HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Lauren's Run
June 7, 2003 - 5K
Cromwell, CT

OVERALL WINNERS

Michael Munroe, Newington, CT - 17:56
Linda Cordova, Hamden, CT - 21:49

lauren06071.jpg (59732 bytes) lauren06072.jpg (60085 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.gif (6152 bytes)


j0237936.wmf (31404 bytes)

65 Degrees

Overall Finish List

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Michael Munroe          Newington  CT       44     1 M 40-49        17:56    5:47/M
       2    Ed Jensen               Middletown  CT      30     1 M 30-39        18:04    5:50/M
       3    Mark Carberry           Rocky Hill  CT      21     1 M 20-29        18:05    5:50/M
       4    Edward Mokoski          Rockfall  CT        37     2 M 30-39        18:38    6:01/M
       5    Douglas McGough         Plainville  CT      30     3 M 30-39        18:50    6:05/M
       6    Stephen Shea            Middletown  CT      20     2 M 20-29        18:51    6:05/M
       7    Michael Del Sole        Middletown  CT      49     2 M 40-49        19:05    6:09/M
       8    Ryan Franklin           Cromwell  CT        18     1 M 16-19        19:08    6:10/M
       9    Jay Krusell             Newington  CT       43     3 M 40-49        19:23    6:15/M
      10    Ed Gorecki              Farmington  CT      49     4 M 40-49        19:23    6:15/M
      11    Carlos Sanchez          Stratford  CT       36     4 M 30-39        19:50    6:24/M
      12    Chris Baker             Cromwell  CT        20     3 M 20-29        19:54    6:25/M
      13    Jerry Yedlin            Branford  CT        45     5 M 40-49        19:56    6:26/M
      14    Paul Iversen            West Haven  CT      29     4 M 20-29        19:57    6:26/M
      15    Ralph Dawkins           Cromwell  CT        47     6 M 40-49        20:01    6:27/M
      16    Tom Durie               Rocky Hill  CT      0      1 M  0- 1        20:04    6:28/M
      17    William Varhue          Middletown  CT      39     5 M 30-39        20:10    6:30/M
      18    Bradley Gordon          Wallingford  CT     20     5 M 20-29        20:17    6:33/M
      19    Phil Zywocinski         Portland  CT        46     7 M 40-49        20:23    6:35/M
      20    Paul Gilson             Vernon  CT          38     6 M 30-39        20:29    6:36/M
      21    Anthony Kriwokulski     Cromwell  CT        35     7 M 30-39        20:44    6:41/M
      22    Nate Hinman             Cromwell  CT        18     2 M 16-19        20:47    6:42/M
      23    Michael Grabowski       Wethersfield  CT    35     8 M 30-39        20:56    6:45/M
      24    Carl Lundberg           Windsor  CT         42     8 M 40-49        21:02    6:47/M
      25    Ben Mattheis            Cheshire  CT        49     9 M 40-49        21:04    6:48/M
      26    Bruce Mac Leod          Middletown  CT      52     1 M 50-59        21:06    6:48/M
      27    Matthew Conroy          Guilford  CT        18     3 M 16-19        21:09    6:49/M
      28    Charlie Yescott         Unionville  CT      62     1 M 60-69        21:15    6:51/M
      29    Thomas Oeschger         Middletown  CT      40    10 M 40-49        21:18    6:52/M
      30    George Thorne           New Haven  CT       41    11 M 40-49        21:37    6:58/M
      31    Douglas Presutti        Wethersfield  CT    19     4 M 16-19        21:37    6:58/M
      32    Andrew Sweeney          Cromwell  CT        13     1 M 11-15        21:42    7:00/M
      33    Brian Barrett           Burlington  CT      47    12 M 40-49        21:44    7:01/M
      34    Linda Cordova           Hamden  CT          38     1 F 30-39        21:49    7:02/M
      35    Participant   850                            1     3 M  0- 1        21:55    7:04/M
      36    Brian Krusell           Newington  CT       13     2 M 11-15        22:00    7:06/M
      37    Trish Salafia           Cromwell  CT        35     2 F 30-39        22:07    7:08/M
      38    Don Hunt                Portland  CT        43    12 M 40-49        22:10    7:09/M
      39    Michael Thibodeau       Farmington  CT      46    13 M 40-49        22:12    7:10/M
      40    Jason Dion              North Allteboro  MA 19     5 M 16-19        22:14    7:10/M
      41    Bill Bouton             Cromwell  CT        50     2 M 50-59        22:20    7:12/M
      42    Eric Walton             Cromwell  CT        13     3 M 11-15        22:24    7:14/M
      43    Carol Fraleigh          Glastonbury  CT     36     3 F 30-39        22:26    7:14/M
      44    Rick Leupold            Newington  CT       39     9 M 30-39        22:33    7:16/M
      45    Mike Gorecki            Cromwell  CT        48    14 M 40-49        22:37    7:18/M
      46    Chuck Larose            Southington  CT     31    10 M 30-39        22:39    7:18/M
      47    Oliver White            Guilford  CT        54     3 M 50-59        22:43    7:20/M
      48    Walter Ostrinski        North Haven  CT     45    15 M 40-49        22:46    7:21/M
      49    Elizabeth Hopley        Cromwell  CT        13     1 F 11-15        22:54    7:23/M
      50    Scott Pedersen          Cromwell  CT        34    11 M 30-39        22:55    7:24/M
      51    Rich Pugliese           Middletown  CT      45    16 M 40-49        22:56    7:24/M
      52    Chuck Paprzyca          Hebron  CT          48    17 M 40-49        23:05    7:27/M
      53    Dennis Blondin          Newington  CT       49    18 M 40-49        23:05    7:27/M
      54    Maureen Sousa           Middletown  CT      39     4 F 30-39        23:21    7:32/M
