HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

MADD Dash 5K
Stratford, CT

August 25, 2001

OVERALL WINNERS

Antonio Alves, Danbury, CT - 15:45
Helen Merkle, Stamford, CT -  17:49

madd1.jpg (21187 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.gif


Overall Finish List


    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Antonio Alves           Danbury  CT         35 ***** M 30-39        15:45    5:05/M
       2    Emerson Silva           Danbury  CT         27     1 M 20-29        16:05    5:11/M
       3    Mark Clifford           Stamford  CT        31     1 M 30-39        16:29    5:19/M
       4    Matthew Cahalane        North Andover  MA   21     2 M 20-29        16:32    5:20/M
       5    Jose Gomes Oliveira     Danbury  CT         57     1 M 50-59        16:39    5:22/M
       6    Aaron Baggish           West Hartford  CT   26     3 M 20-29        16:57    5:28/M
       7    Carl Barone             Bridgeport  CT      46     1 M 40-49        17:09    5:32/M
       8    Richard Goulet          Shelton  CT         16     1 M 13-19        17:12    5:33/M
       9    Bryan Mahoney                               18     2 M 13-19        17:15    5:34/M
      10    James Dasilva           Stratford  CT       18     3 M 13-19        17:17    5:35/M
      11    Charles Hornak          Hamden  CT          33     2 M 30-39        17:18    5:35/M
      12    Joe Banas               Norwich  CT         44     2 M 40-49        17:20    5:35/M
      13    Brad Charron            West Haven  CT      46     3 M 40-49        17:25    5:37/M
      14    Matthew Borland                             19     4 M 13-19        17:28    5:38/M
      15    Gregory Kyrytschenko    Stratford  CT       22     4 M 20-29        17:28    5:38/M
      16    Keith Moody             Orange  CT          35     3 M 30-39        17:29    5:38/M
      17    Michael Dougherty       Nutley  NJ          19     5 M 13-19        17:34    5:40/M
      18    Randy Chamberland       Shelton  CT         40     4 M 40-49        17:38    5:41/M
      19    Dale Richardson         Trumbull  CT        41     5 M 40-49        17:39    5:42/M
      20    Jose Brandao            Danbury  CT         43     6 M 40-49        17:48    5:45/M
      21    Peter Scott                                 20     5 M 20-29        17:49    5:45/M
      22    Tim Marriott            Stratford  CT       24     6 M 20-29        17:49    5:45/M
      23    Helen Merkle            Stamford  CT        34 ***** F 30-39        17:49    5:45/M
      24    Andrew Wadden                               18     6 M 13-19        17:54    5:46/M
      25    Melissa Perkins - Banas Norwich  CT         30     1 F 30-39        17:54    5:46/M
      26    Sean Magurelli                              18     7 M 13-19        17:56    5:47/M
      27    Paul Moyse              Monroe  CT          47     7 M 40-49        18:06    5:50/M
      28    Daniel Lavoie           Watertown  CT       50     2 M 50-59        18:12    5:52/M
      29    Kurt Ogren              Guilford  CT        32     4 M 30-39        18:13    5:53/M
      30    Daniel Cruz             Kenilworth  NJ      20     7 M 20-29        18:17    5:54/M
      31    Erik Baker              Hamden  CT          17     8 M 13-19        18:18    5:54/M
      32    Mary Dunn               Cheshire  CT        49     1 F 40-49        18:24    5:56/M
      33    James Naldi                                 19     9 M 13-19        18:28    5:57/M
      34    Dean Cantamessa                             18    10 M 13-19        18:29    5:58/M
      35    Alan Distassio          Fairfield  CT       31     5 M 30-39        18:30    5:58/M
      36    Justin Hardy                                20     8 M 20-29        18:35    6:00/M
      37    Jeff Bernardoni         Hamden  CT          17    11 M 13-19        18:36    6:00/M
      38    Bryan Cue               Windham  CT         22     9 M 20-29        18:37    6:00/M
      39    Mikael Russo            Naugatuck  CT       16    12 M 13-19        18:38    6:01/M
      40    Lou Denaro              Oxford  CT          41     8 M 40-49        18:38    6:01/M
      41    Martin Malberg          West Hartford  CT   28    10 M 20-29        18:39    6:01/M
      42    Amy Zindell             Fairfield  CT       27     1 F 20-29        18:39    6:01/M
      43    Tom Chiarella           Oxford  CT          39     6 M 30-39        18:40    6:01/M
      44    David Peterson          Shelton  CT         26    11 M 20-29        18:42    6:02/M
      45    Peter Lesser            Milford  CT         38     7 M 30-39        18:43    6:02/M
      46    Raffaele Bevilacqua     Staten Island  NY   34     8 M 30-39        18:44    6:03/M
      47    Enz Lowe                West Hartford  CT   25    12 M 20-29        18:45    6:03/M
      48    Allen Dvarskas          Old Saybrook  CT    23    13 M 20-29        18:47    6:04/M
      49    Elliott Swann           Tarrytown  NY       31     9 M 30-39        18:47    6:04/M
      50    Timonthy Ryan                               21    14 M 20-29        18:48    6:04/M
      51    Chris Carey             Southbury  CT       38    10 M 30-39        18:48    6:04/M
      52    Erin Heslin             Kensington  CT      20     2 F 20-29        18:49    6:04/M
      53    Amie SchuMacHer         Wolcott  CT         13     1 F 13-19        18:54    6:06/M
      54    Drew Viner              Stratford  CT       45     9 M 40-49        18:59    6:07/M
      55    John Samsel             Mamaroneck  NY      57     3 M 50-59        19:03    6:09/M
      56    Jay Wilson              Beacon Falls  CT    50     4 M 50-59        19:03    6:09/M
      57    John Szantyr            Stratford  CT       51     5 M 50-59        19:07    6:10/M
      58    Collin Anderson         Shelton  CT         15    13 M 13-19        19:08    6:10/M
      59    Michael Purcell                             19    14 M 13-19        19:11    6:11/M
      60    Joe Bihlmeyer           Durham  CT          30    11 M 30-39        19:18    6:14/M
      61    Katie Chapdebine                            20     3 F 20-29        19:26    6:16/M
      62    Eric Buckley            Hamden  CT          17    15 M 13-19        19:36    6:19/M
      63    Danny Sara              Stratford  CT       15    16 M 13-19        19:42    6:21/M
      64    John Courtmanche        New Haven  CT       58     6 M 50-59        19:45    6:22/M
