HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Clinton Bluefish Festival
Clinton, CT - 5K

August 16, 2003

OVERALL WINNERS

Ricardo Santos, Bridgeport, CT - 15:29
Kerry Arsenault, Branford, CT - 18:19

Results Courtesy:
Race Organizers


PLACE  LAST               FIRST           CITY                   ST   SEX  TIME      CAT
1      SANTOS             RICARDO         BRIDGEPORT             CT   M    15:29     Open
2      LUKE               GEORGE          CLINTON                CT   M    15:39     SubMaster
3      SWIFT              STEPHEN         CROMWELL               CT   M    16:11     SubMaster
4      JACKMAN            ROBERT          WARWICK                RI   M    17:30     Open
5      ZABLOCKI           CHRISTOPHER     ESSEX                  CT   M    17:48     Teen
6      ISELIN             CHARLIE         MADISON                CT   M    18:04     Master
7      MUNROE             MICHAEL         NEWINGTON              CT   M    18:07     Master
8      ARSENAULT          KERRY           BRANFORD               CT   F    18:19     SubMaster
9      MURRAY             MATT            MADISON                CT   M    18:24     Teen
10     AILLET             CHRISTOPHER     EAST STROUDSBURG       PA   M    18:40     SubMaster
11     CHRISTIANSEN       KARL            NIANTIC                CT   M    18:41     Master
12     SANCHEZ            CARLOS          STRATFORD              CT   M    18:48     SubMaster
13     LEENHOUTS          DOUGLAS         CLINTON                CT   M    19:00     Open
14     MACIAG             NEAL            KENSINGTON             CT   M    19:04     Master
15     RAVENELLE          DANIEL          EXETER                 RI   M    19:06     Grand Master
16     TERWILLIGER        MAUREEN         GUILFORD               CT   F    19:13     SubMaster
17     TRUEMAN            CHRISTOPHER     WOLCOTT                CT   M    19:29     Teen
18     BRISTOL            SCOTT           OLD SAYBROOk           CT   M    19:47     SubMaster
19     JACOBS             DAVE            NIANTIC                CT   M    19:52     Grand Master
20     AIELLO             CHRISTOPHER     KILLINGWORTH           CT   M    20:02     Grand Master
21     RABENOLD           PAUL            AVON                   CT   M    20:08     Grand Master
22     SAVINELLI          TONY            CLINTON                CT   M    20:09     Master
23     BAZONSKI           JOSEPH          CLINTON                CT   M    20:11     SubMaster
24     LEMIRE             TODD            MOODUS                 CT   M    20:13     SubMaster
25     DONAHOE            JOSEPH          SIMSBURY               CT   M    20:25     Open
26     PHILLIPS           LARA            MADISON                CT   F    20:27     Teen
27     HOLLISTER          ANTHONY         EAST HARTFO            CT   M    20:28     Grand Master
28     SLOBIN             NEAL            OLD SAYBROO            CT   M    20:35     Master
29     SCHOPPMANN         STEVEN          WOODBRIDGE             CT   M    20:37     Grand Master
30     WOLCOTT                            WEST SUFFIE            CT   M    20:40     Master
31     CARY               TIM             NORWICH                CT   M    20:43     SubMaster
32     KRUMHOLZ           BECCA           GUILFORD               CT   F    20:45     Teen
33     UEHLEIN            MICHAEL         CLINTON                CT   M    20:48     SubMaster
34     PARCELL            TIMOTHY         CLINTON                CT   M    20:52     Open
35     SEALE              KEN             BERNVILLE              PA   M    20:55     SubMaster
36     MCMANUS            CLAIRE          BOSTON                 MA   F    20:55     Master
37     ADLER              DARRELL         NORTH BRANFORD         CT   M    21:02     Open
38     CORCORAN           MATTHEW         CLINTON                CT   M    21:14     SubMaster
39     ROBERTS            KYLE            HIGGANUM               CT   M    21:14     Pre-teen
40     MORIN-IRWIN        KELLY           CHESHIRE               CT   F    21:24     SubMaster
41     MALONE, JR         SEAN            WALLINGFORD            CT   M    21:27     SubMaster
42     MATTHEIS           BEN             CHESHIRE               CT   M    21:32     Master
43     VON SCHMIDT        ALISSA          BARKHAMSTED            CT   F    21:40     Teen
44     PHILLIPS           TED             NIANTIC                CT   M    21:41     Golden
