HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

WSSAC
ST Patrick's Day Classic
4 Miles
Fairfield, CT

March 17, 2002

OVERALL WINNERS

Chris Dickerson, Woodbridge, CT - 20:49
Melissa Perkins-Banas, Norwich, CT -  24:01

wssac1.jpg (46302 bytes) wssac2.jpg (53167 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.gif


Overall Finish List


    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Chris Dickerson         Woodbridge  CT      35 ***** M 35-39        20:49    5:12/M
       2    John Cunningham         Bedford Hills  NY   36     1 M 35-39        20:55    5:14/M
       3    Michael Kohlbrenner     Valley Cottage  NY  43     1 M 40-44        21:11    5:18/M
       4    Tim Loh                 Fairfield  CT       17     1 M 13-19        21:21    5:20/M
       5    George Buchanan         Stamford  CT        43     2 M 40-44        21:37    5:24/M
       6    Jonathan Del Cegno      Farmington  CT      16     2 M 13-19        21:44    5:26/M
       7    Jose Brandao            Danbury  CT         44     3 M 40-44        21:47    5:27/M
       8    Bob Stack               Gales Ferry  CT     45     1 M 45-49        21:48    5:27/M
       9    Randall White           Upper Saddle River  46     2 M 45-49        21:53    5:28/M
      10    John Weselcouch         Fairfield  CT       17     3 M 13-19        21:55    5:29/M
      11    Dale Richardson         Trumbull  CT        41     4 M 40-44        22:24    5:36/M
      12    Rick Pingmore           Elmwood Park  NJ    43     5 M 40-44        22:29    5:37/M
      13    Ej Reilly               Fairfield  CT       17     4 M 13-19        22:32    5:38/M
      14    Anthony Watson          Brooklyn  NY        43     6 M 40-44        22:33    5:38/M
      15    Charles Hornak          Hamden  CT          34     1 M 30-34        22:39    5:40/M
      16    Justin Hatchimonji      Fairfield  CT       16     5 M 13-19        22:40    5:40/M
      17    Brad Charron            West Haven  CT      47     3 M 45-49        22:41    5:40/M
      18    Frank Tiroletto         Orange  CT          42     7 M 40-44        22:48    5:42/M
      19    Elliott Rogers          Southport  CT       51     1 M 50-54        22:50    5:43/M
      20    Joe Jeraci              Brewster  NY        35     2 M 35-39        22:50    5:43/M
      21    Angelo Costa            North Bergen  NJ    44     8 M 40-44        22:56    5:44/M
      22    Carl Barone             Trumbull  CT        46     4 M 45-49        22:56    5:44/M
      23    Lindsay D'Anna          Storrs  CT           0     1 M  0- 1        23:05    5:46/M
      24    Bill Borla              Torrington  CT      62     1 M 60-64        23:10    5:48/M
      25    Ian Frankel             Madison  CT         44     9 M 40-44        23:11    5:48/M
      26    Raymond Regan           North Haven  CT     34     2 M 30-34        23:22    5:51/M
      27    Brian Coe               Trumbull  CT        39     3 M 35-39        23:24    5:51/M
      28    Keith Moody             Orange  CT          35     4 M 35-39        23:26    5:52/M
      29    Ryan Smith              Fairfield  CT       16     6 M 13-19        23:31    5:53/M
      30    Tom Chiarella           Oxford  CT          40    10 M 40-44        23:33    5:53/M
      31    Jeff Johnson            Wallingford  CT     36     5 M 35-39        23:43    5:56/M
      32    Paul Moyse              Monroe  CT          48     5 M 45-49        23:46    5:57/M
      33    Jeffrey Vrudny          Minneapolis  MN     37     6 M 35-39        23:48    5:57/M
      34    John Dicarlo            Wolcott  CT         50     2 M 50-54        23:52    5:58/M
      35    Thomas Hiten            Cheshire  CT        51     3 M 50-54        23:57    5:59/M
      36    Melissa Perkins-Banas   Norwich  CT         31 ***** F 30-34        24:01    6:00/M
      37    Mark Uliasz             Oxford  CT          51     4 M 50-54        24:02    6:01/M
      38    Ted Hall                Redding  CT         28     1 M 25-29        24:11    6:03/M
      39    Gary Du Bois            Milford  CT         44    11 M 40-44        24:12    6:03/M
      40    Michael Ruospo          Stratford  CT       37     7 M 35-39        24:14    6:04/M
      41    Brian Fidler            West Haven  CT      31     3 M 30-34        24:17    6:04/M
      42    Alan Distassio          Fairfield  CT       32     4 M 30-34        24:18    6:05/M
      43    Gary Freilich           Stamford  CT        16     7 M 13-19        24:21    6:05/M
      44    Charles Emerson         Stratford  CT       18     8 M 13-19        24:27    6:07/M
      45    Michael O' Malley       Southport  CT       49     6 M 45-49        24:29    6:07/M
      46    Jorge Rabat Jr          Hartford  CT        37     8 M 35-39        24:31    6:08/M
      47    Bridget Murphy          Stratford  CT       11     1 F  2-12        24:38    6:10/M
      48    Justin Myers            New Haven  CT       17     9 M 13-19        24:43    6:11/M
      49    Brandon Carius          Stratford  CT       17    10 M 13-19        24:44    6:11/M
      50    Bree Murphy             Stratford  CT       12     2 F  2-12        24:45    6:11/M
      51    jim fortuna                                 39     9 M 35-39        24:47    6:12/M
      52    Samuel Paul             West Hartford  CT   39    10 M 35-39        24:48    6:12/M
      53    Matthew Alander         Hamden  CT          16    11 M 13-19        25:08    6:17/M
      54    David Collins           Fairfield  CT       16    12 M 13-19        25:11    6:18/M
      55    Craig Clark             Hamden  CT          15    13 M 13-19        25:12    6:18/M
      56    Albert Post             Orange  CT          43    12 M 40-44        25:15    6:19/M
      57    Robert Inghilterra      Katonah  NY         45     7 M 45-49        25:16    6:19/M
      58    Brooke Garden           Greenwich  CT       34     1 F 30-34        25:17    6:19/M
      59    Mark Turkington         Bolton  CT          57     1 M 55-59        25:20    6:20/M
      60    Timothy Worley          Wilton  CT          37    11 M 35-39        25:27    6:22/M
      61    Vic Swaller             Stratford  CT       51     5 M 50-54        25:28    6:22/M
      62    John Lindsay            Fairfield  CT        0     2 M  0- 1        25:29    6:22/M
      63    Angela Zielinski        Southport  CT       28     1 F 25-29        25:30    6:23/M
      64    Dan Williams            Milford  CT         41    13 M 40-44        25:31    6:23/M
      65    John Muir               West Haven  CT      40    14 M 40-44        25:34    6:24/M
      66    Peter Varone            Shelton  CT         44    15 M 40-44        25:36    6:24/M
      67    Alison Quelch           Cheshire  CT        39     1 F 35-39        25:37    6:24/M
      68    Dan German              Newtown  CT         40    16 M 40-44        25:38    6:25/M
      69    James Whalen            Danbury  CT         0      3 M  0- 1        25:40    6:25/M
      70    Karen Newman            Old Greenwich  CT   40     1 F 40-44        25:42    6:26/M
      71    Scott Smith             Beacon Falls  CT    34     5 M 30-34        25:44    6:26/M
      72    Anthony Hawkins         New Haven  CT       16    14 M 13-19        25:49    6:27/M
      73    Jonathan Jennings       Naperville  IL      38    12 M 35-39        25:50    6:28/M
      74    nels ylitalo                                27     2 M 25-29        25:51    6:28/M
      75    Peter Hornak            Beacon Falls  CT    38    13 M 35-39        25:54    6:29/M
      76    Rebecca Steinkraus      Sandy Hook  CT      40     2 F 40-44        25:55    6:29/M
      77    Bob Thomas              Fairfield  CT       48     8 M 45-49        25:58    6:30/M
      78    David Grosner           Fairfield  CT       30     6 M 30-34        26:02    6:31/M
      79    Alex Giorgetti          Fairfield  CT       16    15 M 13-19        26:03    6:31/M
      80    Joseph Curley           Stratford  CT       49     9 M 45-49        26:04    6:31/M
      81    Robert G. Davis         Naugatuck  CT       50     6 M 50-54        26:05    6:31/M
      82    Ian Parmiter            Fairfield  CT       44    17 M 40-44        26:07    6:32/M
      83    Raymond Pieck           Stamford  CT        45    10 M 45-49        26:16    6:34/M
      84    Amie SchuMacHer         Wolcott  CT         13     1 F 13-19        26:18    6:35/M
      85    Kurt Bolin              Weston  CT          43    18 M 40-44        26:20    6:35/M
      86    Dixon Paul              Oakland Gardens  NY 50     7 M 50-54        26:22    6:36/M
      87    Stephen Sylvestro       Fairfield  CT       52     8 M 50-54        26:25    6:36/M
      88    Liz Hall                Redding  CT         28     2 F 25-29        26:33    6:38/M
      89    John Remington          Guilford  CT        45    11 M 45-49        26:34    6:39/M
      90    Mindy Struwas           West Haven  CT      49     1 F 45-49        26:35    6:39/M
      91    Pascale Butcher         Fairfield  CT       40     3 F 40-44        26:35    6:39/M
      92    Katie Duffy             Monroe  CT          16     2 F 13-19        26:42    6:41/M
      93    Michael Trokuya         Fairfield  CT       31     7 M 30-34        26:45    6:41/M
      94    Dee Dee Scanlin         Westport  CT        38     2 F 35-39        26:48    6:42/M
      95    Emily Pierce Emah       New Haven  CT       26     3 F 25-29        26:50    6:43/M
      96    Robert Stephenson       Milford  CT         53     9 M 50-54        26:52    6:43/M
      97    Jack Calcutt            Fairfield  CT        0     4 M  0- 1        26:55    6:44/M
      98    Kelly Tiernan           New Rochelle  NY    26     4 F 25-29        27:00    6:45/M
      99    Ray Guido               Shelton  CT         48    12 M 45-49        27:00    6:45/M
     100    Christina Hernandez     Meriden  CT         23     1 F 20-24        27:02    6:46/M
     101    Ron Rembaum             Old Greenwich  CT   56     2 M 55-59        27:04    6:46/M
     102    Ian Critchley           Shelton  CT         45    13 M 45-49        27:06    6:47/M
     103    Jeffrey Stevens         Fairfield  CT       51    10 M 50-54        27:08    6:47/M
     104    Christopher McCarthy    Fairfield  CT       31     8 M 30-34        27:10    6:48/M
     105    Roger Burns             Fairfield  CT       43    19 M 40-44        27:11    6:48/M
     106    Wayne Theriault         Stratford  CT       53    11 M 50-54        27:12    6:48/M
     107    Paul Couzelis           Norwalk  CT         59     3 M 55-59        27:14    6:49/M
     108    Beth Moras              Ridgewood  NJ       43     4 F 40-44        27:15    6:49/M
     109    Linda Cordova           Hamden  CT          36     3 F 35-39        27:16    6:49/M
     110    Sally Simeone           Fairview  NJ        40     5 F 40-44        27:16    6:49/M
     111    Paul Butcher            Fairfield  CT       39    14 M 35-39        27:17    6:49/M
     112    Rebecca McCollum        Monroe  CT          14     3 F 13-19        27:17    6:49/M
     113    Annie Duffy             Monroe  CT          16     4 F 13-19        27:17    6:49/M
     114    Brian Travis            Fairfield  CT       28     3 M 25-29        27:19    6:50/M
     115    Darcy Hughes            Old Greenwich  CT   39     4 F 35-39        27:28    6:52/M
     116    Thomas Bouton           Stratford  CT       46    14 M 45-49        27:29    6:52/M
     117    Andrew Hamilton         Lakeville  CT       16    16 M 13-19        27:30    6:53/M
     118    Joe Schutz              Shelton  CT         40    20 M 40-44        27:30    6:53/M
     119    Robert Sousa            Orange  CT          41    21 M 40-44        27:30    6:53/M
     120    Fred Hudak              Torrington  CT      57     4 M 55-59        27:32    6:53/M
     121    Jeffrey McGregor        Fairfield  CT       26     4 M 25-29        27:34    6:54/M
     122    Peter Metelski          Fairfield  CT       39    15 M 35-39        27:36    6:54/M
     123    Thomas Gardella         Seymour  CT         50    12 M 50-54        27:38    6:55/M
     124    Danny Debalsi           Westport  CT        32     9 M 30-34        27:39    6:55/M
     125    Caroline Kester         Farmington  CT      43     6 F 40-44        27:43    6:56/M
