HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Comcast Twilight 5K
Danbury, CT

September 15, 2001

OVERALL WINNERS
Ramiro Nogueira, New Milford, CT - 14:48
Zofia Wieciorkowska, Stratford, CT - 17:26

Timing & Results by:
Platt Timing Systems (860)645-1476

www.plattsys.com


PLACE   FIRST        LAST             TOWN               STATESEX  AGE   TIME       PACE
1       RAMIRO       NOGUEIRA         NEW MILFORD        CT   M    24    14:47.9    4:46
2       SERGIO       RIBEIRO          DANBURY            CT   M    31    15:00.7    4:50
3       MARK         LAROSA           DANBURY            CT   M    23    15:30.1    5:00
4       ANTONIO      ALVES            DANBURY            CT   M    36    15:38.4    5:02
5       EMERSON      SILVA            DANBURY            CT   M    27    15:45.6    5:04
6       CLAUDIO      MAUZINHOS-PERE   DANBURY            CT   M          16:05.0    5:11
7       LUIS         DOS SANTOS       NEW MILFORD        CT   M    38    16:20.9    5:16
8       JOSE         OLIVEIRA         DANBURY            CT   M    51    16:41.0    5:22
9       MICHAEL      MCALEER          DANBURY            CT   M    36    16:46.9    5:24
10      KEITH        SCELIA           BREWSTER           NY   M    17    16:57.7    5:28
11      RICARDO      ALCANYARA        DANBURY            CT   M    34    17:17.3    5:34
12      ZOFIA        WIECIORKOWSKA    STRATFORD          CT   F    38    17:25.6    5:37
13      DOUG         SCRTH            REDDING            CT   M    43    17:27.2    5:37
14      MARTY        OGDEN            DANBURY            CT   M    32    17:46.8    5:43
15      BRANDEN      JOSE TORRES      DANBURY            CT   M    43    17:50.8    5:45
16      AMY          FREDERICKS       STAMFORD           CT   F    35    17:57.8    5:47
17      DANIEL       LAVOIE           WATERTOWN          CT   M    50    18:02.7    5:49
18      GARY         KREBS            DANBURY            CT   M    30    18:06.2    5:50
19      KYLE         TROCOLLA         NEWTOWN            CT   M    24    18:08.8    5:50
20      PETER        KAUFMAN          DANBURY            CT   M    34    18:09.9    5:51
21      JOEY         MCELLIGOTT       NEW YORK           NY   M    18    18:13.1    5:52
22      OSCAR        BATES            DANBURY            CT   M    41    18:19.9    5:54
23      WALLIE       JAHN             NEW MILFORD        CT   M    46    18:21.7    5:55
24      TOMMY        MCCOY            PAWLING            NY   M    17    18:30.5    5:58
25      AMIE         SCHUMACHER       WOLCOTT            CT   F    13    18:35.3    5:59
26      STEPHEN      HOFFMAN          SADY HOOK          CT   M    4     18:35.8    5:59
27      TOM          CHIARELLA        OXFORD             CT   M    39    18:46.2    6:03
28      GARY         HIDA             NEW MILFORD        CT   M    39    18:49.1    6:04
29      MICHAEL      SHAIL            WATERTOWN          CT   M    15    18:49.3    6:04
30      RALPH        MARTIN           PLAINVILLE         CT   M    43    18:55.3    6:06
31      KEVIN        BOUGHAN          STAMFORD           CT   M    25    18:55.4    6:06
32      DAN          GERMAIN          NEWTOWN            CT   M    39    18:56.4    6:06
33      RYAN         KEENON           BROOKFIELD         CT   M    18    18:57.2    6:06
34      CHAS         GREYSTONE        WASHINGTON DPT     CT   M    46    18:58.6    6:07
35      RICHARD      VAIL             HOLMES             NY   M    30    19:00.7    6:07
36      BOB          DERRINGER        NEW MILFORD        CT   M    39    19:06.2    6:09
37      PAUL         SCHMIDT          RIDGEFIELD         CT   M    44    19:10.0    6:10