      65    Adrienne Dunn           Trumbull  CT        19     2 F 13-19        19:48    6:23/M
      66    Brandon Carius          Stratford  CT       16    17 M 13-19        19:50    6:24/M
      67    Jon Goodwin             Waterbury  CT       28    15 M 20-29        19:55    6:25/M
      68    Paul Couzelis           Norwalk  CT         58     7 M 50-59        19:56    6:26/M
      69    Joshua Pert             Stratford  CT       16    18 M 13-19        19:56    6:26/M
      70    Tommy Mc Alarney        Stratford  CT       14    19 M 13-19        19:56    6:26/M
      71    Jack Marshall           Meriden  CT         52     8 M 50-59        19:59    6:27/M
      72    Mindy Struwas           West Haven  CT      48     2 F 40-49        20:00    6:27/M
      73    Dennis White            Trumbull  CT        48    10 M 40-49        20:02    6:28/M
      74    Michael Cuozzo          Hamden  CT          17    20 M 13-19        20:03    6:28/M
      75    William Schaeffer       Guilford  CT        54     9 M 50-59        20:04    6:28/M
      76    Matt Alander            Hamden  CT          15    21 M 13-19        20:06    6:29/M
      77    Paul Hart                                   20    16 M 20-29        20:08    6:30/M
      78    Chris Boynton           South Salem  NY     24    17 M 20-29        20:12    6:31/M
      79    Jeffrey Illustrato                          18    22 M 13-19        20:13    6:31/M
      80    Greg Mize               Westford  MA        21    18 M 20-29        20:20    6:34/M
      81    George Surovov          Shelton  CT         17    23 M 13-19        20:27    6:36/M
      82    Marcin Moscicki         Stratford  CT       15    24 M 13-19        20:31    6:37/M
      83    Albert Pallotto         Guilford  CT        35    12 M 30-39        20:32    6:37/M
      84    Taylor Dunn             Ridgewood  NJ       19     3 F 13-19        20:33    6:38/M
      85    Frank Iovino            Fairfield  CT       42    11 M 40-49        20:37    6:39/M
      86    Stephen Sylvestro       Fairfield  CT       51    10 M 50-59        20:41    6:40/M
      87    Fran Arthurs            Shelton  CT         26     4 F 20-29        20:43    6:41/M
      88    Robert Stephenson       Milford  CT         52    11 M 50-59        20:46    6:42/M
      89    Phillip Padilla         Shelton  CT         14    25 M 13-19        20:47    6:42/M
      90    Joshua Usdavin          Stratford  CT       24    19 M 20-29        20:48    6:43/M
      91    Jerry Levasseur         Madison  CT         63     1 M 60-69        20:49    6:43/M
      92    Jay Moran               Milford  CT         43    12 M 40-49        20:50    6:43/M
      93    Frank Poniatowski       Stratford  CT       15    26 M 13-19        20:52    6:44/M
      94    Michael Kennedy         Trumbull  CT        16    27 M 13-19        20:57    6:45/M
      95    Larry Inge              New Haven  CT       53    12 M 50-59        20:58    6:46/M
      96    Meagan Leduc                                18     4 F 13-19        21:06    6:48/M
      97    Patrick Hubbell         North Haven  CT      9     1 M  0-12        21:07    6:49/M
      98    Leonora Harper          Trumbull  CT        15     5 F 13-19        21:08    6:49/M
      99    Greg Dickinson          Shelton  CT         15    28 M 13-19        21:10    6:50/M
     100    Chris Padilla           Shelton  CT         14    29 M 13-19        21:11    6:50/M
     101    Katherine Quinn         Greenwich  CT       38     2 F 30-39        21:12    6:50/M
     102    Chuck Goulart           Norwalk  CT         34    13 M 30-39        21:13    6:51/M
     103    Darryl Cargill          New Haven  CT       34    14 M 30-39        21:14    6:51/M
     104    Danielle May            New York  NY        28     5 F 20-29        21:20    6:53/M
     105    James Rogers            Stratford  CT       16    30 M 13-19        21:23    6:54/M
     106    Edward Piquette         Bridgeport  CT      45    13 M 40-49        21:23    6:54/M
     107    Shelly Gluck            Ketchum  ID         39     3 F 30-39        21:26    6:55/M
     108    Bob Sabre               Fairfield  CT       51    13 M 50-59        21:26    6:55/M
     109    Paul Ribnicky           Stratford  CT       46    14 M 40-49        21:29    6:56/M
     110    Bruce Carney            West Haven  CT      16    31 M 13-19        21:30    6:56/M
     111    Caitlin Feeney          Woburn  MA          20     6 F 20-29        21:33    6:57/M
     112    Rodney Cole             Wallingford  CT     53    14 M 50-59        21:33    6:57/M
     113    Michele Covino          Fairfield  CT       37     4 F 30-39        21:35    6:58/M
     114    James Fabiano           Valley Stream  NY   56    15 M 50-59        21:36    6:58/M
     115    Luaren Wilson                               18     6 F 13-19        21:42    7:00/M
     116    James Brown             Stratford  CT       32    15 M 30-39        21:42    7:00/M
     117    Bart Piekanski          Stratford  CT       15    32 M 13-19        21:44    7:01/M
     118    Michael Flanagan        Stratford  CT       49    15 M 40-49        21:45    7:01/M
     119    Robert Orgovan          Ansonia  CT         55    16 M 50-59        21:47    7:02/M
     120    Ilona Figura            Cheshire  CT        45     3 F 40-49        21:53    7:04/M
     121    Darlene Gillotti        Danbury  CT         39     5 F 30-39        21:54    7:04/M
     122    Anna Thornhill          New York  NY        61     1 F 60-69        21:55    7:04/M
     123    Lorraine SchuMacHer     Wolcott  CT         39     6 F 30-39        22:00    7:06/M
     124    Ryan Anderson           Shelton  CT         12     2 M  0-12        22:03    7:07/M
     125    Demetrius Cap           Milford  CT         36    16 M 30-39        22:04    7:07/M
     126    Andrew Massey           Stratford  CT       10     3 M  0-12        22:05    7:07/M
     127    Grace Smith                                 19     7 F 13-19        22:06    7:08/M
     128    Frank Lang              Seymour  CT         62     2 M 60-69        22:08    7:08/M
     129    Carrie Mallozzi         Trumbull  CT        16     8 F 13-19        22:12    7:10/M
     130    Brendan Lukaniec        Stamford  CT        12     4 M  0-12        22:12    7:10/M
     131    David Buckwald          Trumbull  CT        36    17 M 30-39        22:14    7:10/M