     126    Jeffrey Dingwell        Bethlehem  CT       47    15 M 45-49        27:44    6:56/M
     127    Frank Loh               Trumbull  CT        43    22 M 40-44        27:45    6:56/M
     128    Terri Sonenclar         Mamaroneck  NY      45     2 F 45-49        27:46    6:57/M
     129    Greg Bambach            Fairfield  CT       40    23 M 40-44        27:47    6:57/M
     130    David Hoffmann          Monroe  CT          39    16 M 35-39        27:49    6:57/M
     131    Edward Garden           Greenwich  CT       40    24 M 40-44        27:49    6:57/M
     132    Rich Madden             Glastonbury  CT     40    25 M 40-44        27:51    6:58/M
     133    Lauren Mappa            Fairfield  CT       37     5 F 35-39        27:54    6:59/M
     134    Phillip Cohn            Wilton  CT          25     5 M 25-29        27:58    7:00/M
     135    Tony Samuelian          Milford  CT         55     5 M 55-59        27:58    7:00/M
     136    Richard Pancoast        Stratford  CT       47    16 M 45-49        28:02    7:01/M
     137    Andersonj Do            West Haven  CT      18    17 M 13-19        28:08    7:02/M
     138    Fred Moore              West Haven  CT      14    18 M 13-19        28:10    7:03/M
     139    Jeanne Connelly         Fairfield  CT       27     5 F 25-29        28:13    7:03/M
     140    Bruce Goulart           Newtown  CT         52    13 M 50-54        28:13    7:03/M
     141    Elaine Romano           Middlebury  CT      44     7 F 40-44        28:13    7:03/M
     142    Stephen Lincoln         Trumbull  CT        42    26 M 40-44        28:14    7:04/M
     143    Rodney Cole             Wallingford  CT     54    14 M 50-54        28:15    7:04/M
     144    Paul Heon               Ansonia  CT         45    17 M 45-49        28:16    7:04/M
     145    Peggy Franzis           Fairfield  CT       42     8 F 40-44        28:19    7:05/M
     146    Ronnie Behringer        Norwalk  CT         44     9 F 40-44        28:20    7:05/M
     147    Jim Riley               Greenwich  CT       46    18 M 45-49        28:21    7:05/M
     148    Don Platko              Shelton  CT         60     2 M 60-64        28:24    7:06/M
     149    Kristin Bruzek          Norwalk  CT         28     6 F 25-29        28:25    7:06/M
     150    Gail Jaques Jarvis      Fairfield  CT       42    10 F 40-44        28:26    7:07/M
     151    Steve Mele              Hamden  CT          47    19 M 45-49        28:27    7:07/M
     152    Mark Greene             Westport  CT        40    27 M 40-44        28:29    7:07/M
     153    Steve Carney            West Haven  CT      14    19 M 13-19        28:31    7:08/M
     154    John Keilty             Litchfield  CT      49    20 M 45-49        28:33    7:08/M
     155    Edwin Daymonde          Naugatuck  CT       33    10 M 30-34        28:36    7:09/M
     156    Michael Carius          Stratford  CT       54    15 M 50-54        28:37    7:09/M
     157    Aram Nahabedian         Sandy Hook  CT      50    16 M 50-54        28:39    7:10/M
     158    Ray Rogers              Fairfield  CT       55     6 M 55-59        28:39    7:10/M
     159    Kevin Cammarata         Norwalk  CT         28     6 M 25-29        28:41    7:10/M
     160    Chris Ladd              Norwalk  CT         48    21 M 45-49        28:42    7:11/M
     161    Kevin Mason             Fairfield  CT       36    17 M 35-39        28:44    7:11/M
     162    Al Puches               Redding  CT         54    17 M 50-54        28:45    7:11/M
     163    Richard O' Neil         Seymour  CT         48    22 M 45-49        28:47    7:12/M
     164    Joe Raposa              Fairfield  CT       44    28 M 40-44        28:47    7:12/M
     165    David Ferrante          Madison  CT         42    29 M 40-44        28:48    7:12/M
     166    Michael Goldman         Scarsdale  NY       65     1 M 65-69        28:48    7:12/M
     167    Christine Asaro         Trumbull  CT        33     2 F 30-34        28:49    7:12/M
     168    Jim Wackerman           Fairfield  CT       31    11 M 30-34        28:50    7:13/M
     169    John Anzalone           Fairfield  CT       36    18 M 35-39        28:53    7:13/M
     170    Frank Iovino            Fairfield  CT       42    30 M 40-44        28:55    7:14/M
     171    Patrick Bosse           Fairfield  CT       41    31 M 40-44        28:57    7:14/M
     172    Jon Berg                Monroe  CT          47    23 M 45-49        29:02    7:16/M
     173    George Geer             Derby  CT           48    24 M 45-49        29:03    7:16/M
     174    Alesia Batsiiutava                          22     2 F 20-24        29:03    7:16/M
     175    Sharon Gosha            Trumbull  CT        48     3 F 45-49        29:05    7:16/M
     176    Dannie Williams         Bridgeport  CT      17    20 M 13-19        29:12    7:18/M
     177    Frank Lang              Seymour  CT         62     3 M 60-64        29:15    7:19/M
     178    Jack Doyle              Hamden  CT          62     4 M 60-64        29:20    7:20/M
     179    John Zenner             Fairfield  CT       34    12 M 30-34        29:21    7:20/M
     180    Gary Berman             Westport  CT        37    19 M 35-39        29:21    7:20/M
     181    David Jagger            Westport  CT        32    13 M 30-34        29:21    7:20/M
     182    Nancy Vasta             Stamford  CT        44    11 F 40-44        29:24    7:21/M
     183    Ned Dwelle              Fairfield  CT       39    20 M 35-39        29:24    7:21/M
     184    Mike Pisani             Stratford  CT       59     7 M 55-59        29:25    7:21/M
     185    Raymond Kreiger         Derby  CT           39    21 M 35-39        29:28    7:22/M
     186    Paul Downs              Mamaroneck  NY      39    22 M 35-39        29:29    7:22/M
     187    Keith Broderick         Fairfield  CT       33    14 M 30-34        29:29    7:22/M
     188    Mike Slinko             Bridgeport  CT      18    21 M 13-19        29:31    7:23/M
     189    Michael Flanagan        Stratford  CT       50    18 M 50-54        29:31    7:23/M
     190    Way Hedding             Niantic  CT         52    19 M 50-54        29:33    7:23/M
     191    Kieran McTague          Fairfield  CT       43    32 M 40-44        29:33    7:23/M
     192    Edward Roche            Clinton  CT         36    23 M 35-39        29:35    7:24/M
     193    Ray Acunto              Stratford  CT       32    15 M 30-34        29:38    7:25/M
     194    Scott Sterner           Fairfield  CT       33    16 M 30-34        29:41    7:25/M
     195    Kimberly Crehan         Fairfield  CT       16     5 F 13-19        29:41    7:25/M
     196    Michele Sileo           West Haven  CT      15     6 F 13-19        29:43    7:26/M
     197    Bruce Carney            West Haven  CT      16    22 M 13-19        29:44    7:26/M
     198    Leah Barlow             Southport  CT       15     7 F 13-19        29:44    7:26/M
     199    Caitlin Bradley         Fairfield  CT       15     8 F 13-19        29:44    7:26/M
     200    Steven Struwas          West Haven  CT      49    25 M 45-49        29:45    7:26/M
     201    Bob Goldblatt           New Canaan  CT      61     5 M 60-64        29:48    7:27/M
     202    Matt Robertson          Darien  CT          45    26 M 45-49        29:50    7:28/M
     203    John Steele             New Haven  CT       43    33 M 40-44        29:54    7:29/M
     204    Joe Gueterman           Fairfield  CT       32    17 M 30-34        29:55    7:29/M
     205    Del Desousa             Milford  CT         50    20 M 50-54        29:56    7:29/M
     206    Susan Zuckerman         Fairfield  CT       49     4 F 45-49        29:57    7:29/M
     207    Ed Matson               Stratford  CT       47    27 M 45-49        29:57    7:29/M
     208    Mitch Lewis             Fairfield  CT       31    18 M 30-34        29:58    7:30/M
     209    Theresa Voytek          Glastonbury  CT     38     6 F 35-39        30:00    7:30/M
     210    Bryan Thompson          Fairfield  CT       35    24 M 35-39        30:00    7:30/M
     211    Yves McGale             New Canaan  CT      39    25 M 35-39        30:01    7:30/M
     212    Christopher Lanzano     Fairfield  CT       44    34 M 40-44        30:02    7:31/M
     213    Cynthia Scannell        Middlebury  CT      44    12 F 40-44        30:07    7:32/M
     214    Leslie Pavel            Trumbull  CT        44    13 F 40-44        30:08    7:32/M
     215    Dan Clark               Southwick  MA       49    28 M 45-49        30:10    7:33/M
     216    Mary Kate Dolan Reese   Fairfield  CT       27     7 F 25-29        30:10    7:33/M
     217    Jordan George           Larchmont  NY       40    35 M 40-44        30:10    7:33/M
     218    Emily Slager            Fairfield  CT       24     3 F 20-24        30:12    7:33/M
     219    Brian Russell           Fairfield  CT       34    19 M 30-34        30:13    7:33/M
     220    William McLaughlin      Norwalk  CT         64     6 M 60-64        30:15    7:34/M
     221    Chris Allen             Trumbull  CT        45    29 M 45-49        30:16    7:34/M
     222    Geno Concepcion         Middlebury  CT      48    30 M 45-49        30:17    7:34/M
     223    Bob Breyer              Stratford  CT       61     7 M 60-64        30:18    7:35/M
     224    Joseph Brady            Fairfield  CT       43    36 M 40-44        30:19    7:35/M
     225    Randy Levine            New York  NY        32    20 M 30-34        30:19    7:35/M
     226    Greg Levine             New York  NY        34    21 M 30-34        30:20    7:35/M
     227    William Seanor          Fairfield  CT       36    26 M 35-39        30:20    7:35/M
     228    Joe Wall                Fairfield  CT       50    21 M 50-54        30:22    7:36/M
     229    Katharine Radziewicz    Fairfield  CT       42    14 F 40-44        30:22    7:36/M
     230    Michael Lennhoff        Fairfield  CT       42    37 M 40-44        30:23    7:36/M
     231    Jonathan Ramirez        Fairfield  CT       16    23 M 13-19        30:23    7:36/M
     232    Ken O' Donnell          Marblehead  MA      35    27 M 35-39        30:25    7:36/M
     233    Sue Schiavi             Oxford  CT          42    15 F 40-44        30:27    7:37/M
     234    Sal Rapaccioulo         New Haven  CT       54    22 M 50-54        30:29    7:37/M
     235    Jeannine Salveson       Fairfield  CT       39     7 F 35-39        30:30    7:38/M
     236    Victoria Beauchemin     Sandy Hook  CT      37     8 F 35-39        30:32    7:38/M
     237    Jeff Glans              Southport  CT       43    38 M 40-44        30:33    7:38/M
     238    Dawn Hudak              Monroe  CT          15     9 F 13-19        30:35    7:39/M
     239    Emily Schmitt           Monroe  CT          17    10 F 13-19        30:36    7:39/M
     240    Sharron Steere          Trumbull  CT        39     9 F 35-39        30:37    7:39/M
     241    Frank O'Meara                               57     8 M 55-59        30:39    7:40/M
     242    Sarah Bollman           Fairfield  CT       37    10 F 35-39        30:40    7:40/M
     243    Sean Fogarty            Stamford  CT        60     8 M 60-64        30:41    7:40/M
     244    Mary Jane Kovaleski     Fairfield  CT       39    11 F 35-39        30:43    7:41/M
     245    Donna Stephens          Annapolis  MD       42    16 F 40-44        30:43    7:41/M
     246    Gordon Yeager           Stamford  CT        33    22 M 30-34        30:44    7:41/M
     247    Kevin Early             Monroe  CT          45    31 M 45-49        30:44    7:41/M
     248    Michelle Clark          New Haven  CT       29     8 F 25-29        30:47    7:42/M
     249    Ted Parker              Fairfield  CT       51    23 M 50-54        30:52    7:43/M
     250    Ben Maelunss            Greenwich  CT       31    23 M 30-34        30:54    7:44/M
     251    Alexander Iljin         Orange  CT          60     9 M 60-64        30:55    7:44/M
     252    Dave Craven             Trumbull  CT        35    28 M 35-39        30:57    7:44/M
     253    Frank Jozefick          Ansonia  CT         36    29 M 35-39        30:59    7:45/M
     254    Antonio Lepore          Hartford  CT        40    39 M 40-44        31:03    7:46/M
     255    Christopher Harris      Southington  CT     34    24 M 30-34        31:05    7:46/M
