HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Columbia Autumn Classic
Columbia, CT - 5K
September 28, 2003

OVERALL WINNERS

John Anthony III, Norwich, CT - 17:39
Bekkie Wright, Marlborough, CT - 21:31

Timing & Results by:
Platt Timing Systems (860)645-1476
www.plattsys.com


PLACE FIRST        LAST             TOWN               STATE GENDER  AGE     TIME     PACE
1     JOHN         ANTHONY III      NORWICH            CT    M       28      17:39    5:41
2     JOHN         PAGGIOLI         MARLBOROUGH        CT    M       38      18:28    5:57
3     MICHAEL      MUNROE           NEWINGTON          CT    M       44      18:40    6:00
4     DENNIS       CROWE            WATERFORD          CT    M       54      18:49    6:03
5     EDWARD       SZKODA           EAST HAMPTON       CT    M       41      19:02    6:08
6     TODD         FISHER           NORWICH            CT    M       34      19:10    6:10
7     CHARLES      OLBRIAS          WILLIMANTIC        CT    M       27      19:15    6:12
8     MITCH        BIELENDA         SOUTH WINDSOR      CT    M               19:19    6:13
9     GLENN        COSTELLO         NORWICH            CT    M       43      19:37    6:19
10    MIKE         SAIMOND          SOUTH WINDSOR      CT    M       48      19:47    6:22
11    KYLE         MURPHY           COLUMBIA           CT    M       16      19:50    6:23
12    JOSH         CURRY            COLUMBIA           CT    M       16      19:53    6:24
13    ERIC         WOLFF            STORRS             CT    M       20      19:58    6:26
14    JEREMIAH     MACHT            WILLIMANTIC        CT    M       26      20:07    6:29
15    TODD         KRAMER           STORRS             CT    M       20      20:09    6:29
16    RICHARD      BELLISLE         COLUMBIA           CT    M       56      20:10    6:30
17    KYLE         RAMM             COLUMBIA           CT    M       17      20:12    6:30
18    DAVID        ZLARIN           COLUMBIA           CT    M       23      20:15    6:31
19    DAVID        LAPORTE          TOLLAND            CT    M       38      20:17    6:32
20    DANIEL       SANTOS           DANIELSON          CT    M       44      20:20    6:33
21    RICH         MCGRATH          ANDOVER            CT    M       50      20:22    6:33
22    PAUL         RABENOLD         AVON               CT    M       51      20:32    6:37
23    DAVE         DZIEKAN          MANSFIELD          CT    M       36      20:36    6:38
24    GLENN        COUGHLIN         GRISWOLD           CT    M       35      20:36    6:38
25    ABE          KRISST           HEBRON             CT    M       31      20:54    6:44
26    BRIAN        VANVELZOR        PALISADES PARK     NJ    M       26      20:59    6:45
27    RICK         URBAN JR.        WINDHAM            CT    M       48      21:07    6:48
28    JOHN         SLOAN            MANCHESTER         CT    M       46      21:20    6:52
29    REBECCA      WRIGHT           MARLBOROUGH        CT    F       41      21:31    6:56
30    WILL         BARRIOS          SOUTH WINDSOR      CT    M       52      21:37    6:58
31    DANIEL       REARICK          COLUMBIA           CT    M       34      21:48    7:01
32    PETE         NATALE           BOLTON             CT    M       42      21:57    7:04
33    DAVID        DYSON            NEWINGTON          CT    M       34      22:10    7:08
34    BENJAMIN     TRISTER          WALLINGFORD        CT    M       15      22:11    7:09
35    KEITH        BESSETTE         MANSFIELD CENTER   CT    M       24      22:11    7:09
36    BRUCE        EARWAKER         SOUTH WINDSOR      CT    M       48      22:21    7:12
37    WILLIAM      BUICK            NORTH HAVEN        CT    M       46      22:27    7:14
38    UNKNOWN      RUNNER                                                    22:32    7:16
39    FRED         KANIA            COLUMBIA           CT    M       45      22:35    7:17
