HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

big.jpg (6729 bytes)

BIGELOW TEA
Community Challenge 5K
Southport, CT

September 30, 2001

OVERALL WINNERS

Mike Slinskey, Wappinger Falls, NY - 15:17
Amy Fredericks, Stamford, CT -  17:57

big1.jpg (61191 bytes) big2.jpg (56838 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.gif


Overall Finish List



    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Mike Slinskey           Wappinger Falls  NY 32 ***** M 30-39        15:17    4:56/M
       2    Pat Dennen              Sandy Hook  CT      21     1 M 20-29        16:20    5:16/M
       3    George Buchanan         Stamford  CT        43     1 M 40-49        16:23    5:17/M
       4    Sean Lockhart           Poughkeepsie  NY    25     2 M 20-29        16:24    5:17/M
       5    Cameron Stracher        Westport  CT        40     2 M 40-49        16:37    5:22/M
       6    Kevin Grimes            Sandy Hook  CT      38     1 M 30-39        16:39    5:22/M
       7    Jose Gomes Oliveira     Danbury  CT         51     1 M 50-59        16:48    5:25/M
       8    Alan MacDougall         Branford  CT        36     2 M 30-39        17:01    5:29/M
       9    Michael Gyulay          Wallingford  CT     32     3 M 30-39        17:03    5:30/M
      10    Dale Richardson         Trumbull  CT        41     3 M 40-49        17:08    5:32/M
      11    Tim Discipio            Easton  CT          39     4 M 30-39        17:13    5:33/M
      12    Charles Hornak          Hamden  CT          33     5 M 30-39        17:28    5:38/M
      13    Elliott Rogers          Southport  CT       50     2 M 50-59        17:43    5:43/M
      14    Jose Torres Bramdao     Danbury  CT         43     4 M 40-49        17:44    5:43/M
      15    Keith Moody             Orange  CT          35     6 M 30-39        17:45    5:44/M
      16    David Pantin            New Haven  CT       40     5 M 40-49        17:50    5:45/M
      17    Michael Ruospo          Stratford  CT       37     7 M 30-39        17:51    5:45/M
      18    Amy Fredericks          Stamford  CT        35 ***** F 30-39        17:57    5:47/M
      19    Chris Thomas            Norwalk  CT         30     8 M 30-39        17:58    5:48/M
      20    Brian Coe               Trumbull  CT        39     9 M 30-39        18:12    5:52/M
      21    Robert Smith            Fairfield  CT       37    10 M 30-39        18:34    5:59/M
      22    Alan Distassio          Fairfield  CT       31    11 M 30-39        18:38    6:01/M
      23    Kevin Boughan           Stamford  CT        25     3 M 20-29        18:38    6:01/M
      24    Amie SchuMacHer         Wolcott  CT         13     1 F 13-19        18:40    6:01/M
      25    Christine Gilmartin     North Haven  CT     34     1 F 30-39        18:45    6:03/M
      26    Steve Ray               Trumbull  CT        33    12 M 30-39        18:49    6:04/M
      27    Vance Dean              Southington  CT     44     6 M 40-49        18:53    6:05/M
      28    Brian Fidler            West Haven  CT      30    13 M 30-39        18:55    6:06/M
      29    Joseph Curley           Stratford  CT       49     7 M 40-49        18:58    6:07/M
      30    Michael Bonnar          Trumbull  CT        49     8 M 40-49        19:08    6:10/M
      31    John Samsel             Mamaroneck  NY      57     3 M 50-59        19:10    6:11/M
      32    Gus Ellison             Fairfield  CT       26     4 M 20-29        19:11    6:11/M
      33    Bandit Number   900                                1    0- 0        19:21    6:15/M
      34    Jennifer Kindel         Westport  CT        36     2 F 30-39        19:29    6:17/M
      35    John Courtmanche        New Haven  CT       58     4 M 50-59        19:31    6:18/M
      36    Chuck Stickney          Monroe  CT          49     9 M 40-49        19:35    6:19/M
      37    Brooke Garden           Greenwich  CT       34     3 F 30-39        19:36    6:19/M
      38    Brian Martin            Shelton  CT         33    14 M 30-39        19:39    6:20/M
      39    Dan Kunetz              Darien  CT          36    15 M 30-39        19:42    6:21/M
      40    Robert Thomas           Fairfield  CT       48    10 M 40-49        19:55    6:25/M
      41    Dee Dee Scanlin         Westport  CT        37     4 F 30-39        20:00    6:27/M
      42    Steph Kelly             Fairfield  CT       33     5 F 30-39        20:01    6:27/M
      43    Paul Couzelis           Norwalk  CT         58     5 M 50-59        20:04    6:28/M
      44    Heather Crosby          Danbury  CT         28     1 F 20-29        20:09    6:30/M
      45    Ray Vogt                Fairfield  CT       38    16 M 30-39        20:12    6:31/M
      46    Michael Johnston        Wilton  CT          41    11 M 40-49        20:14    6:32/M
      47    Mark Burton             Fairfield  CT       38    17 M 30-39        20:18    6:33/M
      48    Courtney Harding        Wappingers Falls  N 30     6 F 30-39        20:20    6:34/M
      49    Stephen Sylvestro       Fairfield  CT       51     6 M 50-59        20:22    6:34/M
      50    Angela Zielinski        Southport  CT       27     2 F 20-29        20:30    6:37/M
      51    Chris Hoelck            Danbury  CT         37    18 M 30-39        20:32    6:37/M
      52    Jeff Falberg            Bridgeport  CT      36    19 M 30-39        20:35    6:38/M
      53    Scott Smith             Beacon Falls  CT    34    20 M 30-39        20:38    6:39/M
      54    Henry Hope              Fairfield  CT       23     5 M 20-29        20:41    6:40/M
      55    Beth Leetch             Fairfield  CT       31     7 F 30-39        20:45    6:42/M
      56    Mark Sullivan           Wilton  CT          40    12 M 40-49        20:53    6:44/M
      57    Jeff Ongley             Norwalk  CT         27     6 M 20-29        20:54    6:45/M
      58    Carl Rossetti           Milford  CT         54     7 M 50-59        20:55    6:45/M
      59    Robert Stephenson       Milford  CT         53     8 M 50-59        20:56    6:45/M
      60    Mike Croft              Ellington  CT       24     7 M 20-29        20:58    6:46/M
      61    Nick Todd               West Hartford  CT   24     8 M 20-29        20:59    6:46/M
      62    Terri Sonenclar         Mamaroneck  NY      44     1 F 40-49        21:01    6:47/M
      63    Emma Dean               Southington  CT     42     2 F 40-49        21:04    6:48/M
      64    Jennifer Panaro         Norwalk  CT         26     3 F 20-29        21:10    6:50/M
      65    Jeffery Stevens         Fairfield  CT       51     9 M 50-59        21:11    6:50/M
      66    Brian Hickey            Niantic  CT         30    21 M 30-39        21:13    6:51/M
      67    Edward Piquette         Bridgeport  CT      45    13 M 40-49        21:14    6:51/M
      68    Don Platko              Shelton  CT         60     1 M 60-69        21:14    6:51/M
      69    Charles Winchell        Stratford  CT       45    14 M 40-49        21:16    6:52/M
      70    Robert Hein             Mt. Vernon  NY      54    10 M 50-59        21:16    6:52/M
      71    Robert Orgovan          Ansonia  CT         55    11 M 50-59        21:18    6:52/M
      72    Robert Sabre            Fairfield  CT       51    12 M 50-59        21:19    6:53/M