     256    Kevin Bosse             Stratford  CT       45    32 M 45-49        31:06    7:47/M
     257    Bob Golger              Trumbull  CT        40    40 M 40-44        31:06    7:47/M
     258    Matt Trumbley           Oxford  CT           0     5 M  0- 1        31:07    7:47/M
     259    Pam Shelton             Avon  CT            44    17 F 40-44        31:08    7:47/M
     260    Grace Anderson          Meriden  CT         19    11 F 13-19        31:10    7:48/M
     261    Bill The Thrill Bardani Bridgeport  CT      29     7 M 25-29        31:11    7:48/M
     262    Holly Walczak           Newtown  CT         38    12 F 35-39        31:12    7:48/M
     263    Scott Walker            Fairfield  CT       35    30 M 35-39        31:15    7:49/M
     264    Sharon Simon            Darien  CT          38    13 F 35-39        31:15    7:49/M
     265    Aili Di Bonaventura     Easton  CT          41    18 F 40-44        31:16    7:49/M
     266    Michael Fox             Fairfield  CT       37    31 M 35-39        31:18    7:50/M
     267    Robert Cashel           Fairfield  CT       45    33 M 45-49        31:19    7:50/M
     268    Laurie Trupp            Stratford  CT       44    19 F 40-44        31:21    7:50/M
     269    Phillip Neugebauer      Fairfield  CT       33    25 M 30-34        31:23    7:51/M
     270    George Horbal           Ansonia  CT         53    24 M 50-54        31:24    7:51/M
     271    Joseph Bartolomeo       Fairfield  CT       38    32 M 35-39        31:24    7:51/M
     272    Timothy Mc Cann         Easton  CT          39    33 M 35-39        31:24    7:51/M
     273    Carrie Williams         Fairfield  CT       25     9 F 25-29        31:25    7:51/M
     274    John Donahue            TRUMBULL  CT        43    41 M 40-44        31:25    7:51/M
     275    Brian Schuyler          Stamford  CT        54    25 M 50-54        31:26    7:52/M
     276    Kelly Conte             Sandy Hook  CT      38    14 F 35-39        31:30    7:53/M
     277    Sara Forbes             Branford  CT        43    20 F 40-44        31:31    7:53/M
     278    Brendan Johnston        Fairfield  CT       38    34 M 35-39        31:33    7:53/M
     279    Tina Kao                New Haven  CT       29    10 F 25-29        31:33    7:53/M
     280    Steven Mylon            New Haven  CT       36    35 M 35-39        31:34    7:54/M
     281    mark Jacobs                                  1     6 M  0- 1        31:35    7:54/M
     282    Christine Carolan       San Francisco  CA   34     3 F 30-34        31:35    7:54/M
     283    Joseph Palumbo          Tolland  CT         56     9 M 55-59        31:37    7:54/M
     284    Keith Kleps             Fairfield  CT       49    34 M 45-49        31:38    7:55/M
     285    Kim Bartlett            Fairfield  CT       11     3 F  2-12        31:38    7:55/M
     286    David Hamilton          Canaan  CT          55    10 M 55-59        31:39    7:55/M
     287    Robert Auer             Bridgeport  CT      44    42 M 40-44        31:40    7:55/M
     288    Patrick Gormally        Litchfield  CT      54    26 M 50-54        31:40    7:55/M
     289    William Elmslie         Fairfield  CT       37    36 M 35-39        31:42    7:56/M
     290    Paul Mc Hugh            Westport  CT        38    37 M 35-39        31:43    7:56/M
     291    Mark Roberts            Milford  CT         41    43 M 40-44        31:43    7:56/M
     292    John Eustace            Fairfield  CT       34    26 M 30-34        31:44    7:56/M
     293    Kenneth Ghilardi        West Haven  CT      46    35 M 45-49        31:44    7:56/M
     294    Patti Stevenson         Norwalk  CT         30     4 F 30-34        31:45    7:56/M
     295    Ruth Tomalski           Meriden  CT          0     1 F  0- 1        31:45    7:56/M
     296    Richard Ingram          Trumbull  CT        50    27 M 50-54        31:49    7:57/M
     297    James Forde             Stamford  CT        37    38 M 35-39        31:49    7:57/M
     298    Linda Dilworth          Easton  CT          40    21 F 40-44        31:49    7:57/M
     299    Jeff Longcope           Fairfield  CT       48    36 M 45-49        31:50    7:58/M
     300    Mary Anne Rhodes        Vernon  CT          28    11 F 25-29        31:50    7:58/M
     301    Dorothy Lupariello      Shelton  CT         47     5 F 45-49        31:51    7:58/M
     302    Peter Mott              Fairfield  CT       46    37 M 45-49        31:52    7:58/M
     303    Winnie Meza             Fairfield  CT       25    12 F 25-29        31:52    7:58/M
     304    Clare Johnson           Fairfield  CT       50     1 F 50-54        31:53    7:58/M
     305    Paul O'Brien            Trumbull  CT        39    39 M 35-39        31:54    7:59/M
     306    Roger Cyr               Bethel  CT          42    44 M 40-44        31:57    7:59/M
     307    Michael Miller          Hamden  CT          36    40 M 35-39        31:57    7:59/M
     308    Mike Wilbur             Wilton  CT          39    41 M 35-39        31:59    8:00/M
     309    Kathleen Hickey                             35    15 F 35-39        32:00    8:00/M
     310    Shana Motherway         Suffield  CT        33     5 F 30-34        32:01    8:00/M
     311    Terry Tomasko           Stratford  CT       64    10 M 60-64        32:03    8:01/M
     312    Allan Evans             West Haven  CT      57    11 M 55-59        32:03    8:01/M
     313    Jane Hosfelt            Fairfield  CT       43    22 F 40-44        32:03    8:01/M
     314    Patti Tanguay           Fairfield  CT       37    16 F 35-39        32:04    8:01/M
     315    Matthew Berube          Fairfield  CT       32    27 M 30-34        32:05    8:01/M
     316    Ilse Berkeley           Trumbull  CT        59     1 F 55-59        32:06    8:02/M
     317    Dan Quinones            Trumbull  CT        39    42 M 35-39        32:12    8:03/M
     318    Stephen Piserchia       Branford  CT        37    43 M 35-39        32:13    8:03/M
     319    Kate Holstein           Omaha  NE           43    23 F 40-44        32:14    8:04/M
     320    Jean Poodiack           New Fairfield  CT   61     1 F 60-64        32:17    8:04/M
     321    Jack Lynch              Trumbull  CT        32    28 M 30-34        32:19    8:05/M
     322    Laurie Curtin           Greenwich  CT       42    24 F 40-44        32:19    8:05/M
     323    John Timbers            Darien  CT          59    12 M 55-59        32:20    8:05/M
     324    Thomas Blackwell        Fairfield  CT       42    45 M 40-44        32:20    8:05/M
     325    Joe Madaffari           Norwalk  CT         44    46 M 40-44        32:22    8:06/M
     326    Robert Nester           Valley Stream  NY   47    38 M 45-49        32:23    8:06/M
     327    Greg Carney             Fairfield  CT       39    44 M 35-39        32:23    8:06/M
     328    Leo Disorbo             Derby  CT           40    47 M 40-44        32:24    8:06/M
     329    Ryan Balis              Trumbull  CT        18    24 M 13-19        32:25    8:06/M
     330    Kathleen Donahue        Danbury  CT         44    25 F 40-44        32:25    8:06/M
     331    Steven Mattus           Fairfield  CT       31    29 M 30-34        32:29    8:07/M
     332    Christina Rice          Fairfield  CT       31     6 F 30-34        32:35    8:09/M
     333    Ray Agostino            Orange  CT          63    11 M 60-64        32:36    8:09/M
     334    Julie Yanacheck         Fairfield  CT       30     7 F 30-34        32:37    8:09/M
     335    Gary Bozel              Fairfield  CT       27     8 M 25-29        32:37    8:09/M
     336    Michael MacCarone       Bridgeport  CT      52    28 M 50-54        32:38    8:10/M
     337    Joe Mc Fadden           Fairfield  CT       17    25 M 13-19        32:38    8:10/M
     338    Adam Barlow             Southport  CT       12     1 M  2-12        32:43    8:11/M
     339    Kim Remetta             Milford  CT         47    39 M 45-49        32:46    8:12/M
     340    Nelson Gonzalez         Fairfield  CT       48    40 M 45-49        32:47    8:12/M
     341    Mark Zilling            Southport  CT       38    45 M 35-39        32:50    8:13/M
     342    Joseph Fetcho           Fairfield  CT       56    13 M 55-59        32:51    8:13/M
     343    Joseph Bentivegna       Fairfield  CT       45    41 M 45-49        32:51    8:13/M
     344    Bruce Goldslager        Orange  CT          50    29 M 50-54        32:52    8:13/M
     345    Andrew Sheppard         Madison  CT         41    48 M 40-44        32:57    8:14/M
     346    Mary Ellen Corbiere     Fairfield  CT       45     6 F 45-49        32:57    8:14/M
     347    Angelo Radano           Shelton  CT         18    26 M 13-19        32:59    8:15/M
     348    Rob Morse               New Fairfield  CT   37    46 M 35-39        33:00    8:15/M
     349    Tim Doyle               Fairfield  CT       36    47 M 35-39        33:00    8:15/M
     350    Mark Gonillo            Watertown  CT       40    49 M 40-44        33:02    8:16/M
     351    Liam Donahue            Trumbull  CT        11     2 M  2-12        33:04    8:16/M
     352    Mark Zitko              Meriden  CT         50    30 M 50-54        33:05    8:16/M
     353    Jean Mysogland          Fairfield  CT       36    17 F 35-39        33:07    8:17/M
     354    Cathi Zilling           Southport  CT       36    18 F 35-39        33:09    8:17/M
     355    Rita Concepcion         Middlebury  CT      44    26 F 40-44        33:10    8:18/M
     356    Blaine Ward             Fairfield  CT       23     4 F 20-24        33:13    8:18/M
     357    Benjamin Martin         Wallingford  CT     27     9 M 25-29        33:13    8:18/M
     358    Jaime Mauritz           Trumbull  CT        24     5 F 20-24        33:15    8:19/M
     359    Taralynn Oatrick        Fairfield  CT       36    19 F 35-39        33:16    8:19/M
     360    Julia Walsh             Fairfield  CT       13    12 F 13-19        33:18    8:20/M
     361    Melissa Sterlekar       Fairfield  CT       22     6 F 20-24        33:18    8:20/M
     362    Al Chameides            Trumbull  CT        71     1 M 70-99        33:19    8:20/M
     363    Andrew Edwards          Brookfield  CT      19    27 M 13-19        33:20    8:20/M
     364    Cathleen Simpson        Bridgeport  CT      40    27 F 40-44        33:21    8:20/M
     365    Jim Hollis              Norwalk  CT         28    10 M 25-29        33:22    8:21/M
     366    Sabine Luttenschlager   Danbury  CT         46     7 F 45-49        33:22    8:21/M
     367    David Schneider         Fairfield  CT       29    11 M 25-29        33:23    8:21/M
     368    Jeffrey Lawrence        Monroe  CT          41    50 M 40-44        33:23    8:21/M
     369    Sarah Tomalski          Stamford  CT         0     2 F  0- 1        33:25    8:21/M
     370    Jennifer Cullinan       Bridgeport  CT      31     8 F 30-34        33:26    8:22/M
     371    Leslie Cullinan         Fairfield  CT       38    20 F 35-39        33:26    8:22/M
     372    John Da Ponte           Stratford  CT       53    31 M 50-54        33:28    8:22/M
     373    Maureen Whyte           Pleasantville  NY   40    28 F 40-44        33:30    8:23/M
     374    Jim Bardwell            Fairfield  CT       36    48 M 35-39        33:34    8:24/M
     375    Joe Gillis              Stratford  CT       33    30 M 30-34        33:34    8:24/M
     376    Jane Walsh              Fairfield  CT       41    29 F 40-44        33:35    8:24/M
     377    Megan Fleming           Bridgeport  CT      31     9 F 30-34        33:36    8:24/M
     378    Shane Wood              Bridgeport  CT      31    31 M 30-34        33:36    8:24/M
     379    Monica Roche            Fairfield  CT       62     2 F 60-64        33:37    8:24/M
     380    Karl Salvati            North Haven  CT     48    42 M 45-49        33:37    8:24/M
     381    Ann Mulcahy             Fairfield  CT       28    13 F 25-29        33:39    8:25/M
     382    Bob Poodiack            New Fairfield  CT   65     2 M 65-69        33:41    8:25/M
     383    Debbie Barlow           Trumbull  CT        41    30 F 40-44        33:44    8:26/M
     384    Debbie Barlow           Trumbull  CT        41    31 F 40-44        33:47    8:27/M
