HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Great Strides For Great Neck
Waterford, CT - 7 Miles

September 26, 2004

OVERALL WINNERS

Stephen Herrera, Waterford, CT - 15:59
Pat Swim, Groton, CT - 22:07

Timing & Results by:
SNERRO


Great day for Great Strides.  Great runs for Steve Herrera and Pat Swim as they cruised to the winner’s circle in their respective divisions

Results By SNERRO, LLC


    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    STEPHEN HERRERA         Waterford  CT       33     1 M 30-39      15:59.0    5:09/M
       2    JEREMAIH SPERRY         Groton  CT          25     1 M 19-29      19:31.0    6:18/M
       3    BRENDAN YOURELL         EAST LYME  CT       34     2 M 30-39      19:31.0    6:18/M
       4    DAVE JACOBS             Niantic  CT         59     1 M 50-59      20:03.0    6:28/M
       5    Greg Ponzi              New London  CT      21     2 M 19-29      21:09.0    6:49/M
       6    Kris Kimbro             Norwich  CT         33     3 M 30-39      21:27.0    6:55/M
       7    KEN WATERMAN            Waterford  CT       45     1 M 40-49      21:36.0    6:58/M
       8    RON LEWIS               Quaker Hill  CT     36     4 M 30-39      21:54.0    7:04/M
       9    Jim Wolfley             Waterford  CT       37     5 M 30-39      22:01.0    7:06/M
      10    Pat Swim                Groton  CT          50     1 F 50-59      22:07.0    7:08/M
      11    Sarah Foley                                 19     1 F 19-29      22:12.0    7:10/M
      12    Gene Maran                                  51     2 M 50-59      22:17.0    7:11/M
      13    Gordon Hood             New London  CT      21     3 M 19-29      22:31.0    7:16/M
      14    Raymond Baker                               39     6 M 30-39      22:33.0    7:16/M
      15    Stephen Moskaluk        NORTH STONINGTON  C 30     7 M 30-39      22:42.0    7:19/M
      16    JAMES KILLION           Waterford  CT       44     2 M 40-49      22:46.0    7:21/M
      17    TIM WATSON              Waterford  CT       37     8 M 30-39      22:47.0    7:21/M
      18    Gene Ryan               Waterford  CT       47     3 M 40-49      23:01.0    7:25/M
      19    PETER WHITE             Uncasville  CT      34     9 M 30-39      23:03.0    7:26/M
      20    John Wong               East Lyme  CT       49     4 M 40-49      23:15.0    7:30/M
      21    Mitchell Hadfield       Waterford  CT       13     1 M 11-14      23:19.0    7:31/M
      22    Barry Bruun             Waterford  CT       42     5 M 40-49      23:36.0    7:37/M
      23    David Gollsneider       Quaker Hill  CT     37    10 M 30-39      23:38.0    7:37/M
      24    Rachel Wong             East Lyme  CT       18     1 F 15-18      23:45.0    7:40/M
      25    Samantha Whitten        New London  CT      20     2 F 19-29      23:51.0    7:42/M
      26    KEVIN CLENDENNIN        Waterford  CT       46     6 M 40-49      24:06.0    7:46/M
      27    William Sullivan        Waterford  CT       36    11 M 30-39      24:40.0    7:57/M
      28    MIKE CARTA              Waterford  CT       46     7 M 40-49      24:44.0    7:59/M
      29    Genevieve Baker                             13     1 F 11-14      24:53.0    8:02/M
      30    Tom Harrington          Waterford  CT       49     8 M 40-49      25:01.0    8:04/M
      31    Bill Bassett            Waterford  CT       26     4 M 19-29      25:15.0    8:09/M
      32    CONOR CLENDENNIN        Waterford  CT       12     2 M 11-14      25:16.0    8:09/M
      33    Ted Stack               Waterford  CT       45     9 M 40-49      25:28.0    8:13/M
      34    Scott Herbert           Waterford  CT       44    10 M 40-49      25:29.0    8:13/M
      35    Tina Pacer              Waterford  CT       34     1 F 30-39      25:49.0    8:20/M
      36    Josh Carson             Quaker Hill  CT     12     3 M 11-14      26:02.0    8:24/M
      37    Deb Brunetti            EAST LYME  CT       46     1 F 40-49      26:05.0    8:25/M
      38    Jillian Oakes                               34     2 F 30-39      26:19.0    8:29/M
      39    Dave Zaldivar           Waterford  CT       41    11 M 40-49      26:21.0    8:30/M