45     JETTE              GLENN           OLD LYME               CT   M    21:42     Master
46     DAVIS              ROBERT          NAUGATUCK              CT   M    21:44     Grand Master
47     KEOGH              JENNIFER        DURHAM                 CT   F    21:46     Master
48     KEEGAN             THOMAS          WEST HARTFORD          CT   M    21:49     Master
49     GALLAGHER          RICHARD         MADISON                CT   M    21:50     Master
50     GLOTFELTY          ROBERT          WILTON                 CT   M    21:51     Teen
51     BERGGREN           DAVID           SALEM                  CT   M    21:52     Master
52     WITHINGTON         MARCY           OLD LYME               CT   F    21:59     SubMaster
53     SODERGREN          SHAWN           KILLINGWORTH           CT   M    22:07     Master
54     PADULLA            LAUREN          KILLINGWORTH           CT   F    22:10     Teen
55     WYMAN              NELSON          CHESTER                CT   M    22:11     Grand Master
56     STEEVES            RICH            GUILFORD               CT   M    22:16     Grand Master
57     NELSON             RAY             WARWICK                RI   M    22:19     Grand Master
58     HEDDING            WAY (MR)        NIANTIC                CT   M    22:25     Grand Master
59     DEPETRIS           GREGORY         GUILFORD               CT   M    22:29     Open
60     RUIZ               JULIE           MIDDLETOWN             CT   F    22:31     SubMaster
61     CYR                DONALD          WESTBROOK              CT   M    22:33     SubMaster
62     GOLLSNEIDER        DAVID           QUAKER HILL            CT   M    22:39     SubMaster
63     ROSS               ROBERT          CLINTON                CT   M    22:45     Master
64     WILLETS            ALLIE           CLINTON                CT   F    22:47     Teen
65     MOORE              ROBERT          STAMFORD               CT   M    22:48     Master
66     WHITE              OLIVER          GUILFORD               CT   M    22:53     Grand Master
67     KELSEY             DAVID           OLD LYME               CT   M    22:54     SubMaster
68     MARAN              GENE            WATERFORD              CT   M    22:57     Grand Master
69     JAMISON            PAUL            HOPEWELL JUNCTION      NY   M    22:57     Open
70     PROVENCHER         THOMAS          CLINTON                CT   M    23:01     SubMaster
71     KENNY              RYAN            CLINTON                CT   M    23:03     Teen
72     SPERRE             ERIC            MARION                 MA   M    23:04     Teen
73     CONROY             MATTHEW R.      GUILFORD               CT   M    23:04     Teen
74     BAZONSKI           SUSAN           CLINTON                CT   F    23:05     SubMaster
75     SURACI             CHRISTOPHER     NATICK                 MA   M    23:07     SubMaster
76     CAIN               WALTER          NEW YORK               NY   M    23:10     Master
77     ANDERSON           ISAAC           CLINTON                CT   M    23:10     Teen
78     EVIS               ED              UNIONVILLE             CT   M    23:10     Golden
79     LUBITZ             LAWRENCE        MADISON                CT   M    23:16     Master
80     MAHULIKAR          KISHORI         MADISON                CT   F    23:17     Teen
81     MONTY              ARON            CLINTON                CT   M    23:21     SubMaster
82     ETHERINGTON        GEOFFREY        KILLINGWORT            CT   M    23:23     Golden
83     GLIDDEN            COREY           CLINTON                CT   M    23:23     Teen
84     BALDINI            PAUL            NORTH HAVEN            CT   M    23:25     SubMaster
85     SEGALOFF           JAMES           NEW HAVEN              CT   M    23:30     Grand Master
86     CAHILL             DAVID           SOUTHINGTON            CT   M    23:32     Teen
87     COPPOLA            PAUL            GUILFORD               CT   M    23:33     Grand Master
88     BIELEFIELD         BETSY           MIDDLETOWN             CT   F    23:35     Master
89     JOYCE              PETER           OLD LYME               CT   M    23:36     Grand Master
90     WOLCOTT            HANNAH          WEST SUFFIE            CT   F    23:39     Teen
91     WALKER             WILLIAM         WESTBROOK              CT   M    23:39     Master
92     MARTINDALE         HARRY           CLINTON                CT   M    23:44     Teen
