HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

27th Annual
Norwalk Summer Series
Norwalk, CT - 3 Miles

June 19, 2004

OVERALL WINNERS

Hamilton Kibbe, Norwalk, CT - 16:41
Emmy Stocker, Cos Cob, CT -19:22

nor061901.jpg.jpg (28660 bytes) nor061902.jpg.jpg (25663 bytes)

Timing, Results & Photos by:
CLUB CT


3 Miles, Norwalk High School
Warm (71), humid, overcast

        
Place Div/Tot  Name             Age S City            St Time    Pace  
===== ======== ================ === = =============== == ======= ===== 
    1   1/7    Hamilton Kibbe       16 M Norwalk         CT   16:41  5:34 
    2   2/7    Collin Anderson      17 M Shelton         CT   17:07  5:43 
    3   1/23   Brian Coe            41 M Trumbull        CT   17:21  5:47 
    4   1/11   Derrick Dumoulin     33 M                 CT   17:23  5:48 
    5   2/11   Greg Elkins          33 M Norwalk         CT   17:35  5:52 
    6   3/11   Sidhartha Kaul       37 M Stamford        CT   18:21  6:07 
    7   4/11   Brian Fidler         33 M West Haven      CT   18:41  6:14 
    8   3/7    Brian Rabinov        18 M Shelton         CT   18:46  6:16 
    9   2/23   Rob Inghilterra      47 M Norwalk         CT   19:04  6:22 
   10   1/9    Emmy Stocker         46 F Cos Cob         CT   19:22  6:28 
   11   3/23   Stephen Russo        43 M Norwalk         CT   19:29  6:30 
   12   4/7    Codey Foster         15 M Norwalk         CT   19:37  6:33 
   13   4/23   Sean McCue           44 M Briarcliff Mano NY   19:43  6:35 
   14   5/11   Robert Edwards       35 M Ridgefield      CT   19:44  6:35 
   15   1/7    Lindsay McHugh       21 F Darien          CT   19:48  6:36 
   16   1/11   Maria Vlasak         38 F Stamford        CT   19:51  6:37 
   17   5/23   Frank Colella        41 M Scarsdale       NY   19:53  6:38 
   18   2/11   Denise Kumrow        32 F Mahopac         NY   20:06  6:42 
   19   1/3    Ryan Nied            28 M Norwalk         CT   20:09  6:43 
   20   5/7    Yee-Ning Cheng       15 M Norwalk         CT   20:10  6:44 
   21   6/11   David Silvia         36 M Stamford        CT   20:25  6:49 
   22   1/12   Geoff Steadman       53 M Norwalk         CT   20:47  6:56 
   23   1/2    Philip Schinis       12 M                 CT   21:03  7:01 
   24   6/23   John Florio          45 M Norwalk         CT   21:23  7:08 
   25   2/3    William Bogardus     27 M Cos Cob         CT   21:31  7:11 
   26   7/11   Daryl Story          33 M Mt. Vernon      NY   21:33  7:11 
   27   6/7    Robert Stiller       18 M Trumbull        CT   21:34  7:12 
   28   8/11   Greg Hartch          34 M Greenwich       CT   21:37  7:13 
   29   2/12   Dan France           55 M Westport        CT   21:44  7:15 
   30   9/11   Gavasker Manayath    33 M Stamford        CT   21:46  7:16 
   31   7/23   Michael D'Angelo     44 M Monroe          CT   21:52  7:18 
   32   8/23   Rich Joslyn          43 M                 CT   22:08  7:23 
   33   3/12   Dan Clark            51 M Stamford        CT   22:09  7:23 
   34   3/11   Joni Kaul            35 F Stamford        CT   22:22  7:28 
   35   9/23   Stephen Delity       40 M Sandy Hook      CT   22:26  7:29 
   36  10/23   Mark Spence          46 M Norwalk         CT   22:30  7:30 
   37   1/3    Francoise Levinson   50 F Cos Cob         CT   22:30  7:30 
   38  11/23   Eric Goulet          41 M Milford         CT   22:32  7:31 
   39   1/6    Kaz Oda              61 M Darien          CT   22:53  7:38 
   40  12/23   Scott Tunley         40 M Stamford        CT   22:55  7:39 
   41   2/6    Sean Fogarty         62 M Stamford        CT   23:22  7:48 
   42   4/12   Scott Pennell        51 M Norwalk         CT   23:24  7:48 
   43   3/3    Paul McLaughlin      24 M Wilton          CT   23:25  7:49 
   44   5/12   Matt McLaughlin      52 M Wilton          CT   23:26  7:49 
   45  13/23   Mark Greene          42 M Westport        CT   23:40  7:54 
   46  14/23   Steve Delisi         49 M Wilton          CT   24:09  8:03 
   47   3/6    Tom Hartch           62 M Greenwich       CT   24:12  8:04 
