HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Halloween Hustle
Wilton, CT

October 26, 2003

OVERALL WINNERS

Andrew Cleary, Philadelphia, PA - 17:15
Amelia Audette, Stamford, CT - 21:14

Timing & Results by:
CLUB CT


          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME    PACE

    1           Andrew Cleary, 34, Philadelphia, PA         17:15    5:33
    2           Brianne Ordway, 31, Shelton, CT             18:19    5:54
    3           Adam Norris, 37, Norwalk, CT                19:28    6:16
    4    1  M40 Fred Gaston, 44, Wilton, CT                 19:58    6:26
    5    2  M40 John Taylor, 40, Wilton, CT                 20:13    6:30
    6    1  M30 Chris Graham, 39, Wilton, CT                20:19    6:32
    7    2  M30 Roger Baxley, 35, Weston, CT                20:21    6:33
    8    3  M30 Jeff Falberg, 38, BrIdgeport, CT            20:30    6:36
    9    3  M40 Mike Fitzgerald, 41, Wilton, CT             20:40    6:39
   10    4  M30 Rob Edwards, 34, Ridgefield, CT             20:59    6:45
   11    4  M40 Will Howard, 43, Wilton, CT                 21:01    6:46
    1           Amelia Audette, 29*, Stamford, CT           21:14    6:50
   12    5  M40 Sergio Lob, 43, Fairfield, CT               21:15    6:50
   13    6  M40 Mike Gosser, 44, Norwalk, CT                21:20    6:52
    2           Cara Costich, 12*, Wilton, CT               21:26    6:54
    3           Kathleen Drake, 30*, Wilton, CT             21:40    6:58
    4    1  W40 Emmy Stocker, 45*, Cos Cob, CT              22:04    7:06
   14    7  M40 Malcolm Macdonald, 47, Stamford, CT         22:07    7:07
    5    2  W40 Ronnie Behringer, 45*, Norwalk, CT          22:12    7:09
   15    5  M30 Wayne Zimmerman, 39, Weston, CT             22:12    7:09
   16    6  M30 Jim Zambarano, 37, Redding, CT              22:14    7:09
   17    8  M40 Michael Johnston, 43, Wilton, CT            22:15    7:10
   18    1  M50 Bill Gross, 50, Ridgefield, CT              22:30    7:14
   19    9  M40 Jeff Herlyn, 44, Wilton, CT                 22:36    7:16
   20    7  M30 Jordan Mendal, 37, Stamford, CT             22:49    7:21
   21    2  M50 Robert Hein, 56, Mt. Vernon, NY             23:01    7:24
   22    8  M30 Mike Oates, 36, South Salem, NY             23:06    7:26
   23   10  M40 John D'Elisa, 40, Wilton, CT                23:07    7:26
   24   11  M40 Christopher Deardoff, 41, Wilton, CT        23:11    7:28
   25    9  M30 Philip Theoharides, 39, Wilton, CT          23:48    7:39
   26   10  M30 James Woods, 39, Wilton, CT                 23:57    7:42
   27   12  M40 James Wall, 45, Weston, CT                  23:58    7:43
    6    1  JrW Katrina Keegan, 12*, Mahopac, NY            23:59    7:43
   28   11  M30 Danny Sullivan, 37, Redding, CT             24:05    7:45
    7    1  W30 Laura Callahan, 38*, Wilton, CT             24:24    7:51
   29   12  M30 Bob Louzan, 33, Wilton, CT                  24:29    7:53
   30    3  M50 Mike Cunningham, 57, Danbury, CT            24:30    7:53
   31   13  M30 Kevin Cammarata, 30, Weston, CT             24:37    7:55
    8    2  W30 Claire Patricia Dineen, 35*, Wilton, CT     24:38    7:56
    9    3  W30 Kacky Theoharides, 31*, Wilton, CT          24:39    7:56
   32   13  M40 Ap Duffy, 48, Wilton, CT                    25:03    8:04
   33           Karim Allam, Wilton, CT                     25:04    8:04
   10    4  W30 Emma Sullivan, 33*, Wilton, CT              25:08    8:05
   11    3  W40 Anne Roy, 43*, Wilton, CT                   25:09    8:06
   12    5  W30 Lynn DiNanno, 34*, Wilton, CT               25:10    8:06
   34    1  M16 Steve Walker, 16, Wilton, CT                25:11    8:06
   13    1  W50 Maureen Ann Barry, 53*, Mt. Vernon, NY      25:12    8:06
   35   14  M30 Steve McLeod, 33, Greenwich, CT             25:13    8:07
   36   15  M30 Jim Grabowski, 36, Wilton, CT               25:14    8:07
   14    6  W30 Kim Horner, 37*, Wilton, CT                 25:20    8:09
   15    4  W40 Beth Harrison, 42*, Wilton, CT              25:20    8:09
