HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Apple Harvest Festival
October 19, 2002 - 5K
Glastonbury, CT - 5K

OVERALL WINNERS

Brendan Callahan, South Glastonbury, CT - 15:22
Kathy Gvozdas, West Hartford, CT -  19:41

ah1.jpg (61582 bytes) ah2.jpg (62027 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.gif (6152 bytes)


Overall Finish List

5K

Place

Name City

Age

Age Group

Time

Pace

1

Brendan Callahan South Glastonbury CT

21

***** M 19-29

15:22

4:57/M

2

Chris Chisholm Farmington CT

40

***** M 40-49

15:48

5:06/M

3

Scott Freeman Manchester CT

42

***** M 40-49

17:31

5:39/M

4

Jorge Concha Hartford CT

35

1 M 30-39

17:40

5:42/M

5

Clay Wilcox Glastonbury CT

37

2 M 30-39

17:44

5:43/M

6

Mike Keenan S Glastonbury CT

30

3 M 30-39

17:45

5:44/M

7

Kurt Lenser Suffield CT

44

1 M 40-49

17:50

5:45/M

8

Michael Kerin Milford CT

44

2 M 40-49

17:52

5:46/M

9

Brian Coe Trumbull CT

40

3 M 40-49

17:53

5:46/M

10

Brian Wake Glastonbury CT

41

4 M 40-49

17:59

5:48/M

11

William Vincelette Glastonbury CT

33

4 M 30-39

18:03

5:49/M

12

Miro Baldyga Unionville CT

44

5 M 40-49

18:05

5:50/M

13

John Paggioli Marlborough CT

37

5 M 30-39

18:07

5:51/M

14

Steve Morse Broad Brook CT

50

1 M 50-59

18:18

5:54/M

15

Cliff Collins E. Hampton CT

42

6 M 40-49

18:45

6:03/M

16

Vinny Curry New Britain CT

49

7 M 40-49

18:48

6:04/M

17

William Denker Windsor CT

44

8 M 40-49

18:50

6:05/M

18

David Mauterer Manchester CT

50

2 M 50-59

18:58

6:07/M

19

Bob Reetz Boston MA

35

6 M 30-39

19:00

6:08/M

20

Michael Senyk Glastonbury CT

34

7 M 30-39

19:10

6:11/M

21

Peter Convard Glastonbury CT

34

8 M 30-39

19:12

6:12/M

22

Kathy Gvozdas West Hartford CT

32

***** F 30-39

19:41

6:21/M

23

Tom Hedges Glastonbury CT

42

9 M 40-49

19:53

6:25/M

24

John Denker Meriden CT

42

10 M 40-49

19:55

6:25/M

25

Rick D' Auteuil Glastonbury CT

42

11 M 40-49

19:58

6:26/M

26

Roxanne Stepnowski Glastonbury CT

29

***** F 19-29

20:00

6:27/M

27

Tom Ballachino Cromwell CT

41

12 M 40-49

20:01

6:27/M

28

William Siewertsen Vernon CT

38

9 M 30-39

20:05

6:29/M

29

Melissa Rotatori Glastonbury CT

26

***** F 19-29

20:06

6:29/M

30

Jose Silva Newington CT

37

10 M 30-39

20:08

6:30/M

31

Paul Rabenold Avon CT

50

3 M 50-59

20:13

6:31/M

32

Tony Hollister East Hartford CT

55

4 M 50-59

20:14

6:32/M

33

Luke Fitzpatrick Glastonbury CT

14

1 M 1-18

20:31

6:37/M

34

Andrew Love Glastonbury CT

36

11 M 30-39

20:36

6:39/M

35

Dennis McCormack Manchester CT

50

5 M 50-59

20:37

6:39/M

36

Bruce Wilkins Glastonbury CT

49

13 M 40-49

20:46

6:42/M

37

Bill Landers South Glastonbury CT

37

12 M 30-39

20:47

6:42/M