93     GALUARDI           THOMAS          KILLINGWORT            CT   M    23:46     Grand Master
94     REMBISZ            PETER           KILLINGWORT            CT   M    23:48     Master
95     KRUMHOLZ           HARLAN          GUILFORD               CT   M    23:51     Master
96     REGAN              JOSEPH          BELLEROSE              NY   M    23:51     Master
97     HENTEL             ALLYSON         NEW YORK               NY   F    23:55     SubMaster
98     SULLIVAN           STACEY          MADISON                CT   F    23:56     SubMaster
99     HOOVER             JACK            CLINTON                CT   M    23:58     Grand Master
100    MCCONNELL          BRIAN           CENTERBROOK            CT   M    24:02:00  SubMaster
101    DUEMMER            OLAF (MR)       NEW HAVEN              CT   M    24:06:00  Open
102    FORNEY             MEGAN           NEW HAVEN              CT   F    24:07:00  Open
103    RENKL              JEFFREY         CLINTON                CT   M    24:11:00  Master
104    THOMAS             JOHN            CLINTON                CT   M    24:12:00  Golden
105    STANNERS           SUZANNE         OLD SAYBROOK           CT   F    24:14:00  SubMaster
106    BURNHAM            CHRISTOPHER     CLINTON                CT   M    24:14:00  SubMaster
107    DAVIS              NANCY           GRISWOLD               CT   F    24:19:00  SubMaster
108    CALIGAN            BOB             MADISON                CT   M    24:19:00  Grand Master
109    SPERRE             CHESTER         WEST HARTFORD          CT   M    24:23:00  Master
110    ARDITO             LARRY           MADISON                CT   M    24:25:00  Master
111    SWIM               PATRICIA        GROTON                 CT   F    24:28:00  Master
112    LEVENDUSKI         MICHAEL         CLINTON                CT   M    24:35:00  Master
113    O'BRIEN            ROBERT          MADISON                CT   M    24:38:00  Master
114    MARKS-LUBITZ       RITA            MADISON                CT   F    24:40:00  Master
115    MURRAY             TRUDY           MADISON                CT   F    24:41:00  Master
116    HETER              ALAN            CLINTON                CT   M    24:43:00  Pre-teen
117    LANE               BENJAMIN        CLINTON                CT   M    24:48:00  Teen
118    MENACHO            LOU             CLINTON                CT   M    24:48:00  SubMaster
119    PARISE             PAUL            CLINTON                CT   M    24:58:00  Master
120    HRBEK              CHUCK           WESTBROOK              CT   M    25:04:00  Grand Master
121    THOMPSON           SUE             CLINTON                CT   F    25:05:00  Master
122    JENDRUCEK          JUDY            ESSEX                  CT   F    25:06:00  Master
123    DONNELLY           ALICE           KILLINGWORTH           CT   F    25:08:00  SubMaster
124    GRATE              GERALD          MIDDLETOWN             CT   M    25:12:00  Master
125    CORBIN             NICOLE          CLINTON                CT   F    25:13:00  Teen
126    MYSLAK             HENRY           NEWINGTON              CT   M    25:14:00  SubMaster
127    MORSE              JEFF            CLINTON                CT   M    25:16:00  SubMaster
128    GAZE               LAURA           CLINTON                CT   F    25:17:00  SubMaster
129    MARTIN             AMY             CLINTON                CT   F    25:18:00  SubMaster
130    BURNHAM            CHRISTINA (     CLINTON                CT   F    25:20:00  SubMaster
131    ANDERSON           STEVEN          CLINTON                CT   M    25:24:00  Grand Master
132    QUAYLE             JOHN            GUILFORD               CT   M    25:32:00  Grand Master
133    LANE               ELIZABETH       CLINTON                CT   F    25:32:00  Teen
134    MAHULIKAR          KAVJTA          MADISON                CT   F    25:32:00  Teen
135    LUNDGREN           BOB             CLINTON                CT   M    25:33:00  Master
136    DONA               PAUL            CHESTER                CT   M    25:34:00  SubMaster
137    HAJEK              BEDRICH         CLINTON                CT   M    25:36:00  Master
138    BERTHASAVAGE       RON             PAWCATUCK              CT   M    25:36:00  Golden
139    MURRAY             DAN             MADISON                CT   M    25:43:00  Master
140    SADOWSKI           MICHELLE        TORRINGTON             CT   F    25:43:00  Open
