HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

April Showers Run
April 6, 2003 - 3.5 Miles
Fairfield, CT

OVERALL WINNERS

Heather Gardiner, East Hartford, CT - 19:46
Frank Tiroletto, Orange, CT - 19:57

shower1.jpg (60553 bytes) shower2.jpg (61297 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.gif (6152 bytes)


sun.jpg (12164 bytes)

42 Degrees

Overall Finish List

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Heather Gardiner        East Hartford  CT   24 ***** F 19-29        19:46    5:39/M
       2    Frank Tiroletto         Orange  CT          43 ***** M 40-49        19:57    5:42/M
       3    Mike O'Malley           Southport  CT       50     1 M 50-59        20:05    5:44/M
       4    David Pantin            New Haven  CT       41     1 M 40-49        20:35    5:53/M
       5    Sue Faber               Oxford  CT          40     1 F 40-49        20:50    5:57/M
       6    Brian Fidler            West Haven  CT      32     1 M 30-39        21:09    6:03/M
       7    Geza Ziegler            Fairfield  CT       41     2 M 40-49        21:32    6:09/M
       8    Michael Ruospo          Stratford  CT       38     2 M 30-39        21:33    6:09/M
       9    Sean Fitzpatrick        New York  NY        34     3 M 30-39        21:39    6:11/M
      10    Gregory Quinn           Windsor  CT         26     1 M 19-29        21:44    6:13/M
      11    Joseph Curley           Stratford  CT       50     2 M 50-59        22:15    6:21/M
      12    John Courtmanche        New Haven  CT       60     1 M 60-69        22:25    6:24/M
      13    Rebecca Steinkraus      Sandy Hook  CT      41     2 F 40-49        22:38    6:28/M
      14    Shea Shapiro            Fairfield  CT       18     1 M 14-18        22:46    6:30/M
      15    Michael Dial            Bridgeport  CT      29     2 M 19-29        23:03    6:35/M
      16    Jim Sanders             Oxford  CT          36     4 M 30-39        23:22    6:41/M
      17    Scott Schwartz          Newtown  CT         53     3 M 50-59        23:29    6:43/M
      18    Peter Metelski          Fairfield  CT       40     3 M 40-49        23:30    6:43/M
      19    Ian Parmiter            Fairfield  CT       45     4 M 40-49        23:33    6:44/M
      20    Wayne Theriault         Stratford  CT       54     4 M 50-59        23:35    6:44/M
      21    Mindy Struwas           West Haven  CT      50     1 F 50-59        23:43    6:47/M
      22    Shannon West            Southington  CT     22     1 F 19-29        23:47    6:48/M
      23    Abigail Phelps          New Haven  CT       26     2 F 19-29        23:52    6:49/M
      24    Joe Schutz              Shelton  CT         41     5 M 40-49        23:54    6:50/M
      25    Michael Mulvey          Fairfield  CT       26     3 M 19-29        24:00    6:51/M
      26    David Cilley            Windsor  CT         24     4 M 19-29        24:02    6:52/M
      27    Meg Krueger             Chesire  CT         17     1 F 14-18        24:05    6:53/M
      28    Bruce Goulart           Newtown  CT         53     5 M 50-59        24:08    6:54/M
      29    Annie Duffy             Monroe  CT          17     2 F 14-18        24:08    6:54/M
      30    Robyn Hudak             Monroe  CT          16     3 F 14-18        24:08    6:54/M
      31    Stephen Sylvestro       Fairfield  CT       53     6 M 50-59        24:08    6:54/M
      32    Christopher McCarthy    Fairfield  CT       33     5 M 30-39        24:12    6:55/M
      33    Eric Hahn               Fairfield  FL       40     6 M 40-49        24:15    6:56/M
      34    Paul Aquila             Cheshire  CT        39     6 M 30-39        24:29    7:00/M
      35    Carl Edelen             New Haven  CT       31     7 M 30-39        24:32    7:01/M
