HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"

Winter Wonderland 5 Miles
Milford, CT

February 4, 2001

OVERALL WINNERS

John Tolbert - 28:00
Lisa Casper - 33:47

Timing & Results by:
Milford Road Runners


Place   First Name   Last Name     Division            Time
1       John         Tolbert       M Master            28:00:00
2       Bob          Stack         M Master            28:10:00
3       Mike         Lemay         M Submaster         28:20:00
4       Ricardo      Alcantaro     M Submaster         28:49:00
5       John         Ochs          M Teen              28:50:00
6       Royle        Hiten         M Grandmaster       28:59:00
7       Charles      Hornak        M Submaster         29:06:00
8       Brad         Charron       M Master            29:12:00
9       Richard      Bershstein    M Master            29:35:00
10      Dick         Korby         M Master            29:54:00
11      Tom          Casey         M Clydesdale 180    30:37:00
12      Michael      Munroe        M Clydesdale 180    30:40:00
13      Drew         Viner         M Master            30:43:00
14      Jeff         Johnson       M Clydesdale 180    31:03:00
15      Roger        Wetmore       M Submaster         31:08:00
16      Miro         Baldyga       M Master            31:16:00
17      Jim          Servilla      M Master            31:27:00
18      Jeff         Spenger       M Open              31:31:00
19      Dave         Jacobs        M Grandmaster       31:36:00
20      Mark         Turkington    M Grandmaster       31:40:00
21      Joseph       Curley        M Master            31:42:00
22      Mark         Gilhuly       M Master            31:54:00
23      Avi          Brisman       M Open              32:01:00
24      Brian        Lewis         M Clydesdale 200    32:11:00
25      Carl         Barone        M Master            32:16:00
26      Stan         Patterson     M Open              32:17:00
27      Michael      Compare       M Open              32:19:00
28      Peter        Hawley        M Grandmaster       32:31:00
29      Mathew       Lundy         M 12 & Under        32:37:00
30      Dennis       Williams      M Master            32:44:00
31      Thomas       Kennedy       M Grandmaster       33:10:00
32      Robert       Davis         M Master            33:17:00
33      Ken          Osborn        M Submaster         33:25:00
34      Don          Platko        M Grandmaster       33:30:00
35      Patrick      Flynn         M Master            33:33:00
36      Paul         Havarth       M Open              33:40:00
37      Lisa         Casper        F Submaster         33:47:00
38      Jay          Lenehan       M Submaster         33:49:00
39      James        Leahy         M Grandmaster       33:58:00
40      Wayne        Blackman      M Clydesdale 180    34:07:00
41      Sher         Fohl          F Submaster         34:12:00
42      Chris        Bresh         M Submaster         34:22:00
43      Tom          Gardella      M Master            34:23:00
44      Brian        Martin        M Submaster         34:45:00
45      Christine    Morandi       F Submaster         34:58:00
46      Michael      Vehlein       M Submaster         34:59:00
47      John         Cha           M Teen              35:11:00
48      Linda        Cordova       F Submaster         35:31:00
49      Old Bob      Orgovan       M Grandmaster       35:37:00
50      Tony         Samuelian     M Grandmaster       35:38:00
51      Nicholas     Mongello      M Master            35:42:00
52      Gary         Compare       M Master            35:46:00
53      Ric          Villareal     M Master            35:49:00
54      Del          DeSousa       M Master            35:50:00
55      Paul         Ribnicky      M Master            36:08:00
56      Robert       Auer          M Master            36:17:00
57      Brian        Krasowski     M Submaster         36:20:00
58      William      Zempsky       M Submaster         36:22:00
59      Michael      Goldman       M Goldenmaster      36:28:00
60      Aram         Nahabedian    M Master            36:30:00
61      Walter       Ostrinsky     M Clydesdale 200    36:32:00
62      Julie        Servilla      F Submaster         36:41:00
63      Marshall     Beott         M Grandmaster       36:42:00
64      Michael      Smith         M Master            36:50:00
65      Frank        Lang          M Goldenmaster      36:50:00
66      Jack         Crespo        M Master            37:08:00