141    HARDING            DAVID           MADISON                CT   M    25:43:00  Master
142    BERGEY             SHEILA          WASHINGTON CRS         PA   F    25:44:00  Master
143    SAHADI             LIZ             CLINTON                CT   F    25:46:00  SubMaster
144    HORNER             KATHY           NEW YORK               NY   F    25:47:00  SubMaster
145    HEBERT             KEN             DEEP RIVER             CT   M    25:49:00  Master
146    POZZETTA           MICHAEL         EAST HADDAM            CT   M    25:50:00  Grand Master
147    ROCKWELL           KEITH           CLINTON                CT   M    25:55:00  Master
148    CAHILL             PETER           SOUTHINGTON            CT   M    25:56:00  Grand Master
149    VON TEITENBERG     HEIDI           BALTIMORE              MD   F    25:58:00  Open
150    HODDINOTT          COLIN           HADDAM                 CT   M    26:03:00  SubMaster
151    GARCEAU            BRIAN           MADISON                CT   M    26:05:00  Grand Master
152    TODT               MALCOLM         MIDDLEBURY             CT   M    26:10:00  Grand Master
153    GIORDANO           GISELLE         CLINTON                CT   F    26:12:00  SubMaster
154    DESJARDINS         RAYMOND         KILLINGWORTH           CT   M    26:14:00  Master
155    KOHNKE             JAMES           CLINTON                CT   M    26:15:00  Pre-teen
156    ISELIN             BECKY           MADISON                CT   F    26:16:00  Open
157    MCDERMOTT          KEVIN           CLINTON                CT   M    26:22:00  Teen
158    ZBROZEK            RICHARD         BERLILN                CT   M    26:22:00  Grand Master
159    MACGREGOR          JAN             MYSTIC                 CT   M    26:27:00  Golden
160    HYFIELD            CHRIS (MR)      WESTBROOK              CT   M    26:28:00  SubMaster
161    SALVATI            KARL            NORTH HAVEN            CT   M    26:29:00  Grand Master
162    MARTIN             CHRIS           CLINTON                CT   M    26:34:00  SubMaster
163    MCCLOSKY           MELANIE         GUILFORD               CT   F    26:41:00  Grand Master
164    O'BRIEN            MARGARET        BRANFORD               CT   F    26:42:00  Master
165    ROONEY             JIM             BETHANY                CT   M    26:46:00  Master
166    COOGAN             ROBERT          MIDDLEFIELD            CT   M    26:53:00  SubMaster
167    ZABLOCKI           PETER           ESSEX                  CT   M    26:56:00  Snapper
168    UNKNOWN            RUNNER                                           26:57:00     #N/A
169    HENTEL             JENNIFER        BRONX                  NY   F    26:58:00  SubMaster
170    ROBBENHAAR-FRE     MARY            KILLINGWORTH           CT   F    27:03:00  Master
171    LAFATA                             CLINTON                CT   F    27:13:00  SubMaster
172    BOUDREAU           BOB             CLINTON                CT   M    27:13:00  SubMaster
173    FLYNN              JEFF            CLINTON                CT   M    27:20:00  Master
174    RUSSELL            JOYCE           CLINTON                CT   F    27:22:00  Master
175    KOVACS             KATHY           IVORYTON               CT   F    27:23:00  Grand Master
176    FINKE              DANIEL          MADISON                CT   M    27:25:00  SubMaster
177    ZONER              JERRETTE (M     CLINTON                CT   F    27:35:00  SubMaster
178    SWIM               TOM             GROTON                 CT   M    27:37:00  Grand Master
179    PERRELLI           ERIC            KENSINGTON             MD   M    27:41:00  SubMaster
180    SCHERBAN           SCOTT           MADISON                CT   M    27:41:00  SubMaster
181    SUCHENSKI          MICKI (MS)      OLD SAYBROOK           CT   F    27:41:00  SubMaster
182    DAHLBERG           MARGARET        KILLINGWORTH           CT   F    27:46:00  SubMaster
183    SELMONT            FLOYD           MIDDLE HADDAM          CT   M    27:48:00  SubMaster
184    TUCKER             JOHN            NORTH BRANFORD         CT   M    27:50:00  Master
185    MULLEN             VIRGINIA        UNIONVILLE             CT   F    27:52:00  Golden
186    BYRON-BROWN        DAVID           BROOKLYN               NY   M    28:00:00  Master
187    FLYNN              NICK            CLINTON                CT   M    28:02:00  Pre-teen
