HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Beachfront Bushwhack
Greenwich, CT - 4.6 Miles

November 14, 2004

OVERALL WINNERS

George Buchanan, Stamford, CT - 28:20
Kristen Bates, Greenwich, CT - 33:46

Timing & Results by:
CLUB CT


Sunny, cool (38), breezy
Tod's Point
Results by Club Connecticut


        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME    PACE
Click on the "pace" links to move about through the results.  
Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

        
          CLASS  
 PLACE    PLACE           FINISHER                   TIME   PACE
1       George Buchanan, 48, Stamford, CT           28:20    6:10
    2    1  Anatolie Vartosu, 36, Stamford, CT          29:35    6:26
    3    1  John Schwartz, 41, Ridgefield, CT           30:25    6:37
    4    1  Tommy Mulvoy, 27, Rye, NY                   31:30    6:51
    5    2  Louis Czak, 38, Old Greenwich, CT           31:38    6:53
    6    2  Kevin Petrone, 28, Cos Cob, CT              31:53    6:56
    7    1  John Krasiewicz, 53, Old Greenwich, CT      32:05    6:58

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

8    3  Steve Siskind, 33, New York, NY             32:16    7:01
    9    2  Juan Conde, 40, New Canaan, CT              32:54    7:09
   10    4  Peter Wietfeldt, 39, New Canaan, CT         33:04    7:11
   11    5  Ned White, 39, Greenwich, CT                33:05    7:11
   12    2  John Barry, 51, Branford, CT                33:18    7:14
   13    3  Joseph Cohen, 40, Greenwich, CT             33:26    7:16
   14    4  Stephen Russo, 43, Norwalk, CT              33:35    7:18
   15    3  Robert Hallinan, 52, Chappaqua, NY          33:40    7:19
   16    5  Brad Cohen, 42, Greenwich, CT               33:43    7:20
    1       Kristen Bates, 30*, Greenwich, CT           33:46    7:20
    2    1  Sharon Vos, 50*, Riverside, CT              34:00    7:23
   17    3  Andrew Matlack, 23, Windsor, CT             34:10    7:26
   18    6  Vincent Pittignano, 35, Stamford, CT        34:18    7:27
   19    6  Michael Vagnone, 49, Trumbull, CT           34:25    7:29
   20    7  Adam Newman, 43, Greenwich, CT              34:28    7:29
   21    4  Nick Bergman, 28, New Canaan, CT            34:52    7:35
   22    4  Ed Nolan, 52, Greenwich, CT                 35:01    7:37
    3    1  Dawn Marinaccio, 33*, Greenwich, CT         35:07    7:38
   23    8  Jim Martel, 46, Greenwich, CT               35:08    7:38
    4    1  Sally Knight, 45*, Bloomfield,CT            35:18    7:40
   24    5  Steve Garnett, 29, Rye, NY                  35:27    7:42
    5    2  Sandy York, 34*, Cos Cob, CT                35:33    7:44
    6    2  Emmy Stocker, 40*, Cos Cob, CT              35:39    7:45
    7    3  Dierdre Hopkins, 42*, Greenwich, CT         35:41    7:45
   25    7  Ben Madden, 36, Cos Cob, CT                 35:49    7:47
   26    9  Hugo Mujica, 47, Greenwich, CT              35:54    7:48
   27    8  Andrew Waine, 38, Riverside, CT             35:55    7:48
   28    1  Mark Bogdanov-Johnsonn, 11, Greenwich, CT   35:57    7:49
   29    9  Jay Braddus, 34, New Rochelle, NY           36:14    7:53
   30   10  Felix Rovelli, 45, Riverside, CT            36:16    7:53
   31   10  Scott Sterner, 35, Fairfield, CT            36:24    7:55
   32    6  William Fike, 25, Greenwich, CT             36:29    7:56
   33    1  Hanspeter Fankhauser, 64, Armonk, NY        36:40    7:58

