HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Gaylord Hospital
Wallingford, CT - 5 Miles
October 19, 2002

OVERALL WINNERS

Istvan Szabo, Wethersfield, CT - 28:04
Cindy Pomeroy, Windsor Locks, CT -  32:18

Timing & Results by:
Platt Timing Systems (860)645-1476
www.plattsys.com


PLACE FIRST       LAST         TOWN               STATESEX  AGE    TIME     PACE
1     ISTVAN      SZABO        WETHERSFIELD       CT   M    44     28:04    5:36
2     JON         FEARNLEY     NEW BRITAIN        CT   M    35     28:19    5:39
3     FRANK       TIROLETTO    ORANGE             CT   M    42     28:28    5:41
4     RAYMOND     REGAN        NORTH HAVEN        CT   M    35     28:38    5:43
5     PATRICK     SALONIA      NEWINGTON          CT   M    23     29:02    5:48
6     CHARLES     SZILAGYI     WETHERSFIELD       CT   M    35     29:36    5:55
7     JOE         STANLEY      PROSPECT           CT   M    49     31:36    6:19
8     MIKE        BENNETT      WALLINGFORD        CT   M    39     31:45    6:20
9     ERIC        SCHOLZ       CROMWELL           CT   M    51     31:56    6:23
10    CINDY       POMEROY      WINDSOR LOCKS      CT   F    41     32:18    6:27
11    MARTY       SCHAIVONE    BRIDGEPORT         CT   M    48     32:20    6:27
12    WILLIAM     VARHUE       MIDDLETOWN         CT   M    38     32:24    6:28
13    STEVEN      DANNOLTO     CHESHIRE           CT   M    41     32:32    6:30
14    BRIGITTE    BOLTZ        SIMSBURY           CT   F    43     32:50    6:33
15    CHARLES     BUZINSKY     WALLINGFORD        CT   M    56     33:12    6:38
16    ROBERT      DAVIS        NAUGATUCK          CT   M    51     33:26    6:41
17    JEFFREY     KOHAN        WALLINGFORD        CT   M    47     33:28    6:41
18    JOHN        NEWMAN       EAST GRANBY        CT   M    43     33:29    6:41
19    CHARLIE     YESCOTT      UNIONVILLE         CT   M    62     33:48    6:45
20    PAUL        MARLOW       NORTHFORD          CT   M    48     35:00    7:00
21    DAVID       MAY JR       WALLINGFORD        CT   M    31     35:14    7:02
22    JONATHAN    KOHAN        WALLINGFORD        CT   M    40     35:34    7:06
23    RUSS        TEW          WEST HARTFORD      CT   M    59     35:35    7:06
24    RICHARD     DUMONT       MIDDLEBURY         CT   M    57     35:36    7:07
25    KEVIN       PETTIT       THOMASTON          CT   M    30     35:58    7:11
26    JULIE       GELGAUDA     WALLINGFORD        CT   F    49     36:09    7:13
27    JOHN        SIRILLACCI   SOUTHINGTON        CT   M    35     36:35    7:18
28    MARK        WHITMAN      WALLINGFORD        CT   M    41     36:40    7:19
29    JEFF        SILVERMALE   MERIDEN            CT   M    41     36:53    7:22
30    DONALD      CUSACHS      MERIDEN            CT   M    34     37:05    7:24
31    RODNEY      COLE         WALLINGFORD        CT   M    54     37:11    7:26
32    BILL        DAVIS        WALLINGFORD        CT   M    30     37:14    7:26
33    OLIVER      WHITE        GUILFORD           CT   M    53     37:27    7:29
34    JOANNA      LUNDSMAN     CUMBERLAND         ME   F    41     37:44    7:32
35    PAUL        SLEDZIK      STAFFORD SPRINGS   CT   M    47     38:34    7:42
36    BOB         SUTTON       WEST HARTFORD      CT   M    57     38:35    7:42
37    EDWARD      MCCARVER     WALLINGFORD        CT   M    52     38:48    7:45
38    STEVEN      CIZEWSKI     WALLINGFORD        CT   M    48     39:08    7:49
39    PETER       STRUBLE      WALLINGFORD        CT   M    40     39:16    7:50
40    GENNARO     SCHIANO      WALLINGFORD        CT   M    43     39:27    7:53
41    LINDA       LEBEL        YALESVILLE         CT   F    42     39:29    7:53
42    KIRSTY      CRAVEN       NEW BRITAIN        CT   F    32     39:42    7:56
43    JENNIFER    ROBINSON     CHESHIRE           CT   F    31     39:51    7:58
44    JANE        DENNETT      WALLINGFORD        CT   F    43     40:01    8:00
45    NATHAN      IMRE         WATERBURY          CT   M    26     40:45    8:08
46    WILLIAM     BLAKE        WALLINGFORD        CT   M    36     40:55    8:10
47    DAVID       GOLD         MIDDLETOWN         CT   M    47     41:30    8:18
48    BOB         KERLY        HAMDEN             CT   M    46     41:37    8:19