      73    Tony Samuelian          Milford  CT         54    13 M 50-59        21:22    6:54/M
      74    Chris Phillips          Norwalk  CT         31    22 M 30-39        21:27    6:55/M
      75    Billy Begg              Newtown  CT         38    23 M 30-39        21:28    6:55/M
      76    Holly Perno Smith       Redding  CT         28     4 F 20-29        21:30    6:56/M
      77    P Cosmo Smith           Redding  CT         31    24 M 30-39        21:31    6:56/M
      78    Desmond O'Grady         Southbury  CT       56    14 M 50-59        21:33    6:57/M
      79    Mindy Nelson            Greenwich  CT       32     8 F 30-39        21:35    6:58/M
      80    Roger Van Voorhees      Fairfield  CT       49    15 M 40-49        21:39    6:59/M
      81    Walter Perry            Bethel  CT          46    16 M 40-49        21:39    6:59/M
      82    Chris Gannon            Fairfield  CT       35     9 F 30-39        21:40    6:59/M
      83    Aram Nahabedian         Sandy Hook  CT      50    15 M 50-59        21:42    7:00/M
      84    David Buckwald          Trumbull  CT        36    25 M 30-39        21:42    7:00/M
      85    Michele Covino          Fairfield  CT       38    10 F 30-39        21:44    7:01/M
      86    Dorrie Harris           Westport  CT        32    11 F 30-39        21:45    7:01/M
      87    Mark Greene             Westport  CT        40    17 M 40-49        21:48    7:02/M
      88    Stephen Fogg            Wilton  CT          42    18 M 40-49        21:49    7:02/M
      89    Michael Anderson        Cos Cob  CT         31    26 M 30-39        21:51    7:03/M
      90    Darryl Larue            Stamford  CT        30    27 M 30-39        21:52    7:03/M
      91    Miggs Burroughs         Westport  CT        55    16 M 50-59        21:52    7:03/M
      92    Mark Kaufman            Stratford  CT       28     9 M 20-29        21:56    7:05/M
      93    Darren Alcus            Westport  CT        38    28 M 30-39        21:57    7:05/M
      94    Carl Edeley             New Haven  CT       30    29 M 30-39        22:01    7:06/M
      95    Donald Demichael        Naugatuck  CT       44    19 M 40-49        22:03    7:07/M
      96    Chris Ahlberg           Fairfield  CT       39    30 M 30-39        22:04    7:07/M
      97    Demetrius Cap           Milford  CT         36    31 M 30-39        22:05    7:07/M
      98    Kim Remetta             Milford  CT         46    20 M 40-49        22:06    7:08/M
      99    William Seanor          Fairfield  CT       35    32 M 30-39        22:08    7:08/M
     100    James Howland           Cheshire  CT        30    33 M 30-39        22:09    7:09/M
     101    Lauren Mappa            Fairfield  CT       36    12 F 30-39        22:10    7:09/M
     102    Mike Falkenstein        Stamford  CT        51    17 M 50-59        22:10    7:09/M
     103    Kimberly Crehan         Fairfield  CT       15     2 F 13-19        22:12    7:10/M
     104    Michael Crehan          Fairfield  CT       47    21 M 40-49        22:12    7:10/M
     105    Jarrel Cole             Hamden  CT          32    34 M 30-39        22:12    7:10/M
     106    Lorraine SchuMacHer     Wolcott  CT         39    13 F 30-39        22:17    7:11/M
     107    John Allen              Manchester  CT      38    35 M 30-39        22:18    7:12/M
     108    Patrick Kral            Guilford  CT        21    10 M 20-29        22:20    7:12/M
     109    Kevin Cammarata         Norwalk  CT         27    11 M 20-29        22:20    7:12/M
     110    Gerald Hyde             Fairfield  CT       58    18 M 50-59        22:23    7:13/M
     111    Peter Rzasa             Seymour  CT         54    19 M 50-59        22:24    7:14/M
     112    Stephen Mc Leod         Greenwich  CT       33    36 M 30-39        22:25    7:14/M
     113    Jiovanni Garcia         Yonkers  NY         10     1 M  2-12        22:26    7:14/M
     114    Lisa Prinzi             Weston  CT          23     5 F 20-29        22:27    7:15/M
     115    Danny Debalsi           Westport  CT        31    37 M 30-39        22:28    7:15/M
     116    Bill Conroy             Cheshire  CT        51    20 M 50-59        22:29    7:15/M
     117    Tom McSherry            New Milford  CT     48    22 M 40-49        22:30    7:15/M
     118    Brian Walker            Southbury  CT       24    12 M 20-29        22:30    7:15/M
     119    Tom Weber               Fairfield  CT       32    38 M 30-39        22:31    7:16/M
     120    Stuart Swan             Fairfield  CT       44    23 M 40-49        22:32    7:16/M
     121    Gregory Taylor          Fairfield  CT       42    24 M 40-49        22:34    7:17/M
     122    Glen Colello            Fairfield  CT       32    39 M 30-39        22:35    7:17/M
     123    Joseph Vita             Phoenixville  PA    36    40 M 30-39        22:35    7:17/M
     124    Victoria Beauchemin     Sandy Hook  CT      37    14 F 30-39        22:36    7:17/M
     125    Zachary Harper          Plainville  CT      10     2 M  2-12        22:37    7:18/M
     126    Matt Robertson          Darien  CT          44    25 M 40-49        22:40    7:19/M
     127    Christine Morandi       Fairfield  CT       38    15 F 30-39        22:41    7:19/M
     128    Rex Howland             Old Greenwich  CT   48    26 M 40-49        22:42    7:19/M
     129    Clarence Chesney        Norwalk  CT         54    21 M 50-59        22:45    7:20/M
     130    Carlton Highsmith       Hamden  CT          50    22 M 50-59        22:52    7:23/M
     131    Robert Gariepy          Baldwinsville  NY   43    27 M 40-49        22:56    7:24/M
     132    Christopher Boehm       Fairfield  CT       36    41 M 30-39        23:00    7:25/M
     133    Don Stuart              Fairfield  CT       45    28 M 40-49        23:00    7:25/M
     134    Jay Raun                Norwalk  CT         38    42 M 30-39        23:01    7:25/M
     135    Manny Moura             Shelton  CT         36    43 M 30-39        23:02    7:26/M
     136    Yves McGale             New Canaan  CT      39    44 M 30-39        23:02    7:26/M
     137    Norman Smith            Southbury  CT       50    23 M 50-59        23:06    7:27/M
     138    Joseph Weitzer          Fairfield  CT       14     1 M 13-19        23:06    7:27/M
     139    Sean Wadlinger          W Simsbury  CT      21    13 M 20-29        23:07    7:27/M
     140    Joe Carella             Stamford  CT        43    29 M 40-49        23:08    7:28/M
     141    Paul Sauriol            Monson  MA          13     2 M 13-19        23:10    7:28/M
     142    Paul Kish               Bristol  CT         30    45 M 30-39        23:11    7:29/M
     143    Elizabeth Staps         Norwalk  CT         37    16 F 30-39        23:11    7:29/M
     144    Kurt Wayne              Fairfield  CT       32    46 M 30-39        23:13    7:29/M
     145    Vyvyan Burns            Darien  CT          40     3 F 40-49        23:14    7:30/M
     146    Steve Terebesi Jr.      Derby  CT           35    47 M 30-39        23:16    7:30/M
     147    Ronnie Behringer        Norwalk  CT         43     4 F 40-49        23:18    7:31/M
     148    Mike Bouchard           Orange  CT          32    48 M 30-39        23:19    7:31/M
     149    Deborah Sylvestro       Fairfield  CT       50     1 F 50-59        23:21    7:32/M