      36    Jeffrey Dingwell        Bethlehem  CT       48     7 M 40-49        24:33    7:01/M
      37    Robert Stephenson       Milford  CT         54     7 M 50-59        24:34    7:01/M
      38    David Lattimer          Wilton  CT          38     8 M 30-39        24:42    7:03/M
      39    Gayle Zorrilla          Hamden  CT          31     1 F 30-39        24:42    7:03/M
      40    Michele Shawah          Stratford  CT       24     3 F 19-29        24:52    7:06/M
      41    William Seanor          Fairfield  CT       37     9 M 30-39        25:00    7:09/M
      42    Wesley Clapp            Wilton  CT          16     2 M 14-18        25:53    7:24/M
      43    Dawn Hudak              Monroe  CT          16     4 F 14-18        25:53    7:24/M
      44    Scott Walker            Fairfield  CT       36    10 M 30-39        25:56    7:25/M
      45    Robin Fuessenich        Hamden  CT          19     4 F 19-29        25:56    7:25/M
      46    John Antonelli          West Haven  CT      46     8 M 40-49        26:04    7:27/M
      47    Julie Gliesing          Redding  CT         16     5 F 14-18        26:04    7:27/M
      48    Tim Saller              Milford  CT         39    11 M 30-39        26:04    7:27/M
      49    Keith Broderick         Fairfield  CT       34    12 M 30-39        26:06    7:27/M
      50    Bob Langton             Fairfield  CT       11     1 M 11-13        26:27    7:33/M
      51    Al Giarratano           Seymour  CT         50     8 M 50-59        26:30    7:34/M
      52    Andrea Murray           Monroe  CO          29     5 F 19-29        26:34    7:35/M
      53    Kenneth Ghilardi        West Haven  CT      47     9 M 40-49        26:46    7:39/M
      54    Holly Walczak           Newtown  CT         39     2 F 30-39        26:49    7:40/M
      55    Michael Jay Veltri      Norwalk  CT         35    13 M 30-39        26:50    7:40/M
      56    James Horne             Fairfield  CT       11     2 M 11-13        26:52    7:41/M
      57    Ray Palmer              Monroe  CT          40    10 M 40-49        26:55    7:41/M
      58    Claire Krueger          Cheshire  CT        48     3 F 40-49        26:58    7:42/M
      59    Kasey Sullivan          Southbury  CT       14     6 F 14-18        27:02    7:43/M
      60    Joseph Raposa           Fairfield  CT       45    11 M 40-49        27:09    7:45/M
      61    Jay Coyle               Fairfield  CT       34    14 M 30-39        27:18    7:48/M
      62    Lee Bradley             Newington  CT       60     2 M 60-69        27:21    7:49/M
      63    Thomas Maloney          Naugatuck  CT       46    12 M 40-49        27:25    7:50/M
      64    Ned Dwelle              Fairfield  CT       40    13 M 40-49        27:27    7:51/M
      65    Kelsey Gliesing         Redding  CT         16     7 F 14-18        27:27    7:51/M
      66    William Kenny           Fairfield  CT       37    15 M 30-39        27:29    7:51/M
      67    Richard Stein           Westport  CT        35    16 M 30-39        27:31    7:52/M
      68    Ed Matson               Stratford  CT       48    14 M 40-49        27:38    7:54/M
      69    Terence Silk            Southbury  CT       35    17 M 30-39        27:40    7:54/M
      70    Paul McHugh             Westport  CT        39    18 M 30-39        27:44    7:55/M
      71    Don Platko              Shelton  CT         61     3 M 60-69        27:45    7:56/M
      72    Jeffrey Crean           Fairfield  CT       46    15 M 40-49        27:46    7:56/M
      73    Mike Pisani             Stratford  CT       60     4 M 60-69        27:53    7:58/M
      74    Allan Evans             West Haven  CT      58     9 M 50-59        27:55    7:59/M