     132    Lauren Schneider        Trumbull  CT        15     9 F 13-19        22:20    7:12/M
     133    Chris Allen             Trumbull  CT        44    16 M 40-49        22:21    7:13/M
     134    John Allen              Manchester  CT      38    18 M 30-39        22:23    7:13/M
     135    Chris Companik          Stratford  CT       17    33 M 13-19        22:23    7:13/M
     136    Peter Rzasa             Seymour  CT         54    17 M 50-59        22:25    7:14/M
     137    Paul Jacobs             Stratford  CT       15    34 M 13-19        22:25    7:14/M
     138    Michael Piquette        Trumbull  CT        43    17 M 40-49        22:27    7:15/M
     139    Jennifer Corb           Stratford  CT       24     7 F 20-29        22:29    7:15/M
     140    Edward Vallerie         Stratford  CT       37    19 M 30-39        22:30    7:15/M
     141    Nick Alexandrov         Hamden  CT          15    35 M 13-19        22:31    7:16/M
     142    Johnpaul Amico          Norwalk  CT         30    20 M 30-39        22:32    7:16/M
     143    Patrick Bosse           Fairfield  CT       40    18 M 40-49        22:33    7:16/M
     144    Chris Ahlberg           Fairfield  CT       39    21 M 30-39        22:36    7:17/M
     145    Laura Earley            Middlebury  CT      20     8 F 20-29        22:37    7:18/M
     146    Dan Babis               Stratford  CT       13    36 M 13-19        22:39    7:18/M
     147    Kevin Cammarata         Norwalk  CT         27    20 M 20-29        22:41    7:19/M
     148    Steve Nichols           Shelton  CT         16    37 M 13-19        22:42    7:19/M
     149    Theresa Dombrowski      Manchester  CT      26     9 F 20-29        22:43    7:20/M
     150    Peter Massari           Hamden  CT          15    38 M 13-19        22:43    7:20/M
     151    Paul Lukaniec           Stamford  CT        46    19 M 40-49        22:47    7:21/M
     152    Matt Bradshaw           Seymour  CT         30    22 M 30-39        22:49    7:22/M
     153    Sean Tomasko            Shelton  CT         16    39 M 13-19        22:51    7:22/M
     154    Stuart Swan             Fairfield  CT       44    20 M 40-49        22:52    7:23/M
     155    Diana Ormsby            Stamford  CT        27    10 F 20-29        22:55    7:24/M
     156    Sean Laudati            Hamden  CT          14    40 M 13-19        22:55    7:24/M
     157    Marc Romano             Middlebury  CT      10     5 M  0-12        22:59    7:25/M
     158    Dom Romano              Middlebury  CT      44    21 M 40-49        23:00    7:25/M
     159    Ronnie Behringer        Norwalk  CT         43     4 F 40-49        23:02    7:26/M
     160    Jeff Venarles           New York  NY        29    21 M 20-29        23:02    7:26/M
     161    Kim Remetta             Milford  CT         46    22 M 40-49        23:03    7:26/M
     162    Bob Laudati             Hamden  CT          45    23 M 40-49        23:04    7:26/M
     163    Tom Mc Sherry           New Milford  CT     47    24 M 40-49        23:05    7:27/M
     164    Daniel Russo            Naugatuck  CT       16    41 M 13-19        23:12    7:29/M
     165    Rui Shu                 Stratford  CT       17    42 M 13-19        23:13    7:29/M
     166    Keith Fernandes         Stratford  CT       47    25 M 40-49        23:16    7:30/M
     167    Geoff Brenna            New Haven  CT       26    22 M 20-29        23:18    7:31/M
     168    Michael Rotunno         Stratford  CT       42    26 M 40-49        23:19    7:31/M
     169    Brian Lentz             Durham  CT          29    23 M 20-29        23:25    7:33/M
     170    Gary Hamilton           Stratford  CT       16    43 M 13-19        23:26    7:34/M
     171    Clint Laplant           Milford  CT         39    23 M 30-39        23:29    7:35/M
     172    Joe Widman              Wallingford  CT     38    24 M 30-39        23:30    7:35/M
     173    Robert Fialkovich       Shelton  CT         48    27 M 40-49        23:30    7:35/M
     174    Jean Delbuono           Watertown  CT       24    11 F 20-29        23:32    7:35/M
     175    Carol Duggan            Stratford  CT       51     1 F 50-59        23:33    7:36/M
     176    Thomas Farrelly         Trumbull  CT        37    25 M 30-39        23:33    7:36/M
     177    Liz Hall                Redding  CT         28    12 F 20-29        23:39    7:38/M
     178    Ted Hall                Redding  CT         28    24 M 20-29        23:40    7:38/M
     179    Derek Burton            Derby  CT           33    26 M 30-39        23:40    7:38/M
     180    Jennifer Beecher                            21    13 F 20-29        23:44    7:39/M
     181    John Kennelly           Chesire  CT         38    27 M 30-39        23:46    7:40/M
     182    Robert Stewart          Trumbull  CT        45    28 M 40-49        23:49    7:41/M
     183    Matthew Quirk           Shelton  CT         15    44 M 13-19        23:49    7:41/M
     184    Rachel Silverfarb       Trumbull  CT        15    10 F 13-19        23:51    7:42/M
     185    Kate Stewart            Trumbull  CT        16    11 F 13-19        23:51    7:42/M
     186    Gina Franceschini       Centerport  NY      20    14 F 20-29        23:53    7:42/M
     187    Kevin Bosse             Stratford  CT       45    29 M 40-49        23:55    7:43/M
     188    Rebecca Flanagan        Stratford  CT       24    15 F 20-29        23:58    7:44/M
     189    Jamie Eisenberg         Milford  CT         26    16 F 20-29        23:58    7:44/M
     190    Robert Cioffoletti      Southport  CT       49    30 M 40-49        23:58    7:44/M
     191    Chris Nolan             Stratford  CT       16    45 M 13-19        24:00    7:45/M
     192    Bob Davidson            Collinsville  CT    72     1 M 70-79        24:01    7:45/M
     193    Brenna Stewart          Trumbull  CT        14    12 F 13-19        24:04    7:46/M
     194    Anthony Martire         Stratford  CT       40    31 M 40-49        24:05    7:46/M
     195    Dorothy Lupariello      Shelton  CT         46     5 F 40-49        24:05    7:46/M
     196    David Cuevas            Milford  CT         27    25 M 20-29        24:08    7:47/M
     197    Ilse Berkeley           Trumbull  CT        58     2 F 50-59        24:12    7:48/M
     198    Charles Wilkerson       Fairfield  CT       38    28 M 30-39        24:13    7:49/M
     199    Anthony Vitale          Stratford  CT       15    46 M 13-19        24:13    7:49/M