      55    Stan Swol               Cromwell  CT        45    19 M 40-49        23:22    7:32/M
      56    Dave Preli              Cromwell  CT        14     4 M 11-15        23:25    7:33/M
      57    Anne Sullivan           Durham  CT          19     1 F 16-19        23:26    7:34/M
      58    Dan Preli               Cromwell  CT        17     6 M 16-19        23:30    7:35/M
      59    Tucker Landy            Durham  CT          10     1 M  2-10        23:39    7:38/M
      60    Frank Preli             Cromwell  CT        46    20 M 40-49        23:41    7:38/M
      61    Mike King               Middletown  CT      50     4 M 50-59        23:50    7:41/M
      62    Karen Hanna             Portland  CT        34     5 F 30-39        23:59    7:44/M
      63    Kevin Cahill            Hebron  CT          40    21 M 40-49        23:59    7:44/M
      64    Michael Mariano         Kensington  CT      44    22 M 40-49        24:01    7:45/M
      65    Daniel Stofira          Cromwell  CT        11     5 M 11-15        24:06    7:46/M
      66    Betsy Bielefield        Middletown  CT      43     1 F 40-49        24:12    7:48/M
      67    Mark Kitchen            West Hartford  CT   43    23 M 40-49        24:15    7:49/M
      68    Gerry Pierson           West Hartford  CT   60     2 M 60-69        24:21    7:51/M
      69    Beth Kitchen            West Hartford  CT   41     2 F 40-49        24:26    7:53/M
      70    Thomas Wichrowski       Plainville  CT      49    24 M 40-49        24:33    7:55/M
      71    David Pritchard         Middletown  CT      15     6 M 11-15        24:42    7:58/M
      72    Nicki Jung              East Hampton  CT    18     2 F 16-19        24:46    7:59/M
      73    Kori Crossa             Cromwell  CT        15     2 F 11-15        24:48    8:00/M
      74    Krystin De Lucia        Unionville  CT      11     3 F 11-15        24:48    8:00/M
      75    Charlann Hemstock       North Haven  CT     42     3 F 40-49        24:52    8:01/M
      76    Gary Nolan              Portland  CT        50     5 M 50-59        24:54    8:02/M
      77    Ryan Buggie             Cromwell  CT        13     7 M 11-15        25:00    8:04/M
      78    Sheryl S. Sadinsky      Cromwell  CT        38     6 F 30-39        25:04    8:05/M
      79    Mark Harris             Berlin  CT          36    12 M 30-39        25:10    8:07/M
      80    Jessica Uccello         Rocky Hill  CT      24     1 F 20-29        25:11    8:07/M
      81    Vincent Iozzo           Cromwell  CT        12     8 M 11-15        25:14    8:08/M
      82    Bill Johns              Bristol  CT         60     3 M 60-69        25:15    8:09/M
      83    Joan Munroe             Newington  CT       48     4 F 40-49        25:16    8:09/M
      84    Helen Hanson            Middletown  CT      18     3 F 16-19        25:19    8:10/M
      85    Matt De Lucia           Unionville  CT      43    25 M 40-49        25:22    8:11/M
      86    Richard Zbrozek         Berlin  CT          56     6 M 50-59        25:23    8:11/M
      87    John Parker             Middletown  CT      45    26 M 40-49        25:26    8:12/M
      88    Judith Pierson          West Hartford  CT   58     1 F 50-59        25:28    8:13/M
      89    F Salverni              Cromwell  CT        47    27 M 40-49        25:28    8:13/M
      90    Michael Lionetti        Rocky Hill  CT      36    13 M 30-39        25:32    8:14/M
      91    Anthony Colangelo       Cromwell  CT        13     9 M 11-15        25:46    8:19/M
      92    James Pickett           Rocky Hill  CT      42    28 M 40-49        25:49    8:20/M
      93    Terri Nesta             Berlin  CT          45     5 F 40-49        25:52    8:21/M
      94    Frank Ramsay            Cromwell  CT        45    29 M 40-49        25:54    8:21/M
      95    Cathy Houlihan '86      Middletown  CT      35     7 F 30-39        25:59    8:23/M
      96    Georgia Panagopoulos    Berlin  CT          44     6 F 40-49        26:02    8:24/M
      97    Rob Cherry              Cromwell  CT        18     7 M 16-19        26:03    8:24/M
      98    Will Aurigemma          Cromwell  CT        18     8 M 16-19        26:03    8:24/M
      99    Claire Serrantino       Cromwell  CT        35     8 F 30-39        26:06    8:25/M
     100    Kathryn Rember          Cheshire  CT        15     4 F 11-15        26:10    8:26/M
     101    Cindy Debisschop        Cromwell  CT        31     9 F 30-39        26:12    8:27/M
     102    Nicholas Varricchio     Cromwell  CT        9      2 M  2-10        26:16    8:28/M
     103    Bandit Number   900                                4 M  0- 1        26:19    8:29/M
     104    Janet Sisson            Middletown  CT      39    10 F 30-39        26:24    8:31/M
     105    Karen Mc Padden         Vernon Rockville  C 38    11 F 30-39        26:30    8:33/M
     106    Tom Turkington          Cromwell  CT        37    14 M 30-39        26:30    8:33/M
     107    Katie Schumann          Cromwell  CT        13     5 F 11-15        26:31    8:33/M
     108    Taylor Gibson           Glastonbury  CT     18     4 F 16-19        26:33    8:34/M
     109    Rich Gordon             Wallingford  CT     52     7 M 50-59        26:34    8:34/M
     110    Mark La Barge           Cromwell  CT        38    15 M 30-39        26:35    8:35/M
     111    Rachel Truss            Cromwell  CT        40     7 F 40-49        26:43    8:37/M
     112    Kristen Varrecchio      Cromwell  CT        36    12 F 30-39        26:44    8:37/M
     113    Katy Barrett            East Hampton  CT    19     5 F 16-19        26:44    8:37/M
