HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Beachfront Bushwhack
Greenwich, CT - 5 Miles

November 10, 2002

OVERALL WINNERS

Pete Modafferi, Nyack, NY - 26:40
Lauren Tuchband, Nanuet, NY-  29:55

Timing & Results by:
Club CT


Overcast, warm (55), humid

          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME    PACE
    1           Pete Modafferi, 27, Nyack, NY               26:40    5:26
    2    1  M40 George Buchanan, 44, Stamford, CT           27:24    5:35
    3    1  M20 Daniel Amrick, 20, Yorktown, NY             28:01    5:43
    4    1  M30 Matthew Newman, 33, Ridgefield, CT          29:22    5:59
    5    2  M30 John Schwartz, 37, Weston, CT               29:44    6:04
    1           Lauren Tuchband, 22*, Nanuet, NY            29:55    6:06
    6    1  JrW Christian Wakeman, 18*, Southport, CT       30:20    6:11
    6    2  M40 Paul Greenberg, 41, Westport, CT            30:26    6:13
    7    3  M30 Alex Dixon, 31, Greenwich, CT               30:29    6:13
    8    2  M20 Dave James, 24, Katonah, NY                 30:36    6:15
    9    3  M40 Ronald Porter, 43, Ridgefield, CT           30:36    6:15
   10    4  M30 Nicolas Hasenboehler, 34, Harrison, NY      30:45    6:16
    2    1  W30 Caitlin Duncan, 31*, Dover Plains, NY       30:54    6:18
   11    3  M20 Evan Remley, 25, Cos Cob, CT                31:09    6:21
   12    4  M40 Craig Rau, 41, YoNkers, NY                  31:25    6:25
   13    5  M40 Joseph Gallucci, 42, New Rochelle, NY       31:39    6:27
   14    5  M30 Keith Mitchell, 37                          31:43    6:28
    4    2  W30 Kim Newsome, 30*, Nyack, NY                 31:46    6:29
   15    6  M40 Steven Leone, 41, Dobbs Ferry               31:55    6:31
   16    1  M50 Pete Preston, 51, Greenwich, CT             31:56    6:31
   17    1  M60 Edward Smith, 60, MoUntain Lakes            32:02    6:32
   18    1  JrM Michael O'Grady, 17, Greenwich, CT          32:03    6:32
   19    7  M40 Evaristo Gomez, 46, White Plains, NY        32:03    6:32
   20    8  M40 Mike Regan, 41, Wilton, CT                  32:13    6:34
   21    9  M40 Michael Vagnone, 47, Trumbull, CT           32:17    6:35
   22    2  M50 Bob Hansen, 56, Carlstadt, NJ               32:19    6:36
   23    3  M50 Edward Molan, 50, Old Greenwich, CT         32:23    6:36
   24   10  M40 Burke Dempsey, 40, Greenwich, CT            32:35    6:39
   25   11  M40 Andrew Pisanelli, 40, Ridgefield, CT        32:45    6:41
   26   12  M40 Jim Amen, 42, Cos Cob, CT                   32:46    6:41
   27    6  M30 Peter Wietfeldt, 36, New Canaan, CT         32:50    6:42
   28   13  M40 Hugo Mujica, 45, Greenwich, CT              33:03    6:45
   29    4  M50 John Krasniewicz, 51, Ridgefield, CT        33:05    6:45
    4    3  W30 Heidi Mitchell, 36*, Darien, CT             33:22    6:48
   30   14  M40 Dan Oshea, 45, New York, NY                 33:24    6:49
   31    4  M20 Tim Van Hooser, 25, Levittown               33:36    6:51
   32    7  M30 Michael Maximenko, 34, Naugatuck, CT        33:43    6:53
   33    2  JrM Robert Porter, 9, Ridgefield, CT            33:48    6:54
   34    8  M30 Reto Meier, 39, New Canaan, CT              33:48    6:54
    5    1  W40 Sally Knight, 43*, Bloomfield,CT            33:50    6:54
   35    5  M20 Jennifer St. Jean, 28, Ridgefield, CT       33:52    6:55
   36    2  M60 Hanspeter Fankhauser, 62, Armonk, NY        33:53    6:55
   37    5  M50 Gangadhar Rocherolle, 55, Stamford, CT      34:05    6:57
   38    6  M50 Ed Fishel, 52, Wilton, CT                   34:26    7:01
   39    9  M30 Joseph Cohen, 38, Ridgefield, CT            34:29    7:02
    6    4  W30 Lesli Hiller, 36*, Wilton, CT               34:32    7:03
   40   10  M30 Vincent Pittignano, 33, Stamford, CT        34:40    7:04
   41   15  M40 John Massad, 41, Greenwich, CT              34:47    7:06
   42   11  M30 Vicente Nunez, 34, Greenwich, CT            34:49    7:06
   43    6  M20 Bill Bogardus, 25, Stamford, CT             34:52    7:07
   44   12  M30 Terry Shields, 31, Jamaica Plain, MA        34:53    7:07
    7    5  W30 Maria Nygard, 36*, Stamford, CT             34:56    7:08
   45   13  M30 James Viceconte, 39, Riverside, CT          35:01    7:09
   46   14  M30 Jimmy Tarzia, 33, Stamford, CT              35:02    7:09
   47   16  M40 Andrew Yin, 41, Greenwich, CT               35:03    7:09
    8    2  W40 Terri Sonenclar, 45*, Mamaroneck, NY        35:08    7:10
   48   15  M30 Jospeh Profaci, 38, Greenwich, CT           35:11    7:11
   49   17  M40 Howard Perkins, 45, Greenwich, CT           35:16    7:12
   50   18  M40 Curtis Fletcher, 47, Cos Cob, CT            35:17    7:12
   51    7  M20 Christopher Bajda, 26, Black Rock           35:24    7:13
    9    3  W40 Emmy Stocker, 44*, Cos Cob, CT              35:25    7:14
   52   19  M40 Ben Zaken, 40, Greenwich, CT                35:27    7:14
   53   20  M40 Robert Albanese, 45, Purchase, NY           35:29    7:14
   10    6  W30 Judy Miller, 35*, New Canaan, CT            35:35    7:16
   54   21  M40 Timothy Bartley, 43, New York, NY           35:38    7:16
   12    4  W40 Francoise Levinson, 49*, Cos Cob, CT        35:43    7:17
   55   22  M40 Kenan Boate, 45, Pleasantville, NY          35:51    7:19
   56    7  M50 John Danaher, 50, Wilton, CT                35:56    7:20
   13    7  W30 Erma Hall, 32*, Greenwich, CT               35:59    7:21
   14    8  W30 Darcy Hughes, 39*, Riverside, CT            36:09    7:23
   57   16  M30 Roger Sheldon, 38, Greenwich, CT            36:10    7:23