40    JERRY        LEVASSEUR        MADISON            CT    M       65      22:44    7:19
41    RUSS         TEW              WEST HARTFORD      CT    M       60      22:46    7:20
42    RYAN         PELLETIER        COLUMBIA           CT    W       14      22:45    7:15
43    CHRISTOPHER  JOHNSON          PLAINVILLE         CT    M       33      22:50    7:21
44    PAUL         TALBOT JR.       TORRINGTON         CT    M       21      22:55    7:23
45    SHARON       MENDES           NORTH WINDHAM      CT    F       49      22:56    7:23
46    MARK         RICHARDSON       MIDDLEFIELD        CT    M       34      23:05    7:26
47    CARL         BENDER           LEBANON            CT    M       34      23:09    7:27
48    MIKE         WALLACE          ANDOVER            CT    M       55      23:10    7:28
49    MANDY        RISLEY           COLUMBIA           CT    F       38      23:12    7:28
50    LYNN         STOLZENBACH      HOPEDALE           MA    F       37      23:14    7:29
51    PETER        BALLSIEPER       LEBANON            CT    M       37      23:16    7:30
52    LYNNE        PINTO            COLECHESTER        CT    F       40      23:17    7:30
53    EDWARD       STEELE           BOLTON             CT    M       38      23:19    7:30
54    SCOTT        CHALFANT         ANDOVER            CT    M       28      23:19    7:30
55    JOSEPH       ROBIDOUX         SOMERS             CT    M       41      23:19    7:31
56    JOCELYN      DEMAIO           WILLIMANTIC        CT    F       23      23:20    7:31
57    RICK         MITTON           OAKDALE            CT    M       46      23:23    7:32
58    RAY          ROBIDOUX         SOMERS             CT    M       48      23:27    7:33
59    TONY         VALENTI          FARMINGTON         CT    M       40      23:30    7:34
60    GARY         DZIEKAN          BALTIC             CT    M       38      23:35    7:36
61    COREY        BRENNAN          COLUMBIA           CT    M       14      23:39    7:37
62    SEBBY        RANDAZZO         COLUMBIA           CT    M       30      23:51    7:41
63    BRAD         EARNEST          COLUMBIA           CT    M       40      24:06    7:46
64    RONALD       DOMBROW          NORWICH            CT    M       60      24:25    7:52
65    MIKE         UNDERWOOD        HEBRON             CT    M       47      24:28    7:53
66    SCOTT        MAROTTO          COLECHESTER        CT    M       29      24:31    7:54
67    ALICIA       PINTO            COLCHESTER         CT    F       15      24:46    7:59
68    STEPHEN      CURRY            ASHFORD            CT    M       49      24:48    7:59
69    BEN          HOFFMAN          WILLIMANTIC        CT    M       28      24:54    8:01
70    SUE          DONLON           STORRS             CT    F       39      24:55    8:01
71    DANIEL       ASPINWALL        WILLIMANTIC        CT    M       28      25:02    8:04
72    TRAVIS       MORAN            COLUMBIA           CT    M       13      25:13    8:07
73    STEPHEN      MORAN            COLUMBIA           CT    M       40      25:18    8:09
74    JOAN         MUNROE           NEWINGTON          CT    F       49      25:21    8:10
75    CANDACE      MORELL           SCOTLAND           CT    F       35      25:22    8:10
76    GRAJAEDA     ANISE                               32    F       32      25:27    8:12
77    JOE          AUGUSTYN         VERNON             CT    M       56      25:30    8:13
78    TRACY        PELLETIER        COLUMBIA           CT    F       32      25:31    8:13
79    RYAN         WAITT            NEW LONDON         CT    M       20      25:32    8:14
80    KRISTIN      MARCOUS          VERNON             CT    F       21      25:33    8:14
81    MICHAEL      POZZETTA         EAST HADDAM        CT    M       55      25:33    8:14
82    TAMMIE       NELSON           STORRS             CT    F       36      25:40    8:16
