HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Junior Olympic Track & Field
New Haven, CT

June 19, 2004

Timing & Results by:
Gateway Track Club


Licensed to Gateway Track Club         Hy-Tek's Meet Manager 6/23/2004 09:46 AM
           2004 Junior Olympic Championship - 6/19/2004 to 8/1/2004            
                 2004 USATF/CT - Junior Olympic Track & Field                  
                             SCSU - New Haven, CT                              
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ratliff, Jordan           94 05-New Haven AG          14.69   NWI 
  2 Kronenberger, Frank       95 05-Cttrackclub           14.80   NWI 
  3 Reeves, Sean              95 05-New Haven AG          15.42   NWI 
  4 DiBaccro, Roberto         95 05-Unattct               16.55   NWI 
  5 Curneal, Justin           95 05-Cttrackclub           17.79   NWI 
  6 Rafala, Jonathon          94 05-Cttrackclub           18.12   NWI 
  7 Ratliff, Deibate          97 05-New Haven AG          18.97   NWI 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ratliff, Jordan           94 05-New Haven AG          32.80   NWI 
  2 Reeves, Sean              95 05-New Haven AG          33.96   NWI 
  3 DiBaccro, Roberto         95 05-Unattct               37.46   NWI 
  4 Curneal, Justin           95 05-Cttrackclub           39.99   NWI 
  5 Ratliff, Deibate          97 05-New Haven AG          43.98   NWI 
  6 Newton, Clayvon           98 05-New Haven AG          52.36   NWI 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Merritt, Peter            94 05-Unattct             1:10.51  
  2 Reeves, Sean              95 05-New Haven AG        1:20.43  
  3 Kronenberger, Frank       95 05-Cttrackclub         1:23.03  
  4 Thomas, Ryan              94 05-Newfairfield        1:26.46  
 
800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomas, Ryan              94 05-Newfairfield        3:33.92  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Merritt, Peter            94 05-Unattct             5:10.36  
 
1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Torrellas, Luke           94 05-Ctracewalker       12:15.49  
 
High Jump Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Merritt, Peter            94 05-Unattct               1.35m  
 
Long Jump Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ratliff, Jordan           94 05-New Haven AG          2.82m   NWI 
  2 Rafala, Jonathon          94 05-Cttrackclub           2.30m   NWI 
 
Javelin Throw Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kronenberger, Frank       95 05-Cttrackclub          16.56m  
  2 Rafala, Jonathon          94 05-Cttrackclub          11.18m  
 
100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Tine              92 05-Newfairfield          13.49   NWI 
  2 Kronenberger, Jason       92 05-Cttrackclub           14.80   NWI 
  3 Wilder, Jared             93 05-Cttrackclub           15.55   NWI 
  4 Rafala, Luigi             92 05-Cttrackclub           16.42   NWI 
  5 Brown, Kealin             93 05-New Haven AG          17.09   NWI 
 
200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Tine              92 05-Newfairfield          28.38   NWI 
  2 Rafala, Luigi             92 05-Cttrackclub           34.76   NWI 
  3 Brown, Kealin             93 05-New Haven AG          35.76   NWI 
 
400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeLuca, Jason             92 05-Newfairfield        1:12.61  
  2 Mullarkey, Alan           93 05-Newfairfield        1:32.06  
 
800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Plekacz, Borys            92 05-Unattct             2:40.70  
  2 DeLuca, Jason             92 05-Newfairfield        2:55.36  
  3 Spence, Winston           93 05-Unattct             3:30.44  
 
1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Plekacz, Borys            92 05-Unattct             5:32.28  
  2 Dillon, Aaron             93 05-Cthomeschool        5:56.79  
  3 Kronenberger, Jason       92 05-Cttrackclub         6:03.18  
  4 Harris, John              93 05-Unattct             6:10.01  
  5 Holt, John                93 05-Cthomeschool        6:31.58  
 
3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Plekacz, Borys            92 05-Unattct            12:03.31  
  2 Schumacher, Ryan          92 05-Unattct            12:03.71  
 