   58   17  M30 Ben Madden, 39, Cos Cob, CT                 36:12    7:23
   59    8  M50 Wayne Theriault, 54, Stratford, CT          36:19    7:25
   60   23  M40 Ted Keltz, 46, New Rochelle, NY             36:26    7:26
   61    9  M50 Eric Ohlson, 53, New York, NY               36:28    7:26
   62    8  M20 Brendan McGurk, 27, New Canaan, CT          36:28    7:26
   63   24  M40 Rich Quigley, 40, Old Greenwich, CT         36:32    7:27
   64   10  M50 Geoffery Steadman, 51, Norwalk, CT          36:33    7:28
   65   25  M40 Gilmartin Gd, 42, Thiells                   36:35    7:28
   66    9  M20 Craig Kirokawa, 26, Woodbridge, CT          36:41    7:29
   67   26  M40 Mark Badolato, 42, New Milford, CT          36:45    7:30
   68   11  M50 David Elliott, 54, Greenwich, CT            36:49    7:31
   69   18  M30 Andrew Pelora , 37, Greenwich, CTC          36:54    7:32
   15    9  W30 Lada Lysniak, 36*, New York, NY             36:55    7:32
   16   10  W30 Elizabeth Gish, 38*, Cos Cob, CT            36:56    7:32
   70   12  M50 Lenny Linder, 52                            36:56    7:32
   71   10  M20 Michael Bajda, 29, Black Rock               36:58    7:32
   72   19  M30 Ted Rawson, 38, Norwalk, CT                 37:00    7:33
   73   27  M40 Chris Carter, 40, Greenwich, CT             37:02    7:33
   74   20  M30 Gavin Bannat, 37, Lincoln Park, NJ          37:09    7:35
   17   11  W30 Anita Bae, 34*, Bedford Hills, NY           37:23    7:38
   75   21  M30 Scott Sterner, 33, Fairfield, CT            37:23    7:38
   18   12  W30 Sara Ashkinaze, 39*, Wilton, CT             37:29    7:39
   76   22  M30 Peter Hodge, 35, Cos Cob, CT                37:34    7:40
   19   13  W30 Paula Hopkins, 31*, Old Greenwich           37:37    7:40
   77    3  M60 Bob Goldblatt, 62, New Canaan, CT           37:40    7:41
   78    3  JrM Ryan Schumacher, 10, Greenwich, CT          37:43    7:42
   20    5  W40 Teresa Bracchitta, 45*, Greenwich, CT       37:45    7:42
   79   13  M50 Stephen Lynaugh, 53, Teaneck, NJ            37:52    7:44
   80   28  M40 Dave Nardi, 41, New York, NY                37:54    7:44
   81    4  M60 Geoff Harrington, 62, Ridgefield, CT        37:58    7:45
   82   14  M50 Gangadhar Rocherolle, 55, Stamford, CT      38:14    7:48
   21   14  W30 Lynne Britt , 35*, Cos Cob, CT              38:16    7:49
   22   15  W30 Dana Evans, 38*, Greenwich, CT              38:20    7:49
   23    1  W20 Kristen Daly, 29*, Darien, CT               38:21    7:50
   24   16  W30 Wendy Lecker, 39*, Stamford, CT             38:22    7:50
   83   23  M30 Jon Fontane, 30, Greenwich, CT              38:24    7:50
   84   29  M40 John Weyrauch, 40                           38:48    7:55
   85   24  M30 Eric Haughn, 35, Fairfield, CT              39:03    7:58
   25   17  W30 Nartha Stolley, 30*, Greenwich, CT          39:10    8:00
   86    4  JrM Thomas Conti, 15, Old Greenwich, CT         39:20    8:02
   87    5  M60 Nick Ohnell, 60, Greenwich, CT              39:22    8:02
   88   25  M30 John Bae, 39, Bedford Hills, NY             39:23    8:02
   26    2  W20 Kathryn Daly, 25*, Darien, CT               39:25    8:03
   89   26  M30 Steve Piserchia, 38, Branford, CT           39:38    8:05
   90   27  M30 Chris McLoughlin, 35, Port Chester          39:46    8:07
   91   30  M40 John Kelletter, 44, Cos Cob, CT             39:50    8:08
   92   28  M30 Steve McLeod, 34, Greenwich, CT             39:56    8:09
   93   15  M50 Frank Cullen, 54, Yorktown Heights, NY      39:57    8:09
   94   29  M30 Jim Muir, 34, Maplewood, NJ                 39:59    8:09
   95   31  M40 Bill Kress, 41, Ossining, NY                40:00    8:10
   96   32  M40 James Von Heill, 43, Sleepy Hollow, NY      40:02    8:10
   27   18  W30 Allison Bebo, 34*, Greenwich, CT            40:04    8:11
   97   30  M30 Peter Roseman , 32, Greenwich, CT           40:07    8:11
   98   33  M40 Matthew Robertson, 45, Darien, CT           40:08    8:11
   28    3  W20 Liz Eflman, 23*, New Canaan, CT             40:08    8:11
   99   16  M50 Gerald Hyde, 59, Fairfield, CT              40:09    8:11
  100   34  M40 Rick Behnke, 40, Greenwich, CT              40:13    8:12
   29    4  W20 Mollie Berliss, 22*, New York, NY           40:16    8:13
  101   31  M30 William Frost, 30, Norwalk, CT              40:18    8:13
   30    5  W20 Katie Webster, 25*, Black Rock              40:18    8:13
   31    2  JrW Avery O'Grady, 12*, Greenwich, CT           40:19    8:14
  102   35  M40 Kevin Murphy, 40, Greenwich, CT             40:22    8:14
   32    6  W40 Jane Sulich, 42*, Riverside, CT             40:24    8:15
  103   11  M20 Jonathan Weinberger, 29, Greenwich, CT      40:25    8:15
   33   19  W30 Robbin Ashenfelter, 37*, Riverside, CT      40:26    8:15
   34    7  W40 Isabel Cohen, 41*, Ridgefield, CT           40:26    8:15
  104   17  M50 Kurt Schoknecht, 51, Darien, CT             40:27    8:15
  105   18  M50 John Devlin, 59, Greenwich, CT              40:28    8:15
  106   19  M50 Michael Patterson, 57, Ridgewood, NJ        40:28    8:15
   35    8  W40 Laurie Curtin, 42*, Greenwich, CT           40:30    8:16
  107   32  M30 John Casper, 33, Stamford, CT               40:31    8:16
   36    9  W40 Anne Carr, 40*, Darien, CT                  40:32    8:16
  108   20  M50 Jerry Haas, 53, Stamford, CT                40:36    8:17
  109    5  JrM Katherine Sanden, 15, Riverside, CT         40:38    8:17
   37   20  W30 Ula Lysniak, 35*, New York, NY              40:43    8:18
  110   21  M50 Derek Harvey, 58, Riverside, CT             40:49    8:20
