therese Liptak          Stratford  CT       37    29 F 30-39        34:04   10:59/M
     449    Megan Sara              Stratford  CT       12     3 F  0-12        34:06   11:00/M
     450    Jennifer Eng            Stratford  CT       15    49 F 13-19        34:14   11:03/M
     451    Kathy Riiska            Avon  CT            44    42 F 40-49        34:36   11:10/M
     452    Kelly Salemme           Shelton  CT         34    30 F 30-39        34:38   11:10/M
     453    Heather Caruthers       Derby  CT           16    50 F 13-19        34:38   11:10/M
     454    Augustina Burlant       Trumbull  CT        36    31 F 30-39        34:45   11:13/M
     455    Kim Phelan              Fairfield  CT       28    34 F 20-29        34:46   11:13/M
     456    Ann Marie Carson        Stratford  CT       36    32 F 30-39        34:57   11:16/M
     457    Sharon Carlquist        Branford  CT        49    43 F 40-49        34:58   11:17/M
     458    Sally Pierson           Fairfield  CT       43    44 F 40-49        35:00   11:17/M
     459    Jennifer Weintraub      Westport  CT        31    33 F 30-39        35:09   11:20/M
     460    Karen Caldaroni         Stratford  CT       32    34 F 30-39        35:11   11:21/M
     461    Alicyn Mays             Hamden  CT          16    51 F 13-19        35:18   11:23/M
     462    Anna Surdykowski        Hamden  CT          14    52 F 13-19        35:18   11:23/M
     463    Sonia Caban             Woodbridge  CT      46    45 F 40-49        35:23   11:25/M
     464    Maurice Klee            Fairfield  CT       55    43 M 50-59        36:03   11:38/M
     465    Kelly Flynn             Milford  CT         24    35 F 20-29        36:21   11:44/M
     466    Catherine Ogur          Stamford  CT        29    36 F 20-29        36:34   11:48/M
     467    Scott Ogur              Stamford  CT        28    37 M 20-29        36:34   11:48/M
     468    Stephania Halverson     Milford  CT         15    53 F 13-19        36:43   11:51/M
     469    Eliza Pierson           Fairfield  CT       13    54 F 13-19        36:45   11:51/M
     470    June Vyse Gravener      Bethany  CT         69     2 F 60-69        36:47   11:52/M
     471    Susan Jacobs            Wilton  CT          46    46 F 40-49        37:00   11:56/M
     472    Hank Martucci           Shelton  CT         60    12 M 60-69        37:13   12:00/M
     473    Allison Tregger         Shelton  CT         14    55 F 13-19        37:16   12:01/M
     474    Doris Bowlby            Norwalk  CT         45    47 F 40-49        38:00   12:15/M
     475    Christine Halverson     Stratford  CT       13    56 F 13-19        39:06   12:37/M
     476    Katlyn Mihalek          Shelton  CT         15    57 F 13-19        39:08   12:37/M
     477    Elisa Tristancho        Shelton  CT         31    35 F 30-39        39:21   12:42/M
     478    Meghan Stewart          Trumbull  CT        11     4 F  0-12        39:37   12:47/M
     479    Walter Drozeck          Shelton  CT         61    13 M 60-69        39:49   12:51/M
     480    Diana Abate             Trumbull  CT        17    58 F 13-19        39:50   12:51/M
     481    Elena Wetmore           Trumbull  CT        16    59 F 13-19        39:51   12:51/M
     482    Kristi Silverberg       Wallingford  CT     28    37 F 20-29        39:54   12:52/M
     483    Melissa Bashar          Shelton  CT         14    60 F 13-19        40:00   12:54/M
     484    Jane Ambrozaitis        Waterbury  CT       45    48 F 40-49        40:05   12:56/M
     485    Julie Seaman            Shelton  CT         14    61 F 13-19        40:06   12:56/M
     486    John Corb               Stratford  CT       55    44 M 50-59        40:06   12:56/M
     487    Henry Ngo               Stratford  CT       14    60 M 13-19        40:08   12:57/M
     488    Sarah Gill              Shelton  CT         14    62 F 13-19        40:35   13:05/M
