HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"

Snow Dash 3.05 Miles
East Hartford, CT

Jannuary 28, 2001

OVERALL WINNERS

Mike Rafferty, New Britain, CT- 16:00
Ellen Dobin, East Hartford, CT - 20:21

Timing & Results by:
Platt Systems (860)645-1476
www.plattsys.com


1       MIKE              RAFFERTY        NEW BRITAIN             CT      M       26      16:00    5:14
2       MICHAEL           SEYMOUR         EAST HARTFORD           CT      M       16      16:59    5:34
3       JON               FEARNLEY        NEW BRITAIN             CT      M       33      17:10    5:37
4       MIKE              LEMAY           SOUTH WINDSOR           CT      M       33      17:17    5:39
5       JIM               THARP           ANDOVER                 CT      M       40      17:29    5:43
6       GLENN             COSTELLO        NORWICH                 CT      M       41      18:08    5:56
7       STEPHEN           MCLAUGHLIN      MARLBOROUGH             CT      M       38      18:15    5:58
8       DOUG              WILLIAMS        VERNON                  CT      M       30      18:21    6:00
9       DAVE              DZIEKAN         WILLIAMANTIC            CT      M       33      18:39    6:06
10      SCOTT             LIVINGSTON      VERNON                  CT      M       28      18:45    6:08
11      PAUL              DOYLE           WETHERSFIELD            CT      M       37      18:52    6:10
12      MARK              TURKINGTON      BOLTON                  CT      M       56      18:53    6:11
13      MICHAEL           COMPARE         MILFORD                 CT      M       22      18:57    6:12
14      TIMOTHY           BLINN           ELLINGTON               CT      M       41      19:12    6:17
15      THOMAS            SCHIEFFEN       PROSPECT                CT      M       24      19:19    6:19
16      JOHN              PAGGIOLI        MARLBOROUGH             CT      M       35      19:21    6:20
17      AVI               BRISHAM         WEST HARTFORD           CT      M       26      19:23    6:21
18      PAUL              GUIMONT         GLASTONBURY             CT      M       42      19:30    6:23
19      CHARLES           MCKUY           MARLBOROUGH             CT      M       43      19:50    6:29
20      CHARLES           JOSCELYNNE      FARMINGTON              CT      M       45      20:02    6:34
21      MATTHEW           LILES           MANCHESTER              CT      M       16      20:07    6:35
22      CHRIS             SHEA            WEST HARTFORD           CT      M       17      20:18    6:39
23      ELLEN             DOBBIN          EAST HARTFORD           CT      F       13      20:21    6:40
24      PAUL              MELOCOWSKI      GLASTONBURY             CT      M       32      20:24    6:40
25      STEVE             MELOWSKY        GLASTONBURY             CT      M       30      20:25    6:41
26      ROWAN MOORE       GERETY          HARTFORD                CT      M       15      20:27    6:42
27      NANCY             MULLER          HEBRON                  CT      F       44      20:34    6:44
28      LEONARD           NELSON JR       HARTFORD                CT      M       47      20:36    6:44
29      PETER             BRIGGEMAN       MANCHESTER              CT      M       42      20:37    6:45
30      DAVID             BURNHAM         EAST HARTFORD           CT      M       14      20:48    6:48
31      BECKIE            WRIGHT          MARLBOROUGH             CT      F       38      20:49    6:49
32      BOB               WARD            VERNON                  CT      M       56      20:51    6:50
33      ED                GORECKI         FARMINGTON              CT      M       47      20:54    6:50
34      CONAL             CARR            COLUMBIA                CT      M       39      20:55    6:51
35      GARY              COMPARE         MILFORD                 CT      M       49      20:57    6:51
36      KEN               MALLEY SARNO    ENFIELD                 CT      M       49      20:57    6:52
37      RAY               PREST           ELLINGTON               CT      M       61      20:59    6:52
38      JOHN              HOUGHTALING     EAST HARTFORD           CT      M       36      21:03    6:53
39      DAVID             LEAK            NEWINGTON               CT      M       45      21:04    6:54
40      ROBERT            DACEY           VERNON                  CT      M       51      21:09    6:55
41      BRIGITTE          BOLTZ           SIMSBURY                CT      F       41      21:12    6:56
42      BOB               CAPLIN          VERNON                  CT      M       50      21:13    6:57
43      JACOB             CAPLIN          VERNON                  CT      M       15      21:14    6:57
44      GARY              ROOKE           TOLLAND                 CT      M       35      21:15    6:58