   38    6  W20 Wendy Putnam , 29*, Riverside, CT           40:50    8:20
  111   12  M20 Ed McDonnell, 25, New York, NY              40:51    8:20
   39    1  W50 Jane Pearl, 53*, Old Greenwich, CT          40:58    8:21
   40   21  W30 Susan Marshall, 35*, Sleepy Hollow, NY      40:59    8:22
  112   22  M50 Daniel Assumma, 50, Scarsdale, NY           41:01    8:22
  113   33  M30 Pat Bonnelli, 31, Cos Cob, CT               41:02    8:22
  114   36  M40 William Paciga, 48, Stamford, CT            41:03    8:23
  115    6  JrM Matthew Wolk, 15, Amawalk, NY               41:06    8:23
  116    6  M60 Mike Coady, 60, New Canaan, CT              41:07    8:23
  117   37  M40 Jeff Zacharia, 41, Scarsdale, NY            41:10    8:24
  118   23  M50 Loui Hipp, 53, Old Greenwich, CT            41:11    8:24
  119   24  M50 Bob Indra, 59, New Rochelle, NY             41:12    8:24
  120   38  M40 John Driscoll, 43, Old Greenwich, CT        41:12    8:24
  121    7  M60 John Gibbons, 60, Greenwich, CT             41:15    8:25
  122   39  M40 Daniel Maxwell, 46, Branford, CT            41:20    8:26
  123   25  M50 John Shulman, 51, Cos Cob, CT               41:22    8:26
  124   40  M40 Mario Dinatale, 48, Riverside, CT           41:23    8:27
   41   10  W40 Michelle Kay, 41*, Ridgefield, CT           41:27    8:28
  125   13  M20 Larry Settemrini, 25, Riverside, CT         41:43    8:31
   42   11  W40 Barb Amen, 42*, Cos Cob, CT                 41:51    8:32
  126   26  M50 Bell Horn, 53, Greenwich, CT                41:54    8:33
   43    7  W20 Sarah Price, 20*, Greenwich, CT             42:05    8:35
  127   34  M30 Roger Juppe, 38, Ridgewood, NJ              42:11    8:36
  128   41  M40 Ray Palmer, 40, Monroe, CT                  42:13    8:37
   44   12  W40 Maura Woodward, 44*, Trumbull, CT           42:14    8:37
   45   13  W40 Linda Putman, 49*, Greenwich, CT            42:16    8:37
   46   22  W30 Katy Bonnelli, 30*, Cos Cob, CT             42:18    8:38
   47    3  JrW Anne Markham, 15*, Darien, CT               42:19    8:38
  129   42  M40 Ed Markham, 43, Darien, CT                  42:19    8:38
   48   23  W30 Mary Bellofatto, 33*, Port Chester          42:19    8:38
  130   27  M50 Andy Samudosky, 58, Shelton, CT             42:20    8:38
   49    4  JrW Rachel Dagostino, 18*, Westport, CT         42:28    8:40
  131   14  M20 Ryan Pitassi, 22, Greenwich, CT             42:33    8:41
  132   15  M20 Jeff Lisman, 23, Ridgefield, CT             42:35    8:41
   50    8  W20 Kirsten Salley, 26*, Ridgefield, CT         42:37    8:42
   51   24  W30 Jocelyn Wietfeldt, 34*, New Canaan, CT      42:38    8:42
  133   35  M30 Gary Howe, 35, Greenwich, CT                42:39    8:42
  134   43  M40 Philip Ruppel, 44, Riverside, CT            42:39    8:42
  135   28  M50 Nat Chua, 57, Bridgeport, CT                42:40    8:42
  136   44  M40 Rich Caiola, 43, Katonah, NY                42:44    8:43
  137   29  M50 Gary Esposito, 57, Norwalk, CT              42:44    8:43
   52   25  W30 Paula Tancredi, 36*, Stamford, CT           42:57    8:46
  138   30  M50 William Martens, 56, Darien, CT             43:00    8:46
  139   36  M30 Mark Radzin, 32, Greenwich, CT              43:05    8:48
   53   26  W30 Alexandra Williams, 35*, Greenwich, CT      43:07    8:48
   54    9  W20 Erica Johnson, 28*, Riverside, CT           43:08    8:48
   55   27  W30 Sophie Pelletier, 32*, Greenwich, CT        43:11    8:49
  140   45  M40 Wayne Davis, 42, Mamaroneck, NY             43:13    8:49
  141    8  M60 Paul Lynch, 98, Wilton, CT                  43:16    8:50
   56   28  W30 Deborah Lynch, 33*, Wilton, CT              43:20    8:50
  142   31  M50 Stanley Rosen, 57, Cos Cob, CT              43:20    8:51
  143   16  M20 Drew Leamon, 26, Cos Cob, CT                43:24    8:51
  144   17  M20 Keith Saunders, 29, Stamford, CT            43:25    8:52
   57   29  W30 Cheree Cavanach, 32*                        43:31    8:53
  145   37  M30 Steve Belkin, 31, Greenwich, CT             43:35    8:54
  146   38  M30 Nichael Luisi, 37, Port Chester             43:38    8:54
   58    5  JrW Samantha Schmid, 14*, Weston, CT            43:39    8:54
   59   10  W20 Fiona Oreilly, 25*, Stamford, CT            43:39    8:54
  147    7  JrM Andrew Cohen, 10, Old Greenwich, CT         43:40    8:55
   60   30  W30 Kim Coughlin, 39*, Old Greenwich, CT        43:40    8:55
  148   46  M40 Brien Kelley, 45, Ridgefield, CT            43:42    8:55
  149    9  M60 Howard Turetsky, 60, Stamford, CT           43:44    8:55
  150   47  M40 Anders Blomgren, 41, Old Greenwich, CT      43:45    8:56
   61   31  W30 Deborah Williams, 36*, Ridgefield, CT       43:45    8:56
   62   32  W30 Jo Bennett, 34*, Norwalk, CT                43:56    8:58
  151   39  M30 Brain Studwell, 36, New York, NY            43:59    8:58
   63   14  W40 Cathy Mulrow, 40*, Cos Cob, CT              44:15    9:02
   64   33  W30 Oonagh Puglisi, 31*, Stamford, CT           44:17    9:02
  152   32  M50 Elliot Riskin, 59, Riverside, CT            44:29    9:05
  153   48  M40 Andrew Parkin, 43, Stamford, CT             44:33    9:05
  154   10  M60 Paul Rutkwskis, 60                          44:35    9:06
  155    8  JrM Martine Leibrock, 15, Greenwich, CT         44:42    9:07
  156   49  M40 Paul Alimena, 46, Rye, NY                   45:05    9:12
   65   34  W30 Chrsitine Danforth, 37*, Greenwich, CT      45:07    9:12
   66   15  W40 Julie Ricciardi, 40*, Cos Cob, CT           45:07    9:12
   67   16  W40 Teryl Elliott, 47*, Greenwich, CT           45:12    9:13