     385    Bryan Smith             Bridgeport  CT      36    49 M 35-39        33:48    8:27/M
     386    Rich Franzis            Fairfield  CT       45    43 M 45-49        33:51    8:28/M
     387    Andy Pfau               Monroe  CT          34    32 M 30-34        33:52    8:28/M
     388    Heather Thomas          Bethel  CT          36    21 F 35-39        33:53    8:28/M
     389    Bob Graham              Stratford  CT       52    32 M 50-54        33:54    8:29/M
     390    Victor Ambrosino        Shelton  CT         49    44 M 45-49        33:54    8:29/M
     391    Bill Rehm               Stratford  CT       50    33 M 50-54        33:55    8:29/M
     392    David Aston             Fairfield  CT       33    33 M 30-34        33:56    8:29/M
     393    Manny Moura             Shelton  CT         37    50 M 35-39        33:57    8:29/M
     394    Eileen Madafarri        Norwalk  CT         40    32 F 40-44        33:59    8:30/M
     395    Joseph Connolly         Naugatuck  CT       38    51 M 35-39        33:59    8:30/M
     396    Shash Patel             Stratford  CT       28    12 M 25-29        34:00    8:30/M
     397    Mark Loguidice          Southport  CT       46    45 M 45-49        34:00    8:30/M
     398    Diana Merango           Pleasantville  NY   41    33 F 40-44        34:01    8:30/M
     399    Tr Lutco                Fairfield  CT       36    22 F 35-39        34:01    8:30/M
     400    Susan Rosenberg         Orange  CT          49     8 F 45-49        34:01    8:30/M
     401    Louis Pizzoli           Monroe  CT          39    52 M 35-39        34:02    8:31/M
     402    Colette Anderson                            45     9 F 45-49        34:02    8:31/M
     403    Robert Horowitz         Fairfield  CT       27    13 M 25-29        34:03    8:31/M
     404    Tom O'Connor            Stratford  CT       49    46 M 45-49        34:05    8:31/M
     405    Jane Shaw               Newtown  CT         33    10 F 30-34        34:07    8:32/M
     406    Leslie Ford             Bridgeport  CT      27    14 F 25-29        34:08    8:32/M
     407    Brett Thompson          Beacon Falls  CT    27    14 M 25-29        34:09    8:32/M
     408    Terry Clancy            Fairfield  CT       41    51 M 40-44        34:11    8:33/M
     409    Cheryl Hawthorne        Fairfield  CT       39    23 F 35-39        34:18    8:35/M
     410    Corrie Raphael          Fairfield  CT       29    15 F 25-29        34:19    8:35/M
     411    Stacey Fonas            Milford  CT         36    24 F 35-39        34:20    8:35/M
     412    Ray Chase               Fairfield  CT       38    53 M 35-39        34:21    8:35/M
     413    Bill Bennett            Stratford  CT       58    14 M 55-59        34:22    8:36/M
     414    Tony Edwards            Brookfield  CT      50    34 M 50-54        34:23    8:36/M
     415    Terrence Tanguay        Fairfield  CT       36    54 M 35-39        34:28    8:37/M
     416    James Hodska            Stratford  CT       59    15 M 55-59        34:29    8:37/M
     417    Lauren Taylor           Fairfield  CT       38    25 F 35-39        34:33    8:38/M
     418    Diane Vulcano           Danbury  CT         46    10 F 45-49        34:35    8:39/M
     419    Thomas Sullivan         Stratford  CT       42    52 M 40-44        34:40    8:40/M
     420    Louise Rothwell         Fairfield  CT       30    11 F 30-34        34:41    8:40/M
     421    Claudia Sammartano      Fairfield  CT       40    34 F 40-44        34:44    8:41/M
     422    meredith Buckley                            27    16 F 25-29        34:44    8:41/M
     423    Ken Buckley                                 60    12 M 60-64        34:44    8:41/M
     424    Karen Selavka           Stratford  CT       47    11 F 45-49        34:47    8:42/M
     425    Michael Kupson          Milford  CT         50    35 M 50-54        34:50    8:43/M
     426    Thomas Farley           Fairfield  CT       40    53 M 40-44        34:51    8:43/M
     427    Laura Farley            Fairfield  CT       39    26 F 35-39        34:51    8:43/M
     428    Katherine Metelski      Fairfield  CT       46    12 F 45-49        34:52    8:43/M
     429    John Coleman            Trumbull  CT        45    47 M 45-49        34:53    8:43/M
     430    Dany Noel               Woodbridge  CT      39    27 F 35-39        34:55    8:44/M
     431    Eric Ciolino            New Haven  CT       34    34 M 30-34        34:55    8:44/M
     432    Pat Mariano             Cheshire  CT        50     2 F 50-54        34:56    8:44/M
     433    Mary Tinti              Fairfield  CT       23     7 F 20-24        34:59    8:45/M
     434    Beth Bike               Stratford  CT       32    12 F 30-34        35:02    8:46/M
     435    Martine Costello        Fairfield  CT       37    28 F 35-39        35:02    8:46/M
     436    Joe Habansky            Stratford  CT       50    36 M 50-54        35:02    8:46/M
     437    James Corbiere          Fairfield  CT       47    48 M 45-49        35:04    8:46/M
     438    Victoria Negri          Orange  CT          15    13 F 13-19        35:05    8:46/M
     439    Kumar Rajan             Bridgeport  CT      28    15 M 25-29        35:06    8:47/M
     440    Richard Zbrozek         Berlin  CT          55    16 M 55-59        35:08    8:47/M
     441    Steven Charles          Somers  NY          29    16 M 25-29        35:11    8:48/M
     442    Robert Duran            Fairfield  CT       37    55 M 35-39        35:12    8:48/M
     443    Mark Feinberg           Fairfield  CT       46    49 M 45-49        35:13    8:48/M
     444    Ken McKey               East Haven  CT      51    37 M 50-54        35:13    8:48/M
     445    George Franco           Bridgeport  CT      44    54 M 40-44        35:14    8:49/M
     446    Jason Drexel            Stamford  CT        25    17 M 25-29        35:15    8:49/M
     447    Sandra O'Brien          Killingworth  CT    41    35 F 40-44        35:18    8:50/M
     448    John Williamson         Westport  CT        45    50 M 45-49        35:18    8:50/M
     449    Kate Young              New Canaan  CT      32    13 F 30-34        35:19    8:50/M
     450    Ken Ziman               Orange  CT          55    17 M 55-59        35:19    8:50/M
     451    John Mc Namara          Fairfield  CT       42    55 M 40-44        35:21    8:50/M
     452    Neal Wellins            Chesire  CT         58    18 M 55-59        35:22    8:51/M
     453    Catherine Austin        Cheshire  CT        46    13 F 45-49        35:23    8:51/M
     454    Tara Nucera             Fairfield  CT       24     8 F 20-24        35:23    8:51/M
     455    Ken Wosczyna            Norwalk  CT         27    18 M 25-29        35:24    8:51/M
     456    Brian Cronin            Fairfield  CT       26    19 M 25-29        35:25    8:51/M
     457    Lu Anne Roy             Bridgeport  CT      47    14 F 45-49        35:25    8:51/M
     458    Thomas Conley           Fairfield  CT       47    51 M 45-49        35:26    8:52/M
     459    Elizabeth Neugebauer    Fairfield  CT       32    14 F 30-34        35:29    8:52/M
     460    Frederick Mesinger      Fairfield  CT       42    56 M 40-44        35:32    8:53/M
     461    David Lucia             Fairfield  CT       36    56 M 35-39        35:33    8:53/M
     462    Kara Wayne              Fairfield  CT       29    17 F 25-29        35:36    8:54/M
     463    Nell-Ayn Lynch          Trumbull  CT        32    15 F 30-34        35:36    8:54/M
     464    Allan Roth              Trumbull  CT        42    57 M 40-44        35:37    8:54/M
     465    Leigh Hannum            Fairfield  CT       41    58 M 40-44        35:39    8:55/M
     466    Diane Raposa            Stamford  CT        45    15 F 45-49        35:40    8:55/M
     467    Ron Williams            Milford  CT         45    52 M 45-49        35:41    8:55/M
     468    Kris Pino               Milford  CT         31    16 F 30-34        35:42    8:56/M
     469    Teresa Statkevich       Shelton  CT         32    17 F 30-34        35:46    8:57/M
     470    Pat Scully              Southbury  CT       55     2 F 55-59        35:46    8:57/M
     471    Amy Becker              Fairfield  CT       36    29 F 35-39        35:49    8:57/M
     472    \Leisa Roth                                 42    36 F 40-44        35:52    8:58/M
     473    Janet Voelpert          Shelton  CT         54     3 F 50-54        35:54    8:59/M
     474    Joseph Saccone          Monroe  CT          39    57 M 35-39        35:54    8:59/M
     475    Alice Skelton           Fairfield  CT       41    37 F 40-44        35:55    8:59/M
     476    Kitty Connor            Fairfield  CT       40    38 F 40-44        35:55    8:59/M
     477    Kevin Kiekhafer         West Haven  CT      41    59 M 40-44        35:56    8:59/M
     478    Edward Dyroff           Redding  CT         41    60 M 40-44        35:57    8:59/M
     479    Mark Rosssi             Bridgeport  CT      41    61 M 40-44        35:57    8:59/M
     480    Anne Manning            Rocky Hill  CT      35    30 F 35-39        36:01    9:00/M
     481    Tammy Cheman            Rocky Hill  CT      40    39 F 40-44        36:01    9:00/M
     482    Laurie Danaher          Thomaston  CT       30    18 F 30-34        36:02    9:01/M
     483    Mark Danaher            Thomaston  CT       33    35 M 30-34        36:02    9:01/M
     484    Libby Welke             Southport  CT       14    14 F 13-19        36:03    9:01/M
     485    Nancy Van Deusen        Watertown  CT       53     4 F 50-54        36:04    9:01/M
     486    Jan Engstrom            Fairfield  CT       56    19 M 55-59        36:04    9:01/M
     487    Dan Tirreno             Westport  CT        22     1 M 20-24        36:07    9:02/M
     488    Peter Howard            Monroe  CT          43    62 M 40-44        36:11    9:03/M
     489    Bandit For Dup. Bib# 43                            1    0- 0        36:11    9:03/M
     490    Paul Kiefffer           Thomaston  CT       30    36 M 30-34        36:12    9:03/M
     491    Eric Wolfeiler          Fairfield  CT       35    58 M 35-39        36:13    9:03/M
     492    Gene Riccio             Fairfield  CT       51    38 M 50-54        36:13    9:03/M
     493    Irene Morrison                              36    31 F 35-39        36:15    9:04/M
     494    Carlos Valle            Bridgeport  CT      29    20 M 25-29        36:16    9:04/M
     495    Chuck Wilkerson         Fairfield  CT       38    59 M 35-39        36:18    9:05/M
     496    Kathleen Kane           Fairfield  CT       41    40 F 40-44        36:21    9:05/M
     497    Steph Sileo                                 27    18 F 25-29        36:22    9:06/M
     498    Jeffrey Thompson        Stratford  CT       56    20 M 55-59        36:22    9:06/M
     499    Sara Beckert            Trumbull  CT        25    19 F 25-29        36:25    9:06/M
     500    Barbara Sampson         Stratford  CT       37    32 F 35-39        36:25    9:06/M
     501    Nirvand Beale                               23     9 F 20-24        36:26    9:07/M
     502    Kevin Micinilio         Fairfield  CT       32    37 M 30-34        36:27    9:07/M
     503    Donna Cramond           Monroe  CT          52     5 F 50-54        36:29    9:07/M
     504    Alism Edwards                               51     6 F 50-54        36:29    9:07/M
     505    Carol Overcash          Monroe  CT          38    33 F 35-39        36:30    9:08/M
     506    Maureen Janda           Fairfield  CT       46    16 F 45-49        36:33    9:08/M
     507    Jaime Janda             Fairfield  CT       22    10 F 20-24        36:34    9:09/M
     508    David Yarson            Milford  CT         54    39 M 50-54        36:34    9:09/M
     509    Brian Calcutt           Fairfield  CT        0     7 M  0- 1        36:35    9:09/M
     510    George Ruderman         Fairfield  CT       74     2 M 70-99        36:38    9:10/M
     511    John Calcutt            Fairfield  CT       44    63 M 40-44        36:39    9:10/M
     512    Jennifer Brancato       Westport  CT        28    20 F 25-29        36:41    9:10/M
     513    Martin Warten           Fairfield  CT       38    60 M 35-39        36:42    9:11/M
     514    Dennis Brown            Fairfield  CT       35    61 M 35-39        36:43    9:11/M
