HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"

Polar Bear Run 7.6 Miles
New Preston, CT

March 4, 2001

OVERALL WINNERS

Sergio Ribeiro, Danbury, CT - 40:14
Sarah Titus, Oakville, CT - 50:03

Timing & Results by:
Platt Timing Systems (860)645-1476
www.plattsys.com

Race coordinated by: Road N Track Sports


PLACE	FIRST       LAST             TOWN                  ST         SEX  AGE       TIME      PACE  
1       SERGIO      RIBEIRO          DANBURY               CT         M    31        40:14     5:17
2       TIM         PERRY            BETHEL                CT         M    17        42:32     5:35
3       KEVIN       HARRINGTON       NEW MILFORD           CT         M    18        43:05     5:40
4       COLIN       FITZSIMONS       DANBURY               CT         M    26        43:25     5:42
5       ROBERT      DWYER            WINSTED               CT         M    20        43:31     5:43
6       THOMAS      KRAMER           GAYLORDSVILLE         CT         M    36        43:51     5:46
7       JIM         ZOLDY            WATERTOWN             CT         M    38        44:44     5:53
8       JOHN        FUNK             SOUTH KENT            CT         M    39        45:51     6:01
9       BILL        BRADSHAW         THOMASTON             CT         M    38        45:54     6:02
10      MICHAEL     MCALEER          DANBURY               CT         M    36        46:18     6:05
11      BILL        EVANS            BETHEL                CT         M    44        46:34     6:07
12      JONNHY      CAMACHO          TORRINGTON            CT         M    39        46:52     6:10
13      STEPHEN     JOHNSON          SOUTHBURY             CT         M    49        46:55     6:10
14      CHRIS       BACICH           NEW MILFORD           CT         M    39        47:08     6:12
15      LUKE        RETTLER          BROOKLYN              NY         M    43        47:26     6:14
16      PETER       LOFINK           BROOKFIELD            CT         M    40        48:03     6:19
17      BRETT       STOFFLER         TOLLAND               CT         M    33        48:12     6:20
18      KEN         MERRICK          PAWLING               NY         M    32        48:23     6:21
19      GARY        HIDA             NEW MILFORD           CT         M    39        49:37     6:31
20      DAVID       RICCIUTI         BRISTOL               CT         M    32        49:44     6:32
21      DANIEL      LAVOIE           WATERTOWN             CT         M    49        49:52     6:33
22      BOB         KENT             WOODBURY              CT         M    41        49:54     6:33
23      JEFF        RYAN             WOODBURY              CT         M    46        49:57     6:34
24      JAY         WILSON           BEACON FALLS          CT         M    50        50:03     6:35
25      SARAH       TITUS            OAKVILLE              CT         F    22        50:03     6:35
26      ALAN        WAGMAN           BETHEL                CT         M    40        50:38     6:39
27      BRIAN       GILMORE          WATERBURY             CT         M    32        50:40     6:40
28      CHRIS       KYLE             WATERTOWN             CT         M    32        50:48     6:41
29      PATRICK     HEANEY           EAST HARTFORD         CT         M    29        50:55     6:41
30      DONALD      SMITH            WATERTOWN             CT         M    56        51:03     6:43
31      JOE         DOLEN            BROOKFIELD            CT         M    46        51:17     6:44
32      TED         DIETTER          NEW MILFORD           CT         M    37        51:21     6:45
33      CHAS        GREYSTONE        WASHINGTON DEPOT      CT         M    45        51:44     6:48
34      BRIAN       MCILRATH         DANBURY               CT         M    49        51:51     6:49
35      GUY         PULINO           MOODUS                CT         M    56        52:01     6:50
36      WAYNE       BLACKMAN         BROOKFIELD            CT         M    35        52:08     6:51
37      PATRICK     MCDERMOTT        WEST HARTFORD         CT         M    45        52:24     6:53
38      LOUIS       DECRESCENZO      NEW MILFORD           CT         M    50        52:29     6:54
39      KRISTIAN    KUEGLER          LITCHFIELD            CT         M    31        52:32     6:54
40      DEBBIE      SETTANI          NAUGAUTCK             CT         F    39        52:36     6:55