     114    Mary Sullivan           Durham  CT          15     6 F 11-15        26:44    8:37/M
     115    Paul Fazzino            Middletown  CT      18     9 M 16-19        26:49    8:39/M
     116    Chiara Medina           Plainville  CT      40     8 F 40-49        26:50    8:39/M
     117    Kirsten Carlson '80     Cromwell  CT        40     9 F 40-49        26:51    8:40/M
     118    William Meyer           East Hartford  CT   48    30 M 40-49        26:55    8:41/M
     119    Hernan Cortez           Cromwell  CT        41    31 M 40-49        27:01    8:43/M
     120    Edie Brown              Waterbury  CT       28     2 F 20-29        27:06    8:45/M
     121    Participant   811                            1     5 M  0- 1        27:13    8:47/M
     122    Russ Hamilton           Amston  CT          49    32 M 40-49        27:22    8:50/M
     123    Douglas Delehanty       Rocky Hill  CT      53     8 M 50-59        27:24    8:50/M
     124    Jane Holler             Milford  CT         53     2 F 50-59        27:25    8:51/M
     125    Howard Oldham           Middletown  CT      50     9 M 50-59        27:25    8:51/M
     126    Joann Petit             Newington  CT       46    10 F 40-49        27:26    8:51/M
     127    Joe Cardillo                                43    33 M 40-49        27:31    8:53/M
     128    Evan Berggren           Cromwell  CT        12    10 M 11-15        27:35    8:54/M
     129    Mark Cummings           Wallingford  CT     42    34 M 40-49        27:36    8:54/M
     130    Marcus Delciampo        Cromwell  CT        12    11 M 11-15        27:40    8:55/M
     131    Vanessa Powell          Cromwell  CT        10     1 F  2-10        27:42    8:56/M
     132    Participant   428                            1     6 M  0- 1        27:43    8:56/M
     133    Ann Drewry              Waterbury  CT       23     3 F 20-29        27:45    8:57/M
     134    Bill Chagnon            Stratford  CT       29     6 M 20-29        27:48    8:58/M
     135    Jon Hardacker           Cromwell  CT        13    12 M 11-15        27:52    8:59/M
     136    Bandit Number   901                                7 M  0- 1        27:54    9:00/M
     137    Drew Osora              Cromwell  CT         9     3 M  2-10        27:55    9:00/M
     138    Mark Osora              Cromwell  CT         0     8 M  0- 1        27:56    9:01/M
     139    Bandit Number   902                                9 M  0- 1        27:57    9:01/M
     140    Mary Jo Reil            New Britain  CT     32    13 F 30-39        27:58    9:01/M
     141    Derek Santavenere       Cromwell  CT        16    10 M 16-19        28:04    9:03/M
     142    George Lawler           Cromwell  CT        37    16 M 30-39        28:06    9:04/M
     143    Kate Cota               Cromwell  CT        18     6 F 16-19        28:07    9:04/M
     144    Kristen Cota            Cromwell  CT        21     4 F 20-29        28:07    9:04/M
     145    Jim Hanson              Middletown  CT      15    13 M 11-15        28:17    9:07/M
     146    Evan Glaude             East Hampton  CT    11    14 M 11-15        28:19    9:08/M
     147    Guy Glaude              East Hampton  CT    41    35 M 40-49        28:21    9:09/M
     148    Eileen Lastrina         Portland  CT        41    11 F 40-49        28:22    9:09/M
     149    Mandy Meskell                               15     7 F 11-15        28:23    9:09/M
     150    Emily Tully             Clinton  CT         18     7 F 16-19        28:24    9:10/M
     151    Valerie Zink            Cromwell  CT        12     8 F 11-15        28:25    9:10/M
     152    Susan Salzillo          Plantsville  CT     51     3 F 50-59        28:26    9:10/M
     153    Chelsea Brooks          Cromwell  CT        12     9 F 11-15        28:27    9:11/M
     154    Steven Reiman           Cromwell  CT        14    15 M 11-15        28:28    9:11/M
     155    Michelle Holzinger      Berlin  CT          17     8 F 16-19        28:28    9:11/M
     156    Mark Samburg            Essex  CT           18    11 M 16-19        28:28    9:11/M
     157    Bridgid Shea            Middletown  CT      15    10 F 11-15        28:32    9:12/M
     158    Britney Halpin          Cromwell  CT        14    11 F 11-15        28:37    9:14/M
     159    Tina Lionetti           Rocky Hill  CT      35    14 F 30-39        28:47    9:17/M
     160    Carmen Caron            Colchester  CT      30    15 F 30-39        28:47    9:17/M
     161    Juli Roy                Cromwell  CT        11    12 F 11-15        28:54    9:19/M
     162    Heather Billings        Newington  CT       26     5 F 20-29        28:55    9:20/M
     163    Skye Foose              Cromwell  CT        14    13 F 11-15        28:55    9:20/M
     164    Joel Roy                Cromwell  CT        42    36 M 40-49        28:57    9:20/M
     165    Greg Hemphy             Cromwell  CT        15    16 M 11-15        29:08    9:24/M
     166    John Lutz               Cromwell  CT        12    17 M 11-15        29:13    9:25/M
     167    Jack Lutz               Cromwell  CT        43    12 F 40-49        29:14    9:26/M
     168    Carol Cambareri         Cromwell  CT        38    16 F 30-39        29:17    9:27/M
     169    Tim Breuer              Cromwell  CT        17    12 M 16-19        29:23    9:29/M
     170    Jay Hardacker           Cromwell  CT        16    13 M 16-19        29:24    9:29/M
     171    Matthew Burnand         Rocky Hill  CT      0     10 M  0- 1        29:28    9:30/M
     172    Mike Skowronek          Cromwell  CT        17    14 M 16-19        29:30    9:31/M