     515    Karen Vachon            Fairfield  CT       40    41 F 40-44        36:43    9:11/M
     516    Robert Kubic            Stratford  CT       37    62 M 35-39        36:44    9:11/M
     517    Christine Riniti        Westport  CT        41    42 F 40-44        36:45    9:11/M
     518    Stephanie Hilton        Fairfield  CT       43    43 F 40-44        36:48    9:12/M
     519    Ken Lovell              Hamden  CT          37    63 M 35-39        36:51    9:13/M
     520    Michael Kot             Easton  CT          10     3 M  2-12        36:54    9:14/M
     521    Carol Torcellini        Bethel  CT          51     7 F 50-54        36:55    9:14/M
     522    Robert Glennon          Bridgeport  CT      60    13 M 60-64        36:58    9:15/M
     523    Kevih Shanahan          Fairfield  CT       37    64 M 35-39        36:58    9:15/M
     524    Sharon Sanford          Fairfield  CT       51     8 F 50-54        37:02    9:16/M
     525    Kimberly Jones          Wolcott  CT         33    19 F 30-34        37:14    9:19/M
     526    Stacey Marmora          Ansonia  CT         33    20 F 30-34        37:14    9:19/M
     527    Megan Hannum            Fairfield  CT       41    44 F 40-44        37:23    9:21/M
     528    Laurie Millo            Shelton  CT         30    21 F 30-34        37:25    9:21/M
     529    Arthur Wernicke         Norwalk  CT         59    21 M 55-59        37:25    9:21/M
     530    Brian MacCallum         Norwalk  CT         31    38 M 30-34        37:28    9:22/M
     531    Sheila Clancy           Fairfield  CT       39    34 F 35-39        37:31    9:23/M
     532    Tony Anastio                                54    40 M 50-54        37:32    9:23/M
     533    Kevin Mc Grath          Fairfield  CT       32    39 M 30-34        37:33    9:23/M
     534    Paul Khamarji           Easton  CT          10     4 M  2-12        37:34    9:24/M
     535    Frank Mandanici         Bridgeport  CT      55    22 M 55-59        37:42    9:26/M
     536    Paul Edlund             West Hartford  CT   38    65 M 35-39        37:43    9:26/M
     537    Leo Hudetz              Fairfield  CT       51    41 M 50-54        37:43    9:26/M
     538    Ken Freeland            Stamford  CT        41    64 M 40-44        37:45    9:26/M
     539    Patty Gold              Trumbull  CT        35    35 F 35-39        37:45    9:26/M
     540    Marc Gold               Trumbull  CT        36    66 M 35-39        37:46    9:27/M
     541    Gay Gasser              Fairfield  CT       46    17 F 45-49        37:47    9:27/M
     542    Sheila Cashel           Fairfield  CT       48    18 F 45-49        37:50    9:28/M
     543    Lib Denure              Fairfield  CT       46    19 F 45-49        37:51    9:28/M
     544    Matthew Terry           Southport  CT       38    67 M 35-39        37:52    9:28/M
     545    Jeff Lueth              Fairfield  CT       29    21 M 25-29        37:53    9:28/M
     546    Charlene Calandro       Newtown  CT         36    36 F 35-39        37:55    9:29/M
     547    Diane Martell           New Milford  CT     49    20 F 45-49        37:56    9:29/M
     548    Marilyn Biedrycki       Milford  CT         45    21 F 45-49        37:57    9:29/M
     549    Kevin Smith             Seymour  CT         31    40 M 30-34        38:01    9:30/M
     550    Terry McGrath                               32    22 F 30-34        38:03    9:31/M
     551    Beckey Holt             Milford  CT         23    11 F 20-24        38:05    9:31/M
     552    Lesley Giovanelly       Orange  CT          41    45 F 40-44        38:08    9:32/M
     553    Christine Donahue       Rocky Hill  CT      40    46 F 40-44        38:10    9:33/M
     554    Kelly O'Brien           New Milford  CT     32    23 F 30-34        38:11    9:33/M
     555    Ryan Ganser             Milford  CT         32    41 M 30-34        38:11    9:33/M
     556    Janice Whittleton       Stamford  CT        25    21 F 25-29        38:12    9:33/M
     557    Andrew Kelly            Fairfield  CT       10     5 M  2-12        38:13    9:33/M
     558    Bill Kelly              Fairfield  CT       41    65 M 40-44        38:13    9:33/M
     559    Corey Saccone           Monroe  CT           9     6 M  2-12        38:13    9:33/M
     560    Peter Russell           Southport  CT       38    68 M 35-39        38:14    9:34/M
     561    Kristen McGrath         Bridgeport  CT      33    24 F 30-34        38:14    9:34/M
     562    Frank Consoli           Fairfield  CT       30    42 M 30-34        38:15    9:34/M
     563    John Seres              Bridgeport  CT      70     3 M 70-99        38:23    9:36/M
     564    Carmine Negri           Orange  CT          77     4 M 70-99        38:24    9:36/M
     565    Judy Harrigan           Norwalk  CT         48    22 F 45-49        38:27    9:37/M
     566    Kathy Coarse            Trumbull  CT        35    37 F 35-39        38:30    9:38/M
     567    Barbara Nelson          Fairfield  CT       40    47 F 40-44        38:31    9:38/M
     568    Maurice Mahoney         Stratford  CT       66     3 M 65-69        38:33    9:38/M
     569    Marissa Lilliedahl      Norwalk  CT         20    12 F 20-24        38:36    9:39/M
     570    Sean Lebson             Monsey  NY          33    43 M 30-34        38:37    9:39/M
     571    Bill Miller             New York  NY        33    44 M 30-34        38:37    9:39/M
     572    Scott Lebson            New York  NY        29    22 M 25-29        38:38    9:40/M
     573    Susan Jacobs            Wilton  CT          47    23 F 45-49        38:40    9:40/M
     574    Doris Bowlby            Norwalk  CT         47    24 F 45-49        38:40    9:40/M
     575    Daniel Kane             Fairfield  CT       39    69 M 35-39        38:44    9:41/M
     576    Jennifer Grega          Trumbull  CT        25    22 F 25-29        38:45    9:41/M
     577    Rebecca Page            Stratford  CT       23    13 F 20-24        38:50    9:43/M
     578    Ann Bennett             Stratford  CT       58     3 F 55-59        38:53    9:43/M
     579    Claire Esposito         Greenwich  CT       40    48 F 40-44        38:54    9:44/M
     580    Sharon Powers           Wallingford  CT     50     9 F 50-54        39:00    9:45/M
     581    Melissa Testani         Milford  CT         25    23 F 25-29        39:01    9:45/M
     582    Dennis Pryor            Fairfield  CT       45    53 M 45-49        39:01    9:45/M
     583    Holly Pryor             Fairfield  CT       40    49 F 40-44        39:01    9:45/M
     584    Ian Pryor               Fairfield  CT       10     7 M  2-12        39:02    9:46/M
     585    Alden Pryor             Fairfield  CT        5     8 M  2-12        39:02    9:46/M
     586    David Peck              Fairfield  CT       46    54 M 45-49        39:06    9:47/M
     587    Bemarel Kelley          Fairfield  CT       34    25 F 30-34        39:06    9:47/M
     588    Tina Campolonico                            41    50 F 40-44        39:09    9:47/M
     589    Timothy Weller          Seymour  CT         39    70 M 35-39        39:09    9:47/M
     590    Jim Howard              Shelton  CT         37    71 M 35-39        39:11    9:48/M
     591    Gail Gregory            Framingham  MA      40    51 F 40-44        39:13    9:48/M
     592    Jay Hughes              Monroe  CT          50    42 M 50-54        39:15    9:49/M
     593    Trish Sullivan          Fairfield  CT       35    38 F 35-39        39:16    9:49/M
     594    Michael Kot             Easton  CT          39    72 M 35-39        39:17    9:49/M
     595    Nya Rossi               Stamford  CT        23    14 F 20-24        39:17    9:49/M
     596    John Depuma             Orange  CT          49    55 M 45-49        39:21    9:50/M
     597    Donald Eng              Stratford  CT       52    43 M 50-54        39:22    9:51/M
     598    Carley Welke            Southport  CT       12     4 F  2-12        39:23    9:51/M
     599    Lauren Mollica          Westport  CT        24    15 F 20-24        39:24    9:51/M
     600    Carlos Rodrigues        Westport  CT        28    23 M 25-29        39:24    9:51/M
     601    Anita Michael           Redding  CT         30    26 F 30-34        39:24    9:51/M
     602    Robert Larosa           Fairfield  CT       46    56 M 45-49        39:26    9:52/M
     603    Cathy Zalzta            Bridgeport  CT      45    25 F 45-49        39:27    9:52/M
     604    Michael Giaquinto       Fairfield  CT       51    44 M 50-54        39:28    9:52/M
     605    Jennifer Colman         Norwalk  CT         25    24 F 25-29        39:31    9:53/M
     606    William Gallo           Stamford  CT        27    24 M 25-29        39:32    9:53/M
     607    Mike Abranowitz         Stratford  CT       35    73 M 35-39        39:39    9:55/M
     608    Julia DiMacO            Fairfield  CT       36    39 F 35-39        39:40    9:55/M
     609    Janice Barlow           Southport  CT       44    52 F 40-44        39:40    9:55/M
     610    Bandit Number  9001                                2    0- 0        39:40    9:55/M
     611    Bob Loh                 Trumbull  CT        56    23 M 55-59        39:40    9:55/M
     612    Gene Tiernan            Norwalk  CT         34    45 M 30-34        39:43    9:56/M
     613    David McDonald          Easton  CT          42    66 M 40-44        39:44    9:56/M
     614    Larry Larkin            Southington  CT     76     5 M 70-99        39:45    9:56/M
     615    Jon Perelstein          Stamford  CT        52    45 M 50-54        39:45    9:56/M
     616    Mazie Zdanowich         Fairfield  CT       50    10 F 50-54        39:49    9:57/M
     617    Gary Kupson             Fairfield  CT       52    46 M 50-54        39:56    9:59/M
     618    Bob Gallo               Fairfield  CT       35    74 M 35-39        39:57    9:59/M
     619    Vikki Winks             Stratford  CT       30    27 F 30-34        40:03   10:01/M
     620    Dee Dee Coyne           Shelton  CT         35    40 F 35-39        40:03   10:01/M
     621    Sandra Riccio           Westport  CT        33    28 F 30-34        40:07   10:02/M
     622    John Imre               Bridgeport  CT      49    57 M 45-49        40:09   10:02/M
     623    Brigid Donahue          Trumbull  CT        13    15 F 13-19        40:11   10:03/M
     624    Shannon Halpin          Fairfield  CT       26    25 F 25-29        40:12   10:03/M
     625    Andrew Anderson         Meriden  CT         48    58 M 45-49        40:12   10:03/M
     626    Jon Walker              Fairfield  CT       32    46 M 30-34        40:14   10:04/M
     627    Bridget Walker          Fairfield  CT       29    26 F 25-29        40:14   10:04/M
     628    Sara Herz               Weston  CT          61     3 F 60-64        40:22   10:06/M
     629    Joan Price              Norwalk  CT         60     4 F 60-64        40:26   10:07/M
     630    Frank Manfredi          Stratford  CT       68     4 M 65-69        40:27   10:07/M
     631    Stephen Brown           Fairfield  CT       33    47 M 30-34        40:30   10:08/M
     632    Ann Tramontana          New Haven  CT       49    26 F 45-49        40:31   10:08/M
     633    Anna Carroll                                45    27 F 45-49        40:31   10:08/M
     634    Mark Carroll                                47    59 M 45-49        40:31   10:08/M
     635    Debra Perez             Bridgeport  CT      49    28 F 45-49        40:33   10:08/M
     636    Anna Loper              Fairfield  CT       45    29 F 45-49        40:34   10:09/M
     637    Ed Loper                                     1     8 M  0- 1        40:35   10:09/M
     638    June Campodonico                            38    41 F 35-39        40:35   10:09/M
     639    Hong Zhan               Stamford  CT        32    48 M 30-34        40:36   10:09/M
     640    Dimitra Pardais         Briarcliff Manor  N 30    29 F 30-34        40:37   10:09/M
     641    Martha Brendle          Orlando  FL         35    42 F 35-39        40:46   10:12/M
     642    Maribeth Goulden        Trumbull  CT        43    53 F 40-44        40:50   10:13/M
     643    Kim Coyne-Lupinacci     Trumbull  CT        43    54 F 40-44        40:51   10:13/M
