HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"

Julia Rusinek Memorial 4 Mile
New Haven, CT

March 25, 2001

OVERALL WINNERS

Andrew Quigg, New Haven, CT - 22:43
Tiffany Beechy, New York, NY -  26:13

julia1.jpg (23898 bytes) julia2.jpg (23576 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.gif

Race Coordinated by JB Sports


Overall Finish List


    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Andrew Quigg            New Haven  CT       21 ***** M 20-29        22:43    5:41/M
       2    Henry Brown             Hamden  CT          26     1 M 20-29        22:56    5:44/M
       3    Joseph Helpern          Cornwall  NY        16     1 M  1-19        23:28    5:52/M
       4    Luke Mitchell           Orange  CT          20     2 M 20-29        23:28    5:52/M
       5    Charles Hornak          Hamden  CT          33     1 M 30-39        23:44    5:56/M
       6    Jerome SchuMacHer       Wolcott  CT         27     3 M 20-29        24:10    6:03/M
       7    Raymond Regan           North Haven  CT     33     2 M 30-39        24:36    6:09/M
       8    Michael Munroe          Manchester  CT      42     1 M 40-49        24:50    6:13/M
       9    June Choi               New Haven  CT       34     3 M 30-39        25:50    6:28/M
      10    Tiffany Beechy          New York  NY        24 ***** F 20-29        26:13    6:33/M
      11    David Austin            New Haven  CT       36     4 M 30-39        26:28    6:37/M
      12    Neal Slobin             Old Saybrook  CT    45     2 M 40-49        26:33    6:38/M
      13    Clark Freifeld          New Haven  CT       22     4 M 20-29        26:47    6:42/M
      14    James Joers             New Haven  CT       33     5 M 30-39        26:47    6:42/M
      15    Dennis Perrella         Southington  CT     54     1 M 50-59        27:15    6:49/M
      16    Matt Zinn               New Haven  CT       28     5 M 20-29        27:42    6:56/M
      17    Rebecca Fausel          New Haven  CT       18     1 F  1-19        27:46    6:57/M
      18    Greg Feinn              Chesire  CT         31     6 M 30-39        27:55    6:59/M
      19    Kevin Tranberg          Rocky Hill  CT      32     7 M 30-39        28:08    7:02/M
      20    Christopher Smeenk      State College  PA   27     6 M 20-29        28:10    7:03/M
      21    Matt Glassman           New Haven  CT       23     7 M 20-29        28:12    7:03/M
      22    Jen-Philippe Gratton    New Haven  CT       30     8 M 30-39        28:17    7:04/M
      23    Matthew Goldenberg      New Haven  CT       23     8 M 20-29        28:20    7:05/M
      24    Simon Frid Simon        Great Neck  NY      15     2 M  1-19        28:33    7:08/M
      25    Tara O' Donnell         New Haven  CT       18     2 F  1-19        28:36    7:09/M
      26    Aric Bomsztyk           New York  NY        24     9 M 20-29        28:46    7:12/M
      27    Bandit Number   900                                1    0- 0        28:55    7:14/M
      28    Ben Elder               New Haven  CT       19     3 M  1-19        29:12    7:18/M
      29    Bryan Radosavcer        Wallingford  CT     24    10 M 20-29        29:25    7:21/M
      30    Nina Rabin              New Haven  CT       25     1 F 20-29        29:27    7:22/M
      31    John Swagerty           Brooklyn  NY        23    11 M 20-29        29:30    7:23/M
      32    Eugene Frid Eugene      Great Neck  NY      47     3 M 40-49        29:35    7:24/M
      33    Chris Omeltchenko       Bayside  NY         41     4 M 40-49        29:36    7:24/M
      34    Eli Kintisch            Washington  DC      23    12 M 20-29        29:52    7:28/M
      35    Brad Lowe               Durham  CT          37     9 M 30-39        29:56    7:29/M
      36    Steve Taylor            Hamden  CT          27    13 M 20-29        29:59    7:30/M
      37    Geoffrey Chepige        New Haven  CT       19     4 M  1-19        30:00    7:30/M
      38    Chris Binggeli          New Haven  CT       30    10 M 30-39        30:02    7:31/M
      39    Stephanie Jones         New Haven  CT       25     2 F 20-29        30:03    7:31/M
      40    Drew Shananan           Bethany  CT         11     5 M  1-19        30:10    7:33/M
      41    Jessica Miller          New Haven  CT       18     3 F  1-19        30:27    7:37/M
