HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Delaney Dash
Old Saybrook, CT - 5 Miles

May 29, 2004

OVERALL WINNERS

James DeSilva, Portmouth, RI - 26:42
Martha Merz, Mystic, CT - 29:51

Timing & Results by:
SNERRO


    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    JAMES DESLIVA                               20     1 M 19-39      26:42.0    5:20/M
       2    JON LAWSON              Portsmouth  RI      32     2 M 19-39      27:02.0    5:24/M
       3    MARK CLIFFORD           Norwich  CT         34     3 M 19-39      27:28.0    5:30/M
       4    STEPHEN SWIFT           Cromwell  CT        34     4 M 19-39      28:11.0    5:38/M
       5    TIM RATTA               NIANTIC  CT         27     5 M 19-39      29:26.0    5:53/M
       6    CHARLES SZILAGYI                            36     6 M 19-39      29:28.0    5:54/M
       7    KEVIN GALLERANI                             49     1 M 40-49      29:32.0    5:54/M
       8    KEITH PELLERIN          BROOKLYN  CT        39     7 M 19-39      29:41.0    5:56/M
       9    MARTHA MERZ             MYSTIC  CT          41     1 F 40-49      29:51.0    5:58/M
      10    BOB STACK               Gales Ferry  CT     47     2 M 40-49      30:19.0    6:04/M
      11    LARS KLOVE              New York  NY        45     3 M 40-49      30:26.0    6:05/M
      12    JERRY TURK              Killingworth  CT    46     4 M 40-49      30:30.0    6:06/M
      13    BRYAN FEITEL            Haddam  CT          36     8 M 19-39      30:57.0    6:11/M
      14    WAYNE JOLLEY                                53     1 M 50-59      31:05.0    6:13/M
      15    MICHAEL LACHINE                             45     5 M 40-49      31:19.0    6:16/M
      16    JAMES VAUGHAN           Madison  CT         35     9 M 19-39      31:26.0    6:17/M
      17    MIKE FUSARO                                 38    10 M 19-39      31:32.0    6:18/M
      18    BOB HANDFIELD           East Lyme  CT       44     6 M 40-49      31:33.0    6:19/M
      19    ED DREW                                     48     7 M 40-49      31:35.0    6:19/M
      20    SCOTT BRISTOL                               30    11 M 19-39      31:57.0    6:23/M
      21    CHARLIE WUSTMAN         NOANK  CT           28     8 M 19-39      32:04.0    6:25/M
      22    CARL FORTUNA            Old Saybrook  CT    41     9 M 40-49      32:30.0    6:30/M
      23    ANNE CAMPBELL           NIANTIC  CT         31     1 F 19-39      32:42.0    6:32/M
      24    BILL HARRIMAN           ESSEX  CT           45    10 M 40-49      32:46.0    6:33/M
      25    CHRIS JOLLEY                                24    12 M 19-39      33:00.0    6:36/M
      26    NEAL SLOBIN                                 48    11 M 40-49      33:03.0    6:37/M
      27    LANCE MAGNUSON                              60     1 M 60-69      33:15.0    6:39/M
      28    ANDREW ORUM                                 14     1 M 13-18      33:24.0    6:41/M
      29    CHRISTOPHER LAWRENCE    Killingworth  CT    37    13 M 19-39      33:27.0    6:41/M
      30    BOB BUCKINGHAM          New London  CT      44    12 M 40-49      33:29.0    6:42/M
      31    DEREK MCGLYNN                               49    13 M 40-49      33:34.0    6:43/M
      32    GUY PULINO              Moodus  CT          59     2 M 50-59      33:48.0    6:46/M
      33    SIMON HARVEY                                43    14 M 40-49      33:50.0    6:46/M
      34    EILEEN LAWRENCE         Killingworth  CT    37     2 F 19-39      33:55.0    6:47/M
      35    CHRISTOPHER SHECKELY                        26    14 M 19-39      34:03.0    6:49/M
      36    CHARLES HASKES          Hamden  CT          37    15 M 19-39      34:05.0    6:49/M
      37    ANNETTE BARBAY          Uncasville  CT      33     3 F 19-39      34:19.0    6:52/M
      38    HEIDI DECOSTA                               28     4 F 19-39      34:23.0    6:53/M
      39    MARCY WITHINGTON        Old Lyme  CT        34     5 F 19-39      34:24.0    6:53/M
      40    JERRY YEDLIN                                46    15 M 40-49      34:26.0    6:53/M
      41    CINDY BURT                                  27     6 F 19-39      34:44.0    6:57/M
      42    JOE LEMIEUX             Norwich  CT         52     3 M 50-59      34:47.0    6:57/M
      43    RUSSELL HAMMOND         Killingworth  CT    44    16 M 40-49      34:52.0    6:58/M
      44    JOHN SACREY             Preston  CT         52     4 M 50-59      34:54.0    6:59/M
      45    TOM CARTELLI            IVORYTON  CT        40    17 M 40-49      34:59.0    7:00/M
      46    GREG BONAIUTO           South Glastonbury   37    16 M 19-39      35:00.0    7:00/M
      47    MATT WELDMAN            Guilford  CT        39    17 M 19-39      35:01.0    7:00/M
      48    ROGER HILL                                  44    18 M 40-49      35:03.0    7:01/M
      49    KIMBERLY BATTIPAGLIA    New Haven  CT       32     7 F 19-39      35:05.0    7:01/M