     150    Rick Sorrentino         Stratford  CT       43    30 M 40-49        23:22    7:32/M
     151    Leo Conte               Norwalk  CT         23    14 M 20-29        23:28    7:34/M
     152    David Sauriol           Monson  MA          34    49 M 30-39        23:32    7:35/M
     153    Carol Zucca             New Milford  CT     43     5 F 40-49        23:33    7:36/M
     154    Terrence Hickey         Old Saybrook  CT    30    50 M 30-39        23:38    7:37/M
     155    Greg Pierce             Sandy Hook  CT      48    31 M 40-49        23:39    7:38/M
     156    Eugene Diaz, Jr.        Shelton  CT         40    32 M 40-49        23:41    7:38/M
     157    Jane Hosfelt            Fairfield  CT       42     6 F 40-49        23:44    7:39/M
     158    Joe Madafarri           Norwalk  CT         44    33 M 40-49        23:47    7:40/M
     159    Mark Branca             Fairfield  CT       46    34 M 40-49        23:48    7:41/M
     160    Fabio Iantorno          Stamford  CT        54    24 M 50-59        23:56    7:43/M
     161    Joseph Palumbo          Tolland  CT         56    25 M 50-59        24:00    7:45/M
     162    Hector Retamar          Bridgeport  CT      41    35 M 40-49        24:01    7:45/M
     163    Susan Yonnone           Fairfield  CT       46     7 F 40-49        24:03    7:45/M
     164    David Beem              Easton  CT          43    36 M 40-49        24:03    7:45/M
     165    D.j. Wierstru           Southport  CT       27    15 M 20-29        24:04    7:46/M
     166    Bandit Number   901                                2    0- 0        24:06    7:46/M
     167    Kristine Klarman        Branford  CT        39    17 F 30-39        24:06    7:46/M
     168    Alan Radovic            Fairfield  CT       39    51 M 30-39        24:10    7:48/M
     169    Marianne Croft          Bethel  ME          22     6 F 20-29        24:12    7:48/M
     170    Ilse Berkeley           Trumbull  CT        58     2 F 50-59        24:13    7:49/M
     171    Clyde Tinnen            Norwalk  CT         28    16 M 20-29        24:14    7:49/M
     172    Monica Speciale         Norwalk  CT         39    18 F 30-39        24:14    7:49/M
     173    Laki Papadakos          Norwalk  CT         32    52 M 30-39        24:16    7:50/M
     174    Gretchen Swarr          Southport  CT       16     3 F 13-19        24:17    7:50/M
     175    Robert Fischer          West Haven  CT      40    37 M 40-49        24:18    7:50/M
     176    Rob Morrissey           Chester  CT         22    17 M 20-29        24:21    7:51/M
     177    Holly Walczak           Newtown  CT         37    19 F 30-39        24:21    7:51/M
     178    Don Cundy               Old Lyme  CT        51    26 M 50-59        24:22    7:52/M
     179    Ken Grossman            Fairfield  CT       48    38 M 40-49        24:24    7:52/M
     180    Richard Gold            Westport  CT        56    27 M 50-59        24:25    7:53/M
     181    Katy Blackburn          Norwalk  CT         31    20 F 30-39        24:26    7:53/M
     182    Bruce Goulart           Newtown  CT         51    28 M 50-59        24:27    7:53/M
     183    Kelley Perry            Bethel  CT          45     8 F 40-49        24:28    7:54/M
     184    Christina Rice          Fairfield  CT       31    21 F 30-39        24:30    7:54/M
     185    Karl Salvati            North Haven  CT     48    39 M 40-49        24:31    7:55/M
     186    Ronald Paine            Plantsville  CT     42    40 M 40-49        24:31    7:55/M
     187    Nick Brown              New Canaan  CT      46    41 M 40-49        24:33    7:55/M
     188    Tom Farrell             Fairfield  CT       30    53 M 30-39        24:34    7:55/M
     189    Angela Mc Connell       Fairfield  CT       31    22 F 30-39        24:37    7:56/M
     190    Paola Murphy            Fairfield  CT       38    23 F 30-39        24:39    7:57/M
     191    Michael Murphy          Fairfield  CT       43    42 M 40-49        24:39    7:57/M
     192    Bevan Crowshaw          Milford  CT         52    29 M 50-59        24:42    7:58/M
     193    Raymond Vaichus         Watertown  CT       51    30 M 50-59        24:43    7:58/M
     194    Anthony Martire         Stratford  CT       41    43 M 40-49        24:44    7:59/M
     195    Remo Pagliarela         Stratford  CT       70     1 M 70-99        24:46    7:59/M
     196    Wendy Wierstra          Southport  CT       26     7 F 20-29        24:47    8:00/M
     197    Michael Ginley          Fairfield  CT       39    54 M 30-39        24:47    8:00/M
     198    Kristen Ginley          Fairfield  CT       34    24 F 30-39        24:48    8:00/M
     199    Tom Begg                Paramus  NJ         37    55 M 30-39        24:50    8:01/M
     200    Diane Birkel            Hicksville  LI      51     3 F 50-59        24:52    8:01/M
     201    Derek Burton            Derby  CT           33    56 M 30-39        24:53    8:02/M
     202    Stephen Burns           Darien  CT          45    44 M 40-49        24:54    8:02/M
     203    Denise Bigelow          Easton  CT          39    25 F 30-39        24:57    8:03/M
     204    Dan Omohundro           Fairfield  CT       14     3 M 13-19        24:59    8:04/M
     205    Joe Gillis              Shelton  CT         32    57 M 30-39        25:05    8:05/M
     206    Marisa Love             Hamden  CT          24     8 F 20-29        25:06    8:06/M
     207    Alan Weitzer            Fairfield  CT       17     4 M 13-19        25:06    8:06/M
     208    Joe Garofalo            Monroe  CT          49    45 M 40-49        25:07    8:06/M
     209    Ruth Hernandez          Norwalk  CT         38    26 F 30-39        25:09    8:07/M
     210    Susan Zuckerman         Fairfield  CT       48     9 F 40-49        25:12    8:08/M
     211    Cathy Gibson            Brookline  MA       47    10 F 40-49        25:13    8:08/M
     212    Asher Brandt            Orange  CT          10     3 M  2-12        25:13    8:08/M
     213    Robert Duran            Fairfield  CT       37    58 M 30-39        25:15    8:09/M
     214    Michael Coady           New Canaan  CT      59    31 M 50-59        25:15    8:09/M
     215    Janet Voelpert          Shelton  CT         54     4 F 50-59        25:16    8:09/M
     216    John Traynor            Southport  CT       41    46 M 40-49        25:16    8:09/M
     217    Monica Roche            Fairfield  CT       62     1 F 60-69        25:18    8:10/M
     218    Chris Cryan             Southport  CT       40    47 M 40-49        25:18    8:10/M
     219    Mary Ellen Corbiere     Fairfield  CT       45    11 F 40-49        25:19    8:10/M
     220    William Damm            Fairfield  CT       46    48 M 40-49        25:20    8:10/M
     221    Nanci Lettiero          Guilford  CT        44    12 F 40-49        25:21    8:11/M
     222    Dorothy Lupariello      Shelton  CT         46    13 F 40-49        25:21    8:11/M
     223    Louis Pizzoli           Monroe  CT          39    59 M 30-39        25:22    8:11/M
     224    Harry Whiteley          Fairfield  CT       48    49 M 40-49        25:23    8:11/M
     225    Jose Escarilla          Bridgeport  CT      54    32 M 50-59        25:25    8:12/M