      42    C J May                 New Haven  CT       38    11 M 30-39        30:28    7:37/M
      43    Jeffrey Jacobi          New Haven  CT       21    14 M 20-29        30:37    7:39/M
      44    Peter Swartz            Chevy Chase  MD     18     6 M  1-19        30:44    7:41/M
      45    Andrew Geier            New Haven  CT       30    12 M 30-39        30:45    7:41/M
      46    Zachary Mabe            New Haven  CT       23    15 M 20-29        30:49    7:42/M
      47    Jason Epstein           Brooklyn  NY        25    16 M 20-29        30:50    7:43/M
      48    Melanie McGarry         New Haven  CT       25     3 F 20-29        30:57    7:44/M
      49    Kim Ferrailol           Wallingford  CT     30     1 F 30-39        31:02    7:46/M
      50    Jake Sullivan           New Haven  CT       24    17 M 20-29        31:04    7:46/M
      51    Will Hubbard            New Haven  CT       25    18 M 20-29        31:04    7:46/M
      52    James Cole              Hamden  CT          31    13 M 30-39        31:04    7:46/M
      53    Michael Schulte         New Haven  CT       21    19 M 20-29        31:10    7:48/M
      54    David Schappa           West Haven  CT      24    20 M 20-29        31:14    7:49/M
      55    Dina Frid Dina          Great Neck  NY      23     4 F 20-29        31:14    7:49/M
      56    Jennifer Aziz           Great Neck  NY      22     5 F 20-29        31:14    7:49/M
      57    Jim Laban               Middletown  CT      52     2 M 50-59        31:18    7:50/M
      58    Benita Singh            New Haven  CT       18     4 F  1-19        31:21    7:50/M
      59    Joe Guay                Madison  CT         33    14 M 30-39        31:23    7:51/M
      60    Warren Footz                                42     5 M 40-49        31:24    7:51/M
      61    Daniel Kurtz - Phelan   New Haven  CT       20    21 M 20-29        31:24    7:51/M
      62    Peg Oliveira            Hamden  CT          28     6 F 20-29        31:25    7:51/M
      63    Gary Leventhal          Great Neck  NY      50     3 M 50-59        31:26    7:52/M
      64    Kristjana Sigurdsson    New Canaan  CT      21     7 F 20-29        31:27    7:52/M
      65    Natan Bauman            Cheshire  CT        55     4 M 50-59        31:32    7:53/M
      66    Allan Evans             West Haven  CT      56     5 M 50-59        31:39    7:55/M
      67    Tina De Leon                                51     1 F 50-59        31:54    7:59/M
      68    Jose Coello             New Haven  CT       29    22 M 20-29        32:06    8:02/M
      69    George Tyles            Pearl River  N.Y.   0      1 M  0- 0        32:08    8:02/M
      70    Tammy Rachau            New Haven  CT       26     8 F 20-29        32:08    8:02/M
      71    John Schochet                               22    23 M 20-29        32:10    8:03/M
      72    Paul Shanahan           Chesire  CT         63     1 M 60-99        32:23    8:06/M
      73    Andrew Krause           New York  NY        22    24 M 20-29        32:26    8:07/M
      74    Richard Kennan          Guilford  NY        39    15 M 30-39        32:26    8:07/M
      75    Erin Lewis              New Haven  CT       19     5 F  1-19        32:27    8:07/M
      76    Stephanie Jillian       New York  NY        23     9 F 20-29        32:34    8:09/M
      77    April Rablein           New Haven  CT       19     6 F  1-19        32:37    8:09/M
      78    Brad Stoddard           New Haven  CT       28    25 M 20-29        32:40    8:10/M
      79    Hannah Stauffer         New Haven  CT       19     7 F  1-19        32:41    8:10/M
      80    Kathleen Iannantuoni    Waterbury  CT       32     2 F 30-39        32:45    8:11/M
      81    Leah Jones              New Haven  CT       26    10 F 20-29        32:58    8:15/M
      82    Zachary Morowitz        Bethany  CT         44     6 M 40-49        33:01    8:15/M
      83    Tracy Scheffler         New Haven  CT       27    11 F 20-29        33:09    8:17/M
      84    Mark Cummings           Wallingford  CT     40     7 M 40-49        33:17    8:19/M
      85    Jon Michaels            New Haven  CT       25    26 M 20-29        33:34    8:24/M