     173    Lynn Depretis           Cromwell  CT        29     6 F 20-29        29:31    9:31/M
     174    Joan Horvath            Middletown  CT      15    18 M 11-15        29:31    9:31/M
     175    David Kroha             Cromwell  CT        15    19 M 11-15        29:33    9:32/M
     176    Mike Sullivan           Durham  CT          17    15 M 16-19        29:35    9:33/M
     177    Brenna Guidotti         West Hartford  CT   16     9 F 16-19        29:45    9:36/M
     178    Margaret Mahar          Wethersfield  CT    40    13 F 40-49        29:47    9:36/M
     179    A Mencifor              Bloomfield  CT      48    37 M 40-49        29:49    9:37/M
     180    Matthew Steuernagel     Cromwell  CT        11    20 M 11-15        29:57    9:40/M
     181    Chris Cambareri         Cromwell  CT        39    17 M 30-39        29:59    9:40/M
     182    Judy Kroha              Cromwell  CT        43    14 F 40-49        29:59    9:40/M
     183    Bob Began               Cromwell  CT        42    38 M 40-49        30:01    9:41/M
     184    Sarah Hamilton          Cromwell  CT        16    10 F 16-19        30:05    9:42/M
     185    Kathleen Temple         Rocky Hill  CT      50     4 F 50-59        30:06    9:43/M
     186    Eric O'Brien            Cromwell  CT        11    21 M 11-15        30:12    9:45/M
     187    Bandit Number   903                               11 M  0- 1        30:13    9:45/M
     188    Bandit Number   904                               12 M  0- 1        30:14    9:45/M
     189    Stephanie Klug          Cromwell  CT        13    14 F 11-15        30:19    9:47/M
     190    Katelyn Levesque        Cromwell  CT        12    15 F 11-15        30:21    9:47/M
     191    Ryan Bartollata         Cromwell  CT        11    22 M 11-15        30:21    9:47/M
     192    Kathleen Corona         Durham  CT          34    17 F 30-39        30:22    9:48/M
     193    Peter Tomasiello        Cromwell  CT         9     4 M  2-10        30:22    9:48/M
     194    Matt Osora              Cheshire  CT        5      5 M  2-10        30:23    9:48/M
     195    Laura Osora             Cheshire  CT        37    18 F 30-39        30:24    9:48/M
     196    Lisa Clow               Glastonbury  CT     35    19 F 30-39        30:31    9:51/M
     197    Carlos Silva            Newington  CT       37    18 M 30-39        30:31    9:51/M
     198    Katie Graves            Portland  CT        36    20 F 30-39        30:37    9:53/M
     199    Morgan Schultz          Killingworth  CT    0      1 F  0- 1        30:39    9:53/M
     200    Lindsay Ryan            Cromwell  CT        15    16 F 11-15        30:39    9:53/M
     201    Stephen G. Kozlowski    Middletown  CT      48    39 M 40-49        30:44    9:55/M
     202    David Tully             Clinton  CT         45    40 M 40-49        30:57    9:59/M
     203    Scarlett Buckman        Middletown  CT      48    15 F 40-49        30:59   10:00/M
     204    Brian Boorman           Cromwell  CT        44    41 M 40-49        31:00   10:00/M
     205    Participant   338                            1    13 M  0- 1        31:14   10:05/M
     206    Carol Griffin           Cromwell  CT        41    16 F 40-49        31:18   10:06/M
     207    Melanie Champion        Meriden  CT         44    17 F 40-49        31:18   10:06/M
     208    Sr. Patty Moriarty      Middletown  CT      39    21 F 30-39        31:19   10:06/M
     209    Michael McDermott       Cromwell  CT        44    42 M 40-49        31:20   10:06/M
     210    Domenic Greco           Cromwell  CT        30    19 M 30-39        31:24   10:08/M
     211    Kurtis Reinert                              13    23 M 11-15        31:27   10:09/M
     212    Dave Kroha              Cromwell  CT        46    43 M 40-49        31:32   10:10/M
     213    Bandit Number   905                               14 M  0- 1        31:33   10:11/M
     214    Mitchell Molde          Cromwell  CT        13    24 M 11-15        31:49   10:16/M
     215    Jennifer Chadukiewicz   Cromwell  CT        33    22 F 30-39        31:52   10:17/M
     216    Celeste Stearns         Cromwell  CT        33    23 F 30-39        31:54   10:17/M
     217    Eric Stearns            Cromwell  CT        33    20 M 30-39        31:54   10:17/M
     218    Alyssa McMahon          Cromwell  CT        10     2 F  2-10        32:04   10:21/M
     219    Cristina Leone          Stamford  CT        32    24 F 30-39        32:05   10:21/M
     220    Tommy Ryan              Cromwell  CT        13    25 M 11-15        32:09   10:22/M
     221    Yvette Tereso Greco     Cromwell  CT        32    25 F 30-39        32:13   10:24/M
     222    Chris Lord              Cromwell  CT        11    26 M 11-15        32:19   10:25/M
     223    Bridget Hastings        Colchester  CT      14    17 F 11-15        32:20   10:26/M
     224    Kevin Hastings          Colchester  CT      48    44 M 40-49        32:20   10:26/M
     225    William Mentz           Valhalla  NY        22     7 M 20-29        32:21   10:26/M
     226    Guila Wiese             Cromwell  CT        31    26 F 30-39        32:25   10:27/M
     227    Susan Iozzo             Cromwell  CT        39    27 F 30-39        32:25   10:27/M
     228    Participant   846                            1    15 M  0- 1        32:35   10:31/M
     229    Maryellen Fazzino       Middletown  CT      21     7 F 20-29        32:40   10:32/M
     230    Marion Manzo            West Hartford  CT   28     8 F 20-29        32:41   10:33/M