      50    GARY NIELSON                                41    19 M 40-49      35:25.0    7:05/M
      51    AMY CHEPAITIS                               37     8 F 19-39      35:26.0    7:05/M
      52    KATHARINE VANITALLIE                        44     2 F 40-49      35:26.0    7:05/M
      53    GENE MARAN              Waterford  CT       51     5 M 50-59      35:28.0    7:06/M
      54    HANK TRIPP              Norwich  CT         25    18 M 19-39      35:37.0    7:07/M
      55    MATT ROGERS                                 51     6 M 50-59      35:38.0    7:08/M
      56    DAVID FLAGG             Pawcatuck  CT       30    19 M 19-39      35:41.0    7:08/M
      57    TODD MCKIERNAN                              37    20 M 19-39      35:43.0    7:09/M
      58    DAVID DARLING           Killingworth  CT    40    20 M 40-49      35:44.0    7:09/M
      59    BOB MACDONALD           Old Saybrook  CT    45    21 M 40-49      35:45.0    7:09/M
      60    TED PHILLIPS            NIANTIC  CT         63     2 M 60-69      35:47.0    7:09/M
      61    HOWARD GOULD            Old Lyme  CT        53     7 M 50-59      35:57.0    7:11/M
      62    BEN MATTHEIS            Cheshire  CT        50     8 M 50-59      36:07.0    7:13/M
      63    TIEN NGUYEN                                 41    22 M 40-49      36:15.0    7:15/M
      64    MICHAEL KANE            Madison  CT         46    23 M 40-49      36:17.0    7:15/M
      65    CRYSTAL PARK            MYSTIC  CT          40     3 F 40-49      36:21.0    7:16/M
      66    JON DILWORTH                                45    24 M 40-49      36:26.0    7:17/M
      67    GLENN JETTE             Old Lyme  CT        48    25 M 40-49      36:28.0    7:18/M
      68    OLIVER WHITE            Guilford  CT        55     9 M 50-59      36:37.0    7:19/M
      69    RICH STEEVES                                54    10 M 50-59      36:40.0    7:20/M
      70    DAVID LEAKE             Guilford  CT        56    11 M 50-59      36:40.0    7:20/M
      71    JERRY LEVASSEUR         Madison  CT         66     3 M 60-69      36:43.0    7:21/M
      72    STEPHEN BRUNETTI        East Lyme  CT       45    26 M 40-49      36:44.0    7:21/M
      73    STEPHEN MOSKALUK        NORTH STONINGTON  C 30    21 M 19-39      36:45.0    7:21/M
      74    JOHN BAHOUTH            Richmond  VA        47    27 M 40-49      36:48.0    7:22/M
      75    BOB KANIA                                   51    12 M 50-59      36:49.0    7:22/M
      76    STEVEN MELE             Hamden  CT          49    28 M 40-49      36:54.0    7:23/M
      77    MARK CHARTIER                               33    22 M 19-39      36:59.0    7:24/M
      78    BRIAN ANDSTROM                              48    29 M 40-49      37:18.0    7:28/M
      79    HEATHER DELAURENTIS     Old Lyme  CT        28     9 F 19-39      37:20.0    7:28/M
      80    VITO BONAIUTO           Middletown  CT      63     4 M 60-69      37:28.0    7:30/M
      81    NANCY DAVIS                                 36    10 F 19-39      37:29.0    7:30/M
      82    PAUL CURRAN             Old Saybrook  CT    43    30 M 40-49      37:44.0    7:33/M
      83    KIMBERLY SHEA                               30    11 F 19-39      37:48.0    7:34/M
      84    EDWARD EVIS                                 60     5 M 60-69      37:51.0    7:34/M
      85    JOSEPH SMITH            Old Saybrook  CT    56    13 M 50-59      37:54.0    7:35/M
      86    RON DOMBROWSKI          Norwich  CT         60     6 M 60-69      37:59.0    7:36/M
      87    TOM DEGNAN                                  37    23 M 19-39      38:09.0    7:38/M
      88    CARL FULLER                                 61     7 M 60-69      38:13.0    7:39/M
      89    JOHN COMMANDER          Old Saybrook  CT    46    31 M 40-49      38:20.0    7:40/M
      90    PAT SWIM                Groton  CT          50     1 F 50-59      38:21.0    7:40/M
      91    COLIN DELANEY           Old Saybrook  CT    41    32 M 40-49      38:33.0    7:43/M
      92    DOUG PEACHEY            IVORYTON  CT        53    14 M 50-59      38:36.0    7:43/M
      93    JOHN CONNELLY           East Hampton  CT    37    24 M 19-39      38:36.0    7:43/M
      94    JOANNA GIULIANO         Deep River  CT      26    12 F 19-39      38:39.0    7:44/M
      95    BEN STONE                                   44    33 M 40-49      39:05.0    7:49/M
      96    SHARON COHEN            NOANK  CT           40     4 F 40-49      39:09.0    7:50/M
      97    MELANIE CAMERON         Branford  CT        47     5 F 40-49      39:11.0    7:50/M
      98    CLAIRE TONEWO           North Franklin  CT  34    13 F 19-39      39:17.0    7:51/M
      99    JOHN THOMAS             Clinton  CT         65     8 M 60-69      39:23.0    7:53/M
     100    DAN HATFIELD            Waterford  CT       23    25 M 19-39      39:39.0    7:56/M

