HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Jingle Bell Jog
Greenwich, CT - 3 Miles

December 15, 2002

OVERALL WINNERS

Pete Modaferri, New City, NY - 15:55
Jill Vollweiler, Purchase, NY -  17:47

Results by:
Club CT


Sunny, cool (40), dry.

        
          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME    PACE
    1    1  M20 Pete Modafferi, 26, New City, NY            15:55    5:18
    2    1  M40 George Buchanan, 44, Stamford, CT           16:08    5:23
    3    2  M20 Daniel Amrick, 21, Yorktown, NY             16:48    5:36
    4    3  M20 James Ball, 26, Enfield, CT                 17:35    5:51
    5           TURKEY                                      17:41    5:53
    5    2  M40 Joseph Gallucci, 42, New Rochelle, NY       17:42    5:54
    6    3  M40 Frank Male, 42, Colt's Neck, NJ             17:45    5:55
    1    1  W30 Jill Vollweiler, 34*, Purchase, NY          17:47    5:56
    7    1  M30 John Schwartz, 39, Weston, CT               17:56    5:58
    8    2  M30 Mark Desetaulle, 35, Greenwich, CT          18:28    6:09
    9    4  M20 Matt Yardis, 20, Greenwich, CT              18:43    6:14
    2    2  W30 Brooke Garden, 35*, Greenwich, CT           18:48    6:16
   10    3  M30 Lincoln Taylor, 38, Rye, NY                 18:53    6:18
   11    4  M40 Claude Lewis, 44, Yonkers, NY               18:56    6:18
   12    4  M30 Peter Wietfeldt, 37, New Canaan, CT         19:02    6:20
    3    1  W40 Karen Newman, 41*, Old Greenwich, CT        19:07    6:22
    4    3  W30 Heidi Mitchell, 36*, Darien, CT             19:21    6:27
   13    5  M30 Alex Dixon, 31, Greenwich, CT               19:22    6:27
    5    2  W40 Sharon Vos, 48*, Riverside, CT              19:25    6:28
   14    1  M50 John Krasniewicz, 51, Old Greenwich, CT     19:33    6:31
   15    5  M40 Andrew Pisanelli, 40, Ridgefield, CT        19:42    6:34
   16    6  M40 Frank Colella, 40, Scarsdale, NY            19:45    6:35
   17    6  M30 Keith Mitchell, 37, Darien, CT              19:53    6:38
   18    7  M40 Scott Harrison, 48, Darien, CT              20:13    6:44
   19    8  M40 Ed Mally, 41, Westport, CT                  20:16    6:45
   20    7  M30 Nick Giannuzzi, 36, Greenwich, CT           20:17    6:45
   21    1  JrM Michael O'Grady, 18, Greenwich, CT          20:24    6:48
   22    9  M40 Hugo Mujica, 45, Greenwich, CT              20:34    6:51
    6    3  W40 Emmy Stocker, 40*, Greenwich, CT            20:36    6:52
    7    4  W30 Dawn Newsome, 34*, Greenwich, CT            20:49    6:56
   23    5  M20 Bill Bogardus, 25, Stamford, CT             20:56    6:58
   24   10  M40 Andrew Yin, 41, Greenwich, CT               20:57    6:59
   25    6  M20 Chris Hull, 27                              21:02    7:00
    8    5  W30 Maria Nygaard, 36*, Stamford, CT            21:08    7:03
    9    6  W30 Valerie Crowley, 35*, Rowayton, CT          21:21    7:07
   26    2  M50 David Ellioyt, 54, Greenwich, CT            21:28    7:09
   27   11  M40 Robert Bodey, 40, Greenwich, CT             21:33    7:11
   28    1  M60 Michael Goldman, 66, Scarsdale, NY          21:35    7:12
   29   12  M40 Jeffrey Dingwell, 47, Bethlehem, CT         21:40    7:13
   10    4  W40 Sue-Ann Stanton, 40*, Eastchester, NY       21:46    7:15
   30    8  M30 Rob Moore, 36, Greenwich, CT                21:51    7:17
   11    5  W40 Linda Brown, 42*, Rye, NY                   21:55    7:18
   31    2  JrM Jiovanni Garcia, 11, Yonkers, NY            22:02    7:21
   32    9  M30 Jim Muir, 34, Maplewood, NJ                 22:03    7:21
   33   10  M30 David Roth, 38, Greenwich, CT               22:04    7:21
   34   13  M40 Raymond Simon, 42, Greenwich, CT            22:11    7:23
