HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Southington YMCA
150th Celebration 5K
Southington, CT

June 2, 2001

OVERALL WINNERS
Michael Rafferty, New Britain, CT - 16:15
Shannon Lindberg, Southington, CT - 20:26

Timing & Results by:
Platt Timing Systems (860)645-1476

Divisional results available at www.plattsys.com


PLACE FIRST      LAST           TOWN            STATE    SEX   AGE     TIME      PACE
1     MICHAEL    RAFFERTY       NEW BRITAIN     CT       M     26      16:15     5:14
2     BOB        ROMANO         BRISTOL         CT       M     38      17:10     5:32
3     BRIAN      PERRELLA       SOUTHINGTON     CT       M     21      17:31     5:38
4     ALAN       MACDOUGALL     BRANFORD        CT       M     35      17:34     5:40
5     JIM        LETTS          NAUGATUCK       CT       M     42      18:04     5:49
6     DAVID      GIAMPIETRO     WATERTOWN       CT       M     36      18:35     5:59
7     MIKE       HALASINSKI     PLANTSVILLE     CT       M     38      19:13     6:11
8     ED         GORECKI        FARMINGTON      CT       M     47      19:40     6:20
9     GREG       MURDY          MERIDEN         CT       M     15      19:46     6:22
10    ROBERT     BRADLEY        NEW BRITAIN     CT       M     11      19:53     6:24
11    CHADNEY    SHEPHERD       BRISTOL         CT       M     28      20:07     6:29
12    STEPHEN    MLYNICK        SOUTHINGTON     CT       M     21      20:21     6:33
13    RJ         MITCHELL       NEW BRITAIN     CT       M     11      20:25     6:34
14    SHANNON    LINDBERG       SOUTHINGTON     CT       F     21      20:26     6:35
15    BRIAN      GILMORE        WATERBURY       CT       M     32      20:34     6:37
16    BOB        WARD           VERNON          CT       M     56      20:52     6:43
17    CHUCK      ZETTERGREN     PLAINVILLE      CT       M     42      20:56     6:44
18    MICHAEL    DUBINSKY       PLANTSVILLE     CT       M     16      21:10     6:49
19    DENNIS     PERRELLA       SOUTHINGTON     CT       M     54      21:12     6:50
20    JEFFREY    KRAR           SOUTHINGTON     CT       M     27      21:14     6:50
21    WATHAM     BOROWY         SOUTHINGTON     CT       M     16      21:24     6:54
22    CHUCK      LAROSE         SOUTHINGTON     CT       M     29      21:25     6:54
23    REBECCA    STEPHENSON     MANSFIELD       CT       F     28      21:29     6:55
24    JOSH       OLSEN          THOMASTON       CT       M     11      21:32     6:56
25    CHUCK      OMAN           BETHANY         CT       M     49      21:33     6:56
26    VERNON     LEROUX         SOUTHBURY       CT       M     45      22:00     7:05
27    MARC       SOUCY          BRISTOL         CT       M     28      22:05     7:07
28    RUSS       TEW            WEST HARTFORD   CT       M     58      22:23     7:12
29    JEFFREY    DINGWELL       BETHLEHEM       CT       M     46      22:27     7:14
30    ANGELA     HEIDGERD       SOUTHINGTON     CT       F     30      22:30     7:15
31    ZACHARY    HARPER         PLAINVILLE      CT       M     9       22:31     7:15
32    NICHOLAS   WAHL           FARMINGTON      CT       M     50      22:34     7:16
33    JOEY       KUCIA          PLYMOUTH        CT       M     15      22:52     7:22
34    CHARLEY    STASAITIS      PLAINVILLE      CT       M     45      22:55     7:23
35    JOEL       BECKER         WOLCOTT         CT       M     52      22:59     7:24
36    ROBERT     JANKOWSKI      SOUTHINGTON     CT       M     50      23:01     7:25
37    THOMAS     WICHROWSKI     PLAINVILLE      CT       M     47      23:08     7:27
38    DON        HALLA          SOUTHINGTON     CT       M     42      23:10     7:28
39    MICHAEL    DANGELO        SOUTHINGTON     CT       M     20      23:17     7:30
40    PATRICK    ROLLING        CHESHIRE        CT       M     43      23:20     7:31
41    ALAN       SHOMSKY        WATERBURY       CT       M     50      23:26     7:33
42    TIM        OLSEN          THOMASTON       CT       M     12      23:34     7:36
43    DARRELL    HOTHAM         SOUTHINGTON     CT       M     44      23:37     7:37
44    KIM LAINA  JACOBSON       TORRINGTON      CT       F     12      23:41     7:38
45    SAMANTHA   SILVA          NEW BRITAIN     CT       F     16      23:42     7:38
46    BEATRIZ    ALVIZ          MERIDEN         CT       F     31      23:50     7:41
47    BOB        MARUM          SIMSBURY        CT       M     60      23:58     7:43