38

Dan Gysling Glastonbury CT

36

13 M 30-39

20:47

6:42/M

39

John Sloan Manchester CT

45

14 M 40-49

20:54

6:45/M

40

Bob Caplin Vernon CT

52

6 M 50-59

20:56

6:45/M

41

Chuck Larose Southington CT

30

14 M 30-39

21:02

6:47/M

42

Sandra Rodrigue Glastonbury CT

24

1 F 19-29

21:04

6:48/M

43

Janine Wilcox Glastonbury CT

39

1 F 30-39

21:05

6:48/M

44

Paul Guimont Glastonbury CT

44

15 M 40-49

21:07

6:49/M

45

Tom Butterfield Windsor CT

66

1 M 60-99

21:13

6:51/M

46

Paul Violante Waterbury CT

49

16 M 40-49

21:31

6:56/M

47

Darrell Netto Marlborough CT

50

7 M 50-59

21:31

6:56/M

48

Todd Hemenway Wethersfield CT

35

15 M 30-39

21:32

6:57/M

49

Pedro Munoz  

42

17 M 40-49

21:38

6:59/M

50

Steven Bush Glastonbury CT

43

18 M 40-49

21:39

6:59/M

51

Mike Turovac Glastonbury CT

45

19 M 40-49

21:39

6:59/M

52

Cathi Koehler Manchester CT

45

1 F 40-49

21:42

7:00/M

53

Daniel Cryan Coventry CT

12

2 M 1-18

21:44

7:01/M

54

Chris Coccia Paoli PA

39

16 M 30-39

21:50

7:03/M

55

Tom Hemenway Palm Beach Gardens FL

31

17 M 30-39

21:50

7:03/M

56

David Dyson Newington CT

34

18 M 30-39

21:52

7:03/M

57

Anne Donnelly South Glastonbury CT

41

2 F 40-49

21:56

7:05/M

58

Jim Howard Glastonbury CT

39

19 M 30-39

21:58

7:05/M

59

Paul Melocowsky Glastonbury CT

33

20 M 30-39

22:00

7:06/M

60

Donald Richey Cromwell CT

41

20 M 40-49

22:02

7:06/M

61

Scott Mitchell Glastonbury CT

30

21 M 30-39

22:07

7:08/M

62

Jeffrey Laut Glastonbury CT

48

21 M 40-49

22:08

7:08/M

63

Vincent Laudone South Glastonbury CT

46

22 M 40-49

22:09

7:09/M

64

Kevin Tabellione Glastonbury CT

32

22 M 30-39

22:11

7:09/M

65

Brian Barrett Burlington CT

47

23 M 40-49

22:15

7:11/M

66

Frances Smith South Windsor CT

14

1 F 1-18

22:27

7:15/M

67

Corrado Galiffi East Hartford CT

34

23 M 30-39

22:35

7:17/M

68

Fred Hughes South Windsor CT

37

24 M 30-39

22:38

7:18/M

69

Don Hunt Portland CT

42

24 M 40-49

22:38

7:18/M

70

Dianne Kelani Manchester CT

25

2 F 19-29

22:40

7:19/M

71

Lauren Moran South Windsor CT

14

2 F 1-18

22:41

7:19/M

72

Nicole Beaulieu Vernon CT

25

3 F 19-29

22:44

7:20/M

73

Timothy Coe Trumbull CT

12

3 M 1-18

22:44

7:20/M

74

Kristen Kemp Cranston RI

34

2 F 30-39

22:51

7:22/M

75

Lynne Pinto Colchester CT

39

3 F 30-39

22:55

7:24/M

76

Vianna Zimbel Glastonbury CT

49

3 F 40-49

23:00

7:25/M

77

Dawn Otto Glastonbury CT

43

4 F 40-49

23:02

7:26/M

78

Michael Loiacono Glastonbury CT

39

25 M 30-39

23:04

7:26/M

79

John Ferguson S.granbury CT

56

8 M 50-59

23:07

7:27/M

80

Gary Sweet Glastonbury CT

55

9 M 50-59

23:11

7:29/M

81

G Ripley Glastonbury CT

54

10 M 50-59

23:13