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

34    7  Darren Lavallee, 28, New Canaan, CT         36:50    8:00
   35   11  Michael Costello, 46, Fairfield, CT         36:56    8:02
   36    5  Toby Nelson, 51, Cos Cob, CT                37:02    8:03
   37   11  Andrew Leang, 36, Greenwich, CT             37:14    8:06
   38    1  Matias Rodriguez-Lubary, 10, Cos Cob, CT    37:17    8:06
   39    2  Nicolae Caldari, 19, Stamford, CT           37:25    8:08
   40    6  David McNamara, 50, Chappaqua, NY           37:26    8:08
   41   12  Dana O'Brien, 48, Riverside, CT             37:33    8:10
   42   13  Mickey Yardis, 49, Greenwich, CT            37:48    8:13
    8    2  Francoise Levinson, 51*, Cos Cob, CT        37:56    8:15
   43    8  John Lodato, 27, Greenwich, CT              38:11    8:18
   44   14  Oliver Kaufman, 42, Stamford, CT            38:12    8:18
   45   15  Ferrando Crowley, 40, Port Chester, NY      38:13    8:18
   46   12  Chris Bahr, 37, Old Greenwich, CT           38:14    8:19
    9    3  Yvonne Bock, 33*, Valhalla, NY              38:16    8:19
   10    4  Isabel Cohen, 43*, Greenwich, CT            38:17    8:19
   47   16  Dan Levinson, 47, Cos Cob, CT               38:21    8:20
   11    5  Sarah Arnold-Rossetti, 46*, Stamford, CT    38:29    8:22
   48    7  David Elliot, 56, Greenwich, CT             38:33    8:23
   49   17  Bill Liebow, 40, Stamford, CT               38:35    8:23
   12    4  Stacy Smith, 38*, New Canaan, CT            38:37    8:24
   50    8  Bob Barolak, 51, Riverside, CT              38:39    8:24
   51    9  Rich Zuvich, 50, Danbury, CT                38:46    8:26
   13    5  Davy Stafford, 34*, Greenwich, CT           38:54    8:27
   52   18  James Barret-Lennord, 42, Greenwich, CT     39:12    8:31
   53   13  Justin Murphy, 37, Darien, CT               39:13    8:31
   14    6  Ginny Gray, 42*, Greenwich, CT              39:17    8:32
   54   10  Phil Clark, 52, Greenwich, CT               39:20    8:33
   55   19  Dan More, 48, Greenwich, CT                 39:27    8:34
   56   14  Chad Glennon, 32, New Rochelle, NY          39:44    8:38
   15    7  Elena Camacho, 41*, Port Chester, NY        39:58    8:41
   16    6  Paula Muller, 33*, Rowayton, CT             40:00    8:42
   57   20  Jamie Stafford, 41, Greenwich, CT           40:03    8:42
   17    8  Nancy Kralovenec, 44*, Greenwich, CT        40:20    8:46
   18    7  Melissa O'Neill, 30*, Stamford, CT          40:20    8:46
   58   11  Sean Murphy, 50, Greenwich, CT              40:36    8:49
   59   12  Steve Lynaugh, 55, Teaneck, NJ              40:43    8:51
   19    1  Emily Hinman, 22*, Sleepy Hollow, NY        40:47    8:52
   60   21  Michael D'Auria, 44, Bronxville, NY         40:54    8:53
   61   13  Michael Patterson, 59, Ridgewood, NJ        41:04    8:56
   62    3  Victor Zimmerman, 14, Old Greenwich, CT     41:06    8:56
   63    4  Jon Nilkitas, 14, Old Greenwich, CT         41:08    8:56
   20    2  Alyssa Panaro, 25*, Greenwich, CT           41:12    8:57
   21    8  Charlotte Dequeker, 32*, Greenwich, CT      41:14    8:58
   22    9  Lisa Britz, 35*, Stamford, CT               41:17    8:58
   23   10  Frances Gray, 31*, Old Greenwich, CT        41:18    8:59
   64    2  Bob Goldblatt, 64, New Canaan, CT           41:20    8:59