     231    Lindsay Hook            Colchester  CT      15    18 F 11-15        32:51   10:36/M
     232    Joan Jakiela            Rocky Hill  CT      49    18 F 40-49        32:54   10:37/M
     233    Edward Snyder           Wallingford  CT     56    10 M 50-59        32:57   10:38/M
     234    Donna Duff              Cromwell  CT        39    28 F 30-39        33:08   10:41/M
     235    Michelle Saindon        Newington  CT       29     9 F 20-29        33:08   10:41/M
     236    Catherine Xeller        Branford  CT        18    11 F 16-19        33:23   10:46/M
     237    Ashton Killilea         New Britain  CT     17    12 F 16-19        33:23   10:46/M
     238    Gary Lord               Cromwell  CT        46    45 M 40-49        33:23   10:46/M
     239    Kelsey Bilodeau         Cromwell  CT         8     3 F  2-10        33:29   10:48/M
     240    Eileen Bilodeau         Cromwell  CT        38    29 F 30-39        33:30   10:48/M
     241    Vivian Rosa             Meriden  CT         0      2 F  0- 1        33:31   10:49/M
     242    Sal D'Allessandro       Higganum  CT        52    11 M 50-59        33:36   10:50/M
     243    Christopher Walter      Cromwell  CT        12    27 M 11-15        33:42   10:52/M
     244    Danny Reiman            Cromwell  CT        14    28 M 11-15        33:51   10:55/M
     245    Bandit Number   906                               16 M  0- 1        34:25   11:06/M
     246    Daniel Paskiewicz       Cromwell  CT        12    29 M 11-15        34:29   11:07/M
     247    Susan Reischerl         Manchester  CT      60     1 F 60-69        34:30   11:08/M
     248    Mark Guidotti           West Hartford  CT   43    46 M 40-49        34:42   11:12/M
     249    Jackie Franklin         Cromwell  CT        15    19 F 11-15        34:51   11:15/M
     250    Jill Holzer             Cromwell  CT        38    30 F 30-39        35:08   11:20/M
     251    Erica Murphy            Marlborough  CT     15    20 F 11-15        35:13   11:22/M
     252    Madeline Christensen    Northford  CT       14    21 F 11-15        35:34   11:28/M
     253    Maryann Steuernagel     Cromwell  CT        40    19 F 40-49        35:34   11:28/M
     254    Beth Lazar              Cromwell  CT        43    20 F 40-49        35:49   11:33/M
     255    Marilyn Serrantino      Cromwell  CT        43    21 F 40-49        36:00   11:37/M
     256    Marilyn Skoge           Cromwell  CT        52     5 F 50-59        36:33   11:47/M
     257    Kyle McDermott          Cromwell  CT        12    30 M 11-15        36:43   11:51/M
     258    Janet Powers            Cromwell  CT        36    31 F 30-39        36:45   11:51/M
     259    Steve Wilcox            Glastonbury  CT     51    12 M 50-59        36:47   11:52/M
     260    Theresa Powell          Cromwell  CT        43    22 F 40-49        36:50   11:53/M
     261    Bandit Number   907                               17 M  0- 1        36:52   11:54/M
     262    Rachel Hunt             Portland  CT        18    13 F 16-19        36:52   11:54/M
     263    Sr. Patricia McCarthy   Providence  RI      58     6 F 50-59        36:55   11:55/M
     264    Richard Robertson       Cromwell  CT        37    21 M 30-39        37:08   11:59/M
     265    Nicole Iozzo            Cromwell  CT        10     4 F  2-10        37:16   12:01/M
     266    Bryan Coco              Cromwell  CT        12    31 M 11-15        37:40   12:09/M
     267    Maria Mikan             Cromwell  CT        36    32 F 30-39        37:41   12:09/M
     268    Eleann Ubaldini         Middletown  CT      58     7 F 50-59        37:48   12:12/M
     269    Michael Serrantion      Cromwell  CT        11    32 M 11-15        38:07   12:18/M
     270    Justin Ostiguy          Cromwell  CT        18    16 M 16-19        38:19   12:22/M
     271    Dorothy Tully           South Windsor  CT   22    10 F 20-29        38:31   12:25/M
     272    Bernadette McMahon      Cromwell  CT         8     5 F  2-10        38:35   12:27/M
     273    Courtney Brooks         Cromwell  CT        10     6 F  2-10        38:35   12:27/M
     274    Adriane Kroha           Cromwell  CT         8     7 F  2-10        38:43   12:29/M
     275    Sue Paolinao            Cromwell  CT        10     8 F  2-10        38:43   12:29/M
     276    Dena Crescimanno        Cromwell  CT        12    22 F 11-15        38:48   12:31/M
     277    Kathleen Stofira        Cromwell  CT        13    23 F 11-15        38:48   12:31/M
     278    Bill Reis               Cromwell  CT        40    47 M 40-49        38:48   12:31/M
     279    Jill Ostiguy            Cromwell  CT        12    24 F 11-15        38:49   12:31/M
     280    Andrew Anderson         Meriden  CT         49    48 M 40-49        39:03   12:36/M
     281    Marjorie Haas           Cheshire  CT        58     8 F 50-59        39:27   12:44/M
     282    Cameron Sweeney         Cromwell  CT        6      6 M  2-10        39:33   12:45/M
     283    Mary Beth Sweeney       Cromwell  CT        34    33 F 30-39        39:38   12:47/M
     284    Peggy Sims              Cromwell  CT        43    23 F 40-49        39:45   12:49/M
     285    Jannie Shapiro          Cromwell  CT        52     9 F 50-59        40:33   13:05/M
     286    Linda Riccardi          Middletown  CT      55    10 F 50-59        40:54   13:12/M
     287    Mandy Salzillo          Plantsville  CT     16    14 F 16-19        41:10   13:17/M
     288    Participant   856                            1    18 M  0- 1        41:57   13:32/M
     289    Amy Rawlinitis          West Hartford  CT   15    25 F 11-15        41:58   13:32/M