7:29/M

82

John Briody Glastonbury CT

42

25 M 40-49

23:15

7:30/M

83

Marc Bonaca Glastonbury CT

28

1 M 19-29

23:15

7:30/M

84

Tom Mullane Glastonbury CT

37

26 M 30-39

23:15

7:30/M

85

Andrew Dollack Glastonbury CT

14

4 M 1-18

23:25

7:33/M

86

Sue Piersa Glastonbury CT

48

5 F 40-49

23:27

7:34/M

87

John Madden East Hartford CT

43

26 M 40-49

23:28

7:34/M

88

Elizabeth Fitzpatrick Glastonbury CT

46

6 F 40-49

23:30

7:35/M

89

John Cavilia Glastonbury CT

52

11 M 50-59

23:32

7:35/M

90

Barbara Maloney Tolland CT

56

1 F 50-59

23:33

7:36/M

91

Kevin Leahy Glastonbury CT

37

27 M 30-39

23:34

7:36/M

92

Tom Ladny Portland CT

50

12 M 50-59

23:35

7:36/M

93

Claudia Kefor Glastonbury CT

41

7 F 40-49

23:42

7:39/M

94

Edward Kefor Glastonbury CT

44

27 M 40-49

23:43

7:39/M

95

Thomas Wichrowski Plainville CT

49

28 M 40-49

23:47

7:40/M

96

Kevin Porter Glastonbury CT

36

28 M 30-39

23:49

7:41/M

97

Evelyn Noonan Glastonbury CT

39

4 F 30-39

23:50

7:41/M

98

Mike Goss  

32

29 M 30-39

23:54

7:43/M

99

Tobias Kerger Glastonbury CT

10

5 M 1-18

23:57

7:44/M

100

January Joslin Glastonbury CT

24

4 F 19-29

23:57

7:44/M

101

Matthew Patterson Glastonbury CT

41

29 M 40-49

24:06

7:46/M

102

Leland Maloon Vernon CT

51

13 M 50-59

24:09

7:47/M

103

Bob Marum Simsbury CT

62

2 M 60-99

24:09

7:47/M

104

Steve Bauman West Hartford CT

40

30 M 40-49

24:12

7:48/M

105

Karen Laforge Suffield CT

41

8 F 40-49

24:14

7:49/M

106

Tammy Gaghan Glastonbury CT

39

5 F 30-39

24:15

7:49/M

107

Henning Kerger Glastonbury CT

41

31 M 40-49

24:17

7:50/M

108

Kim Simeone Madison CT

32

6 F 30-39

24:18

7:50/M

109

Colleen Hebert Enfield CT

35

7 F 30-39

24:22

7:52/M

110

Dan Callahan Wethersfield CT

43

32 M 40-49

24:24

7:52/M

111

Richard Cyphers Glastonbury CT

52

14 M 50-59

24:26

7:53/M

112

Georgia Panagopoulos Berlin CT

44

9 F 40-49

24:29

7:54/M

113

Heather Brydon Glastonbury CT

21

5 F 19-29

24:39

7:57/M

114

David Albert Southport CT

29

2 M 19-29

24:40

7:57/M

115

Audrey Boutaugh New Haven CT

37

8 F 30-39

24:41

7:58/M

116

Richard Zbrozek Berlin CT

55

15 M 50-59

24:46

7:59/M

117

Elizabeth Carter Avon CT

35

9 F 30-39

24:49

8:00/M

118

Harry Norman Glastonbury CT

35

30 M 30-39

24:51

8:01/M

119

David Ferony Marlborough CT

41

33 M 40-49

24:53

8:02/M

120

Noraleen Leclaire Glastonbury CT

28

6 F 19-29

24:55

8:02/M

121

William Meyer East Hartford CT

48

34 M 40-49

24:56

8:03/M

122

Paul Methes Terryville CT

31

31 M 30-39

24:58

8:03/M

123

Neil Patrick Glastonbury CT

47

35 M 40-49

25:00

8:04/M

124

Doug Ryan Glastonbury CT

34

32 M 30-39

25:02

8:05/M

125