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

24   11  Lisa Daley, 39*, Pelham, NY                 41:22    9:00
   25    1  Paige Deschapelles, 7*, Riverside, CT       41:32    9:02
   65   14  Markus Straessle, 58, Old Greenwich, CT     41:38    9:03
   66   15  Michael Anderson, 34, Fairfield, CT         41:41    9:04
   67    5  Alex Brown, 14, Old Greenwich, CT           41:43    9:04
   68    3  John Gibbons, 62, Old Greenwich, CT         41:44    9:04
   69   22  John Weyrauch, 45, Westport, CT             41:58    9:07
   26    9  Lisa Stewart, 42*, Old Greenwich, CT        42:02    9:08
   70   23  Roger Juppe, 40, Ridgewood, NJ              42:03    9:08
   27    1  Sonya Klein, 10*, Darien, CT                42:09    9:10
   71   24  Robert Woodrow, 47, Purchase, NY            42:10    9:10
   72   25  John Driscoll, 45, Cos Cob, CT              42:13    9:10
   73    2  Daniel Wilbanks, 9, Old Greenwich, CT       42:13    9:11
   74   26  Andrew Vn Heyst, 44, Old Greenwich, CT      42:20    9:12
   75   16  Michael Zim, 38, Cos Cob, CT                42:22    9:13
   28    3  Linda Putnam, 51*, Greenwich, CT            42:25    9:13
   29   12  Wendy Putnam, 31*, Greenwich, CT            42:26    9:13
   30   13  Bobbi Hansen, 38*, Greenwich, CT            42:27    9:14
   31   10  Liz Wilbanks, 47*, Old Greenwich, CT        42:33    9:15
   76   27  B. Gorman, 45, BaYvliie, NY                 42:34    9:15
   77   17  Tom Gorman, 38, BaYvliie, NY                42:34    9:15
   32   14  Alisson Berg, 36*, Greenwich, CT            42:37    9:16
   33   11  Elizabeth Bennett, 43*, New Canaan, CT      42:47    9:18
   34    3  Ailene Janeczek, 22*, Norwalk, CT           42:52    9:19
   78   15  Ken Dolan, 54, Stamford, CT                 42:52    9:19
   79   18  Jordan Beck, 30, Waccabul, NY               43:03    9:21
   80   16  Brad Jordan, 50, GlEn Rock, NJ              43:08    9:22
   81    4  John Cook, 69, Stamford, CT                 43:11    9:23
   82    5  Nick Ohnell, 62, Greenwich, CT              43:15    9:24
   83   28  Rushton Young, 40, Stamford, CT             43:18    9:25
   84   19  Michael Weidinger, 37, Purchase, NY         43:19    9:25
   85   29  Matthew Hickman, 40, Greenwich, CT          43:20    9:25
   35   12  Jennifer D'Auria, 41*, Bronxville, NY       43:21    9:25
   36   13  Jane Sulich, 44*, Greenwich, CT             43:27    9:27
   86   20  Brian Rafferty, 31, Stamford, CT            43:29    9:27
   87   17  John Bailey, 51, Riverside, CT              43:30    9:27
   37    4  Rebecca Bernard, 27*, Greenwich, CT         43:32    9:28
   38   14  Margery Scotti, 40*, Greenwich, CT          43:32    9:28
   88   21  Ray Adapon, 34, Stamford, CT                43:33    9:28
   39    5  Jennifer Panaro, 29*, Greenwich, CT         43:35    9:28
   89   30  Daniel Mothill, 44, Greenwich, CT           43:39    9:29
   40   15  Andrea Fortino, 32*, Katonah, NY            43:42    9:30
   90   31  Rich Caiola, 45, Katonah, NY                43:42    9:30
   91   22  Kevin Condon, 34, New Canaan, CT            43:47    9:31
   92   32  Roger Denhoff, 40, Rye Brook, NY            43:51    9:32
   93   33  Robert Irwin, 42, Riverside, CT             43:52    9:32
   41   16  Mary Diatrichman, 37*, Greenwich, CT        44:10    9:36
   94   34  Doug Gorman, 42, Carmell, NY                44:11    9:36
   95   18  John Swirski, 50, Stamford, CT              44:13    9:37
   96   19  Eric Ohlson, 55, Long Island City, NY       44:14    9:37
   97   35  Steven Burghardt, 40, Greenwich, CT         44:17    9:37
   98    9  Matthew Bailey, 21, Riverside, CT           44:17    9:38
   42   15  Marlene Petrucelli, 42*, Greenwich, CT      44:18    9:38
   43   17  Erika Katz, 37*, Greenwich, CT              44:36    9:42
   44   18  Kate Rossi, 38*, Old Greenwich, CT          44:43    9:43
   45   16  Mi Moore, 43*, Fairfield, CT                44:44    9:43
   46    2  Kelly Montessi, 4*, Greenwich, CT           44:48    9:44
   47   19  Jasmine Gorey, 36*, Stamford, CT            44:55    9:46
   48   20  Joan Lynch, 38*, Greenwich, CT              44:56    9:46
   49   17  Michelle Fletcher, 45*, Cos Cob, CT         44:59    9:47
   99   23  Matt Thomas, 38, Purchase, NY               45:02    9:47
  100   10  Scott Peterson, 27, New Canaan, CT          45:04    9:48
   50   18  Betsy Waine, 41*, Riverside, CT             45:08    9:49
  101   36  Tony Dajer, 48, Greenwich, CT               45:10    9:49
   51   21  Lori Pio, 30*, Greenwich, CT                45:11    9:49
   52   19  Elizabeth Walker, 41*, Greenwich, CT        45:14    9:50
   53   20  Betsy Keller, 40*, Greenwich, CT            45:15    9:50
   54   22  Janet Dawson, 39*, Valhalla, NY             45:24    9:52
   55    6  Alana Trani, 28*, Stamford, CT              45:28    9:53
   56   21  Colleen Cohen, 40*, Greenwich, CT           45:29    9:53
  102    6  Taylor Kralovenec, 13, Greenwich, CT        45:32    9:54
  103   37  Brien Kelley, 47, Old Greenwich, CT         45:43    9:56
   57   23  Anne Gannon, 37*, Cos Cob, CT               45:49    9:58
  104   24  Paul Zajkowski, 39, Darien, CT              45:50    9:58
   58   22  Elizabeth Connollzy, 41*, Fairfield, CT     45:52    9:58