45      BRIAN             MORAN           SOUTH WINDSOR           CT      M       42      21:22    7:00
46      KATHY             LUNDRIN         GRANBY                  CT      F       42      21:23    7:00
47      TOM               BUTTERFIELD     WINDSOR                 CT      M       64      21:30    7:02
48      DAVID             ALLISON         TOLLAND                 CT      M       50      21:33    7:03
49      SCOTT             MITCHELL        GLASTONBURY             CT      M       28      21:35    7:04
50      JIM               WHITEHOUSE      MANCHESTER              CT      M       41      21:35    7:04
51      ANNE              LEONARD         MANCHESTER              CT      F       18      21:43    7:06
52      NORMAND           CHARLETTE       MANCHESTER              CT      M       49      21:46    7:07
53      DAVID             LINER           EAST HARTFORD           CT      M       14      21:49    7:08
54      TIMOTHY           GRINASKI        EAST HARTFORD           CT      M       40      21:51    7:09
55      JAY               MALLEY          ENFIELD                 CT      M       31      22:02    7:13
56      STAN              BUDARZ          ELLINGTON               CT      M       32      22:09    7:15
57      PATRICIA          RYAN            MIDDLETOWN              CT      F       45      22:12    7:16
58      PAUL              KWIECIENSKI     ENFIELD                 CT      M       50      22:15    7:17
59      CHELSEY           HAILE           OLD SAYBROOK            CT      F       24      22:17    7:18
60      JOHN              SCHOLTZ         NEWINGTON               CT      M       49      22:49    7:28
61      JIM               BLAKE           LEBANON                 CT      M       54      22:51    7:29
62      DAN               HAVERSTOCK      MILFORD                 CT      M       37      22:54    7:30
63      PETER             STAGON          BROAD BROOK             CT      M       48      22:55    7:30
64      MICHAEL           PRESTI          MANCHESTER              CT      M       41      22:57    7:31
65      BRAD              LOWE            DURHAM                  CT      M       37      23:06    7:34
66      ROBERT            GUY             EAST HARTFORD           CT      M       45      23:12    7:36
67      CHRIS             ADAMS           EAST HARTFORD           CT      M       36      23:13    7:36
68      ANDREW            MATTHEWS        ASHFORD                 CT      M       30      23:16    7:37
69      JAMES             FOX JR          EAST HARTFORD           CT      M       44      23:18    7:38
70      FRED              HUDAK           TORRINGTON              CT      M       56      23:21    7:39
71      MICHELLE          BOLDUC                                  CT      F       27      23:27    7:40
72      TOM               AYERS JR        WETHERSFIELD            CT      M       45      23:30    7:42
73      MICHAEL           GRINASKI        EAST HARTFORD           CT      M       10      23:32    7:42
74      KEN               SCHULTZ         WETHERSFIELD            CT      M       41      23:35    7:43
75      BOB               DAVIDSON        COLLINSVILLE            CT      M       71      23:38    7:44
76      JAMES             PELLINO         VERNON                  CT      M       38      23:39    7:44
77      RANDALL           POTTERTON       ANDOVER                 CT      M       42      23:42    7:45
78      KATHI             MORRISON-TAYLO  FARMINGTON              CT      F       35      23:49    7:48
79      CHARLIE           LILLEY          WETHERSFIELD            CT      M       39      23:53    7:49
80      PETER             DOYLE           MANCHESTER              CT      M       45      23:57    7:50
81      CHRIS             PERRY           PLAINVILLE              CT      M       25      24:01:00 7:52
82      CHARLES           MARGOLIS        SOUTH WINDSOR           CT      M       54      24:03:00 7:52
83      CILFF             STOLBA          MIDDLETOWN              CT      M       64      24:08:00 7:54
84      JAMES             BYRNE JR        VERNON                  CT      M       61      24:10:00 7:55
85      ED                YERGEAU         MANCHESTER              CT      M       47      24:14:00 7:56
86      PETER             HUTCHINGS       WEST HARTFORD           CT      M       53      24:16:00 7:57
87      GEORGE            HICKEY          MANCHESTER              CT      M       43      24:19:00 7:58
88      MATTHEW           GEDANSKY        TOLLAND                 CT      M       35      24:26:00 8:00
89      JONATHAN          HOWES           WETHERSFIELD            CT      M       44      24:30:00 8:01
90      DENNIS            MAHONEY         TOLLAND                 CT      M       46      24:32:00 8:02
91      DONALD            TUTTLE          WETHERSFIELD            CT      M       41      24:36:00 8:03
92      RICK              LEUPOLD         NEWINGTON               CT      M       37      24:37:00 8:04