38      JOHN         SAMSEL           MAMARONECK         NY   M    57    19:10.2    6:10
39      UNKNOWN      RUNNER                                              19:10.5    6:10
40      TY           MACOMBER         PAWLING            NY   M    18    19:16.0    6:12
41      MARK         EVANS            RIDGEFIELD         CT   M    25    19:22.5    6:14
42      HANK         LEVIN            LIDO BEACH         NY   M    16    19:23.8    6:15
43      GERALDO      RIBEIRO          RIDGEFIELD         CT   M    44    19:29.2    6:17
44      HEATHER      CROSBY           DANBURY            CT   F    28    19:30.7    6:17
45      JOHN         WHALEN           BETHEL             CT   M    36    19:31.6    6:17
46      TONY         VALENTE          STAMFORD           CT   M    26    19:40.9    6:20
47      JIMMY HENRY  VIVAS            DANBURY            CT   M    20    19:42.0    6:21
48      CHAD         NIKOLA           BREWSTER           NY   M    16    19:43.1    6:21
49      FRANCIS      JOHNSON          PAWLING            NY   M    17    19:45.6    6:22
50      GREG         CARDINIELLO      PAWLING            NY   M    35    19:48.0    6:23
51      JIM          MCDOUGAL         PAWLING            NY   M    36    19:53.1    6:24
52      TIMOTHY      DVORAK           SHELTON            CT   M    38    19:55.2    6:25
53      CHAD         DALLES           ANSONIA            CT   M    30    19:55.8    6:25
54      PAM          QUIST            NEW PRESTON        CT   F    37    19:58.5    6:26
55      JAMES        MCCARTHY         BROOKFIELD         CT   M    40    20:00.9    6:27
56      LISA         FAIRBANKS        WILTON             CT   F    41    20:03.4    6:28
57      JACK         MARSHALL         MERIDEN            CT   M    52    20:12.1    6:30
58      SCOTT        WARGO            NEW MILFORD        CT   M    26    20:17.1    6:32
59      ROBERT       DAVIS            NAUGATUCK          CT   M    50    20:21.3    6:33
60      WARNER       BENNETT          PAWLING            NY   M    17    20:22.3    6:34
61      GERARD       SHEEHAN          BETHEL             CT   M    39    20:23.1    6:34
62      ADAM         LEVY             CHAPPAQUA          NY   M    16    20:24.4    6:34
63      DAN          LOEWENBERG       DANBURY            CT   M    29    20:25.0    6:35
64      ANDREW       LEVY             CHAPPAQUA          NY   M    14    20:27.0    6:35
65      TOM          HISLOP           BROOKFIELD         CT   M    31    20:27.7    6:35
66      RICHARD      DEMARCO          DANBURY            CT   M    59    20:28.3    6:36
67      KYLE ELIZAB  GANCHER          PLANTSVILLE        CT   F    35    20:30.5    6:36
68      GREG         ANDERSON         NEW FAIRFIELD      CT   M    15    20:37.5    6:39
69      FRED         PAZONA           NORTH SALEM        NY   M    52    20:42.2    6:40
70      STEVEN       WURST            BROOKFIELD         CT   M    39    20:44.1    6:41
71      RAY          LUBUS            NEW FAIRFIELD      CT   M    43    20:44.7    6:41
72      KEN          PLISZKA          SANDY HOOK         CT   M    36    20:47.8    6:42
73      BILL         BEGG             NEWTOWN            CT   M    38    20:49.9    6:42
74      KRISTI       CRISTELLO        DANBURY            CT   F    31    20:57.5    6:45
75      SCOTT        SCHWARTZ         NEWTOWN            CT   M    52    21:00.2    6:46
76      DARLENE      GILLOTTI         DANBURY            CT   F    39    21:03.4    6:47
77      MICHAEL      SCARPA           DANBURY            CT   M    36    21:03.9    6:47
78      RUI          SOARES           YONKERS            NY   M    28    21:04.0    6:47