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
     101    PHIL SCHNEIDER                              40    34 M 40-49      39:43.0    7:57/M
     102    DENISE AMENDALA         Branford  CT        47     6 F 40-49      39:49.0    7:58/M
     103    JOANN DEMICCO           Plainville  CT      43     7 F 40-49      39:52.0    7:58/M
     104    JOANIE DARLING          Killingworth  CT    40     8 F 40-49      40:09.0    8:02/M
     105    BARRY SHECKLEY          Windham  CT         57    15 M 50-59      40:13.0    8:03/M
     106    SAL RAPACCIULO                              56    16 M 50-59      40:15.0    8:03/M
     107    DONNA SCHNEIDER                             41     9 F 40-49      40:16.0    8:03/M
     108    NELSON WYMAN            Chester  CT         57    17 M 50-59      40:17.0    8:03/M
     109    MICHAEL CARTA                               45    35 M 40-49      40:17.0    8:03/M
     110    RJ DECOSTA                                  34    26 M 19-39      40:22.0    8:04/M
     111    ALAN LEAKE                                  52    18 M 50-59      40:31.0    8:06/M
     112    GLEN NILSEN                                 39    27 M 19-39      40:36.0    8:07/M
     113    ANDREW SWEENEY          Cromwell  CT        14     2 M 13-18      40:40.0    8:08/M
     114    GEORGE GILLESPIE                            62     9 M 60-69      40:41.0    8:08/M
     115    BETSY BIELFIELD                             40    10 F 40-49      40:45.0    8:09/M
     116    JERRY BROWN             East Lyme  CT       62    10 M 60-69      40:57.0    8:11/M
     117    JERRY NANIA                                 27    28 M 19-39      41:01.0    8:12/M
     118    DAVID CITRON            East Lyme  CT       44    36 M 40-49      41:10.0    8:14/M
     119    ETHAN DELANEY                               30    29 M 19-39      41:14.0    8:15/M
     120    HUGH CAFFERTY                               61    11 M 60-69      41:15.0    8:15/M
     121    TOM JOLLEY              BROOKLYN  CT        28    30 M 19-39      41:16.0    8:15/M
     122    DEB BRUNETTI                                41    11 F 40-49      41:21.0    8:16/M
     123    KIERAN MOONEY                               53    19 M 50-59      41:22.0    8:16/M
     124    KATH MULLEN-KOHL                            43    12 F 40-49      41:33.0    8:19/M
     125    MARGARET OBRIEN                             43    13 F 40-49      41:34.0    8:19/M
     126    ROLY CARRIGAN                               59    20 M 50-59      41:36.0    8:19/M
     127    STACY FEDORCHUK                             25    14 F 19-39      41:36.0    8:19/M
     128    MICHELLE SAGRISTANO                         32    15 F 19-39      41:43.0    8:21/M
     129    ELIZABETH DELANEY                           35    16 F 19-39      41:44.0    8:21/M
     130    BRETON HASKINS                              33    31 M 19-39      41:44.0    8:21/M
     131    KAREN ROY                                   27    17 F 19-39      41:47.0    8:21/M
     132    LINDA JAYNES            NIANTIC  CT         41    14 F 40-49      41:52.0    8:22/M
     133    GARRETT HEHER           Essex  CT           38    32 M 19-39      41:55.0    8:23/M
     134    JEFF MCLOUGHLIN                             47    37 M 40-49      42:12.0    8:26/M
     135    WILLIAM LOOMIS                              48    38 M 40-49      42:34.0    8:31/M
     136    KATHERINE HULL                              31    18 F 19-39      43:05.0    8:37/M
     137    PAUL ROULENT            Orange  CT          46    39 M 40-49      43:07.0    8:37/M
     138    JERRY NANIA                                 55    21 M 50-59      43:12.0    8:38/M
     139    CHRIS PACILEO           Branford  CT        20    33 M 19-39      43:19.0    8:40/M
     140    PAUL MILLARD            Essex  CT           35    34 M 19-39      43:22.0    8:40/M
     141    DAVID FERRUCCI          Essex  CT           36    35 M 19-39      43:23.0    8:41/M
     142    DEANANNA SLOBIN                             13     1 F 13-18      43:25.0    8:41/M
     143    JOHN CIETANNO           Westbrook  CT       61    12 M 60-69      43:25.0    8:41/M
     144    LINDA ZAVLICK                               57     2 F 50-59      43:37.0    8:43/M
     145    NORMA VIVAR-ORUM        GRISWOLD  CT        41    15 F 40-49      43:47.0    8:45/M
     146    JAMES SILKEMAT          Guilford  CT        56    22 M 50-59      44:27.0    8:53/M
     147    MARTHA GIBSON           Old Lyme  CT        41    16 F 40-49      44:33.0    8:55/M
     148    JOSEPH HYGYSICIAN       Middletown  CT      57    23 M 50-59      44:34.0    8:55/M
     149    TOM SWIM                Groton  CT          59    24 M 50-59      44:43.0    8:57/M