   12    1  JrW Celia Alexander , 17*, Greenwich, CT        22:11    7:24
   13    7  W30 Janet Schatz, 35*, Greenwich, CT            22:13    7:24
   35   14  M40 Gregg Gaulocher, 40, Riverside, CT          22:14    7:25
   36    3  JrM James Case, 12, Old Greenwich, CT           22:16    7:25
   37    3  M50 Geoffrey Steadman, 51, Norwalk, CT          22:30    7:30
   14    8  W30 Sharon Simon, 39*, Darien, CT               22:32    7:30
   38   11  M30 Kristin Desetaulle, 35, Greenwich, CT       22:34    7:31
   39   15  M40 Eben Jones, 42, Greenwich, CT               22:35    7:32
   40   16  M40 Michael Berczuk, 43, Greenwich, CT          22:36    7:32
   41   17  M40 Curtis Fletcher, 47, Cos Cob, CT            22:46    7:35
   42   18  M40 Joost Vos, 49, Riverside, CT                22:49    7:36
   43   12  M30 Steve McLeod, 34, Greenwich, CT             22:50    7:36
   44   19  M40 Robert Coords, 44, New Rochelle, NY         22:55    7:38
   45   13  M30 Richard Tomasetti, 34, Yonkers, NY          23:03    7:41
   15    1  W50 Jane Pearl , 53*, Old Greenwich, CT         23:23    7:48
   46   20  M40 Dave Nardi, 42, New York, NY                23:24    7:48
   47    4  JrM Nicholas Bogartz, 16, Redding, CT           23:26    7:48
   48    4  M50 Gary Esposito, 57, Norwalk, CT              23:31    7:50
   16    6  W40 Linda Putman, 49*, Greenwich, CT            23:34    7:51
   49    7  M20 Robert Morier, 25, Greenwich, CT            23:36    7:52
   50   14  M30 Charles Lynch, 35, Riverside, CT            23:38    7:53
   51    5  M50 Ed Fishel, 52, Wilton, CT                   23:39    7:53
   17    9  W30 Deborah Lynch, 33*, Wilton, CT              23:40    7:53
   52    6  M50 Daniel Assumma, 51, Somers, NY              23:42    7:54
   18    7  W40 Allison Bebo, 41*, Greenwich, CT            23:43    7:54
   53   15  M30 Peter Roseman, 32, Greenwich, CT            23:44    7:55
   19    8  W40 Michelle Kay, 41*, Old Greenwich, CT        23:46    7:55
   54   16  M30 Geoff Schneider, 36, Wilton, CT             23:49    7:56
   20   10  W30 Erika Katz, 35*, Greenwich, CT              23:52    7:57
   21   11  W30 Melinda Nelson, 33*, Greenwich, CT          23:52    7:57
   55    5  JrM Sam Sutton, 15, Riverside, CT               23:53    7:58
   56   17  M30 David Griffin, 35, Port Chester, NY         23:54    7:58
   57    7  M50 Tom Syrstad, 51, Stamford, CT               23:55    7:58
   58    2  M60 Michael Coady, 60, New Canaan, CT           24:00    8:00
   22    1  W20 Katie David, 22*, Greenwich, CT             24:03    8:01
   23   12  W30 Mary Bellofatto, 33*, Port Chester, NY      24:07    8:02
   24    2  W20 Kirsten Fishel, 22*, Wilton, CT             24:08    8:02
   59    8  M50 Derek Harvey, 58, Riverside, CT             24:11    8:04
   25    9  W40 Lisa Fairborne, 41*, White Plains, NY       24:17    8:05
   60   21  M40 Tony Cataland, 48, Greenwich, CT            24:30    8:10
   61   22  M40 Mike Tamborrino, 45, Stamford, CT           24:32    8:10
   62    3  M60 Sean Fogarty, 61, Stamford, CT              24:33    8:11
   26    2  W50 Nancy Voye, 50*, Riverside, CT              24:38    8:12
   27   13  W30 aLison bAdolato, 34*, Goldens Bridge, NY    24:40    8:13
   63   23  M40 Ed Dorian, 48, Riverside, CT                24:41    8:14
   28   14  W30 Sylvanie Wallington, 35*, Old Greenwich, CT 24:45    8:15
   29    3  W20 Erin Caplice, 24*, Greenwich, CT            24:49    8:16
   64    8  M20 Peter Laura, 21, Harrison, NY               24:55    8:18
   65    9  M50 Stanley Rosen, 57, Cos Cob, CT              24:58    8:19
   66   18  M30 Jason Lyder, 31, Port Chester, NY           25:01    8:20