     226    Cheryl Hawthorne        Fairfield  CT       39    27 F 30-39        25:26    8:12/M
     227    Megan Bethel            Darien  CT          25     9 F 20-29        25:27    8:13/M
     228    Terry Carey             Milford  CT         45    14 F 40-49        25:29    8:13/M
     229    Ellen Feeney            Fairfield  CT       17     4 F 13-19        25:30    8:14/M
     230    Grif Peterson           Fairfield  CT       14     5 M 13-19        25:31    8:14/M
     231    William Perry           Bethel  CT          13     6 M 13-19        25:33    8:15/M
     232    Brad Fallon             Fairfield  CT       36    60 M 30-39        25:33    8:15/M
     233    Cathy Kost              Bethel  CT          28    10 F 20-29        25:35    8:15/M
     234    Ken Scaglia             Weston  CT          42    50 M 40-49        25:37    8:16/M
     235    Colleen Garvey          Fairfield  CT       31    28 F 30-39        25:42    8:17/M
     236    Deb Owen                Redding  CT         45    15 F 40-49        25:43    8:18/M
     237    Steve Weitzer           Fairfield  CT       50    33 M 50-59        25:43    8:18/M
     238    Jeannine Salveson       Fairfield  CT       38    29 F 30-39        25:44    8:18/M
     239    Maria Rockoff           Easton  CT          45    16 F 40-49        25:44    8:18/M
     240    Gina Thawley            Westport  CT        26    11 F 20-29        25:45    8:18/M
     241    Michael Gordon          Westport  CT        41    51 M 40-49        25:45    8:18/M
     242    Michael Gramelis        West Haven  CT      46    52 M 40-49        25:47    8:19/M
     243    Adam Barlow             Southport  CT       12     4 M  2-12        25:48    8:19/M
     244    Stacey Nathan           Bethel  CT          13     5 F 13-19        25:48    8:19/M
     245    Frank Saunders          Ansonia  CT         27    18 M 20-29        25:48    8:19/M
     246    Zita Balogh             Trumbull  CT        43    17 F 40-49        25:49    8:20/M
     247    Mark Bilger             Trumbull  CT        42    53 M 40-49        25:49    8:20/M
     248    John Timber             Darien  CT          59    34 M 50-59        25:51    8:20/M
     249    Scott Herman            New Haven  CT       48    54 M 40-49        25:52    8:21/M
     250    Frank Gerzabek          Branford  CT        42    55 M 40-49        25:53    8:21/M
     251    Christie Bailey         Shelton  CT         37    30 F 30-39        25:53    8:21/M
     252    Margaret Fenyvesi       Shelton  CT         59     5 F 50-59        25:55    8:22/M
     253    Blaine Ward             Fairfield  CT       22    12 F 20-29        25:57    8:22/M
     254    Frank Pesik             Mt Kisco  NY        52    35 M 50-59        25:58    8:23/M
     255    Carol Asprelli          Woodbridge  CT      40    18 F 40-49        25:58    8:23/M
     256    James Corbiere          Fairfield  CT       47    56 M 40-49        25:59    8:23/M
     257    Eshain Tabatabaie       Branford  CT        0      1 M  0- 1        26:02    8:24/M
     258    Max Muniz               Fairfield  CT       44    57 M 40-49        26:03    8:24/M
     259    Dana Belcher            Norwalk  CT         32    31 F 30-39        26:04    8:25/M
     260    Ron Neumon              New Fairfield  CT   54    36 M 50-59        26:05    8:25/M
     261    Dave Urban              Stratford  CT       45    58 M 40-49        26:06    8:25/M
     262    Andrew Magda            Derby  CT           55    37 M 50-59        26:07    8:25/M
     263    Carolyn Miller          Westport  CT        23    13 F 20-29        26:08    8:26/M
     264    Timothy Coe             Trumbull  CT        11     5 M  2-12        26:08    8:26/M
     265    Kelley Moore            Derby  CT           23    14 F 20-29        26:09    8:26/M
     266    Eric Motin              Groton  CT          32    61 M 30-39        26:10    8:26/M
     267    Matt Klemets            Norwalk  CT         28    19 M 20-29        26:12    8:27/M
     268    Paul Kaufman            Bronx  NY           53    38 M 50-59        26:14    8:28/M
     269    Graham Bisset           Shelton  CT         56    39 M 50-59        26:20    8:30/M
     270    Richard Fidler          New Haven  CT       55    40 M 50-59        26:25    8:31/M
     271    Bob Sonenclar           Mamaroneck  NY      45    59 M 40-49        26:26    8:32/M
     272    Richard Zbrozek         Berlin  CT          54    41 M 50-59        26:27    8:32/M
     273    Hank Policinski         Stamford  CT        57    42 M 50-59        26:29    8:33/M
     274    Dr Michael Redler       Fairfield  CT       44    60 M 40-49        26:33    8:34/M
     275    Allan Evans             West Haven  CT      57    43 M 50-59        26:39    8:36/M
     276    Rob Rifkin              Rye Brook  NY       48    61 M 40-49        26:40    8:36/M
     277    Doreen Collins          Easton  CT          44    19 F 40-49        26:42    8:37/M
     278    Steve Crowell           Norwich  CT         23    20 M 20-29        26:42    8:37/M
     279    Bob Crowell             Norwich  CT         52    44 M 50-59        26:43    8:37/M
     280    Robert Lowney           Norwalk  CT         60     2 M 60-69        26:44    8:37/M
     281    Ellery Plotkin          Fairfield  CT       49    62 M 40-49        26:45    8:38/M
     282    Christian SchuMacHer    Naugatuck  CT       36    62 M 30-39        26:45    8:38/M
     283    Elizabeth Damm          Fairfield  CT       15     6 F 13-19        26:46    8:38/M
     284    Alice Miller            Larchmont  NY       50     6 F 50-59        26:46    8:38/M
     285    Jessica Apuzzo          Fairfield  CT       20    15 F 20-29        26:46    8:38/M
     286    Kim Teft                Shelton  CT         41    20 F 40-49        26:47    8:38/M
     287    Nora Mahoney            Bating Hollow  NY   39    32 F 30-39        26:48    8:39/M
     288    Joseph Dey              Woodbridge  CT      45    63 M 40-49        26:52    8:40/M
     289    Kristi Marshall         Fairfield  CT       36    33 F 30-39        26:53    8:40/M
     290    Kathy Gariepy           Baldwinsville  NY   43    21 F 40-49        26:54    8:41/M
     291    Robert Dunsmore         Norwalk  CT         39    63 M 30-39        26:54    8:41/M
     292    Anthony Cramond         Monroe  CT          10     6 M  2-12        26:55    8:41/M
     293    Beth Davis              Fairfield  CT       45    22 F 40-49        26:56    8:41/M
     294    Heather Thomas          Bethel  CT          36    34 F 30-39        26:59    8:42/M
     295    David Hibbs             Southport  CT       43    64 M 40-49        27:00    8:43/M
     296    David Smith             Fairfield  CT       47    65 M 40-49        27:01    8:43/M
     297    Jean Mysogland          Fairfield  CT       36    35 F 30-39        27:05    8:44/M
     298    Andy Gleeman            Fairfield  CT       47    66 M 40-49        27:07    8:45/M
     299    Kara Wayne              Fairfield  CT       28    16 F 20-29        27:10    8:46/M
     300    Laura Milera            Bronx  NY           42    23 F 40-49        27:11    8:46/M
     301    Peter Kiernan           Bronx  NY           44    67 M 40-49        27:11    8:46/M
     302    Howard Aspinwall        Fairfield  CT       38    64 M 30-39        27:12    8:46/M
