HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Riverfest 5K
East Hartford, CT - 5K
July 3, 2004

OVERALL WINNERS

William Sanders, Wethersfield, CT - 17:00
Brigitte Boltz, Simsbury, CT -  20:22

Timing & Results by:
Platt Timing Systems (860)645-1476
Divisional results available at www.plattsys.com


PLACE  FIRST        LAST           TOWN                STATE GENDER  AGE     TIME        PACE
1      WILLIAM      SANDERS        WETHERSFIELD        CT    M       17      17:00       5:28
2      TIM          KING           MILFORD             CT    M       29      17:13       5:32
3      NEAL         WIBOWITZ       SOUTH WINDSOR       CT    M       35      17:32       5:39
4      MICHAEL      MUNROE         NEWINGTON           CT    M       45      17:57       5:47
5      JASON        SPARKOWSKI     WEST HARTFORD       CT    M       44      18:00       5:48
6      KENNETH      SYCZ JR        NEW BRITAIN         CT    M       38      18:16       5:53
7      TIM          BROWN          SOMERS              CT    M       51      18:28       5:57
8      SCOTT        KICKERY        EAST HARTFORD       CT    M       17      18:40       6:00
9      STEVE        MORSE          BROADBROOK          CT    M       51      18:50       6:04
10     JAY          SENEY                                    M       44      18:57       6:06
11     CLIFF        COLLINS        EAST HAMPTON        CT    M       44      18:59       6:07
12     FRANK        SILVA          NIANTIC             CT    M       38      19:05       6:09
13     MICHAEL      HALASINKI      PLANTSVILLE         CT    M       41      19:07       6:10
14     PAUL         DOYLE          WETHERSFIELD        CT    M       41      19:42       6:21
15     PETER        DRAKOPOULOS    ROCKY HILL          CT    M       44      19:47       6:22
16     TOM          DURIE          ROCKY HILL          CT    M       60      19:50       6:23
17     DEAN         BOLT           WEST HARTFORD       CT    M       50      19:56       6:25
18     STEPHEN      MCLAUGHLIN     MARLBOROUGH         CT    M       42      19:56       6:25
19     ANDY         GLOVER         MERIDEN             CT    M       37      19:59       6:26
20     CHARLES      WHYNACHT       GLASTONBURY         CT    M       54      20:07       6:29
21     CHRISTOPHER  MASON          ROCKY HILL          CT    M       16      20:17       6:32
22     SCOTT        GRISWOLD       BETHLEHEM           CT    M       24      20:18       6:32
23     DAVID        MCKINLEY       HARTFORD            CT    M       48      20:20       6:33
24     DAVID        DYSON          NEWINGTON           CT    M       35      20:20       6:33
25     BRIGITTE     BOLTZ          SIMSBURY            CT    F       44      20:22       6:33
26     ALLEN        NELSON         COVENTRY            CT    M       17      20:27       6:35
27     ALYCE        ALFANO         SUFFIELD            CT    F       41      20:31       6:36
28     MATTHEW      ARCATA         ROCKY HILL          CT    M       41      20:35       6:38
29     TOM          SCOVILLE       TORRINGTON          CT    M       43      20:41       6:40
30     LEWIS        BEILMAN III    MERIDEN             CT    M       31      20:43       6:40
31     NOMAR        KANIA          SOUTHINGTON         CT    M       51      20:45       6:41
32     MARK         SUPRIN         SOUTH WINDSOR       CT    M       48      20:46       6:41
33     ALAN         CEMENTINA      COVENTRY            CT    M       50      20:55       6:44
34     PAUL         DICKIE         NEWINGTON           CT    M       51      20:58       6:45
35     BEN          CHOWANIEC      GLASTONBURY         CT    M       39      20:59       6:46
36     BEKKIE       WRIGHT         MARLBOROUGH         CT    F       41      21:01       6:46
37     TERESA       LAWTON         SOUTH WINDSOR       CT    F       40      21:02       6:46
38     RICHARD      URBAN          WINDHAM             CT    M       49      21:03       6:47
39     J T          MARTELL        SOUTHWICK           MA    M       11      21:04       6:47
40     BOB          CAPLIN         VERNON              CT    M       54      21:07       6:48
41     KELLY        CARPENTER      WEST HARTFORD       CT    F       23      21:07       6:48
42     JILL         CARPENTER      WEST HARTFORD       CT    F       23      21:07       6:48