83    STEPHANIE    LABBE            PORTLAND           CT    F       28      25:44    8:17
84    KRISTI       CARLSON          NIANTIC            CT    F       25      25:51    8:20
85    BARBARA      MALONEY          TOLLAND            CT    F       57      25:52    8:20
86    DANIEL       ORTIZ            WILLIMANTIC        CT    M       24      26:01    8:23
87    MARIANELLA   CHALFANT         ANDOVER            CT    F       29      26:01    8:23
88    SUZANNE      TITTERTON        HEBRON             CT    F       40      26:09    8:25
89    TYLER        KANIA            COLUMBIA           CT    M       11      26:09    8:25
90    BILL         DEMARAIS         BALTIC             CT    M       54      26:11    8:26
91    DIANNA       HYLAND           NORTH WINDHAM      CT    F       33      26:12    8:26
92    MALCOLM      TODT             MIDDLEBURY         CT    M       58      26:14    8:27
93    SHELLEY      JOHNSON          PLAINVILLE         CT    F       31      26:17    8:28
94    RICHARD      ZBROZEK          BERLIN             CT    M       56      26:18    8:28
95    BEN          KELLEY           MANSFIELD CENTER   CT    M       11      26:21    8:29
96    KIM          KELLEY           MANSFIELD CENTER   CT    M       35      26:22    8:30
97    PATRICE      RAMM             COLUMBIA           CT    F       45      26:26    8:31
98    CHRIS        RAMM             COLUMBIA           CT    M       45      26:27    8:31
99    JASON        SEVIGNY          CANTON             CT    M       29      26:27    8:31
100   ERIC         LARSON           MYSTIC             CT    M       46      26:29    8:32
101   EDWIN        SROKA            COLUMBIA           CT    M       52      26:35    8:34
102   TIMOTHY      RIQUIER          COLUMBIA           CT    M       31      26:40    8:35
103   GEORGE       GILLESPIE        COVENTRY           CT    M       61      26:46    8:38
104   MARIE        WELLES           WILLIMANTIC        CT    F       17      27:04    8:43
105   UNKNOWN      RUNNER                                                    27:07    8:44
106   ANDREA       EARWAKER         SOUTH WINDSOR      CT    F       10      27:11    8:45
107   JENNIFER     NATALE           BOLTON             CT    F       33      27:12    8:46
108   RICHARD      ORZOLEK          COLUMBIA           CT    M       33      27:14    8:46
109   ALAN         PHANEUF          COLUMBIA           CT    M       41      27:15    8:47
110   LISA         ZABLONSKI        COLECHESTER        CT    F       36      27:16    8:47
111   BOB          ZABLONSKI        COLECHESTER        CT    M       38      27:18    8:48
112   CARRIE       COY              HEBRON             CT    F       44      27:35    8:53
113   GINO         DELISEO          ROCKY HILL         CT    M       34      27:42    8:55
114   MARK         SMITH            COLUMBIA           CT    M       53      27:45    8:56
115   RONALD       BEDNER           LEBANON            CT    M       56      27:48    8:57
116   CHRISTINA    MUIRHEAD         CAMBRIDGE          MA    F       34      27:51    8:58
117   EILEEN       REILLY           VERNON             CT    F       26      27:52    8:59
118   DANIELA      TITTERTON        TOLLAND            CT    F       38      27:53    8:59
119   ALLAN        SHERWOOD         WALLINGFORD        CT    M       53      27:55    9:00
120   MARYELLEN    KANIA            COLUMBIA           CT    F       41      27:57    9:00
121   CARL         MARANGOUDAKIS    SPRINGFIELD        MA    M       40      28:04    9:03
122   BETH         CHENEY           COLUMBIA           CT    F       43      28:07    9:03
123   ANNE         MERRER           MANCHESTER         CT    F       25      28:10    9:04
124   DAN          WHITE            COLUMBIA           CT    M       39      28:15    9:06
125   MIKE         GOUTHRO          OAKDALE            CT    M       51      28:17    9:07
126   MEAGAN       TUTTLE           COLUMBIA           CT    F       9       28:23    9:09