41      DAVID       CONDIT           AVON                  CT         M    53        52:40     6:55
42      BOB         VANDO            NEW MILFORD           CT         M    35        52:55     6:57
43      DAN         GERMAIN          NEWTOWN               CT         M    39        53:11     6:59
44      JOE         TRENCH           RIDGEFIELD            CT         M    40        53:16     7:00
45      ROBERT G    DAVIS            NAUGATUCK             CT         M    49        53:20     7:01
46      BLAIR       BERTUACCINI      WATERBURY             CT         M    47        53:23     7:01
47      DAN         BLAIR            WEST SUFFIELD         CT         M    41        53:27     7:01
48      JERRY       AUGUSTINE        MIDDLETOWN            CT         M    55        53:31     7:02
49      PAUL        TEIXEIRA         NEW MILFORD           CT         M    41        53:36     7:03
50      MICHAEL     CANDITO          NEW FAIRFIELD         CT         M    33        53:37     7:03
51      SARA        FLORKOSKI        BROOKFIELD            CT         F    29        53:40     7:03
52      JOHN        KANE             NEW MILFORD           CT         M    49        53:43     7:04
53      JEFFREY     TINDELL          ROXBURY               CT         M    51        53:51     7:05
54      BOB         DERRINGER        NEW MILFORD           CT         M    39        53:58     7:06
55      ERIN        DOBSON           BETHEL                CT         F    18        53:58     7:06
56      PEG         MOLINA           NEW MILFORD           CT         F    43        53:58     7:06
57      KEN         WIELAND          CANTON                CT         M    49        54:01     7:06
58      FRED        PAZONA           NORTH SALEM           NY         M    52        54:05     7:06
59      WAYNE       MCELREE          DANBURY               CT         M    50        54:22     7:09
60      LYNN        ZUBACK           BROOKFIELD            CT         F    35        54:40     7:11
61      DUNCAN      BOYLE            KENT                  CT         M    44        54:43     7:11
62      KIMBERLY    THOMPSON         NEW MILFORD           CT         F    26        54:44     7:12
63      MICHAEL     CRANE            WATERBURY             CT         M    40        54:44     7:12
64      PAUL        DROST            NEW MIFLORD           CT         M    39        54:47     7:12
65      DAVE        POLASKI          BETHEL                CT         M    49        54:52     7:13
66      JOHN        GOODWIN          WATERBURY             CT         M    28        55:05     7:14
67      GENE        BURK             BROOKFIELD            CT         M    45        55:07     7:15
68      BOB         SIELLER          CANAAN                CT         M    61        55:13     7:15
69      BRIAN       HASSINGER        WATERTOWN             CT         M    28        55:27     7:17
70      IAN         MCLERAN          DANBURY               CT         M    28        55:27     7:17
71      BRIAN       GILDEA           OAKVILLE              CT         M    39        55:28     7:17
72      UNKNOWN     RUNNER                                                           55:33     7:18
73      JO          MARCHETTI        NEWINGTON             CT         F    57        55:35     7:18
74      PETER       BRIGGEMAN        MANCHESTER            CT         M    43        55:38     7:19
75      RIC         VILLARREAL       WATERBURY             CT         M    43        55:51     7:20
76      JENNIFER    WOLFSON          FARMINGTON            CT         F    27        55:58     7:21
77      ANDREA      BEHLING          DANBURY               CT         F    22        56:00     7:22
78      JOHN        MCKENNA          LITCHFIELD            CT         M    37        56:00     7:22
79      TRACY       WILLIAMSON       DANBURY               CT         F    25        56:01     7:22
80      UNKNOWN     RUNNER                                                           56:05     7:22
81      GLENN       MCCABE           BROOKFIELD            CT         M    34        56:08     7:23
82      LARRY       JENNINGS         ROXBURY               CT         M    49        56:20     7:24
83      SARAH       EMMONS           WINSTED               CT         F    41        56:23     7:25