   67   10  M50 John Devlin, 59, Greenwich, CT              25:02    8:21
   30   15  W30 Jocelyn Wietfeldt, 34*, New Canaan, CT      25:06    8:22
   68   19  M30 Chris Clements, 38, Darien, CT              25:08    8:23
   31   16  W30 Beverly Wagner, 39*, Darien, CT             25:14    8:24
   69   11  M50 Dan Morley, 50, Old Greenwich, CT           25:15    8:25
   70   24  M40 Mark Sutton, 44, Riverside, CT              25:22    8:27
   32    4  W20 Dana Carman, 28*, Westport, CT              25:24    8:28
   71    4  M60 John Cook, 67, Stamford Ct                  25:27    8:29
   33    2  JrW Avery O'Grady, 12*, Greenwich, CT           25:38    8:33
   72    9  M20 Bas Van-Thiel, 23, Riverside, CT            25:39    8:33
   73    6  JrM Ben Wilbanks, 10, Old Greenwich, CT         25:40    8:33
   74   25  M40 Chris Capelle, 40, Norwalk, CT              25:45    8:35
   75   12  M50 Richard Grayson, 54, New Rochelle, NY       25:50    8:37
   76    5  M60 Michael Oshaughnessy, 67, Peekskill, NY     25:53    8:38
   77   20  M30 Ben Macinnes, 32, Greenwich, CT             25:56    8:39
   34   10  W40 Barb Amen, 42*, Cos Cob, CT                 25:58    8:39
   78   13  M50 Greg Islan, 55, Riverside, CT               25:59    8:40
   79   26  M40 Paul Alimena, 46, Rye, NY                   26:04    8:41
   35   17  W30 Eileen Ehiers, 35*, Eastchester, NY         26:05    8:42
   80   27  M40 Thomas McCloskey, 42, Greenwich, CT         26:16    8:45
   36   11  W40 Erica Gross, 43*, Wilton, CT                26:18    8:46
   37   12  W40 Kerry Nicholas, 46*, Wilton, CT             26:19    8:46
   38   18  W30 Teresa Franchina, 34*, Stamford, CT         26:20    8:46
   39   13  W40 Cathleen Ellsworth, 40*, Greenwich, CT      26:21    8:47
   40   14  W40 Marie Carlson, 43*, New York, NY            26:23    8:47
   81   14  M50 Tom Block, 54, Riverside, CT                26:26    8:48
   41    3  JrW Britta Roosendahl, 11*, Greenwich, CT       26:32    8:50
   42    5  W20 Kim Kremer, 26*, Greenwich, CT              26:33    8:51
   82   21  M30 Jim Klein, 37, Old Greenwich, CT            26:35    8:51
   43   19  W30 Lori Klein, 35*, Old Greenwich, CT          26:42    8:54
   44   15  W40 Bibiana Heymann, 43*                        26:44    8:54
   83   10  M20 William Edson, 28, Greenwich, CT            26:48    8:56
   45    6  W20 Sage Bryson, 29*, Greenwich, CT             26:49    8:56
   84   22  M30 David Morris, 30, Wilton, CT                26:50    8:57
   46    7  W20 Kirsten Salley, 26*, Ridgefield, CT         26:52    8:57
   85   23  M30 Christine Stotesbery, 37, Greenwich, CT     26:53    8:58
   86    7  JrM Dan Wilbanks, 7, Old Greenwich, CT          26:56    8:59
   87   28  M40 Neil Feldman, 41, Stamford, CT              26:57    8:59
   47   20  W30 Laty Young , 37*, Norwalk, CT               26:59    8:59
   88   24  M30 Michael Russell, 38, Ridgefield, CT         27:03    9:01
   48   16  W40 Amy Andrews, 44*, Old Greenwich, CT         27:11    9:04
   89   29  M40 Thomas Blumenthal, 45, Rye, NY              27:12    9:04
   49   17  W40 Teryl Elliot, 47*, Greenwich, CT            27:17    9:05
   50   18  W40 Maria Brancaccio, 42*, Cos Cob, CT          27:20    9:07
   51    3  W50 Jane Jarrow, 52*, Bloomfield,CT             27:22    9:07
   90    8  JrM Brandt Hipp, 7, Old Greenwich, CT           27:39    9:13
   91   15  M50 Louis Hipp, 53, Old Greenwich, CT           27:40    9:13
   52   19  W40 Anne Danielsen, 40*, Greenwich, CT          27:43    9:14
   53    8  W20 Fiona O'Reilly, 25*, Stamford, CT           27:48    9:16
   92   25  M30 Dennis Leonard, 34, Norwalk, CT             27:50    9:16
   54   21  W30 Cindy Riley, 37*, Stamford, CT              27:58    9:19