79      ART          LIBERMAN         RIDGEFIELD         CT   M    60    21:06.4    6:48
80      DAVID        CORRAO           NEW FAIRFIELD      CT   M    42    21:08.8    6:49
81      BRUCE        MARCHISIO        DANBURY            CT   M    44    21:09.8    6:49
82      BHARTU       RAM              RIDGEFIELD         CT   M    39    21:14.3    6:50
83      WALT         KOSCOMB          SANDY HOOK         CT   M    41    21:29.6    6:55
84      DEBBIE       FRANCIS          WATERTOWN          CT   F    45    21:32.3    6:56
85      BRUCE        GOULART          NEWTOWN            CT   M    51    21:36.4    6:58
86      CHUCK        KING             DANBURY            CT   M    27    21:37.4    6:58
87      ALEX         BOURDON          SOUTHBURY          CT   M    43    21:39.4    6:59
88      JEFFREY      DINGWELL         BETHLEHEM          CT   M    46    21:40.8    6:59
89      ARAM         NAHABEDIAN       SANDY HOOK         CT   M    50    21:44.7    7:00
90      ROSS         LEVY             CHAPPAQUA          NY   M    50    21:46.4    7:01
91      BILL         ARMSRTONG        STAMFORD           CT   M    48    21:49.6    7:02
92      WAYNE        BLACKMAN         BROOKFIELD         CT   M    36    21:58.7    7:05
93      STEPHEN      SCHOFIELD        NEW HAVEN          CT   M    41    21:58.8    7:05
94      AMYMARIE     ACCARDI-DEY      BOSTON             MA   F    24    22:02.2    7:06
95      CHRISTINE    STRAIT           BROOKFIELD         CT   F    15    22:03.4    7:06
96      TONY         RODGRIQUES       NEW ROCHELLE       NY   M    54    22:14.1    7:10
97      MIKE         FALKENSTEIN      STAMFORD           CT   M    51    22:14.8    7:10
98      JOHN         SIKORSKI         DANBURY            CT   M    33    22:17.4    7:11
99      FRANK        LANG             SEYMOUR            CT   M    62    22:19.9    7:11
100     ALYSSA       POTTER           NEW FAIRFIELD      CT   F    11    22:22.2    7:12
101     BRITTANY     POTTER           NEW FAIRFIELD      CT   F    11    22:22.4    7:12
102     JONATHAN     PEACE            WAPPINGERS FALLS   NY   M    46    22:26.0    7:14
103     KEVIN        BROGGY           DANBURY            CT   M    39    22:26.8    7:14
104     JOHN         DACOSTA          DANBURY            CT   M    36    22:27.0    7:14
105     DAWN         HUDAK            MONROE             CT   F    15    22:29.5    7:15
106     DAN          KELLER           DANBURY            CT   M    33    22:30.1    7:15
107     ROB          MORSE            NEW FAIRFIELD      CT   M    37    22:32.8    7:16
108     ROBERT       MORITS           BETHEL             CT   M    38    22:36.5    7:17
109     GENE         MCGRAIL          DANBURY            CT   M    35    22:38.8    7:18
110     ANTHONY      PECORARO         BETHEL             CT   M    68    22:40.1    7:18
111     KAREN        FINLAYSON        SANDY HOOK         CT   F    44    22:46.0    7:20
112     MARK         BADOLATO         NEW MILFORD        CT   M    41    22:50.1    7:21
113     SCOTT        TORRELAS         LAGRONTVILLE       NY   M    27    22:51.7    7:22
114     JENN         PASHLEY          WALLINGFORD        CT   F    29    22:52.9    7:22
115     JOE          GAVALIER         DANBURY            CT   M    52    22:56.8    7:23
116     TOM          MCSHERRY         NEW MILFORD        CT   M    47    22:59.8    7:24
117     ED           RYAN             BETHEL             CT   M    37    23:01.4    7:25
118     MICHAEL      LANCASTER        NEWTOWN            CT   M    24    23:08.3    7:27
119     BILL         BAKER            NEW MILFORD        CT   M    37    23:09.4    7:28