     150    INES REARDON            Madison  CT         42    17 F 40-49      44:52.0    8:58/M
     151    PETER GALLAGHER         Middletown  CT      47    40 M 40-49      45:13.0    9:03/M
     152    JOHN MCKENNA            IVORYTON  CT        36    36 M 19-39      45:15.0    9:03/M
     153    PATRICK FLYNN           Old Saybrook  CT    44    41 M 40-49      45:21.0    9:04/M
     154    KATHY SMOLENSKI         Colchester  CT      47    18 F 40-49      45:25.0    9:05/M
     155    JAY CHURCHILL                               59    25 M 50-59      45:26.0    9:05/M
     156    MARGARET MAHAR                              41    19 F 40-49      45:38.0    9:08/M
     157    LESLIE JOLLEY           BROOKLYN  CT        50     3 F 50-59      45:43.0    9:09/M
     158    JUDY MCGRATH            Colchester  CT      62     1 F 60-69      45:56.0    9:11/M
     159    VIRGINIA MULEN                              61     2 F 60-69      46:21.0    9:16/M
     160    ELIZABETH CIETANNO      Westbrook  CT       24    19 F 19-39      46:28.0    9:18/M
     161    SUSAN SHECKLEY                              56     4 F 50-59      46:48.0    9:22/M
     162    SANDY BEAUVAIS                              43    20 F 40-49      47:03.0    9:25/M
     163    MARTIN CAPPIELLO        Old Saybrook  CT    47    42 M 40-49      47:21.0    9:28/M
     164    DYLLIN CAPPIELLO        Old Saybrook  CT    12     1 F  0-12      47:24.0    9:29/M
     165    CYNTHIA WILLS                               39    20 F 19-39      47:24.0    9:29/M
     166    PATRICIA PHILLIPS       NIANTIC  CT         56     5 F 50-59      47:34.0    9:31/M
     167    MICHARE TUNSEKI                             40    43 M 40-49      47:35.0    9:31/M
     168    KAREN LACHINE                               44    21 F 40-49      47:41.0    9:32/M
     169    ELIZXABETH ANDSTROM                         49    22 F 40-49      47:54.0    9:35/M
     170    ALLEN SANSALONE                             34    37 M 19-39      48:22.0    9:40/M
     171    MELINDA DIPIERTRO                           30    21 F 19-39      48:22.0    9:40/M
     172    KATHY MCNEIL                                49    23 F 40-49      48:26.0    9:41/M
     173    JUDITH ANDERSON         Old Saybrook  CT    63     3 F 60-69      48:27.0    9:41/M
     174    CATHY CUNNINGHAM                            43    24 F 40-49      48:39.0    9:44/M
     175    SHARON EDDY                                 35    22 F 19-39      48:43.0    9:45/M
     176    KRISTEN SAMPSON                             34    23 F 19-39      48:43.0    9:45/M
     177    KEVIN ALFORD            Branford  CT        39    38 M 19-39      48:44.0    9:45/M
     178    RACHAEL CURRAN          Branford  CT        31    24 F 19-39      48:46.0    9:45/M
     179    ED ROOT                                     58    26 M 50-59      48:48.0    9:46/M
     180    MAGHAN MCMANUS          Branford  CT        40    25 F 40-49      48:52.0    9:46/M
     181    MARYBETH SWEENEY        Hartford  CT        35    26 F 19-39      49:38.0    9:56/M
     182    BENJAMIN LADD                               31    39 M 19-39      49:47.0    9:57/M
     183    PEG GALLAGHER                               46    25 F 40-49      50:22.0   10:04/M
     184    LORI ANDRZEICIK                             35    27 F 19-39      50:41.0   10:08/M
     185    KEVIN REDDALL                               26    40 M 19-39      50:42.0   10:08/M
     186    CATE BRAINARD           Bethel  CT          38    28 F 19-39      50:49.0   10:10/M
     187    LIZ TEFFT               Norwich  CT         29    29 F 19-39      50:59.0   10:12/M
     188    JAMIE GEBO                                  30    30 F 19-39      50:59.0   10:12/M
     189    EVELYN CLOSE            Old Saybrook  CT    43    26 F 40-49      51:14.0   10:15/M
     190    ANDREA ISAACS           Westbrook  CT       43    27 F 40-49      51:16.0   10:15/M
     191    NANCY MURPHY            Old Lyme  CT        51     6 F 50-59      51:39.0   10:20/M
     192    SUZANNE MCLOUGHLIN      Pawcatuck  CT       47    28 F 40-49      52:28.0   10:30/M
     193    MICK MCDONALD           Westbrook  CT       46    44 M 40-49      52:29.0   10:30/M
     194    SHARON BALCOM           Old Lyme  CT        49     7 F 40-49      54:12.0   10:50/M
     195    CHRISTINE SACREY                            50     8 F 50-59      59:04.0   11:49/M
     196    DIANE GRUBE                                 48    29 F 40-49    1:01:39.0   12:20/M
     197    SIMNONE FERGUSON                            65     4 F 60-69    1:03:44.0   12:45/M
     198    GLORIA GRACE FERRI                          49    30 F 40-49    1:03:45.0   12:45/M