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

105   38  John Palmer, 48, Old Greenwich, CT          46:26   10:06
  106    6  Ed Collins, 63, Ridgewood, NJ               46:28   10:06
   59   23  Barb Amen, 44*, Cos Cob, CT                 46:32   10:07
  107    7  Alexander Berg, 13, Rye, NY                 47:09   10:15
  108   20  Mitchell Berg, 50, Rye, NY                  47:12   10:16
   60   24  Bridget Curran, 35*, Pleasantville, NY      47:19   10:17
   61   25  Janet Weidinger, 34*, Purchase, NY          47:25   10:18
   62    1  Sophie Hyman, 14*, Riverside, CT            47:28   10:19
  109   39  Mark Hyman, 47, Riverside, CT               47:29   10:19
  110    8  Oliver More, 11, Greenwich, CT              47:32   10:20
   63   24  Judith Sparks, 42*, Simsbury, CT            47:35   10:21
   64   25  Chris Chait, 43*, Stamford, CT              47:37   10:21
   65   26  Anne Danielsen, 42*, Greenwich, CT          47:54   10:25
  111   25  John Osborn, 37, Darien, CT                 47:55   10:25
  112    7  Joseph Angiello, 60, MiDland Park, NJ       48:09   10:28
   66   27  Nancy Cooney, 40*, New York, NY             48:20   10:30
  113   40  Dwight Stocker, 40, Cos Cob, CT             48:21   10:31
  114   21  Frank Lebar, 59, Bronxville, NY             48:23   10:31
   67   26  Laura Martinelli, 39*, Stamford, CT         48:26   10:32
   68   27  Janine Thomson, 37*, North White Plains    48:27   10:32
  115   26  David Feibusch, 38, Thiells, NY             48:28   10:32
  116   27  Eric Opdyke, 33, Norwalk, CT                48:34   10:33
   69   28  Marie Carlson, 45*, Old Greenwich, CT       48:41   10:35
   70   28  Nancy Markhoff, 39*, Rye Brook, NY          48:50   10:37
   71   29  Ruth Littmann, 40*, Goldens Bridge, NY      48:51   10:37
  117   22  David Robbins, 55, oyster bay, NY           48:55   10:38
  118    8  Eliot Riskin, 61, Riverside, CT             49:21   10:44
  119    3  Brandt Hipp, 9, Riverside, CT               49:24   10:44
  120   23  Lou Hipp, 55, Riverside, CT                 49:25   10:44
   72   29  Debbie Volpe, 31*, Westport, CT             49:30   10:46
  121    9  Philip Straessle, 11, Old Greenwich, CT     49:46   10:49
  122   24  Robert Nizlek, 54, Riverside, CT            49:49   10:50
  123   11  Nicolas Abstoss, 28, Greenwich, CT          49:52   10:50
   73   30  Nicola Barret-Lennord, 40*, Greenwich, CT   49:54   10:51
  124   12  Dan Weeks, 28, Norwalk, CT                  49:54   10:51
   74    7  Jen Buturla, 27*, Fairfield, CT             49:55   10:51
  125   25  Nancy Nizlek, 54, Riverside, CT             50:08   10:54
  200       TURKEY                                      50:16   10:56
   75   30  Kessa Schaffer, 38*, Darien, CT             50:28   10:58

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

126   41  Chris Capelle, 41, Wilton, CT               50:35   11:00
   76   31  Mary Lemonte, 47*, Stamford, CT             50:37   11:00
  127   13  Robert Gola, 28, Rye, NY                    50:58   11:05
   77    2  Britt Smith, 11*, Greenwich, CT             50:58   11:05
   78    3  Johanna Mattsson, 13*, CoS                  51:12   11:08
  128    9  Ian Beck, 68, Waccabul, NY                  51:13   11:08
   79   31  Elizabeth Bacha, 34*, Greenwich, CT         51:15   11:08
   80    4  Carly Downs, 11*, Greenwich, CT             51:20   11:09
   81   32  Laurie Downs, 43*, Greenwich, CT            51:21   11:10
   82    4  Lois Hinman, 55*, Sleepy Hollow, NY         51:27   11:11
   83    8  Michelle Hanrahan, 28*, Reading, PA         51:28   11:11
   84    9  Nancy Ives, 28*, Scarsdale, NY              51:30   11:12
  129   42  Ken Murphy, 49, Fairfield, CT               51:34   11:13
  130   26  Rudy Funke, 59, Riverside, CT               51:34   11:13
   85    2  Olenka Polak, 10*, Riverside, CT            51:44   11:15
  131   10  Bill Cook, 63, YoNkers, NY                  51:55   11:17
   86   10  Claudette Cabrera, 29*, West Harrison, NY   52:07   11:20
   87   33  Wendy Blattman, 46*, Norwalk, CT            52:07   11:20
   88   34  Carolyn Chiodo, 44*, Greenwich, CT          52:08   11:20
  132   28  Alan Marton, 35, Westport, CT               52:21   11:23
   89   32  Allison Sokaris, 37*, New York, NY          52:54   11:30
   90   35  Teryl Elliot, 49*, Greenwich, CT            53:39   11:40
   91   33  Olga Santiago, 34*, Bronxville, NY          53:46   11:41
   92   36  Barbara Paddock, 49*, New York, NY          53:56   11:43
  133   11  Stuart Patchen, 60, New Rochelle, NY        53:57   11:44
  134   27  George Calandros, 57, Mt. Vernon, NY        54:16   11:48