      86    Craig Roberts           Great Neck  NY      23    27 M 20-29        33:37    8:24/M
      87    William Mc Cabe         New Haven  CT       22    28 M 20-29        33:38    8:25/M
      88    Karl Salvati            North Haven  CT     47     8 M 40-49        33:41    8:25/M
      89    Catey Bradford          New Haven  CT       20    12 F 20-29        33:48    8:27/M
      90    Gary Haller             New Haven  CT       59     6 M 50-59        34:12    8:33/M
      91    Katatikarn Gungsadawn   Great Neck  NY      23    13 F 20-29        34:13    8:33/M
      92    Julia Meurice           Hamden  CT          12     8 F  1-19        34:13    8:33/M
      93    Michael Wixted          Guilford  CT        38    16 M 30-39        34:13    8:33/M
      94    Oni Chukwu              Orange  CT          36    17 M 30-39        34:27    8:37/M
      95    Laurie Curtin           Greenwich  CT       41     1 F 40-49        34:32    8:38/M
      96    Lauren Stark                                22    14 F 20-29        34:34    8:39/M
      97    Dianne Merrigan         Wethersfield  CT    36     3 F 30-39        34:37    8:39/M
      98    Scott Woods             New Haven  CT       47     9 M 40-49        34:54    8:44/M
      99    Christinane Garino      West Nyack  NY      61     1 F 60-99        35:06    8:47/M
     100    Justin Shigemi          New Haven  CT       26    29 M 20-29        35:07    8:47/M
     101    Matt Berger             New Haven  CT       22    30 M 20-29        35:13    8:48/M
     102    Karl Chang              New Haven  CT       20    31 M 20-29        35:16    8:49/M
     103    Steve Piserchia         Branford  CT        36    18 M 30-39        35:17    8:49/M
     104    Eileen Ennis            New Haven  CT       22    15 F 20-29        35:21    8:50/M
     105    Felix Bennett           New Haven  CT       26    32 M 20-29        35:28    8:52/M
     106    Kevin Mc Gill           Bronx  NY           20    33 M 20-29        35:31    8:53/M
     107    Bandit Number   901                                2    0- 0        35:31    8:53/M
     108    Paul Rumrle             Orange  CT          54     7 M 50-59        35:33    8:53/M
     109    Brian Lizotte           Groton  CT          23    34 M 20-29        35:34    8:54/M
     110    Anna Dolinsky           New Haven  CT       19     9 F  1-19        35:36    8:54/M
     111    Melissa Garren          New Haven  CT       20    16 F 20-29        35:37    8:54/M
     112    Megan Smith             Cambridge  MA       25    17 F 20-29        35:40    8:55/M
     113    Jeff Mc Guinness        Cambridge  MA       28    35 M 20-29        35:41    8:55/M
     114    Wynn Meyer              New Haven  CT       19    10 F  1-19        35:42    8:56/M
     115    Deanna Slobin           Old Saybrook  CT    10    11 F  1-19        35:43    8:56/M
     116    Mary Nemerov            New Haven  CT       29    18 F 20-29        35:45    8:56/M
     117    Alex Nemerov            New Haven  CT       37    19 M 30-39        35:46    8:57/M
     118    Carole Goldberg         Cheshire  CT        56     2 F 50-59        35:51    8:58/M
     119    Claudia Molina          New Haven  CT       26    19 F 20-29        35:52    8:58/M
     120    Charles Baines          West Haven  CT      60     2 M 60-99        36:03    9:01/M
     121    Ennis Adelison          New Haven  CT       27    36 M 20-29        36:06    9:02/M
     122    Eric Gustafson          New Haven  CT       24    37 M 20-29        36:06    9:02/M
     123    Danielle Baron          New Haven  CT       20    20 F 20-29        36:09    9:02/M
     124    Barret Marlan           New Britain  CT     24    21 F 20-29        36:10    9:03/M
     125    Nicole Berube           New Britain  CT     23    22 F 20-29        36:10    9:03/M
     126    John Foster-Keddie      Fairfield  CT       22    38 M 20-29        36:13    9:03/M
     127    Leilani Pascale         New Haven  CT       24    23 F 20-29        36:19    9:05/M
     128    Adena Herskovitz        New Haven  CT       24    24 F 20-29        36:19    9:05/M
     129    Ryan Slobin             Old Saybrook  CT    12     7 M  1-19        36:33    9:08/M
     130    Rachel Lee              New Haven  CT       34     4 F 30-39        36:33    9:08/M