1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mullarkey, Alan           93 05-Newfairfield       15:26.80  
 
80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schumacher, Ryan          92 05-Unattct               16.51   NWI 
 
High Jump Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Spence, Winston           93 05-Unattct               1.00m  
 
Long Jump Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Tine              92 05-Newfairfield          4.36m   NWI 
  2 Schumacher, Ryan          92 05-Unattct               3.47m   NWI 
  3 Wilder, Jared             93 05-Cttrackclub           3.45m   NWI 
  4 Rafala, Luigi             92 05-Cttrackclub           2.39m   NWI 
  5 Bacco, Roberto            92 05-Unattct               2.24m   NWI 
 
Shot Put Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Balduc, Ryan              93 05-Unattct               8.82m  
  2 Stagno, Mark              92 05-Newfairfield          6.44m  
 
Discus Throw Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Balduc, Ryan              93 05-Unattct              17.94m  
  2 Stagno, Mark              92 05-Newfairfield         16.78m  
 
Javelin Throw Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kronenberger, Jason       92 05-Cttrackclub          23.64m  
  2 Wilder, Jared             93 05-Cttrackclub          21.34m  
  3 Balduc, Ryan              93 05-Unattct              20.90m  
  4 Brown, Kealin             93 05-New Haven AG         17.58m  
  5 Stagno, Mark              92 05-Newfairfield         15.18m  
 
100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Graham, Michael           90 05-Unattct               12.03   NWI 
  2 Moskowitz, Michael        90 05-Cttrackclub           12.23   NWI 
  3 Pittman, Larenzo          90 05-New Haven AG          12.97   NWI 
  4 Knight, Tevin             91 05-Cttrackclub           13.51   NWI 
  5 Cotto, Michael            91 05-Unattct               14.29   NWI 
  6 Marecki, Alex             91 05-Newfairfield          14.90   NWI 
 
200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Graham, Michael           90 05-Unattct               25.42   NWI 
  2 Pittman, Larenzo          90 05-New Haven AG          27.50   NWI 
  3 Knight, Tevin             91 05-Cttrackclub           29.19   NWI 
  4 Cotto, Michael            91 05-Unattct               30.40   NWI 
 
400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Graham, Michael           90 05-Unattct               59.39  
  2 LaRegina, Vincent         90 05-Newfairfield        1:00.63  
  3 Baker, Todd               90 05-Unattct             1:00.87  
  4 Cohen, Sam                90 05-Coventrytc          1:05.96  
 
800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Douglas           90 05-Unattct             2:23.36  
  2 Smith, Tysham             90 05-New Haven AG        2:26.48  
  3 Discenza, Michael         91 05-Unattct             2:30.07  
  4 Stuart, Frank             90 05-Newfairfield        2:34.39  
  5 Cryan, Dan                90 05-Coventrytc          2:52.34  
  6 Mullarkey, Ivan           91 05-Newfairfield        3:06.28  
 
1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeBisschop, Zachery       90 05-Unattct             4:44.91  
  2 Wright, Douglas           90 05-Unattct             4:45.45  
  3 Babcock, Craig            90 05-Unattct             4:50.91  
  4 Discenza, Michael         91 05-Unattct             4:56.12  
  5 Olsen, Joshua             90 05-Graystonel          5:07.20  
  6 Terry, Matt               90 05-Unattct             5:17.89  
  7 Stuart, Frank             90 05-Newfairfield        5:21.74  
  8 Martinez, Dylan           90 05-Newfairfield        5:26.72  
  9 Hubbell, Patrick          91 05-Warrenstreet        5:33.02  
 10 Roberts, Kyle             91 05-Cttrackclub         5:34.97  
 11 Morrison, Shaun           91 05-Coventrytc          5:47.76  
 12 Mullarkey, Ivan           91 05-Newfairfield        6:08.16  
 