     290    Patricia Lord           Cromwell  CT        48    24 F 40-49        42:05   13:35/M
     291    Rhonda Lentini          Cromwell  CT        48    25 F 40-49        42:05   13:35/M
     292    Nancy Labella           Cromwell  CT        42    26 F 40-49        42:14   13:37/M
     293    Louis Labella           Cromwell  CT        59    13 M 50-59        42:14   13:37/M
     294    Josh Lemanski           Cromwell  CT        11    33 M 11-15        42:28   13:42/M
     295    Jaye Delciampo          Cromwell  CT         8     9 F  2-10        42:36   13:45/M
     296    Angela Delciampo        Cromwell  CT        40    27 F 40-49        42:41   13:46/M
     297    Tyler Began             Cromwell  CT        12    34 M 11-15        42:41   13:46/M
     298    Bandit Number   908                               19 M  0- 1        42:55   13:51/M
     299    Unknown Runner                                                      43:03   13:53/M
     300    Participant   843                            1    20 M  0- 1        43:08   13:55/M
     301    Christine Fleck         Cromwell  CT        11    26 F 11-15        43:09   13:55/M
     302    Sara Boswell            Cromwell  CT        11    27 F 11-15        43:09   13:55/M
     303    Bill Boswell            Glastonbury  CT     44    50 M 40-49        43:09   13:55/M
     304    Jc Dawkins              Cromwell  CT        47    28 F 40-49        43:11   13:56/M
     305    Ann Williams            Middletown  CT      51    11 F 50-59        43:12   13:56/M
     306    Bandit Number   909                               21 M  0- 1        44:55   14:29/M
     307    Diane Hughes            Cromwell  CT        40    29 F 40-49        44:55   14:29/M
     308    Amanda Hughes           Cromwell  CT        19    15 F 16-19        44:55   14:29/M
     309    Sarah Hughes            Cromwell  CT        22    11 F 20-29        44:59   14:31/M
     310    Elaine Jones            Cromwell  CT        42    30 F 40-49        45:02   14:32/M
     311    Suzanne Lombardo        Cromwell  CT        38    34 F 30-39        45:06   14:33/M
     312    Sue Mahoney             Cromwell  CT        41    31 F 40-49        45:06   14:33/M
     313    Pat Drewry              Waterbury  CT       65     4 M 60-69        45:37   14:43/M
     314    Nicole Nadeau           Cromwell  CT        18    16 F 16-19        45:47   14:46/M
     315    Coryn Nadeau            Cromwell  CT        18    17 F 16-19        45:47   14:46/M
     316    Lucy Kiermaier          Newington  CT       45    32 F 40-49        45:48   14:46/M
     317    Sharla Slasser          Cromwell  CT        15    28 F 11-15        45:49   14:47/M
     318    Adam Tomasiello         Cromwell  CT        12    35 M 11-15        46:15   14:55/M
     319    Jack Tomasiello         Cromwell  CT        48    51 M 40-49        46:16   14:55/M
     320    Vanessa Dimauro         Cromwell  CT        11    29 F 11-15        46:21   14:57/M
     321    Donna Coswell           Cromwell  CT        45    33 F 40-49        46:21   14:57/M
     322    Ryan Sweeney            Cromwell  CT        10     7 M  2-10        46:26   14:59/M
     323    Alicia Millane          Cromwell  CT        15    30 F 11-15        46:33   15:01/M
     324    Ashley Coco             Cromwell  CT        15    31 F 11-15        46:34   15:01/M
     325    Erica Molde             Cromwell  CT        15    32 F 11-15        46:35   15:02/M
     326    Beth Boorman            Cromwell  CT        14    33 F 11-15        46:47   15:05/M
     327    Emma Buonauito          Cromwell  CT        14    34 F 11-15        46:48   15:06/M
     328    Tara Lutz               Cromwell  CT        14    35 F 11-15        46:48   15:06/M
     329    Vickie Jensen           Cromwell  CT        32    22 M 30-39        47:05   15:11/M
     330    Erica Kelleher          Cromwell  CT        16    18 F 16-19        47:18   15:15/M
     331    Chas Cota               Cromwell  CT        15    36 M 11-15        47:18   15:15/M
     332    Sara Wallace            Cromwell  CT        18    19 F 16-19        47:22   15:17/M
     333    Carey Nadeau            Cromwell  CT        16    20 F 16-19        47:46   15:25/M
     334    Paula Nadeau            Cromwell  CT        46    34 F 40-49        48:02   15:30/M
     335    Meghan Coughlin         Cromwell  CT        17    21 F 16-19        48:03   15:30/M
     336    Ashley Hunt             Portland  CT        17    22 F 16-19        48:24   15:37/M
     337    Maryann Coughlin        Cromwell  CT        50    12 F 50-59        48:25   15:37/M
     338    Elizabeth Carre                             15    36 F 11-15        48:25   15:37/M
     339    Rebecca Kania           Wallingford  CT     17    23 F 16-19        48:46   15:44/M
     340    Lauren Brown            East Hampton  CT    18    24 F 16-19        48:47   15:44/M
     341    Steve Martin            Rocky Hill  CT      43    52 M 40-49        49:14   15:53/M
     342    Participant   855                            1    22 M  0- 1        49:19   15:55/M
     343    Tanya Lemanski          Cromwell  CT        36    35 F 30-39        49:24   15:56/M
     344    Marc L. Sadinsky        Cromwell  CT        42    53 M 40-49        49:29   15:58/M
     345    Bandit Number   910                               23 M  0- 1        49:30   15:58/M
     346    Joy Colangelo           Cromwell  CT        41    35 F 40-49        49:35   16:00/M
     347    Nancy Reiman            Cromwell  CT        41    36 F 40-49        49:36   16:00/M