     131    Jessica Kronstadt       New Haven  CT       19    12 F  1-19        36:36    9:09/M
     132    Jessica Frogge          New Haven  CT       18    13 F  1-19        36:36    9:09/M
     133    Deborah Liptzin         New Haven  CT       21    25 F 20-29        36:37    9:09/M
     134    Asher Brandt            Orange  CT          10     8 M  1-19        36:38    9:10/M
     135    Erin Hoppin             New Haven  CT       19    14 F  1-19        36:48    9:12/M
     136    Rob Spiller             Hamden  CT          37    20 M 30-39        36:48    9:12/M
     137    Isabelle Laroche        New Haven  CT       26    26 F 20-29        36:51    9:13/M
     138    Anita Karne             New Haven  CT       26    27 F 20-29        36:59    9:15/M
     139    Justin Doty             New Haven  CT       21    39 M 20-29        37:00    9:15/M
     140    Donna Cramond           Monroe  CT          51     3 F 50-59        37:07    9:17/M
     141    Henryk Starecki         River Vale  NJ      49    10 M 40-49        37:12    9:18/M
     142    Lenore Dallas           Hamden  CT          37     5 F 30-39        37:16    9:19/M
     143    Liz Christian           Branford  CT        25    28 F 20-29        37:16    9:19/M
     144    Emily Haozous           New Haven  CT       27    29 F 20-29        37:20    9:20/M
     145    Susan Martinson         New Haven  CT       26    30 F 20-29        37:21    9:20/M
     146    Vivian Rusinek          New York  NY        27    31 F 20-29        37:30    9:23/M
     147    Ravit Reichman          New Haven  CT       29    32 F 20-29        37:31    9:23/M
     148    Rebecca Neuwirth        New York  NY        27    33 F 20-29        37:35    9:24/M
     149    William Vasquez         Hamden  CT          44    11 M 40-49        37:37    9:24/M
     150    Blair Darney            New Haven  CT       28    34 F 20-29        37:39    9:25/M
     151    Robert Kravitz          Woodbridge  CT      43    12 M 40-49        37:41    9:25/M
     152    Sarah Gallagher         State College  PA   27    35 F 20-29        37:45    9:26/M
     153    Robert Dunsmore         Norwalk  CT         39    21 M 30-39        37:54    9:29/M
     154    Kat Lin                 New York  NY        28    36 F 20-29        37:59    9:30/M
     155    Elizabeth Gallagher     New Haven  CT       21    37 F 20-29        37:59    9:30/M
     156    Jeanine Wynton          New Haven  CT       25    38 F 20-29        38:00    9:30/M
     157    John Donoghue                               35    22 M 30-39        38:01    9:30/M
     158    Mark Velleca            New Haven  CT       37    23 M 30-39        38:02    9:31/M
     159    Melissa McLoy           New Haven  CT        0     1 F  0- 0        38:03    9:31/M
     160    Britton McLoy           New Haven  CT       29    40 M 20-29        38:03    9:31/M
     161    Bob Cohen               Lake Success  NY    54     8 M 50-59        38:11    9:33/M
     162    Magdalena Slosar        New Haven  CT       19    15 F  1-19        38:15    9:34/M
     163    Miriam Parsa            New Haven  CT       25    39 F 20-29        38:27    9:37/M
     164    Shoba Ramanadham        New Haven  CT       23    40 F 20-29        38:38    9:40/M
     165    Kim Foster              Chesire  CT         29    41 F 20-29        38:38    9:40/M
     166    Christopher Ammon       New Haven  CT       19     9 M  1-19        38:39    9:40/M
     167    Matthew Matera          New Haven  CT       19    10 M  1-19        38:40    9:40/M
     168    Alec Flyer              New Haven  CT       19    11 M  1-19        38:54    9:44/M
     169    Lauren Gold             New Haven  CT       20    42 F 20-29        38:55    9:44/M
     170    Allison Lee             New Haven  CT       29    43 F 20-29        39:01    9:45/M
     171    Nikhil Shanbhag         New Haven  CT       23    41 M 20-29        39:23    9:51/M
     172    Shelly Stelmak          West  Orange  NJ    30     6 F 30-39        39:23    9:51/M
     173    Vlad Stelmak            West Orange  NJ     29    42 M 20-29        39:26    9:52/M
     174    Sharon Powers           Wallingford  CT     49     2 F 40-49        39:45    9:56/M
     175    Gillian Hooker          New Haven  CT       23    44 F 20-29        39:46    9:57/M