     644    Patrick Lupinacci       Trumbull  CT        13    28 M 13-19        40:52   10:13/M
     645    Kathleen Hubler         Trumbull  CT        43    55 F 40-44        40:53   10:13/M
     646    Brian Murray            Stamford  CT        34    49 M 30-34        41:02   10:16/M
     647    Jorge Valle             Bridgeport  CT      53    47 M 50-54        41:03   10:16/M
     648    Joe Rosa                Trumbull  CT        46    60 M 45-49        41:03   10:16/M
     649    Brad Day                Trumbull  CT        72     6 M 70-99        41:03   10:16/M
     650    Jeff Seith              Orange  CT          29    25 M 25-29        41:04   10:16/M
     651    Jeannine Graf           Fairfield  CT       36    43 F 35-39        41:04   10:16/M
     652    Jim Fedoryk             Fairfield  CT       36    75 M 35-39        41:05   10:16/M
     653    Rebecca Kieffer         Thomaston  CT       30    30 F 30-34        41:08   10:17/M
     654    Lisa Harris                                 35    44 F 35-39        41:08   10:17/M
     655    Maria Bradley           Fairfield  CT       27    27 F 25-29        41:09   10:17/M
     656    Michele Paul            West Hartford  CT   32    31 F 30-34        41:11   10:18/M
     657    Dru Georgiadis          Fairfield  CT       39    45 F 35-39        41:13   10:18/M
     658    Martha Calcutt          Fairfield  CT        0     3 F  0- 1        41:14   10:19/M
     659    Susan Coyne             Fairfield  CT       35    46 F 35-39        41:14   10:19/M
     660    Kevin Coyne             Fairfield  CT       37    76 M 35-39        41:15   10:19/M
     661    Ellen Loguidice         Southport  CT       41    56 F 40-44        41:15   10:19/M
     662    Amy Domeika             Norwalk  CT         29    28 F 25-29        41:16   10:19/M
     663    Maura O'Malley          Bridgeport  CT      46    30 F 45-49        41:18   10:20/M
     664    Jack O'Malley           Bridgeport  CT      15    29 M 13-19        41:19   10:20/M
     665    Susan Brannelly         Bridgeport  CT      40    67 M 40-44        41:19   10:20/M
     666    Eileen Callahan         Fairfield  CT       45    31 F 45-49        41:21   10:20/M
     667    Dan Callahan            Wethersfield  CT    12     9 M  2-12        41:21   10:20/M
     668    Kim Cummings            Fairfield  CT       14    16 F 13-19        41:21   10:20/M
     669    Hannah Lupinacci        Trumbull  CT        14    17 F 13-19        41:22   10:21/M
     670    Patrick Luipinacci                          51    48 M 50-54        41:24   10:21/M
     671    John Ockasi                                 45    61 M 45-49        41:24   10:21/M
     672    Margaret MacDonald                          32    32 F 30-34        41:26   10:22/M
     673    Mike Trumbley           Naugatuck  CT        0     9 M  0- 1        41:31   10:23/M
     674    Larry Colman            Norwalk  CT         52    49 M 50-54        41:34   10:24/M
     675    Nicole Wheel            Stamford  CT        27    29 F 25-29        41:35   10:24/M
     676    Arleen Yacobacci        Derby  CT           38    47 F 35-39        41:36   10:24/M
     677    Carl Yacobacci          Derby  CT           40    68 M 40-44        41:37   10:24/M
     678    Timothy Coe             Trumbull  CT        12    10 M  2-12        41:38   10:25/M
     679    Jennifer Eng            Stratford  CT       16    18 F 13-19        41:42   10:26/M
     680    Gregory Staley          West Hartford  CT   52    50 M 50-54        41:42   10:26/M
     681    Jennifer Shockley       Unionville  CT      28    30 F 25-29        41:46   10:27/M
     682    Danielle Cassidy        New York  NY        29    31 F 25-29        41:51   10:28/M
     683    Sophia Haeri            New Haven  CT       23    16 F 20-24        41:51   10:28/M
     684    Mary Morris             Fairfield  CT       34    33 F 30-34        41:53   10:28/M
     685    Brendan Smyth           Fairfield  CT       33    50 M 30-34        41:54   10:29/M
     686    Stuart Gailey           Guilford  CT        38    77 M 35-39        41:55   10:29/M
     687    Jennifer Smyth          Fairfield  CT       32    34 F 30-34        41:56   10:29/M
     688    Maryellen Voiytek                           61     5 F 60-64        41:57   10:29/M
     689    Richard Tunstall        Trumbull  CT        58    24 M 55-59        41:57   10:29/M
     690    Dean Young              New Canaan  CT      32    51 M 30-34        42:01   10:30/M
     691    Terese Mak              Bridgeport  CT      49    32 F 45-49        42:03   10:31/M
     692    Anne Marie Fox          Westport  CT        33    35 F 30-34        42:07   10:32/M
     693    Patrick Fox             Westport  CT        35    78 M 35-39        42:12   10:33/M
     694    Cheryl Soracco          Fairfield  CT       41    57 F 40-44        42:13   10:33/M
     695    Aryeh Davis                                 45    62 M 45-49        42:14   10:34/M
     696    Liz Reardon                                 44    58 F 40-44        42:18   10:35/M
     697    Christina Szabo         Bridgeport  CT      33    36 F 30-34        42:20   10:35/M
     698    Cheryl Carolan          Fairfield  CT       38    48 F 35-39        42:20   10:35/M
     699    Pam London              Bridgeport  CT      37    49 F 35-39        42:21   10:35/M
     700    Elizabeth Luckie        Bridgeport  CT      37    50 F 35-39        42:22   10:36/M
     701    Audra Scuderi           Milford  CT         24    17 F 20-24        42:23   10:36/M
     702    Sam Tuozzo              Fairfield  CT       24     2 M 20-24        42:24   10:36/M
     703    Katie Bacarella                             15    19 F 13-19        42:24   10:36/M
     704    Ross Bacarella                              39    79 M 35-39        42:31   10:38/M
     705    Robert Gardella         Litchfield  CT      67     5 M 65-69        42:53   10:43/M
     706    Mariah Kachmarik        Fairfield  CT       25    32 F 25-29        42:56   10:44/M
     707    Vincent Descoust        Fairfield  CT       43    69 M 40-44        42:56   10:44/M
     708    Daniel Hilbert          Fairfield  CT       34    52 M 30-34        43:14   10:49/M
     709    Danielle Jelinek        Monroe  CT          26    33 F 25-29        43:24   10:51/M
     710    Russ Chinnilk                               43    70 M 40-44        43:25   10:51/M
     711    Mark Letsch             Fairfield  CT       32    53 M 30-34        43:32   10:53/M
     712    Gary Wikman             Fairfield  CT       49    63 M 45-49        43:36   10:54/M
     713    Ed Butler               Monroe  CT          68     6 M 65-69        43:37   10:54/M
     714    Kim Battista            Bridgeport  CT      39    51 F 35-39        43:38   10:55/M
     715    Leona Ehrlich           Stamford  CT        38    52 F 35-39        43:40   10:55/M
     716    Margaret Calandrelli    Northford  CT       33    37 F 30-34        43:41   10:55/M
     717    Jeanine May             Shelton  CT         33    38 F 30-34        43:46   10:57/M
     718    Herman Bershtein        Hamden  CT          76     7 M 70-99        43:47   10:57/M
     719    Claudia Elmslie         Fairfield  CT       39    53 F 35-39        43:50   10:58/M
     720    Daniel Rosenthal        Newtown  CT         29    26 M 25-29        43:53   10:58/M
     721    Robert Anastasia        Norwalk  CT         32    54 M 30-34        44:02   11:01/M
     722    Robert Hudak            Monroe  CT          52    51 M 50-54        44:06   11:02/M
     723    Sue Guariglia           Monroe  CT          55     4 F 55-59        44:07   11:02/M
     724    Chris Kwong             Southport  CT       43    71 M 40-44        44:08   11:02/M
     725    John Wetmore            Greenwich  CT       43    72 M 40-44        44:11   11:03/M
     726    Participant  1159                            1    10 M  0- 1        44:11   11:03/M
     727    Kelley Orsini           Fairfield  CT       44    59 F 40-44        44:14   11:04/M
     728    Amanda Flanagan         Fairfield  CT       31    39 F 30-34        44:20   11:05/M
     729    Bj Rimel                New Haven  CT       25    34 F 25-29        44:22   11:06/M
     730    John Clancy             Fairfield  CT       13    30 M 13-19        44:22   11:06/M
     731    Heather Van Deusen      Fairfield  CT       42    60 F 40-44        44:23   11:06/M
     732    Robert Saranich         Milford  CT         58    25 M 55-59        44:23   11:06/M
     733    Art Belanger            New Haven  CT       45    64 M 45-49        44:28   11:07/M
     734    Alicia Page             Stratford  CT       18    20 F 13-19        44:51   11:13/M
     735    Julienne LaChance                           10     5 F  2-12        44:51   11:13/M
     736    Basia Caya6                                 47    33 F 45-49        45:00   11:15/M
     737    Ann Onton               Fairfield  CT       58     5 F 55-59        45:01   11:15/M
     738    Michelle Heim                               20    18 F 20-24        45:02   11:16/M
     739    Bill Cullen             Fairfield  CT       49    65 M 45-49        45:07   11:17/M
     740    Denise Zikaras          Shelton  CT         50    11 F 50-54        45:08   11:17/M
     741    Peter Smith             Milford  CT         53    52 M 50-54        45:09   11:17/M
     742    Kim Soracco             Fairfield  CT       14    21 F 13-19        45:14   11:19/M
     743    Eve Holibaugh           Southbury  CT        0     4 F  0- 1        45:15   11:19/M
     744    Amy Holibaugh           Hyde Park  VT        0     5 F  0- 1        45:15   11:19/M
     745    Ryan Liese              Wethersfield  CT    19    31 M 13-19        45:15   11:19/M
     746    Nichole Sawyer          Wethersfield  CT    19    22 F 13-19        45:17   11:19/M
     747    Linda Blackwell         Fairfield  CT       40    61 F 40-44        45:23   11:21/M
     748    Jean Einig              Stratford  CT       41    62 F 40-44        45:28   11:22/M
     749    Julie Demarco           New Canaan  CT      0      6 F  0- 1        45:52   11:28/M
     750    Jed Powers              New Canaan  CT      32    55 M 30-34        45:54   11:29/M
     751    Thomas Trumbley         Mount Vernon  NY     0    11 M  0- 1        46:16   11:34/M
     752    Stacey MacK             Westfield  NJ       25    35 F 25-29        46:59   11:45/M
     753    Kathy Bain              Stratford  CT       52    12 F 50-54        47:22   11:51/M
     754    Beth Stites             Bridgeport  CT      53    13 F 50-54        47:23   11:51/M
     755    Colleen Deliberti       Fairfield  CT       42    63 F 40-44        47:32   11:53/M
     756    Hilary Carr             Fairfield  CT       45    34 F 45-49        47:32   11:53/M
     757    Cheryl Carolan          Fairfield  CT       38    54 F 35-39        47:34   11:54/M
     758    McKenzie Bepko          Monroe  CT          15    23 F 13-19        47:46   11:57/M
     759    Bil Bepko               Monroe  CT          47    66 M 45-49        47:47   11:57/M
     760    Margot Hayward          Westport  CT        68     1 F 65-69        47:47   11:57/M
     761    Emma Clancy             Fairfield  CT       11     6 F  2-12        47:56   11:59/M
     762    Cheryl Carolan          Fairfield  CT       38    55 F 35-39        48:08   12:02/M
     763    Jackie Abelli           Cheshire  CT        38    56 F 35-39        48:13   12:03/M
     764    John Kiely              Bridgeport  CT      57    26 M 55-59        48:21   12:05/M
     765    Howard Laks             Greenwich  CT       50    53 M 50-54        49:15   12:19/M
     766    Ed Perkowski            Stratford  CT       47    67 M 45-49        50:04   12:31/M
     767    Shah Sonal                                  26    36 F 25-29        51:42   12:56/M
     768    Joseph Berry                                26    27 M 25-29        52:05   13:01/M
     769    Susan Connelly          Fairfield  CT       38    57 F 35-39        52:10   13:03/M
     770    Brian Russell           Fairfield  CT       24     3 M 20-24        52:19   13:05/M
     771    Michael Esch            Wallingford  CT     36    80 M 35-39        53:48   13:27/M
     772    Elaine Ingram           Trumbull  CT        51    14 F 50-54      1:00:29   15:07/M
     773    David Peabody           Greenwich  CT       73     8 M 70-99     99:99:59          