84      ERIC        OLSEN            RIDGEFIELD            CT         M    44        56:55     7:29
85      ARAM        NAHABEDIAN       SANDY HOOK            CT         M    49        57:02     7:30
86      ROGER       MAHIEU           GOSHEN                CT         M    37        57:06     7:30
87      JOHN        COVIELLO         WATERBURY             CT         M    43        57:08     7:31
88      RONNIE      DWYER            NEW MILFORD           CT         F    38        57:15     7:31
89      ART         LIBERMAN         RIDGEFIELD            CT         M    60        57:23     7:33
90      CARL        FULLER           EAST HADDAM           CT         M    57        57:27     7:33
91      RUSS        TEW              WEST HARTFORD         CT         M    58        57:28     7:33
92      MITCHELL    MILLER           WOLCOTT               CT         M    30        57:33     7:34
93      DONNA       JOUDY            DANBURY               CT         F    50        57:35     7:34
94      TOM         GILLESPIE        DANBURY               CT         M    55        57:38     7:34
95      MARK        RICHARD          WATERBURY             CT         M    43        57:55     7:37
96      RANDALL     HENDERSON        LITCHFIELD            CT         M    31        57:58     7:37
97      BOB         ROCHE            POUGHKEEPSIE          NY         M    58        57:59     7:37
98      JOEL        BECKER           WOLCOTT               CT         M    52        58:01     7:38
99      KEVIN       HOLLIS           WATERBURY             CT         M    30        58:21     7:40
100     STEVE       SUPRON           MIDDLEBURY            CT         M    36        58:23     7:40
101     LINDA       WEIDEMIER        HARTFORD              CT         F    33        58:25     7:41
102     AL          PUCHES           REDDING               CT         M    53        58:30     7:41
103     GAVIGAN     MARK-THOMAS      NEW HAVEN             CT         M    29        58:34     7:42
104     WILL        DANECKI          NEW MILFORD           CT         M    50        58:38     7:42
105     JULIAN      NICHOLS          WINSTED               CT         M    53        58:39     7:43
106     AL          BANIJAMALI       WOODBURY              CT         M    47        58:46     7:43
107     LISA        BRUNO            RIDGEFIELD            CT         F    36        58:53     7:44
108     BILL        WAKELEY          NEW MILFORD           CT         M    38        58:59     7:45
109     ALI         NESTLE           WASHINGTON            CT         M    46        59:06     7:46
110     KRISTIN     HENDERSON        LITCHFIELD            CT         F    29        59:09     7:46
111     DANIEL      FOSTER           WEST CORNWALL         CT         M    31        59:13     7:47
112     PETER       ANGELINI         WOLCOTT               CT         M    41        59:15     7:47
113     PHIL        JALBERT          WALLINGFORD           CT         M    41        59:21     7:48
114     KATHY       BARBER           RIDGEFIELD            CT         F    36        59:28     7:49
115     CHRIS       CASPER           NEW MILFORD           CT         M    22        59:30     7:49
116     BRIAN       WALKER           SOUTHBURY             CT         M    24        59:31     7:49
117     SCOTT       CAIN             OXFORD                CT         M    33        59:35     7:50
118     MARTIN      GREEN            SHELTON               CT         M    32        59:41     7:51
119     DANA        HARDY            WATERTOWN             CT         F    29        59:46     7:51
120     JEFFREY     DINGWELL         BETHLEHEN             CT         M    46        59:49     7:52
121     JOHN        MURPHY JR        NEW MIFLORD           CT         M    50        59:52     7:52
122     BARBARA     KREAM            AVON                  CT         F    52        59:57     7:53
123     TOM         FILIPPINI        TORRINGTON            CT         M    39      1:00:02     7:53
124     FRED        HUDAK            TORRINGTON            CT         M    56      1:00:24     7:56
125     GRANT       GORLZYLA         MIDDLETOWN            CT         M    31      1:00:32     7:57
126     LESLEY      COWIE            LITCHFEILD            CT         F    26      1:00:42     7:59
127     PETE        MATTHIESSEN      NEW MILFORD           CT         M    16      1:00:44     7:59