43     DAVID        HOVEY          HEBRON              CT    M       41      21:08       6:49
44     JOHN         SLOAN          MANCHESTER          CT    M       47      21:18       6:52
45     PAT          O'CONNOR       MANCHESTER          CT    M       41      21:25       6:54
46     JACKIE       SCOVILLE       TORRINGTON          CT    F       40      21:30       6:55
47     DANNY        LEMIRE         EAST HARTFORD       CT    M       13      21:30       6:56
48     FRED         HUDAK          TORRINGTON          CT    M       59      21:31       6:56
49     NEIL         BEMP           BURLINGTON          CT    M       28      21:33       6:57
50     DEA          COLLINS        EAST HARTFORD       CT    F       49      21:38       6:58
51     TON          BUTTERFIELD    WINDSOR             CT    M       68      21:44       7:00
52     LARRY        SPIRES         UNIONVILLE          CT    M       56      21:44       7:00
53     PHIL         ZYWOCINSKI     PORTLAND            CT    M       47      21:45       7:00
54     ART          BYRAM          GLASTONBURY         CT    M       40      21:51       7:02
55     KATHRYN      GUPTA          SOUTH GLASTONBUR    CT    F       30      21:57       7:04
56     GENE         CHARON         SOUTH WINDSOR       CT    M       52      21:58       7:04
57     DAVID        CARMODY        CROMWELL            CT    M       34      22:04       7:06
58     DAVID        TAYLOR         EAST HARTFORD       CT    M       47      22:07       7:08
59     DANIEL       BEAUDOIN       BRISTOL             CT    M       15      22:18       7:11
60     CHUCK        LAROSE         SOUTHINGTON         CT    M       32      22:24       7:13
61     JOHN         LEMIRE         EAST HARTFORD       CT    M       46      22:27       7:14
62     WAYNE        PENCZ          EAST HARTFORD       CT    M       42      22:42       7:19
63     HARVEY       STRAUSS        NEW YORK            NY    M       60      22:45       7:19
64     VINCE        SEESE          BULINGTON           CT    M       35      22:51       7:21
65     MARK         HARRIS         BERLIN              CT    M       37      22:55       7:23
66     GARY         NELSON         COVENTRY            CT    M       45      22:59       7:24
67     RICHARD      CHROMIK        EAST HARTFORD       CT    M       46      23:00       7:25
68     TOM          MCCOLL         QUAKER HILL         CT    M       46      23:08       7:27
69     ANN-BETH     DUCHARME       FARMINGTON          CT    F       49      23:11       7:28
70     ETHAN        BRYSGEL        MARLBOROUGH         CT    M       30      23:19       7:31
71     WALT         GALE           WINDSOR LOCKS       CT    M       73      23:20       7:31
72     LISA         PRITCHARD      AVON                CT    F       37      23:31       7:34
73     JIM          WHITEHOUSE     MANCHESTER          CT    M       44      23:39       7:37
74     JOHN         HOUGHTALING    EAST HARTFORD       CT    M       39      23:42       7:38
75     ALEXANDRA    DUCHARME       FARMINGTON          CT    F       15      23:54       7:42
76     TERRY        VOYTEK         GLASTONBURY         CT    F       40      23:56       7:43
77     RANDALL      POTTERTON      ANDOVER             CT    M       45      23:59       7:44
78     KEITH        MORGAN         ELLINGTON           CT    M       48      24:05       7:46
79     KEVIN        O'ROURKE       WALLINGFORD         CT    M       50      24:06       7:46
80     RICHARD      SANSPUCY       WALLINGFORD         CT    M       49      24:06       7:46
81     PETER        DOYLE          WETHERSFIELD        CT    M       49      24:07       7:46
82     AL           NADEAU                             CT    M       43      24:23       7:51
83     JOAN         MUNROE         NEWINGTON           CT    F       49      24:30       7:54
84     PAUL         TAFT           SOUTH WINDSOR       CT    M       46      24:32       7:54
85     LELAND       MALOON         VERNON              CT    M       52      24:35       7:55
86     ROBIN        SEGAL          ROCKY HILL          CT    F       32      24:40       7:57
87     THOMAS       IZARD          WETHERSFIELD        CT    M       48      24:42       7:57
88     MATT         QUINN          WETHERSFIELD        CT    M       18      24:42       7:57
89     DANIEL       SALAZAR JR     HARTFORD            CT    M       46      24:44       7:58
