HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

East Hartford
Riverfest 5K
East Hartford, CT - 5K
July 5, 2003

OVERALL WINNERS

Ahmed Haji, West Hartford, CT - 16:01
Shannon Hovey, West Granby, CT - 18:28

Timing & Results by:
Platt Timing Systems (860)645-1476
www.plattsys.com


PLACE FIRST        LAST             TOWN                   STATE GENDER  AGE     TIME     PACE
1     AHMED        HAJI             WEST HARTFORD          CT    M       16      16:01    5:10
2     RUSSELL      BLATT            GLASTONBURY            CT    M       46      17:08    5:31
3     JIM          UHRIG            MERIDEN                CT    M       46      17:26    5:37
4     MICHAEL      MUNROE           NEWINGTON              CT    M       44      17:49    5:44
5     RUBEN PEREZ  CRUZ             WEST HARTFORD          CT    M       31      18:00    5:48
6     WILLIAM      SANDERS          WETHERSFIELD           CT    M       16      18:10    5:51
7     MIKE         LEMAY            SOUTH WINDSOR          CT    M       35      18:15    5:52
8     JOE          BANAS            NORWICH                CT    M       46      18:19    5:54
9     SHANNON      HOVEY            WEST GRANBY            CT    F       32      18:28    5:57
10    DENNIS       BARONE           WEST HARTFORD          CT    M       48      18:28    5:57
11    KEITH        PELLERIN         BROOKLYN               CT    M       38      18:39    6:00
12    CLIFF        COLLINS          EAST HAMPTON           CT    M       43      18:50    6:04
13    JIM          SUMLER           WEST HARTFORD          CT    M       50      18:52    6:05
14    MELISSA      PERKINS-BANAS    NORWICH                CT    F       32      19:07    6:10
15    STEPHEN      MLYNICK          SOUTHINGTON            CT    M       24      19:09    6:10
16    VINNY        CURRY            NEW BRITAIN            CT    M       50      19:09    6:10
17    BRIAN        DONOVAN          TOLLAND                CT    M       43      19:10    6:10
18    THOMAS       JONES            WEST HARTFORD          CT    M       39      19:13    6:11
19    CHARLES      WHYNACHT         GLASTONBURY            CT    M       53      19:18    6:13
20    BILL         MCGUGAN          MANCHESTER             CT    M       48      19:28    6:16
21    DAVID        LAPORTE          MANCHESTER             CT    M       38      19:35    6:19
22    CHARLES      OLBRIAS          WILLIMANTIC            CT    M       26      19:36    6:19
23    MELISSA      COLBURN          WETHERSFIELD           CT    F       23      19:42    6:21
24    PAUL         GILSON           VERNON                 CT    M       38      19:47    6:22
25    MIKE         BENDZINSKI       HEBRON                 CT    M       50      19:48    6:23
26    BRIAN        BISHOP           WINDSOR                CT    M       32      19:57    6:26
27    MARK         MCGRANE          EAST HARTFORD          CT    M       42      19:57    6:26
28    KATHY        GVOZDAS          WEST HARTFORD          CT    F       33      20:00    6:27
29    REBECCA      STEINKRAUS       SANDY HOOK             CT    F       41      20:01    6:27
30    TOM          DURIE            ROCKY HILL             CT    M       59      20:23    6:34
31    MATTHEW      ARCATA           ROCKY HILL             CT    M       40      20:26    6:35
32    DAVID        MCKINLEY         HARTFORD               CT    M       47      20:29    6:36
33    BRUCE        EARWAKER         SOUTH WINDSOR          CT    M       48      20:59    6:45
34    JOHN         SLOAN            MANCHESTER             CT    M       46      21:02    6:46
35    JIM          BEST             MANCHESTER             CT    M       60      21:04    6:47
36    PHIL         ZYWOCINSKI       PORTLAND               CT    M       46      21:06    6:48
37    NICHOLAS     MONGILLO         CHESHIRE               CT    M       43      21:20    6:52
38    JIM          WHITEHOUSE       MANCHESTER             CT    M       43      21:23    6:53
39    ELLEN        DOBBIN           EAST HARTFORD          CT    F       16      21:25    6:54
40    ABE          KRISST           HEBRON                 CT    M       31      21:30    6:55
41    BRUCE        WILKINS          GLASTONBURY            CT    M       50      21:32    6:56