      40    Nicole Lynn Dilport     New London  CT      19     3 F 19-29      26:23.0    8:31/M
      41    BRIAN HALL              New London  CT      19     5 M 19-29      26:26.0    8:32/M
      42    Katelyn Sykora          Waterford  CT       11     2 F 11-14      26:34.0    8:34/M
      43    KERRY FILLORAMO         COLCHESTER  CT      23     4 F 19-29      26:35.0    8:35/M
      44    Joseph Steady           Waterford  CT       12     4 M 11-14      26:43.0    8:37/M
      45    Leo Sullivan            Waterford  CT       41    12 M 40-49      26:54.0    8:41/M
      46    Amy Murphy              Waterford  CT       29     5 F 19-29      26:57.0    8:42/M
      47    ALLISON ANDERSON        Norwich  CT         35     3 F 30-39      26:58.0    8:42/M
      48    NORMAN MALBOWEN         Waterford  CT       32    12 M 30-39      27:06.0    8:45/M
      49    KELLEY SMITH            Wethersfield  CT    26     6 F 19-29      27:09.0    8:45/M
      50    Kristen Pezzolesi       Waterford  CT       31     4 F 30-39      27:11.0    8:46/M
      51    Diane Grella            Old Saybrook  CT    50     2 F 50-59      27:13.0    8:47/M
      52    JIM BROWN               Waterford  CT       45    13 M 40-49      27:18.0    8:48/M
      53    Arlene Fearon           Manchester  CT      21     7 F 19-29      27:23.0    8:50/M
      54    JOHN STOCKMAN           Waterford  CT       11     5 M 11-14      27:24.0    8:50/M
      55    KATHLEEN YANEZ          Vernon Rockville  C 28     8 F 19-29      27:39.0    8:55/M
      56    NURIA STOCKMAN          Waterford  CT       42     2 F 40-49      27:43.0    8:56/M
      57    William Daniels         Waterford  CT       10     1 M  1-10      27:59.0    9:02/M
      58    Linda Brailey           Niantic  CT         41     3 F 40-49      27:59.0    9:02/M
      59    Sally Mabesoone         Woodstock Valley  C 57     3 F 50-59      28:16.0    9:07/M
      60    Sage Bagwell            Waterford  CT       11     3 F 11-14      28:19.0    9:08/M
      61    Leon Brown              NEW LONDON  CT      59     3 M 50-59      28:23.0    9:09/M
      62    Whitney Gollsneider     Quaker Hill  CT     37     5 F 30-39      28:36.0    9:14/M
      63    David Sykora            Waterford  CT       35    13 M 30-39      28:49.0    9:18/M
      64    Jennifer Thomas         Waterford  CT       13     4 F 11-14      29:01.0    9:22/M
      65    Ann Block               Niantic  CT         46     4 F 40-49      29:07.0    9:24/M
      66    Jonathan Thomas         Waterford  CT       10     2 M  1-10      29:10.0    9:25/M
      67    Kristine Rice           New London  CT      19     9 F 19-29      29:12.0    9:25/M
      68    Erin Cridland           New London  CT      19    10 F 19-29      29:17.0    9:27/M
      69    KAITLIN SMITH           Colchester  CT      20    11 F 19-29      29:25.0    9:29/M
      70    Barbara Bentley         Waterford  CT       43     5 F 40-49      30:24.0    9:48/M
      71    Carolyn DeMaio          Gales Ferry  CT     38     6 F 30-39      30:28.0    9:50/M
      72    Edwina Callaghan        Salem  CT           54     4 F 50-59      30:37.0    9:53/M
      73    Erica Bressette         Westerly  RI        28    12 F 19-29      31:12.0   10:04/M
      74    Tom Swim                Groton  CT          59     4 M 50-59      31:16.0   10:05/M
      75    Albert Chabot           Waterford  CT       41    14 M 40-49      31:26.0   10:08/M
      76    GAIL CORRY              Uncasville  CT      40     6 F 40-49      31:44.0   10:14/M
      77    ASHLEY MOHLER           Waterford  CT       30     7 F 30-39      32:24.0   10:27/M
      78    CARRIE WHITNEY PICKETT  Waterford  CT       34     8 F 30-39      32:26.0   10:28/M
      79    Lori Andrzeicik         JEWETT CITY  CT     39     9 F 30-39      32:39.0   10:32/M
      80    Taylor Zaldivar         Waterford  CT       12     6 M 11-14      33:00.0   10:39/M
      81    Anthony Steady          Waterford  CT        9     3 M  1-10      33:33.0   10:49/M
      82    Brian Steady            Waterford  CT       57     5 M 50-59      33:36.0   10:50/M