     200    Michael Cepetelli       Stratford  CT       52    18 M 50-59        24:17    7:50/M
     201    Terry Tomasko           Stratford  CT       64     3 M 60-69        24:18    7:50/M
     202    Carlos Valle            Bridgeport  CT      29    26 M 20-29        24:25    7:53/M
     203    Sean O'Brien            Milford  CT         52    19 M 50-59        24:27    7:53/M
     204    Megan Ricard            Southbury  CT       19    13 F 13-19        24:28    7:54/M
     205    Keith Farthing          Fairfield  CT       38    29 M 30-39        24:31    7:55/M
     206    Marisa Love             Hamden  CT          24    17 F 20-29        24:33    7:55/M
     207    Karl Baumgart           Stratford  CT       29    27 M 20-29        24:35    7:56/M
     208    Dabney Mahoney          Westport  CT        40     6 F 40-49        24:35    7:56/M
     209    Elizabeth Avery                             19    14 F 13-19        24:36    7:56/M
     210    Marielle Gilbert        Trumbull  CT        16    15 F 13-19        24:38    7:57/M
     211    Mike Pisani             Stratford  CT       58    20 M 50-59        24:38    7:57/M
     212    Pagliarella Remo        Stratford  CT       70     2 M 70-79        24:42    7:58/M
     213    Elizabeth Button        Trumbull  CT        16    16 F 13-19        24:46    7:59/M
     214    Glen Greytak            Easton  CT          49    32 M 40-49        24:52    8:01/M
     215    Kristyn Sbordone                            20    18 F 20-29        24:52    8:01/M
     216    Richard Gold            Westport  CT        56    21 M 50-59        24:54    8:02/M
     217    Roger Bennitt           Bethel  CT          63     4 M 60-69        24:59    8:04/M
     218    Sarah Schroeder         Trumbull  CT        17    17 F 13-19        25:01    8:04/M
     219    Pamela Petro            Shelton  CT         37     7 F 30-39        25:03    8:05/M
     220    Mark Gonillo            Watertown  CT       39    30 M 30-39        25:04    8:05/M
     221    Chris Babcock           Baltimore  MD       28    28 M 20-29        25:09    8:07/M
     222    Nick Snow               Westport  CT        57    22 M 50-59        25:11    8:07/M
     223    Chip Marino             Danbury  CT         27    29 M 20-29        25:13    8:08/M
     224    Brett Goodrich          Milford  CT         15    47 M 13-19        25:14    8:08/M
     225    Jim Silkenat            Guilford  CT        54    23 M 50-59        25:17    8:09/M
     226    Paul Eldracher          Derby  CT           38    31 M 30-39        25:21    8:11/M
     227    John Roberts            Stratford  CT       30    32 M 30-39        25:24    8:12/M
     228    Benny Rodriguez         Bridgeport  CT      48    33 M 40-49        25:28    8:13/M
     229    James Shugruk                               51    24 M 50-59        25:30    8:14/M
     230    Avery Molnar            Stratford  CT       14    48 M 13-19        25:30    8:14/M
     231    Bill Dunn               Trumbull  CT        54    25 M 50-59        25:34    8:15/M
     232    Joe Weisbruch           Ansonia  CT         41    34 M 40-49        25:40    8:17/M
     233    Kyle Robb               Stratford  CT       30    33 M 30-39        25:41    8:17/M
     234    Gail Smith              Trumbull  CT        33     8 F 30-39        25:42    8:17/M
     235    George Barrett          Stratford  CT       54    26 M 50-59        25:45    8:18/M
     236    Monica Roche            Fairfield  CT       62     2 F 60-69        25:46    8:19/M
     237    Connor Brawley          Stratford  CT       9      6 M  0-12        25:46    8:19/M
     238    Bill Tribou             Granby  CT          80     1 M 80-99        25:47    8:19/M
     239    Fabio Iantorno          Stamford  CT        54    27 M 50-59        25:49    8:20/M
     240    Nick Bencivengo         Orange  CT          36    34 M 30-39        25:51    8:20/M
     241    John Dapowre            Stratford  CT       52    28 M 50-59        25:52    8:21/M
     242    Ruth Hernandez          Norwalk  CT         38     9 F 30-39        25:53    8:21/M
     243    Geoffrey Corb           Stratford  CT       25    30 M 20-29        25:53    8:21/M
     244    Maria Rockoff           Easton  CT          44     7 F 40-49        25:54    8:21/M
     245    Spencer Carlson         West Haven  CT      17    49 M 13-19        25:55    8:22/M
     246    Robert Kubic            Stratford  CT       36    35 M 30-39        25:57    8:22/M
     247    Elizabeth Hubbell       North Haven  CT      8     1 F  0-12        26:05    8:25/M
     248    Nanci Lettiero          Guilford  CT        44     8 F 40-49        26:05    8:25/M
     249    Rick Hubbell            North Haven  CT     47    35 M 40-49        26:06    8:25/M
     250    Dennis Moore            Shelton  CT         54    29 M 50-59        26:06    8:25/M
     251    Leeanne Sherwin         Shelton  CT         35    10 F 30-39        26:06    8:25/M
     252    Jessica McElroy                             19    18 F 13-19        26:14    8:28/M
     253    Marc Jensen             South Salem  NY     11     7 M  0-12        26:20    8:30/M
     254    Chris Maragos           Bridgeport  CT      29    31 M 20-29        26:24    8:31/M
     255    Kathleen Richardson     Trumbull  CT        42     9 F 40-49        26:25    8:31/M
     256    Dale Roberts            Norwalk  CT         38    36 M 30-39        26:26    8:32/M
     257    Kelly O' Neil           Stratford  CT       15    19 F 13-19        26:27    8:32/M
     258    Sean Ryan               South Salem  NY     11     8 M  0-12        26:37    8:35/M
     259    Paul Misencik           Milford  CT         42    36 M 40-49        26:42    8:37/M
     260    Kathleen Ciccone        Trumbull  CT        46    10 F 40-49        26:47    8:38/M
     261    John Collins            Stratford  CT       50    30 M 50-59        26:48    8:39/M
     262    Caitlin Toohey          Stratford  CT       17    20 F 13-19        26:51    8:40/M
     263    Joanna Brooks           Shelton  CT         29    19 F 20-29        26:52    8:40/M
     264    Jennifer Masso          Stratford  CT       26    20 F 20-29        26:53    8:40/M
     265    Richard Zbrozek         Berlin  CT          54    31 M 50-59        26:56    8:41/M
     266    Lauren Sara             Stratford  CT        9     2 F  0-12        26:57    8:42/M