     303    Donna Cramond           Monroe  CT          52     7 F 50-59        27:13    8:47/M
     304    Peter Fix               Shelton  CT         45    68 M 40-49        27:17    8:48/M
     305    Patricia Dillon         Bridgeport  CT      28    17 F 20-29        27:19    8:49/M
     306    Pat Scully              Southbury  CT       54     8 F 50-59        27:20    8:49/M
     307    Elizabeth Neugebauer    Fairfield  CT       32    36 F 30-39        27:23    8:50/M
     308    Phillip Neugebauer      Fairfield  CT       32    65 M 30-39        27:23    8:50/M
     309    Angela Fox              West Hartford  CT   34    37 F 30-39        27:24    8:50/M
     310    Brian Smeaton           Ridgefield  CT      22    21 M 20-29        27:26    8:51/M
     311    Cristina Pesce          Stamford  CT        32    38 F 30-39        27:27    8:51/M
     312    Lisa Penny              Bridgeport  CT      29    18 F 20-29        27:27    8:51/M
     313    Alice Mac Farland       Fairfield  CT       37    39 F 30-39        27:31    8:53/M
     314    Connie Trenery          Fairfield  CT       48    24 F 40-49        27:31    8:53/M
     315    Jennifer Muniz          Fairfield  CT       43    25 F 40-49        27:32    8:53/M
     316    Joseph Lincoln          Milford  CT         23    22 M 20-29        27:33    8:53/M
     317    Bob Kubic               Stratford  CT       36    66 M 30-39        27:34    8:54/M
     318    Julia Demeo             Fairfield  CT       36    40 F 30-39        27:38    8:55/M
     319    Shannon Police          Stamford  CT        25    19 F 20-29        27:39    8:55/M
     320    Carl Sylvester          Shelton  CT         68     3 M 60-69        27:39    8:55/M
     321    Madelyn Meagher         Trumbull  CT        52     9 F 50-59        27:40    8:55/M
     322    Kara Steele             New Haven  CT       11     1 F  2-12        27:40    8:55/M
     323    Joanne Alesevich        Trumbull  CT        23    20 F 20-29        27:41    8:56/M
     324    Neal Rorke              Southport  CT       48    69 M 40-49        27:42    8:56/M
     325    Christine Preu          Wilton  CT          48    26 F 40-49        27:43    8:56/M
     326    Edward Flynn            Stamford  CT        31    67 M 30-39        27:43    8:56/M
     327    Nancy Souza             Stamford  CT        39    41 F 30-39        27:44    8:57/M
     328    Erin Fitzgerald         Stamford  CT        42    27 F 40-49        27:44    8:57/M
     329    Paula Alexander         Darien  CT          30    42 F 30-39        27:45    8:57/M
     330    Bruce Alexander         Darien  CT          32    68 M 30-39        27:46    8:57/M
     331    Denise Walsh            Fairfield  CT       47    28 F 40-49        27:47    8:58/M
     332    John Metsopoulos        Fairfield  CT       43    70 M 40-49        27:48    8:58/M
     333    Dave Peck               Fairfield  CT       45    71 M 40-49        27:48    8:58/M
     334    Jesse Bilger            Trumbull  CT        20    23 M 20-29        27:49    8:58/M
     335    Joseph Steele           New Haven  CT       47    72 M 40-49        27:49    8:58/M
     336    Luanne Tinnen           Norwalk  CT         34    43 F 30-39        27:51    8:59/M
     337    Mark Carta              Wilton  CT          50    45 M 50-59        27:52    8:59/M
     338    Christine Vanderslice   Southport  CT       31    44 F 30-39        27:52    8:59/M
     339    Andrew Vanderslice      Southport  CT       33    69 M 30-39        27:53    9:00/M
     340    Mark Rossi              Bridgeport  CT      41    73 M 40-49        27:53    9:00/M
     341    Kit Casey               Waterbury  CT       44    29 F 40-49        27:56    9:01/M
     342    Libby Hibbs             Southport  CT       40    30 F 40-49        27:58    9:01/M
     343    Bridgette Gordon-Hickey Niantic  CT         31    45 F 30-39        27:59    9:02/M
     344    Janice Barlow           Southport  CT       43    31 F 40-49        28:01    9:02/M
     345    Elizabeth Martin        Stamford  CT        26    21 F 20-29        28:01    9:02/M
     346    Susan Nakas             Weston  CT          47    32 F 40-49        28:03    9:03/M
     347    Brian Lewis             Rocky Hill  CT      50    46 M 50-59        28:03    9:03/M
     348    Jerry Price             Norwalk  CT         55    47 M 50-59        28:05    9:04/M
     349    Gail Cowan              Waterbury  CT       49    33 F 40-49        28:07    9:04/M
     350    Gary Passineau          Bethel  CT          50    48 M 50-59        28:09    9:05/M
     351    Debbie Nalley           Avon  CT            46    34 F 40-49        28:12    9:06/M
     352    Carter Hibbs            Southport  CT       14     7 F 13-19        28:17    9:07/M
     353    Karyn Lanzano           Fairfield  CT       42    35 F 40-49        28:18    9:08/M
     354    Joshua Mantel           Easton  CT          33    70 M 30-39        28:19    9:08/M
     355    Brian MacCallum         Norwalk  CT         31    71 M 30-39        28:20    9:08/M
     356    Ken Moy                 Westport  CT        36    72 M 30-39        28:27    9:11/M
     357    Kirsten Shook           Stamford  CT        32    46 F 30-39        28:28    9:11/M
     358    Deborah Goodman         Fairfield  CT       47    36 F 40-49        28:29    9:11/M
     359    Jonathan Abbey          Fairfield  CT       11     7 M  2-12        28:29    9:11/M
     360    Stephanie Hilton        Fairfield  CT       42    37 F 40-49        28:30    9:12/M
     361    Lib Denure              Fairfield  CT       45    38 F 40-49        28:30    9:12/M
     362    Duncan Marshall         Fairfield  CT       53    49 M 50-59        28:31    9:12/M
     363    Sharon Powers           Wallingford  CT     49    39 F 40-49        28:31    9:12/M
     364    Martin Warten           Fairfield  CT       38    73 M 30-39        28:31    9:12/M
     365    Jay Hughes              Monroe  CT          50    50 M 50-59        28:34    9:13/M
     366    Maura Abu-Sitteh        West Haven  CT      37    47 F 30-39        28:34    9:13/M
     367    Kate Forgione           Newtown  CT         38    48 F 30-39        28:35    9:13/M
     368    Lou Forgione            Newtown  CT         38    74 M 30-39        28:35    9:13/M
     369    Marijane Bisset         Shelton  CT         55    10 F 50-59        28:37    9:14/M
     370    Susan Coyne             Fairfield  CT       35    49 F 30-39        28:37    9:14/M
     371    Richard Gannon          Fairfield  CT       40    74 M 40-49        28:39    9:15/M
     372    Donald Bell             Shelton  CT         58    51 M 50-59        28:43    9:16/M
     373    Will Hibbs              Southport  CT       12     8 M  2-12        28:46    9:17/M
     374    Susan Fugitt            Westport  CT        44    40 F 40-49        28:47    9:17/M
     375    Mary Jane McGoldrick    Fairfield  CT       50    11 F 50-59        28:48    9:17/M
     376    Josh Reitano            Stamford  CT        25    24 M 20-29        28:50    9:18/M
     377    Mark Markelz            Fairfield  CT       44    75 M 40-49        28:51    9:18/M
     378    Allison Fox             Stamford  CT        32    50 F 30-39        28:54    9:19/M