   37   14  M40 Bruce Borden, 44, Wilton, CT                25:37    8:15
   38   16  M30 Mark Poole, 36, Redding, CT                 25:47    8:18
   39    4  M50 Richardd Zbrozek, 56, Berlin, CT            25:49    8:18
   16    7  W30 Beth Pinello, 30*, Mahopac, NY              25:59    8:22
   40   15  M40 Mark Jones, 47, Wilton, CT                  26:06    8:24
   17    1  W20 Traci Scholz, 29*, Norwalk, CT              26:07    8:24
   41    1  JrM Gavin Woolard, 11, Wilton, CT               26:10    8:25
   42   16  M40 Ralph Conte, 43, Wilton, CT                 26:15    8:27
   43   17  M30 Geody Davatzes, 34, Wilton, CT              26:16    8:27
   18    8  W30 Sandra Adams, 35*, Wilton, CT               26:19    8:28
   19    2  W50 Rebecca Withers, 55*, Walkill, NY           26:20    8:28
   44   18  M30 David Danvers, 35, Wilton, CT               26:22    8:29
   45   19  M30 Andrew Whitley, 30, Norwalk, CT             26:24    8:30
   20    2  W20 Gabriela Agostin, 28*, Nutley, NJ           26:33    8:32
   46   17  M40 Michael Deacy, 43, Wilton, CT               26:42    8:35
   21    9  W30 Fernanda Bothe, 34*, Westport, CT           26:43    8:36
   47   20  M30 Paul Brant, 38, Wilton, CT                  26:44    8:36
   48   18  M40 Chris Fuentes, 44, Wilton, CT               26:50    8:38
   49   21  M30 Ed Fung, 34, Wilton, CT                     27:02    8:42
   22    5  W40 Mary Hayes Haas, 45*, Wilton, CT            27:15    8:46
   50    1  M20 Joseph Scholz, 27, Norwalk, CT              27:17    8:47
   51   19  M40 Thomas Yankowski, 45, Westport, CT          27:19    8:48
   23    3  W20 Meghan Hughes, 22*, Wilton, CT              27:31    8:51
   24    4  W20 Megan Lundy, 23*, Wilton, CT                27:32    8:51
   52   22  M30 David Morris, 31, Wilton, CT                27:42    8:55
   25   10  W30 Ruth Hurwitz, 37*, Norwalk, CT              27:48    8:57
   53    2  JrM Joe Dubrowski, 14, Wilton, CT               27:50    8:57
   54    5  M50 Richard Salvatore, 58, New Canaan, CT       27:54    8:59
   55    6  M50 Jerry Shpunt, 50, Newtown, CT               27:54    8:59
   26    3  W50 Lauren Hughes, 56*, Wilton, CT              28:08    9:03
   27   11  W30 Lana Hochman-Howard, 39*, Wilton, CT        28:16    9:06
   28    6  W40 Stephanie Reardon, 42*, Wilton, CT          28:21    9:07
   29    4  W50 Karen Rogers, 53*, Chester, CT              28:33    9:11
   30    7  W40 Karen Wagner, 42*, The Bronx, NY            28:37    9:12
   56    3  JrM Jake Walker, 14, Wilton, CT                 28:39    9:13
   31    2  JrW Marisa Hom, 9*, Fairfield, CT               28:42    9:14
   57   23  M30 Fenton Furrer, 38, Redding, CT              28:52    9:17
   32   12  W30 Deborah Cavalone, 39*, Bronx, NY            28:58    9:19
   33    8  W40 Carol Dubrowski, 46*, Wilton, CT            28:58    9:19
   58   20  M40 George Huffman, 46, Shelton, CT             28:59    9:20
   34    5  W50 Christine Preu, 50*, Wilton, CT             29:23    9:27
   59    7  M50 David Hom, 51, Fairfield, CT                29:29    9:29
   60    4  JrM Tim Fitzgerald, 10, Wilton, CT              29:30    9:29
   35    9  W40 Anne Fitzgerald, 41*, Wilton, CT            29:31    9:30
   36   10  W40 Lucy Petro, 40*, Wilton, CT                 29:37    9:32
   37    3  JrW Meilssa Koenigsberg, 12*, Wilton, CT        29:38    9:32
   61   24  M30 Joseph Biersack, 36, Wilton, CT             29:51    9:36
   38   11  W40 Anne Gaston, 47*, Wilton, CT                29:53    9:37
   39   12  W40 Pat Mackinwalsh, 48*, Jane and the Three St 29:58    9:39
   40    1  W16 Rachel Lyn Ambrose, 16*, Norwalk, CT        30:11    9:43
   41   13  W30 Caroline Godney, 37*, Wilton, CT            30:12    9:43
   62    8  M50 Paul Jaffe, 56, Wilton, CT                  30:13    9:43
   42    4  JrW Caitlin Callahan, 7*, Wilton, CT            30:35    9:51
   43    5  JrW Brianne Deardoff, 14*, Wilton, CT           30:42    9:53
   44   13  W40 Melanie Champion, 45*, Meriden, CT          30:50    9:55
