HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

12th Tommy Fund 5K
New Haven, CT - 5K

October 3, 2004

OVERALL WINNERS

Steve Palmer, Watertown, CT - 16:30
Sarah Cavallari, Burlington, CT - 22:00

Timing & Results by:
CLUB CT


Sunny, cool (58), breezy.
Results by Club Connecticut

        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME    PACE

    1    1  Steve Palmer, 42, WaTertwon, CT             16:30    5:19
    2    1  Chris Dickerson, 38, Woodbridge, CT         16:34    5:20
         1  Robert Jenner, 20, Thomaston, CT            17:04 (WC)
    3    2  Gary Heslin, 49, Plainville, CT             18:33    5:58

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

4    2  Charles Hornak, 36, Hamden, CT              18:38    6:00
    5    1  Kyle Gardner, 26, New Haven, CT             18:39    6:00
    6    3  Jerry Munck, 48, North Haven, CT            18:43    6:01
    7    2  Omri Boehm, 25, New Haven, CT               18:55    6:05
    8    4  Rob Tomko, 40, Old Saybrook, CT             19:03    6:08
    9    1  Vinny Curry, 51, New Britain, CT            19:25    6:15
   10    3  Scot Cappoza, 28, Bridgeport, CT            19:27    6:16
   11    3  Caleb McArthur, 32, New Haven, CT           19:34    6:18
   12    4  Dave Abromaitis, 38, West Haven, CT         19:34    6:18
   13    1  John Courtemanche, 61, New Haven, CT        19:39    6:20
   14    5  George Thorne, 42, New Haven, CT            19:40    6:20
   15    6  Greg Waterbury, 44, Guilford, CT            19:57    6:25
   16    7  Fray Esposito, 44, Bridgeport, CT           20:10    6:29
   17    5  David Lewis, 38, Hamden, CT                 20:15    6:31
   18    8  Neal Slobin, 48, Old Saybrook, CT           20:18    6:32
   19    6  Steve Burrows, 34, WaTertwon, CT            20:19    6:32
   20    7  Robert Jordan, 36, New Haven, CT            20:20    6:33
   21    9  Jim Munck, 48, North Haven, CT              20:24    6:34
   22    4  Phil Agoste, 27, New Haven, CT              20:33    6:37
   23    5  Marty West, 21, Secaucus, NJ                20:34    6:37
   24    2  Woodrow Gaskin, 50, Fairfield, CT           20:52    6:43
   25    6  Greg Ponzi, 21, New London, CT              20:56    6:44
   26   10  Matt Weidman, 40, Guilford, CT              20:58    6:45
   27   11  Edward Fletcher, 45, Bethany, CT            21:01    6:46
   28    8  Wayne Plaveck, 35, Milford, CT              21:03    6:46
   29    3  Joe Bouchard Sr., 51, Fairfield, CT         21:22    6:53
   30    1  Max Zaniewski, 12, Woodbridge, CT           21:25    6:53
   31    4  Jim Eagan, 54, West Haven, CT               21:36    6:57
   32    1  Asher Brandt, 13, Orange, CT                21:37    6:57
   33   12  Frank Benway, 43, Wallingford, CT           21:37    6:57
   34    9  John Soltys, 39, NortH Branford, CT         21:41    6:59