   48   4/11   Meg Kugaya           32 F Hamden          CT   24:19  8:07 
   49   5/11   Katherine Seeley     32 F Norwalk         CT   24:20  8:07 
   50   6/12   Richard Laxar        57 M Southport       CT   24:32  8:11 
   51   7/12   Anthony Dewitt       58 M Darien          CT   24:40  8:14 
   52   8/12   Gary Esposito        58 M Norwalk         CT   24:48  8:16 
   53   6/11   Cheri Gavrielidis    35 F Norwalk         CT   24:52  8:18 
   54  15/23   William Loomis       48 M Branford        CT   24:53  8:18 
   55  16/23   John Levin           45 M Norwalk         CT   25:01  8:21 
   56   2/9    Dawn Bolling         40 F Norwalk         CT   25:07  8:23 
   57  10/11   Nathan Tinker        37 M Norwalk         CT   25:09  8:23 
   58  11/11   Michael Lord         35 M Wilton          CT   25:13  8:25 
   59   1/3    Marilyn Richardson   62 F Bridgeport      CT   25:15  8:25 
   60   9/12   Robert Stiller       51 M Trumbull        CT   25:20  8:27 
   61   2/7    Kelley Trimboli      24 F                 CT   25:32  8:31 
   62   3/9    Nancy Joslyn         42 F Norwalk         CT   25:33  8:31 
   63   4/6    Pat Shima            63 M Rowayton        CT   25:39  8:33 
   64   7/11   Christina Anbar      36 F Norwalk         CT   25:48  8:36 
   65   7/7    Matthew Watson       15 M Norwalk         CT   25:53  8:38 
   66   3/7    Trinity Fappiano     23 F Norwalk         CT   26:06  8:42 
   67   8/11   Akira Kugaya         36 F Hamden          CT   26:09  8:43 
   68   4/9    Luanne Roy           49 F Fairfield       CT   26:21  8:47 
   69   4/7    Amy Zvovushe         24 F Monroe          CT   26:26  8:49 
   70  17/23   David Urban          47 M Stratford       CT   26:32  8:51 
   71   5/9    Monica Speciale      42 F Norwalk         CT   26:50  8:57 
   72   5/7    Susan Combis         26 F Norwalk         CT   26:51  8:57 
   73   5/6    Larry Katz           64 M Norwalk         CT   27:05  9:02 
   74  18/23   Chris Quinn          45 M Stamford        CT   27:13  9:05 
   75   9/11   Amanda Edwards       35 F Ridgefield      CT   27:19  9:07 
   76  19/23   George Huffman       46 M Shelton         CT   27:44  9:15 
   77  20/23   Chris Lee            43 M Fairfield       CT   27:46  9:16 
   78   6/6    Arthur Werncike      60 M Norwalk         CT   28:03  9:21 
   79  10/11   Mary Caty            37 F Wilton          CT   28:04  9:22 
   80   2/3    Donna Cramond        54 F Monroe          CT   28:05  9:22 
   81  10/12   Allen Yale           54 M Norwalk         CT   28:12  9:24 
   82   2/3    Sunny Blick          65 F Stamford        CT   28:20  9:27 
   83  11/11   Alexandra Demarino   38 F New Canaan      CT   28:31  9:31 
   84   6/9    Colleen Hains        46 F                 CT   29:26  9:49 
   85  21/23   Bob Treash           40 M Trumbull        CT   29:36  9:52 
   86  11/12   John Atkin           53 M Norwalk         CT   30:10 10:04 
   87   6/7    Jennifer Furloung    22 F Cos Cob         CT   30:15 10:05 
   88   1/4    Joe Handelman        74 M Katonah         NY   30:25 10:09 
   89   7/9    Teresa Polley        43 F Norwalk         CT   30:45 10:15 
   90  22/23   Rob Polley           45 M Norwalk         CT   30:46 10:16 
   91   8/9    Marilyn Biedrycki    47 F Milford         CT   31:13 10:25 
   92   2/4    Cole Fisher          79 M New Canaan      CT   32:47 10:56 
   93  12/12   Steven Touger        54 M Norwalk         CT   33:25 11:09 
   94   3/3    Yvette Marks         50 F Weston          CT   33:31 11:11 
   95   7/7    Alexandra Dupree     25 F Norwalk         CT   34:49 11:37 
   96   3/3    Cucy Dupree          63 F Norwalk         CT   35:14 11:45 
   97   9/9    Susan Buccieri       46 F Norwalk         CT   35:15 11:45 
   98   3/4    John Olson           74 M Bridgeport      CT   36:05 12:02 
   99   2/2    Michael D'Elisa       6 M Wilton          CT   38:13 12:45 
  100  23/23   John D'Elisa         41 M Wilton          CT   38:14 12:45 
  101   4/4    Tom Troy             78 M Stamford        CT   46:04 15:22 