128     TONIA       LAEMMERHIRT      WOODBURY              CT         F    21      1:00:54     8:00
129     DIANE       GRIFFIN          CHESHIRE              CT         F    40      1:00:57     8:01
130     BRIGITTE    RUTHMAN          SALISBURY             CT         F    41      1:01:19     8:04
131     REBECCA     HABEREK          WASHINGTON DEPOT      CT         F    25      1:01:24     8:04
132     MARY BETH   IACOBELLI        BERLIN                CT         F    45      1:01:25     8:04
133     MARK        BROOKS           NEW MILFORD           CT         M    45      1:01:31     8:05
134     KEN         SULLIVAN         NEWTOWN               CT         M    46      1:01:31     8:05
135     LYNN        HAGGIS           OAKVILLE              CT         F    16      1:01:32     8:05
136     GRACE       ANDERSON         MERIDEN               CT         F    18      1:01:33     8:05
137     BOB         PURPORA          NEW MILFORD           CT         M    33      1:01:38     8:06
138     PAT         HALL             WASHINGTON            CT         F    45      1:01:59     8:09
139     MICHELLE    DAHL             GAYLORDSVILLE         CT         F    20      1:02:02     8:09
140     SIMON       MELZER           NEW MILFORD           CT         M    55      1:02:05     8:10
141     LISA        BASSO            TORRINGTON            CT         F    33      1:02:05     8:10
142     ELLI        HESS             DANBURY               CT         F    35      1:02:06     8:10
143     JEFFREY     GRIFFIN          CHESHIRE              CT         M    15      1:02:08     8:10
144     MIKE        SENSENBRENNER    NEW MILFORD           CT         M    33      1:02:08     8:10
145     STEPHEN     GRIFFIN          CHESHIRE              CT         M    48      1:02:09     8:10
146     NANCY       KROEBER          SOUTHINGTON           CT         F    44      1:02:11     8:10
147     JAMES       LABAN            MIDDLETOWN            CT         M    52      1:02:23     8:12
148     JO          BENNETT          NORWALK               CT         F    33      1:02:23     8:12
149     PATRICK     NUSKEY           STAMFORD              CT         M    32      1:02:28     8:13
150     WAYNE       SOLDAN           WINSTED               CT         M    43      1:02:31     8:13
151     PETER       DAUBNER          NEW MIFLORD           CT         M    47      1:02:36     8:14
152     JOE         MICALEK          BROOKFIELD            CT         M    38      1:02:41     8:14
153     BRIAN       KELLEY           STAMFORD              CT         M    31      1:02:48     8:15
154     SETH        MOSKOWITZ        NEW MILFORD           CT         M    45      1:02:49     8:15
155     MIKE        ZUBACK           BROOKFIELD            CT         M    36      1:02:51     8:16
156     CHRISTY     TALLMADGE        SANDY HOOK            CT         F    28      1:02:56     8:16
157     KHIM        NEANG            NORTHFIELD            CT         F    29      1:02:57     8:16
158     DAN         REYNOLDS         MILFORD               CT         M    27      1:03:07     8:18
159     CINDY       PALKEMAS         WATERTOWN             CT         F    37      1:03:10     8:18
160     UNKNOWN     RUNNER                                                         1:03:15     8:19
161     JANE        SCHROEDER        WEST HARTFORD         CT         F    36      1:03:16     8:19
162     KATE        NELLIGAN         THOMASTON             CT         F    39      1:03:23     8:20
163     STEVE       PROVOST          BRISTOL               CT         M    41      1:03:23     8:20
164     LEAH        BEGG             NEWTOWN               CT         F    31      1:03:32     8:21
165     CHARLES     EDELMAN          NEW YORK              NY         M    35      1:03:43     8:23
166     JOHN        RAFFERTY         SOUTH KENT            CT         M    61      1:03:45     8:23
167     WALTER      PERRY            BETHEL                CT         M    46      1:03:50     8:23
168     PHILIP      FARMER           WASHINGTON DEPOT      CT         M    45      1:03:52     8:24
169     VICKIE      STOUT            BROOKFIELD            CT         F    46      1:03:52     8:24
170     JAMES       SPEAR            COLD SPRING           NY         M    50      1:03:53     8:24
171     MEGAN       MCINTRYE         DANBURY               CT         F    25      1:03:54     8:24