120     TIM          WEBER            GREENWICH          CT   M    23    23:10.4    7:28
121     JOHN         HUTTER           DANBURY            CT   M    39    23:11.7    7:28
122     CRAIG        STUNKEL          BETHEL             CT   M    41    23:13.1    7:29
123     NICK         GULLUSCI         DANBURY            CT   M    40    23:13.1    7:29
124     LAURA        SIMONS           NEW FAIRFIELD      CT   F    12    23:15.5    7:30
125     ANDREA       MARTIN           DANBURY            CT   F    26    23:19.3    7:31
126     ED           MULHOLLAND       DANBURY            CT   M    44    23:19.4    7:31
127     MARK         GONILLO          WATERTOWN          CT   M    39    23:20.5    7:31
128     KEVIN        MCGOWAN          DANBURY            CT   M    56    23:21.2    7:31
129     MATT         FARRELL          BROOKFIELD         CT   M    49    23:22.2    7:32
130     SONIA        CURTIS           DANBURY            CT   F    40    23:22.6    7:32
131     JOAN         GINTY            DANBURY            CT   F    33    23:27.6    7:33
132     SIMON        MELZER           NEW MILFORD        CT   M    55    23:28.4    7:34
133     UNKNOWN      RUNNER #342                                         23:30.2    7:34
134     WILLIAM      CAPOZZI          SOUTH KENT         CT   M    57    23:31.8    7:35
135     PAUL         DAVIES           WALTHAM            MA   M    23    23:32.1    7:35
136     DOUGLAS      CANTELA          WEST HAVEN         CT   M    27    23:33.2    7:35
137     ALLEN        SIMMONS          BROOKFIELD         CT   M    52    23:33.3    7:35
138     JORGE        OLIVEIRA         DANBURY            CT   M    51    23:35.1    7:36
139     NINA         CARLSON          HOLMES             NY   F    29    23:35.1    7:36
140     JO-ANN       MUROTO           DANBURY            CT   F    32    23:37.1    7:37
141     GEORGE       LONFRANCHI       CARMEL             NY   M    44    23:38.6    7:37
142     LORINE       KRIZAN           NEW MILFORD        CT   F    36    23:41.0    7:38
143     UNKNOWN      RUNNER #344                                         23:45.5    7:39
144     BRIAN        DIETRICH         WALLINGFORD        CT   M    24    23:53.2    7:42
145     LISA         TERRY            NEW MILFORD        CT   F    36    23:58.7    7:43
146     KATIE        NEILS            NEW MILFORD        CT   F    9     24:00.2    7:44
147     SHELLEY      NORTHROP         SANDY HOOK         CT   F    39    24:01.4    7:44
148     RUTH         ROWE             SANDY HOOK         CT   F    34    24:01.8    7:44
149     BRADLEY      RODRIGUES        DANBURY            CT   M    52    24:03.0    7:45
150     GREG         CAMPBELL         BEACON FALLS       CT   M    33    24:03.7    7:45
151     WARD         CARPENTER        RIDGEFIELD         CT   M    49    24:06.6    7:46
152     BRIAN        DELUDE           MERIDEN            CT   M    27    24:06.7    7:46
153     LOUISE       PECORARO         BETHEL             CT   F    58    24:08.1    7:47
154     ALANA        LEVY             CHAPPAQUA          NY   F    12    24:09.8    7:47
155     TINA         HISLOP           BROOKFIELD         CT   F    29    24:10.3    7:47
156     ESPERANZA    VIVAS-DASILVA    DANBURY            CT   F    42    24:10.5    7:47
157     SARA         PATRICK          DANBURY            CT   F    24    24:11.2    7:48
158     CAIL         STRAIT           WATERBURY          CT   M    30    24:11.4    7:48
159     IRENE        CLARKE           DANBURY            CT   F    33    24:12.0    7:48