Don Otto Glastonbury CT

49

36 M 40-49

25:03

8:05/M

126

Mark Schuerman Manchester CT

36

33 M 30-39

25:06

8:06/M

127

George Leon S Glastonbury CT

56

16 M 50-59

25:11

8:07/M

128

Connie Carmona Manchester CT

22

7 F 19-29

25:16

8:09/M

129

Mark Labonte South Windsor CT

37

34 M 30-39

25:17

8:09/M

130

Amy Cyphers Stanford CT

25

8 F 19-29

25:17

8:09/M

131

Tim Timberman Coventry CT

52

17 M 50-59

25:19

8:10/M

132

Phil Durosko Glastonbury CT

41

37 M 40-49

25:19

8:10/M

133

Mario Masz Glastonbury CT

54

18 M 50-59

25:21

8:11/M

134

Ken Reed Glastonbury CT

49

38 M 40-49

25:25

8:12/M

135

Ethan Markle Andover CT

11

6 M 1-18

25:27

8:13/M

136

Terrence Frimmet Glastonbury CT

41

39 M 40-49

25:28

8:13/M

137

Mike Scvicca Wethersfield CT

51

19 M 50-59

25:28

8:13/M

138

Katharyn Laudone South Glastonbury CT

46

10 F 40-49

25:29

8:13/M

139

Brendan Fraher Glastonbury CT

58

20 M 50-59

25:29

8:13/M

140

George Curley Santa Ana CA

49

40 M 40-49

25:31

8:14/M

141

Susan Sullo Glastonbury CT

46

11 F 40-49

25:32

8:14/M

142

Keefe Kirshen South Glastonbury CT

35

35 M 30-39

25:33

8:15/M

143

Ann Mulcahy Glastonbury CT

29

9 F 19-29

25:36

8:15/M

144

Carmen Maloon Vernon CT

48

12 F 40-49

25:42

8:17/M

145

Shelly Bathe Lenn East Hampton MA

35

10 F 30-39

25:44

8:18/M

146

Daniel Tobias Glastonbury CT

9

7 M 1-18

25:44

8:18/M

147

Betty Cannella Ellington CT

44

13 F 40-49

25:47

8:19/M

148

Mark Morneault East Hartford CT

43

41 M 40-49

25:49

8:20/M

149

Stephen Jacques West Hartford CT

28

3 M 19-29

25:50

8:20/M

150

Joann Petit Newington CT

46

14 F 40-49

25:50

8:20/M

151

Rachel Truss Newington CT

39

11 F 30-39

25:51

8:20/M

152

Charles Merlis West Hartford CT

62

3 M 60-99

25:52

8:21/M

153

Paul Finney Glastonbury CT

31

36 M 30-39

25:57

8:22/M

154

Neil Hassett Glastonbury CT

56

21 M 50-59

26:00

8:23/M

155

Christina Martinez West Hartford CT

39

12 F 30-39

26:01

8:24/M

156

Richard Langley Andover CT

43

42 M 40-49

26:03

8:24/M

157

Andre King Glastonbury CT

42

15 F 40-49

26:07

8:25/M

158

Patti Hedges Glastonbury CT

41

16 F 40-49

26:23

8:31/M

159

Jackie Anderson Hartford CT

37

13 F 30-39

26:23

8:31/M

160

Drew Zagieboylo Glastonbury CT

10

8 M 1-18

26:24

8:31/M

161

Megan Williams Middletown CT

27

10 F 19-29

26:25

8:31/M

162

Angie Kulmann Middletown CT

34

14 F 30-39

26:29

8:33/M

163

Judson Barker Glastonbury CT

54

22 M 50-59

26:29

8:33/M

164

Peggy Barbuto  

45

17 F 40-49

26:30

8:33/M

165

Lisa Zajac Manchester CT

24

11 F 19-29

26:37

8:35/M

166

Richard Meisner Glastonbury CT

42

43 M 40-49

26:37

8:35/M

167

Tom Mathes Terryville CT

31

37 M 30-39