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

135   12  Robert Guarnera, 64, Bakersrer, NY          56:11   12:13
  136   43  Michael Conroy, 45, Stamford, CT            56:43   12:20
  137   10  Dillon Novakowqski, 11, Cos Cob, CT         58:38   12:45
   93    1  Natalie Schaffer, 62*, Greenwich, CT        59:20   12:54
   94   34  Janet Tibberts Lynn, 38*, Greenwich, CT     59:25   12:55

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

95   37  Kathleen Dickson, 45*, Bronxville, NY       59:51   13:00
   96   35  Nancy Campagna, 33*, Bronxville, NY         59:54   13:01
   97    5  Mary Bacon, 11*, Cos Cob, CT              1:00:26   13:08
  138   14  Doug Trani, 24, Stamford, CT              1:02:44   13:38
   98   36  Sheryl Berkley, 36*, Greenwich, CT        1:03:01   13:42

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

139    1  Robert Nelson, 73, Stamford, CT           1:24:00   18:16
"*" indicates females
3 finishers among Men 8 - 10
10 finishers among Men 11 - 19
14 finishers among Men 20 - 29
28 finishers among Men 30 - 39
43 finishers among Men 40 - 49
27 finishers among Men 50 - 59
12 finishers among Men 60 - 69
1 finishers among Men 70 & Up
2 finishers among Women 7 & Under
2 finishers among Women 8 - 10
5 finishers among Women 11 - 19
10 finishers among Women 20 - 29
36 finishers among Women 30 - 39
37 finishers among Women 40 - 49
4 finishers among Women 50 - 59
1 finishers among Women 60 - 69
139 male finishers
98 female finishers
237 total finishers

AGE GROUP FINISHERS

       CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE


Men 8 - 10
   38    1  Matias Rodriguez-Lubary, 10, Cos Cob, CT    37:17    8:06
   73    2  Daniel Wilbanks, 9, Old Greenwich, CT       42:13    9:11
  119    3  Brandt Hipp, 9, Riverside, CT               49:24   10:44

Men 11 - 19
   28    1  Mark Bogdanov-Johnsonn, 11, Greenwich, CT   35:57    7:49
   39    2  Nicolae Caldari, 19, Stamford, CT           37:25    8:08
   62    3  Victor Zimmerman, 14, Old Greenwich, CT     41:06    8:56
   63    4  Jon Nilkitas, 14, Old Greenwich, CT         41:08    8:56
   67    5  Alex Brown, 14, Old Greenwich, CT           41:43    9:04

Men 20 - 29
    4    1  Tommy Mulvoy, 27, Rye, NY                   31:30    6:51
    6    2  Kevin Petrone, 28, Cos Cob, CT              31:53    6:56
   17    3  Andrew Matlack, 23, Windsor, CT             34:10    7:26
   21    4  Nick Bergman, 28, New Canaan, CT            34:52    7:35
   24    5  Steve Garnett, 29, Rye, NY                  35:27    7:42

Men 30 - 39
    2    1  Anatolie Vartosu, 36, Stamford, CT          29:35    6:26
    5    2  Louis Czak, 38, Old Greenwich, CT           31:38    6:53
    8    3  Steve Siskind, 33, New York, NY             32:16    7:01
   10    4  Peter Wietfeldt, 39, New Canaan, CT         33:04    7:11
   11    5  Ned White, 39, Greenwich, CT                33:05    7:11

Men 40 - 49
    3    1  John Schwartz, 41, Ridgefield, CT           30:25    6:37
    9    2  Juan Conde, 40, New Canaan, CT              32:54    7:09
   13    3  Joseph Cohen, 40, Greenwich, CT             33:26    7:16
   14    4  Stephen Russo, 43, Norwalk, CT              33:35    7:18
   16    5  Brad Cohen, 42, Greenwich, CT               33:43    7:20

Men 50 - 59
    7    1  John Krasiewicz, 53, Old Greenwich, CT      32:05    6:58
   12    2  John Barry, 51, Branford, CT                33:18    7:14
   15    3  Robert Hallinan, 52, Chappaqua, NY          33:40    7:19
   22    4  Ed Nolan, 52, Greenwich, CT                 35:01    7:37
   36    5  Toby Nelson, 51, Cos Cob, CT                37:02    8:03

Men 60 - 69
   33    1  Hanspeter Fankhauser, 64, Armonk, NY        36:40    7:58
   64    2  Bob Goldblatt, 64, New Canaan, CT           41:20    8:59
   68    3  John Gibbons, 62, Old Greenwich, CT         41:44    9:04
   81    4  John Cook, 69, Stamford, CT                 43:11    9:23
   82    5  Nick Ohnell, 62, Greenwich, CT              43:15    9:24

Men 70 & Up
  139    1  Robert Nelson, 73, Stamford, CT           1:24:00   18:16

Women 7 & Under
   25    1  Paige Deschapelles, 7, Riverside, CT        41:32    9:02
   46    2  Kelly Montessi, 4, Greenwich, CT            44:48    9:44

Women 8 - 10
   27    1  Sonya Klein, 10, Darien, CT                 42:09    9:10
   85    2  Olenka Polak, 10, Riverside, CT             51:44   11:15