     489    Kevin Flynn             Milford  CT         49    69 M 40-49        41:37   13:25/M
     490    Jennifer Miano          Stratford  CT       37    36 F 30-39        42:02   13:34/M
     491    Mary Fortuna            Stratford  CT       37    37 F 30-39        42:20   13:39/M
     492    Roger Laroche           North Haven  CT     24    38 M 20-29        42:31   13:43/M
     493    Lori Glasgall           Stamford  CT        38    38 F 30-39        42:35   13:44/M
     494    Peter Smith             Milford  CT         52    45 M 50-59        42:35   13:44/M
     495    Andrew Dunn             Trumbull  CT        10     5 M  0-12        42:39   13:45/M
     496    Brian Sara              Stratford  CT       10     6 M  0-12        42:40   13:46/M
     497    Suzanne Amodeo          Ridgefield  CT      24    38 F 20-29        42:42   13:46/M
     498    Elizabeth Rogers        Stratford  CT       7      5 F  0-12        44:07   14:14/M
     499    Chris Burton            Derby  CT           39    39 F 30-39        44:47   14:27/M
     500    Becky Winstel           Fairfield  CT       43    49 F 40-49        45:00   14:31/M
     501    Helen Wright            Southbury  CT       55     7 F 50-59        45:46   14:46/M
     502    Kari Flynn              Milford  CT         21    39 F 20-29        46:21   14:57/M
     503    Angeliki Georgakopoulos                     33    40 F 30-39        49:04   15:50/M
     504    Helena Jarrin           Naugatuck  CT       45    50 F 40-49        49:04   15:50/M
     505    Pamela Fairbend         Stratford  CT       36    41 F 30-39        49:25   15:56/M
     506    Karen Meyer             Norwalk  CT         40    51 F 40-49        49:25   15:56/M
     507    Lynn Wetmore            Trumbull  CT        44    52 F 40-49        49:55   16:06/M
     508    Elizabeth Blanda        Stratford  CT       49    53 F 40-49        49:59   16:07/M
     509    Pam Halverson           Stratford  CT       46    54 F 40-49        50:04   16:09/M
     510    Judy Colangelo          Fairfield  CT       54     8 F 50-59        50:25   16:16/M
     511    Donna Passabet          Naugatuck  CT       51     9 F 50-59        50:25   16:16/M
     512    Christine Carbine       Shelton  CT         25    40 F 20-29        50:31   16:18/M
     513    Jennifer Mazurowski     Stratford  CT       30    42 F 30-39        50:31   16:18/M
     514    Emmalee Eng             Stratford  CT       10     6 F  0-12        50:34   16:19/M
     515    Sandy Eng               Stratford  CT       46    55 F 40-49        50:34   16:19/M
     516    Margaret Keenan         Milford  CT         58    10 F 50-59        50:48   16:23/M
     517    Erin Halverson          Stratford  CT       16    63 F 13-19        51:05   16:29/M
     518    Anne Boulaine           New Britain  CT     59    11 F 50-59        51:08   16:30/M
     519    Candace Hall            Newington  CT       52    12 F 50-59        51:17   16:33/M
     520    Marianne Sanford        Stratford  CT       48    56 F 40-49        51:18   16:33/M
     521    Beverly Duhaime         Stratford  CT       43    57 F 40-49        51:42   16:41/M
     522    David Sanford           Stratford  CT       48    70 M 40-49        51:43   16:41/M
     523    Janice Lizotte          Bethany  CT         52    13 F 50-59        51:59   16:46/M
     524    Donna Shugrue           Stratford  CT       46    58 F 40-49        53:53   17:23/M
     525    John Hartnett           Woodbury  CT        58    46 M 50-59        53:56   17:24/M
     526    Harriet Pearlman        New Haven  CT       61     3 F 60-69        53:57   17:24/M
     527    Aissatou E. Sunjata     New Haven  CT       41    59 F 40-49        53:57   17:24/M
     528    Leslie Williams                             29    41 F 20-29        53:58   17:25/M
     529    Diane Fidler            New Haven  CT       54    14 F 50-59      1:00:31   19:31/M