  157   50  M40 James Brett, 40, Greenwich, CT              45:22    9:15
  158   51  M40 Craig Poler, 41, Greenwich, CT              45:22    9:15
   68   35  W30 Elizabeth McCann, 31*, Greenwich, CT        45:41    9:19
  159   33  M50 Joseph Angiello, 58, MiDland Park, NJ       45:43    9:20
  160    9  JrM Brady Cullen, 16, Yorktown Heights, NY      45:44    9:20
  161   40  M30 Steve Middelhoff, 31, Norwalk, CT           45:46    9:20
  162   52  M40 Frank Doria, 43, Rye Brook, NY              45:50    9:21
   69   17  W40 Anne Danielsen, 40*                         45:56    9:22
  163   41  M30 Steve Turner, 34, Ridgefield, CT            45:58    9:23
   70   36  W30 Laura Martinell, 37*, Stamford, CT          46:03    9:24
   71   18  W40 Liz Brennan, 40*, Old Greenwich, CT         46:06    9:24
   72   37  W30 Jennifer Sanders, 33*                       46:08    9:25
  164   53  M40 Tom McCloskey, 42, Greenwich, CT            46:11    9:25
   73   38  W30 Kelly Brewer, 30*, Old Greenwich, CT        46:12    9:26
  165   42  M30 Mark Reiss, 30, Old Greenwich, CT           46:12    9:26
  166   54  M40 Mike Tamborrino, 45, Stamford, CT           46:15    9:26
  167   55  M40 Jim Martei, 44, Greenwich, CT               46:16    9:26
  168   43  M30 Gary Scott, 34, Greenwich, CT               46:17    9:27
   74   39  W30 Jennifer Jackino, 34*, Greenwich, CT        46:19    9:27
   75   40  W30 Cynthia Kim, 34*, Greenwich, CT             46:25    9:28
  169   34  M50 Daniel Morley, 50, Old Greenwich, CT        46:29    9:29
  170   56  M40 Tony Catalano, 48                           46:31    9:29
  171   18  M20 Francis Carr, 27, Greenwich, CT             46:41    9:32
  172   35  M50 Robert Thomas, 52, Stamford, CT             46:44    9:32
  173   44  M30 Chris Capelle, 39, Norwalk, CT              46:44    9:32
   76   19  W40 Liz Hopper, 43*, Cos Cob, CT                46:45    9:32
   77   20  W40 Lisa Haid, 43*, Cos Cob, CT                 46:47    9:33
   78   41  W30 Alison Badolato, 34*, Goldens Bridge, NY    46:48    9:33
  174   36  M50 Paul Janis, 59, Croton On Hudson, NY        46:51    9:34
  175   57  M40 Mark Hauser, 45, Scarsdale, NY              46:53    9:34
  176   58  M40 Joseph Friedman, 49, Eastchester, NY        46:54    9:34
  177   59  M40 Herb Fordham, 48, Stamford, CT              46:58    9:35
  178   37  M50 Tom Block, 54, Riverside, CT                46:59    9:35
  179   60  M40 Steve Perrett, 40                           47:01    9:36
  180   45  M30 Alan Slaminko, 32, Fairfield, CT            47:07    9:37
  181   46  M30 Mike Corddry, 30, Greenwich, CT             47:07    9:37
   79   42  W30 Maria, 32*, Greenwich, CT                   47:08    9:37
   80   43  W30 Mia Schipani, 35*, Rye, NY                  47:08    9:37
  182   38  M50 John Struck, 50, Old Greenwich, CT          47:09    9:37
   81   21  W40 Ginny Gray, 41*, Ridgefield, CT             47:15    9:39
  183   61  M40 John Dajer, 40, Ridgefield, CT              47:16    9:39
   82   22  W40 Michele Zenkel, 42*, Armonk, NY             47:17    9:39
   83   23  W40 Karen Lanci, 41*, Armonk, NY                47:18    9:39
  184   62  M40 Al McClain, 47, Stamford, CT                47:19    9:39
   84   24  W40 Gewndolyn Wayne, 44*, Branford, CT          47:23    9:40
  185   63  M40 Kieran Curley, 42, Cos Cob, CT              47:25    9:41
  186   47  M30 Male McElwee, 39, Westport, CT              47:39    9:43
  187   64  M40 John Bailey, 49, Riverside, CT              47:45    9:45
  188   39  M50 Donald Smith, 50, Cos Cob, CT               47:48    9:45
   85   25  W40 Marie Carlson, 43*, Ridgefield, CT          47:49    9:45
  189   10  JrM Billy Brancaccio, 13, Norwalk, CT           47:49    9:45
   86   11  W20 Nancy Ives, 26*, Scarsdale, NY              47:51    9:46
   87   12  W20 Michelle Hanrahan, 26*, BronX,NY            47:52    9:46
   88   44  W30 Elizabeth Badia, 32*, Rye, NY               47:55    9:47
  190   65  M40 John Palmer, 46, Ridgefield, CT             48:01    9:48
  191   48  M30 Steve Dearing, 39, Ridgefield, CT           48:02    9:48
  192   66  M40 Bill Nietzel, 45, Old Greenwich, CT         48:06    9:49
  193   11  JrM Daniel Gelfarb, 9, Rye Brook, NY            48:20    9:52
  194   67  M40 David Gelfarb, 42, Rye Brook, NY            48:25    9:53
  195   11  M60 Grove Stoddard, 61, Fairfield, CT           48:26    9:53
   89   45  W30 Andrea Pace, 33*, New Rochelle, NY          48:33    9:54
   90   26  W40 Carolyn Fay, 40*, New Rochelle, NY          48:33    9:54
   91   46  W30 Barbara Middelhoff, 30*, Norwalk, CT        48:35    9:55
  196   40  M50 Roy Tepper, 55, Greenwich, CT               48:36    9:55
   92   27  W40 Sandra Klepacki, 40*, Bedford Hills, NY     48:43    9:56
  197   68  M40 Mark Samuel, 41, Greenwich, CT              48:43    9:57
   93   47  W30 Denise Kopchick, 30*, Darien, CT            48:47    9:57
   94   48  W30 Andrea Fortino, 30*, Katonah, NY            48:50    9:58
   95   49  W30 Ruth Littmann, 38*, Goldens Bridge, NY      48:50    9:58
  198   41  M50 Michael Bernardino, 50, Katonah, NY         48:51    9:58
  199   12  JrM Matthew Bailey, 19, Riverside, CT           48:56    9:59
  200   12  M60 Arthur Merwick, 60, Norwalk, CT             49:12   10:02
  201   13  M60 Dick Norsworthy, 67, Wilton, CT             49:15   10:03
   96   50  W30 Tara Sweeney, 35*, Riverside, CT            49:25   10:05
   97   51  W30 Lorraine Klepacki, 36*, Stamford, CT        49:28   10:06
   98    2  W50 Norma Irom, 57*, Rye Brook, NY              49:32   10:06