     379    Duffy Kilbride          Fairfield  CT       32    51 F 30-39        28:54    9:19/M
     380    Tricia Lautenbach       Fairfield  CT       32    52 F 30-39        28:56    9:20/M
     381    Christine Hasenboehler  Harrison  NY        34    53 F 30-39        28:56    9:20/M
     382    Nicolas Hasenbohler     Harrison  NY        33    75 M 30-39        29:00    9:21/M
     383    Ann Young               Stamford  CT        27    22 F 20-29        29:00    9:21/M
     384    Jeff Young              Stamford  CT        28    25 M 20-29        29:01    9:22/M
     385    Bethany Hanke           Stamford  CT        22    23 F 20-29        29:01    9:22/M
     386    Michael Huebsch         Darien  CT          43    76 M 40-49        29:02    9:22/M
     387    John Kochesperger       Fairfield  CT       41    77 M 40-49        29:06    9:23/M
     388    Jim Stevens             Trumbull  CT        69     4 M 60-69        29:08    9:24/M
     389    Hannah Lupinacci        Trumbull  CT        14     8 F 13-19        29:09    9:24/M
     390    Corey Pasquarelli       Fairfield  CT       9      9 M  2-12        29:11    9:25/M
     391    George Ruderman         Fairfield  CT       74     2 M 70-99        29:11    9:25/M
     392    Tina Froeberg           North Haven  CT     23    24 F 20-29        29:12    9:25/M
     393    Robert Hills            Stratford  CT       40    78 M 40-49        29:15    9:26/M
     394    Charlene Calandro       Newtown  CT         36    54 F 30-39        29:16    9:26/M
     395    Diane Conroy            Chesire  CT         49    41 F 40-49        29:17    9:27/M
     396    Lisa Pernek             Stratford  CT       32    55 F 30-39        29:21    9:28/M
     397    Dorothy Zachmann        Southport  CT       45    42 F 40-49        29:25    9:29/M
     398    Bob Loh                 Trumbull  CT        56    52 M 50-59        29:26    9:30/M
     399    Corey Wadlinger         W Simsbury  CT      11    10 M  2-12        29:28    9:30/M
     400    Sally Carta             Wilton  CT          46    43 F 40-49        29:29    9:31/M
     401    Jeff Lange              Fairfield  CT       23    26 M 20-29        29:29    9:31/M
     402    Dale Lange              Fairfield  CT       48    79 M 40-49        29:30    9:31/M
     403    Stephen Glennon         Fairfield  CT        8    11 M  2-12        29:31    9:31/M
     404    Philip Glennon          Fairfield  CT       52    53 M 50-59        29:31    9:31/M
     405    Bernadette Salmini      Trumbull  CT        56    12 F 50-59        29:32    9:32/M
     406    Joan Price              Norwalk  CT         60     2 F 60-69        29:33    9:32/M
     407    Kelly Devivo            Fairfield  CT       38    56 F 30-39        29:35    9:33/M
     408    Frank Manfredi          Stratford  CT       68     5 M 60-69        29:36    9:33/M
     409    Jacki Louisane          Stamford  CT        27    25 F 20-29        29:36    9:33/M
     410    Terri Beatty            Shelton  CT         44    44 F 40-49        29:37    9:33/M
     411    Rick Viola              Madison  CT         38    76 M 30-39        29:37    9:33/M
     412    Susan O' Connor         Fairfield  CT       34    57 F 30-39        29:38    9:34/M
     413    Gary Sheffer            Shelton  CT         41    80 M 40-49        29:38    9:34/M
     414    Kim Coyne-Lupinacci     Trumbull  CT        42    45 F 40-49        29:38    9:34/M
     415    Alexandra Rebay         Southport  CT       41    46 F 40-49        29:39    9:34/M
     416    Karen Selavka           Stratford  CT       46    47 F 40-49        29:39    9:34/M
     417    Jennifer Vilenski       Fairfield  CT       31    58 F 30-39        29:39    9:34/M
     418    Jeffrey Vilenski        Fairfield  CT       30    77 M 30-39        29:39    9:34/M
     419    Audra Scuderi           Milford  CT         24    26 F 20-29        29:47    9:36/M
     420    Bill Keelan             Westport  CT        41    81 M 40-49        29:49    9:37/M
     421    Richard Tunstall        Trumbull  CT        57    54 M 50-59        29:50    9:37/M
     422    Robert Cashel           Fairfield  CT       45    82 M 40-49        29:51    9:38/M
     423    Michael Wadlinger       W Simsbury  CT      47    83 M 40-49        29:52    9:38/M
     424    Michael Wadlinger       W Simsbury  CT      9     12 M  2-12        29:54    9:39/M
     425    Nancy Capelle           Norwalk  CT         30    59 F 30-39        29:58    9:40/M
     426    Chris Capelle           Norwalk  CT         38    78 M 30-39        29:59    9:40/M
     427    Maureen Janda           Fairfield  CT       45    48 F 40-49        30:00    9:41/M
     428    Michael Biegel          Fairfield  CT       36    79 M 30-39        30:00    9:41/M
     429    Robert Larosa           Fairfield  CT       45    84 M 40-49        30:06    9:43/M
     430    Ann Tramontana          New Haven  CT       48    49 F 40-49        30:15    9:45/M
     431    Kitty D;agostino        New Canaan  CT      44    50 F 40-49        30:16    9:46/M
     432    David Zaleski           Oxford  CT          46    85 M 40-49        30:17    9:46/M
     433    Anneke Sugito           West Haven  CT      33    60 F 30-39        30:23    9:48/M
     434    Jeff Beekman            Bethel  CT          48    86 M 40-49        30:29    9:50/M
     435    Cileene Hare            Fairfield  CT       41    51 F 40-49        30:29    9:50/M
     436    James Munroe            Hamden  CT          26    27 M 20-29        30:35    9:52/M
     437    Clare Mahoney           Stratford  CT       26    27 F 20-29        30:36    9:52/M
     438    Janet Triplett          Stamford  CT        56    13 F 50-59        30:38    9:53/M
     439    Jennifer Wood           Fairfield  CT       29    28 F 20-29        30:38    9:53/M
     440    Joe Nalley              Avon  CT            61     6 M 60-69        30:38    9:53/M
     441    Sheila Cashel           Fairfield  CT       48    52 F 40-49        30:42    9:54/M
     442    Vikki Winks             Stratford  CT       29    29 F 20-29        30:47    9:56/M
     443    Lisa Furst              Norwalk  CT         30    61 F 30-39        30:47    9:56/M
     444    Steven Rogers           Waterbury  CT       31    80 M 30-39        30:48    9:56/M
     445    Bruce Walczak           Newtown  CT         53    55 M 50-59        30:53    9:58/M
     446    Kate Dicine             Fairfield  CT       32    62 F 30-39        31:08   10:03/M
     447    Jane Becker             Fairfield  CT       31    63 F 30-39        31:09   10:03/M
     448    Terese Mak              Bridgeport  CT      48    53 F 40-49        31:11   10:04/M
     449    Kristen Munroe          Hamden  CT          24    30 F 20-29        31:16   10:05/M
     450    Dorothy Paine           Plantsville  CT     37    64 F 30-39        31:18   10:06/M
     451    Alice Skelton           Fairfield  CT       40    54 F 40-49        31:19   10:06/M
     452    Kathleen Kane           Fairfield  CT       40    55 F 40-49        31:19   10:06/M
     453    Pia Georga-Randall      Bethel  CT          57    14 F 50-59        31:26   10:08/M
     454    Sioban Keane            Peekskill  NY       38    65 F 30-39        31:32   10:10/M
     455    Deirdre Bennett         Fairfield  CT       40    56 F 40-49        31:42   10:14/M