172     KAREN       HANSELL          NEW MILFORD           CT         F    37      1:03:54     8:24
173     NORA        HULTON           CORNWALL BRIDGE       CT         F    37      1:03:56     8:24
174     ROY         BALKUS           WOLCOTT               CT         M    50      1:03:56     8:24
175     PETER       NOBEL            NEW MILFORD           CT         M    52      1:04:09     8:26
176     A KELLY     LEONE            BETHEL                CT         M    50      1:04:14     8:27
177     NANCY       BURKE            BRANFORD              CT         F    48      1:04:23     8:28
178     ERIC        BURKHARDT        BREWSTER              NY         M    45      1:04:28     8:28
179     KIRSTEN     BEGG             BETHEL                CT         F    36      1:04:44     8:31
180     JANE        MALLER           WETHERSFIELD          CT         F    41      1:04:45     8:31
181     LYNN        PRIEST           NEW MILFORD           CT         F    36      1:04:54     8:32
182     DOUGLAS     DOERWALD         NEW MILFORD           CT         M    43      1:04:55     8:32
183     BILL        GILLEN           NEW MILFORD           CT         M    36      1:04:57     8:32
184     UNKNOWN     RUNNER                                                         1:05:06     8:33
185     PATRICK     DELZELL          DANBURY               CT         M    38      1:05:10     8:34
186     SHEILA      KELLY            WATERTOWN             CT         F    40      1:05:13     8:34
187     CINDY       SCANNEL          MIDDLEBURY            CT         F    43      1:05:23     8:36
188     CATHERINE   PETZ             DANBURY               CT         F    45      1:05:28     8:36
189     DAVID       ARMSTRONG        SOUTHBURY             CT         M    50      1:05:41     8:38
190     SCOTT       THOMPSON         BEACON FALLS          CT         M    28      1:05:49     8:39
191     ERIK        HAWVERMALE       BETHLEHEM             CT         M    47      1:05:50     8:39
192     ROGER       CYR              BETHEL                CT         M    41      1:05:52     8:39
193     THOMAS      NOONAN           NEW MILFORD           CT         M    46      1:05:52     8:39
194     STEPHANIE   SHAUGHNESSY      NEW FAIRFIELD         CT         F    29      1:05:53     8:40
195     ERICA       DENNINGER        BETHEL                CT         F    28      1:05:53     8:40
196     JEANNE      BARTKUS          BRIDGEWATER           CT         F    41      1:06:01     8:41
197     JOAN        GINTY            DANBURY               CT         F    33      1:06:05     8:41
198     MICHAEL     HOLLAND          NEW MILFORD           CT         M    41      1:06:13     8:42
199     PATRICK     CUNNINGHAM       NEW MILFORD           CT         M    44      1:06:14     8:42
200     MEGAN       SHELDOW          KENT                  CT         F    25      1:06:24     8:44
201     AL          MLETZKO          WOODBURY              CT         M    59      1:06:38     8:46
202     JANICE      CONNOR           GOSHEN                CT         F    50      1:06:52     8:47
203     PETER       DOBSON           BETHEL                CT         M    49      1:06:58     8:48
204     SKIP        FAUST            BETHEL                CT         M    53      1:06:59     8:48
205     JAMES       MARTUCCI         SIMSBURY              CT         M    37      1:07:09     8:50
206     THOMAS      LAWLER           NEW MILFORD           CT         M    44      1:07:11     8:50
207     DICK        STOEFFELER       TOLLAND               CT         M    67      1:07:18     8:51
208     KIM         SOULIAS          MOUNT KISCO           NY         F    37      1:07:30     8:52
209     TOM         CARNAZZA         RIDGEFIELD            CT         M    39      1:07:31     8:53
210     DAVID       WYDEM            NEWTOWN               CT         M    56      1:07:33     8:53
211     LEE         AVNAYIM          WILTON                CT         M    49      1:07:34     8:53
212     BRIGID      KILLELEA         WEST HARTFORD         CT         F    30      1:07:43     8:54
213     TINA        HISLOP           BROOKFIELD            CT         F    29      1:07:50     8:55
214     MARK        GONILLO          WATERTOWN             CT         M    39      1:07:51     8:55
215     WILLIE JR   SHAW             NEW MILFORD           CT         M    36      1:07:53     8:55