      83    Jamie Gebo              NORWICH  CT         34    10 F 30-39      33:55.0   10:56/M
      84    Nate Bagwell            Waterford  CT        9     4 M  1-10      33:56.0   10:57/M
      85    Sarah King              Waterford  CT       35    11 F 30-39      34:16.0   11:03/M
      86    Adam Smogowicz          Preston  CT         51     6 M 50-59      34:34.0   11:09/M
      87    SAL PEZZOLESI           Waterford  CT       10     5 M  1-10      35:15.0   11:22/M
      88    Anthony Niedojadlo      Waterford  CT       37    14 M 30-39      35:38.0   11:30/M
      89    CHARLEY DEBIAS          Waterford  CT       12     7 M 11-14      36:18.0   11:43/M
      90    Billy Sullivan          Waterford  CT        9     6 M  1-10      36:28.0   11:46/M
      91    Ron Jr Baude            Waterford  CT       10     7 M  1-10      36:35.0   11:48/M
      92    Olivia Mallari          Waterford  CT       10     1 F  1-10      36:47.0   11:52/M
      93    Kimberly Smith          Waterford  CT       10     2 F  1-10      36:48.0   11:52/M
      94    Sophia Mallari          Waterford  CT        9     3 F  1-10      36:56.0   11:55/M
      95    Sandy Niedojadlo        Waterford  CT       33    12 F 30-39      37:02.0   11:57/M
      96    PATRICK BROWN           Waterford  CT       11     8 M 11-14      38:39.0   12:28/M
      97    Medora Dally            Norwich  CT         38    13 F 30-39      39:10.0   12:38/M
      98    Anne Pierson            Old Lyme  CT        75     1 F 60-99      39:16.0   12:40/M
      99    Brandon Bruun           Waterford  CT       11     9 M 11-14      39:40.0   12:48/M
     100    Julia Kushigan Secor    Waterford  CT       45     7 F 40-49      41:13.0   13:18/M
     101    Kathy Bagwell           Waterford  CT       41     8 F 40-49      41:15.0   13:18/M
     102    Deane Beverly           PAWCATUCK  DC       62     1 M 60-99      41:44.0   13:28/M
     103    Aerin Amore             Waterford  CT        6     4 F  1-10      41:45.0   13:28/M
     104    Paris Amore             Waterford  CT        8     8 M  1-10      41:46.0   13:28/M
     105    Dana Amore              Waterford  CT       43     9 F 40-49      41:47.0   13:29/M
     106    Francisca Secor         Waterford  CT        7     5 F  1-10      41:47.0   13:29/M
     107    Ben Amore               Waterford  CT       42    15 M 40-49      42:24.0   13:41/M
     108    John Secor              Waterford  CT       10     9 M  1-10      42:36.0   13:45/M
     109    TAYLOR PELLEY           Uncasville  CT      12     5 F 11-14      43:42.0   14:06/M
     110    Dillon McCarthy         Waterford  CT        7    10 M  1-10      46:12.0   14:54/M
     111    Susan Jakubielski       Stonington  CT      55     5 F 50-59      46:13.0   14:55/M
     112    Carol Shroyer           Groton  CT          55     6 F 50-59      46:31.0   15:00/M
     113    Nancy Thomas            Waterford  CT       46    10 F 40-49      46:32.0   15:01/M
     114    Wade Thomas             Waterford  CT       47    16 M 40-49      47:42.0   15:23/M
     115    MADSION PELLEY          Uncasville  CT      14     6 F 11-14      48:53.0   15:46/M
     116    Cooper Pettit           Waterford  CT        6    11 M  1-10      49:04.0   15:50/M
     117    WENDI PETTIT            Waterford  CT       37    14 F 30-39      49:05.0   15:50/M
     118    RICH PETTIT             Waterford  CT       41    17 M 40-49      53:19.0   17:12/M
     119    Ellis Massiah           Waterford  CT        9    12 M  1-10      53:26.0   17:14/M
     120    Julie Chabot            Waterford  CT        7     6 F  1-10      54:05.0   17:27/M
     121    Kelley McCarthy         Waterford  CT       42    11 F 40-49      54:06.0   17:27/M
     122    Morganne McCarthy       Waterford  CT       11     7 F 11-14      54:15.0   17:30/M
     123    Ryan McCarthy           Waterford  CT       15     1 M 15-18      56:37.0   18:16/M
     124    Aisha Massiah           Waterford  CT        6     7 F  1-10      56:38.0   18:16/M
     125    David McCarthy          Waterford  CT       41    18 M 40-49      58:26.0   18:51/M
     126    Casey Chabot            Waterford  CT        9     8 F  1-10      58:26.0   18:51/M