     176    Adam Jakubowich         Old Tappan  NJ      52     9 M 50-59        39:48    9:57/M
     177    Mark Lacana             Brighton  MA        23    43 M 20-29        39:58   10:00/M
     178    Mayan Bansztyk          New York  NY        18    16 F  1-19        40:01   10:00/M
     179    Kimberly Battipaglia    New Haven  CT       29    45 F 20-29        40:41   10:10/M
     180    Katharine Palmer        Guilford  CT        46     3 F 40-49        40:42   10:11/M
     181    Amy Lin                 New Haven  CT       22    46 F 20-29        40:58   10:15/M
     182    Beth Cullen             New Haven  CT       24    47 F 20-29        40:59   10:15/M
     183    Sofie Beckham           New Haven  CT       26    48 F 20-29        41:00   10:15/M
     184    Karen Medin             Hartford  CT        23    49 F 20-29        41:01   10:15/M
     185    Sheena Jaferey          New Haven  CT       26    50 F 20-29        41:08   10:17/M
     186    Martina Kolb            New Haven  CT       32     7 F 30-39        41:13   10:18/M
     187    Rachel Palmer           Huntingdon Valley   16    17 F  1-19        41:14   10:19/M
     188    Alec Palmer             Huntingdon Valley   54    10 M 50-59        41:19   10:20/M
     189    Mark Kinzly             New Haven  CT       40    13 M 40-49        41:25   10:21/M
     190    Greg Kieska             Bronx  NY           28    44 M 20-29        41:29   10:22/M
     191    Tania Krebs             New Haven  CT       25    51 F 20-29        41:34   10:24/M
     192    Henryk Rusinek          Great Neck  NY      54    11 M 50-59        41:35   10:24/M
     193    Leon Karorek            Staten Island  NY   61     3 M 60-99        41:41   10:25/M
     194    Marianne Pouplier       New Haven  CT       29    52 F 20-29        41:42   10:26/M
     195    Sid Hila                Up Saddle River  NJ 11    18 F  1-19        41:42   10:26/M
     196    Brett Finer             Brighton  MA        22    45 M 20-29        41:50   10:28/M
     197    Victor Serlin           Springfield  VA     55    12 M 50-59        41:54   10:29/M
     198    Janice Zulkeski         Hamden  CT          44     4 F 40-49        41:57   10:29/M
     199    Jonathan Dimaio         North Haven  CT     14    12 M  1-19        41:57   10:29/M
     200    Billy Austin            New Haven  CT       9     13 M  1-19        42:01   10:30/M
     201    Laura Koo               New York  NY        20    53 F 20-29        42:07   10:32/M
     202    Sean Croteau            Boston  MA          24    46 M 20-29        42:19   10:35/M
     203    Elizabeth Hochman       New York  NY        24    54 F 20-29        42:20   10:35/M
     204    Craig Goldstein         Great Neck  NY      23    47 M 20-29        42:20   10:35/M
     205    Mony DeLeon                                 54    13 M 50-59        42:22   10:36/M
     206    Auke Birkenmaier        New Haven  CT       29    55 F 20-29        42:22   10:36/M
     207    Daniel Norland          New Haven  CT       20    48 M 20-29        42:31   10:38/M
     208    James Cramond           Monroe  CT          53    14 M 50-59        42:32   10:38/M
     209    Janice May-Chapman      New Haven  CT       34     8 F 30-39        42:43   10:41/M
     210    Kristin Belmonte        Andover  MA         25    56 F 20-29        42:52   10:43/M
     211    Laura Crescimano        New York  NY        23    57 F 20-29        42:55   10:44/M
     212    Amy Kappelman           New York  NY        23    58 F 20-29        42:55   10:44/M
     213    Felicia Lin             Oberlin  OH         20    59 F 20-29        42:58   10:45/M
     214    Judith Serlin           Springfield  VA     20    60 F 20-29        43:04   10:46/M
     215    Leora Maltz             Providence  RI      27    61 F 20-29        43:05   10:46/M
     216    Rachel Cymrot           New Haven  CT       22    62 F 20-29        43:56   10:59/M
     217    Aaron Cohen             New York  NY        22    49 M 20-29        43:56   10:59/M
     218    Karen Yee               Pearl River  N.Y.   22    63 F 20-29        44:11   11:03/M
     219    Erica Helms             New  York  NY       23    64 F 20-29        44:25   11:06/M
     220    Hilary Marston          Brooklyn  NY        23    65 F 20-29        44:43   11:11/M