     267    Wayne Sara              Stratford  CT       44    37 M 40-49        26:58    8:42/M
     268    Steve Satonick          Orange  CT          40    38 M 40-49        26:58    8:42/M
     269    Tony Petrie             Milford  CT         34    37 M 30-39        27:01    8:43/M
     270    Ken Bologna             Milford  CT         34    38 M 30-39        27:01    8:43/M
     271    Steven Protz            Norwalk  CT         47    39 M 40-49        27:09    8:45/M
     272    Tom Clifford            Ansonia  CT         51    32 M 50-59        27:15    8:47/M
     273    Thomas Hannon           Milford  CT         44    40 M 40-49        27:27    8:51/M
     274    Holly Hardman           Stratford  CT       28    21 F 20-29        27:28    8:52/M
     275    Kristen Hull            Stratford  CT       15    21 F 13-19        27:31    8:53/M
     276    Tim Alander             Hamden  CT          9      9 M  0-12        27:34    8:54/M
     277    Erika Avila             Stratford  CT       16    22 F 13-19        27:34    8:54/M
     278    Gary Roy                Stratford  CT       38    39 M 30-39        27:37    8:55/M
     279    Laura Palmucci          Ansonia  CT         31    11 F 30-39        27:39    8:55/M
     280    Kara Pansa              Newtown  CT         33    12 F 30-39        27:40    8:55/M
     281    Liana Petruso           Danbury  CT         30    13 F 30-39        27:51    8:59/M
     282    Eric Scholl             Stratford  CT       14    50 M 13-19        27:52    8:59/M
     283    Donna Cramond           Monroe  CT          51     3 F 50-59        27:53    9:00/M
     284    Karen Yehle             Beacon Falls  CT    26    22 F 20-29        27:59    9:02/M
     285    Cheryl Babcock          Baltimore  MD       30    14 F 30-39        28:00    9:02/M
     286    James Gilbert           Stratford  CT       51    33 M 50-59        28:07    9:04/M
     287    Kara Steele             New Haven  CT       11     3 F  0-12        28:09    9:05/M
     288    Joseph Steele           New Haven  CT       47    41 M 40-49        28:10    9:05/M
     289    Bruce Pastuszak         Darien  CT          48    42 M 40-49        28:13    9:06/M
     290    Gary Cifatte            Trumbull  CT        35    40 M 30-39        28:15    9:07/M
     291    Barbara Sampson         Stratford  CT       36    15 F 30-39        28:16    9:07/M
     292    Billy Brancaccio        Norwalk  CT         12    10 M  0-12        28:20    9:08/M
     293    Beth Bike               Stratford  CT       32    16 F 30-39        28:20    9:08/M
     294    Sara Beckert            Trumbull  CT        25    23 F 20-29        28:20    9:08/M
     295    Maria Branccio                              41    11 F 40-49        28:21    9:09/M
     296    Andrew Zaslow           Trumbull  CT        36    41 M 30-39        28:22    9:09/M
     297    Rachel Belgrade         Stratford  CT       11     4 F  0-12        28:23    9:09/M
     298    Sarah Kachuba           Seymour  CT         24    24 F 20-29        28:40    9:15/M
     299    Bob Stevenson           Stratford  CT       64     5 M 60-69        28:40    9:15/M
     300    Nick Warren             Milford  CT         48    43 M 40-49        28:42    9:15/M
     301    Michael Malasics        Fairfield  CT       37    42 M 30-39        28:43    9:16/M
     302    Bridget Murphy          Stratford  CT       11     5 F  0-12        28:46    9:17/M
     303    Carl Sylvester          Shelton  CT         68     6 M 60-69        28:46    9:17/M
     304    Karen Cammarata         Stamford  CT        24    25 F 20-29        28:51    9:18/M
     305    Edward Regner           Torrington  CT      73     3 M 70-79        28:54    9:19/M
     306    Duncan Marshall         Fairfield  CT       53    34 M 50-59        29:01    9:22/M
     307    Jay Hughes              Monroe  CT          50    35 M 50-59        29:01    9:22/M
     308    Bob Loh                 Trumbull  CT        56    36 M 50-59        29:10    9:25/M
     309    Lucretia Ryan           South Salem  NY     39    17 F 30-39        29:17    9:27/M
     310    Cindy Alander           Hamden  CT          47    12 F 40-49        29:20    9:28/M
     311    Janet Triplett          Stamford  CT        56     4 F 50-59        29:22    9:28/M
     312    John Seres              Bridgeport  CT      69     7 M 60-69        29:28    9:30/M
     313    Nandra McAlarney        Stratford  CT       39    18 F 30-39        29:34    9:32/M
     314    Kim Teft                Shelton  CT         40    13 F 40-49        29:42    9:35/M
     315    David Hughes            New York  NY        42    44 M 40-49        29:42    9:35/M
     316    Maribeth Goulden        Trumbull  CT        42    14 F 40-49        29:44    9:35/M
     317    Frank Manfredi          Stratford  CT       68     8 M 60-69        29:46    9:36/M
     318    Larry Mandell           Stratford  CT       46    45 M 40-49        29:51    9:38/M
     319    Debbie Stengel          Stratford  CT       42    15 F 40-49        29:51    9:38/M
     320    Thomas Moore            Stratford  CT       54    37 M 50-59        29:52    9:38/M
     321    Deborah Zrallack        West Haven  CT      46    16 F 40-49        29:54    9:39/M
     322    Shannon Halpin          Fairfield  CT       25    26 F 20-29        29:55    9:39/M
     323    Christine Demaio        East Haven  CT      30    19 F 30-39        30:01    9:41/M
     324    Thomas O'Rourke         East Haven  CT      9     11 M  0-12        30:02    9:41/M
     325    Dee Stephens            Milford  CT         58     5 F 50-59        30:03    9:42/M
     326    Christopher Swan        Fairfield  CT       18    51 M 13-19        30:03    9:42/M
     327    Ashley Zennis           Milford  CT         16    23 F 13-19        30:03    9:42/M
     328    Aaron Kim               Elmhurst  NY        33    43 M 30-39        30:04    9:42/M
     329    Heather Kim             Elmhurst  NY        33    20 F 30-39        30:04    9:42/M
     330    Peter Collings          Stratford  CT       30    44 M 30-39        30:05    9:42/M
     331    Dana Fraioli            Trumbull  CT        14    24 F 13-19        30:06    9:43/M
     332    Vito Illustrato         Pelham  NY          53    38 M 50-59        30:07    9:43/M
     333    Erin Robb               Stratford  CT       28    27 F 20-29        30:07    9:43/M