67      Bruce        Goulart       M Grandmaster       37:08:00
68      Alyssa       Cole          F Teen              37:14:00
69      Jeffrey      Dingwell      M Grandmaster       37:18:00
70      Joseph       Vinitais      M Grandmaster       37:27:00
71      Ali          Molavi        M Grandmaster       37:29:00
72      Jack         Doyle         M Goldenmaster      37:57:00
73      Jeff         Maloney       M Open              37:59:00
74      Curtis       Lemay         M Submaster         38:00:00
75      Derek        Burton        M Clydesdale 180    38:11:00
76      Eric         Goulet        M Submaster         38:12:00
77      Steve        Milsod        M Submaster         38:13:00
78      Bruce        Revman        M Master            38:17:00
79      Ronnie       Behringer     F Master            38:36:00
80      Tom          Shanahan      M Grandmaster       38:40:00
81      Bruce        Copney        M Teen              38:53:00
82      Christopher  Rosiak        M Clydesdale 180    38:54:00
83      Jack         Geddes        M Grandmaster       38:56:00
84      James        Push          M Clydesdale 200    39:03:00
85      Wendi        Snider        F Master            39:04:00
86      Thomas       Jacobs        M Submaster         39:08:00
87      Eric         Green         M Master            39:21:00
88      Leah         Begg          F Submaster         39:22:00
89      Joan         McGuire       F Master            39:27:00
90      Daniel       Thibault      M Clydesdale 200    39:31:00
91      Robert       Falanga       M Grandmaster       39:37:00
92      Paul         Maddox        M Grandmaster       39:41:00
93      Paul         Shanahan      M Goldenmaster      39:42:00
94      Wayne        Soldam        M Master            39:48:00
95      Susan        Moleski       F Submaster         40:01:00
96      Robert       Roher         M Master            40:05:00
97      Richard      Westervelt    M Grandmaster       40:06:00
98      Michelle     Porter        F Open              40:10:00
99      Diana        Anton         F Master            40:18:00
100     Allan        Evans         M Grandmaster       40:22:00
101     James        Shehan        M Grandmaster       40:25:00
102     David        Parkd         M Clydesdale 200    40:28:00
103     Joseph       McGrath       M Clydesdale 180    40:29:00
104     Joseph       Palumbo       M Grandmaster       40:31:00
105     Dick         Conrad        M Grandmaster       40:36:00
106     Kris         Johnson       F Open              40:41:00
107     Drew         Gewirtz       M 12&Under          40:42:00
108     Dave         Parcells      M Clydesdale 180    40:46:00
109     Jan          Taft          M Master            40:53:00
110     Morgan       Rueckert      M Clydesdale 200    40:57:00
111     Joe          Ricciold      M Goldenmaster      40:58:00
112     Roy          Roderick      M Master            41:00:00
113     Nancy        Burkeybabe    F Master            41:00:00
114     Glen         Greytak       M Clydesdale 180    41:01:00
115     CJ           Forcier       M Clydesdale 200    41:13:00
116     Tom          Bergman       M Brandmaster       41:17:00
117     Monica       Roche         F Goldenmaster      41:24:00
118     James        Forgey        M Submaster         41:26:00
119     Claudia      Hart          F Master            41:30:00
120     Luanne       Roy           F Master            41:32:00
121     Jean         Poodiack      F Goldenmaster      41:35:00
122     Joseph       Guido Jr.     M Submaster         41:36:00
123     Joe          Steele        M Master            41:37:00
124     Michael      Carey         M Goldenmaster      41:39:00
125     Brandon      Thompson      M Open              41:42:00
126     Frank        Gall          M Clydesdale 180    41:43:00
127     Elise        Forbes        F Open              41:43:00
128     Hector       Retamar       M Master            41:43:00
129     Tom          Calder        M Master            41:46:00
130     Bob          Roman         M Master            41:49:00
131     Bill         Begg          M Submaster         41:52:00
132     Chester      Lau           M Master            41:57:00
133     Pexie        Pinheiro      F Master            42:39:00
134     Robert       Lynch         M Submaster         42:44:00
135     Gil          Hoyt          M Submaster         42:44:00
136     Bob          Healey        M Clydesdale 200    42:45:00