Age Group Results


Results By SNERRO, LLC


Men: 0-12 13-18 19-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 0-12 13-18 19-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Girls 12 and under

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    DYLLIN CAPPIELLO        Old Saybrook  CT    12      164      47:24.0    9:29/M
Top

Women 13 to 18

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    DEANANNA SLOBIN                             13      142      43:25.0    8:41/M
Top

Women 19 to 39

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    ANNE CAMPBELL           NIANTIC  CT         31       23      32:42.0    6:32/M
       2    EILEEN LAWRENCE         Killingworth  CT    37       34      33:55.0    6:47/M
       3    ANNETTE BARBAY          Uncasville  CT      33       37      34:19.0    6:52/M
       4    HEIDI DECOSTA                               28       38      34:23.0    6:53/M
       5    MARCY WITHINGTON        Old Lyme  CT        34       39      34:24.0    6:53/M
       6    CINDY BURT                                  27       41      34:44.0    6:57/M
       7    KIMBERLY BATTIPAGLIA    New Haven  CT       32       49      35:05.0    7:01/M
       8    AMY CHEPAITIS                               37       51      35:26.0    7:05/M
       9    HEATHER DELAURENTIS     Old Lyme  CT        28       79      37:20.0    7:28/M
      10    NANCY DAVIS                                 36       81      37:29.0    7:30/M
      11    KIMBERLY SHEA                               30       83      37:48.0    7:34/M
      12    JOANNA GIULIANO         Deep River  CT      26       94      38:39.0    7:44/M
      13    CLAIRE TONEWO           North Franklin  CT  34       98      39:17.0    7:51/M
      14    STACY FEDORCHUK                             25      127      41:36.0    8:19/M
      15    MICHELLE SAGRISTANO                         32      128      41:43.0    8:21/M
      16    ELIZABETH DELANEY                           35      129      41:44.0    8:21/M
      17    KAREN ROY                                   27      131      41:47.0    8:21/M
      18    KATHERINE HULL                              31      136      43:05.0    8:37/M
      19    ELIZABETH CIETANNO      Westbrook  CT       24      160      46:28.0    9:18/M
      20    CYNTHIA WILLS                               39      165      47:24.0    9:29/M
      21    MELINDA DIPIERTRO                           30      171      48:22.0    9:40/M
      22    SHARON EDDY                                 35      175      48:43.0    9:45/M
      23    KRISTEN SAMPSON                             34      176      48:43.0    9:45/M
      24    RACHAEL CURRAN          Branford  CT        31      178      48:46.0    9:45/M
      25    MARYBETH SWEENEY        Hartford  CT        35      181      49:38.0    9:56/M
      26    LORI ANDRZEICIK                             35      184      50:41.0   10:08/M
      27    CATE BRAINARD           Bethel  CT          38      186      50:49.0   10:10/M
      28    LIZ TEFFT               Norwich  CT         29      187      50:59.0   10:12/M
      29    JAMIE GEBO                                  30      188      50:59.0   10:12/M
Top