     334    Meghan Stewart          Trumbull  CT        12     6 F  0-12        30:08    9:43/M
     335    Megan Cebulski          Trumbull  CT        14    52 M 13-19        30:09    9:44/M
     336    Kimberley Lentz         Durham  CT          28    28 F 20-29        30:10    9:44/M
     337    Megan Cotter            Stratford  CT       40    17 F 40-49        30:10    9:44/M
     338    Prasama Sangkachand     Oxford  CT          42    18 F 40-49        30:15    9:45/M
     339    Johnette Loprano        Monroe  CT          32    21 F 30-39        30:19    9:47/M
     340    Ben Corb                                    21    32 M 20-29        30:20    9:47/M
     341    Cynthia Loynd           Stratford  CT       41    19 F 40-49        30:23    9:48/M
     342    Chris Loynd             Stratford  CT       45    46 M 40-49        30:23    9:48/M
     343    Michelle Hurley         East Haven  CT      28    29 F 20-29        30:24    9:48/M
     344    Carly Fortuna           Stratford  CT       11     7 F  0-12        30:29    9:50/M
     345    Kyle Fortuna            Stratford  CT       14    53 M 13-19        30:29    9:50/M
     346    Bree Murphy             Stratford  CT       11     8 F  0-12        30:31    9:51/M
     347    Anna Aurelia            Stratford  CT       15    25 F 13-19        30:34    9:52/M
     348    Pat Craven              West Haven  CT      50     6 F 50-59        30:36    9:52/M
     349    Maura O'Malley          Bridgeport  CT      45    20 F 40-49        30:53    9:58/M
     350    Tom O'Dwyer             Milford  CT         70     4 M 70-79        30:54    9:58/M
     351    Ann Tramontana          New Haven  CT       48    21 F 40-49        31:04   10:01/M
     352    George Whitney          Orange  CT          82     2 M 80-99        31:13   10:04/M
     353    Julia Farthing          Fairfield  CT       35    22 F 30-39        31:18   10:06/M
     354    Brian Sara              Stratford  CT       11    12 M  0-12        31:33   10:11/M
     355    Kathleen Cosgrove       Trumbull  CT        15    26 F 13-19        31:40   10:13/M
     356    Kimberly Borke          Trumbull  CT        13    27 F 13-19        31:53   10:17/M
     357    Linda Hall              Milford  CT         47    22 F 40-49        31:57   10:18/M
     358    Greg Hamm               Vernon  CT          39    45 M 30-39        32:05   10:21/M
     359    Clinton Hamm            Vernon  CT          14    54 M 13-19        32:05   10:21/M
     360    Elizabeth Wong          West Haven  CT      17    28 F 13-19        32:17   10:25/M
     361    Margaux Baran           New York  NY        25    30 F 20-29        32:20   10:26/M
     362    Kristina Grish          New York  NY        25    31 F 20-29        32:24   10:27/M
     363    Gloria Miranda          Bridgeport  CT      44    23 F 40-49        32:25   10:27/M
     364    Elizabeth Solecki       West Hartford  CT   36    23 F 30-39        32:45   10:34/M
     365    Robert Hills            Stratford  CT       39    46 M 30-39        33:05   10:40/M
     366    Quinn Brawley           Stratford  CT       13    29 F 13-19        33:06   10:41/M
     367    Molly Murphy            Stratford  CT       13    30 F 13-19        33:06   10:41/M
     368    Geri Distefano          Fairfield  CT       46    24 F 40-49        33:24   10:46/M
     369    Brittany Range          Trumbull  CT        16    31 F 13-19        33:33   10:49/M
     370    Darlene Dunn            Trumbull  CT        39    24 F 30-39        33:44   10:53/M
     371    Ed Butler               Monroe  CT          67     9 M 60-69        33:45   10:53/M
     372    Cathy Pereira           Bridgeport  CT      31    25 F 30-39        33:49   10:55/M
     373    Joe Pereira             Bridgeport  CT      30    47 M 30-39        33:49   10:55/M
     374    Joseph Rooney                               10    13 M  0-12        33:59   10:58/M
     375    Erin Massey             Stratford  CT        8     9 F  0-12        34:02   10:59/M
     376    Stephanie Massey        Stratford  CT       35    26 F 30-39        34:03   10:59/M
     377    Meghan Buckles          Glastonbury  CT     12    10 F  0-12        34:04   10:59/M
     378    Kevin Nelson            Stratford  CT       10    14 M  0-12        34:05   11:00/M
     379    Lindsay Carroll         Stratford  CT        7    11 F  0-12        34:21   11:05/M
     380    Sandra Manes            Milford  CT         46    25 F 40-49        34:25   11:06/M
     381    Quinn Rooney                                 8    15 M  0-12        34:30   11:08/M
     382    Rudy Zaleta             Stratford  CT       49    47 M 40-49        34:33   11:09/M
     383    Nicole Sampietro        West Haven  CT      15    32 F 13-19        34:41   11:11/M
     384    Emma Lee Eng            Stratford  CT       11    12 F  0-12        34:46   11:13/M
     385    Paige Munger            Stratford  CT        9    13 F  0-12        34:47   11:13/M
     386    Laurie Witkowksi        Shelton  CT         33    27 F 30-39        34:49   11:14/M
     387    Nick Delieto            Stratford  CT       10    16 M  0-12        35:09   11:20/M
     388    Jennifer Eng            Stratford  CT       16    33 F 13-19        35:11   11:21/M
     389    Ed Perkowski            Stratford  CT       47    48 M 40-49        35:17   11:23/M
     390    Kristen Rowe            Milford  CT         26    32 F 20-29        35:36   11:29/M
     391    Kristen Kachuba         Seymour  CT         26    33 F 20-29        35:44   11:32/M
     392    R Kelly                 Bridgeport  CT      47    49 M 40-49        35:45   11:32/M
     393    Matt Kachuba            Seymour  CT         23    33 M 20-29        35:56   11:35/M
     394    Colleen Murphy          Stratford  CT       42    26 F 40-49        36:09   11:40/M
     395    Stacy Ferrara           Stratford  CT       10    14 F  0-12        36:10   11:40/M
     396    Bonnie Baumgart         Stratford  CT       41    27 F 40-49        36:26   11:45/M
     397    Andrew Dunn             Trumbull  CT        11    17 M  0-12        36:56   11:55/M
     398    Patricia Rimkunas       Seymour  CT         43    28 F 40-49        37:00   11:56/M
     399    Hans Drennard           Stratford  CT       41    50 M 40-49        37:15   12:01/M
     400    Adam Drenkard           Stratford  CT       12    18 M  0-12        37:16   12:01/M
     401    Robert Harvey                               15    55 M 13-19        37:16   12:01/M