216     WALTER      SCHUPPE          AVON                  CT         M    41      1:07:59     8:56
217     BONNIE      EIDE             BROOKFIELD            CT         F    23      1:08:09     8:58
218     MICHAEL     CAREY            WETHERSFIELD          CT         M    66      1:08:10     8:58
219     LAURIE      FILIPPINI        TORRINGTON            CT         F    39      1:08:13     8:58
220     SHARON      GAWE             BRIDGEWATER           CT         F    48      1:08:16     8:58
221     JEAN        POODIACK         NEW FAIRFIELD         CT         F    60      1:08:22     8:59
222     KOGER       BENNIT           BETHEL                CT         M    62      1:08:29     9:00
223     MICHELLE    LILLY            BETHLEHEM             CT         F    33      1:08:31     9:00
224     PATRICK     LILLY            BETHLEHEM             CT         M    34      1:08:32     9:01
225     BRYAN       KIEFER           NEW MILFORD           CT         M    49      1:08:38     9:01
226     DAVID       GRIFFIN          CHESHIRE              CT         M    45      1:08:44     9:02
227     KARL        EILERS           DANBURY               CT         M    48      1:08:46     9:02
228     DAVID       BROM             RIDGEFIELD            CT         M    40      1:08:48     9:03
229     TOM         FLYNN            DURHAM                CT         M    49      1:08:56     9:04
230     MARILYN     BIEDRYCKI        MILFORD               CT         F    44      1:08:56     9:04
231     JAN         MCKEOWN          PROSPECT              CT         F    54      1:09:05     9:05
232     LESLIE      MCDONALD         YORKTOWN HEIGHTS      NY         F    45      1:09:12     9:06
233     BOB         LEWIS            NEW MILFORD           CT         M    36      1:09:14     9:06
234     BRIAN       MCCORMICK        LITCHFEILD            CT         M    50      1:09:34     9:09
235     ROBERT      NESTER           VALLEY STREAM         NY         M    46      1:09:40     9:09
236     WENDY       CARLSON          NEW MILFORD           CT         F    42      1:09:47     9:10
237     JEANINE     BORIN            WALLINGFORD           CT         F    36      1:09:53     9:11
238     AMY         CLARKE           KENSINGTON            CT         F    40      1:09:54     9:11
239     TERRY       LYONS            DANBURY               CT         F    40      1:09:55     9:11
240     BILL        BEGG             NEWTOWN               CT         M    37      1:10:00     9:12
241     LYNDA       COHN             FARMINGTON            CT         F    36      1:10:46     9:18
242     CHARLES     BENDRICK         NEW MILFORD           CT         M    49      1:10:50     9:19
243     DAVE        URBAN            STRATFORD             CT         M    44      1:10:52     9:19
244     WILLIAM     CAPOZZI          SOUTH KENT            CT         M    56      1:10:52     9:19
245     JANET       PRISLOE          FARMINGTON            CT         F    36      1:10:53     9:19
246     DAVID       WHIRTY           NEW HARTFORD          CT         M    45      1:11:06     9:21
247     DON         CRIST            PHOENIX               AZ         M    64      1:11:13     9:22
248     LIZ         FOSTER           WEST CORNWALL         CT         F    32      1:11:15     9:22
249     MARIANNE    MITCHELL         BROOKFIELD            CT         F    37      1:11:20     9:23
250     LENNY       CICCARELLI       WATERBURY             CT         M    32      1:11:57     9:28
251     BRENDA      CHAPMAN          RIDGEFIELD            CT         F    36      1:12:03     9:28
252     SALLIE JO   BOEHLE           RIDGEFIELD            CT         F    36      1:12:03     9:28
253     COLLEEN     CUGINE           RIDGEFIELD            CT         F    39      1:12:03     9:28
254     CATHY       KOST             SANDY HOOK            CT         F    28      1:12:11     9:29
255     FRED        RUBINO           NEW MILFORD           CT         M    48      1:12:17     9:30
256     ANTHONY     LUCCARO          WATERTOWN             CT         M    57      1:12:26     9:31
257     JIM         BUILARD          DANBURY               CT         M    38      1:12:27     9:31
258     PAM         STEVENSON        CANAAN                CT         F    36      1:12:38     9:33
259     NANCY       NAFIS            NEW MILFORD           CT         F    30      1:12:49     9:34