      75    David Schneider         Fairfield  CT       31    19 M 30-39        27:57    7:59/M
      76    Geno Concepcion         Middlebury  CT      49    16 M 40-49        28:02    8:01/M
      77    Heidi Lenos             Westport  CT        25     6 F 19-29        28:03    8:01/M
      78    Susan Zuckerman         Fairfield  CT       49     4 F 40-49        28:05    8:01/M
      79    Kim Remetta             Milford  CT         48    17 M 40-49        28:06    8:02/M
      80    Pascal Bur              Fairfield  CT       29     5 M 19-29        28:12    8:03/M
      81    Mark Greene             Westport  CT        41    18 M 40-49        28:15    8:04/M
      82    Bryan Thompson          Fairfield  CT       36    20 M 30-39        28:16    8:05/M
      83    John Shaffer            Fairfield  CT       37    21 M 30-39        28:27    8:08/M
      84    Kara Steele             New Haven  CT       12     1 F 11-13        28:33    8:09/M
      85    Karen Mulroe            Easton  CT          38     3 F 30-39        28:44    8:13/M
      86    Christopher Gioiella    South Norwalk  CT   33    22 M 30-39        28:44    8:13/M
      87    Julie Sidhu             Weston  CT          44     5 F 40-49        28:45    8:13/M
      88    Liz Christian           Branford  CT        27     7 F 19-29        28:48    8:14/M
      89    Bruce Cloney            Plymouth  CT        38    23 M 30-39        28:51    8:15/M
      90    Douglas Adams           Portland  OR        65     5 M 60-69        28:55    8:16/M
      91    Amy Christenson         Fairfield  CT       36     4 F 30-39        28:55    8:16/M
      92    Christina Rice          Fairfield  CT       32     5 F 30-39        28:56    8:16/M
      93    Claudia Sammartano      Fairfield  CT       41     6 F 40-49        28:58    8:17/M
      94    Tiffany Powell          Oxford  CT          28     8 F 19-29        29:02    8:18/M
      95    Jamie Wildstein         Norwalk  CT         31    24 M 30-39        29:10    8:20/M
      96    Henri Lellouche         Fairfield  CT       42    19 M 40-49        29:15    8:21/M
      97    Charles Yagielski       Southbury  CT       65     6 M 60-69        29:17    8:22/M
      98    Fred Wilcoxson          Stratford  CT       42    20 M 40-49        29:19    8:23/M
      99    Walt Krueger            Cheshire  CT        49    21 M 40-49        29:21    8:23/M
     100    Michele Albano          Westport  CT        27     9 F 19-29        29:25    8:24/M
     101    Bill Odendahl           Trumbull  CT        38    25 M 30-39        29:26    8:25/M
     102    Joseph Steele           New Haven  CT       49    22 M 40-49        29:29    8:25/M
     103    Bill Bardani            Easton  CT          30    26 M 30-39        29:30    8:26/M
     104    Janet Voelpert          Shelton  CT         55     2 F 50-59        29:31    8:26/M
     105    Ken O'Donnell           Fairfield  CT       36    27 M 30-39        29:35    8:27/M
     106    Mark Gonillo            Waterbury  CT       41    23 M 40-49        29:36    8:27/M
     107    Miggs Burroughs         Westport  CT        57    10 M 50-59        29:41    8:29/M
     108    Michael Gordon          Westport  CT        43    24 M 40-49        29:42    8:29/M
     109    Leslie Cullinan         Fairfield  CT       39     6 F 30-39        29:46    8:30/M
     110    Remo Pagliarela         Stratford  CT       72     1 M 70-79        29:49    8:31/M
     111    Carol Asprelli          Woodbridge  CT      42     7 F 40-49        29:49    8:31/M
     112    Charles Price           Fairfield  CT       38    28 M 30-39        29:50    8:31/M
     113    Richard Fidler          New Haven  CT       56    11 M 50-59        29:52    8:32/M