   45   14  W40 Mary Ellen Blond, 41*, Melville, NY         31:01    9:59
   63   25  M30 Jerry Pucci, 39, Wilton, CT                 31:01    9:59
   46    5  W20 Emily Ruthven, 28*, South Salem, NY         31:02    9:59
   64   26  M30 Trevor Furrer, 37, Redding, CT              31:04   10:00
   47   15  W40 June Fagan, 44*, Redding, CT                31:11   10:02
   48   16  W40 Barbara Apuzzo, 46*, Wilton, CT             31:12   10:02
   65   21  M40 George Fink, 48, Wilton, CT                 31:13   10:03
   49   14  W30 Jennifer Reese, 34*, Wilton, CT             31:13   10:03
   50    6  JrW Elise Fink, 12*, Wilton, CT                 31:14   10:03
   51   15  W30 Kate Heffernan, 33*, Wilton, CT             31:26   10:07
   66   22  M40 Dan Wallace, 47, Trumbull, CT               31:27   10:07
   52   17  W40 Erin Woolard, 44*, Wilton, CT               31:32   10:09
   53   18  W40 Carol Johnson, 43*, Bethel, CT              31:36   10:10
   54   19  W40 Ronnie Tucker, 41*, Wilton, CT              31:41   10:12
   55   20  W40 Jane Burns, 42*, Wilton, CT                 32:20   10:24
   67    9  M50 Ed Snyder, 57, WaLlingford, CT              32:39   10:30
   56   16  W30 Sarah Freedman, 30*, Norwalk, CT            32:54   10:35
   57    7  JrW Katie Dubrowski, 12*, Wilton, CT            32:55   10:35
   68    1  M60 Gary Stromberg, 61, Wilton, CT              33:16   10:42
   58    6  W50 Jane Merrill, 56*, Westport, CT             33:17   10:43
   59   21  W40 Judi Hom, 46*, Fairfield, CT                33:42   10:51
   60    6  W20 Jacqueline Quackenbush, 22*, Newburgh, NY   33:43   10:51
   61    8  JrW Emily Schriever, 11*, Newtown, CT           35:14   11:20
   69   23  M40 Jonathan Schriever, 45, Newtown, CT         35:23   11:23
   70    5  JrM Mathew Koenigsberg, 9, Wilton, CT           35:24   11:23
   71    6  JrM James Koenigsberg, 9, Wilton, CT            35:24   11:24
   62    9  JrW Charlotte Weber, 9*, Westport, CT           35:27   11:24
   72   24  M40 Douglas Weber, 45, Westport, CT             35:28   11:25
   63   10  JrW Alexandra O'Hara, 9*, Redding, CT           37:08   11:57
   73   27  M30 Marc Hirschenfang, 38, Danbury, CT          37:21   12:01
   64   17  W30 Lynn DeRocco, 33*, Stamford, CT             38:13   12:18
   74   28  M30 Evan Galanis, 34, Stamford, CT              38:13   12:18
   75    7  JrM Ray Fagan, 10, Redding, CT                  38:29   12:23
   65   11  JrW Eliza Duvall, 10*, Westport, CT             38:58   12:32
   76   25  M40 Emily Young, 42, ShErborn, MA               39:02   12:34
   66    7  W50 Jane Saunders, 56*, So. Norwalk, CT         39:14   12:38
   67   22  W40 Corinne Johnson, 42*, Wilton, CT            40:37   13:04
   77   26  M40 Frank Spencer, 44, Wilton, CT               41:58   13:30
   68   18  W30 Alicia Bryant, 33*, Wilton, CT              42:28   13:40
   78   29  M30 David Bryant, 36, Wilton, CT                42:29   13:40
   69   12  JrW Jessica Shannon, 9*, Redding, CT            44:51   14:26
   79   30  M30 David Shannon, 36, Redding, CT              44:52   14:26
   80   10  M50 Michael Crystal, 52, Wilton, CT             45:27   14:38
   70    8  W50 Janet Crystal, 52*, Wilton, CT              45:27   14:38
   81    2  M20 Ty Hong, 22, West HaRtford, CT              45:28   14:38
   71   23  W40 Arlene Becker-Allam, 42*, Wilton, CT        45:28   14:38
   72   24  W40 Janice Wallace, 43*, Trumbull, CT           46:59   15:07
   73   13  JrW Megan Wallace, 13*, Trumbull, CT            48:09   15:30
"*" indicates females
7 finishers among Men 15 & Under
1 finishers among Men 16 - 19
2 finishers among Men 20 - 29
30 finishers among Men 30 - 39
26 finishers among Men 40 - 49
10 finishers among Men 50 - 59
1 finishers among Men 60 - 69
13 finishers among Women 15 & Under
1 finishers among Women 16 - 19
6 finishers among Women 20 - 29
18 finishers among Women 30 - 39
24 finishers among Women 40 - 49
8 finishers among Women 50 - 59
81 male finishers
73 female finishers
154 total finishers