3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Douglas           90 05-Unattct            10:51.79  
  2 Olsen, Joshua             90 05-Graystonel         11:03.60  
  3 Discenza, Michael         91 05-Unattct            11:29.84  
  4 Terry, Matt               90 05-Unattct            11:30.97  
  5 Hubbell, Patrick          91 05-Warrenstreet       12:05.39  
  6 Roberts, Kyle             91 05-Cttrackclub        12:59.03  
 
3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moy, Christopher          91 05-Newfairfield       23:10.67  
 
100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cohen, Sam                90 05-Coventrytc            18.50   NWI 
  2 Elser, David              90 05-Newfairfield          19.41   NWI 
  3 Henry, Ryan               90 05-Newfairfield          20.97   NWI 
 
200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Henry, Ryan               90 05-Newfairfield          34.77   NWI 
  2 Karthann, Ryan            90 05-Coventrytc            34.78   NWI 
 
4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 05 - New Fairfield Flash TC  'A'                      55.18  
 
4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 05 - New Fairfield Flash TC  'A'                   10:33.50  
  2 05 - Coventry Track Club  'A'                      10:43.54  
 
High Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Discenza, Michael         91 05-Unattct               1.55m  
  2 Elser, David              90 05-Newfairfield          1.40m  
  3 Morrison, Shaun           91 05-Coventrytc            1.35m  
  4 Cryan, Dan                90 05-Coventrytc           J1.35m  
  5 Jensen, Joseph            91 05-Unattct              J1.35m  
  6 Karthann, Ryan            90 05-Coventrytc            1.30m  
 
Long Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Moskowitz, Michael        90 05-Cttrackclub           4.82m   NWI 
  2 Hubbell, Patrick          91 05-Warrenstreet          4.20m   NWI 
  3 Knight, Tevin             91 05-Cttrackclub           4.17m   NWI 
  4 Marecki, Alex             91 05-Newfairfield          3.60m   NWI 
  5 Jensen, Joseph            91 05-Unattct               3.35m   NWI 
  6 Cotto, Michael            91 05-Unattct               3.32m   NWI 
 
Triple Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Moskowitz, Michael        90 05-Cttrackclub          11.06m   NWI 
  2 Morrison, Shaun           91 05-Coventrytc            8.61m   NWI 
  3 Karthann, Ryan            90 05-Coventrytc            8.17m   NWI 
  4 Cryan, Dan                90 05-Coventrytc            7.85m   NWI 
 
Shot Put Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Laltberty, Nick           90 05-Unattct              12.23m  
  2 Elser, David              90 05-Newfairfield         11.13m  
  3 Moy, Christopher          91 05-Newfairfield          5.91m  
 
Discus Throw Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Laltberty, Nick           90 05-Unattct              36.48m  
  2 Henry, Ryan               90 05-Newfairfield         20.72m  
  3 Moy, Christopher          91 05-Newfairfield         18.06m  
 
Javelin Throw Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Laltberty, Nick           90 05-Unattct              23.20m  
  2 Roberts, Kyle             91 05-Cttrackclub          14.50m  
  3 Marecki, Alex             91 05-Newfairfield         12.14m  
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nixon, James              88 05-New Haven AG          11.38   NWI 
  2 Hall, Timothy             88 05-Unattct               12.20   NWI 
  3 Thomas, Alex              89 05-New Haven AG          12.68   NWI 
  4 Wheeler, Andrew           89 05-Rockvillerev          13.08   NWI 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Witby             89 05-New Haven AG          24.83   NWI 
  2 Hall, Timothy             88 05-Unattct               24.87   NWI 
  3 Reuter, Bradley           89 05-Unattct               28.97   NWI 
  4 Wood, Michael             89 05-Unattct               29.41   NWI 
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nixon, James              88 05-New Haven AG          54.19  
  2 Martin, Witby             89 05-New Haven AG          55.01  
  3 Hall, Timothy             88 05-Unattct               55.16  
  4 Beqiraj, Arsen            89 05-New Haven AG          58.10  
  5 Reuter, Bradley           89 05-Unattct               59.03  
  6 Wheeler, Andrew           89 05-Rockvillerev        1:01.00  
 