  202   69  M40 Joe Carter, 46, Ridgefield, CT              49:33   10:07
   99   52  W30 Maureen Hines, 36*, Westport, CT            50:05   10:13
  100    6  JrW Nicole Brancaccio, 10*, Norwalk, CT         50:15   10:15
  101   28  W40 Maria Brancaccio, 42*, Norwalk, CT          50:16   10:15
  102   29  W40 Jo Ann Davis, 41*, Bronxville, NY           50:23   10:17
  103   53  W30 Kathy Fitzwilliam, 39*, Stamford, CT        50:35   10:19
  104   54  W30 Jo Leiva, 31*, Greenwich, CT                50:36   10:19
  203   42  M50 Peter Tufts , 59                            50:48   10:22
  204   70  M40 Jonathan Wolk, 41, Amawalk, NY              50:50   10:22
  105   55  W30 Kate Voute, 33*, Amawalk, NY                50:51   10:22
  106   56  W30 Nancy Arbuco, 36*, Larchmont, NY            50:59   10:24
  205   14  M60 Jay Lambert, 64, Fairfield, CT              51:03   10:25
  107   30  W40 Sabine Luttenschlager, 47*, Danbury, CT     51:14   10:27
  206   49  M30 Matt Thomas, 36, Rye, NY                    51:22   10:29
  108    1  W60 Stacie Sherman, 93*, Norwalk, CT            51:25   10:29
  207   13  JrM Tim O'Leary, 11, Riverside, CT              51:34   10:31
  109   57  W30 Kirstin Grant, 30*, Nyack, NY               51:42   10:33
  110   31  W40 Susan O'Leary, 43*, Riverside, CT           51:46   10:34
  111   32  W40 Susan Tyrrell, 45*, Stamford, CT            51:48   10:34
  208   71  M40 John Tabacco, 47, Greenwich, CT             51:55   10:36
  112   33  W40 Yonsuk Derby, 41*, Ridgefield, CT           51:58   10:36
  113   58  W30 Julie Newcomer, 30*                         52:19   10:40
  209   50  M30 Alan Martin, 33, Riverside, CT              52:19   10:41
  114   59  W30 Fionnuala Mackey, 34*, Old Greenwich, CT    52:20   10:41
  115   60  W30 Diane Gwon, 37*, Mt. Vernon, NY             52:22   10:41
  116   61  W30 Jennifer Sallis, 30*                        52:22   10:41
  117   13  W20 Meredith Dimenna, 29*, Stamford, CT         52:31   10:43
  118   34  W40 Terese, 49*, Bridgeport, CT                 53:02   10:49
  210   72  M40 George Huffman, 45, Shelton, CT             53:20   10:53
  211   15  M60 Jerry Olitt, 75, Stamford, CT               53:33   10:56
  119    3  W50 Sharon Powers, 51*, Wallingford, CT         53:34   10:56
  120   35  W40 Laurie Downs, 41*, Greenwich, CT            53:52   10:59
  212   73  M40 Rafael Apericio, 40                         53:54   11:00
  213   51  M30 John Brenny, 34, Bridgeport, CT             53:57   11:00
  214   19  M20 Joseph Chu, 22, Greenwich, CT               53:58   11:01
  215   74  M40 Terry Carbaugh, 41, Katonah, NY             53:58   11:01
  121    4  W50 Donna Kozak, 54*, Greenwich, CT             54:12   11:04
  122   36  W40 Lisa Gaimes, 43*, Old Greenwich, CT         54:14   11:04
  216   43  M50 James Boston, 55, Chappaqua, NY             54:21   11:06
  217   52  M30 Arthur Regan, 39, Fairfield, CT             54:33   11:08
  218   75  M40 John Regan, 41, Riverside, CT               54:37   11:09
  123   37  W40 Cathy Fulelrton, 41*, Pelham, NY            54:41   11:09
  219   16  M60 Robert Guarnera, 62, Eastchester, NY        54:41   11:10
  124   62  W30 Kendra Labaw, 34*, Shelton, CT              54:46   11:11
  125   63  W30 Nicole Rackmill, 34*, New York, NY          54:46   11:11
  220   44  M50 Brian Regan, 58, Ridgefield, CT             54:48   11:11
  126    7  JrW Tabitha Coulart, 8*, Norwalk, CT            55:09   11:15
  221   53  M30 Chuck Goulart, 35, Norwalk, CT              55:10   11:15
  127   64  W30 Alexis Voulgaris, 33*, Ridgefield, CT       56:23   11:30
  128    2  W60 Monika Rutkowskis, 60*                      56:28   11:31
  129   14  W20 Nancy Delfino, 28*, Greenwich, CT           56:46   11:35
  222   17  M60 Stanley Fleischman, 71, White Plains, NY    57:28   11:44
  130   65  W30 Allison Radzin, 36*, Greenwich, CT          57:40   11:46
  223   18  M60 Robert Daly, 67, Darien, CT                 58:01   11:50
  131    5  W50 Linda Ritch, 51*, Greenwich, CT             59:14   12:05
  132   38  W40 Frances Maxwell, 46*, Branford, CT          59:39   12:10
  133   66  W30 Janet Lynn Tibberts, 36*, Greenwich, CT     59:50   12:13
  134    6  W50 Joan Tilson , 52*, Stamford, CT           1:00:05   12:16
  224   45  M50 Neal Kellogg, 52, Stamford, CT            1:00:27   12:20
  135   39  W40 Maureen Regan, 46*, Greenwich, CT         1:00:30   12:21
  136   40  W40 Kathleen O'Connor, 49*, White Plains, NY  1:00:30   12:21
  137   41  W40 Liz Doyle, 46*, Ridgefield, CT            1:01:47   12:36
  225   76  M40 James Powers, 42, Cos Cob, CT             1:02:07   12:40
  226   19  M60 Peter Arbuco, 66, Larchmont, NY           1:02:10   12:41
  227   46  M50 Jose Escarilla, 55, BrIdgeport, C T       1:02:16   12:42
  138   15  W20 Shelly Flint, 24*, Greenwich, CT          1:02:29   12:45
  139   16  W20 Marla Leamon, 28*, Cos Cob, CT            1:02:31   12:45
  228   77  M40 Ken Bruce, 44, Riverside, CT              1:02:55   12:50
  229   20  M60 Robert Nelson, 71, Stamford, CT           1:02:57   12:51
"*" indicates females
13 finishers among Men 19 & Under
19 finishers among Men 20 - 29
53 finishers among Men 30 - 39
77 finishers among Men 40 - 49
46 finishers among Men 50 - 59
20 finishers among Men 60 & Up
7 finishers among Women 19 & Under
16 finishers among Women 20 - 29
66 finishers among Women 30 - 39
41 finishers among Women 40 - 49
6 finishers among Women 50 - 59
2 finishers among Women 60 & Up
229 male finishers
139 female finishers
368 total finishers