          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME    PACE


Open Men
    1    1  M30 Andrew Cleary, 34, Philadelphia, PA         17:15    5:33
    2    2  M30 Brianne Ordway, 31, Shelton, CT             18:19    5:54
    3    3  M30 Adam Norris, 37, Norwalk, CT                19:28    6:16

Open Women
    1    1  W20 Amelia Audette, 29, Stamford, CT            21:14    6:50
    2    2  JrW Cara Costich, 12, Wilton, CT                21:26    6:54
    3    3  W30 Kathleen Drake, 30, Wilton, CT              21:40    6:58

          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME    PACE

Men 15 & Under
   41    1      Gavin Woolard, 11, Wilton, CT               26:10    8:25
   53    2      Joe Dubrowski, 14, Wilton, CT               27:50    8:57
   56    3      Jake Walker, 14, Wilton, CT                 28:39    9:13
   60    4      Tim Fitzgerald, 10, Wilton, CT              29:30    9:29
   70    5      Mathew Koenigsberg, 9, Wilton, CT           35:24   11:23

Men 16 - 19
   34    1      Steve Walker, 16, Wilton, CT                25:11    8:06

Men 20 - 29
   50    1      Joseph Scholz, 27, Norwalk, CT              27:17    8:47
   81    2      Ty Hong, 22, West HaRtford, CT              45:28   14:38

Men 30 - 39
    6    1      Chris Graham, 39, Wilton, CT                20:19    6:32
    7    2      Roger Baxley, 35, Weston, CT                20:21    6:33
    8    3      Jeff Falberg, 38, BrIdgeport, CT            20:30    6:36
   10    4      Rob Edwards, 34, Ridgefield, CT             20:59    6:45
   15    5      Wayne Zimmerman, 39, Weston, CT             22:12    7:09

Men 40 - 49
    4    1      Fred Gaston, 44, Wilton, CT                 19:58    6:26
    5    2      John Taylor, 40, Wilton, CT                 20:13    6:30
    9    3      Mike Fitzgerald, 41, Wilton, CT             20:40    6:39
   11    4      Will Howard, 43, Wilton, CT                 21:01    6:46
   12    5      Sergio Lob, 43, Fairfield, CT               21:15    6:50