26:48

8:39/M

168

Paula Sapio  

36

15 F 30-39

26:53

8:40/M

169

Dorothy Farrell Manchester CT

37

16 F 30-39

26:55

8:41/M

170

Sue Meotti Glastonbury CT

40

18 F 40-49

26:57

8:42/M

171

Chuck Culliton Glastonbury CT

46

44 M 40-49

27:00

8:43/M

172

Molly Davis Glastonbury CT

13

3 F 1-18

27:01

8:43/M

173

Bridget Love South Glastonbury CT

11

4 F 1-18

27:03

8:44/M

174

Therese Nuzzolo Glastonbury CT

42

19 F 40-49

27:08

8:45/M

175

Bandit Number 900    

1 M 0- 0

27:38

8:55/M

176

Robyn Guimont Glastonbury CT

48

20 F 40-49

27:39

8:55/M

177

Sandy Goss  

32

17 F 30-39

27:47

8:58/M

178

Gerald Muller South Glastonbury CT

64

4 M 60-99

27:50

8:59/M

179

Julie Corrado South Windsor CT

20

12 F 19-29

27:50

8:59/M

180

Bandit Number 901    

2 M 0- 0

27:51

8:59/M

181

Bandit Number 902    

3 M 0- 0

27:52

8:59/M

182

Lauren Valentino W Simsbury CT

32

18 F 30-39

28:00

9:02/M

183

Jackie Parente South Glastonbury CT

55

2 F 50-59

28:01

9:02/M

184

Brent Kravetz Glastonbury CT

10

9 M 1-18

28:06

9:04/M

185

Molly Donovan Glastonbury CT

27

13 F 19-29

28:08

9:05/M

186

Erica Black Glastonbury CT

29

14 F 19-29

28:08

9:05/M

187

Patricia Desimone Coventry CT

45

21 F 40-49

28:09

9:05/M

188

Wayne Anderson Hartford CT

37

38 M 30-39

28:10

9:05/M

189

Lea Langley Andover CT

43

22 F 40-49

28:10

9:05/M

190

Barb Corrigan Glastonbury CT

51

3 F 50-59

28:11

9:05/M

191

Roy Zagieboylo Glastonbury CT

45

45 M 40-49

28:15

9:07/M

192

Lisa Megaw Glastonbury CT

26

15 F 19-29

28:23

9:09/M

193

Jackie Broussea West Hartford CT

26

16 F 19-29

28:29

9:11/M

194

Gwen Gibbons Middletown CT

28

17 F 19-29

28:40

9:15/M

195

Taisa Skubiak Hamden CT

28

18 F 19-29

28:40

9:15/M

196

Chris Fraleigh Glastonbury CT

39

39 M 30-39

29:12

9:25/M

197

Veronica Giroux Glastonbury CT

29

19 F 19-29

29:14

9:26/M

198

Eddie Guimont Glastonbury CT

15

10 M 1-18

29:17

9:27/M

199

Art Corey Glastonbury CT

36

40 M 30-39

29:18

9:27/M

200

Drew Vaughn  

36

41 M 30-39

29:18

9:27/M

201

Jean Orientale Glastonbury CT

41

23 F 40-49

29:23

9:29/M

202

Jeff Giroux Glastonbury CT

29

4 M 19-29

29:32

9:32/M

203

Lisa Clow Glastonbury CT

34

19 F 30-39

29:33

9:32/M

204

Libby Inchalik Glastonbury CT

16

5 F 1-18

29:54

9:39/M

205

Colin Davis Glastonbury CT

9

11 M 1-18

30:00

9:41/M

206

Eric Ross Collinsville CT

34

42 M 30-39

30:08

9:43/M

207

Dina Tyrrell Glastonbury CT

29

20 F 19-29

30:11

9:44/M

208

Joanne Meisner Glastonbury CT

43

24 F 40-49

30:13

9:45/M

209

Connie Bird Glastonbury CT

42

25 F 40-49

30:29

9:50/M

210

Kristen Marie Curley-Hallett Southington CT

26

21 F 19-29

30:48

9:56/M

211