48    PAUL       DOIRON         PLAINVILLE      CT       M     47      24:10     7:47
49    CARL       CICCHETTI      WATERBURY       CT       M     53      24:17     7:49
50    RICHARD    WESTERVELT     WINSTED         CT       M     54      24:23     7:51
51    KELLY      GOODYEAR       MERIDEN         CT       F     20      24:25     7:52
52    SCOTT      SYMMES         NEW BRITAIN     CT       M     27      24:28     7:53
53    NIGEL      MORRIS         CROMWELL        CT       M     32      24:41     7:57
54    THOMAS     GLASSEY        PLAINVILLE      CT       M     37      24:42     7:57
55    SARAH      MATTOS         MIDDLEFIELD     CT       F     18      24:44     7:58
56    DARRELL    NETTO          MARLBOROUGH     CT       M     49      24:54     8:01
57    DARREN     ROVELL                                  M     22      25:16     8:08
58    TOM        D'ALLESANTRO   SOUTHINGTON     CT       M     49      25:25     8:11
59    TOM        PALOMBA        WATERBURY       CT       M     41      25:26     8:12
60    ROGER      LARSON         SOUTHINGTON     CT       M     48      25:28     8:12
61    SEAN       WEIR           WEST HAVEN      CT       M     33      25:33     8:14
62    JENNIFER   ROBINSON       CHESHIRE        CT       F     30      25:34     8:14
63    DAVID      DZIEDZIC       TERRYVILLE      CT       M     46      25:37     8:15
64    BETH       SAMAN          BRISTOL         CT       F     27      25:38     8:16
65    JAMES      BENTON         MANCHESTER      CT       M     40      25:42     8:17
66    KATE       BOICZYK        PLAINVILLE      CT       F     21      25:48     8:19
67    KARRIE     DZIEDZIC       TERRYVILLE      CT       F     19      25:50     8:20
68    NANCY      BECKER         WOLCOTT         CT       F     52      25:53     8:20
69    JENNIFER   GARDNER        WOLCOTT         CT       F     25      25:55     8:21
70    CHRISTINE  LOOMIS         SCARSDALE       NY       F     26      25:56     8:21
71    HILARY     BELGMAN        BRISTOL         CT       F     25      25:57     8:21
72    ALLAN      EVANS          WEST HAVEN      CT       M     56      25:59     8:22
73    TONI-LYNN  PELOSI         MERIDEN         CT       F     23      26:08     8:25
74    DUC        TINH           NEW BRITAIN     CT       M     30      26:20     8:29
75    BRENT      OUELLETTE      SOUTHINGTON     CT       M     19      26:29     8:32
76    GEORGE     HUFFMAN        SHELTON         CT       M     44      26:32     8:33
77    ALEX       HOEGER         MARION          CT       M     15      26:33     8:33
78    DANIEL     MANCINI        SOUTHINGTON     CT       M     43      26:39     8:35
79    BENJAMIN   HENDERSON      CHESHIRE        CT       M     9       26:41     8:36
80    KELSEY     ROOTH          PORTLAND        CT       F     9       26:42     8:36
81    DEBORAH    ROOTH          PORTLAND        CT       F     45      26:45     8:37
82    MARISA     LOVE           HAMDEN          CT       F     24      26:52     8:39
83    ERICA      GOODYEAR       MERIDEN         CT       F     18      27:01     8:42
84    LARRY      BUCHAS         NEW BRITAIN     CT       M     47      27:16     8:47
85    ROBERT     HOFMILLER      GUILFORD        CT       M     45      27:22     8:49
86    ROBERT     MROZ           SOUTHINGTON     CT       M     47      27:39     8:55
87    NICHOLA    LANDINO        SOUTHINGTON     CT       F     27      27:44     8:56
88    JONATHAN   FIORILLO       NEW BRITAIN     CT       M     34      27:53     8:59
89    TIM        CZARNECKI      SOUTHINGTON     CT       M     44      28:06     9:03
90    JAN        MCKEOWN        PROSPECT        CT       F     54      28:16     9:07
91    JAY        JANKOWSKI      SOUTHINGTON     CT       M     25      28:29     9:10
92    OHUWA      FURBLUR        BRIDGEPORT      CT       F     27      28:33     9:12
93    STEVE      BURNS          SOUTHINGTON     CT       M     33      28:34     9:12
94    FRANCESCA  CORONA         WATERBURY       CT       F     34      28:36     9:13
95    LOU        TAFUTO         WEST HARTFORD   CT       M     52      28:44     9:16
96    DAVID      GOLD           WATERTOWN       CT       M     50      28:46     9:16
97    JACLYN     PELOSI         MERIDEN         CT       F     22      28:48     9:17
98    ELIZABETH  WEIGAND        MERIDEN         CT       F     23      28:49     9:17
99    DAVID      ROSS           HARWINTON       CT       M     55      28:51     9:18
100   STEVE      EVARTS         BRISTOL         CT       M     60      28:55     9:19