     221    Marin Levy              Newton  MA          19    19 F  1-19        45:13   11:18/M
     222    Shari Gottlieb          New Haven  CT       26    66 F 20-29        45:18   11:20/M
     223    John Torello            Hamden  CT          55    15 M 50-59        45:41   11:25/M
     224    Benjamin Feinn          Chesire  CT         62     4 M 60-99        45:57   11:29/M
     225    Howard Hazmetz          Chesire  CT         55    16 M 50-59        45:58   11:30/M
     226    Lisa Silverman          New Haven  CT       31     9 F 30-39        46:14   11:34/M
     227    Gabrielle Kalika        Paramus  NJ         11    20 F  1-19        47:41   11:55/M
     228    Neil Kavey              Chappaqua  NY       56    17 M 50-59        48:38   12:10/M
     229    Chris Copenhaven        New York  NY        23    50 M 20-29        48:38   12:10/M
     230    Courtney Rogers         New York  NY        24    67 F 20-29        48:38   12:10/M
     231    Bandit Number   902                                3    0- 0        49:12   12:18/M
     232    Nancy Feeney            New Haven  CT       33    10 F 30-39        49:13   12:18/M
     233    Sriram Someshwara       New Haven  CT       31    24 M 30-39        49:13   12:18/M
     234    Mohammad Siddiqui       New Haven  CT       25    51 M 20-29        49:48   12:27/M
     235    Nancy Cohen             Great Neck  NY      53     4 F 50-59        50:24   12:36/M
     236    Suzanne Krause          Great Neck  NY      55     5 F 50-59        50:24   12:36/M
     237    Renata Frenkel          New York  NY        60     2 F 60-99        50:52   12:43/M
     238    Jaime Blackmon          Hamden  CT          12    21 F  1-19        52:12   13:03/M
     239    Mark Cutler             New Haven  CT       25    52 M 20-29        52:22   13:06/M
     240    Sophie Obersfield       New Haven  CT       21    68 F 20-29        52:22   13:06/M
     241    Yue Ludwig              Great Neck  NY      22    69 F 20-29        53:11   13:18/M
     242    Vanessa Milsom          New Haven  CT       22    70 F 20-29        53:25   13:21/M
     243    Sonia Lin               New Haven  CT       21    71 F 20-29        53:25   13:21/M
     244    Amanda Lerman           New Haven  CT       21    72 F 20-29        53:33   13:23/M
     245    Nicholas Stucky         New Haven  CT       23    53 M 20-29        53:33   13:23/M
     246    Rachel Dinerstein       New Haven  CT       21    73 F 20-29        53:34   13:24/M
     247    Peter Hicks             Hamden  CT          42    14 M 40-49        53:35   13:24/M
     248    Peter Smith             Milford  CT         52    18 M 50-59        55:09   13:47/M
     249    Catherine Spector       New Haven  CT       22    74 F 20-29        55:43   13:56/M
     250    Michael Bosworth        Great Neck  NY      23    54 M 20-29        55:43   13:56/M
     251    Victor Becker           Forest Hills Garden 57    19 M 50-59        55:58   14:00/M
     252    Rose Szatkowski         Forest Hills Garden 54     6 F 50-59        57:18   14:20/M
     253    Sarah Jornsay - Silve   Great Neck  NY      16    22 F  1-19        57:18   14:20/M
     254    Aviva Poczter           Arlington  VA       27    75 F 20-29        58:11   14:33/M
     255    Jeffrey Jakubiak        Arlington  VA       29    55 M 20-29        58:12   14:33/M
     256    Genia Frid Genia        Great Neck  NY      49     5 F 40-49        58:31   14:38/M
     257    Candace Hall            Newington  CT       52     7 F 50-59      1:01:02   15:16/M
     258    Anne Boulaine           New Britain  CT     59     8 F 50-59      1:01:02   15:16/M
     259    Thomas Serlin           Springfield  VA     24    56 M 20-29      1:01:23   15:21/M
     260    Aviva Jakubowicz        New York  NY        25    76 F 20-29      1:01:23   15:21/M
     261    Helena Starecki         River Vale  NJ      51     9 F 50-59      1:03:34   15:54/M
     262    Dora Wecler             Flushing  NY        50    10 F 50-59      1:03:35   15:54/M
     263    Karen Kavey             Chappaqua  NY       57    11 F 50-59      1:04:51   16:13/M
     264    Hannah Poczter          Glen Head  NY       54    12 F 50-59      1:06:40   16:40/M
     265    Abram Poczter           Glen Head  NY       54    20 M 50-59      1:06:59   16:45/M