137     Cathleen     Fhitak        F Submaster         42:45:00
138     Bill         Bennett       M Grandmaster       43:03:00
139     Anne         Jasorkowska   F Open              43:05:00
140     John         Scanlon       M Master            43:07:00
141     Karl         Salvati       M Master            43:17:00
142     Ed           Warsawski     M Clydesdale 200    43:18:00
143     Rich         Seethaler     M Submaster         43:31:00
144     Tony         Edwards       M Master            43:41:00
145     Ron          Aliciene      M Grandmaster       43:41:00
146     Joe          Connolly      M Submaster         43:42:00
147     Raymond      Ditoto        M Master            43:46:00
148     Patrick      Stang         M Clydesdale 180    43:49:00
149     Jana         Zempsky       F Submaster         44:05:00
150     Carleta      Maurice       F Submaster         44:13:00
151     Mark         August        M Master            44:29:00
152     George       Ochs          M Clydesdale 200    44:32:00
153     Bob          Kerley        M Master            44:42:00
154     Keith        Farthing      M Submaster         44:49:00
155     Dave         Urban         M Clydesdale 180    45:01:00
156     Paul         Misencik      M Master            45:10:00
157     Lenora       Toscano       F Open              45:11:00
158     Chris        Cowles        M Master            45:12:00
159     Maryanne     Rhodes        F Open              45:13:00
160     Kelly        Ryan          F Master            45:23:00
161     Diane        Andrecki      F Submaster         45:24:00
162     Christine    Glenn         F Submaster         45:25:00
163     Mike         Kupson        M Clydesdale 200    45:27:00
164     Patrice      Correira      F Submaster         45:37:00
165     Bob          Poodiack      M Goldenmaster      46:05:00
166     Carl         Sylvester     M Goldenmaster      46:54:00
167     Susan        Basteman      F Master            47:04:00
168     Sharon       Falanga       F Submaster         47:05:00
169     Tom          Clifford      M Grandmaster       47:14:00
170     Thomas       Baker         M Clydesdale 200    47:42:00
171     Suzanne      Sutton        F Submaster         47:50:00
172     Madeline     Rinaldi       F Master            47:57:00
173     Donna        Cramond       F Grandmaster       48:28:00
174     Michelle     Leon          F Submaster         48:28:00
175     Timothy      Fagan         M Open              48:47:00
176     Ken          Ziman         M Grandmaster       49:01:00
177     David        Gewirtz       M Grandmaster       49:03:00
178     Birgit       Oeken         F Submaster         49:22:00
179     Sharon       Powers        F Master            49:31:00
180     John         Seres         M Goldenmaster      49:47:00
181     Carmine      Negri         M 70+               50:03:00
182     David        Popp          M Grandmaster       50:25:00
183     Rorie        Rueckert      F Open              50:40:00
184     Elynor       Bedocs        F Grandmaster       51:48:00
185     John         Lundy         M Grandmaster       52:51:00
186     Roxanne      Brown         F Submaster         57:04:00
187     Amy          Domeiko       F Open              53:57:00
188     Herman       Bershstein    M 70+               54:21:00
189     Rich         Seethaler Sr. M Grandmaster       54:34:00
190     Patricia     Spino         F Master            55:51:00
191     Loretta      Testa         F Master            55:53:00
192     James        Hass          M Grandmaster       56:10:00
193     Mary         Quattro       F Master            56:20:00
194     Eliot        Schickler     M Submaster         57:46:00
195     Naomi        Murakawa      F Open              57:55:00
196     Anita        Padmanabahn   F Open              57:56:00
197     Sandra       Ochs          F Grandmaster       57:58:00
198     Abby         Santos        F Submaster         58:03:00
199     Ann Louise   Onton         F Grandmaster       58:30:00
200     Jody         Menard        F Submaster         58:33:00
201     Elizabeth    Gerena        F Master            59:03:00
202     June         Vyse Gravener F Goldenmaster      59:09:00
203     Robert       Gravener      M Clydesdale 200    60:09:00
204     Bennett      Benware       M Master            60:09:00
205     Chad         Betz          M Clydesdale 200    62:06:00
206     Maria        Rivera        F Submaster         62:09:00

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"