188    JOHNSON            ALLIE           CHESTER                CT   F    28:04:00  Teen
189    CAMPANO            JOSEPH          CLINTON                CT   M    28:09:00  Master
190    SEALE              JENNIFER        BERNVILLE              PA   F    28:10:00  SubMaster
191    JACOBS             JACK            NIANTIC                CT   M    28:15:00  Golden
192    SLOBIN             DEANNA          OLD SAYBROOK           CT   F    28:16:00  Pre-teen
193    MCMANUS            MEGHAN          BRANFORD               CT   F    28:22:00  SubMaster
194    ANDERSON           JESSICA         CLINTON                CT   F    28:34:00  Teen
195    SULLIVAN           HILARY          WEST SPRINGFIELD       MA   F    28:35:00  Teen
196    SULLIVAN           AMY             WEST SPRINGFIELD       MA   F    28:35:00  Master
197    FARR               LEANNE          AMSTON                 CT   F    28:35:00  Master
198    MARKOVICS          MICHAEL JR.     CLINTON                CT   M    28:36:00  Snapper
199    HICKEY             TRACY           KILLINGWORTH           CT   F    28:41:00  Master
200    HORNACK            MICHAEL         MADISON                CT   M    28:46:00  Master
201    O'BRIEN            GEORGE          HAMDEN                 CT   M    28:49:00  Grand Master
202    BERNIER            ZACHARY         CLINTON                CT   M    28:51:00  Pre-teen
203    BERNIER            CHARLES         CLINTON                CT   M    28:51:00  SubMaster
204    CARLSON            ALISON          CLINTON                CT   F    28:52:00  SubMaster
205    UEDA               YASU (MR.)      CLINTON                CT   M    28:57:00  Golden
206    JEUCK              GENEVIEVE       HEWITT                 NJ   F    29:01:00  Teen
207    PHILLIPS           PATRICIA        NIANTIC                CT   F    29:14:00  Grand Master
208    CASEY              TOM             HAMDEN                 CT   M    29:18:00  Master
209    SPERRE             MARK            MARION                 MA   M    29:25:00  Master
210    PARADIS            ANGELA          CLINTON                CT   F    29:33:00  SubMaster
211    MOYER              RICK            MERIDEN                CT   M    29:37:00  SubMaster
212    PAGANO             KAREN           WESTBROOK              CT   F    29:39:00  SubMaster
213    AYCOCK             NATHAN          DEEP RIVER             CT   M    29:42:00  SubMaster
214    EPPARD             CLAY            ESSEX                  CT   M    29:49:00  Master
215    MAHAR              MARGARET        WETHERSFIELD           CT   F    29:49:00  Master
216    WEIGAND            EILEEN          YOUNGSVILLE            NY   F    29:52:00  Grand Master
217    BOWEN              BEVERLY         CLINTON                CT   F    29:53:00  Master
218    MANGANO            DENISE          IVORYTON               CT   F    29:54:00  Master
219    LAMPO              ROBERT          CLINTON                CT   M    29:55:00  Golden
220    LEWIS              TARA            MADISON                CT   F    29:56:00  Master
221    MCCONNELL          BRITTANY        CENTERBROOK            CT   F    29:59:00  Pre-teen
222    FUCCI              RUSSELL         CLINTON                CT   M    30:02:00  Golden
223    CASE               LARRY           CLINTON                CT   N    30:06:00  Golden
224    ZUMPANO            JAMES           CLINTON                CT   M    30:06:00  Pre-teen
225    ROOT               ED              OLD SAYBROOK           CT   M    30:09:00  Grand Master
226    BROWN              PAM             GUILFORD               CT   F    30:13:00  Grand Master
227    STANG              LIN (MS)        CLINTON                CT   F    30:14:00  Master
228    JACOBS             DAN             NEW YORK               NY   M    30:18:00  Golden
229    KROZUK             JAMES           NEW BRITAIN            CT   M    30:18:00  Grand Master
230    AILLET             DEBRA           EAST STROUDSBURG       PA   F    30:21:00  Open
231    HUTCHINS           DAVE            MADISON                CT   M    30:26:00  Master
232    MOORE              SPENCER         WINDIMERE              FL   M    30:26:00  Pre-teen
233    HYFIELD            MARIE           WESTBROOK              CT   F    30:30:00  SubMaster
234    GRISAFE            BRUCE           SALEM                  CT   M    30:37:00  Master
235    BERZON             RICK            KILLINGWORTH           CT   M    30:41:00  Grand Master