AGE GROUP RESULTS

                          MALE AGE GROUP:  1 - 19
    1     2 Collin Anderson      17 Shelton            CT   17:07 
    2     8 Brian Rabinov        18 Shelton            CT   18:46 
    3    12 Codey Foster         15 Norwalk            CT   19:37 
                         MALE AGE GROUP:  20 - 29
    1    19 RYAN NIED            28 NORWALK            CT   20:09 
    2    25 William Bogardus     27 Cos Cob            CT   21:31 
    3    43 Paul McLaughlin      24 WILTON             CT   23:25 
                        FEMALE AGE GROUP:  20 - 29
    1    15 Lindsay McHugh       21 Darien             CT   19:48 
    2    61 Kelley Trimboli      24                    CT   25:32 
    3    66 TRINITY FAPPIANO     23 NORWALK            CT   26:06 
                         MALE AGE GROUP:  30 - 39
    1     4 Derrick Dumoulin     33                    CT   17:23 
    2     5 Greg Elkins          33                    CT   17:35 
    3     6 Sidhartha Kaul       37 Stamford           CT   18:21 
    4     7 Brian Fidler         33 West Haven         CT   18:41 
                        FEMALE AGE GROUP:  30 - 39
    1    16 Maria Vlasak         38 Stamford           CT   19:51 
    2    18 Denise Kumrow        32 Mahopac            NY   20:06 
    3    34 Joni Kaul            35 Stamford           CT   22:22 
    4    48 MEG KUGAYA           32 HAMDEN             CT   24:19 
                         MALE AGE GROUP:  40 - 49
    1     3 Brian Coe            41 Trumbull           CT   17:21 
    2     9 Rob Inghilterra      47 Norwalk            CT   19:04 
    3    11 Stephen Russo        43 Norwalk            CT   19:29 
    4    13 Sean McCue           44 Briarcliff Manor   NY   19:43 
                        FEMALE AGE GROUP:  40 - 49
    1    56 Dawn Bolling         40 Norwalk            CT   25:07 
    2    62 Nancy Joslyn         42 Norwalk            CT   25:33 
    3    68 LUANNE ROY           49 FAIRFIELD          CT   26:21 
    4    71 Monica Speciale      42 Norwalk            CT   26:50 
                         MALE AGE GROUP:  50 - 99
    1    22 Geoff Steadman       53 Norwalk            CT   20:47 
    2    29 Dan France           55 Westport           CT   21:44 
    3    33 Dan Clark            51 Stamford           CT   22:09 
                        FEMALE AGE GROUP:  50 - 99
    1    37 Francoise Levinson   50 Cos Cob            CT   22:30 
    2    59 Marilyn Richardson   62 BRIDGEPORT         CT   25:15 
    3    80 Donna Cramond        54 Monroe             CT   28:05 

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com