160     ANITA        HANNAN           NEW MILFORD        CT   F    36    24:12.9    7:48
161     RICHARD      GOLD             WESTPORT           CT   M    56    24:13.4    7:48
162     KATHLEEN     DONAHUE                             CT   F    43    24:13.6    7:48
163     MICHAEL      TAYLOR           NEW MILFORD        CT   M    35    24:15.9    7:49
164     CLIFFORD     PRATT            BETHEL             CT   M    36    24:17.0    7:49
165     MELISSA      STERELKAS        NEW FAIRFIELD      CT   F    22    24:20.2    7:50
166     JACK         WEBER            NEWTOWN            CT   M    41    24:22.1    7:51
167     DENNIE       TOUSSAINT        NEW MILFORD        CT   F    45    24:23.4    7:51
168     MELISSA      HART             RIDGEFIELD         CT   F    30    24:33.8    7:55
169     ROGER        BENNITT          BETHEL             CT   M    63    24:45.0    7:59
170     SKIP         FAUST            BETHEL             CT   M    54    24:45.6    7:59
171     GIOVANNA     ACAMPORA         WOODBURY           CT   F    46    24:46.7    7:59
172     JEAN         POODIACK         NEW FAIRFIELD      CT   F    61    24:47.4    7:59
173     ANDREW       WELLS            DANBURY            CT   M    48    24:49.6    8:00
174     ED           STRUSKI          BETHEL             CT   M    44    24:57.2    8:02
175     MORRIS       BIRD             NERVTOWN           CT   M    35    24:59.2    8:03
176     R            CASEY            CARMEL             NY   M    36    25:00.4    8:03
177     VICKIE       STOUT            BROOKFIELD         CT   F    46    25:01.0    8:04
178     MARK         WEIL             DANBURY            CT   M    62    25:01.9    8:04
179     CHELSEA      BORBOLLA         NEW WINDSOR        NY   F    12    25:02.3    8:04
180     TOMMY        LEVENE           WESTON             CT   M    11    25:02.5    8:04
181     BILL         ODENDAHL         TRUMBULL           CT   M    36    25:04.2    8:05
182     MARGHAN      MILLER           NEW MILFORD        CT   F    38    25:05.0    8:05
183     MATTHEW      GALLAGHER        WILTON             CT   M    41    25:21.8    8:10
184     KARL         EILERS           DANBURY            CT   M    48    25:23.5    8:11
185     ERIC         PASHLEY          DANBURY            CT   M    26    25:26.6    8:12
186     ANNIE        HERR                                CT   F    37    25:30.8    8:13
187     LORRAINE     FEDYNA           NEWTOWN            CT   F    42    25:31.1    8:13
188     KAREN        ROY              DANBURY            CT   F    25    25:32.6    8:14
189     BOB          POODIACK         NEW FAIRFIELD      CT   M    65    25:40.1    8:16
190     DAVID        TORRES           DANBURY            CT   M    34    25:42.9    8:17
191     JANET        LEVY             CHAPPAQUA          NY   F    47    25:44.0    8:18
192     WILL         CULLIGAN         NEWTOWN            CT   M    13    25:44.9    8:18
193     KEVIN        MADDUR           BROOKFIELD         CT   M    32    25:49.5    8:19
194     CLINT        BORBOLLA         NEW WINDSOR        NY   M    11    25:51.7    8:20
195     LEW          WALLACE          DANBURY            CT   M    44    25:52.9    8:20
196     JOSEPH       KEGLER           DANBURY            CT   M    32    25:53.4    8:20
197     CULLEN       MCKEOWN          DANBURY            CT   M    35    25:54.1    8:21
198     DAN          LYALL            DANBURY            CT   M    33    25:56.5    8:21
199     KATE         MINOR            DANBURY            CT   F    22    26:16.4    8:28
200     DAVID        GROPPER          DANBURY            CT   M    41    26:17.8    8:28