   93   30  M40 Roger Roosendahl, 42, Greenwich, CT         28:04    9:21
   55   22  W30 Diane Lyder, 35*, Port Chester, NY          28:05    9:21
   94    9  JrM Billy Brancaccio, 13, Cos Cob, CT           28:06    9:22
   56   23  W30 Yvette Auyeung, 33*, New York, NY           28:10    9:23
   57   20  W40 Jo Davis, 42*, Bronxville, NY               28:11    9:24
   58   21  W40 Monique Bongartz, 41*, Redding, CT          28:17    9:26
   95   16  M50 Carl Maresca, 54, Greenwich, CT             28:18    9:26
   96   31  M40 Gene Cleaves, 41, Stamford, CT              28:20    9:26
   59   22  W40 Godeleive Van-Thiel, 48*, Riverside, CT     28:25    9:28
   60    4  JrW Maddy Hanrahan, 9*, Greenwich, CT           28:31    9:30
   97   32  M40 Packy Hanrahan, 46, Greenwich, CT           28:31    9:30
   61    9  W20 Maya Frumkin, 25*, Greenwich, CT            28:32    9:31
   62   10  W20 Carolyn Tetro, 24*, Stamford, CT            28:33    9:31
   63   24  W30 Diane Gwon, 37*, MoUnt Vernon               28:35    9:32
   64   11  W20 Jen Campbell, 26*, Greenwich, CT            28:42    9:34
   98   11  M20 Andrew Jaffe, 29, Greenwich, CT             28:43    9:34
   99   26  M30 John Halpin, 34, Armonk, NY                 28:57    9:39
  100   10  JrM Raymond Simon, 14, Greenwich, CT            29:00    9:40
   65   23  W40 Julie Ann Gallucci, 43*, Greenwich, CT      29:01    9:40
  101   17  M50 Jams Pittignano, 57, Stamford, CT           29:10    9:43
  102   27  M30 Vincent Pittignano, 33, Stamford, CT        29:11    9:44
   66   25  W30 Beth Macinnes, 35*, Greenwich, CT           29:12    9:44
   67    4  W50 Sharon Powers, 51*, Wallingford, CT         29:13    9:44
   68   26  W30 Elizabeth Badia, 33*, Rye, NY               29:14    9:44
  103   12  M20 Joseph Chu, 23, Greenwich, CT               29:15    9:45
  104   33  M40 Edmund Charles, 44, Bronxville, NY          29:16    9:45
  105   13  M20 Michael Suchy, 24, Greenwich, CT            29:20    9:46
   69   27  W30 Cara Cambria, 34*, New Rochelle, NY         29:20    9:47
  106   28  M30 Eric Handler, 38, New Rochelle, NY          29:22    9:47
  107   29  M30 Matt Diamond, 36, Old Greenwich, CT         29:23    9:47
  108   30  M30 Suann Ingle, 37, Rowayton, CT               29:32    9:50
   70    1  W60 Vera Lane, 64*, Old Greenwich, CT           29:36    9:52
  109   31  M30 James Hagland, 39, Greenwich, CT            29:37    9:52
  110   18  M50 Patrick Bogartz, 52, Redding, CT            29:42    9:54
   71   28  W30 Alexis Voulgaris, 33*, Old Greenwich, CT    29:58    9:59
  111   32  M30 Nathaniel Wilson, 31, Greenwich, CT         30:00   10:00
  112   33  M30 Gary Scott, 34, Greenwich, CT               30:01   10:00
   72   29  W30 Jennifer Jackino, 34*, Greenwich, CT        30:02   10:00
   73   24  W40 Anne Pfetsch, 42*, Riverside, CT            30:04   10:01
  113   19  M50 Michael Twarkins, 52, EasT Hartford, CT     30:11   10:03
  114   34  M30 John Breny, 34, Bridgeport, CT              30:20   10:07
   74   25  W40 Cheryl Johnson-Simon, 42*, Greenwich, CT    30:25   10:08
  115   11  JrM Austin Simon, 12, Greenwich, CT             30:26   10:09
  116   20  M50 George Calandros, 55, Mt. Vernon, NY        30:32   10:10
   75    2  W60 Peggy Dickinson, 62*, Greenwich, CT         30:36   10:12
   76    5  W50 Janet Triplett, 58*, Stamford, CT           30:43   10:14
  117   12  JrM Luca Signorina, 8, Greenwich, CT            30:57   10:19
  118   35  M30 Carl Smith, 34, Greenwich, CT               31:33   10:31
  119   21  M50 Joe Murphy, 58, Greenwich, CT               31:34   10:31
  120   13  JrM Michael McQuiston, 9, Greenwich, CT         31:38   10:33