101   LISA       LINDSLEY       BRISTOL         CT       F     39      29:05     9:22
102   DAVID      PRETONE        ORANGE          CT       M     37      29:08     9:23
103   DAWN       SCHULD         NAUGATUCK       CT       F     25      29:22     9:28
104   JOSEPH     COURCHAINE     BERLIN          CT       M     40      29:26     9:29
105   LYNNE      FORTBOTNICK    PLAINVILLE      CT       F     34      29:42     9:34
106   MARY       JACQUES        BRISTOL         CT       F     36      29:46     9:36
107   RICHARD    HINE           NEW BRITAIN     CT       M     51      29:47     9:36
108   AMANDA     COFFIN         NEW BRITAIN     CT       F     39      29:53     9:38
109   SANDRA     SPINELLO       SOUTHINGTON     CT       F     41      29:53     9:38
110   BILL       WHITE          SOUTHINGTON     CT       M     42      29:59     9:40
111   MONICA     CRESTA         WATERBURY       CT       F     25      30:02     9:40
112   KIM        DOYLE          PLANTSVILLE     CT       F     29      30:10     9:43
113   DANA       KONOPKA        MERIDEN         CT       F     33      30:22     9:47
114   ROB        DADDONA        WATERBURY       CT       M     29      30:32     9:50
115   AARON      LEWIS          MANCHESTER      CT       M     31      30:49     9:56
116   JENNA      JANKOWSKI      SOUTHINGTON     CT       F     15      30:57     9:58
117   AUDRA      RYS            WTERVLIET       NY       F     31      31:15     10:04
118   PATRICIA   GIBNEY         WALLINGFORD     CT       F     34      31:53     10:16
119   LOUIS      CICCHETTI      WATERBURY       CT       M     59      32:08     10:21
120   SANDRA     NOVOTASKY      ELLINGTON       CT       F     26      32:19     10:25
121   MORRIS     SHEPHERD       ANCHORAGE       AK       M     55      32:28     10:28
122   HARISH     KRISHNARAO     CHESHIRE        CT       M     40      32:50     10:35
123   REBECCA    HALL           CENTERBROOK     CT       F     27      32:50     10:35
124   KRISTA     LEACH          PLANTSVILLE     CT       F     29      32:53     10:36
125   LISA       GENTILE        SOUTHINGTON     CT       F     36      32:53     10:36
126   SANGEETHA  NEELAKANTIAH   CHESHIRE        CT       F     31      32:58     10:37
127   PAUL       HARDIMAN       SOUTHINGTON     CT       M     34      33:04     10:39
128   TOM        CARROLL        SOUTHINGTON     CT       M     39      33:04     10:39
129   GREG       LYNCH          WATERBURY       CT       M     42      33:10     10:41
130   GILBERT    DEMAREST       PLAINVILLE      CT       M     70      33:43     10:52
131   HARRY      KASTNER        SOUTHINGTON     CT       M     49      33:46     10:53
132   JOSEPH     KRAR           SOUTHINGTON     CT       M     57      34:40     11:10
133   PRATHIBHA  KUMAR          CHESHIRE        CT       F     38      35:21     11:23
134   BEN        COURNOYER      SEYMOUR         CT       M     12      36:17     11:41
135   DAVID      COURNOYER      SEYMOUR         CT       M     43      36:34     11:47
136   SARAH      DIMEO          MERIDEN         CT       F     24      37:20     12:02
137   SEBASTIAN  CORONA         WATERBURY       CT       M     39      37:26     12:04
138   LATA       KRISHNARAO     CHESHIRE        CT       F     35      37:45     12:10
139   CHRISTINE  KALISZEWSKI    PLANTSVILLE     CT       F     43      39:40     12:47
140   MARY       FIORILLO       NEW BRITAIN     CT       F     26      46:59     15:09
141   BONNIE     BURKE          PLANTSVILLE     CT       F     36      47:00     15:09
142   CANDACE    HALL           NEWINGTON       CT       F     53      47:54     15:27
143   ANNE       BOULAINE       NEW BRITAIN     CT       F     59      48:18     15:34
144   UNKNOWN    RUNNER                                                48:19     15:34
145   KRISTEN    NORRIS         ANSONIA         CT       F     10      51:47     16:41
146   DENISE     GIAMPIETRO     WATERTOWN       CT       F     34      53:31     17:15
147   LORI       LYNCH          WATERBURY       CT       F     42      53:32     17:15
148   KATHY      PRENTICE       BRIDGEPORT      CT       F     47      54:19     17:31
149   DOUGLAS    BRAY           NEW BRITAIN     CT       M     58      54:21     17:31
150   HOPE       ROECKER        MARION          CT       F     31      54:23     17:32
151   FRANCINE   AUSTIN         NEW BRITAIN     CT       F     39      54:26     17:33

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com