     114    Derek Burton            Cheshire  CT        35    29 M 30-39        30:01    8:35/M
     115    Pat Mariano             Cheshire  CT        51     3 F 50-59        30:04    8:35/M
     116    Katherine Metelski      Fairfield  CT       47     8 F 40-49        30:06    8:36/M
     117    B Crowshaw              Milford  CT         53    12 M 50-59        30:07    8:36/M
     118    Linda Frost             Shelton  CT         35     7 F 30-39        30:09    8:37/M
     119    Tracy Van Buskirk       Newtown  CT         46     9 F 40-49        30:14    8:38/M
     120    Peter Van Buskirk       Newtown  CT         48    25 M 40-49        30:14    8:38/M
     121    Kathleen Clarke         Fairfield  CT       35     8 F 30-39        30:16    8:39/M
     122    Virginia Mooney         Southbury  CT       38     9 F 30-39        30:21    8:40/M
     123    Margaret Fenyvesi       Shelton  CT         60     1 F 60-69        30:25    8:41/M
     124    Beyan Smith             Bridgeport  CT      37    30 M 30-39        30:27    8:42/M
     125    Karen Houghton          Fairfield  CT       33    10 F 30-39        30:31    8:43/M
     126    Deborah Eck             Fairfield  CT       41    10 F 40-49        30:34    8:44/M
     127    Joseph McGrath          Woodbridge  CT      49    26 M 40-49        30:37    8:45/M
     128    Gwen Brennan            Southington  CT     35    11 F 30-39        30:39    8:45/M
     129    William Demotses        Fairfield  CT       35    31 M 30-39        30:41    8:46/M
     130    Elvira Balogh           Trumbull  CT        45    11 F 40-49        30:42    8:46/M
     131    Stephanie Kleban        Stamford  CT        34    12 F 30-39        30:42    8:46/M
     132    Mark Dinello            Hamden  CT          48    27 M 40-49        30:43    8:47/M
     133    Bill Hunter             Fairfield  CT       41    28 M 40-49        30:44    8:47/M
     134    Rita Concepcion         Middlebury  CT      45    12 F 40-49        30:46    8:47/M
     135    Margaret Walsh          Trumbull  CT        35    13 F 30-39        30:47    8:48/M
     136    Gerald Patrick          Milford  CT         63     7 M 60-69        30:47    8:48/M
     137    Marjorie Klar           Easton  CT          48    13 F 40-49        30:48    8:48/M
     138    Clare Mahoney           Stratford  CT       28    10 F 19-29        30:52    8:49/M
     139    George Franco           Bridgeport  CT      45    29 M 40-49        30:53    8:49/M
     140    Christine Riniti        Westport  CT        42    14 F 40-49        30:55    8:50/M
     141    James Howell            New Haven  CT       35    32 M 30-39        30:57    8:51/M
     142    Dorothy Lupariello      Shelton  CT         48    15 F 40-49        31:01    8:52/M
     143    Susan Lyons             Trumbull  CT        41    16 F 40-49        31:02    8:52/M
     144    Rachel Eardley          Fairfield  CT       33    14 F 30-39        31:08    8:54/M
     145    Robert Kelly            Seymour  CT         40    30 M 40-49        31:18    8:57/M
     146    Jeff Belitzky           Fairfield  CT       41    31 M 40-49        31:40    9:03/M
     147    Mustafa Syed            Fairfield  CT       35    33 M 30-39        31:44    9:04/M
     148    Eddie Adduci            Cheshire  CT        16     3 M 14-18        31:45    9:04/M
     149    Elizabeth Brand         Southport  CT       10     1 F  2-10        31:49    9:05/M
     150    Patrick Brend           Southport  CT       46    32 M 40-49        31:49    9:05/M
     151    Heather Traber          New York  NY        36    15 F 30-39        31:49    9:05/M
     152    Jennifer Grega          Trumbull  CT        26    11 F 19-29        31:57    9:08/M