Women 11 - 19
   62    1  Sophie Hyman, 14, Riverside, CT             47:28   10:19
   77    2  Britt Smith, 11, Greenwich, CT              50:58   11:05
   78    3  Johanna Mattsson, 13, CoS                   51:12   11:08
   80    4  Carly Downs, 11, Greenwich, CT              51:20   11:09
   97    5  Mary Bacon, 11, Cos Cob, CT               1:00:26   13:08

Women 20 - 29
   19    1  Emily Hinman, 22, Sleepy Hollow, NY         40:47    8:52
   20    2  Alyssa Panaro, 25, Greenwich, CT            41:12    8:57
   34    3  Ailene Janeczek, 22, Norwalk, CT            42:52    9:19
   37    4  Rebecca Bernard, 27, Greenwich, CT          43:32    9:28
   39    5  Jennifer Panaro, 29, Greenwich, CT          43:35    9:28

Women 30 - 39
    3    1  Dawn Marinaccio, 33, Greenwich, CT          35:07    7:38
    5    2  Sandy York, 34, Cos Cob, CT                 35:33    7:44
    9    3  Yvonne Bock, 33, Valhalla, NY               38:16    8:19
   12    4  Stacy Smith, 38, New Canaan, CT             38:37    8:24
   13    5  Davy Stafford, 34, Greenwich, CT            38:54    8:27

Women 40 - 49
    4    1  Sally Knight, 45, Bloomfield,CT             35:18    7:40
    6    2  Emmy Stocker, 40, Cos Cob, CT               35:39    7:45
    7    3  Dierdre Hopkins, 42, Greenwich, CT          35:41    7:45
   10    4  Isabel Cohen, 43, Greenwich, CT             38:17    8:19
   11    5  Sarah Arnold-Rossetti, 46, Stamford, CT     38:29    8:22

Women 50 - 59
    2    1  Sharon Vos, 50, Riverside, CT               34:00    7:23
    8    2  Francoise Levinson, 51, Cos Cob, CT         37:56    8:15
   28    3  Linda Putnam, 51, Greenwich, CT             42:25    9:13
   82    4  Lois Hinman, 55, Sleepy Hollow, NY          51:27   11:11

Women 60 - 69
   93    1  Natalie Schaffer, 62, Greenwich, CT         59:20   12:54

