HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Roger Schoning 3 Mile
Westerly, RI

September 11, 2001

OVERALL WINNERS
Keith Brochu - 17:32
Sam Gawruch- 19:37

Timing & Results by:
SNERRO


The Westerly YMCA provided a respite from this day of unbelievable cowardice
toward the US.   This family and community race was run as planned.  It
provided a place for people to gather and take a break from the events of
the day.  Kieth Brochu and Sam Gawruch will remember September 11 with mixed
emotions; a win accompanied by a great sense of loss.  Hopefully, American
steel will be hardened by the events of this day. - Snerro

PLACE   FIRST         LAST             A/S   TIME         DIVISION                       PACE
1       KEITH         BROCHU           33M   17:32:00     Men's   Sub   Master30-39      5:50:40
2       ANGELO        LUZZI            30M   18:21:00     Men's   Sub   Master30-39      6:07:00
3       DAVE          JONES            41M   18:35:00     Men's   Master40-49 6:11:40
4       RICK          URBAN,JR         46M   18:54:00     Men's   Master40-49 6:18:00
5       STEPHEN       SCHONING         37M   19:00:00     Men's   Sub   Master30-39      6:20:00
6       PETER         PREVITY          33M   19:02:00     Men's   Sub   Master30-39      6:20:40
7       JIM           CHERENZIA        40M   19:20:00     Men's   Master40-49 6:26:40
8       ROLAND        PARRILLA         35M   19:28:00     Men's   Sub   Master30-39      6:29:20
9       SAM           GAWRUCH          13F   19:37:00     Women's Junior<19   6:32:20
10      MARK          STEELE           34M   19:42:00     Men's   Sub   Master30-39      6:34:00
11      LANE          MEYER            42M   19:56:00     Men's   Master40-49 6:38:40
12      BRANDON       PEARCE           14M   20:18:00     Men's   Junior<19   6:46:00
13      ADAM          FALCONE          27M   20:33:00     Men's   Open, 19-29 6:51:00
14      KELLI         BOISELLE         26F   20:35:00     Women's Open, 19-29 6:51:40
15      MARLIN        HOFFMAN          37M   20:39:00     Men's   Sub   Master30-39      6:53:00
16      MARYELLEN     SPOSATO          38F   20:47:00     Women's Sub   Master30-39      6:55:40
17      MIKE          AIELLO           30M   20:58:00     Men's   Sub   Master30-39      6:59:20
18      JUSTIN        PEARCE           12M   21:09:00     Men's   Junior<19   7:03:00
19      JIM           BESSE            50M   21:11:00     Men's   Grand Master50-59      7:03:40
20      RIN           HOFFMAN          39M   21:20:00     Men's   Sub   Master30-39      7:06:40
21      CHARLEI       McDONALD         65M   21:28:00     Men's   Senior60-69 7:09:20
22      VINCE         NRTONILK(WORST   PRIN  36M          21:32:00Men's Sub   Master,30-37:10:40
23      JULIE         STEFANSKI        13F   21:47:00     Women's Junior<19   7:15:40
24      PETE          STEFANSKI        44M   21:48:00     Men's   Master40-49 7:16:00
25      JOHN          FISCHETTI        53M   21:58:00     Men's   Grand Master50-59      7:19:20
26      JERRY         PROULX           50M   21:59:00     Men's   Grand Master50-59      7:19:40
27      CLEM          McGRATH          62M   22:02:00     Men's   Senior60-69 7:20:40
28      LORI-URSO     DEAN             39F   22:10:00     Women's Sub   Master30-39      7:23:20
29      CHRISTINE     LOGAN            32F   22:12:00     Women's Sub   Master30-39      7:24:00
30      DENNIS        ZAJEHOWSKI       58M   22:13:00     Men's   Grand Master50-59      7:24:20
31      DANA          AWARD            40M   22:22:00     Men's   Master40-49 7:27:20
32      GAIL          McLEOD           40F   22:31:00     Women's Master40-49 7:30:20
33      AMY           HOWARD           30F   23:11:00     Women's Sub   Master30-39      7:43:40
34      JAN           McLAUGHLIN       46F   23:12:00     Women's Master40-49 7:44:00
35      CHUCK         SPOSATO          38M   23:15:00     Men's   Sub   Master30-39      7:45:00
36      BRUCE         OLSON            56M   23:35:00     Men's   Grand Master50-59      7:51:40