Results By SNERRO, LLC


Men: 0- 0 1-10 11-14 15-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-99

Women 1 to 10

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Olivia Mallari          Waterford  CT       10       92      36:47.0   11:52/M
       2    Kimberly Smith          Waterford  CT       10       93      36:48.0   11:52/M
       3    Sophia Mallari          Waterford  CT        9       94      36:56.0   11:55/M
       4    Aerin Amore             Waterford  CT        6      103      41:45.0   13:28/M
       5    Francisca Secor         Waterford  CT        7      106      41:47.0   13:29/M
       6    Julie Chabot            Waterford  CT        7      120      54:05.0   17:27/M
       7    Aisha Massiah           Waterford  CT        6      124      56:38.0   18:16/M
       8    Casey Chabot            Waterford  CT        9      126      58:26.0   18:51/M
Top

Women 11 to 14

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Genevieve Baker                             13       29      24:53.0    8:02/M
       2    Katelyn Sykora          Waterford  CT       11       42      26:34.0    8:34/M
       3    Sage Bagwell            Waterford  CT       11       60      28:19.0    9:08/M
       4    Jennifer Thomas         Waterford  CT       13       64      29:01.0    9:22/M
       5    TAYLOR PELLEY           Uncasville  CT      12      109      43:42.0   14:06/M
       6    MADSION PELLEY          Uncasville  CT      14      115      48:53.0   15:46/M
       7    Morganne McCarthy       Waterford  CT       11      122      54:15.0   17:30/M
Top

Women 15 to 18

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Rachel Wong             East Lyme  CT       18       24      23:45.0    7:40/M
Top

Women 19 to 29

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Sarah Foley                                 19       11      22:12.0    7:10/M
       2    Samantha Whitten        New London  CT      20       25      23:51.0    7:42/M
       3    Nicole Lynn Dilport     New London  CT      19       40      26:23.0    8:31/M
       4    KERRY FILLORAMO         COLCHESTER  CT      23       43      26:35.0    8:35/M
       5    Amy Murphy              Waterford  CT       29       46      26:57.0    8:42/M
       6    KELLEY SMITH            Wethersfield  CT    26       49      27:09.0    8:45/M
       7    Arlene Fearon           Manchester  CT      21       53      27:23.0    8:50/M
       8    KATHLEEN YANEZ          Vernon Rockville  C 28       55      27:39.0    8:55/M
       9    Kristine Rice           New London  CT      19       67      29:12.0    9:25/M
      10    Erin Cridland           New London  CT      19       68      29:17.0    9:27/M
      11    KAITLIN SMITH           Colchester  CT      20       69      29:25.0    9:29/M
      12    Erica Bressette         Westerly  RI        28       73      31:12.0   10:04/M
Top