Men 50 - 59
   18    1      Bill Gross, 50, Ridgefield, CT              22:30    7:14
   21    2      Robert Hein, 56, Mt. Vernon, NY             23:01    7:24
   30    3      Mike Cunningham, 57, Danbury, CT            24:30    7:53
   39    4      Richardd Zbrozek, 56, Berlin, CT            25:49    8:18
   54    5      Richard Salvatore, 58, New Canaan, CT       27:54    8:59

Men 60 - 69
   68    1      Gary Stromberg, 61, Wilton, CT              33:16   10:42


          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME    PACE

Women 15 & Under
    6    1      Katrina Keegan, 12, Mahopac, NY             23:59    7:43
   31    2      Marisa Hom, 9, Fairfield, CT                28:42    9:14
   37    3      Meilssa Koenigsberg, 12, Wilton, CT         29:38    9:32
   42    4      Caitlin Callahan, 7, Wilton, CT             30:35    9:51
   43    5      Brianne Deardoff, 14, Wilton, CT            30:42    9:53

Women 16 - 19
   40    1      Rachel Lyn Ambrose, 16, Norwalk, CT         30:11    9:43

Women 20 - 29
   17    1      Traci Scholz, 29, Norwalk, CT               26:07    8:24
   20    2      Gabriela Agostin, 28, Nutley, NJ            26:33    8:32
   23    3      Meghan Hughes, 22, Wilton, CT               27:31    8:51
   24    4      Megan Lundy, 23, Wilton, CT                 27:32    8:51
   46    5      Emily Ruthven, 28, South Salem, NY          31:02    9:59

Women 30 - 39
    7    1      Laura Callahan, 38, Wilton, CT              24:24    7:51
    8    2      Claire Patricia Dineen, 35, Wilton, CT      24:38    7:56
    9    3      Kacky Theoharides, 31, Wilton, CT           24:39    7:56
   10    4      Emma Sullivan, 33, Wilton, CT               25:08    8:05
   12    5      Lynn DiNanno, 34, Wilton, CT                25:10    8:06

Women 40 - 49
    4    1      Emmy Stocker, 45, Cos Cob, CT               22:04    7:06
    5    2      Ronnie Behringer, 45, Norwalk, CT           22:12    7:09
   11    3      Anne Roy, 43, Wilton, CT                    25:09    8:06
   15    4      Beth Harrison, 42, Wilton, CT               25:20    8:09
   22    5      Mary Hayes Haas, 45, Wilton, CT             27:15    8:46

Women 50 - 59
   13    1      Maureen Ann Barry, 53, Mt. Vernon, NY       25:12    8:06
   19    2      Rebecca Withers, 55, Walkill, NY            26:20    8:28
   26    3      Lauren Hughes, 56, Wilton, CT               28:08    9:03
   29    4      Karen Rogers, 53, Chester, CT               28:33    9:11
   34    5      Christine Preu, 50, Wilton, CT              29:23    9:27


          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME    PACE


1. Zotos International
    1    1  M30 Brianne Ordway, 31, Shelton, CT             18:19    5:54
    2    1  M40 Will Howard, 43, Wilton, CT                 21:01    6:46
    7    1  W30 Lana Hochman-Howard, 39*, Wilton, CT        28:16    9:06
3 Finishers     Time = 1:07:34     Places = 95

2. Home Sweet Home
    3    2  M30 Jim Zambarano, 37, Redding, CT              22:14    7:09
    5    3  M30 Mark Poole, 36, Redding, CT                 25:47    8:18
    8    4  M30 Fenton Furrer, 38, Redding, CT              28:52    9:17
4 Finishers     Time = 1:16:53     Places = 162

3. Jane and the Three St
    4    1  M50 Mike Cunningham, 57, Danbury, CT            24:30    7:53
    6    2  M50 Jerry Shpunt, 50, Newtown, CT               27:54    8:59
    9    1  W40 Pat Mackinwalsh, 48*, Jane and the Three St 29:58    9:39
5 Finishers     Time = 1:22:21     Places = 217

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com