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

35   13  Matt Hoey, 48, Guilford, CT                 21:46    7:00
   36   14  Jack Van Hoff, 49, Hamden, CT               21:51    7:02
    1    1  Sarah Cavallari, 21*, Burlington, CT        22:00    7:05
   37   10  Robert Gagnon, 34, Orange, CT               22:01    7:05
    2    2  Lisa Mills, 23*, Astoria, NY                22:07    7:07
   38    5  Bob Orgovan, 58, Ansonia, CT                22:08    7:07
   39   15  Bob Ladnoti, 48, Hamden, CT                 22:09    7:08
   40    2  Tyler Zaniewski, 11, Woodbridge, CT         22:20    7:11
   41   16  William Purcell, 48                         22:32    7:15
    3    3  Deepa Eveleigh, 29*, West Haven, CT         22:34    7:16
    4    4  Christina Tangredi, 23*, New Haven, CT      22:38    7:17
   42   17  Mark McGorry, 48, West Haven, CT            22:39    7:18
   43   11  Santiago Montt, 31, New Haven, CT           22:45    7:19
   44    6  Peter Archer, 58                            23:08    7:27
    5    1  Monika Mosiej-Gagnon, 32*, Orange, CT       23:12    7:28
   45   12  Thomas Fatone, 36, Derby, CT                23:16    7:29
   46   18  Joseph Guido Jr, 41, Wallingford, CT        23:17    7:30
    6    1  Lynne Sherman, 44*, Guilford, CT            23:18    7:30
    7    2  Lynne Yaverski, 33*, Monroe, CT             23:22    7:31
    8    5  Allison Papson, 22*, Hamden, CT             23:26    7:33
   47    7  Gordon Hall, 50, New Haven, CT              23:30    7:34
   48    2  Hugh MacKenzie, 17, Madison, CT             23:33    7:35
   49   19  Neal Glaser, 41, Madison, CT                23:33    7:35
   50    7  Matt Fischer, 21                            23:35    7:36
    9    6  Megan Davison, 20*, New London, CT          23:40    7:37
   51    8  Joseph Linehan, 53, New Haven, CT           23:43    7:38
   10    1  Trina Learned, 50*, New Haven, CT           23:44    7:38
   52    8  Anthony Rykowski, 22, Naugatuck, CT         23:46    7:39
   53   13  Samuel Becher, 31, New Haven, CT            23:49    7:40
   11    2  Cindy Scanell, 46*, MidDlebury, CT          23:50    7:40
   54    9  Timothy Rykowski, 25, Naugatuck, CT         23:54    7:41
   55   10  Andrew Donovan, 20, Enfield, CT             23:59    7:43
   56    3  Nick Neeley, 15, New Haven, CT              24:07    7:46
   12    1  Christina Jacovides, 18*, New Haven, CT     24:11    7:47
   57   14  Nick Bencivengo, 39, Orange, CT             24:12    7:47
   58    9  Carl Rossetti, 57, Milford, CT              24:14    7:48
   59   20  Mark Velleca, 41, New Haven, CT             24:25    7:51
   60   15  Paul Varvaro, 39, Easton, CT                24:26    7:52
   61   21  John Whalen, 46, North Haven, CT            24:27    7:52
   62   16  Kevin Connolly, 32, WaTertwon, CT           24:30    7:53
   13    7  Christina McGurrin, 27*, West Haven, CT     24:31    7:54
   63   22  Bill Robertson, 41, Cheshire, CT            24:38    7:56
   14    3  Maggie Drozlowski, 31*                      24:40    7:56
   64   11  Mark Cyphers, 25, Plantsville, CT           24:49    7:59
   15    8  Beth Cyphers, 27*, Plantsville, CT          24:50    7:59

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

16    2  Nicole Dilport, 19*, New London, CT         24:51    8:00
   17    9  Molly Kilduff, 20*, New London, CT          24:52    8:00
   65    4  Brian Hall, 19, New London, CT              24:52    8:00
   66   17  Jose Delgado, 32, Milford, CT               24:59    8:02
   18    3  Pam Zaniewski, 40*, Woodbridge, CT          25:00    8:03
   19    4  Sheryl Combs, 33*, New Haven, CT            25:01    8:03
   67   10  Steve Strom, 53, New Haven, CT              25:01    8:03
   20   10  Erin Pestilli, 25*, Bethany, CT             25:03    8:04
   21    5  Dianne Andreoli, 39*, Bethany, CT           25:11    8:06
   22    4  Gina Burrows, 41*, WaTertwon, CT            25:17    8:08
   68   18  Andres Carvajal, 31, New Haven, CT          25:20    8:09
   69   23  Paul Elemndorf, 40, Waterbury, CT           25:21    8:10
   23   11  Jessica Kane, 21*, New London, CT           25:23    8:10
   70   19  Curtis Lamay, 38, Woodbridge, CT            25:30    8:12
   71   20  Dave Conlon, 39, Cheshire, CT               25:31    8:13
   24    6  Nan Conlon, 38*, Cheshire, CT               25:46    8:17
   25    7  Katie Bryant, 30*, Ansonia, CT              25:49    8:18
   72   24  David Case, 46, Jamaica, NY                 25:58    8:21
   73    3  Greg Lynch, 11, Monroe, CT                  26:03    8:23
   74   25  Gerald Lynch, 40, Monroe, CT                26:03    8:23
   26   12  Stacey Sears, 28*, Greenwich, CT            26:09    8:25
   27    8  Kathryn Stoker, 37*, Norwalk, CT            26:17    8:28
   28    9  Candi Vorio, 35*, North Haven, CT           26:24    8:30
   75   21  Mike Bouchard, 35, Woodbridge, CT           26:26    8:30
   29   13  Lisa Giovanelli, 24*, West Haven, CT        26:28    8:31
   76   11  Charles Kaywood, 51, Woodbridge, CT         26:29    8:31
   77   22  Richard Honafius, 35, Ansonia, CT           26:30    8:32
   30    3  Elizabeth Lamay, 14*, Woodbridge, CT        26:35    8:33
   31   14  Meghan Schoenhardt, 20*, New London, CT     26:35    8:33
   32    4  Sarah Foley, 19*, New London, CT            26:36    8:34
   33    5  Maria Rossi, 19*, Bristol, CT               26:45    8:37
   78    1  Michael Carey, 70, Wethersfield, CT         26:47    8:37
   79   12  Michael Smith, 27, New Haven, CT            26:50    8:38
   80   23  David Fantarecca, 33                        26:53    8:39
   34   15  Patricia Depalma, 25*, Branford, CT         26:56    8:40
   81    2  Bernie Lieberman, 67, Westport, CT          26:59    8:41
   82   24  Kevin Joyce, 39, Lancaster, MA              27:09    8:44
   83   12  Bruce Shefts, 55, North Haven, CT           27:14    8:46
   84   13  Alan Weiss, 51, Cheshire, CT                27:16    8:47
   85   26  Michael Wynne, 44, East Haven, CT           27:32    8:52
   86   27  Daniel Joyce, 42, Clinton, CT               27:36    8:53
   87   28  Yaron Back, 43, New Haven, CT               27:51    8:58
   35   16  Meara Palmer-Young, 20*, New Haven, CT      27:52    8:58
   36    5  Carol Martin, 41*, Orange, CT               27:53    8:58
   37    6  Magdalena Ortiz, 49*, New Britain, CT       27:55    8:59
   38    7  Melanie Champion, 46*, Meriden, CT          27:56    8:59