Age Division Results


Overall Female Winner

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Melissa Perkins-Banas   Norwich  CT        31       36        24:01    6:00/M

Women 12 & Under

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Bridget Murphy          Stratford  CT      11       47        24:38    6:10/M
       2    Bree Murphy             Stratford  CT      12       50        24:45    6:11/M
       3    Kim Bartlett            Fairfield  CT      11      285        31:38    7:55/M

Women 13 to 19

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Amie SchuMacHer         Wolcott  CT        13       84        26:18    6:35/M
       2    Katie Duffy             Monroe  CT         16       92        26:42    6:41/M
       3    Rebecca McCollum        Monroe  CT         14      112        27:17    6:49/M

Women 20 to 24

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Christina Hernandez     Meriden  CT        23      100        27:02    6:46/M
       2    Alesia Batsiiutava                         22      174        29:03    7:16/M
       3    Emily Slager            Fairfield  CT      24      218        30:12    7:33/M

Women 25 to 29

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Angela Zielinski        Southport  CT      28       63        25:30    6:23/M
       2    Liz Hall                Redding  CT        28       88        26:33    6:38/M
       3    Emily Pierce Emah       New Haven  CT      26       95        26:50    6:43/M

Women 30 to 34

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Brooke Garden           Greenwich  CT      34       58        25:17    6:19/M
       2    Christine Asaro         Trumbull  CT       33      167        28:49    7:12/M
       3    Christine Carolan       San Francisco  CA  34      282        31:35    7:54/M

Women 35 to 39

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Alison Quelch           Cheshire  CT       39       67        25:37    6:24/M
       2    Dee Dee Scanlin         Westport  CT       38       94        26:48    6:42/M
       3    Linda Cordova           Hamden  CT         36      109        27:16    6:49/M

Women 40 to 44

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Karen Newman            Old Greenwich  CT  40       70        25:42    6:26/M
       2    Rebecca Steinkraus      Sandy Hook  CT     40       76        25:55    6:29/M
       3    Pascale Butcher         Fairfield  CT      40       91        26:35    6:39/M

Women 45 to 49

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Mindy Struwas           West Haven  CT     49       90        26:35    6:39/M
       2    Terri Sonenclar         Mamaroneck  NY     45      128        27:46    6:57/M
       3    Sharon Gosha            Trumbull  CT       48      175        29:05    7:16/M

Women 50 to 54

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Clare Johnson           Fairfield  CT      50      304        31:53    7:58/M
       2    Pat Mariano             Cheshire  CT       50      432        34:56    8:44/M
       3    Janet Voelpert          Shelton  CT        54      473        35:54    8:59/M

Women 55 to 59

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Ilse Berkeley           Trumbull  CT       59      316        32:06    8:02/M
       2    Pat Scully              Southbury  CT      55      470        35:46    8:57/M
       3    Ann Bennett             Stratford  CT      58      578        38:53    9:43/M

Women 60 to 64

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Jean Poodiack           New Fairfield  CT  61      320        32:17    8:04/M
       2    Monica Roche            Fairfield  CT      62      379        33:37    8:24/M
       3    Sara Herz               Weston  CT         61      628        40:22   10:06/M

Women 65 to 69

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Margot Hayward          Westport  CT       68      760        47:47   11:57/M

Overall Male Winner

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Chris Dickerson         Woodbridge  CT     35        1        20:49    5:12/M

Men 12 & Under

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Adam Barlow             Southport  CT      12      338        32:43    8:11/M
       2    Liam Donahue            Trumbull  CT       11      351        33:04    8:16/M
       3    Michael Kot             Easton     CT      10      520        36:54    9:14/M

Men 13 to 19

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Tim Loh                 Fairfield  CT      17        4        21:21    5:20/M
       2    Jonathan Del Cegno      Farmington  CT     16        6        21:44    5:26/M
       3    John Weselcouch         Fairfield  CT      17       10        21:55    5:29/M

Men 20 to 24

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Dan Tirreno             Westport  CT       22      487        36:07    9:02/M
       2    Sam Tuozzo              Fairfield  CT      24      702        42:24   10:36/M
       3    Brian Russell           Fairfield  CT      24      770        52:19   13:05/M

Men 25 to 29

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Ted Hall                Redding  CT        28       38        24:11    6:03/M
       2    nels ylitalo                               27       74        25:51    6:28/M
       3    Brian Travis            Fairfield  CT      28      114        27:19    6:50/M

Men 30 to 34

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Charles Hornak          Hamden  CT         34       15        22:39    5:40/M
       2    Raymond Regan           North Haven  CT    34       26        23:22    5:51/M
       3    Brian Fidler            West Haven  CT     31       41        24:17    6:04/M

Men 35 to 39

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    John Cunningham         Bedford Hills  NY  36        2        20:55    5:14/M
       2    Joe Jeraci              Brewster  NY       35       20        22:50    5:43/M
       3    Brian Coe               Trumbull  CT       39       27        23:24    5:51/M

Men 40 to 44

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Michael Kohlbrenner     Valley Cottage  NY 43        3        21:11    5:18/M
       2    George Buchanan         Stamford  CT       43        5        21:37    5:24/M
       3    Jose Brandao            Danbury  CT        44        7        21:47    5:27/M

Men 45 to 49

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Bob Stack               Gales Ferry  CT    45        8        21:48    5:27/M
       2    Randall White           Upper Saddle River 46        9        21:53    5:28/M
       3    Brad Charron            West Haven  CT     47       17        22:41    5:40/M

Men 50 to 54

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Elliott Rogers          Southport  CT      51       19        22:50    5:43/M
       2    John Dicarlo            Wolcott  CT        50       34        23:52    5:58/M
       3    Thomas Hiten            Cheshire  CT       51       35        23:57    5:59/M

Men 55 to 59

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Mark Turkington         Bolton  CT         57       59        25:20    6:20/M
       2    Ron Rembaum             Old Greenwich  CT  56      101        27:04    6:46/M
       3    Paul Couzelis           Norwalk  CT        59      107        27:14    6:49/M

Men 60 to 64

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Bill Borla              Torrington  CT     62       24        23:10    5:48/M
       2    Don Platko              Shelton  CT        60      148        28:24    7:06/M
       3    Frank Lang              Seymour  CT        62      177        29:15    7:19/M

Men 65 to 69

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Michael Goldman         Scarsdale  NY      65      166        28:48    7:12/M
       2    Bob Poodiack            New Fairfield  CT  65      382        33:41    8:25/M
       3    Maurice Mahoney         Stratford  CT      66      568        38:33    9:38/M

Men 70 and over

Place    Name                    City             Age   Overall       Time      Pace
       1    Al Chameides            Trumbull  CT       71      362        33:19    8:20/M
       2    George Ruderman         Fairfield  CT      74      510        36:38    9:10/M
       3    John Seres              Bridgeport  CT     70      563        38:23    9:36/M

WSSAC ST Patricks 1 Mile 1 Mile Youth Race

Overall Finish List

Note: Places and times may not be accurate. Select times used to complete full results.
If you are missing/or your time/place is incorrect and you wish to be listed,
please email tom@hitekracing.com with info and we will investigate and correct.