236    ROHRBACHER         KEVIN           CLINTON                CT   M    30:48:00  Master
237    STURM              SHIMON (MR.     WETHERSFIELD           CT   M    30:52:00  Grand Master
238    SAMBUCO            NICHOLAS        CLINTON                CT   M    30:52:00  Open
239    TORREY             ERIN            FERRISBURG             VT   F    30:53:00  Open
240    HOVICK             RUSSELL         CLINTON                CT   M    30:54:00  Master
241    COMMANDER          JOHN            OLD SAYBROOK           CT   M    30:55:00  Master
242    MURATORI           KRIS (MS)       CLINTON                CT   F    30:56:00  SubMaster
243    KING               EILEEN          NEW YORK               NY   N    30:57:00  Golden
244    TORRELLAS          MARYANNE        CLINTON                CT   F    31:03     Master
245    SELMONT            MONIKA          MIDDLE HADDAM          CT   F    31:09     SubMaster
246    SURACI             LAURA           NATICK                 MA   F    31:10     SubMaster
247    BOWER              MARGIE          WAKEFIELD              MA   F    31:16     SubMaster
248    CYR                KATHRYN         WESTBROOK              CT   F    31:17     Snapper
249    CYR                LAUREN          WESTBROOK              CT   F    31:18     Snapper
250    HETER              ARIANA          CLINTON                CT   F    31:19     Pre-teen
251    GOODMAN            TERRY           MADISON                CT   F    31:19     SubMaster
252    CYR                LYNN            WESTBROOK              CT   F    31:19     SubMaster
253    MACDONALD          TOM             MADISON                CT   M    31:24     Master
254    REYNOLDS           SUSAN           CLINTON                CT   F    31:26     Master
255    SIMONS             JOELLEN         KILLINGWORTH           CT   F    31:59     SubMaster
256    RODE               RANDALL         CLINTON                CT   M    32:00     Master
257    FERRARO            LISA            KILLINGWORTH           CT   F    32:11     SubMaster
258    MCDONNELL          PATRICK         MERIDEN                CT   M    32:14     SubMaster
259    ZYGMONT            JOANNA          GUILFORD               CT   F    32:36     SubMaster
260    ZYGMONT            JEFFREY         GUILFORD               CT   M    32:37     SubMaster
261    REGAN              PAUL            BELLEROSE              NY   M    32:44     Pre-teen
262    FAZZUOLI           CARLA           WETHERSFIELD           CT   F    33:00     SubMaster
263    DELAWRENCE         TAURUS (MR)     HARTFORD               CT   M    33:00     Open
264    PIERATT            DAWN            CLINTON                CT   F    33:04     Master
265    IAVARONE           PATRICIA        CLINTON                CT   F    33:09     Master
266    DALY               TOM             PITTSFIELD             MA   M    33:13     Grand Master
267    DALY               ROSE-MARIE      PITTSFIELD             MA   F    33:13     Grand Master
268    PARE               TOM             MADISON                CT   M    33:14     Master
269    VON SCHMIDT        LAURIE          BARKHAMSTED            CT   F    33:19     Master
270    ZUMPANO            TARA            CLINTON                CT   F    33:22     Teen
271    ANTONUCCI          KATE            GUILFORD               CT   F    33:24     Open
272    ZUMPANO            JOYCE           CLINTON                CT   F    33:25     Master
273    GREEN              RICKY           CLINTON                CT   M    33:39     Pre-teen
274    GIANNOTTI          ROBERTA         CLINTON                CT   F    33:45     SubMaster
275    TERWILLIGER        SARAH           GUILFORD               CT   F    33:52     Snapper
276    RENKL              CHERYL          CLINTON                CT   F    34:00     SubMaster
277    PENA               CARLOS          GUILFORD               CT   M    34:05     SubMaster
278    CARLSON            KELCY           CLINTON                CT   F    34:17     Pre-teen
279    VON SCHMIDT        TARA            BARKHAMSTED            CT   F    34:24     Teen
280    FRITZ              MATTHEW         MERIDEN                CT   M    34:25     SubMaster
281    RAPUANO            MICHAEL         CLINTON                CT   M    34:35     Pre-teen
282    RAPUANO            MARK            CLINTON                CT   M    34:37     Master