  121   34  M40 Alex McQuiston , 46, Greenwich, CT          31:40   10:33
  122   14  JrM Hunter Massad, 9, Greenwich, CT             31:44   10:35
  123   35  M40 John Massad, 41, Greenwich, CT              31:45   10:35
   77   30  W30 Maria Socci, 30*, Norwalk, CT               31:45   10:35
   78   12  W20 Rebekah Habinowski, 29*, Greenwich, CT      31:48   10:36
   79   31  W30 Caroline Cardona, 31*, Stamford, CT         32:03   10:41
   80    3  W60 Natalie Schaffer, 60*, Greenwich, CT        32:06   10:42
  124   36  M40 Jim Powers, 42, Cos Cob, CT                 32:17   10:46
   81   26  W40 Carol Raitanen, 45*, Greenwich, CT          32:25   10:48
   82   32  W30 Sandra Sparks, 39*, Riverside, CT           32:30   10:50
   83   33  W30 Ursula Cornely, 37*, Mt. Vernon, NY         32:32   10:51
  125    6  M60 Michael Carrington, 60, Mamaroneck, NY      32:33   10:51
   84    6  W50 Amy Cohn, 56*, White Plains, NY             32:36   10:52
   85   27  W40 Mary-Alice Sabatino, 45*, Ridgefield, CT    32:58   10:59
  126   36  M30 Bill Frost, 32, East Norwalk, CT            33:14   11:04
  127   37  M30 Eric Lovas, 31, EasT Norwalk, CT            33:15   11:05
   86   34  W30 Caryn Friedland, 30*, Tarrytown, NY         33:16   11:05
   87    5  JrW Johanna Mattson, 9*, Cos Cob, CT            33:31   11:10
  128   38  M30 Dean Young, 36, Norwalk, CT                 33:32   11:11
  129   15  JrM Erik Roosendahl, 7, Greenwich, CT           33:45   11:15
   88   28  W40 Ellen Downing, 40*, Bronxville, NY          33:46   11:15
  130   22  M50 Anson Smith, 56, Wallingford, CT            33:52   11:17
  131   37  M40 James Kassaris, 42, Cos Cob, CT             34:08   11:23
  132   16  JrM Rj Braccitta, 9, Greenwich, CT              34:28   11:29
   89   29  W40 Theresa Braccitta, 45*, Greenwich, CT       34:29   11:30
  133   23  M50 Ralph Sabatino , 58, Ridgefield, CT         34:32   11:30
   90    6  JrW Britt Smith, 9*, Cos Cob, CT                34:53   11:38
  134   24  M50 Donald Smith, 50, Cos Cob, CT               36:16   12:05
   91   30  W40 Kathleen O'Connor, 49*, White Plains, NY    39:04   13:01
  135   38  M40 Steven Buffone , 44, Greenwich, CT          39:20   13:06
   92    7  JrW Elizabeth Buffone, 11*, Greenwich, CT       39:29   13:09
  136   17  JrM Douglas Buffone, 14, Greenwich, CT          39:32   13:10
   93    4  W60 Ollie Carrington, 60*, Mamaroneck, NY       40:09   13:23
  137   39  M30 Roger Johnson, 39, New Rochelle, NY         40:36   13:32
   94   13  W20 Shelly Flint , 24*, Greenwich, CT           40:38   13:33
   95    5  W60 Marla Leamon, 78*, Cos Cob, CT              40:39   13:33
   96   31  W40 Patti Tower, 40*, Greenwich, CT             40:42   13:34
   97   35  W30 Laura Gorman, 34*, Greenwich, CT            40:43   13:34
  138   18  JrM Timothy yerma, 11, Stamford, CT             40:47   13:36
  139   19  JrM Kyle Yerma, 13, Stamford, CT                40:48   13:36
  140   40  M30 Thomas Yerma, 35, Stamford, CT              40:49   13:36
   98   32  W40 Angela Hyland, 47*, Greenwich, CT           40:59   13:39
   99   33  W40 Loretta Yerma, 43*, Stamford, CT            41:01   13:40
  100   34  W40 Karen Granucci, 47*, Rye, NY                42:55   14:18
  101   35  W40 Barbara Buffone, 45*, Greenwich, CT         42:56   14:19
  141   20  JrM Christopher Buffone, 9, Greenwich, CT       42:57   14:19
  102   14  W20 Kristin Zisson, 29*, Greenwich, CT          44:45   14:55
  142    7  M60 Bill Zisson, 61, Greenwich, CT              44:48   14:56
  143    1  M70 David Peabody, 73, Greenwich, CT            51:09   17:03
  144    2  M70 Philo Smith, 75, Greenwich, CT              51:10   17:03
  145    3  M70 Joseph Gordon, 74, Cos Cob, CT              53:54   17:58