     153    Brant Behr              Norwalk  CT         28     6 M 19-29        32:07    9:11/M
     154    Pete Reichard           New Haven  CT       35    34 M 30-39        32:11    9:12/M
     155    Frances Goulart         Ridgefield  CT      65     2 F 60-69        32:13    9:12/M
     156    Barbara Sampson         Stratford  CT       38    16 F 30-39        32:14    9:13/M
     157    Laura Solomon           Milford  CT         31    17 F 30-39        32:24    9:15/M
     158    Jennifer Reed           South Norwalk  CT   33    18 F 30-39        32:30    9:17/M
     159    Jaime Janda             Fairfield  CT       24    12 F 19-29        32:41    9:20/M
     160    Maureen Janda           Fairfield  CT       47    17 F 40-49        32:42    9:21/M
     161    Sara Herz               Weston  CT          62     3 F 60-69        32:51    9:23/M
     162    Victor Herrera          New Haven  CT       34    35 M 30-39        32:58    9:25/M
     163    George Ruderman         Fairfield  CT       75     2 M 70-79        32:59    9:25/M
     164    Heather Thomas          Bethel  CT          38    19 F 30-39        33:03    9:27/M
     165    Henry Davidson          Norwalk  CT         37    36 M 30-39        33:06    9:27/M
     166    William Perillo Jr      Stratford  CT       33    37 M 30-39        33:10    9:29/M
     167    Beth Lebel              Fairfield  CT       35    20 F 30-39        33:12    9:29/M
     168    Paul Varvaro            Easton  CT          37    38 M 30-39        33:14    9:30/M
     169    Joseph Saccone          Monroe  CT          40    33 M 40-49        33:15    9:30/M
     170    Abby Anderson           Fairfield  CT       27    13 F 19-29        33:20    9:31/M
     171    Phil Mongillo           Westbrook  CT       78     3 M 70-79        33:27    9:33/M
     172    Julia Horne             Fairfield  CT       12     2 F 11-13        33:41    9:37/M
     173    Bethany Horne           Fairfield  CT       38    21 F 30-39        33:42    9:38/M
     174    Ada Curet               Milford  CT         42    18 F 40-49        33:45    9:39/M
     175    Dawn Moser              Shelton  CT         46    19 F 40-49        33:56    9:42/M
     176    John Woods              Shelton  CT         49    34 M 40-49        33:57    9:42/M
     177    John Seres              Bridgeport  CT      71     4 M 70-79        33:58    9:42/M
     178    Eileen Ross             Southbury  CT       40    20 F 40-49        33:59    9:43/M
     179    Susan O'Connor          Fairfield  CT       35    22 F 30-39        34:00    9:43/M
     180    Dany Noel               Milford  CT         40    21 F 40-49        34:14    9:47/M
     181    Amy Cusick              Bridgeport  CT      30    23 F 30-39        34:14    9:47/M
     182    Eric Ciolino            New Haven  CT       34    39 M 30-39        34:14    9:47/M
     183    Kathleen Hickson        Fairfield  CT       24    14 F 19-29        34:29    9:51/M
     184    Ronald Masone           No. Bellmore  NY    25     7 M 19-29        34:30    9:51/M
     185    Mark Letsch             Fairfield  CT       33    40 M 30-39        34:44    9:55/M
     186    Mindy Powlishen         Fairfield  CT       34    24 F 30-39        34:44    9:55/M
     187    Praveen Adupa           Naugatuck  CT       28     8 M 19-29        34:46    9:56/M
     188    Bob Loh                 Trumbull  CT        57    13 M 50-59        34:51    9:57/M
     189    Caroline O'Connor       Fairfield  CT       11     3 F 11-13        35:11   10:03/M
     190    Carolyn Bardani         Easton  CT          32    25 F 30-39        35:20   10:06/M
     191    Kathleen Graziano       Trumbull  CT        52     4 F 50-59        35:27   10:08/M