260     JOHN        NAFIS            NEW MILFORD           CT         M    31      1:12:49     9:34
261     DEIRDRE     DOUGHERTY        NEWTOWN               CT         F    17      1:13:12     9:37
262     ADRIENNE    LECLAIR          THOMASTO              CT         F    33      1:13:23     9:39
263     VALERIE     CEBE-HABERSKY    NEW MILFORD           CT         F    35      1:13:24     9:39
264     WALTER      BEVERIDGE        BREWSTER              NY         M    60      1:13:27     9:39
265     KAREN       ALEXANDER        BROOKFIELD            CT         F    45      1:13:32     9:40
266     CAROL       TORCELLINI       BETHEL                CT         F    50      1:13:37     9:41
267     NANCY       JACOB            BREWSTER              NY         F    41      1:13:39     9:41
268     MOIRA       DEAKIN           NEW YORK              NY         F    25      1:13:44     9:42
269     GERRY       SORGE            MERIDEN               CT         M    45      1:14:11     9:45
270     ANDREW      ANDERSON         MERIDEN               CT         M    46      1:14:12     9:45
271     BOB         POODIACK         NEW FAIRFIELD         CT         M    64      1:14:17     9:46
272     SUSIE       BERIS            BROOKFIELD            CT         F    40      1:14:37     9:49
273     ROSS        GENTILE          SOUTHBURY             CT         M    29      1:14:49     9:50
274     JOHN        CARUSO           CROMWELL              CT         M    44      1:14:59     9:51
275     SHARON      MATLIN           DANBURY               CT         F    39      1:15:39     9:57
276     TOM         HILL III         WATERBURY             CT         M    49      1:15:40     9:57
277     SHIRLY      ISELIN           IVORYTON              CT         F    57      1:15:41     9:57
278     JOYCE       HEINEMAN         WATERTOWN             CT         F    49      1:15:45     9:58
279     CAROLINE    BROCKMAN         SIMSBURY              CT         F    29      1:16:05    10:00
280     JOANNE      MCCORMICK        LITCHFIELD            CT         F    48      1:16:47    10:06
281     JOANNA      LAMBERT          LITCHFIELD            CT         F    39      1:16:47    10:06
282     CAROLYN     FABBRI           WEST HARTFORD         CT         F    37      1:16:53    10:06
283     KEN         ZIMAN            ORANGE                CT         M    54      1:17:11    10:09
284     EDWARD      REGNER           TORRINGTON            CT         M    72      1:17:27    10:11
285     ALLEN       BOHIGIAN         BRISTOL               CT         M    45      1:17:42    10:13
286     WILMA       JOAS             LITCHFIELD            CT         F    29      1:17:50    10:14
287     ROBERT      FICKS            CANTON                CT         M    41      1:17:58    10:15
288     CICILY      HAJEK            SHARON                CT         F    60      1:18:47    10:21
289     MARINELL    GILLEN           NEW PRESTON           CT         F    51      1:19:00    10:23
290     CATHERINE   DOHNANYI         DANBURY               CT         F    29      1:19:07    10:24
291     KELLY       OBRIEN           NEW MILFORD           CT         F    31      1:19:35    10:28
292     LEE ANNE    ZARGER           NEW MILFORD           CT         F    46      1:20:16    10:33
293     JEROME      MAYER            NEWTOWN               CT         M    44      1:20:34    10:36
294     LORRIE      CLARK            NEW MILFORD           CT         F    45      1:21:28    10:43
295     UNKNOWN     RUNNER                                                         1:22:03    10:47
296     VALERIE     DUNCAN           MANCHESTER            CT         F    40      1:22:03    10:47
297     GENE        ARCERY           NEW FAIRFIELD         CT         M    74      1:23:46    11:01
298     DORIS       SOMMERS          DANBURY               CT         F    55      1:23:48    11:01
299     NANCY       MIETELSKI        NEW FAIRFIELD         CT         F    50      1:24:35    11:07
300     PATRICIA    SPINO            WATERBURY             CT         F    48      1:25:17    11:13
301     DAN         DIAMOND          BROOKFIELD            CT         M    45      1:25:58    11:18
302     HONEY       STOEFFLER        NEW PRESTON           CT         M    66      1:26:09    11:20

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"