201     LAURA        KURTZ            SANDY HOOK         CT   F    35    26:23.3    8:30
202     DON          PRINCIPE         BETHEL             CT   M    40    26:23.8    8:30
203     JOHANNA      HOLCOMBE         DANBURY            CT   F    24    26:25.5    8:31
204     ROBERT       DUNSMORE         NORWALK            CT   M    39    26:25.5    8:31
205     RICHARD      ZBROZEK          BERLIN             CT   M    54    26:33.3    8:33
206     SUSIE        BERIS            BROOKFIELD         CT   F    40    26:33.8    8:33
207     CINDY        TILBE            OXFORD             CT   F    37    26:35.1    8:34
208     GARY         TILHE            OXFORD             CT   M    40    26:35.4    8:34
209     THOMAS       SAADI            DANBURY            CT   M    31    26:41.8    8:36
210     JIM          MANVILLE         SANDY HOOK         CT   M    42    26:43.9    8:37
211     LAURA        SCHECHTER        DANBURY            CT   F    34    26:45.2    8:37
212     JENNIFER     MADONIA-BARR     SEYMOUR            CT   F    28    26:52.1    8:39
213     VANESSA      FRATTAROLI       BROOKFIELD         CT   F    31    26:53.4    8:40
214     RICHARD      BALDELLI         BROOKFIELD         CT   M    50    26:53.9    8:40
215     ALBERT       GALLO            SANDY HOOK         CT   M    53    26:55.5    8:40
216     SARAH        KACHUBA          SEYMOUR            CT   F    24    26:57.8    8:41
217     JENNIFER     TARABULSKI       BREWSTER           NY   F    34    27:12.0    8:46
218     LINDSAY      BORBOLLA         NEW WINDSOR        NY   F    10    27:14.5    8:47
219     RICHARD      GAYLOR           BROOKFIELD         CT   M    61    27:16.9    8:47
220     FRED         PASCOPELLA       DANBURY            CT   M    37    27:18.9    8:48
221     CAROL ANN    TORCELLINI       BETHEL             CT   F    50    27:28.7    8:51
222     ANASTASIA    BATZER           NEWTOWN            CT   F    37    27:33.7    8:53
223     DAVID        DILLON           BRIDGEWATER        CT   M    40    27:35.4    8:53
224     MELISSA      SADER            DANBURY            CT   F    30    27:37.0    8:54
225     NEIL         CULLIGAN         NEWTOWN            CT   M    44    27:38.2    8:54
226     PETER        JENNY            BROOKFIELD         CT   M    52    27:39.8    8:55
227     DONNA        KREBS            DANBURY            CT   F    40    27:40.3    8:55
228     AMY          POPORA           JACKSON HGTS       CT   F    24    27:46.6    8:57
229     JOHN         TOUSAINT         NEW MILFORD        CT   M    13    27:48.1    8:58
230     WILLIAM      VASQUEZ          HAMDEN             CT   M    44    27:48.7    8:58
231     DAVID        KULLGREN         NEW MILFORD        CT   M    31    27:49.2    8:58
232     PRAVEEN      ADUPA            HAMDEN             CT   M    26    27:54.1    9:00
233     LAUREN       BESSER           DANBURY            CT   F    15    27:55.1    9:00
234     SHARON       POWERS           WALLINGFORD        CT   F    49    27:56.0    9:00
235     BETSY        DANIELS          WOODBURY           CT   F    41    27:57.7    9:00
236     DEBORAH      NICOL            NEW FAIRFIELD      CT   F    38    28:00.3    9:01
237     KATE         PETRUNO          DANBURY            CT   F    33    28:00.6    9:01
238     ROSEMARY     XAVIE            BROOKFIELD         CT   F    55    28:09.9    9:04
239     ALYSE        KELLER           NEW FAIRFIELD      CT   F    12    28:12.5    9:05
240     JANET        SIMONS           NEW FAIRFIELD      CT   F    45    28:14.4    9:06
241     GEORGE       BYRNE            MILLWOOD           NY   M    71    28:19.3    9:08