37      DAVID         BESSETTE         47M   23:41:00     Men's   Master40-49 7:53:40
38      MIKE          BENEVIDES        41M   23:42:00     Men's   Master40-49 7:54:00
39      ERIC          BENEVIDES        10M   23:43:00     Men's   Junior<19   7:54:20
40      JUSTIN        SPOSATO          13M   23:45:00     Men's   Junior<19   7:55:00
41      JOHN          LUZZI            28M   23:46:00     Men's   Open, 19-29 7:55:20
42      BRETT         JEBBIA           32M   23:49:00     Men's   Sub   Master30-39      7:56:20
43      MARJORY       SAWYER           34F   24:09        Women's Sub   Master30-39      8:03:00
44      MICHELLE      AIELLO           24F   24:10        Women's Open, 19-29 8:03:20
45      ALICA         HUNT             23F   24:12        Women's Open, 19-29 8:04:00
46      LISA          BOZEK            27F   24:23        Women's Open, 19-29 8:07:40
47      FRAN          PEARCE           49F   24:54        Women's Master40-49 8:18:00
48      SUE           GORDON           45F   25:01        Women's Master40-49 8:20:20
49      TAMALA        FACAS            30F   25:15        Women's Sub   Master30-39      8:25:00
50      COLBURN       GRAVES           68M   25:58        Men's   Senior60-69 8:39:20
51      GRACE         LEWIS            41F   25:59        Women's Master40-49 8:39:40
52      CASSANDRA     NAGLE            30F   26:34        Women's Sub   Master30-39      8:51:20
53      CASSIDY-RPSE  McLAUGHLIN       9F    26:39        Women's Junior<19   8:53:00
54      ELAINE        MAJEIKA          37F   26:47        Women's Sub   Master30-39      8:55:40
55      CAROL         CHOCHES-O'BRIEN  47F   26:52        Women's Master40-49 8:57:20
56      LAURIE        LAMB             48F   26:53        Women's Master40-49 8:57:40
57      CINDY         PISTOLESE        48F   27:09        Women's Master40-49 9:03:00
58      ERICA         BRESSETTE        25F   27:14        Women's Open, 19-29 9:04:40
59      CAROL         SHROYER          60F   27:24        Women's Senior60-69 9:08:00
60      CINDY         ROY              34F   30:29        Women's Sub   Master30-39      10:09:40
61      SUE           CIVIETO          46F   31:21        Women's Master40-49 10:27:00
62      MIKE          DAUPHIANAU       42M   31:22        Men's   Master40-49 10:27:20
63      DEANE         BEVERLY          59M   32:58        Men's   Grand Master50-59      10:59:20
64      ARLENE        McCOY            66F   33:02        Women's Senior60-69 11:00:40
65      CATHY         ORR              66F   35:31        Women's Senior60-69 11:50:20
66      ROB           REUTER           61M   38:10        Men's   Senior60-69 12:43:20
DIVISION RESULTS
19      JIM           BESSE            50M   21:11:00     Men's   Grand Master50-59
25      JOHN          FISCHETTI        53M   21:58:00     Men's   Grand Master50-59
26      JERRY         PROULX           50M   21:59:00     Men's   Grand Master50-59
30      DENNIS        ZAJEHOWSKI       58M   22:13:00     Men's   Grand Master50-59
36      BRUCE         OLSON            56M   23:35:00     Men's   Grand Master50-59
63      DEANE         BEVERLY          59M   32:58        Men's   Grand Master50-59
12      BRANDON       PEARCE           14M   20:18:00     Men's   Junior<19
18      JUSTIN        PEARCE           12M   21:09:00     Men's   Junior<19
39      ERIC          BENEVIDES        10M   23:43:00     Men's   Junior<19
40      JUSTIN        SPOSATO          13M   23:45:00     Men's   Junior<19
3       DAVE          JONES            41M   18:35:00     Men's   Master40-49
4       RICK          URBAN,JR         46M   18:54:00     Men's   Master40-49
7       JIM           CHERENZIA        40M   19:20:00     Men's   Master40-49
11      LANE          MEYER            42M   19:56:00     Men's   Master40-49
24      PETE          STEFANSKI        44M   21:48:00     Men's   Master40-49
31      DANA          AWARD            40M   22:22:00     Men's   Master40-49
37      DAVID         BESSETTE         47M   23:41:00     Men's   Master40-49