     402    Joseph Gill                                 12    19 M  0-12        37:17   12:02/M
     403    Ann Louise Onton        Fairfield  CT       57     7 F 50-59        37:28   12:05/M
     404    Elizabeth Gilbert       Trumbull  CT        16    34 F 13-19        37:30   12:06/M
     405    Andrew Decoster         Stratford  CT       10    20 M  0-12        37:40   12:09/M
     406    Gary Nelson             Stratford  CT       49    51 M 40-49        37:46   12:11/M
     407    Kylie Nelson            Stratford  CT       12    15 F  0-12        37:46   12:11/M
     408    Megan Sara              Stratford  CT       13    35 F 13-19        38:16   12:21/M
     409    Chris Burton            Derby  CT           40    29 F 40-49        38:36   12:27/M
     410    Robin Grasso            Fairfield  CT       26    34 F 20-29        38:36   12:27/M
     411    James Gill                                  10    21 M  0-12        38:38   12:28/M
     412    Marsha Miranda          Bridgeport  CT      23    35 F 20-29        38:38   12:28/M
     413    Jean Einig              Stratford  CT       41    30 F 40-49        39:06   12:37/M
     414    Bonnie Deangelis        Stratford  CT       13    36 F 13-19        39:06   12:37/M
     415    Kelly Wallace           Stratford  CT       13    37 F 13-19        39:07   12:37/M
     416    Georgia Buckles         Glastonbury  CT     44    31 F 40-49        39:13   12:39/M
     417    Joan Martire            Stratford  CT       39    28 F 30-39        39:21   12:42/M
     418    Jae Wilson              Beacon Falls  CT    45    32 F 40-49        39:24   12:43/M
     419    Jessica Cody            Trumbull  CT        22    36 F 20-29        39:25   12:43/M
     420    John Corb               Stratford  CT       56    39 M 50-59        39:26   12:43/M
     421    Bryan Munger            Stratford  CT        7    22 M  0-12        39:36   12:46/M
     422    Michael Zofcak          Stratford  CT        7    23 M  0-12        39:38   12:47/M
     423    Christine Munger        Stratford  CT       33    29 F 30-39        39:38   12:47/M
     424    Cindy Belport           Stratford  CT       45    33 F 40-49        39:39   12:47/M
     425    Thomas Tarpey           Stratford  CT       40    52 M 40-49        40:16   12:59/M
     426    Stephanie Kleban        Stamford  CT        33    30 F 30-39        41:05   13:15/M
     427    Lisa Bourque            Stratford  CT       31    31 F 30-39        41:30   13:23/M
     428    Bobby Dempsey           Stratford  CT       14    56 M 13-19        42:08   13:35/M
     429    Anthony Delieto         Stratford  CT        7    24 M  0-12        42:57   13:51/M
     430    Mark Delieto            Stratford  CT       46    53 M 40-49        42:57   13:51/M
     431    Anna Dabrowska-Radtk    Stamford  CT        26    37 F 20-29        43:18   13:58/M
     432    Thomas Tarpey           Stratford  CT        9    25 M  0-12        44:05   14:13/M
     433    Ryan Young              TRUMBULL  CT        10     1    0- 0        45:27   14:40/M
     434    Tammy Rich              Shelton  CT         29    38 F 20-29        45:27   14:40/M
     435    Deirdre Bologna         Milford  CT         31    32 F 30-39        45:27   14:40/M
     436    Alyssa Loung                                14    38 F 13-19        47:18   15:15/M
     437    Kelsey Belgrade         Stratford  CT       14    39 F 13-19        47:18   15:15/M
     438    Jennifer Pearce         Greenwich  CT       23    39 F 20-29        47:29   15:19/M
     439    Jacki Lovisone          Stamford  CT        27    40 F 20-29        47:30   15:19/M
     440    Joan Beckert            Trumbull  CT        58     8 F 50-59        47:46   15:25/M
     441    Peter Vallerie          Stratford  CT        8    26 M  0-12        47:54   15:27/M
     442    Janet Greene            Farragut  TN        51     9 F 50-59        48:18   15:35/M
     443    Sandra Corb             Stratford  CT       53    10 F 50-59        48:18   15:35/M
     444    Kevin Kaiser            Stratford  CT       10    27 M  0-12        48:58   15:48/M
     445    Jean Babis              Stratford  CT       43    34 F 40-49        49:04   15:50/M
     446    Caitlin Peterson        Stratford  CT       13    40 F 13-19        50:00   16:08/M
     447    Vicki Peterson          Stratford  CT       14    41 F 13-19        50:00   16:08/M
     448    Elizabeth Watt          Stratford  CT       19    42 F 13-19        50:18   16:14/M
     449    Samantha Arendt         Stratford  CT        9    16 F  0-12        50:19   16:14/M
     450    Donna Shugruk                               47    35 F 40-49        50:25   16:16/M
     451    Susan Regner            Norwalk  CT         46    36 F 40-49        50:26   16:16/M
     452    Amy Augustyn            Milford  CT         22    41 F 20-29        50:38   16:20/M
     453    Lisa Latella            Orange  CT          22    42 F 20-29        50:38   16:20/M
     454    Joseph Tarpey           Stratford  CT        6    28 M  0-12        51:01   16:27/M
     455    Brendan Rooney                               6    29 M  0-12        51:03   16:28/M
     456    Eileen Tarpey           Stratford  CT       36    33 F 30-39        51:06   16:29/M
     457    Susan Rooney                                41    37 F 40-49        51:07   16:29/M
     458    Kathy Prentice          Bridgeport  CT      48    38 F 40-49        51:14   16:32/M
     459    Doreen Nelson           Stratford  CT       41    39 F 40-49        51:45   16:42/M
     460    Kathryn Carroll         Stratford  CT        9    17 F  0-12        52:33   16:57/M
     461    Sandy Eng               Stratford  CT       47    40 F 40-49        54:41   17:38/M
     462    Cyndie Stephenson       Milford  CT         48    41 F 40-49        54:41   17:38/M
     463    Leslie Vallerie         Stratford  CT       37    34 F 30-39        55:37   17:56/M
     464    Alexandra Arendt        Stratford  CT        7    18 F  0-12        55:37   17:56/M
     465    Jack Vallerie           Stratford  CT        6    30 M  0-12        55:41   17:58/M
     466    Timonthy Decoster       Stratford  CT        9    31 M  0-12        59:34   19:13/M
     467    Patricia Decoster                           41    42 F 40-49        59:38   19:14/M
     468    Sr. Carolyn Stoe        Stratford  CT       57    11 F 50-59        59:38   19:14/M  