242     ED           O'LAUGHLIN       BREWSTER           CT   M    53    28:22.9    9:09
243     BETTY        GOODARD          DANBURY            CT   F    25    28:23.3    9:09
244     JESSICA      RENSNER          BROOKFIELD         CT   F    25    28:23.6    9:09
245     ED           REGNER           TORRINGTON         CT   M    73    28:25.7    9:09
246     TERRILEE     NADEAU           PAWLING            CT   F    30    28:28.0    9:10
247     BRIAN        MCCAMBLEY        BROOKFIELD         CT   M    23    28:34.7    9:12
248     JOYCE        SOCK             DANBURY            CT   F    58    28:35.9    9:13
249     ALICE        DAOOD            NEW FAIRFIELD      CT   F    30    28:36.2    9:13
250     KIM          CHIARELLA        OXFORD             CT   F    38    28:38.2    9:14
251     DONNA        SCRIBNER         NEW MILFORD        CT   F    33    28:41.2    9:15
252     GREGG        SCRIBNER         NEW MILFORD        CT   M    29    28:41.8    9:15
253     SCOTT        THORLAND         WARREN             CT   M    37    28:43.8    9:15
254     JOHN         McKEE            NEW FAIRFIELD      CT   M    59    28:47.9    9:17
255     JAY          HUGHES           MONROE             CT   M    50    28:52.4    9:18
256     JONATHAN     MURRAY           DANBURY            CT   M    35    28:53.9    9:19
257     DAVE         URBAN            STRATFORD          CT   M    45    28:55.8    9:19
258     MARCIA       McDONALD         POUGHQUAG          NY   F    38    29:03.2    9:22
259     DENNIS       LEVENE           WESTON             CT   M    9     29:07.8    9:23
260     TIMMY        LEVENE           WESTON             CT   M    7     29:15.1    9:26
261     ROBERT       LEVENE           WESTON             CT   M    44    29:15.7    9:26
262     MARY         FAUST            BETHEL             CT   F    50    29:24.1    9:29
263     SUE          DUNN             DANBURY            CT   F    51    29:27.8    9:30
264     BILL         HANNAN           NEW MILFORD        CT   M    42    29:32.6    9:31
265     ROBERT       LOPIANO          MONROE             CT   M    34    29:37.9    9:33
266     ROBERT       BOYLE            BROOKFIELD         CT   M    50    29:38.4    9:33
267     JOHNETTE     LOPIANO          MONROE             CT   F    32    29:40.8    9:34
268     KARA         CROWLEY          DANBURY            CT   F          29:44.8    9:35
269     AMY          CHURCHILL        DANBURY            CT   F    39    29:49.0    9:37
270     LINDSEY      WARRINGTON       NEW FAIRFIELD      CT   F    11    29:49.8    9:37
271     JAMES        KELLER           NEW FAIRFIELD      CT   M    43    29:53.6    9:38
272     STANLEY      RABE             DANBURY            CT   M    48    30:03.3    9:41
273     CARYN        SWENSEN          DANBURY            CT   F    35    30:07.4    9:42
274     LORETO       FUENTES          SANDY HOOK         CT   M    37    30:11.7    9:44
275     CHARLES      SEIBOLD          NEW MILFORD        CT   M    57    30:20.1    9:47
276     NANCY        STEIN            BRIDGEWATER        CT   F    40    30:22.4    9:47
277     MARIE        AMPELOQUIO       DANBURY            CT   F    27    30:44.0    9:54
278     ALLISON      MOORE            DANBURY            CT   F    20    30:47.5    9:55
279     SANDEEP      GANDBHIR         BETHEL             CT   M    27    30:48.0    9:56
280     CRAIG        FOLEY            DANBURY            CT   M    30    30:48.0    9:56
281     NANCY        MIETELSKI        NEW MILFORD        CT   F    51    30:48.3    9:56
282     DON          MAGUIRE          BREWSTER           CT   M    53    30:58.6    9:59