AGE GROUP FINISHERS

       CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE


Men 19 & Under
   18    1      Michael O'Grady, 17, Greenwich, CT          32:03    6:32
   33    2      Robert Porter, 9, Ridgefield, CT            33:48    6:54
   78    3      Ryan Schumacher, 10, Greenwich, CT          37:43    7:42

Men 20 - 29
    3    1      Daniel Amrick, 20, Yorktown, NY             28:01    5:43
    8    2      Dave James, 24, Katonah, NY                 30:36    6:15
   11    3      Evan Remley, 25, Cos Cob, CT                31:09    6:21

Men 30 - 39
    4    1      Matthew Newman, 33, Ridgefield, CT          29:22    5:59
    5    2      John Schwartz, 37, Weston, CT               29:44    6:04
    7    3      Alex Dixon, 31, Greenwich, CT               30:29    6:13

Men 40 - 49
    2    1      George Buchanan, 44, Stamford, CT           27:24    5:35
    6    2      Paul Greenberg, 41, Westport, CT            30:26    6:13
    9    3      Ronald Porter, 43, Ridgefield, CT           30:36    6:15

Men 50 - 59
   16    1      Pete Preston, 51, Greenwich, CT             31:56    6:31
   22    2      Bob Hansen, 56, Carlstadt, NJ               32:19    6:36
   23    3      Edward Molan, 50, Old Greenwich, CT         32:23    6:36

Men 60 & Up
   17    1      Edward Smith, 60, MoUntain Lakes            32:02    6:32
   36    2      Hanspeter Fankhauser, 62, Armonk, NY        33:53    6:55
   77    3      Bob Goldblatt, 62, New Canaan, CT           37:40    7:41

Women 19 & Under
    2    1      Christian Wakeman, 18, Southport, CT        30:20    6:11
   31    2      Avery O'Grady, 12, Greenwich, CT            40:19    8:14
   47    3      Anne Markham, 15, Darien, CT                42:19    8:38

Women 20 - 29
   23    1      Kristen Daly, 29, Darien, CT                38:21    7:50
   26    2      Kathryn Daly, 25, Darien, CT                39:25    8:03
   28    3      Liz Eflman, 23, New Canaan, CT              40:08    8:11

Women 30 - 39
    3    1      Caitlin Duncan, 31, Dover Plains, NY        30:54    6:18
    4    2      Kim Newsome, 30, Nyack, NY                  31:46    6:29
    5    3      Heidi Mitchell, 36, Darien, CT              33:22    6:48

Women 40 - 49
    6    1      Sally Knight, 43, Bloomfield,CT             33:50    6:54
    9    2      Terri Sonenclar, 45, Mamaroneck, NY         35:08    7:10
   10    3      Emmy Stocker, 44, Cos Cob, CT               35:25    7:14

Women 50 - 59
   39    1      Jane Pearl, 53, Old Greenwich, CT           40:58    8:21
   98    2      Norma Irom, 57, Rye Brook, NY               49:32   10:06
  119    3      Sharon Powers, 51, Wallingford, CT          53:34   10:56

Women 60 & Up
  108    1      Stacie Sherman, 93, Norwalk, CT             51:25   10:29
  128    2      Monika Rutkowskis, 60                       56:28   11:31