Women 40 to 49

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    MARTHA MERZ             MYSTIC  CT          41        9      29:51.0    5:58/M
       2    KATHARINE VANITALLIE                        44       52      35:26.0    7:05/M
       3    CRYSTAL PARK            MYSTIC  CT          40       65      36:21.0    7:16/M
       4    SHARON COHEN            NOANK  CT           40       96      39:09.0    7:50/M
       5    MELANIE CAMERON         Branford  CT        47       97      39:11.0    7:50/M
       6    DENISE AMENDALA         Branford  CT        47      102      39:49.0    7:58/M
       7    JOANN DEMICCO           Plainville  CT      43      103      39:52.0    7:58/M
       8    JOANIE DARLING          Killingworth  CT    40      104      40:09.0    8:02/M
       9    DONNA SCHNEIDER                             41      107      40:16.0    8:03/M
      10    BETSY BIELFIELD                             40      115      40:45.0    8:09/M
      11    DEB BRUNETTI                                41      122      41:21.0    8:16/M
      12    KATH MULLEN-KOHL                            43      124      41:33.0    8:19/M
      13    MARGARET OBRIEN                             43      125      41:34.0    8:19/M
      14    LINDA JAYNES            NIANTIC  CT         41      132      41:52.0    8:22/M
      15    NORMA VIVAR-ORUM        GRISWOLD  CT        41      145      43:47.0    8:45/M
      16    MARTHA GIBSON           Old Lyme  CT        41      147      44:33.0    8:55/M
      17    INES REARDON            Madison  CT         42      150      44:52.0    8:58/M
      18    KATHY SMOLENSKI         Colchester  CT      47      154      45:25.0    9:05/M
      19    MARGARET MAHAR                              41      156      45:38.0    9:08/M
      20    SANDY BEAUVAIS                              43      162      47:03.0    9:25/M
      21    KAREN LACHINE                               44      168      47:41.0    9:32/M
      22    ELIZXABETH ANDSTROM                         49      169      47:54.0    9:35/M
      23    KATHY MCNEIL                                49      172      48:26.0    9:41/M
      24    CATHY CUNNINGHAM                            43      174      48:39.0    9:44/M
      25    MAGHAN MCMANUS          Branford  CT        40      180      48:52.0    9:46/M
      26    PEG GALLAGHER                               46      183      50:22.0   10:04/M
      27    EVELYN CLOSE            Old Saybrook  CT    43      189      51:14.0   10:15/M
      28    ANDREA ISAACS           Westbrook  CT       43      190      51:16.0   10:15/M
      29    SUZANNE MCLOUGHLIN      Pawcatuck  CT       47      192      52:28.0   10:30/M
      30    SHARON BALCOM           Old Lyme  CT        49      194      54:12.0   10:50/M
      31    DIANE GRUBE                                 48      196    1:01:39.0   12:20/M
      32    GLORIA GRACE FERRI                          49      198    1:03:45.0   12:45/M
Top

Women 50 to 59

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    PAT SWIM                Groton  CT          50       90      38:21.0    7:40/M
       2    LINDA ZAVLICK                               57      144      43:37.0    8:43/M
       3    LESLIE JOLLEY           BROOKLYN  CT        50      157      45:43.0    9:09/M
       4    SUSAN SHECKLEY                              56      161      46:48.0    9:22/M
       5    PATRICIA PHILLIPS       NIANTIC  CT         56      166      47:34.0    9:31/M
       6    NANCY MURPHY            Old Lyme  CT        51      191      51:39.0   10:20/M
       7    CHRISTINE SACREY                            50      195      59:04.0   11:49/M
Top

Women 60 to 69

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    JUDY MCGRATH            Colchester  CT      62      158      45:56.0    9:11/M
       2    VIRGINIA MULEN                              61      159      46:21.0    9:16/M
       3    JUDITH ANDERSON         Old Saybrook  CT    63      173      48:27.0    9:41/M
       4    SIMNONE FERGUSON                            65      197    1:03:44.0   12:45/M
Top

Men 13 to 18

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    ANDREW ORUM                                 14       28      33:24.0    6:41/M
       2    ANDREW SWEENEY          Cromwell  CT        14      113      40:40.0    8:08/M
Top