93      JOHN              BACON           EAST HARTFORD           CT      M       42      24:40:00 8:05
94      HENRY             WHEELAHAW       PROSPECT                CT      M       48      24:42:00 8:05
95      JOHN              LEMIRE          EAST HARTFORD           CT      M       43      24:43:00 8:06
96      ANITA             CELLA           ROCKY HILL              CT      F       34      24:45:00 8:06
97      BRUCE             GRISAFE         SALEM                   CT      M       47      24:47:00 8:07
98      JAMES             PACGLIOLI       BOLTON                  CT      M       36      24:48:00 8:07
99      WILLIAM           STARKS          EAST BERLIN             CT      M       49      24:50:00 8:08
100     DAN               BRODEUR         BROOKLYN                CT      M       36      24:52:00 8:09
101     DAVID             BERRILL         GLASTONBURY             CT      M       53      24:57:00 8:10
102     CYNTHIA           SWEEZY          ROCKY HILL              CT      F       44      25:00:00 8:11
103     KEVIN             FOX             EAST HARTFORD           CT      M       35      25:06:00 8:13
104     BARB              MALONEY         TOLLAND                 CT      F       54      25:08:00 8:14
105     MIKE              SZKLARZ         SPRINGFIELD             MA      M       53      25:10:00 8:14
106     STEVEN            CHIPMAN         VERNON                  CT      M       33      25:12:00 8:15
107     DANIEL            LEMIRE          EAST HARTFORD           CT      M       10      25:12:00 8:15
108     TIM               OSHEA           WINDSOR                 CT      M       10      25:14:00 8:16
109     ADAM              HINCKLEY        EAST HARTFORD           CT      M       13      25:20:00 8:18
110     KARL              RADINE          CROMWELL                CT      M       43      25:24:00 8:19
111     DONACO            RANKIN          IVERYTON                CT      M       42      25:36:00 8:23
112     ANNY              RICCI           CHESHIRE                CT      F       27      25:37:00 8:23
113     JENNIFER          PLOURDE         GRANBY                  CT      F       29      25:41:00 8:25
114     MARY LOU          WHITE           EAST WINDSOR            CT      F       45      25:48:00 8:27
115     LISA              ASADOUNIAN      WETHERSFIELD            CT      F       29      25:57:00 8:30
116     JOHN              SALCIUS         SOUTH WINDSOR           CT      M       57      25:59:00 8:30
117     DIANNE            MERRIGAN        WETHERSFIELD            CT      F       36      26:04:00 8:32
118     DAN               LAFFIN JR       EAST HARTFORD           CT      M       46      26:08:00 8:34
119     TOM               QUINN           WETHERSFIELD            CT      M       53      26:15:00 8:36
120     KEVIN             LINER           EAST HARTFORD           CT      M       12      26:18:00 8:37
121     SHAUN             OROURKE         GLASTONBURY             CT      M       41      26:20:00 8:37
122     JANET             BOJKO           WETHERSFIELD            CT      F       45      26:22:00 8:38
123     KELLY             MORAN           SOUTH WINDSOR           CT      F       9       26:27:00 8:40
124     JESSICA           UCCELLO         ROCKY HILL              CT      F       22      26:28:00 8:40
125     JIM               FORAN           EAST HARTFORD           CT      M       14      26:32:00 8:41
126     TIM               LARSON          EAST HARTFORD           CT      M       42      26:34:00 8:42
127     MALCOLM           MCCULLOCH       SOUTH WINDSOR           CT      M       46      26:36:00 8:42
128     CARL              FOLEY           DANBURY                 CT      M       54      26:40:00 8:44
129     JOHN              BROWNE          NEWTOWN                 CT      M       33      26:42:00 8:44
130     EDWARD            ARMENTROUT      EAST HARTFORD           CT      M       53      26:51:00 8:48
131     PAUL              TAFT            SOUTH WINDSOR           CT      M       42      26:53:00 8:48
132     SCOTT             KICKERY         EAST HARTFORD           CT      M       14      27:00:00 8:51
133     PAUL              PASTICELLI      MANCHESTER              CT      M       42      27:03:00 8:51
134     MICHELLE          BRODEUR         PUTNAM                  CT      F       33      27:04:00 8:52
135     DAN               LAFFIN          EAST HARTFORD           CT      M       68      27:06:00 8:52
136     RICK              DORAN           ROCKY HILL              CT      M       50      27:11:00 8:54
137     KATE              ROONEY          VERNON                  CT      F       31      27:18:00 8:56
138     MEG               MORAN           SOUTH WINDSOR           CT      F       45      27:20:00 8:57
139     JERMEY            BACON           EAST HARTFORD           CT      M       10      27:31:00 9:00