38      MIKE          BENEVIDES        41M   23:42:00     Men's   Master40-49
62      MIKE          DAUPHIANAU       42M   31:22        Men's   Master40-49
13      ADAM          FALCONE          27M   20:33:00     Men's   Open, 19-29
41      JOHN          LUZZI            28M   23:46:00     Men's   Open, 19-29
21      CHARLEI       McDONALD         65M   21:28:00     Men's   Senior60-69
27      CLEM          McGRATH          62M   22:02:00     Men's   Senior60-69
50      COLBURN       GRAVES           68M   25:58        Men's   Senior60-69
66      ROB           REUTER           61M   38:10        Men's   Senior60-69
1       KEITH         BROCHU           33M   17:32:00     Men's   Sub   Master30-39
2       ANGELO        LUZZI            30M   18:21:00     Men's   Sub   Master30-39
5       STEPHEN       SCHONING         37M   19:00:00     Men's   Sub   Master30-39
6       PETER         PREVITY          33M   19:02:00     Men's   Sub   Master30-39
8       ROLAND        PARRILLA         35M   19:28:00     Men's   Sub   Master30-39
10      MARK          STEELE           34M   19:42:00     Men's   Sub   Master30-39
15      MARLIN        HOFFMAN          37M   20:39:00     Men's   Sub   Master30-39
17      MIKE          AIELLO           30M   20:58:00     Men's   Sub   Master30-39
20      RIN           HOFFMAN          39M   21:20:00     Men's   Sub   Master30-39
22      VINCE         NRTONILK(WORST   PRIN  36M          21:32:00Men's Sub   Master,    30-39
35      CHUCK         SPOSATO          38M   23:15:00     Men's   Sub   Master30-39
42      BRETT         JEBBIA           32M   23:49:00     Men's   Sub   Master30-39
9       SAM           GAWRUCH          13F   19:37:00     Women's Junior<19
23      JULIE         STEFANSKI        13F   21:47:00     Women's Junior<19
53      CASSIDY-RPSE  McLAUGHLIN       9F    26:39        Women's Junior<19
32      GAIL          McLEOD           40F   22:31:00     Women's Master40-49
34      JAN           McLAUGHLIN       46F   23:12:00     Women's Master40-49
47      FRAN          PEARCE           49F   24:54        Women's Master40-49
48      SUE           GORDON           45F   25:01        Women's Master40-49
51      GRACE         LEWIS            41F   25:59        Women's Master40-49
55      CAROL         CHOCHES-O'BRIEN  47F   26:52        Women's Master40-49
56      LAURIE        LAMB             48F   26:53        Women's Master40-49
57      CINDY         PISTOLESE        48F   27:09        Women's Master40-49
61      SUE           CIVIETO          46F   31:21        Women's Master40-49
14      KELLI         BOISELLE         26F   20:35:00     Women's Open, 19-29
44      MICHELLE      AIELLO           24F   24:10        Women's Open, 19-29
45      ALICA         HUNT             23F   24:12        Women's Open, 19-29
46      LISA          BOZEK            27F   24:23        Women's Open, 19-29
58      ERICA         BRESSETTE        25F   27:14        Women's Open, 19-29
59      CAROL         SHROYER          60F   27:24        Women's Senior60-69
64      ARLENE        McCOY            66F   33:02        Women's Senior60-69
65      CATHY         ORR              66F   35:31        Women's Senior60-69
16      MARYELLEN     SPOSATO          38F   20:47:00     Women's Sub   Master30-39
28      LORI-URSO     DEAN             39F   22:10:00     Women's Sub   Master30-39
29      CHRISTINE     LOGAN            32F   22:12:00     Women's Sub   Master30-39
33      AMY           HOWARD           30F   23:11:00     Women's Sub   Master30-39
43      MARJORY       SAWYER           34F   24:09        Women's Sub   Master30-39
49      TAMALA        FACAS            30F   25:15        Women's Sub   Master30-39
52      CASSANDRA     NAGLE            30F   26:34        Women's Sub   Master30-39
54      ELAINE        MAJEIKA          37F   26:47        Women's Sub   Master30-39
60      CINDY         ROY              34F   30:29        Women's Sub   Master30-39

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com