49    RICH        HOLDA        WALLINGFORD        CT   M    44     41:49    8:21
50    MARK        DINELLO      HAMDEN             CT   M    47     42:01    8:24
51    BRAD        LAMBERT      WETHERSFIELD       CT   M    42     42:17    8:27
52    JAMES       MITCHELL     ANSONIA            CT   M    26     42:59    8:35
53    KATIE       JEZEK        TOLLAND            CT   F    24     43:01    8:36
54    STEVEN      SAUVE        OXFORD             CT   M    26     43:03    8:36
55    TONI        SLEITH       MERIDEN            CT   F    38     43:24    8:40
56    JOHN        IVIMEY       CHESTER            CT   M    39     43:29    8:41
57    NOUNGNING   PETIT        THOMASTON          CT   F    28     43:45    8:45
58    TODD        HOWES        PLANTSVILLE        CT   M    27     43:47    8:45
59    DAWN        PELLO        WALLINGFORD        CT   F    35     43:49    8:45
60    KELLY       GOODYEAR     MERIDEN            CT   F    21     43:55    8:46
61    JAN         MCKEOWN      PROSPECT           CT   F    56     43:59    8:47
62    PATRICIA    DUMAS        WALLINGFORD        CT   F    37     44:04    8:48
63    GEORGE      WISLO        NEWINGTON          CT   M    52     44:10    8:50
64    TONY        BOBRIWN      ROCKY HILL         CT   M    59     44:21    8:52
65    DONNA       CRAMMOND     MONROE             CT   F    53     44:28    8:53
66    PATRICK     SNOW         NEWINGTON          CT   M    37     44:59    8:59
67    CLAUDIA     HALLAS       W HARTFORD         CT   F    49     45:11    9:01
68    KATHLEEN    NEELON       WALLINGFORD        CT   F    45     45:13    9:02
69    DAVID       HYMAN        CHESHIRE           CT   M    53     45:15    9:03
70    TRISH       GAZDA                           CT   F    39     45:29    9:05
71    PATTI       DALY         WALLINGFORD        CT   F    39     45:55    9:11
72    LESLIE      TRIPP        WALLINGFORD        CT   M    42     46:49    9:21
73    TERRY       CARBONE      MERIDEN            CT   F    42     46:51    9:22
74    RICHARD     BERNHEIMER   SIMSBURY           CT   M    42     47:34    9:30
75    JEANNE      MULLINS      NORTHFORD          CT   F    32     47:44    9:32
76    MIKE        CARBONE      WALLINGFORD        CT   M    73     47:52    9:34
77    STEPHEN     KENNEY       MERIDEN            CT   M    36     48:06    9:37
78    HEATHER     COLE         MIDDLETOWN         CT   F    25     49:05    9:48
79    AMY         COLE         BRANFORD           CT   F    25     49:06    9:48
80    KAZ         RYBSK        WALLINGFORD        CT   M    48     49:59    9:59
81    DARLA       BIEVENS      CHESHIRE           CT   F    52     50:45    10:08
82    REGINALD    KNIGHT       WALLINGFORD        CT   M    73     51:51    10:22
83    LARRY       LARKIN       SOUTHINGTON        CT   M    76     52:05    10:24
84    G           SCHULZE      GOILFORD           CT   M    51     53:58    10:47
85    REBECCA     SAUVE        OXFORD             CT   F    25     54:39    10:55
86    CLAIRE      SAUVE        OXFORD             CT   F    50     54:57    10:59
87    JOHN        IMRE         BRIDGEPORT         CT   M    50     56:32    11:18
88    BRIAN       NOE          PORTLAND           CT   M    25     1:00:08  12:01
89    MICHAEL     ROGERS       CHESHIRE           CT   M    47     1:01:58  12:23
90    HEIDI       HOLLMANN     HAMDEN             CT   F    25     1:02:57  12:35
91    VINCENT     SHAMANSKY    HANDEN             CT   M    28     1:02:58  12:35
92    ALEXANDRIA  STRATTON     MERIDEN            CT   F    8      1:03:11  12:38
93    DAVID       ROSS         HARWINTON          CT   M    57     1:03:38  12:43
94    KATHERINE   KEYES        WALLINGFORD        CT   F    10     1:27:00  17:23
WHEELCHAIR DIVISION
1     CARLOS      QUILES       MERIDEN            CT   W    21     26:35    5:18
2     ROBERT      JENNER       THOMASTON          CT   W    18     27:42    5:32
3     PAUL        NITZ         AVON               CT   W    33     28:12    5:38
4     RYAN        PELLETIER    COLUMBIA           CT   W    13     33:27    6:41
5     MANDY       HINKEL       MILFORD            CT   W    20     51:35    10:18
6     CYNTHIA     GADOW        FAIRFIELD          CT   W    38     53:08    10:37

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com