Kids Mini whack

Nov. 14, 2004

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME

    1    1  Mark Bogdanov-Johnson, 11, Greenwich, CT    5:59  
    2    2  Miles Knight, 11, Bloomfield,CT             6:09  
    3    1  Daniel Wilbanks, 9, Old Greenwich, CT       6:12  
    4    3  William Cook, 12, Stamford, CT              6:14  
    5    2  Kristian Stoele, 9, Old Greenwich, CT       6:17  
    6    4  Fritz Waine, 11, Riverside, CT              6:21  
    7    3  Thomas Baietto, 9, Greenwich, CT            6:28  
    8    4  Tate Knight, 8, Bloomfield,CT               6:30  
    1    1  Jessica Belluzzi, 11*, YoNkers, NY          6:34  
    9    5  Chris Yu, 9, Greenwich, CT                  6:36  
    2    1  Sophie Waine, 9*, Riverside, CT             6:38  
   10    5  Stetson Newman, 12, Old Greenwich, CT       6:45  
   11    6  Chase Newman, 10, Old Greenwich, CT         6:46  
   12    7  Kenner Clark, 10, Greenwich, CT             6:55  
   13    8  Christian Deschapelles, 8, Riverside, CT    6:57  
   14    9  Jack Blattman, 8, Norwalk, CT               6:58  
    3    2  Alyssa Ladato, 12*, Greenwich, CT           6:59  
   15   10  Ford Nolan, 9, Greenwich, CT                7:00  
   16    6  Christopher Schelz, 15, Riverside, CT       7:01  
   17   11  Ryota Ishizuka, 10, Cos Cob, CT             7:06  
   18    7  Robert Coords, 11, New Rochelle, NY         7:06  
   19   12  John Crist, 10, Greenwich, CT               7:07  
   20    8  Alex Yu, 11, Greenwich, CT                  7:08  
   21   13  Sam Palmer, 10, Old Greenwich, CT           7:09  
   22   14  Daniel Erickson, 10, Greenwich, CT          7:11  
   23    9  Stewart Wesley, 12, Greenwich, CT           7:14  
   24   10  Jake Fleischman, 11, Riverside, CT          7:15  
   25   15  Clay Curran, 9, Pleasantville, NY           7:22  
   26   16  George Stewart, 9, Old Greenwich, CT        7:23  
   27   17  Ross Ladato, 9, Greenwich, CT               7:24  
   28    1  Kris Scarfone, 7, Greenwich, CT             7:26  
    4    2  Maria-Elena Ubina, 9*, Riverside, CT        7:27  
   29   18  Ari Cepelewicz, 8, Cos Cob, CT              7:28  
    5    3  Kendra Scotti, 8*, Greenwich, CT            7:34  
   30   19  Michael Mossman, 8, Greenwich, CT           7:39  
   31    2  Douglas Waine, 7, Riverside, CT             7:39  
    6    3  Kaitlyn Baietto, 12*, Greenwich, CT         7:41  
   32   20  Jack Mather, 8, Greenwich, CT               7:42  
   33   21  Rj Quigley, 8, Old Greenwich, CT            7:43  
   34   22  Sean Gorey, 9, Stamford, CT                 7:44  
   35    3  Oliver Bird, 7, Greenwich, CT               7:51  
    7    4  Samatha Hill, 11*, Greenwich, CT            7:51  
   36    4  William Stewart, 7, Old Greenwich, CT       7:53  
   37   11  Rintaro Mitsuishi, 11, Cos Cob, CT          7:54  
    8    5  Nicole Carroll, 12*, Greenwich, CT          7:55  
    9    4  Emily Fabrizio-Stover, 8*, Greenwich, CT    7:55  
   38    5  Kenny Dorian, 7, Riverside, CT              7:58  
   10    5  Rachel Klein, 10*, Darien, CT               8:01  
   39   23  Kevin Dawns, 9, Greenwich, CT               8:25  
   40   12  Bryce Scarfone, 11, Greenwich, CT           8:26  
   11    6  Lindsay Russo, 12*, Norwalk, CT             8:27  
   12    6  Phoebe Krieger-Redwood, 10*, Cos Cob, CT    8:29  
   13    1  Caroline Scotti, 6*, Greenwich, CT          8:30  
   41   13  Jason Schelz, 12, Riverside, CT             8:34  
   42    6  Alex Baietto, 7, Greenwich, CT              8:39  
   43   24  William Evans, 8, Old Greenwich, CT         8:46  
   14    7  Connie Bowman, 9*, Old Greenwich, CT        8:47  
   15    8  Alexa Murray, 8*, Greenwich, CT             8:48  
   16    9  Danielle Cepelewicz, 8*, Cos Cob, CT        8:53  
   17    2  Hadley Irwin, 7*, Riverside, CT             9:13  
   44    7  Ian Evdwards, 6, Greenwich, CT              9:14  
   45   25  Max Zim, 9, Cos Cob, CT                     9:14  
   18   10  Jessica Schelz, 8*, Riverside, CT           9:15  
   19   11  Mary-Kate Conollzy, 10*, Fairfield, CT      9:16  
   20   12  Selby White, 9*, Greenwich, CT              9:19  
   46    8  Pat Stefanon, 6, Old Greenwich, CT          9:20  
   47    9  Trent Newman, 5, Old Greenwich, CT          9:22  
   21   13  Sophie Radtke, 8*, Rowayton, CT             9:25  
   22   14  Kelly Russo, 9*, Norwalk, CT                9:25  
   48   10  Takumi Iwasa, 6, Greenwich, CT              9:26  
   23   15  Jordan-Amber Cohen, 8*, Greenwich, CT       9:28  
   24   16  Emily Morgan, 10*, Greenwich, CT            9:31  
   25   17  Lucy Zimmerman, 9*, Old Greenwich, CT       9:34  
   26   18  Jillian Leigh, 9*, Old Greenwich, CT        9:35  
   49   26  Henry Ricciardi, 8, Cos Cob, CT             9:37  
   50   11  Addison Yu, 7                               9:41  
   27    3  Shane Gorman, 7*, Carmell, NY               9:43  
   51   12  Scott Kelly, 6, Scarsdale, NY               9:44  
   28    4  Morgan Fletcher, 6*, Cos Cob, CT            9:45  
   29    5  Cassidy Berg, 5*, Greenwich, CT             9:46  
   52   13  Wills Danielsen, 6, Greenwich, CT           9:47  