140     PRISCILLA         BLAKE           LEBANON                 CT      F       50      27:34:00 9:02
141     CHRISTINE         ANDERSON        GLASTONBURY             CT      F       34      27:36:00 9:02
142     ALLISON           LEMIRE          EAST HARTFORD           CT      F       13      27:38:00 9:03
143     ALLISON           KINEL           EAST HARTFORD           CT      F       23      27:45:00 9:05
144     JOSEPH            BUYAK           NEWINGTON               CT      M       38      28:04:00 9:11
145     MICHAEL           FAHEY           GLASTONBURY             CT      M       37      28:14:00 9:15
146     MARYANN           RAFFERTY        SOMERS                  CT      F       37      28:25:00 9:19
147     SCOTT             POSOCEC         WILLINGTON              CT      M       50      28:27:00 9:19
148     JAMES             KOHNKE          WEST HARTFORD           CT      M       9       28:30:00 9:20
149     ALLEN             BOLIGAN         BRISTOL                 CT      M       46      28:43:00 9:24
150     ROBYN             GUIMONT         GLASTONBURY             CT      F       46      28:58:00 9:29
151     LISA              CARR            COLUMBIA                CT      F       37      29:29:00 9:39
152     GUSTAVO           BAJANA          EAST HARTFORD           CT      M       54      29:30:00 9:40
153     BOB               FICKS           CANTON                  CT      M       40      29:33:00 9:40
154     JUSTIN            SEYMOUR         EAST HARTFORD           CT      M       14      29:49:00 9:46
155     HARRY             SEYMOUR         EAST HARTFORD           CT      M       46      29:54:00 9:48
156     LAURIE            MILLA           MONROE                  CT      F       29      29:57:00 9:48
157     KATHERINE         LEE             SUFFIELD                CT      F       34      29:59:00 9:49
158     UNKNOWN           RUNNER                                                          30:01:00 9:50
159     PAT               KANTHEHER       EAST HAMPTON            CT      F       46      30:03:00 9:51
160     SUE               CATULLO         COLUMBIA                CT      F       39      30:05:00 9:51
161     IAN               GRINASKI        EAST HARTFORD           CT      M       8       30:22:00 9:57
162     JOAN              LUPACCHINO      MANCHESTER              CT      F       43      30:29:00 9:59
163     ERIC              TAMISO          EAST HARTFORD           CT      M       14      30:58:00 10:09
164     JACK              WILLARD         ENFIELD                 CT      M       33      31:15:00 10:14
165     RALPH             TAFT            VERNON                  CT      M       46      31:28:00 10:19
166     SUSAN             CORMIER         FEEDING HILLS           MA      F       58      32:16:00 10:34
167     LUKE              BAJANA          EAST HARTFORD           CT      M       10      35:06:00 11:30
168     BEN               FORAN           EAST HARTFORD           CT      M       10      35:07:00 11:30
169     MATT              SULEK           HARWINTON               CT      M       11      35:10:00 11:31
170     SANDY             SULEK           HARWINTON               CT      F       36      35:19:00 11:34
171     DONALD            OSBORNE         STONY CREEK             CT      M       79      35:28:00 11:37
172     ED                TURBERT         WEST HARTFORD           CT      M       58      35:32:00 11:38
173     NANCY             TSCHUMMI        EAST WINDSOR            CT      F       42      35:36:00 11:39
174     SHEILA            KUHR            SOUTHINGTON             CT      F       30      35:38:00 11:40
175     KRISTEN           SPEILMAN        MANCHESTER              CT      F       30      35:39:00 11:41
176     MERIDETH          BAJANA          EAST HARTFORD           CT      F       12      36:58:00 12:06
177     ANNIE             FORAN           EAST HARTFORD           CT      F       12      36:58:00 12:07
178     TOM               FORAN           EAST HARTFORD           CT      M       43      36:59:00 12:07
179     MERRILL           BAJANA          EAST HARTFORD           CT      F       9       38:41:00 12:40
180     EDDIE             GUIMONT         GLASTONBURY             CT      M       13      38:48:00 12:42
181     ANNE              BOULARGE        NEW BRITAIN             CT      F       59      39:14:00 12:51
182     CANDACE           HALL            NEWINGTON               CT      F       52      40:01:00 13:07
183     K                 RAMANAN         SOUTH GLASTONBURY       CT      M       33      40:02:00 13:07
184     JUDI              ROMANAN         SOUTH GLASTONBURY       CT      F       28      40:59:00 13:26
185     UNKNOWN           RUNNER                                                          41:00:00 13:26

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"