HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Milford Road Runners
Winter Wonderland
Milford, CT - 5 Miles

February 2, 2003

OVERALL WINNERS

Chris Dickerson - 27:35
Alison Hiten - 33:30

Timing & Results by:
Milford Road Runners


ID   First Name    Last Name       Division        Gender   Time
1    Chris         Dickerson       Submaster       M        27:35
2    John          Tolbert         Master          M        28:26
3    David         Vona            Open            M        28:30
4    Bob           Stack           Master          M        28:39
5    Ken           Simeone         Teen            M        28:52
6    Mike          LeMay           Submaster       M        28:57
7    Alan          MacDougal       Submaster       M        29:16
8    Joseph        Simoncek        Submaster       M        29:20
9    Rich          Brelsford       Open            M        29:27
10   Robert        Straznitskas    Submaster       M        29:31
11   Charles       Hornack         Submaster       M        29:51
12   Mike          O'Malley        Grand Master    M        29:53
13   Krzysztof     Modzelewski     Submaster       M        30:34
14   Mike          Munroe          Clydesdale      M        30:38
15   Torpedo       Ruospo          Submaster       M        31:04
16   Miguel        Pizarro         Open            M        32:05
17   Joseph        Curley          Grand Master    M        32:28
18   Dave          Jacobs          Grand Master    M        32:47
19   Paul          Moriber         Master          M        32:58
20   Alison        Hiten           Master          F        33:30
21   Andrew        Spadinger       Submaster       M        33:35
22   Brandon       Carius          Clydesdale      M        33:43
23   Dave          Chameides       Master          M        34:02
24   Jeff          Kohan           Master          M        34:15
25   Rebecca       Steinkraus      Master          F        34:20
26   Scott         Smith           Submaster       M        34:22
27   Matt          Cross           Submaster       M        34:52
28   Mark          Turkington      Grand Master    M        34:54
29   Robert        Davis           Grand Master    M        35:05
30   Barbara       Pearce          Master          F        35:39
31   Jack          Cronan          Grand Master    M        35:41
32   Old Bob       Orgavan         Grand Master    M        35:47
33   Caroline      Kester          Master          F        35:52
34   John          Adomelis        Clydesdale      M        36:05
35   Ted           Phillips        Golden Master   M        36:20
36   Nancy         Arena           Submaster       F        36:25
37   Thomas        Gardella        Grand Master    M        36:29
38   Aram          Nahabedian      Grand Master    M        36:46
39   Rich          Steeves         Grand Master    M        36:50
40   Ben           Hodgdon         Open            M        36:55
41   Kevin         Ryan            Master          M        37:03
42   Rob           Rimmer          Submaster       M        37:12
43   Katherine     Quinn           Master          F        37:14
44   Bruce         Goulart         Grand Master    M        37:17
45   David         Carlson         Master          M        37:20
46   Allyson       Barrett         Open            F        37:21
47   John          Steele          Unknown         M        37:28
48   Keith         Bisson          Open            M        37:36
49   kazimierz     Modzelewski     Golden Master   M        37:38
50   Tony          Samuelian       Grand Master    M        37:41
51   Jonathon      Muskrat         Clydesdale      M        37:51
52   Darren        Goddard         Submaster       M        37:51
53   Bob           Sousa           Clydesdale      M        37:55
54   Ben           Mattheis        Master          M        37:57
55   Jeffrey       Dingwell        Master          M        38:03
56   Stinking      Bandit          Unknown         ?        38:09
57   Michael       Carius          Grand Master    M        38:19
58   Wayne         Cable           Master          M        38:29
59   Ric           Villarreal      Shoeless        M        38:34
60   Gary          Compare         Grand Master    M        38:54
61   Ronnie        Behringer       Master          F        38:54
62   Daniel        Thibault        Master          M        39:01
63   Paul          Maddox          Grand Master    M        39:07
64   Carl          Russell         Grand Master    M        39:10
65   Michael       Buchina         Master          M        39:16
66   Frank         Lang            Golden Master   M        39:24
67   Joan          Munroe          Master          F        39:27
68   Paul          Ribnicky        Master          M        39:29
69   Warren        Murray          Grand Master    M        39:41
70   Jay           Cannon          Master          M        39:47
71   Oliverio      Oramas          Grand Master    M        40:07
72   Don           Platko          Golden Master   M        40:09
73   Ian           Andrews         Clydesdale      M        40:21
74   Al            Giarratano      Grand Master    M        40:23
75   Richard       Frawley         Submaster       M        40:27
76   Dick          Conrad          Grand Master    M        40:32
77   Hugh          Cafferty        Golden Master   M        40:36
78   Art           DiCesare        Master          M        40:48
79   Michael       Compare         Open            M        40:51
80   Paul          Heon            Clydesdale      M        41:03
81   Graig         Sanders         Submaster       M        41:04
82   Jack          Koyle           Golden Master   M        41:12