     348    Phyllis Parker          Cromwell  CT        36    36 F 30-39        49:40   16:01/M
     349    Maureen Stofira         Cromwell  CT        38    37 F 30-39        49:40   16:01/M
     350    Rebecca Kearney         Middletown  CT      44    37 F 40-49        49:41   16:02/M
     351    Joann Lukas             Andover  CT         44    38 F 40-49        49:42   16:02/M
     352    Ann Marie Brault-Mccann Andover  CT         11    37 F 11-15        49:43   16:02/M
     353    Laurene McEntire        Cromwell  CT        39    38 F 30-39        49:43   16:02/M
     354    Barbara Crescimanno     Cromwell  CT        42    39 F 40-49        49:58   16:07/M
     355    Andrianne Runowicz      Cromwell  CT        40    40 F 40-49        50:10   16:11/M
     356    Theresa Fasciano        Cromwell  CT        40    41 F 40-49        50:11   16:11/M
     357    Kim Brooks              Cromwell  CT        35    39 F 30-39        50:12   16:12/M
     358    Joe Lombardo            Cromwell  CT        41    54 M 40-49        50:12   16:12/M
     359    John Stofira            Cromwell  CT        38    23 M 30-39        50:15   16:13/M
     360    Elizabeth Xeller        Branford  CT        18    25 F 16-19        50:18   16:14/M
     361    Patty Ferrantino        Rocky Hill  CT      46    42 F 40-49        50:25   16:16/M
     362    Jackelyn Tavarozzi      Cromwell  CT        35    40 F 30-39        50:26   16:16/M
     363    Bandit Number   911                               24 M  0- 1        50:28   16:17/M
     364    Heather Lonergan        Higganum  CT        26    12 F 20-29        50:29   16:17/M
     365    Tom Coughlin            Cromwell  CT        50    14 M 50-59        50:30   16:17/M
     366    Rachel Steer            Middle Haddam  CT   32    41 F 30-39        50:41   16:21/M
     367    Rebecca Hodge           Cobalt  CT          34    42 F 30-39        50:41   16:21/M
     368    Joe Coco                Cromwell  CT        46    55 M 40-49        50:43   16:22/M
     369    Ann-Marie Bell          Middletown  CT      0      3 F  0- 1        50:44   16:22/M
     370    Kathy Hickey            Cromwell  CT        30    43 F 30-39        50:47   16:23/M
     371    Peggy Swol              Cromwell  CT        44    43 F 40-49        50:47   16:23/M
     372    Deborah Berggren        Cromwell  CT        42    44 F 40-49        50:54   16:25/M
     373    Joan Tomasiello         Cromwell  CT        44    45 F 40-49        51:09   16:30/M
     374    Kathy Nadeu                                 44    46 F 40-49        52:00   16:46/M
     375    Jennifer Kensel         Portland  CT        49    47 F 40-49        52:00   16:46/M
     376    Allan Kensel            Portland  CT        56    15 M 50-59        52:23   16:54/M
     377    Megan Heaphy            Cromwell  CT        15    38 F 11-15        52:45   17:01/M
     378    Michelle Di Luzio       Cromwell  CT        15    39 F 11-15        52:47   17:02/M
     379    Rachel Tremblay         East Haddam  CT     14    40 F 11-15        53:26   17:14/M
     380    Lee Baldanzi            Avon  CT            36    44 F 30-39        53:27   17:15/M
     381    Kim Tully               Wilton  CT          35    45 F 30-39        53:28   17:15/M
     382    Todd Baldanzi           Avon  CT            29     8 M 20-29        53:29   17:15/M
     383    Emily Boswell           Cromwell  CT        15    41 F 11-15        53:36   17:17/M
     384    Cara Paolino            Cromwell  CT        42    48 F 40-49        53:36   17:17/M
     385    Jackie Haywood          Cromwell  CT        48    49 F 40-49        53:37   17:18/M
     386    Karen Routhier          Wethersfield  CT    49    50 F 40-49        53:38   17:18/M
     387    Debbie Carpenter        Canton  CT          30    46 F 30-39        54:01   17:25/M
     388    Jay Hickey              Cromwell  CT         0    25 M  0- 1        54:21   17:32/M
     389    Brendan Bell            Middletown  CT      16    17 M 16-19        54:22   17:32/M
     390    Paige Osora             Cromwell  CT        11    42 F 11-15        54:22   17:32/M
     391    Danny Hickey            Cromwell  CT        13    37 M 11-15        54:22   17:32/M
     392    Kelly Hickey            Cromwell  CT        15    43 F 11-15        54:23   17:33/M
     393    Donna Scalabrino                            40    51 F 40-49        54:24   17:33/M
     394    Rosie Griffith                              46    52 F 40-49        54:24   17:33/M
     395    Brian Bell              Middletown  CT      17    18 M 16-19        54:25   17:33/M
     396    Cara Murphy             Middletown  CT      27    13 F 20-29        54:27   17:34/M
     397    Daniel Parker           Bristol  CT         38    24 M 30-39        54:29   17:35/M
     398    Annie Salgado           Kensington  CT      33    47 F 30-39        54:29   17:35/M
     399    Jacqueline Delucco      Rocky Hill  CT      54    13 F 50-59        54:32   17:35/M
     400    Missy Ferland           Kensington  CT      30    48 F 30-39        54:33   17:36/M
     401    Debbie Forgione         South Glastonbury   32    49 F 30-39        54:55   17:43/M
     402    Claudia Rodrigues       Stamford  CT        22    14 F 20-29        54:55   17:43/M
     403    Jeff Dimattia           Cromwell  CT        13    38 M 11-15        54:59   17:44/M
     404    John P. McMahon         Cromwell  CT         8     8 M  2-10        56:15   18:09/M
     405    Jean Dunning            Cromwell  CT        43    53 F 40-49        56:27   18:13/M
     406    Ann Naughton            Cromwell  CT        46    54 F 40-49        56:27   18:13/M