283     SHANNON      HO-KECR          BETHEL             CT   F    39    31:07.6    10:02
284     ANNE         MERRER           DANBURY            CT   F    23    31:11.7    10:03
285     APRIL        BRODEUR          NEW MILFORD        CT   F    39    31:16.5    10:05
286     RENEE        DUFF             NEW MILFORD        CT   F    32    31:33.1    10:10
287     BARBARA      SCHEFFER         SHELTON            CT   F    40    31:37.3    10:11
288     MARY         SLATER           DANBURY            CT   F    60    31:40.0    10:12
289     SUSAN        MARTIN           PLAINVILLE         CT   F    39    31:44.9    10:14
290     ERIC         MARTIN           DANBURY            CT   M    18    31:45.1    10:14
291     SAMUEL       HYMAN            DANBURY            CT   M    63    31:45.4    10:14
292     KATHY        DILLON           BRIDGEWATER        CT   F          31:50.9    10:16
293     PAM          ALVERO           NORWALK            CT   F    26    32:35.0    10:30
294     WENDY        DACOSTA          DANBURY            CT   F    37    33:31.7    10:48
295     GWEN         GROSSO           BRIDGEWATER        CT   F    40    33:32.6    10:49
296     COLLEEN      LAWLOR           DANBURY            CT   F    27    33:34.1    10:49
297     MICHELLE     JAMES            DANBURY            CT   F    46    33:38.1    10:50
298     BARBRA       DOYLE            DANBURY            CT   F    34    33:43.7    10:52
299     CARYN        PROESEL          WOODBURY           CT   F    30    33:51.2    10:55
300     SAM          VINCENT          WOODBURY           CT   M    28    33:51.9    10:55
301     PAULETTE     BRASSINGA        RIDGEFIELD         CT   F    35    34:02.7    10:58
302     MARY CAY     NILSEN           BREWSTER           NY   F    36    34:12.0    11:01
303     DANA         DEGRAZIA         BRIDGEWATER        CT   F    47    34:12.0    11:01
304     KATHERINE    KULLGREN         NEW MILFORD        CT   F    32    34:20.7    11:04
305     MARK         TSIAMES                             CT   M    42    34:27.0    11:06
306     LORRAINE     WAITMAN          OSSINING           NY   F    48    34:34.4    11:09
307     ERIKA        MARKS            SOUTH SHERMAN      CT   F    31    35:27.2    11:26
308     CATHERINE    GALLAGHER        DANBURY            CT   F    28    35:28.9    11:26
309     SUSAN        KELLER           DANBURY            CT   F    27    35:36.6    11:29
310     LOIS         TAMBURINO        BETHEL             CT   F    30    35:40.2    11:30
311     MICHAEL      TAMBURINO        BETHEL             CT   M    30    35:41.5    11:30
312     LAURA        KURTZ            SANDY HOOK         CT   F    35    36:50.6    11:52
313     VIRO         BROCK            BROOMFIELD         CO   F    50    39:48.7    12:50
314     LISA         SEYMORE          WASHINGTON         CT   F    43    45:04.3    14:32
315     FRANCIS      SEYMORE          WASHINGTON         CT   F    46    45:04.5    14:32
316     NANCY        KELLY            BROOKFIELD         CT   F    70    47:32.9    15:20
317     SUSAN        BROADHURST       NORWALK            CT   F    56    48:48.3    15:44
318     LISA         APPLEYARD        NEW MILFORD        CT   F    40    48:50.0    15:45
319     ELLEN        HEALY            SANDY HOOK         CT   F    32    48:50.5    15:45
320     DONNA        BUSWELL          NEW PRESTON        CT   F    47    48:51.1    15:45
321     PRABHU       PINJARLA         NAUGATUCK          CT              49:44.4    16:02
322     NATARAJAN    BALASUBRAMANIA   NAUGATUCK          CT   M    27    49:49.6    16:04

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com