83   Paul          Gehr            Submaster       M        41:23
84   Mark          Raucce          Master          M        41:24
85   Thomas        Candia          Submaster       M        41:30
86   Richard       Westervelt      Grand Master    M        41:35
87   Joe           Palumbo         Grand Master    M        41:39
88   Leah          Begg            Submaster       F        41:48
89   Bob           Caligan         Grand Master    M        41:55
90   Thomas        Doran           Submaster       M        42:15
91   Paul          Misencik        Master          M        42:16
92   James         Sheehan         Grand Master    M        42:25
93   Jack          Crespo          Grand Master    M        42:30
94   Nancy         Specht          Grand Master    F        42:36
95   Mark          August          Master          M        42:37
96   Matthew       Anderson        Master          M        42:38
97   Michael       Simon           Grand Master    M        42:40
98   Kara          Steele          12 & Under      F        42:44
99   Tony          Edwards         Grand Master    M        42:46
100  Melanie       Cutler          Open            F        42:50
101  Kate          Hammond         Submaster       F        42:51
102  Michael       D'Angelo        Master          M        42:51
103  Joe           Steele          Master          M        42:52
104  Bob           Kerley          Master          M        43:10
105  Zachary       Morowitz        Master          M        43:14
106  Bernadette    Thomas          Submaster       F        43:15
107  Mauice        Carleta         Submaster       M        43:16
108  Dan           Jacobs          Golden Master   M        43:23
109  Erik          Green           Master          M        43:24
110  Patty         Beaman          Submaster       F        43:48
111  Carol         Asprelli        Master          F        43:56
112  Bill          Nystrom         Grand Master    M        43:57
113  Joe           Weber           Clydesdale      M        44:05
114  Scott         Noll            Open            M        44:40
115  Karen         Dorney          Golden Master   F        44:43
116  Janis         D'Andrea        Master          F        44:55
117  Karl          Salvati         Master          M        45:00
118  Edward        Warsawski       Grand Master    M        45:03
119  Fernanda      DeSousa         Clydesdale      F        45:07
120  Del           DeSousa         Grand Master    M        45:10
121  Todd          Beaman          Submaster       M        45:11
122  Ronald        Aliciene        Grand Master    M        45:12
123  Joseph        Connolly        Submaster       M        45:16
124  Mark          Dinello         Master          M        45:16
125  Derek         Burton          Submaster       M        45:17
126  Lori          Copra           Submaster       F        45:22
127  Karen         Tursi           Master          F        45:23
128  Tom           Fatune          Submaster       M        45:38
129  Patrick       Hannon          Master          M        45:38
130  Richard       Zbrozek         Grand Master    M        46:09
131  Geno          Concepcion      Master          M        46:20
132  Mark          Meyer           Grand Master    M        46:47
133  Patrick       Dillon          Clydesdale      M        47:03
134  Patricia      Phillips        Grand Master    F        47:21
135  Deborah       MacMillan       Master          F        47:23
136  Rita          Concepcion      Master          F        47:27
137  Jane          Jarrow          Grand Master    F        47:36
138  Shirley       Iselin          Grand Master    F        47:37
139  Bill          Meyer           Clydesdale      M        47:42
140  Patrick       Strang          Submaster       M        47:52
141  Robert        Pimenta         Grand Master    M        47:59
142  Jeanne        Mullins         Submaster       F        48:09
143  Curtis        LeMay           Submaster       M        48:12
144  Elizabeth     LeMay           12 & Under      F        48:13
145  Tom           Bergman         Grand Master    M        48:45
146  Linda         Hall            Master          F        48:52
147  Noel          Brei            Grand Master    F        49:10
148  Tom           Clifford        Grand Master    M        49:11
149  Abby          Joseph          Open            F        49:20
150  Phil          Mongillo        Veteran         M        50:10
151  Sharon        Powers          Grand Master    F        50:34
152  John          Seres           Veteran         M        50:46
153  Jennifer      Cicone          Open            F        51:27
154  John          Cafferty        Golden Master   M        51:37
155  Michael       Twarkins        Grand Master    M        52:05
156  Robert        Dunsmore        Master          M        52:18
157  Richard       Laxar           Grand Master    M        52:32
158  Kimberly      Roots           Open            F        54:33
159  Mary Ann      Nilan           Submaster       F        55:01
160  Dr. George    Whitney         Old Buzzard     M        55:21
161  Terese        Mak             Grand Master    F        55:56
162  Gustav        Davis           Golden Master   M        57:31
163  Herman        Bershtein       Veteran         M        58:37
164  Ann Louise    Onton           Grand Master    F        60:09
165  Patricia      Rimkuna         Master          F        61:07
166  Peter         Smith           Grand Master    M        64:40
167  Leo           Roszkowski      Master          M        68:14

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com