Age Group Results


Overall Female Winner

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Tiffany Beechy          New York  NY       24       10        26:13    6:33/M

Women 19 & Under

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Rebecca Fausel          New Haven  CT      18       17        27:46    6:57/M
       2    Tara O' Donnell         New Haven  CT      18       25        28:36    7:09/M
       3    Jessica Miller          New Haven  CT      18       41        30:27    7:37/M

Women 20 to 29

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Nina Rabin              New Haven  CT      25       30        29:27    7:22/M
       2    Stephanie Jones         New Haven  CT      25       39        30:03    7:31/M
       3    Melanie McGarry         New Haven  CT      25       48        30:57    7:44/M

Women 30 to 39

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Kim Ferrailol           Wallingford  CT    30       49        31:02    7:46/M
       2    Kathleen Iannantuoni    Waterbury  CT      32       80        32:45    8:11/M
       3    Dianne Merrigan         Wethersfield  CT   36       97        34:37    8:39/M

Women 40 to 49

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Laurie Curtin           Greenwich  CT      41       95        34:32    8:38/M
       2    Sharon Powers           Wallingford  CT    49      174        39:45    9:56/M
       3    Katharine Palmer        Guilford  CT       46      180        40:42   10:11/M

Women 50 to 59

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Tina De Leon                               51       67        31:54    7:59/M
       2    Carole Goldberg         Cheshire  CT       56      118        35:51    8:58/M
       3    Donna Cramond           Monroe  CT         51      140        37:07    9:17/M

Women 60 and over

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Christinane Garino      West Nyack  NY     61       99        35:06    8:47/M
       2    Renata Frenkel          New York  NY       60      237        50:52   12:43/M

Overall Male Winner

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Andrew Quigg            New Haven  CT      21        1        22:43    5:41/M