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Duncan Keith            Fairfield  CT       11 ***** M  0-99       6:40.9    6:40/M
       2    Matt Deliberti          Fairfield  CT       12 ***** M  0-99       6:45.1    6:45/M
       3    Brendan Lane            Southport  CT       12 ***** M  0-99       6:51.2    6:51/M
       4    Joshua Cornwall         East Berlin  CT     13 ***** M  0-99       6:56.8    6:56/M
       5    Samantha Simon          Darien  CT          10 ***** F  0-99       6:58.0    6:58/M
       6    Andrew Cardone          Fairfield  CT       10 ***** M  0-99       7:01.8    7:01/M
       7    Sarah Duffy             Fairfield  DE       10 ***** F  0-99       7:02.7    7:02/M
       8    Rob Intrieri            Fairfield  CT       12     1 M  0-99       7:03.0    7:03/M
       9    Carly Marklez           Fairfield  CT       11 ***** F  0-99       7:03.3    7:03/M
      10    Tommy Intrieri          Fairfield  CT       10     2 M  0-99       7:03.8    7:03/M
      11    Kevin Lennhoff          Fairfield  CT        9     3 M  0-99       7:05.3    7:05/M
      12    Jonathan Hoffmann       Monroe  CT          13     4 M  0-99       7:21.4    7:21/M
      13    Chelsea Boersma         Fairfield  CT       10 ***** F  0-99       7:22.9    7:22/M
      14    Brian Metter            Norwalk  CT         11     5 M  0-99       7:31.3    7:31/M
      15    Morgan Brown            Fairfield  CT       11 ***** F  0-99       7:35.6    7:35/M
      16    Mitch Intrieri          Fairfield  CT       11     6 M  0-99       7:39.8    7:39/M
      17    Michael Deliberti       Fairfield  CT       10     7 M  0-99       7:41.3    7:41/M
      18    Katie Lane              Southport  CT       10     1 F  0-99       7:49.1    7:49/M
      19    Carla Anderson          Middletown  CT      12     2 F  0-99       7:50.9    7:50/M
      20    Stephanie Pola          Fairfield  CT       11     3 F  0-99       7:58.1    7:58/M
      21    Liz Buchanan            Fairfield  CT       11     4 F  0-99       8:01.1    8:01/M
      22    Kare Jacobson           Fairfield  CT       10     8 M  0-99       8:04.2    8:04/M
      23    Jessie Trapp            Fairfield  CT       12     5 F  0-99       8:07.3    8:07/M
      24    Joseph Burns            Fairfield  CT        8     9 M  0-99       8:18.1    8:18/M
      25    Nicholas Khamarji       Easton  CT          12    10 M  0-99       8:18.4    8:18/M
      26    Michael Scinto          Fairfield  CT        8    11 M  0-99       8:18.9    8:18/M
      27    Max Connor              Fairfield  CT        9    12 M  0-99       8:21.6    8:21/M
      28    Shannon Kelly           Fairfield  CT       12     6 F  0-99       8:23.8    8:23/M
      29    Robby Ferrara           Fairfield  CT       10    13 M  0-99       8:30.3    8:30/M
      30    Matthew Kwasnik         Middlebury  CT       9    14 M  0-99       8:30.6    8:30/M
      31    Lindsay Sullivan        Fairfield  CT       12     7 F  0-99       8:45.1    8:45/M
      32    Katie Cardone           Fairfield  CT       10     8 F  0-99       8:45.8    8:45/M
      33    Liz Franzis             Fairfield  CT       11     9 F  0-99       8:48.6    8:48/M
      34    Coleman Clancy          Fairfield  CT        8    15 M  0-99       8:50.8    8:50/M
      35    Alexandra Kelly         Fairfield  CT        8    10 F  0-99       8:51.3    8:51/M
      36    Elizabeth Dibonaventura Easton  CT          9     11 F  0-99       8:54.4    8:54/M
      37    Matthew McTague         Fairfield  CT        8    16 M  0-99       8:57.5    8:57/M
      38    Nick Kot                Easton  CT           7    17 M  0-99       8:59.0    8:59/M
      39    Kate Franzis            Fairfield  CT        9    12 F  0-99       9:00.5    9:00/M
      40    Christopher Lennhoff    Fairfield  CT       11    18 M  0-99       9:01.7    9:01/M
      41    Matthew Bambach         Fairfield  CT       9     19 M  0-99       9:02.8    9:02/M
      42    Chris Tanguay           Southport  CT       8     20 M  0-99       9:06.9    9:06/M
      43    Chase Newman                                 7    21 M  0-99       9:07.7    9:07/M
      44    Annie Harold            Fairfield  CT       11    13 F  0-99       9:08.4    9:08/M
      45    Angelo Di Sorbo         Derby  CT            9    22 M  0-99       9:09.1    9:09/M
      46    Emma Pollner            Fairfield  CT       7     14 F  0-99       9:09.4    9:09/M
      47    Jenny Markelz           Fairfield  CT        9    15 F  0-99       9:30.0    9:30/M
      48    Colby Hoffmann          Monroe  CT          11    23 M  0-99       9:30.5    9:30/M
      49    Jaime Skelton           Fairfield  CT       9     24 M  0-99       9:31.1    9:31/M
      50    Seth Wohlkberg          Darien  CT          43    25 M  0-99       9:31.7    9:31/M
      51    Adam Zucker             Redding  CT         10    26 M  0-99       9:32.3    9:32/M
      52    Jocelyn Sawyer          Wethersfield  CT    13    16 F  0-99       9:33.7    9:33/M
      53    Kaitlin Elkenbberger    Weston  CT          11    17 F  0-99       9:35.1    9:35/M
      54    Grace Worberg                                4    18 F  0-99       9:35.5    9:35/M
      55    Lucia Harold            Fairfield  CT        8    19 F  0-99       9:37.6    9:37/M
      56    Jane Blake Cassidy      West Haven  CT      8     20 F  0-99       9:38.2    9:38/M
      57    Eric Donch              Glastonbury  CT      6    27 M  0-99       9:38.7    9:38/M
      58    Jp Mc Namara            Fairfield  CT        9    28 M  0-99       9:40.9    9:40/M
      59    Carly Mappa             Fairfield  CT       7     21 F  0-99       9:50.3    9:50/M
      60    Jack Mappa              Fairfield  CT       5     29 M  0-99      10:02.5   10:02/M
      61    Joseph Bartolomeo       Fairfield  CT        8    30 M  0-99      10:02.8   10:02/M
      62    Libby Mc Namara         Fairfield  CT        7    22 F  0-99      10:30.8   10:30/M
      63    Katie Morgan            Fairfield  CT       11    23 F  0-99      10:32.1   10:32/M
      64    Liza Kirhoffor          Oxford  CT          10    24 F  0-99      10:32.4   10:32/M
      65    Anna Myers              Fairfield  CT       12    25 F  0-99      10:32.8   10:32/M
      66    Kelly Scott             Fairfield  CT       12    26 F  0-99      10:33.5   10:33/M
      67    Jennifer Duffy          Fairfield  CT       13    27 F  0-99      10:33.8   10:33/M
      68    Caitlin Bartolomeo      Fairfield  CT       13    28 F  0-99      10:34.4   10:34/M
      69    Torri Giambriello                           10    29 F  0-99      10:34.7   10:34/M
      70    Krystal Daymonde        Naugatuck  CT       10    30 F  0-99      10:49.2   10:49/M
      71    Emily Daymonde          Naugatuck  CT        2    31 F  0-99      10:54.0   10:54/M
      72    Chloe Downs             Mamaroneck  NY       6    32 F  0-99      10:57.8   10:57/M
      73    James Forde             Stamford  CT         9    31 M  0-99      11:02.5   11:02/M
      74    meilissa gombos                              7    33 F  0-99      11:09.6   11:09/M
      75    Troy Downs              Mamaroneck  NY      5     32 M  0-99      11:16.3   11:16/M
      76    Amanda Keith            Fairfield  CT       11    34 F  0-99      11:23.0   11:23/M
      77    Christina Di Sorbo      Derby  CT            7    35 F  0-99      11:34.1   11:34/M
      78    Carly Markelz           Fairfield  CT       11    36 F  0-99      11:35.0   11:35/M
      79    Participant unknown                          1    33 M  0-99      11:37.1   11:37/M
      80    Matthew Scinto          Fairfield  CT       11    34 M  0-99      11:39.2   11:39/M
      81    eric lepy                                    9    35 M  0-99      11:40.7   11:40/M
      82    Paul Khamarji           Easton  CT          10    36 M  0-99      11:43.3   11:43/M
      83    Participant Unknwon                          1    37 M  0-99      11:45.9   11:45/M
      84    Allison Loh                                  8    37 F  0-99      11:47.0   11:47/M
      85    Melanie Quinn           Fairfield  CT       12    38 F  0-99      11:50.2   11:50/M
      86    ellin loh                                   39    39 F  0-99      11:50.5   11:50/M
      87    Allison Ercolano        Fairfield  CT       11    40 F  0-99      11:54.1   11:54/M
      88    Emily Mc Donald         Easton  CT           5    41 F  0-99      11:57.7   11:57/M
      89    Sharon Cregeen          Easton  CT          41    42 F  0-99      11:58.0   11:58/M
      90    Alec Jacobson           Fairfield  CT        7    38 M  0-99      12:01.7   12:01/M
      91    Richard Jacobson        Fairfield  CT       45    39 M  0-99      12:05.3   12:05/M
      92    Aili Dibonaventura      Easton  CT          0     40 M  0-99      12:08.8   12:08/M
      93    James Duffy             Fairfield  CT        1    41 M  0-99      12:11.9   12:11/M
      94    Kevin Duffy             Fairfield  CT        1    42 M  0-99      12:22.7   12:22/M
      95    Jennifer Khamarji       Easton  CT          11    43 F  0-99      12:23.3   12:23/M
      96    Jessica Khamarji        Easton  CT           8    44 F  0-99      12:25.9   12:25/M
      97    Alexander Morrison                          61    45 F  0-99      12:31.7   12:31/M
      98    Ben Hawthorne           Fairfield  CT       6     43 M  0-99      12:33.6   12:33/M
      99    Katie Warten            Fairfield  CT       39    46 F  0-99      12:34.1   12:34/M
     100    Kevin Warten            Fairfield  CT        6    44 M  0-99      12:34.5   12:34/M
     101    DAn Morrison                                45    45 M  0-99      12:36.2   12:36/M
     102    Participant  1376                            1    46 M  0-99      12:36.7   12:36/M
     103    Ben Tanguay             Southport  CT       6     47 M  0-99      12:37.3   12:37/M
     104    Roey Mappa              Fairfield  CT       4     47 F  0-99      12:37.8   12:37/M
     105    Davey Hawthorne         Fairfield  CT       4     48 M  0-99      12:38.4   12:38/M
     106    Billy Hawthorne         Fairfield  CT        3    49 M  0-99      12:39.6   12:39/M
     107    Kevin Duffy             Fairfield  CT        1    50 M  0-99      13:41.2   13:41/M
     108    Participant   837                            1    51 M  0-99      13:42.7   13:42/M
     109    Mary Katherine McTague  Fairfield  CT       6     48 F  0-99      13:54.5   13:54/M
     110    Maria Duffy             Fairfield  CT        1    49 F  0-99      14:00.9   14:00/M
     111    Christopher Auray       Fairfield  CT        5    52 M  0-99      14:05.3   14:05/M
     112    Ginger Fiore            Trumbull  CT        36    50 F  0-99      14:08.6   14:08/M
     113    Mary Burns              Fairfield  CT       42    51 F  0-99      14:16.9   14:16/M
     114    Barbara Sawyer          Wethersfield  CT    41    52 F  0-99      14:43.6   14:43/M
     115    Amanda Fiore            Trumbull  CT         7    53 F  0-99      14:43.9   14:43/M
     116    Diane Auray             Fairfield  CT       38    54 F  0-99      15:18.9   15:18/M
     117    Sarah Allen             Trumbull  CT         9    55 F  0-99      15:19.6   15:19/M
     118    Annie Clancy            Fairfield  CT        7    56 F  0-99      15:36.7   15:36/M
     119    Carol Clancy            Fairfield  CT       42    57 F  0-99      17:04.6   17:04/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com