HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Sub Base Memorial 10K
May 15, 2004 - 10K
Groton, CT

OVERALL WINNERS

Curt Ramsey - 37:56
Marcy Withington - 43:13

sub051502.jpg (67780 bytes)

Timing by:
HI-TEK Racing

Results by Race Organizers


sun.jpg (12164 bytes)

72 Degrees

sub051501.jpg (77297 bytes)

Overall Finish List

Note: There will be adjustments to the finish times as race officials review the order of finish. Two runners accidentally ran off
course and did not cross the finish line and therefore were not timed, although they appear in the results.  We are assisting the race
organizers in adjusting the results.

       NAME                          TIME      AGE    SEX   CATEGORY      PLACE
1      CURT RAMSEY                   37:56:00  28     M     OPEN          1ST OVER ALL
2      CHRIS DUPLESSIS               39:31:00  35     M     SUB MASTR     1ST / GROUP
3      DANIEL RAVENELLE              39:44:00  51     M     GRD MASTR     1ST / GROUP
4      CORY LOFTIS                   40:45:00  14     M     YOUTH         1ST / GROUP
5      RICK BRECKENRIDGE             41:51:00  43     M     MASTER        1ST / GROUP
6      RENE' CONTRERASPEREZ          41:59:00  19     M     OPEN          2ND / GROUP
7      MARTY SCHAIVONE               41:59:00  50     M     GRD MASTR     2ND / GROUP
8      JOHN LAMATTINA                42:20:00  54     M     GRD MASTR     3RD / GROUP
9      JERRY STRANGE                 42:35:00  35     M     SUB MASTR     2ND / GROUP
10     RICHARD HARVEY                42:42:00  30     M     SUB MASTR     3RD / GROUP
11     GREGORY NILES                 42:43:00  44     M     MASTER        2ND / GROUP
12     JERRY YEDLIN                  42:45:00  46     M     MASTER        3RD / GROUP
13     GEORGE THORNE                 42:47:00  42     M     MASTER
14     TOM KIMBALL                   42:52:00  34     M     SUB MASTR
15     DEREK MCGLYNN                 42:54:00  49     M     MASTER
16     RICH HERRON                   42:55:00  25     M     OPEN          3RD / GROUP
17     DAN KAUPP                     42:58:00  26     M     OPEN
18     JOHN MARQUEZ                  43:08:00  40     M     MASTER
19     MARCY WITHINGTON              43:13:00  34     F     SUB MASTR     1ST OVER ALL
20     LORING CREPEAU                43:28:00  46     M     MASTER
21     TIEN NGUYEN                   43:31:00  41     M     MASTER
22     ERIC IRWIN                    43:31:00  40     M     MASTER
23     LINDA CORDOVA                 43:31:00  39     F     SUB MASTR     2ND / GROUP
24     DAN WILDER                    45:22:00  50     M     GRD MASTR
25     STEVEN LAATSCH                45:23:00  38     M     SUB MASTR
26     TRACY MONTOYA                 46:50:00  40     M     MASTER
27     MICHAEL WOODS                 46:59:00  38     M     SUB MASTR
28     ANNETTE MONTOYA               46:59:00  39     F     SUB MASTR     3RD / GROUP
29     BOB MUSSELMAN                 47:01:00  54     M     GRD MASTR
30     JAMES TOALA                   47:38:00  33     M     SUB MASTR
31     NORMAN DIGGS                  47:40:00  42     M     MASTER
32     TYLER CAMERON                 47:42:00  26     M     OPEN
33     JIM TIERNAN                   49:11:00  40     M     MASTER
34     LAURA YEAGER                  49:40:00  41     F     MASTER        1ST / GROUP
35     NICOLE SOUZA                  49:56:00  23     F     OPEN          1ST / GROUP
36     LARRY BRANSFORD               50:18:00  48     M     MASTER
37     CHARLES ZIERVOGEL             50:41:00  35     M     SUB MASTR
38     ROBERT NIEDBALA               51:15:00  56     M     GRD MASTR
39     DAWN HOLMES                   51:16:00  41     F     MASTER        2ND / GROUP
40     DAVID BLIGHT                  51:24:00  55     M     GRD MASTR
41     GEORGE GILLESPIE              51:41:00  62     M     VETERAN       1ST / GROUP
42     RITCHIE TAYLOR                52:00:00  36     M     SUB MASTR
43     ANTHONY CRAMOND               52:14:00  13     M     YOUTH
44     JOHN SMIGAL                   52:16:00  27     M     OPEN
45     LEN BORGES                    52:49:00  42     M     MASTER
46     MILES WOODARD                 53:06:00  30     M     SUB MASTR
47     KATHLEEN MULLEN-KOHL          53:06:00  43     F     MASTER        3RD / GROUP
48     DAVID BARNABY                 53:27:00  34     M     SUB MASTR
49     DAVID MCCALL                  54:04:00  30     M     SUB MASTR
50     JOHN REGO                     54:19:00  42     M     MASTER
51     LESLIE ZOOK                   54:31:00  34     F     SUB MASTR
52     PETER MILLER                  54:33:00  40     M     MASTER
53     JOSEPH FAMULARO               54:34:00  26     M     OPEN
54     KRISTIN ANDERSON              54:35:00  30     F     SUB MASTR
55     DALE HUBENTHAL                55:13:00  39     M     SUB MASTR
56     RANDALL POTTERTON             55:59:00  45     M     MASTER
57     WILLIAM LOOMIS                56:15:00  48     M     MASTER
58     KELLY HALLMAN                 56:23:00  27     F     OPEN          2ND / GROUP
59     JOSEPH WREAD                  57:23:00  61     M     VETERAN       2ND / GROUP
60     LISA KIKER                    57:50:00  26     F     OPEN          3RD / GROUP
61     ANNE COLLETTE                 58:15:00  42     F     MASTER
62     TOM SULLIVAN                  58:33:00  64     M     VETERAN       3RD / GROUP
63     KAREN SANTACROCE              59:05:00  35     F     SUB MASTR
64     CAROL GILLES                  59:14:00  45     F     MASTER
65     KATHLEEN MASON                59:37:00  52     F     GRD MASTR     1ST / GROUP
66     WILLIAM ABBOTT                1:00:15   34     M     SUB MASTR
67     CHARLES KAYWOOD               1:00:16   50     M     GRD MASTR
68     DONNA CRAMOND                 1:00:29   54     F     GRD MASTR     2ND / GROUP
69     GAIL DESANTIS                 1:00:39   41     F     MASTER
70     PETER PANTELIA                1:05:54   78     M     INVINCIBLE    1ST / GROUP
71     MARGUERITE DUPLESSIS          1:05:59   36     F     SUB MASTR
72     ROXANNE TAYLOR                        WA31     F     SUB MASTR     1ST / GROUP

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com