42    LINDA        CORDOVA          HAMDEN                 CT    F       38      21:32    6:56
43    JOHN B.      HOUGHTALING      EAST HARTFORD          CT    M       38      21:49    7:01
44    ALLEN        NELSON           COVENTRY               CT    M       16      21:52    7:03
45    ROBERT       RUSCITTO         WATERTOWN              CT    M       46      21:55    7:03
46    GENE         CHARON           SOUTH WINDSOR          CT    M       51      21:59    7:05
47    JT           MARTELL          SOUTHWICK              MA    M       10      22:02    7:06
48    RICHARD      BABER            WILLIMANTIC            CT    M       53      22:06    7:07
49    BOB          CAPLIN           VERNON                 CT    M       53      22:11    7:09
50    NEIL         BEUP             BURLINGTOM             CT    M       27      22:17    7:10
51    BEKKIE       WRIGHT           MARLBOROUGH            CT    F       40      22:22    7:12
52    STEVE        MCLAUGHLIN       MARLBOROUGH            CT    M       41      22:24    7:13
53    PAUL         RABEWOLD         AVON                   CT    M       50      22:28    7:14
54    JOHN         LEMIRE           EAST HARTFORD          CT    M       45      22:31    7:15
55    MARK         LAVOIE           KENSINGTON             CT    M       37      22:36    7:17
56    DAVID        MELINOSKY        SOUTH WINDSOR          CT    M       33      23:10    7:28
57    TYLER        CANFIJN          EAST HARTFORD          CT    M       15      23:17    7:30
58    GARY         NELSON           MIDDLETOWN             CT    M       44      23:23    7:32
59    TOM          SILVA            HARTFORD               CT    M       24      23:31    7:34
60    FRANK C.     GREENE, JR       EAST HARTFORD          CT    M       63      23:33    7:35
61    SHANE        SYMOLON          FARMINGTON             CT    M       19      23:37    7:36
62    RICHARD      CHROMIX          EAST HARTFORD          CT    M       45      23:44    7:39
63    KERON L.     SMITH            HARTFORD               CT    F       27      23:45    7:39
64    MARK         DUPUID           GLEN ALLEN             VA    M       40      23:51    7:41
65    DANNY        LEMIRE           EAST HARTFORD          CT    M       12      24:27    7:52
66    KARL         KORN             MANCHESTER             CT    M       24      24:34    7:55
67    MARK         MORNEAULT        MANCHESTER             CT    M       43      24:35    7:55
68    ANDREA       EARWAKER         SOUTH WINDSOR          CT    F       9       24:47    7:59
69    LELAND       MALOON           VERNON                 CT    M       51      24:58    8:02
70    ALLIE        LEMIRE           EAST HARTFORD          CT    F       15      25:09    8:06
71    BETH         MARTIN-SHASHOK   WILLIMANTIC            CT    F       34      25:14    8:08
72    TOM          PACHLER          FARMINGTON             CT    M       37      25:14    8:08
73    ELIZABETH    CARTER           AVON                   CT    F       36      25:15    8:08
74    CATHERINE    LOGIUDICE        MANCHESTER             CT    F       57      25:17    8:09
75    SUE          LESLIE           SOUTH WINDSOR          CT    F       54      25:24    8:11
76    STEPHEN      AVERY            VOLUNTOWN              CT    M       48      25:26    8:11
77    RANDALL J.   POTTERTON        ANDOVER                CT    M       44      25:36    8:15
78    RICHARD      ZBOREK           BERLIN                 CT    M       56      25:44    8:17
79    DEB          BEVERIDGE        OAKVILLE               CT    F       45      25:57    8:22
80    ANDREA       BIRMINGHAM       COLCHESTER             CT    F       38      26:00    8:23
81    HENRY        MYSLAK           NEWINGTON              CT    M       38      26:08    8:25
82    JOAN         MUNROE           NEWINGTON              CT    F       48      26:12    8:26
83    MARK         LABAONTE         SOUTH WINDSOR          CT    M       38      26:13    8:27
84    J.R.         DUNPHY           SOUTH GLASTONBURY      CT    M       55      26:17    8:28
85    NICKY        MENON            REDDING                CT    M       14      26:18    8:29
86    CARMEN       MALOON           VERNON                 CT    F       49      26:20    8:29