90     TOM          QUINN          WETHERSFIELD        CT    M       56      25:22       8:10
91     JENNIFER     GLOVER         MERIDEN             CT    F       32      25:44       8:18
92     RICHARD      ZBROZEK        BERLIN              CT    M       57      25:46       8:18
93     RICKY        NELSON         COVENTRY            CT    M       12      25:48       8:19
94     TANIA        JONES                              CT    F       29      25:50       8:19
95     JAMES        HILLIARD       MANCHESTER          CT    M       33      25:52       8:20
96     SUE          LESLIE         SOUTH WINDSOR       CT    F       55      25:59       8:22
97     RICHARD      OLIVA          VERNON              CT    M       44      26:07       8:25
98     JILL         RAMOS          MANCHESTER          CT    F       38      26:17       8:28
99     THOMAS       WORON          EAST HARTFORD       CT    M       42      26:22       8:30
100    THOMAS       PACHLER        FARMINGTON          CT    M       38      26:26       8:31
101    GAIL         GLENN          EAST LYME           CT    F       52      26:30       8:32
102    HERNAN       CORTEZ         SOUTH WINDSOR       CT    F       42      26:39       8:35
103    NANCY        STOCKMAN       ROCKY HILL          CT    F       38      26:48       8:38
104    MIKAELA      MARTELL        SOUTHWICK           MA    F       7       27:05       8:43
105    JERRY        MARTELL        SOUTHWICK           MA    M       47      27:05       8:44
106    CARMEN       MALOON         VERNON              CT    F       50      27:17       8:47
107    NICOLE       DRAKOPOULOS    ROCKY HILL          CT    F       15      27:28       8:51
108    NED          MURTAUGH       HARTFORD            CT    M       65      27:42       8:56
109    AMY          KICKERY        EAST HARTFORD       CT    F       20      27:56       9:00
110    KAREN        AVITABILE      PLANTSVILLE         CT    F       38      27:58       9:01
111    JOHN         OGLIVIE        WINDSOR             CT    M       47      28:14       9:06
112    DAVID        GUY            EAST HARTFORD       CT    M       42      28:26       9:10
113    JUDITH       SPARKS         AVON                CT    F       42      29:05       9:22
114    ANDREW       ANDERSON       MERIDEN             CT    M       50      29:16       9:26
115    RACHEL       OGILVIE        WINDSOR             CT    F       17      29:22       9:28
116    LAURIE       SCHMIDT        BARKHAMSTED         CT    F       43      29:43       9:35
117    MELANIE      CHAMPION       MERIDEN             CT    F       45      29:48       9:36
118    BILL         ARSENIO        MIDDLETOWN          CT    M       55      29:53       9:38
119    KATHERINE    WILSON         GLASTONBURY         CT    F       58      30:15       9:45
120    DAVID        JONES          PORTLAND            CT    M       31      30:54       9:58
121    A J          RICHARD        SOUTH WINDSOR       CT    M       43      31:02       10:00
122    NANCY        RIZZO          NEWINGTON           CT    F       29      31:29       10:09
123    ED           SYNDER         WALLINGFORD         CT    M       57      32:26       10:27
124    ERIC         DONCH          GLASTONBURY         CT    M       8       32:43       10:33
125    ALEX         RICHARD        SOUTH WINDSOR       CT    M       11      32:43       10:33
126    DEBRA        ST GERMAIN     HARTFORD            CT    F       48      33:18       10:44
127    JIM          GADAROWSKI     NEWINGTON           CT    M       61      33:25       10:46
128    AMY          TWILL-BEILMAN  WEST HARTFORD       CT    F       60      34:07       11:00
129    LEWIS        BEILMAN        WEST HARTFORD       CT    M       60      34:44       11:11
130    ROY          WILSON         GLASTONBURY         CT    M       61      37:17       12:01
131    GARY         DONCH          GLASTONBURY         CT    M       41      43:59       14:10
132    NANCY        CHARON         SOUTH WINDSOR       CT    F       51      44:01       14:11
133    CHAVONNE     COUNS          CROMWELL            CT    F       9       45:18       14:36
134    HILLARY      COLLINS        CROMWELL            CT    F       26      45:28       14:39
135    ANN          CARMODY        TOLLAND             CT    F       61      47:05       15:11

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com