Men 19 to 39

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    JAMES DESLIVA                               20        1      26:42.0    5:20/M
       2    JON LAWSON              Portsmouth  RI      32        2      27:02.0    5:24/M
       3    MARK CLIFFORD           Norwich  CT         34        3      27:28.0    5:30/M
       4    STEPHEN SWIFT           Cromwell  CT        34        4      28:11.0    5:38/M
       5    TIM RATTA               NIANTIC  CT         27        5      29:26.0    5:53/M
       6    CHARLES SZILAGYI                            36        6      29:28.0    5:54/M
       7    KEITH PELLERIN          BROOKLYN  CT        39        8      29:41.0    5:56/M
       8    BRYAN FEITEL            Haddam  CT          36       13      30:57.0    6:11/M
       9    JAMES VAUGHAN           Madison  CT         35       16      31:26.0    6:17/M
      10    MIKE FUSARO                                 38       17      31:32.0    6:18/M
      11    SCOTT BRISTOL                               30       20      31:57.0    6:23/M
      12    CHARLIE WUSTMAN         NOANK  CT           28       21      32:04.0    6:25/M
      13    CHRIS JOLLEY                                24       25      33:00.0    6:36/M
      14    CHRISTOPHER LAWRENCE    Killingworth  CT    37       29      33:27.0    6:41/M
      15    CHRISTOPHER SHECKELY                        26       35      34:03.0    6:49/M
      16    CHARLES HASKES          Hamden  CT          37       36      34:05.0    6:49/M
      17    GREG BONAIUTO           South Glastonbury   37       46      35:00.0    7:00/M
      18    MATT WELDMAN            Guilford  CT        39       47      35:01.0    7:00/M
      19    HANK TRIPP              Norwich  CT         25       54      35:37.0    7:07/M
      20    DAVID FLAGG             Pawcatuck  CT       30       56      35:41.0    7:08/M
      21    TODD MCKIERNAN                              37       57      35:43.0    7:09/M
      22    STEPHEN MOSKALUK        NORTH STONINGTON  C 30       73      36:45.0    7:21/M
      23    MARK CHARTIER                               33       77      36:59.0    7:24/M
      24    TOM DEGNAN                                  37       87      38:09.0    7:38/M
      25    JOHN CONNELLY           East Hampton  CT    37       93      38:36.0    7:43/M
      26    DAN HATFIELD            Waterford  CT       23      100      39:39.0    7:56/M
      27    RJ DECOSTA                                  34      110      40:22.0    8:04/M
      28    GLEN NILSEN                                 39      112      40:36.0    8:07/M
      29    JERRY NANIA                                 27      117      41:01.0    8:12/M
      30    ETHAN DELANEY                               30      119      41:14.0    8:15/M
      31    TOM JOLLEY              BROOKLYN  CT        28      121      41:16.0    8:15/M
      32    BRETON HASKINS                              33      130      41:44.0    8:21/M
      33    GARRETT HEHER           Essex  CT           38      133      41:55.0    8:23/M
      34    CHRIS PACILEO           Branford  CT        20      139      43:19.0    8:40/M
      35    PAUL MILLARD            Essex  CT           35      140      43:22.0    8:40/M
      36    DAVID FERRUCCI          Essex  CT           36      141      43:23.0    8:41/M
      37    JOHN MCKENNA            IVORYTON  CT        36      152      45:15.0    9:03/M
      38    ALLEN SANSALONE                             34      170      48:22.0    9:40/M
      39    KEVIN ALFORD            Branford  CT        39      177      48:44.0    9:45/M
      40    BENJAMIN LADD                               31      182      49:47.0    9:57/M
      41    KEVIN REDDALL                               26      185      50:42.0   10:08/M
Top

Men 40 to 49

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    KEVIN GALLERANI                             49        7      29:32.0    5:54/M
       2    BOB STACK               Gales Ferry  CT     47       10      30:19.0    6:04/M
       3    LARS KLOVE              New York  NY        45       11      30:26.0    6:05/M
       4    JERRY TURK              Killingworth  CT    46       12      30:30.0    6:06/M
       5    MICHAEL LACHINE                             45       15      31:19.0    6:16/M
       6    BOB HANDFIELD           East Lyme  CT       44       18      31:33.0    6:19/M
       7    ED DREW                                     48       19      31:35.0    6:19/M
       8    CARL FORTUNA            Old Saybrook  CT    41       22      32:30.0    6:30/M
       9    BILL HARRIMAN           ESSEX  CT           45       24      32:46.0    6:33/M
      10    NEAL SLOBIN                                 48       26      33:03.0    6:37/M
      11    BOB BUCKINGHAM          New London  CT      44       30      33:29.0    6:42/M
      12    DEREK MCGLYNN                               49       31      33:34.0    6:43/M
      13    SIMON HARVEY                                43       33      33:50.0    6:46/M
      14    JERRY YEDLIN                                46       40      34:26.0    6:53/M
      15    RUSSELL HAMMOND         Killingworth  CT    44       43      34:52.0    6:58/M
      16    TOM CARTELLI            IVORYTON  CT        40       45      34:59.0    7:00/M
      17    ROGER HILL                                  44       48      35:03.0    7:01/M
      18    GARY NIELSON                                41       50      35:25.0    7:05/M
      19    DAVID DARLING           Killingworth  CT    40       58      35:44.0    7:09/M
      20    BOB MACDONALD           Old Saybrook  CT    45       59      35:45.0    7:09/M
      21    TIEN NGUYEN                                 41       63      36:15.0    7:15/M
      22    MICHAEL KANE            Madison  CT         46       64      36:17.0    7:15/M
      23    JON DILWORTH                                45       66      36:26.0    7:17/M
      24    GLENN JETTE             Old Lyme  CT        48       67      36:28.0    7:18/M
      25    STEPHEN BRUNETTI        East Lyme  CT       45       72      36:44.0    7:21/M
      26    JOHN BAHOUTH            Richmond  VA        47       74      36:48.0    7:22/M
      27    STEVEN MELE             Hamden  CT          49       76      36:54.0    7:23/M
      28    BRIAN ANDSTROM                              48       78      37:18.0    7:28/M
      29    PAUL CURRAN             Old Saybrook  CT    43       82      37:44.0    7:33/M
      30    JOHN COMMANDER          Old Saybrook  CT    46       89      38:20.0    7:40/M
      31    COLIN DELANEY           Old Saybrook  CT    41       91      38:33.0    7:43/M
      32    BEN STONE                                   44       95      39:05.0    7:49/M
      33    PHIL SCHNEIDER                              40      101      39:43.0    7:57/M
      34    MICHAEL CARTA                               45      109      40:17.0    8:03/M
      35    DAVID CITRON            East Lyme  CT       44      118      41:10.0    8:14/M
      36    JEFF MCLOUGHLIN                             47      134      42:12.0    8:26/M
      37    WILLIAM LOOMIS                              48      135      42:34.0    8:31/M
      38    PAUL ROULENT            Orange  CT          46      137      43:07.0    8:37/M
      39    PETER GALLAGHER         Middletown  CT      47      151      45:13.0    9:03/M
      40    PATRICK FLYNN           Old Saybrook  CT    44      153      45:21.0    9:04/M
      41    MARTIN CAPPIELLO        Old Saybrook  CT    47      163      47:21.0    9:28/M
      42    MICHARE TUNSEKI                             40      167      47:35.0    9:31/M
      43    MICK MCDONALD           Westbrook  CT       46      193      52:29.0   10:30/M
Top