127   KYRA         COUGHLIN         GRISWOLD           CT    F       9       28:23    9:09
128   KELLY        TUTTLE           COLUMBIA           CT    F       36      28:23    9:09
129   PAUL         STEHR            HIGGANUM           CT    M       52      28:23    9:09
130   TRENTON      WRIGHT           WILLIMANTIC        CT    M       49      28:26    9:09
131   SEAN         OLEARY           HEBRON             CT    M       21      28:48    9:17
132   LEANNE       FARR             AMSTON             CT    F       45      28:50    9:17
133   MIKE         KELLEY           MANSFIELD CENTER   CT    M       36      28:55    9:19
134   WILLIAM      POMPA            COLUMBIA           CT    M       44      28:57    9:20
135   MATTHEW      HERMANN          COLUMBIA           CT    M       42      29:08    9:23
136   PEGGY        EARNEST          COLUMBIA           CT    F       35      29:11    9:24
137   JULIE        WHITE            COLUMBIA           CT    F       33      29:12    9:25
138   KATHLEEN     EATON-ROBB       COLUMBIA           CT    F       38      29:30    9:30
139   SANDRA       GOLDEN           SIMSBURY           CT    F       26      29:35    9:32
140   LISA         CARR             COLUMBIA           CT    F       40      29:40    9:34
141   JULIANA      FOX              MANSFIELD CENTER   CT    F       44      29:49    9:36
142   ALICIA       TODZIA           HIGGANUM           CT    F       24      29:54    9:38
143   JONATHAN     TODZIA           HIGGANUM           CT    M       24      29:55    9:38
144   KATHLEEN     FRANCHI          LEBANON            CT    F       30      29:56    9:39
145   ERIK         FREIDENFELDS     COLUMBIA           CT    M       33      29:57    9:39
146   DANIEL       OLEARY           HEBRON             CT    M       46      29:59    9:40
147   PETER        CATANIA          MARLBOROUGH        CT    M       35      30:11    9:43
148   FRANK        MCCOY            COLUMBIA           CT    M       38      30:32    9:50
149   TOM          MCGRATH          COLUMBIA           CT    M       47      30:34    9:51
150   BARBARA      RIORDAN          COVENTRY           CT    F       48      30:49    9:56
151   JAN          BURRELL          COLUMBIA           CT    F       46      31:20    10:06
152   DENA         DEJULIUS         COVENTRY           CT    F       34      31:24    10:07
153   JAMES        CANFIELD         COLUMBIA           CT    M       43      31:26    10:08
154   EVA          MAYNARD          COVENTRY           CT    F       39      31:57    10:18
155   SANDY        CARBONI          WILLIMANTIC        CT    F       62      32:33    10:29
156   CHRISTINA    VIGUE            HEBRON             CT    F       53      32:36    10:30
157   JOYCE        RAY              COLUMBIA           CT    F       43      32:37    10:30
158   DAVID        GRZYCH           COLUMBIA           CT    M       38      33:26    10:46
159   UNKNOWN      RUNNER                                                    33:26    10:46
160   FARRAH       HUSSEY           MANSFIELD          CT    F       26      33:50    10:54
161   AMY          ST. JEAN         COLUMBIA           CT    F       37      34:03    10:58
162   EDDIE        BRENNAN          COLUMBIA           CT    M       16      36:43    11:50
163   MAGGIE       SHAW             EAST HAMPTON       CT    F       45      37:06    11:57
164   DOLORES      MARCOUS          VERNON             CT    F       51      37:06    11:58
165   DIANE        DAIGLE           COLUMBIA           CT    F       36      37:13    12:00
166   LYNN         FRAZIER                             CT    F       48      38:10    12:18
167   HEIDI        WARNER           MARLBOROUGH        CT    F       28      38:12    12:19
168   DAVID        SAVAGE           COLUMBIA           CT    M       49      39:47    12:50

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com