1 Mile Mini-Whack


          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME

    1    1  JrM Yusuke Matsuo, 14, Riverside, CT            5:50  
    2    2  JrM Justin Rau, 12, YoNkers, NY                 6:03  
    3    3  JrM Ross Schofield, 11, Greenwich, CT           6:05  
    4    4  JrM Alex Golan, 12, New Canaan, CT              6:16  
    5    5  JrM Ryan Schumacher, 10                         6:25  
    6    6  JrM Luke Byrnes, 12, Rye, NY                    6:29  
    7    7  JrM Harry Perkins, 8, Greenwich, CT             6:32  
    8    8  JrM Alex Koeler, 12, Ridgefield, CT             6:33  
    9    9  JrM Adam Nusbaum, 10, Greenwich, CT             6:41  
   10   10  JrM Connor O'Grady, 12, Greenwich, CT           6:42  
   11   11  JrM Ben Koeher, 13, Ridgefield, CT              6:44  
   12   12  JrM Miles Knight, 9, Bloomfield,CT              6:48  
   13   13  JrM Kwan Ng, 11, Cos Cob, CT                    6:53  
   14   14  JrM Tyler Chapin, 9, Cos Cob, CT                6:58  
   15   15  JrM James Hesburgh, 13, Greenwich, CT           7:02  
   16   16  JrM Matias Rodriguez-Lubary, 8, Cos Cob, CT     7:02  
    1    1  JrW Stephanie Corsaro, 13*, Stamford, CT        7:03  
   17   17  JrM James Amen , 12, Cos Cob, CT                7:08  
    2    2  JrW Amanda Michaud, 8*, Greenwich, CT           7:12  
   18   18  JrM Hugh Pecover, 10, Greenwich, CT             7:16  
   19   19  JrM Hideki Matsuo, 9, Riverside, CT             7:18  
   20   20  JrM Teddy Hesburgh, 10, Greenwich, CT           7:18  
   21   21  JrM Oliver Bashan, 10, Greenwich, CT            7:22  
   22   22  JrM Ben Alimena , 12, Rye, NY                   7:25  
   23   23  JrM Avery Fletcher, 12, Cos Cob, CT             7:28  
   24   24  JrM Colton Dempsey, 9, Greenwich, CT            7:29  
    3    3  JrW Stephanie Nielsen, 11*, Greenwich, CT       7:30  
   25   25  JrM Chris Deschapelles, 6, Riverside, CT        7:39  
   26   26  JrM Billy Murphy, 9, Greenwich, CT              7:41  
    4    4  JrW Lauren Miller, 9*, Greenwich, CT            7:44  
   27   27  JrM Robert Coords, 9, New Rochelle, NY          7:44  
   28   28  JrM Jeremy Bashan, 8, Greenwich, CT             7:46  
   29   29  JrM Sean Haas, 8, Stamford, CT                  7:47  
   30   30  JrM Daniel Amen , 11, Cos Cob, CT               7:48  
    5    5  JrW Katherine Chapin, 7*, Cos Cob, CT           7:50  
   31   31  JrM Ford Nolan, 7, Old Greenwich, CT            7:51  
   32   32  JrM Joshua Levion, 9, Pound Ridge               7:52  
    6    6  JrW Dylan Herman, 11*, Carmell, NY              7:53  
   33   33  JrM Russell Sonenclar, 8, Mamaroneck, NY        7:53  
    7    7  JrW Nicole Carroll, 10*, Greenwich, CT          7:54  
    8    8  JrW Siobhan Mackey, 9*, Old Greenwich           7:54  
   34   34  JrM Nicholas Dorian, 8, Riverside, CT           8:00  
   35   35  JrM Christopher Yu, 7, Greenwich, CT            8:00  
   36   36  JrM Justin Stavola, 12, Rye, NY                 8:01  
   37   37  JrM Charles Kress, 10, Ossining, NY             8:03  
   38   38  JrM Zachary Haughn, 9, Fairfield, CT            8:03  
   39   39  JrM Jonathan Palmer, 6, Old Greenwich, CT       8:04  
   40   40  JrM Takuma Kobayashi, 10, Riverside, CT         8:08  
   41   41  JrM Charlie Rodger, 7, Greenwich, CT            8:09  
   42   42  JrM Takumi Kataoka, 10, Cos Cob, CT             8:09  
    9    9  JrW Julia Zorthian, 9*, Greenwich, CT           8:10  
   43   43  JrM Alex Yu, 9, Greenwich, CT                   8:10  
   10    1  W20 Nancy Delfino, 28*, Greenwich, CT           8:11  
   44   44  JrM Matias Salazar, 8, Greenwich, CT            8:12  
   45   45  JrM Austin Ali, 8, Greenwich, CT                8:16  
   46   46  JrM Brian Haughn, 7, Fairfield, CT              8:18  
   47   47  JrM Matthew Halper, 10, Greenwich, CT           8:18  
   11   10  JrW Emily Corelli, 8*, White Plains, NY         8:19  
   12   11  JrW Naho Kataoka, 12*, Cos Cob, CT              8:20  
   48   48  JrM Steven Michaud, 6, Greenwich, CT            8:22  
   13   12  JrW Maddy Hanrahan, 9*, Greenwich, CT           8:24  
   49   49  JrM Thomas Baietto, 7, Greenwich, CT            8:25  
   50   50  JrM Logan Carbaugh, 8, Katonah, NY              8:26  
   51   51  JrM Casey Rawson, 9, Norwalk, CT                8:28  
   52   52  JrM Sam Palmer, 8, Old Greenwich, CT            8:28  
   53   53  JrM Tate Knight, 6, Bloomfield,CT               8:29  
   54   54  JrM Anders Mikkelsen, 9, Greenwich, CT          8:30  
   55   55  JrM Nicky Viceconte, 8, Riverside, CT           8:31  
   56   56  JrM Rydta Ishizuka, 8, Cos Cob, CT              8:36  
   14   13  JrW Kate Henderson, 9*, Larchmont, NY           8:37  
   15   14  JrW Jennifer Hilibrand, 8*, Greenwich, CT       8:37  
   57   57  JrM Chris Alimena, 9, Rye, NY                   8:42  
   16   15  JrW Camille Matonis, 9*, Greenwich, CT          8:42  
   17   16  JrW Garrett Blackmar, 9*                        8:43  
   58   58  JrM Philip Dunay, 8, Cos Cob, CT                8:43  
   18   17  JrW Kaitlyn Baietto, 10*, Greenwich, CT         8:45  
   19   18  JrW Anna Harrison, 9*, Greenwich, CT            8:47  
   20   19  JrW Britt Mikkelsen, 6*, Greenwich, CT          8:47  
   21   20  JrW Samantha Hill, 9*, Greenwich, CT            8:49  
   59   59  JrM Ted Murphy, 7, Greenwich, CT                8:49  
   22   21  JrW Carly Downs, 9*, Greenwich, CT              8:50  
   23   22  JrW Ingraham, 9*                                8:50  
   24   23  JrW Allie Haid, 9*                              8:51  
   60   60  JrM Marc Byrnes, 8, Rye, NY                     8:51  
   25   24  JrW Nicole Desantis, 8*, Greenwich, CT          8:52  
   61   61  JrM Colin Ng, 8, Cos Cob, CT                    8:52  
   26   25  JrW Gabrielle Levion, 10*, Pound Ridge          8:52  
   62   62  JrM Jake Tennenbaum, 7, Cos Cob, CT             9:04  
   63   63  JrM Ryan Nardi, 8, New York, NY                 9:08  
   64   64  JrM Pierce Chapin, 5, Cos Cob, CT               9:10  
   27   26  JrW Lindsay Nielsen, 8*, Greenwich, CT          9:11  
   28   27  JrW Emily Milbauer, 11*, Greenwich, CT          9:14  
   65   65  JrM Shel Rawson, 6, Norwalk, CT                 9:15  
   66   66  JrM Hank Stocker, 8, Cos Cob, CT                9:16  
   67   67  JrM Bryce Scarfone, 9, Greenwich, CT            9:21  
   29   28  JrW Britt Smith, 9*, Cos Cob, CT                9:21  
   30   29  JrW Kerrin Haas, 10*, Stamford, CT              9:22  
   68   68  JrM Michael Mossman, 6, Greenwich, CT           9:22  
   69   69  JrM Benjamin Wilbanks, 10, Old Greenwich, CT    9:23  
   31   30  JrW Alexa Murray, 6*, Greenwich, CT             9:24  