Men 19 & Under

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Joseph Helpern          Cornwall  NY       16        3        23:28    5:52/M
       2    Simon Frid Simon        Great Neck  NY     15       24        28:33    7:08/M
       3    Ben Elder               New Haven  CT      19       28        29:12    7:18/M

Men 20 to 29

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Henry Brown             Hamden  CT         26        2        22:56    5:44/M
       2    Luke Mitchell           Orange  CT         20        4        23:28    5:52/M
       3    Jerome SchuMacHer       Wolcott  CT        27        6        24:10    6:03/M

Men 30 to 39

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Charles Hornak          Hamden  CT         33        5        23:44    5:56/M
       2    Raymond Regan           North Haven  CT    33        7        24:36    6:09/M
       3    June Choi               New Haven  CT      34        9        25:50    6:28/M

Men 40 to 49

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Michael Munroe          Manchester  CT     42        8        24:50    6:13/M
       2    Neal Slobin             Old Saybrook  CT   45       12        26:33    6:38/M
       3    Eugene Frid Eugene      Great Neck  NY     47       32        29:35    7:24/M

Men 50 to 59

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Dennis Perrella         Southington  CT    54       15        27:15    6:49/M
       2    Jim Laban               Middletown  CT     52       57        31:18    7:50/M
       3    Gary Leventhal          Great Neck  NY     50       63        31:26    7:52/M

Men 60 and over

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Paul Shanahan           Chesire  CT        63       72        32:23    8:06/M
       2    Charles Baines          West Haven  CT     60      120        36:03    9:01/M
       3    Leon Karorek            Staten Island  NY  61      193        41:41   10:25/M


7/10 Mile Fun Run


    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Rene Robles             New Haven  CT       10 ***** M  1-12        06:29    9:16/M
       2    Dwayne Smith            New Haven  CT       10     1 M  1-12        06:43    9:36/M
       3    Jonathan Montero        New Haven  CT       11     2 M  1-12        06:46    9:40/M
       4    Anthony Cramond         Monroe  CT          10     3 M  1-12        06:51    9:47/M
       5    Terrance Blackman       New Haven  CT       10     4 M  1-12        07:22   10:31/M
       6    Ellen Bethea            New Haven  CT       10 ***** F  1-12        09:11   13:07/M
       7    Amanda Ford             West Haven  CT      7      1 F  1-12        09:11   13:07/M
       8    Alisha Robles                                7     2 F  1-12        09:12   13:09/M
       9    Micaela Valentin        New Haven  CT       9      3 F  1-12        10:25   14:53/M
      10    James Woodward          New Haven  CT       10     5 M  1-12        10:32   15:03/M
      11    Samantha Solomon        New Haven  CT       4      4 F  1-12        10:51   15:30/M
      12    Melvin Watts            New Haven  CT       10     6 M  1-12        10:55   15:36/M
      13    Carl Bailey             New Haven  CT       10     7 M  1-12        11:01   15:44/M
      14    Angel Rivera            New Haven  CT       0      1 M  0- 0        11:06   15:51/M
      15    Daisy Long              New Haven  CT       10     5 F  1-12        11:12   16:00/M
      16    Christopher Austin      New Haven  CT       6      8 M  1-12        11:16   16:06/M
      17    Skyisha Mc Carter       New Haven  CT       8      6 F  1-12        11:58   17:06/M
      18    Tyquana Mathis          New Haven  CT       8      7 F  1-12        11:59   17:07/M
      19    Maggie Spiller          Hamden  CT          5      8 F  1-12        12:22   17:40/M
      20    Helen Spiller           Hamden  CT          3      9 F  1-12        12:29   17:50/M
      21    Jasmine Burke           New Haven  CT       7     10 F  1-12        12:41   18:07/M
      22    Ashley Gilliam          New Haven  CT       13     1 F 13-19        12:44   18:11/M
      23    Raymond Frasier         New Haven  CT       7      9 M  1-12        12:46   18:14/M
      24    Alexis Osborn           New Haven  CT       10    11 F  1-12        12:46   18:14/M

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"