Bandit Number 903    

4 M 0- 0

31:01

10:00/M

212

Phil Sheridan Glastonbury CT

50

23 M 50-59

31:02

10:01/M

213

Lisa O'Doherty Glastonbury CT

34

20 F 30-39

31:14

10:05/M

214

Ann Hurder Glastonbury CT

50

4 F 50-59

31:16

10:05/M

215

Mary Katibian Glastonbury CT

28

22 F 19-29

31:17

10:05/M

216

Ann Connelly Waterbury CT

23

23 F 19-29

31:23

10:07/M

217

Lorie Kirshen South Glastonbury CT

34

21 F 30-39

31:23

10:07/M

218

Laurie Tobias Glastonbury CT

38

22 F 30-39

31:36

10:12/M

219

Heather Bruneau Glastonbury CT

33

23 F 30-39

31:43

10:14/M

220

Mary Newey Glastonbury CT

57

5 F 50-59

32:28

10:28/M

221

Bob Parente South Glastonbury CT

57

24 M 50-59

32:29

10:29/M

222

Brian Tughy Glastonbury CT

31

43 M 30-39

32:50

10:35/M

223

Tracy Adams Hamden CT

29

24 F 19-29

33:29

10:48/M

224

Sharon Fiszel S Glastonbury CT

32

24 F 30-39

33:30

10:48/M

225

Weston Byrne South Glastonbury CT

9

12 M 1-18

33:32

10:49/M

226

Paul Byrne South Glastonbury CT

41

46 M 40-49

34:23

11:05/M

227

Reed Kravetz Glastonbury CT

7

13 M 1-18

34:24

11:06/M

228

Gary Kravetz Glastonbury CT

45

47 M 40-49

34:27

11:07/M

229

Kimberly Ryder Glastonbury CT

23

25 F 19-29

34:28

11:07/M

230

Jill Sweeney Chicopee MA

33

25 F 30-39

35:23

11:25/M

231

Kathy Cerne Glastonbury CT

44

26 F 40-49

36:08

11:39/M

232

Katie Guimont Glastonbury CT

12

6 F 1-18

36:31

11:47/M

233

Bandit Number 905    

5 M 0- 0

36:32

11:47/M

234

Eliza Love Glastonbury CT

9

7 F 1-18

36:37

11:49/M

235

Chris Love South Glastonbury CT

43

48 M 40-49

36:37

11:49/M

236

Elizabeth Cassidy Glastonbury CT

22

26 F 19-29

43:07

13:55/M

237

Anthony Parenti Glastonbury CT

26

5 M 19-29

43:08

13:55/M

238

Kathy Patel Glastonbury CT

36

26 F 30-39

43:09

13:55/M

239

Teresa Benner Glastonbury CT

35

27 F 30-39

43:10

13:55/M

240

Michael Millott West Hartford CT

32

44 M 30-39

45:56

14:49/M

241

Liz Dunphy South Glastonbury CT

53

6 F 50-59

45:57

14:49/M

242

Lisa Thom Southington CT

31

28 F 30-39

45:58

14:50/M

243

Tatiana Mazur Glastonbury CT

40

27 F 40-49

45:59

14:50/M

244

Barbara Mazur Glastonbury CT

40

28 F 40-49

46:44

15:05/M

245

Greg Dunphy Southington CT

30

45 M 30-39

48:23

15:36/M

246

Jim Dunphy South Glastonbury CT

54

25 M 50-59

48:24

15:37/M

247

Janet Connelly Waterbury CT

52

7 F 50-59

51:10

16:30/M

248

Marybeth Sposito East Hartford CT

32

29 F 30-39

51:11

16:31/M

249

Amy Ross Trumbull CT

32

30 F 30-39

51:12

16:31/M


Age Division Results

Overall Female Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kathy Gvozdas West Hartford CT

32

22

19:41

6:21/M

2

Roxanne Stepnowski Glastonbury CT

29

26

20:00