87    THOMAS       WICHROWSKI       PLAIVILLE              CT    M       49      26:23    8:30
88    RICH         OLIVA            VERNON                 CT    M       43      26:28    8:31
89    BILL         MEYER            EAST HARTFORD          CT    M       49      26:32    8:33
90    ERIC         SHASHOK          WILLIMANTIC            CT    M       29      26:55    8:40
91    STEPHEN      POTZ             EAST HARTFORD          CT    M       49      26:56    8:41
92    JOSEPH       PALUMBO          TOLLAND                CT    M       58      27:16    8:47
93    HELEN        GARNER           EAST HARTFORD          CT    F       42      27:16    8:47
94    MARI         WILLIAMS         EAST HARTFORD          CT    F       15      27:19    8:48
95    THOMAS       WORON            EAST HARTFORD          CT    M       41      27:24    8:50
96    KAREN        ISRAEL           WEST HARTFORD          CT    F       44      27:35    8:53
97    ERIC         SCHOTT           MIDDLETOWN             CT    M       32      27:50    8:58
98    HOWARD       WAGNER           REDDING                CT    M       43      27:58    9:00
99    VANITA       WAGNER           REDDING                CT    F       42      27:58    9:00
100   ED           GREGORY, JR      MANCHESTER             CT    M       61      28:16    9:07
101   CARIN JOY    WIESNER          GLASTONBURY            CT    F       29      29:08    9:23
102   CHARLES      MERLIS           WEST HARTFORD          CT    M       62      29:11    9:24
103   MARY T.      SCOTT            WEST HARTFORD          CT    F       51      29:14    9:25
104   JOANNE       BARTHOLOMEW      WATERTOWN              CT    F       44      29:20    9:27
105   J.P.         ABBRUZZESE       SOUTH WINDSOR          CT    M       37      29:45    9:35
106   JEN          STANGE           SILVER SPRING          MD    F       23      30:00    9:40
107   CHRISTINE    PERSON           MIDDLETOWN             CT    F       28      30:01    9:40
108   TINA         COMPTON          HARTFORD               CT    F       27      30:26    9:49
109   BILL         MORGAN           WEST HARTFORD          CT    M       36      30:34    9:51
110   KRYSTIN      DELUCIA          UNIONVILLE             CT    F       11      30:42    9:53
111   MATT         DELUCIA          UNIONVILLE             CT    M       43      30:44    9:54
112   RACHEL       PARENT           EAST HAMPTON           CT    F       47      30:57    9:59
113   BARBARA      PIZZOFERRATO     EAST HAMPTON           CT    F       35      31:02    10:00
114   MARK         ADAMS            CROMWELL               CT    M       30      31:27    10:08
115   JUSTIN       DION             SPRINGFIELD            MA    M       28      32:10    10:22
116   DENNIS       DION             WINDHAM                CT    M       55      32:11    10:22
117   DAVID        GUY              EAST HARTFORD          CT    M       41      32:17    10:24
118   NANCY        RIZZO            HARTFORD               CT    F       28      32:36    10:30
119   KATHERINE    WILSON           GLASTONBURY            CT    F       57      33:06    10:40
120   LAUREN       DABKOWSKI        NEWINGTON              CT    F       27      33:29    10:47
121   TOMMY        MARTIN           WILLIMANTIC            CT    M       10      34:15    11:02
122   SARAH        POZNIAK          UNIONVILLE             CT    F       19      34:59    11:16
123   BLAIR        LARCHEVEGUE      MARLBOROUGH            CT    M       37      35:28    11:26
124   ELLEN        DEMUNDA          OAKVILLE               CT    F       45      36:02    11:37
125   CYNTHIA      PETERSON         HADDAM                 CT    F       70      36:42    11:50
126   ARIANA       SILVIA           MANCHESTER             CT    F       11      37:39    12:08
127   ALISA        LUDWIG           EAST HARTFORD          CT    F       33      42:43    13:46
128   TIWANNA      COMPTON          HARTFORD               CT    F       24      43:08    13:54
129   NANCY        CHARON           SOUTH WINDSOR          CT    F       50      48:17    15:34
130   ALICE        LATTANZIO        EAST HARTFORD          CT    F       38      48:17    15:34

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com