     192    Kimberly Genese         Fairfield  CT       31    26 F 30-39        35:47   10:13/M
     193    Susan Wakefield         North Branford  CT  51     5 F 50-59        35:50   10:14/M
     194    Lou Landman             Fairfield  CT       53    14 M 50-59        35:54   10:15/M
     195    Robert Larusa           Fairfield  CT       47    35 M 40-49        35:57   10:16/M
     196    Lisa Di Siero           West Haven  CT      36    27 F 30-39        36:07   10:19/M
     197    Gerald Sawyer           Stratford  CT       51    15 M 50-59        36:29   10:25/M
     198    Stephen Arrigo          East Meadow  NY     37    41 M 30-39        37:08   10:37/M
     199    Joseph Arrigo           Fairfield  CT       42    36 M 40-49        37:08   10:37/M
     200    Ed Brennan              Monroe  CT          59    16 M 50-59        37:17   10:39/M
     201    Kellie Lazar            Fairfield  CT       33    28 F 30-39        37:35   10:44/M
     202    Doreen Caruso           Fairfield  CT       34    29 F 30-39        37:37   10:45/M
     203    Mona Pain               Norwalk  CT         53     6 F 50-59        37:41   10:46/M
     204    George Pain             Norwalk  CT         52    17 M 50-59        37:41   10:46/M
     205    Christina Landau        Milford  CT         38    30 F 30-39        38:05   10:53/M
     206    Eileen O' Sullivan      Milford  CT         34    31 F 30-39        38:09   10:54/M
     207    Suresh Nadella          Norwalk  CT         31    42 M 30-39        38:24   10:58/M
     208    Katie Dexheimer         Hackettstown  NJ    19    15 F 19-29        38:34   11:01/M
     209    Dr. George Whitney      Orange  CT          84     1 M 80-99        38:43   11:04/M
     210    Jane Steimer            Westport  CT        46    22 F 40-49        38:48   11:05/M
     211    Frank Murphy            New Haven  CT       50    18 M 50-59        39:24   11:15/M
     212    Joanne Krasnow          Fairfield  CT       37    32 F 30-39        39:26   11:16/M
     213    Marc Krasnow            Fairfield  CT       36    43 M 30-39        39:27   11:16/M
     214    Frank Manfredi          Stratford  CT       69     8 M 60-69        39:49   11:23/M
     215    Natarajan Balasubramani Naugatuck  CT       28     9 M 19-29        40:18   11:31/M
     216    Jacqueline Horne        Fairfield  CT        9     2 F  2-10        40:22   11:32/M
     217    Alice Horne             Fairfield  CT        7     3 F  2-10        40:26   11:33/M
     218    Ed Horne                Fairfield  CT       38    44 M 30-39        40:26   11:33/M
     219    June Vyse Gravener      Bethany  CT         71     1 F 70-79        40:28   11:34/M
     220    Deborah Bottaro         Southington  CT     39    33 F 30-39        40:53   11:41/M
     221    Janice Brown            Norwalk  CT         53     7 F 50-59        41:18   11:48/M
     222    Paula Conte             Fairfield  CT       51     8 F 50-59        41:19   11:48/M
     223    Angie D'Amico           Cheshire  CT        25    16 F 19-29        41:34   11:53/M
     224    Prakash Patruni         Naugatuck  CT       32    45 M 30-39        41:45   11:56/M
     225    Ann Onton               Fairfield  CT       59     9 F 50-59        44:24   12:41/M
     226    Kerry Murphy            Fairfield  CT       49    23 F 40-49        45:16   12:56/M
     227    Marjorie Haas           Cheshire  CT        57    10 F 50-59        46:04   13:10/M
     228    Jen Eng                 Stratford  CT       17     8 F 14-18        46:06   13:10/M
     229    Ronnie Behringer        Norwalk  CT         45    24 F 40-49        46:10   13:11/M
     230    Jon Perelstein          Stamford  CT        53    19 M 50-59        46:10   13:11/M