6:27/M

3

Melissa Rotatori Glastonbury CT

26

29

20:06

6:29/M

Women 18 And Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Frances Smith South Windsor CT

14

66

22:27

7:15/M

2

Lauren Moran South Windsor CT

14

71

22:41

7:19/M

3

Molly Davis Glastonbury CT

13

172

27:01

8:43/M

Women 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Sandra Rodrigue Glastonbury CT

24

42

21:04

6:48/M

2

Dianne Kelani Manchester CT

25

70

22:40

7:19/M

3

Nicole Beaulieu Vernon CT

25

72

22:44

7:20/M

Women 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Janine Wilcox Glastonbury CT

39

43

21:05

6:48/M

2

Kristen Kemp Cranston RI

34

74

22:51

7:22/M

3

Lynne Pinto Colchester CT

39

75

22:55

7:24/M

Women 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Cathi Koehler Manchester CT

45

52

21:42

7:00/M

2

Anne Donnelly South Glastonbury CT

41

57

21:56

7:05/M

3

Vianna Zimbel Glastonbury CT

49

76

23:00

7:25/M

Women 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Barbara Maloney Tolland CT

56

90

23:33

7:36/M

2

Jackie Parente South Glastonbury CT

55

183

28:01

9:02/M

3

Barb Corrigan Glastonbury CT

51

190

28:11

9:05/M

Overall Male Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Brendan Callahan South Glastonbury CT

21

1

15:22

4:57/M

2

Chris Chisholm Farmington CT

40

2

15:48

5:06/M

3

Scott Freeman Manchester CT

42

3

17:31

5:39/M

Men 18 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Luke Fitzpatrick Glastonbury CT

14

33

20:31

6:37/M

2

Daniel Cryan Coventry CT

12

53

21:44

7:01/M

3

Timothy Coe Trumbull CT

12

73

22:44

7:20/M

Men 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Marc Bonaca Glastonbury CT

28

83

23:15

7:30/M

2

David Albert Southport CT

29

114

24:40

7:57/M

3

Stephen Jacques West Hartford CT

28

149

25:50

8:20/M

Men 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jorge Concha Hartford CT

35

4

17:40

5:42/M

2

Clay Wilcox Glastonbury CT

37

5

17:44

5:43/M

3

Mike Keenan S Glastonbury CT

30

6

17:45

5:44/M

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kurt Lenser Suffield CT

44

7

17:50

5:45/M

2

Michael Kerin Milford CT

44

8

17:52

5:46/M

3

Brian Coe Trumbull CT

40

9

17:53

5:46/M

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Steve Morse Broad Brook CT

50

14

18:18

5:54/M

2

David Mauterer Manchester CT

50

18

18:58

6:07/M

3

Paul Rabenold Avon CT

50

31

20:13

6:31/M

Men 60 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Tom Butterfield Windsor CT

66

45

21:13

6:51/M

2

Bob Marum Simsbury CT

62

103

24:09

7:47/M

3

Charles Merlis West Hartford CT

62

152

25:52

8:21/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com