Men 50 to 59

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    WAYNE JOLLEY                                53       14      31:05.0    6:13/M
       2    GUY PULINO              Moodus  CT          59       32      33:48.0    6:46/M
       3    JOE LEMIEUX             Norwich  CT         52       42      34:47.0    6:57/M
       4    JOHN SACREY             Preston  CT         52       44      34:54.0    6:59/M
       5    GENE MARAN              Waterford  CT       51       53      35:28.0    7:06/M
       6    MATT ROGERS                                 51       55      35:38.0    7:08/M
       7    HOWARD GOULD            Old Lyme  CT        53       61      35:57.0    7:11/M
       8    BEN MATTHEIS            Cheshire  CT        50       62      36:07.0    7:13/M
       9    OLIVER WHITE            Guilford  CT        55       68      36:37.0    7:19/M
      10    RICH STEEVES                                54       69      36:40.0    7:20/M
      11    DAVID LEAKE             Guilford  CT        56       70      36:40.0    7:20/M
      12    BOB KANIA                                   51       75      36:49.0    7:22/M
      13    JOSEPH SMITH            Old Saybrook  CT    56       85      37:54.0    7:35/M
      14    DOUG PEACHEY            IVORYTON  CT        53       92      38:36.0    7:43/M
      15    BARRY SHECKLEY          Windham  CT         57      105      40:13.0    8:03/M
      16    SAL RAPACCIULO                              56      106      40:15.0    8:03/M
      17    NELSON WYMAN            Chester  CT         57      108      40:17.0    8:03/M
      18    ALAN LEAKE                                  52      111      40:31.0    8:06/M
      19    KIERAN MOONEY                               53      123      41:22.0    8:16/M
      20    ROLY CARRIGAN                               59      126      41:36.0    8:19/M
      21    JERRY NANIA                                 55      138      43:12.0    8:38/M
      22    JAMES SILKEMAT          Guilford  CT        56      146      44:27.0    8:53/M
      23    JOSEPH HYGYSICIAN       Middletown  CT      57      148      44:34.0    8:55/M
      24    TOM SWIM                Groton  CT          59      149      44:43.0    8:57/M
      25    JAY CHURCHILL                               59      155      45:26.0    9:05/M
      26    ED ROOT                                     58      179      48:48.0    9:46/M
Top

Men 60 to 69

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    LANCE MAGNUSON                              60       27      33:15.0    6:39/M
       2    TED PHILLIPS            NIANTIC  CT         63       60      35:47.0    7:09/M
       3    JERRY LEVASSEUR         Madison  CT         66       71      36:43.0    7:21/M
       4    VITO BONAIUTO           Middletown  CT      63       80      37:28.0    7:30/M
       5    EDWARD EVIS                                 60       84      37:51.0    7:34/M
       6    RON DOMBROWSKI          Norwich  CT         60       86      37:59.0    7:36/M
       7    CARL FULLER                                 61       88      38:13.0    7:39/M
       8    JOHN THOMAS             Clinton  CT         65       99      39:23.0    7:53/M
       9    GEORGE GILLESPIE                            62      114      40:41.0    8:08/M
      10    JERRY BROWN             East Lyme  CT       62      116      40:57.0    8:11/M
      11    HUGH CAFFERTY                               61      120      41:15.0    8:15/M
      12    JOHN CIETANNO           Westbrook  CT       61      143      43:25.0    8:41/M

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com