Age Division Results

Women 10 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Vanessa Powell Cromwell CT

10

131

27:42

8:56/M

2

Alyssa McMahon Cromwell CT

10

218

32:04

10:21/M

3

Kelsey Bilodeau Cromwell CT

8

239

33:29

10:48/M

 

Women 11 to 15

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Elizabeth Hopley Cromwell CT

13

49

22:54

7:23/M

2

Kori Crossa Cromwell CT

15

73

24:48

8:00/M

3

Krystin De Lucia Unionville CT

11

74

24:48

8:00/M

 

Women 16 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Anne Sullivan Durham CT

19

57

23:26

7:34/M

2

Nicki Jung East Hampton CT

18

72

24:46

7:59/M

3

Helen Hanson Middletown CT

18

84

25:19

8:10/M

 

Women 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jessica Uccello Rocky Hill CT

24

80

25:11

8:07/M

2

Edie Brown Waterbury CT

28

120

27:06

8:45/M

3

Ann Drewry Waterbury CT

23

133

27:45

8:57/M

 

Women 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Linda Cordova Hamden CT

38

34

21:49

7:02/M

2

Trish Salafia Cromwell CT

35

37

22:07

7:08/M

3

Carol Fraleigh Glastonbury CT

36

43

22:26

7:14/M

 

Women 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Betsy Bielefield Middletown CT

43

66

24:12

7:48/M

2

Beth Kitchen West Hartford CT

41

69

24:26

7:53/M

3

Charlann Hemstock North Haven CT

42

75

24:52

8:01/M

 

Women 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Judith Pierson West Hartford CT

58

88

25:28

8:13/M

2

Jane Holler Milford CT

53

124

27:25

8:51/M

3

Susan Salzillo Plantsville CT

51

152

28:26

9:10/M

 

Women 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Susan Reischerl Manchester CT

60

247

34:30

11:08/M

 
 

Men 10 & Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Tucker Landy Durham CT

10

59

23:39

7:38/M

2

Nicholas Varricchio Cromwell CT

9

102

26:16

8:28/M

3

Drew Osora Cromwell CT

9

137

27:55

9:00/M

 

Men 11 to 15

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Andrew Sweeney Cromwell CT

13

32

21:42

7:00/M

2

Brian Krusell Newington CT

13

36

22:00

7:06/M

3

Eric Walton Cromwell CT

13

42

22:24

7:14/M

 

Men 16 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ryan Franklin Cromwell CT

18

8

19:08

6:10/M

2

Nate Hinman Cromwell CT

18

22

20:47

6:42/M

3

Matthew Conroy Guilford CT

18

27

21:09

6:49/M

 

Men 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mark Carberry Rocky Hill CT

21

3

18:05

5:50/M

2

Stephen Shea Middletown CT

20

6

18:51

6:05/M

3

Chris Baker Cromwell CT

20

12

19:54

6:25/M

 

Men 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ed Jensen Middletown CT

30

2

18:04

5:50/M

2

Edward Mokoski Rockfall CT

37

4

18:38

6:01/M

3

Douglas McGough Plainville CT

30

5

18:50

6:05/M

 

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Munroe Newington CT

44

1

17:56

5:47/M

2

Michael Del Sole Middletown CT

49

7

19:05

6:09/M

3

Jay Krusell Newington CT

43

9

19:23

6:15/M

 

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bruce Mac Leod Middletown CT

52

26

21:06

6:48/M

2

Bill Bouton Cromwell CT

50

41

22:20

7:12/M

3

Oliver White Guilford CT

54

47

22:43

7:20/M

 

Men 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Charlie Yescott Unionville CT

62

28

21:15

6:51/M

2

Gerry Pierson West Hartford CT

60

68

24:21

7:51/M

3

Bill Johns Bristol CT

60

82

25:15

8:09/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com