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

39    6  Alyse Selmont, 15*, North Haven, CT         27:57    9:00
   40    2  Nancy Riccitelli, 52*, Cheshire, CT         28:02    9:01
   41    8  Madeline Rinaldi, 49*, Oakville, CT         28:02    9:01
   42    1  Cindy Lieberman, 62*, Westport, CT          28:04    9:02
   43    7  Laura Downey, 15*, Woodbridge, CT           28:15    9:06
   88   13  Alejandro Madrazo, 26, New Haven, CT        28:16    9:06
   44   17  Renee Forte, 25*, East Haven, CT            28:18    9:06
   45    9  Cheri McGirl, 45*, Wallingford, CT          28:27    9:10
   46   18  Michele Katz, 26*, New Haven, CT            28:34    9:12
   47   19  Deborah Dinner, 27*, New Haven, CT          28:36    9:12
   89   14  Lee Jung, 56, Guilford, CT                  28:39    9:13
   48   20  Krista Nolan, 27*, Orange, CT               28:46    9:15
   49   10  Karen Clarke, 36*, Fairfield, CT            28:55    9:19
   90   15  Brian Lewis, 53, Rocky Hill, CT             29:02    9:21
   50   11  Kathryn Emons, 38*, Wallingford, CT         29:14    9:25
   91    4  Dylan Kane, 9, New Haven, CT                29:18    9:26
   51       Peg Dezinno*, Prospect, CT                  29:19    9:26
   52    8  Natalie Clarke, 14*, Newtown, CT            29:20    9:26
   53   12  Lynn Dottori, 34*, East Haven, CT           29:21    9:27
   92    5  Adrian Demelier, 12, Woodbridge, CT         29:21    9:27
   93   29  Tim Kane, 43, New Haven, CT                 29:37    9:32
   94    3  Rich Olderman, 64, Ansonia, CT              29:40    9:33
   95   25  Paul Ortiz, 34, New Haven, CT               29:41    9:33
   96   26  John Brenner, 38, Fairfield, CT             29:48    9:36
   97   16  William Armstrong, 53, North Haven, CT      29:56    9:38
   98    4  Michael Nelken, 65, New Haven, CT           30:00    9:39
   54   10  Donna Parente, 44*, Woodbridge, CT          30:25    9:47
   99    6  Andrew Herrick, 10, Milford, CT             30:32    9:50
  100   17  Bob Herrick, 50, Milford, CT                30:32    9:50
  101   14  Pheonix Ho, 25, New Haven, CT               30:46    9:54
   55   13  Rose Valentino, 34*, West Haven, CT         30:46    9:54
   56   21  Sarah Rowan, 26*, NewH                      30:48    9:55
  102    7  Mike Santacroce, 10, Woodbridge, CT         30:52    9:56
  103    5  Howie Becker, 61, New City, CY              30:55    9:57
   57   14  Wendy Feldman, 32*, Cheshire, CT            30:55    9:57
   58   11  Cathy Stevens, 41*, Branford, CT            30:58    9:58