Age Group Results


Overall Female Winner

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Helen Merkle            Stamford  CT       34       23        17:49    5:45/M

Women 12 and Under

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Elizabeth Hubbell       North Haven  CT     8      247        26:05    8:25/M
       2    Lauren Sara             Stratford  CT       9      266        26:57    8:42/M
       3    Kara Steele             New Haven  CT      11      287        28:09    9:05/M

Women 13 To 19

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Amie SchuMacHer         Wolcott  CT        13       53        18:54    6:06/M
       2    Adrienne Dunn           Trumbull  CT       19       65        19:48    6:23/M
       3    Taylor Dunn             Ridgewood  NJ      19       84        20:33    6:38/M

Women 20 To 29

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Amy Zindell             Fairfield  CT      27       42        18:39    6:01/M
       2    Erin Heslin             Kensington  CT     20       52        18:49    6:04/M
       3    Katie Chapdebine                           20       61        19:26    6:16/M

Women 30 To 39

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Melissa Perkins - Banas Norwich  CT        30       25        17:54    5:46/M
       2    Katherine Quinn         Greenwich  CT      38      101        21:12    6:50/M
       3    Shelly Gluck            Ketchum  ID        39      107        21:26    6:55/M

Women 40 To 49

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Mary Dunn               Cheshire  CT       49       32        18:24    5:56/M
       2    Mindy Struwas           West Haven  CT     48       72        20:00    6:27/M
       3    Ilona Figura            Cheshire  CT       45      120        21:53    7:04/M

Women 50 To 59

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Carol Duggan            Stratford  CT      51      175        23:33    7:36/M
       2    Ilse Berkeley           Trumbull  CT       58      197        24:12    7:48/M
       3    Donna Cramond           Monroe  CT         51      283        27:53    9:00/M

Women 60 To 69

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Anna Thornhill          New York  NY       61      122        21:55    7:04/M
       2    Monica Roche            Fairfield  CT      62      236        25:46    8:19/M

Overall Male Winner

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Antonio Alves           Danbury  CT        35        1        15:45    5:05/M

Men 12 and Under

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Patrick Hubbell         North Haven  CT     9       97        21:07    6:49/M
       2    Ryan Anderson           Shelton  CT        12      124        22:03    7:07/M
       3    Andrew Massey           Stratford  CT      10      126        22:05    7:07/M

Men 13 to 19

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Richard Goulet          Shelton  CT        16        8        17:12    5:33/M
       2    Bryan Mahoney                              18        9        17:15    5:34/M
       3    James Dasilva           Stratford  CT      18       10        17:17    5:35/M

Men 20 to 29

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Emerson Silva           Danbury  CT        27        2        16:05    5:11/M
       2    Matthew Cahalane        North Andover  MA  21        4        16:32    5:20/M
       3    Aaron Baggish           West Hartford  CT  26        6        16:57    5:28/M

Men 30 to 39

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Mark Clifford           Stamford  CT       31        3        16:29    5:19/M
       2    Charles Hornak          Hamden  CT         33       11        17:18    5:35/M
       3    Keith Moody             Orange  CT         35       16        17:29    5:38/M

Men 40 to 49

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Carl Barone             Bridgeport  CT     46        7        17:09    5:32/M
       2    Joe Banas               Norwich  CT        44       12        17:20    5:35/M
       3    Brad Charron            West Haven  CT     46       13        17:25    5:37/M

Men 50 to 59

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Jose Gomes Oliveira     Danbury  CT        57        5        16:39    5:22/M
       2    Daniel Lavoie           Watertown  CT      50       28        18:12    5:52/M
       3    John Samsel             Mamaroneck  NY     57       55        19:03    6:09/M

Men 60 to 69

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Jerry Levasseur         Madison  CT        63       91        20:49    6:43/M
       2    Frank Lang              Seymour  CT        62      128        22:08    7:08/M
       3    Terry Tomasko           Stratford  CT      64      201        24:18    7:50/M

Men 70 to 79

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Bob Davidson            Collinsville  CT   72      192        24:01    7:45/M
       2    Pagliarella Remo        Stratford  CT      70      212        24:42    7:58/M
       3    Edward Regner           Torrington  CT     73      305        28:54    9:19/M

Men 80 and over

   Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Bill Tribou             Granby  CT         80      238        25:47    8:19/M
       2    George Whitney          Orange  CT         82      352        31:13   10:04/M

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com