   70   70  JrM Christopher Viceconte, 11, Riverside, CT    9:26  
   71   71  JrM Danielle Pelora, 7, Riverside, CT           9:28  
   72   72  JrM Rosh Lodato, 7, Greenwich, CT               9:28  
   73   73  JrM Jack Fay, 8, New Rochelle, NY               9:29  
   74   74  JrM Johnathan Studwell, 10                      9:30  
   32   31  JrW Matilda Pecover, 8*, Greenwich, CT          9:31  
   33   32  JrW Johanna Matson , 10*, Cos Cob, CT           9:32  
   75   75  JrM Hunter Massad, 9, Greenwich, CT             9:32  
   76   76  JrM Jack Driscoll, 8, OlD                       9:34  
   77   77  JrM Rj Bracchitta, 9, Greenwich, CT             9:34  
   78   78  JrM Alec Viceconte, 6                           9:35  
   34   33  JrW Katey Hopper, 9*, Cos Cob, CT               9:39  
   79   79  JrM Joshua Meier, 6, New Canaan, CT             9:44  
   80   80  JrM Adam Halper, 7, Greenwich, CT               9:47  
   81   81  JrM James Brett, 6, Greenwich, CT               9:48  
   35   34  JrW Jeanna Bracchitta, 10*, Greenwich, CT       9:48  
   36   35  JrW Sarah Prazmark, 9*, Greenwich, CT           9:52  
   82   82  JrM Kris Scarfone, 5, Greenwich, CT             9:54  
   83   83  JrM Patrick Hanrahan, 7, Greenwich, CT          9:57  
   84   84  JrM Tucker Massad, 9, Greenwich, CT             10:01  
   85   85  JrM Conor Fay, 6, New Rochelle, NY              10:02  
   86   86  JrM Alex Porter, 5, Ridgefield, CT              10:04  
   37   36  JrW Holly Petterson, 10*                        10:05  
   87   87  JrM William Evans, 6, Greenwich, CT             10:07  
   38   37  JrW Carly Pace, 6*, New Rochelle, NY            10:13  
   88   88  JrM Joaquin Jerez, 5, Greenwich, CT             10:18  
   39   38  JrW Maggie Evans, 8*, Greenwich, CT             10:23  
   89   89  JrM Kenneth Dorian, 5, Riverside, CT            10:23  
   40   39  JrW Lindsey Russo, 10*, Norwalk, CT             10:29  
   90   90  JrM Brandt Hipp, 7, Old Greenwich, CT           10:30  
   41   40  JrW Darby Schumacher, 7*                        10:33  
   91   91  JrM Alex Baietto, 5, Greenwich, CT              10:44  
   42   41  JrW Caroline Muller, 6*, New Canaan             10:45  
   92   92  JrM Alix Charles, 6, Bronxville, NY             10:46  
   93   93  JrM Andrew Mossman, 9, Greenwich, CT            10:48  
   43   42  JrW Chloe Matonis, 6*, Greenwich, CT            10:48  
   94   94  JrM Michael Coords, 6, New Rochelle, NY         10:49  
   95   95  JrM Robert Porter, 9                            10:51  
   44   43  JrW Annie Walker, 6*, Greenwich, CT             11:05  
   96   96  JrM Johnathan Gerkin, 9, Greenwich, CT          11:07  
   97   97  JrM Marc Dudzik, 9, Greenwich, CT               11:09  
   98    1  M30 Peter Hodge, 35, Cos Cob, CT                11:09  
   99   98  JrM James Dudzik, 5, Greenwich, CT              11:22  
   45   44  JrW Emily Holzberg, 5*, HaRrison Ny             11:30  
  100   99  JrM Andrew Day, 6, Cos Cob, CT                  11:55  
  101    1  M40 James DeAnda, 40, Greenwich, CT             11:56  
  102  100  JrM Walker Dempsey, 7, Greenwich, CT            11:57  
  103  101  JrM Taylor Moore, 6, Greenwich, CT              11:58  
  104  102  JrM John Block, 14, Riverside, CT               11:59  
   46   45  JrW Brooke Miller, 5*, Greenwich, CT            12:00  
  105    2  M30 Rob Moore, 36, Greenwich, CT                12:00  
   47   46  JrW Tyler Grant, 6*, Greenwich, CT              12:01  
   48   47  JrW Vicki Schiaffo, 12*, Greenwich, CT          12:02  
  106  103  JrM Harrison Cole, 5, Greenwich, CT             12:04  
  107  104  JrM Addison Yu, 5, Greenwich, CT                12:09  
  108  105  JrM Alexander Cole, 8, Greenwich, CT            12:14  
  109  106  JrM Patrick Santini, 6, Ridgefield, CT          12:15  
  110  107  JrM Tommy Grunow, 7, Riverside, CT              12:18  
  111  108  JrM James Hines, 7, Westport, CT                12:29  
   49   48  JrW Carey Danforth, 6*, Greenwich, CT           12:29  
   50   49  JrW Sydney Curley, 6*, Cos Cob, CT              12:29  
  112  109  JrM Henry Ricciardi, 6, Cos Cob, CT             12:30  
   51   50  JrW Alexandra Studwell, 8*, New York, NY        12:30  
  113  110  JrM Sam Grunow, 8, Riverside, CT                12:31  
   52   51  JrW Elizabeth Meijer, 6*, Essex Fells           12:34  
  114  111  JrM Erik Milbauer, 7, Greenwich, CT             12:50  
  115  112  JrM Charlie Bowers, 4, Stamford, CT             12:54  
  116  113  JrM William Danielsen, 4, Greenwich, CT         12:56  
   53   52  JrW Alyssa McCloskey, 9*, Greenwich, CT         12:58  
   54   53  JrW Faith Morley, 9*, Old Greenwich, CT         13:01  
   55   54  JrW Claudia Miller, 7*, Greenwich, CT           13:07  
   56   55  JrW Honoka Kobayashi, 5*, Riverside, CT         13:08  
  117  114  JrM Paul Williams, 4, Ridgefield, CT            13:16  
  118  115  JrM Thomas Williams, 6, Ridgefield, CT          13:21  
   57   56  JrW Sydney Kay, 8*, Ridgefield, CT              13:27  
  119  116  JrM Grant Wang, 6, Greenwich, CT                13:45  
   58   57  JrW Mallory Madfes, 7*, Greenwich, CT           13:46  
   59   58  JrW Greta Smith, 4*, Cos Cob, CT                13:50  
   60   59  JrW Morgan Fletcher, 4*, Cos Cob, CT            13:51  
   61   60  JrW Danielle Cepelewicz, 8*, Cos Cob, CT        13:54  
  120  117  JrM Ari Cepelewicz, 6, Cos Cob, CT              13:54  
  121  118  JrM Nichael Luisi, 7, Port Chester              14:05  
  122  119  JrM Jared McCloskey, 5, Greenwich, CT           14:17  
  123  120  JrM Richie Pace, 6, New Rochelle, NY            14:21  
  124  121  JrM Sam Turner, 4, Ridgefield, CT               14:36  
  125  122  JrM Julia Luisi, 4, Port Chester                15:07  
  126  123  JrM Henry Carr, 5, Darien, CT                   15:36  
   62   61  JrW Megan Hines, 3*, Stamford, CT               15:36  
   63   62  JrW Morgan Hickey, 3*, Stamford Ct              15:48  
  127  124  JrM John Fullerton, 8, Pelham, NY               15:48  
   64   63  JrW Elizabeth Fullerton, 6*, Pelham, NY         15:49  
   65   64  JrW Lauren Gelfarb, 17*, Rye Brook, NY          16:42  
   66   65  JrW Meghan Meijer, 3*, Essex Fells                
  128  125  JrM Daniel Lewis, 11, Riverside, CT               
  129  126  JrM Andrew Lewis, 8, Riverside, CT                
   67   66  JrW Callie Turner, 2*, Ridgefield, CT             
"*" indicates females
126 finishers among Men 19 & Under
2 finishers among Men 30 - 39
1 finishers among Men 40 - 49
66 finishers among Women 19 & Under
1 finishers among Women 20 - 29
129 male finishers
67 female finishers
196 total finishers

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com