800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beaudry, Eddie            89 05-Cttrackclub         2:45.86  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Croff, Chris              88 05-Agegroupaa          4:08.17  
  2 Rigby, Matthew            88 05-Unattct             4:26.93  
  3 Sass, Spencer             89 05-Litchfieldtc        4:50.50  
  4 Harris, Ethan             89 05-Unattct             5:03.77  
  5 Holt, Daniel              88 05-Cthomeschool        5:07.88  
 
3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sass, Spencer             89 05-Litchfieldtc       11:10.05  
 
110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilson, John              88 05-Unattct               16.73   NWI 
  2 Cieri, Robert             89 05-Unattct               18.32   NWI 
  3 Wood, Michael             89 05-Unattct               24.43   NWI 
 
400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cieri, Robert             89 05-Unattct             1:07.99  
 
4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 05 - New Haven Age Group TC  'A'                      49.25  
 
High Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, John              88 05-Unattct               1.82m  
 
Long Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 James, Wilson             88 05-New Haven AG          5.22m   NWI 
 
Triple Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilson, John              88 05-Unattct              12.10m   NWI 
 
Shot Put Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Adamowicz, Christopher    88 05-Unattct              12.17m  
  2 Gaudet, Dennis            89 05-Rockvillerev          9.70m  
 
Discus Throw Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Adamowicz, Christopher    88 05-Unattct              24.34m  
  2 Beqiraj, Arsen            89 05-New Haven AG         18.78m  
 
Javelin Throw Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gaudet, Dennis            89 05-Rockvillerev         39.66m  
  2 Wheeler, Andrew           89 05-Rockvillerev         31.58m  
 
100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cocca, Michael            87 05-Unattct               11.46   NWI 
  2 Martino, Benjamin         87 05-Unattct               12.31   NWI 
  3 Knaus, Eric               87 05-Unattct               13.07   NWI 
 
200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cocca, Michael            87 05-Unattct               23.20   NWI 
  2 Barrett, Louis            87 05-Unattct               23.95   NWI 
  3 Martino, Benjamin         87 05-Unattct               25.74   NWI 
 
400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moore, Caveca             87 05-Unattct               53.40  
 
800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shail, Michael            87 05-Graystonel          2:10.28  
  2 Moore, Caveca             87 05-Unattct             2:31.02  
 
5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shail, Michael            87 05-Graystonel         17:51.74  
  2 Nosel, Dale               85 05-Cttrackclub        24:28.58  
 
110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 DePaolo, Clinton          86 05-Unattct               15.51   NWI 
  2 Ross, Jayme               86 05-Unattct               15.68   NWI 
 
400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Jayme               86 05-Unattct             1:00.83  
 
High Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Jayme               86 05-Unattct               1.82m  
 
Long Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martino, Benjamin         87 05-Unattct               5.84m   NWI 
  2 DePaolo, Clinton          86 05-Unattct               5.73m   NWI 
  3 Knaus, Eric               87 05-Unattct               4.82m   NWI 
 
Triple Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 DePaolo, Clinton          86 05-Unattct              12.65m   NWI 
 
Shot Put Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Breslin, Sean             86 05-Rockvillerev         13.45m  
  2 Reed, Brent               86 05-Unattct              12.89m  
  3 Martino, Benjamin         87 05-Unattct               9.59m  
  4 Knaus, Eric               87 05-Unattct               8.95m  
 
Discus Throw Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Breslin, Sean             86 05-Rockvillerev         36.26m  
 
Hammer Throw Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gaug, Edward              86 05-Unattct              30.00m  
 
Javelin Throw Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bolding, Seth             86 05-Unattct              46.38m  
  2 Gaug, Edward              86 05-Unattct              45.60m  
  3 Breslin, Sean             86 05-Rockvillerev         40.56m  
  4 Thonpson, Philip          87 05-Unattct              35.04m  

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com