Women 30 to 39

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Tina Pacer              Waterford  CT       34       35      25:49.0    8:20/M
       2    Jillian Oakes                               34       38      26:19.0    8:29/M
       3    ALLISON ANDERSON        Norwich  CT         35       47      26:58.0    8:42/M
       4    Kristen Pezzolesi       Waterford  CT       31       50      27:11.0    8:46/M
       5    Whitney Gollsneider     Quaker Hill  CT     37       62      28:36.0    9:14/M
       6    Carolyn DeMaio          Gales Ferry  CT     38       71      30:28.0    9:50/M
       7    ASHLEY MOHLER           Waterford  CT       30       77      32:24.0   10:27/M
       8    CARRIE WHITNEY PICKETT  Waterford  CT       34       78      32:26.0   10:28/M
       9    Lori Andrzeicik         JEWETT CITY  CT     39       79      32:39.0   10:32/M
      10    Jamie Gebo              NORWICH  CT         34       83      33:55.0   10:56/M
      11    Sarah King              Waterford  CT       35       85      34:16.0   11:03/M
      12    Sandy Niedojadlo        Waterford  CT       33       95      37:02.0   11:57/M
      13    Medora Dally            Norwich  CT         38       97      39:10.0   12:38/M
      14    WENDI PETTIT            Waterford  CT       37      117      49:05.0   15:50/M
Top

Women 40 to 49

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Deb Brunetti            EAST LYME  CT       46       37      26:05.0    8:25/M
       2    NURIA STOCKMAN          Waterford  CT       42       56      27:43.0    8:56/M
       3    Linda Brailey           Niantic  CT         41       58      27:59.0    9:02/M
       4    Ann Block               Niantic  CT         46       65      29:07.0    9:24/M
       5    Barbara Bentley         Waterford  CT       43       70      30:24.0    9:48/M
       6    GAIL CORRY              Uncasville  CT      40       76      31:44.0   10:14/M
       7    Julia Kushigan Secor    Waterford  CT       45      100      41:13.0   13:18/M
       8    Kathy Bagwell           Waterford  CT       41      101      41:15.0   13:18/M
       9    Dana Amore              Waterford  CT       43      105      41:47.0   13:29/M
      10    Nancy Thomas            Waterford  CT       46      113      46:32.0   15:01/M
      11    Kelley McCarthy         Waterford  CT       42      121      54:06.0   17:27/M
Top

Women 50 to 59

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Pat Swim                Groton  CT          50       10      22:07.0    7:08/M
       2    Diane Grella            Old Saybrook  CT    50       51      27:13.0    8:47/M
       3    Sally Mabesoone         Woodstock Valley  C 57       59      28:16.0    9:07/M
       4    Edwina Callaghan        Salem  CT           54       72      30:37.0    9:53/M
       5    Susan Jakubielski       Stonington  CT      55      111      46:13.0   14:55/M
       6    Carol Shroyer           Groton  CT          55      112      46:31.0   15:00/M
Top

Women 60 and over

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Anne Pierson            Old Lyme  CT        75       98      39:16.0   12:40/M
Top

Men 1 to 10

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    William Daniels         Waterford  CT       10       57      27:59.0    9:02/M
       2    Jonathan Thomas         Waterford  CT       10       66      29:10.0    9:25/M
       3    Anthony Steady          Waterford  CT        9       81      33:33.0   10:49/M
       4    Nate Bagwell            Waterford  CT        9       84      33:56.0   10:57/M
       5    SAL PEZZOLESI           Waterford  CT       10       87      35:15.0   11:22/M
       6    Billy Sullivan          Waterford  CT        9       90      36:28.0   11:46/M
       7    Ron Jr Baude            Waterford  CT       10       91      36:35.0   11:48/M
       8    Paris Amore             Waterford  CT        8      104      41:46.0   13:28/M
       9    John Secor              Waterford  CT       10      108      42:36.0   13:45/M
      10    Dillon McCarthy         Waterford  CT        7      110      46:12.0   14:54/M
      11    Cooper Pettit           Waterford  CT        6      116      49:04.0   15:50/M
      12    Ellis Massiah           Waterford  CT        9      119      53:26.0   17:14/M
Top

Boys 11-14

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Mitchell Hadfield       Waterford  CT       13       21      23:19.0    7:31/M
       2    CONOR CLENDENNIN        Waterford  CT       12       32      25:16.0    8:09/M
       3    Josh Carson             Quaker Hill  CT     12       36      26:02.0    8:24/M
       4    Joseph Steady           Waterford  CT       12       44      26:43.0    8:37/M
       5    JOHN STOCKMAN           Waterford  CT       11       54      27:24.0    8:50/M
       6    Taylor Zaldivar         Waterford  CT       12       80      33:00.0   10:39/M
       7    CHARLEY DEBIAS          Waterford  CT       12       89      36:18.0   11:43/M
       8    PATRICK BROWN           Waterford  CT       11       96      38:39.0   12:28/M
       9    Brandon Bruun           Waterford  CT       11       99      39:40.0   12:48/M
Top