     456    Astrid Loftus           Westport  CT        44    57 F 40-49        31:42   10:14/M
     457    Mary Collins            Westport  CT        37    66 F 30-39        31:43   10:14/M
     458    Christine Riniti        Westport  CT        41    58 F 40-49        31:47   10:15/M
     459    Geri Distefano          Fairfield  CT       47    59 F 40-49        31:48   10:15/M
     460    Tracy Zimmerman         Stratford  CT       29    31 F 20-29        31:49   10:16/M
     461    Nya Rossi               Stamford  CT        23    32 F 20-29        31:49   10:16/M
     462    Ann Hauck               Fairfield  CT       46    60 F 40-49        31:54   10:17/M
     463    Neil Hauck              Fairfield  CT       47    87 M 40-49        31:54   10:17/M
     464    Patricia Spino          Waterbury  CT       49    61 F 40-49        32:02   10:20/M
     465    Kristine Czarnomski     Stamford  CT               1 F  0- 1        32:03   10:20/M
     466    Drew Gleeman            Fairfield  CT       10    13 M  2-12        32:03   10:20/M
     467    Christina Szabo         Bridgeport  CT      32    67 F 30-39        32:07   10:22/M
     468    Janice Brown            Norwalk  CT         51    15 F 50-59        32:09   10:22/M
     469    Dianna Mac Farland      Fairfield  CT       10     2 F  2-12        32:10   10:23/M
     470    Caroline O' Connor      Fairfield  CT       0      2 F  0- 1        32:10   10:23/M
     471    Michael Meagher         Trumbull  CT        14     7 M 13-19        32:11   10:23/M
     472    Elena Cahill            Orange  CT          36    68 F 30-39        32:14   10:24/M
     473    Joe Sullivan            Monroe  CT          60     7 M 60-69        32:21   10:26/M
     474    Leta Bernard Highsmi    Hamden  CT          44    62 F 40-49        32:23   10:27/M
     475    Michael Daly            Fairfield  CT       40    88 M 40-49        32:25   10:27/M
     476    Kristin Apfel           Milford  CT         23    33 F 20-29        32:38   10:32/M
     477    Jean Zaleski            Oxford  CT          46    63 F 40-49        32:39   10:32/M
     478    Mary Quattro            Watertown  CT       48    64 F 40-49        32:40   10:32/M
     479    Mike Mc Carthy          Milford  CT         26    28 M 20-29        32:42   10:33/M
     480    James Cramond           Monroe  CT          53    56 M 50-59        32:44   10:34/M
     481    Julia Kern              Fairfield  CT       31    69 F 30-39        32:53   10:36/M
     482    Robert Saranich         Milford  CT         57    57 M 50-59        33:06   10:41/M
     483    Terri Dagitz            Norwich  CT         43    65 F 40-49        33:08   10:41/M
     484    Andrea Lowney           Norwalk  CT         54    16 F 50-59        33:18   10:45/M
     485    James Pasquarelli       Southport  CT       55    58 M 50-59        33:19   10:45/M
     486    Janis Cyr               Naugatuck  CT       24    34 F 20-29        33:21   10:45/M
     487    Ed Perkowski            Stratford  CT       47    89 M 40-49        33:23   10:46/M
     488    Maureen Delvecchio      Trumbull  CT        49    66 F 40-49        33:34   10:50/M
     489    Kelly Carlos            Orange  CT          10     3 F  2-12        33:37   10:51/M
     490    George Carlos           Orange  CT          41    90 M 40-49        33:38   10:51/M
     491    Claudia Smith           Woodbury  CT        36    70 F 30-39        33:38   10:51/M
     492    Cynthia Smith           Bethel  CT          45    67 F 40-49        33:38   10:51/M
     493    Peter Demarco           Fairfield  CT       10    14 M  2-12        33:40   10:52/M
     494    Kate Young              Norwalk  CT         32    71 F 30-39        33:40   10:52/M
     495    Chris Obida             New Canaan  CT      28    35 F 20-29        33:44   10:53/M
     496    Jed Powers              New Canaan  CT      33    81 M 30-39        33:44   10:53/M
     497    Sue Guariglia           Monroe  CT          54    17 F 50-59        33:46   10:54/M
     498    Deirdre Coyne           Shelton  CT         34    72 F 30-39        33:52   10:55/M
     499    Katie Cameron           Westport  CT        38    73 F 30-39        34:06   11:00/M
     500    Maria Moreno            Fairfield  CT       29    36 F 20-29        34:12   11:02/M
     501    Chris Dimattio          Wilton  CT          40    91 M 40-49        34:12   11:02/M
     502    Cindy Kelly             West Haven  CT      33    74 F 30-39        34:15   11:03/M
     503    Noreen Prenty           Albany  NY          41    68 F 40-49        34:15   11:03/M
     504    Bennett Benware         Stamford  CT        49    92 M 40-49        34:19   11:04/M
     505    Peter Smith             Milford  CT         53    59 M 50-59        34:22   11:05/M
     506    Terence Beaty           Fairfield  CT       39    82 M 30-39        34:24   11:06/M
     507    Katelin Overton         Fairfield  CT       9      4 F  2-12        34:24   11:06/M
     508    Chris Kwong             Southport  CT       43    93 M 40-49        34:33   11:09/M
     509    Bob Kelly               Bridgeport  CT      48    94 M 40-49        34:42   11:12/M
     510    Chris Burton            Derby  CT           41    69 F 40-49        34:57   11:16/M
     511    Kim Battista            Bridgeport  CT      38    75 F 30-39        35:06   11:19/M
     512    Jennifer Pearce         Greenwich  CT       23    37 F 20-29        35:15   11:22/M
     513    Beth Boehm              Fairfield  CT       32    76 F 30-39        35:15   11:22/M
     514    Lilianna Kalinowski     Middletown  CT      26    38 F 20-29        35:36   11:29/M
     515    Maurice Klee            Fairfield  CT       56    60 M 50-59        36:02   11:37/M
     516    Austin Ross             Madison  CT         80     3 M 70-99        36:02   11:37/M
     517    Barbara Young           Southport  CT       47    70 F 40-49        36:10   11:40/M
     518    Larry Shortell          Norwalk  CT         29    29 M 20-29        36:17   11:42/M
     519    Frank Lubanda           Naugatuck  CT       54    61 M 50-59        36:29   11:46/M
     520    Nicole Fabricatore      Milford  CT         29    39 F 20-29        36:46   11:52/M
     521    George O'Connell        Bridgeport  CT      31    83 M 30-39        36:47   11:52/M
     522    Courtney Fleming        Fairfield  CT       23    40 F 20-29        36:48   11:52/M
     523    Megan Fleming           Fairfield  CT       30    77 F 30-39        37:03   11:57/M
     524    Shane Wood              Fairfield  CT       29    30 M 20-29        37:03   11:57/M
     525    Jamie Fleming           Oxford  CT          14     9 F 13-19        37:06   11:58/M
     526    Ashleigh Smith          Oxford  CT          14    10 F 13-19        37:06   11:58/M
     527    Michael Snyderman       Waterford  CT       24    31 M 20-29        37:37   12:08/M
     528    Susan Pryor             New Rochelle  NY    43    71 F 40-49        38:50   12:32/M
     529    Kerry Murphy            Fairfield  CT       47    72 F 40-49        38:55   12:33/M
     530    Maura Prenty            Danbury  CT         39    78 F 30-39        39:18   12:41/M
     531    Mariann Fitzmartin      Woodbridge  CT      50    18 F 50-59        39:18   12:41/M  