   30    6  Elana Klein, 7*, Darien, CT                 9:52  
   31   19  Cassie Miller, 8*, Greenwich, CT            9:53  
   32   20  Marissa Young, 8*, Cos Cob, CT              9:57  
   53   27  Dan Driscoll, 8, Cos Cob, CT                10:00  
   54   28  Jack Driscoll, 10, Cos Cob, CT              10:00  
   33    7  Nami Iwasa, 7*, Greenwich, CT               10:01  
   34   21  Kimberly Mill, 8*, Greenwich, CT            10:02  
   35    8  Paige Deschapelles, 7*, Riverside, CT       10:10  
   55   29  Philip Coons, 8, CoS                        10:16  
   36   22  Emma Dolan, 9*, Norwalk, CT                 10:27  
   37    9  Sage White, 6*, Greenwich, CT               10:28  
   56   14  Alex Zim, 7, CoS                            10:30  
   57   15  Harrison Cole, 7, Greenwich, CT             10:31  
   58   16  Jared, 7, Greenwich, CT                     10:32  
   59   17  James McDonald, 5, Stamford, CT             10:33  
   60   18  Hugh McDonald, 7, Stamford, CT              10:35  
   61   30  Erik Milbauer, 9, Greenwich, CT             10:37  
   62   31  Brandt Hipp, 9, Riverside, CT               10:38  
   38   23  Maggie Evans, 10*, Old Greenwich, CT        10:44  
   63   19  Scott Johnston, 7, Greenwich, CT            10:45  
   39   10  Elizabeth Miller, 7*, Greenwich, CT         10:46  
   64   20  Pedro Pini-Gonzalez, 5, Riverside, CT       10:47  
   40   24  Kelsey Barolak, 9*, Riverside, CT           10:52  
   65   32  Michael Coords, 8, New Rochelle, NY         10:56  
   66   21  Armond Filaton, 7, Old Greenwich, CT        11:02  
   41   11  Lindsay Keller, 5*, Greenwich, CT           11:06  
   42   25  Mallory Madfes, 9*, Greenwich, CT           11:09  
   67   22  Dan Lebreton, 7                             11:27  
   43   12  Jade-Juliet, 5*, Greenwich, CT              11:28  
   44   13  Cailin Young, 4*, Cos Cob, CT               11:31  
   68   23  Jack Stefanon, 5, Old Greenwich, CT         11:34  
   45   14  Claudia Ricciardi, 6*, Cos Cob, CT          11:35  
   46   15  Catherine Walker, 6*, Greenwich, CT         11:36  
   47   16  Serena Irwin, 5*, Riverside, CT             11:36  
   48   26  Taylor Poe, 9*, Old Greenwich, CT           11:37  
   69   33  Joseph DelBene, 8, Pawling, NY              11:40  
   49   27  Kathryn Coughlin, 9*, Cos Cob, CT           11:43  
   50   28  Stewart Chiodo, 8*, Greenwich, CT           11:47  
   70   34  Erik Chiodo, 10, Greenwich, CT              11:48  
   71   24  Hazard Bahr, 4, Old Greenwich, CT           11:51  
   51   17  Julia Luisi, 6*, Port Chester, NY           11:52  
   72   35  Michael Luisi, 9, Port Chester, NY          12:00  
   73   25  Andrew Chait, 7, Stamford, CT               12:03  
   52   18  Victoria Yu, 5*, Greenwich, CT              12:04  
   53    1  Ryan Lynch, 38*, Greenwich, CT              12:05  
   74   26  Charlie Zeeve, 4, Greenwich, CT             12:06  
   75   27  Nicky Irwin, 4, Riverside, CT               12:09  
   76   28  Ian Murray, 4, Greenwich, CT                12:15  
   77   36  Pierre Filaton, 9, Old Greenwich, CT        12:29  
   54   29  Kelly Shannon, 9*, Scarsdale, NY            12:37  
   55   19  Kara Bittman, 4*, Riverside, CT             12:38  
   56   30  Tessa Fox, 10*, Greenwich, CT               12:39  
   78   29  David Fox, 6, Greenwich, CT                 12:39  
   57   20  Linda Fox, 6*, Greenwich, CT                12:39  
   79   30  Pablito Pereyra-Iraola, 5, Riverside, CT    12:40  
   58   21  Julia Pini-Gonzalez, 4*, Riverside, CT      12:49  
   80    1  Santiago Pini-Gonzalez, 36, Riverside, CT   12:50  
   81   31  Alex Fleischman, 6, Riverside, CT           12:52  
   82   37  Sebastian Hickman, 9, Greenwich, CT         13:03  
   59   22  Lily Schaffer, 4*, Darien, CT               13:17  
   60   23  Kylie Poe, 4*, Old Greenwich, CT            13:55  
   83   32  Dylan Madden, 4, Cos Cob, CT                14:03  
   61   31  Rebecca Murray, 8*, Greenwich, CT           14:04  
   84   33  Dan Sachs, 4, Stamford, CT                  14:11  
   62    2  Janet Dawson, 39*, Valhalla, NY             14:21  
   85   34  Leo Milbauer, 4, Greenwich, CT              14:21  
   86   35  Stephen Le-breton, 7, Greenwich, CT         14:31  
   63   32  Veronica Webb, 8*, Sandy Hook, CT           14:42  
   87   38  Jackson Kleinert, 10, Greenwich, CT         15:28  
   64   33  Annie Walker, 8*, Greenwich, CT             15:36  
   65   24  Emma Schaffer, 4*, Darien, CT               15:43  
   88   36  Marc Webb, 5, Sandy Hook, CT                16:36  
   66   25  Sarah Walker, 4*, Greenwich, CT             16:56  
   89   14  Alex Salisbury, 11, Greenwich, CT           20:28  
   67   26  Emily Nencioni, 5*, Stamford, CT            21:54  
"*" indicates females
36 finishers among Men 7 & Under
38 finishers among Men 8 - 10
14 finishers among Men 11 - 19
1 finishers among Men 30 - 39
26 finishers among Women 7 & Under
33 finishers among Women 8 - 10
6 finishers among Women 11 - 19
2 finishers among Women 30 - 39
89 male finishers
67 female finishers
156 total finisher

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com