Boys 15-18

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Ryan McCarthy           Waterford  CT       15      123      56:37.0   18:16/M
Top

Men 19 to 29

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    JEREMAIH SPERRY         Groton  CT          25        2      19:31.0    6:18/M
       2    Greg Ponzi              New London  CT      21        5      21:09.0    6:49/M
       3    Gordon Hood             New London  CT      21       13      22:31.0    7:16/M
       4    Bill Bassett            Waterford  CT       26       31      25:15.0    8:09/M
       5    BRIAN HALL              New London  CT      19       41      26:26.0    8:32/M
Top

Men 30 to 39

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    STEPHEN HERRERA         Waterford  CT       33        1      15:59.0    5:09/M
       2    BRENDAN YOURELL         EAST LYME  CT       34        3      19:31.0    6:18/M
       3    Kris Kimbro             Norwich  CT         33        6      21:27.0    6:55/M
       4    RON LEWIS               Quaker Hill  CT     36        8      21:54.0    7:04/M
       5    Jim Wolfley             Waterford  CT       37        9      22:01.0    7:06/M
       6    Raymond Baker                               39       14      22:33.0    7:16/M
       7    Stephen Moskaluk        NORTH STONINGTON  C 30       15      22:42.0    7:19/M
       8    TIM WATSON              Waterford  CT       37       17      22:47.0    7:21/M
       9    PETER WHITE             Uncasville  CT      34       19      23:03.0    7:26/M
      10    David Gollsneider       Quaker Hill  CT     37       23      23:38.0    7:37/M
      11    William Sullivan        Waterford  CT       36       27      24:40.0    7:57/M
      12    NORMAN MALBOWEN         Waterford  CT       32       48      27:06.0    8:45/M
      13    David Sykora            Waterford  CT       35       63      28:49.0    9:18/M
      14    Anthony Niedojadlo      Waterford  CT       37       88      35:38.0   11:30/M
Top

Men 40 to 49

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    KEN WATERMAN            Waterford  CT       45        7      21:36.0    6:58/M
       2    JAMES KILLION           Waterford  CT       44       16      22:46.0    7:21/M
       3    Gene Ryan               Waterford  CT       47       18      23:01.0    7:25/M
       4    John Wong               East Lyme  CT       49       20      23:15.0    7:30/M
       5    Barry Bruun             Waterford  CT       42       22      23:36.0    7:37/M
       6    KEVIN CLENDENNIN        Waterford  CT       46       26      24:06.0    7:46/M
       7    MIKE CARTA              Waterford  CT       46       28      24:44.0    7:59/M
       8    Tom Harrington          Waterford  CT       49       30      25:01.0    8:04/M
       9    Ted Stack               Waterford  CT       45       33      25:28.0    8:13/M
      10    Scott Herbert           Waterford  CT       44       34      25:29.0    8:13/M
      11    Dave Zaldivar           Waterford  CT       41       39      26:21.0    8:30/M
      12    Leo Sullivan            Waterford  CT       41       45      26:54.0    8:41/M
      13    JIM BROWN               Waterford  CT       45       52      27:18.0    8:48/M
      14    Albert Chabot           Waterford  CT       41       75      31:26.0   10:08/M
      15    Ben Amore               Waterford  CT       42      107      42:24.0   13:41/M
      16    Wade Thomas             Waterford  CT       47      114      47:42.0   15:23/M
      17    RICH PETTIT             Waterford  CT       41      118      53:19.0   17:12/M
      18    David McCarthy          Waterford  CT       41      125      58:26.0   18:51/M
Top

Men 50 to 59

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    DAVE JACOBS             Niantic  CT         59        4      20:03.0    6:28/M
       2    Gene Maran                                  51       12      22:17.0    7:11/M
       3    Leon Brown              NEW LONDON  CT      59       61      28:23.0    9:09/M
       4    Tom Swim                Groton  CT          59       74      31:16.0   10:05/M
       5    Brian Steady            Waterford  CT       57       82      33:36.0   10:50/M
       6    Adam Smogowicz          Preston  CT         51       86      34:34.0   11:09/M
Top

Men 60 and over

    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Deane Beverly           PAWCATUCK  DC       62      102      41:44.0   13:28/M

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com