283    CARLSON            MORGAN          CLINTON                CT   F    34:48     Snapper
284    CARLSON            MARK            CLINTON                CT   M    34:49     Master
285    GIANNOTTI          ANDREW          CLINTON                CT   M    34:53     Pre-teen
286    BURTON             KELLY (MS)      BRANFORD               CT   F    34:54     Open
287    WEBSTER            DONALD          CLINTON                CT   M    34:54     Golden
288    SCHERBAN           JACK            CLINTON                CT   M    35:08     Grand Master
289    SCHERBAN           ALISA           MADISON                CT   F    35:09     SubMaster
290    SCHERBAN           MARK            NEW YORK               NY   M    35:09     SubMaster
291    KOHNKE             DORA            CLINTON                CT   F    35:10     Pre-teen
292    CAIN               NOEL (MS)       CLINTON                CT   F    35:11     SubMaster
293    KOHNKE             LESLIE (MS)     CLINTON                CT   F    35:14     Master
294    SMITH              WILLIAM         CLINTON                CT   M    35:17     Master
295    DAVIES             JILL MARINA     NEW HAVEN              CT   F    35:40     Open
296    CARR               CAROL           MAYNARD                MA   F    35:45     Grand Master
297    TUCKER             JOHN            MAYNARD                MA   M    35:46     Golden
298    CAVANAGH           ELLEN           CLINTON                CT   F    35:58     Grand Master
299    MCDERMOTT          BOB             CLINTON                CT   M    36:24     Grand Master
300    ROBERTSON          BETH            CLINTON                CT   F    36:29     SubMaster
301    SKLAVER            LAURA           CLINTON                CT   F    36:44     Grand Master
302    SEGALOFF           BARBARA         NEW HAVEN              CT   F    36:45     Grand Master
303    RUSSELL            STEVEN          CLINTON                CT   M    36:45     Pre-teen
304    ROSSI              KATHERINE       CLINTON                CT   F    36:46     Teen
305    GOLDEN             ARTHUR          CLINTON                CT   M    36:49     Master
306    FRITZ              WILLIAM JR.     CLINTON                CT   M    36:54     SubMaster
307    ROSS               AUSTIN          MADISON                CT   M    37:42     Golden
308    BALDINI            SAL             NORTH HAVEN            CT   M    37:46     Golden
309    ZUMPANO            DANIEL          CLINTON                CT   M    38:04     Snapper
310    ARDITO             DAWN            MADISON                CT   F    38:36     SubMaster
311    KRUMHOLZ           HANNAH          GUILFORD               CT   F    38:45     Snapper
312    GOLD-GARVEY        GRAYSON                                CT   M    38:53     Pre-teen
313    BADGER             MICHAEL         WESTBOROUGH            MA   M    38:58     SubMaster
314    WHALEN             BECKY           WESTWOOD               MA   F    39:07     Teen
315    SPERRE             MATTHEW         MARION                 MA   M    39:31     Pre-teen
316    DANIEL             RON             SUNNYVALE              CA   M    39:38     Grand Master
317    DONOFRIO           CHRISTOPHER     CLINTON                CT   M    39:41     SubMaster
318    CORRONE            JAKE            CLINTON                CT   M    40:28     Snapper
319    CORRONE            JEFF            CLINTON                CT   M    40:28     SubMaster
320    SOKOLOFF           DIANE           BRANFORD               CT   F    40:36     SubMaster
321    SPERRE             MICHELLE        MARION                 MA   F    41:37     Pre-teen
322    BRANDT             KATHY           CLINTON                CT   F    41:43     Grand Master
323    ARDITO             NICK            MADISON                CT   M    42:55     Teen
324    HEIGHT             NANCY           HIGGANUM               CT   F    43:07     Grand Master
325    GUSSENHOVEN        ROMANIE (MS     PORTLAND               CT   F    43:22     Golden
326    SANDERS            SHARON          SALEM                  CT   F    43:40     Golden
327    SCHWARTZ           KEN             CLINTON                CT   M    48:16     Grand Master
328    SCHWARTZ           SUELLEN         CLINTON                CT   F    48:17     Golden
329    DEPETRIS           MEGAN           GUILFORD               CT   F    51:31     Open

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com