Age Division Results

Overall Female Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Heather Gardiner East Hartford CT

24

1

19:46

5:39/M

 

Women 10 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Elizabeth Brand Southport CT

10

149

31:49

9:05/M

2

Jacqueline Horne Fairfield CT

9

216

40:22

11:32/M

3

Alice Horne Fairfield CT

7

217

40:26

11:33/M

 

Women 11 to 13

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kara Steele New Haven CT

12

84

28:33

8:09/M

2

Julia Horne Fairfield CT

12

172

33:41

9:37/M

3

Caroline O'Connor Fairfield CT

11

189

35:11

10:03/M

 

Women 14 to 18

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Meg Krueger Chesire CT

17

27

24:05

6:53/M

2

Annie Duffy Monroe CT

17

29

24:08

6:54/M

3

Robyn Hudak Monroe CT

16

30

24:08

6:54/M

 

Women 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Shannon West Southington CT

22

22

23:47

6:48/M

2

Abigail Phelps New Haven CT

26

23

23:52

6:49/M

3

Michele Shawah Stratford CT

24

40

24:52

7:06/M

 

Women 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Gayle Zorrilla Hamden CT

31

39

24:42

7:03/M

2

Holly Walczak Newtown CT

39

54

26:49

7:40/M

3

Karen Mulroe Easton CT

38

85

28:44

8:13/M

 

Women 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Sue Faber Oxford CT

40

5

20:50

5:57/M

2

Rebecca Steinkraus Sandy Hook CT

41

13

22:38

6:28/M

3

Claire Krueger Cheshire CT

48

58

26:58

7:42/M

 

Women 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mindy Struwas West Haven CT

50

21

23:43

6:47/M

2

Janet Voelpert Shelton CT

55

104

29:31

8:26/M

3

Pat Mariano Cheshire CT

51

115

30:04

8:35/M

 

Women 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Margaret Fenyvesi Shelton CT

60

123

30:25

8:41/M

2

Frances Goulart Ridgefield CT

65

155

32:13

9:12/M

3

Sara Herz Weston CT

62

161

32:51

9:23/M

 

Women 70 to 79

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

June Vyse Gravener Bethany CT

71

219

40:28

11:34/M

 

Overall Male Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Frank Tiroletto Orange CT

43

2

19:57

5:42/M

 

Men 11 to 13

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bob Langton Fairfield CT

11

50

26:27

7:33/M

2

James Horne Fairfield CT

11

56

26:52

7:41/M

 

Men 14 to 18

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Shea Shapiro Fairfield CT

18

14

22:46

6:30/M

2

Wesley Clapp Wilton CT

16

42

25:53

7:24/M

3

Eddie Adduci Cheshire CT

16

148

31:45

9:04/M

 

Men 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Gregory Quinn Windsor CT

26

10

21:44

6:13/M

2

Michael Dial Bridgeport CT

29

15

23:03

6:35/M

3

Michael Mulvey Fairfield CT

26

25

24:00

6:51/M

 

Men 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Brian Fidler West Haven CT

32

6

21:09

6:03/M

2

Michael Ruospo Stratford CT

38

8

21:33

6:09/M

3

Sean Fitzpatrick New York NY

34

9

21:39

6:11/M

 

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

David Pantin New Haven CT

41

4

20:35

5:53/M

2

Geza Ziegler Fairfield CT

41

7

21:32

6:09/M

3

Peter Metelski Fairfield CT

40

18

23:30

6:43/M

 

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mike O'Malley Southport CT

50

3

20:05

5:44/M

2

Joseph Curley Stratford CT

50

11

22:15

6:21/M

3

Scott Schwartz Newtown CT

53

17

23:29

6:43/M

 

Men 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

John Courtmanche New Haven CT

60

12

22:25

6:24/M

2

Lee Bradley Newington CT

60

62

27:21

7:49/M

3

Don Platko Shelton CT

61

71

27:45

7:56/M

 

Men 70 to 79

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Remo Pagliarela Stratford CT

72

110

29:49

8:31/M

2

George Ruderman Fairfield CT

75

163

32:59

9:25/M

3

Phil Mongillo Westbrook CT

78

171

33:27

9:33/M

 

Men 80 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Dr. George Whitney Orange CT

84

209

38:43

11:04/M


WALK REPORTED RESULTS

Nancy Haegel	F/43	Fairfield	41:00
Kathleen Hiten	F/52	Milford		46:20
Ted Ostrowski	M/52	Fairfield	57:57

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com