Age Group Results


Overall Female Winner

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Amy Fredericks          Stamford  CT       35       18        17:57    5:47/M

Women 12 & Under

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Kara Steele             New Haven  CT      11      322        27:40    8:55/M
       2    Dianna Mac Farland      Fairfield  CT      10      469        32:10   10:23/M
       2    Caroline O' Connor      Fairfield  CT      10      470        32:10   10:23/M       
       3    Kelly Cargos            Orange  CT         10      489        33:37   10:51/M

Women 13 To 19

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Amie SchuMacHer         Wolcott  CT        13       24        18:40    6:01/M
       2    Kimberly Crehan         Fairfield  CT      15      103        22:12    7:10/M
       3    Gretchen Swarr          Southport  CT      16      174        24:17    7:50/M

Women 20 To 29

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Heather Crosby          Danbury  CT        28       44        20:09    6:30/M
       2    Angela Zielinski        Southport  CT      27       50        20:30    6:37/M
       3    Jennifer Panaro         Norwalk  CT        26       64        21:10    6:50/M

Women 30 To 39

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Christine Gilmartin     North Haven  CT    34       25        18:45    6:03/M
       2    Jennifer Kindel         Westport  CT       36       34        19:29    6:17/M
       3    Brooke Garden           Greenwich  CT      34       37        19:36    6:19/M

Women 40 To 49

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Terri Sonenclar         Mamaroneck  NY     44       62        21:01    6:47/M
       2    Emma Dean               Southington  CT    42       63        21:04    6:48/M
       3    Vyvyan Burns            Darien  CT         40      145        23:14    7:30/M

Women 50 To 59

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Deborah Sylvestro       Fairfield  CT      50      149        23:21    7:32/M
       2    Ilse Berkeley           Trumbull  CT       58      170        24:13    7:49/M
       3    Diane Birkel            Hicksville  LI     51      200        24:52    8:01/M

Women 60 To 69

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Monica Roche            Fairfield  CT      62      217        25:18    8:10/M
       2    Joan Price              Norwalk  CT        60      406        29:33    9:32/M

Overall Male Winner

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Mike Slinskey           Wappinger Falls  NY32        1        15:17    4:56/M

Men 12 & Under

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Jiovanni Garcia         Yonkers  NY        10      113        22:26    7:14/M
       2    Zachary Harper          Plainville  CT     10      125        22:37    7:18/M
       3    Asher Brandt            Orange  CT         10      212        25:13    8:08/M

Men 13 to 19

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Joseph Weitzer          Fairfield  CT      14      138        23:06    7:27/M
       2    Paul Sauriol            Monson  MA         13      141        23:10    7:28/M
       3    Dan Omohundro           Fairfield  CT      14      204        24:59    8:04/M

Men 20 to 29

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Pat Dennen              Sandy Hook  CT     21        2        16:20    5:16/M
       2    Sean Lockhart           Poughkeepsie  NY   25        4        16:24    5:17/M
       3    Kevin Boughan           Stamford  CT       25       23        18:38    6:01/M

Men 30 to 39

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Kevin Grimes            Sandy Hook  CT     38        6        16:39    5:22/M
       2    Alan MacDougall         Branford  CT       36        8        17:01    5:29/M
       3    Michael Gyulay          Wallingford  CT    32        9        17:03    5:30/M

Men 40 to 49

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    George Buchanan         Stamford  CT       43        3        16:23    5:17/M
       2    Cameron Stracher        Westport  CT       40        5        16:37    5:22/M
       3    Dale Richardson         Trumbull  CT       41       10        17:08    5:32/M

Men 50 to 59

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Jose Gomes Oliveira     Danbury  CT        51        7        16:48    5:25/M
       2    Elliott Rogers          Southport  CT      50       13        17:43    5:43/M
       3    John Samsel             Mamaroneck  NY     57       31        19:10    6:11/M

Men 60 to 69

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Don Platko              Shelton  CT        60       68        21:14    6:51/M
       2    Robert Lowney           Norwalk  CT        60      280        26:44    8:37/M
       3    Carl Sylvester          Shelton  CT        68      320        27:39    8:55/M

Men 70 and over

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Remo Pagliarela         Stratford  CT      70      195        24:46    7:59/M
       2    George Ruderman         Fairfield  CT      74      391        29:11    9:25/M
       3    Austin Ross             Madison  CT        80      516        36:02   11:37/M

CORPORATE TEAMS
1. Amgraph   total time 68:15
   Desie O'grady 21:33 Paul Sauriol  23:10  Dave Sauriol 23:32
2. United Illuminating  (69:35) 
   Charles Winchell 21:16 James Cole  22:12  Andrew  Magda  26:07
3. GE Corp. Hdqtrs. (71:21
   Darryl LaRue  21:52 Ken Grossman  24:24  Joe Gillis  25:05
4. SPG  (71:41)  
   Carlton Highsmith  22:52 Robert Gariepy  22:56  Christie Bailey 25:53
5. Westport Magazine (84:02)
6. William Pitt RE  (95:42)


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com