Age Group Results


Results By www.hitekracing.com.

Overall Female Winner

Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Amie Guest              Wolcott  CT         12       54        18:57    6:07/M

Women 12 and Under

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Carla Owens             New Haven  CT       11      313        26:22    8:30/M
       2    Lauren Sara             Stratford  CT        8      419        31:36   10:12/M
       3    Megan Sara              Stratford  CT       12      449        34:06   11:00/M

Women 13 To 19

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Erin Heslin             Kensington  CT      19       69        19:34    6:19/M
       2    Annie Tunderman         Redding  CT         17       74        19:42    6:21/M
       3    Katie Chapdelaine       W Simsbury  CT      19      107        20:28    6:36/M

Women 20 To 29

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Fran Arthurs            Fairfield  CT       25       55        19:01    6:08/M
       2    Molly Allen             Manchester  CT      29       57        19:05    6:09/M
       3    Angela Zielinski        Southport  CT       26       78        19:51    6:24/M
            

Women 30 To 39

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Mary Haselkamp          Milford  CT         39       89        20:06    6:29/M
       2    Jen Koprowski           West Point  NY      34      121        21:08    6:49/M
       3    Darlene Gillotti        Danbury  CT         38      128        21:16    6:52/M

Women 40 To 49

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Susan Baker             Ridgefield  CT      48       66        19:32    6:18/M
       2    Emmy Stocker            Cos Cob  CT         42       96        20:13    6:31/M
       3    Mindy Struwas           West Haven  CT      47      115        20:49    6:43/M

Women 50 To 59

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Louise Pecoraro         Bethel  CT          57      222        23:41    7:38/M
       2    Grace Hanover           Prospect  CT        55      288        25:41    8:17/M
       3    Jodi Tharp              Andover  MA         50      291        25:45    8:18/M

Women 60 To 69

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Monica Roche            Fairfield  CT       61      270        25:11    8:07/M
       2    June Vyse Gravener      Bethany  CT         69      470        36:47   11:52/M
       3    Harriet Pearlman        New Haven  CT       61      526        53:57   17:24/M

Overall Male Winner

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Mike Slinskey           Chelsea  NY         31        1        15:04    4:52/M

Men 12 and Under

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    John Pierson            Fairfield  CT       10      281        25:27    8:13/M
       2    Marc Romano             Middlebury  CT       9      301        25:54    8:21/M
       3    Connor Brawley          Stratford  CT       8       367        28:41    9:15/M

Men 13 to 19

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Michael Dougherty       Nutley  NJ          18       12        16:52    5:26/M
      2    Jeffrey Roginielewicz   Derby  CT           16       15        17:07    5:31/M
      3    Dave Strumski           Waterbury  CT       15       20        17:21    5:36/M

Men 20 to 29

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Matt Reloff             Rocky Hill  CT      23        2        16:06    5:12/M   
      2    Edward Lucas            Shelton  CT         29        4        16:31    5:20/M
      3    James Butler            Fairfield  CT       22        8        16:44    5:24/M

Men 30 to 39

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Don Cavanaugh           Waterbury  CT       37        3        16:15    5:15/M
       2    Alan Mac Dougall        Branford  CT        35        5        16:33    5:20/M
       3    Eric Hodska             Shelton  CT         33        6        16:36    5:21/M

Men 40 to 49

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Kevin Skehan            Oxford  CT          40       19        17:18    5:35/M
       2    Bill Evans              Bethel  CT          44       21        17:25    5:37/M
       3    Wes Byerly              Ridgefield  CT      48       23        17:29    5:38/M

Men 50 to 59

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Thomas Hiten            Milford  CT         50       18        17:18    5:35/M
       2    Anthony Benivegna       Fairfield  CT       51       41        18:19    5:55/M
       3    Tom Elliott             Ridgefield  CT      53       49        18:43    6:02/M

Men 60 to 69

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Ron Berthasavage        Pawcatuck  CT       64      154        21:46    7:01/M
       2    Harvey Strauss          New York  NY        60      159        21:53    7:04/M
       3    Frank Lang              Seymour  CT         61      160        21:54    7:04/M

Men 70 and Over

   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Bob Davidson            Canton  CT          71      227        23:51    7:42/M
       2    Phil Mongillo           Westbrook  CT       75      318        26:28    8:32/M
       3    Edward Regner           Torrington  CT      72      372        28:44    9:16/M

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"