"*" indicates females
145 male finishers
102 female finishers
247 total finishers

AGE GROUP FINISHERS
       CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE

Men 19 & Under
   21    1      Michael O'Grady, 18, Greenwich, CT          20:24    6:48
   31    2      Jiovanni Garcia, 11, Yonkers, NY            22:02    7:21
   36    3      James Case, 12, Old Greenwich, CT           22:16    7:25

Men 20 - 29
    1    1      Pete Modafferi, 26, New City, NY            15:55    5:18
    3    2      Daniel Amrick, 21, Yorktown, NY             16:48    5:36
    4    3      James Ball, 26, Enfield, CT                 17:35    5:51

Men 30 - 39
    7    1      John Schwartz, 39, Weston, CT               17:56    5:58
    8    2      Mark Desetaulle, 35, Greenwich, CT          18:28    6:09
   10    3      Lincoln Taylor, 38, Rye, NY                 18:53    6:18

Men 40 - 49
    2    1      George Buchanan, 44, Stamford, CT           16:08    5:23
    5    2      Joseph Gallucci, 42, New Rochelle, NY       17:42    5:54
    6    3      Frank Male, 42, CoLt's Neck, NJ             17:45    5:55

Men 50 - 59
   14    1      John Krasniewicz, 51, Old Greenwich, CT     19:33    6:31
   26    2      David Ellioyt, 54, Greenwich, CT            21:28    7:09
   37    3      Geoffrey Steadman, 51, Norwalk, CT          22:30    7:30

Men 60 - 69
   28    1      Michael Goldman, 66, Scarsdale, NY          21:35    7:12
   58    2      Michael Cody, 60, New Canaan, CT            24:00    8:00
   62    3      Sean Fogarty, 61, Stamford, CT              24:33    8:11

Men 70 & Up
  143    1      David Peabody, 73, Greenwich, CT            51:09   17:03
  144    2      Philo Smith, 75, Greenwich, CT              51:10   17:03
  145    3      Joseph Gordon, 74, Cos Cob, CT              53:54   17:58

Women 19 & Under
   12    1      Celia Alexander , 17, Greenwich, CT         22:11    7:24
   33    2      Avery O'Grady, 12, Greenwich, CT            25:38    8:33
   41    3      Britta Roosendahl, 11, Greenwich, CT        26:32    8:50

Women 20 - 29
   22    1      Katie David, 22, Greenwich, CT              24:03    8:01
   24    2      Kirsten Fishel, 22, Wilton, CT              24:08    8:02
   29    3      Erin Caplice, 24, Greenwich, CT             24:49    8:16

Women 30 - 39
    1    1      Jill Vollweiler, 34, Purchase, NY           17:47    5:56
    2    2      Brooke Garden, 35, Greenwich, CT            18:48    6:16
    4    3      Heidi Mitchell, 36, Darien, CT              19:21    6:27

Women 40 - 49
    3    1      Karen Newman, 41, Old Greenwich, CT         19:07    6:22
    5    2      Sharon Vos, 48, Riverside, CT               19:25    6:28
    6    3      Emmy Stocker, 40, Greenwich, CT             20:36    6:52

Women 50 - 59
   15    1      Jane Pearl , 53, Old Greenwich, CT          23:23    7:48
   26    2      Nancy Voye, 50, Riverside, CT               24:38    8:12
   51    3      Jane Jarrow, 52, Bloomfield,CT              27:22    9:07

Women 60 & Up
   70    1      Vera Lane, 64, Old Greenwich, CT            29:36    9:52
   75    2      Peggy Dickinson, 62, Greenwich, CT          30:36   10:12
   80    3      Natalie Schaffer, 60, Greenwich, CT         32:06   10:42

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com