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

104   18  Sam Tuccio, 51, Ansonia, CT                 31:14   10:03
   59   12  Julie Cohen, 47*, New Haven, CT             31:27   10:07
   60    3  Rachel Weiss, 52*                           31:42   10:12
  105    2  Carl Sylvester, 71, Shelton, CT             31:42   10:12
  106    6  William Admirand, 61, Redding, CT           31:43   10:12
   61    4  Laura Zambrano, 52*, Hamden, CT             31:43   10:13
   62   13  Linda Rykowski, 43*, Naugatuck, CT          31:59   10:18
  107    5  Ben Zuckenberg, 15, Woodbridge, CT          32:01   10:18
   63   15  Leslie Cavallaro, 34*, New Haven, CT        32:04   10:19
  108   19  Ed Snyder, 55, Wallingford, CT              32:23   10:25
  109    7  Michael Draper, 61, Guilford, CT            32:28   10:27
   64   16  Julie Kim, 36*, Hamden, CT                  32:28   10:27
  110   27  Joshua Kim, 34, Hamden, CT                  32:29   10:27
   65   17  Sharon Fisher, 36*, NorWich, CT             32:29   10:27
  111       Charles                                     32:30   10:28
   66   18  Nancy Bowe, 34*, Madison, CT                32:31   10:28
   67    1  Caroline Bowe, 3*, Madison, CT              32:49   10:34
   68   14  Katrina Clarke, 48*, Newtown, CT            32:53   10:35
   69    2  Julia Clarke, 9*, Newtown, CT               33:05   10:39
   70    3  Abigail Clarke, 4*, Newtown, CT             33:09   10:40
   71   22  Julie Fiorentino, 25*, Milford, CT          33:17   10:43
   72   23  Michelle Fraser, 27*, Middletown, CT        33:18   10:43
   73   24  Carolyn Demsky, 29*, New Haven, CT          33:27   10:46
   74   15  Barbara Sleight, 43*, Hamden, CT            33:27   10:46
   75    5  Judy Sutton, 55*, Milford, CT               33:32   10:48
   76    9  Renee Bernel, 14*, Guilford, CT             33:52   10:54
   77   10  Leah Staschke, 14*, Guilford, CT            33:53   10:54
   78   19  Kathy Duggan, 36*, NorWich, CT              33:54   10:55

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

79    6  Mary Quattro, 51*, WaTertwon, CT            34:29   11:06
  112    3  Herman Bershtein, 79, Hamden, CT            34:29   11:06
  113    6  Dan Spinelli, 15, Orange, CT                34:29   11:06
   80   16  Teres Torres, 42*, Wallingford, CT          34:50   11:13
   81   17  Stacey Peel, 41*, Wallingford, CT           34:51   11:13
   82    4  Kathryn Peel, 9*, Wallingford, CT           34:55   11:14
   83   18  Laura Lepeska, 40*, NortH Branford, CT      35:11   11:19
  114   30  George Mallas, 47, Brewster, NY             35:15   11:21
   84   20  Megan Clarke, 36*, Stratford, CT            35:20   11:22
  115   28  Mark Clarke, 33, Fairfield, CT              35:47   11:31
  116    4  George Whitney, 85, Orange, CT              35:52   11:33
   85    1  Cynthia Peterson, 71*, MidDle Haddam, CT    36:07   11:38
   86   19  Robin Demogear, 43*                         37:00   11:54
   87    5  Sarah Downey, 9*, Woodbridge, CT            37:01   11:55

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

117   31  Ken Downey, 43, Woodbridge, CT              37:35   12:06
  118   32  Richard Koh, 44, Cambridge, MA              38:20   12:20
  119   20  Ed Perkowski, 50, Stratford, CT             39:04   12:35
   88   20  Tammy Demelier, 46*                         39:27   12:42

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

89   21  Kelly Dempsey, 35*, Milford, CT             44:00   14:10
   90   22  Sharon Warner-Victor, 36*, Milford, CT      44:19   14:16
"*" indicates females
7 finishers among Men 12 & Under
6 finishers among Men 13 - 19
14 finishers among Men 20 - 29
28 finishers among Men 30 - 39
32 finishers among Men 40 - 49
20 finishers among Men 50 - 59
7 finishers among Men 60 - 69
4 finishers among Men 70 & Up
5 finishers among Women 12 & Under
10 finishers among Women 13 - 19
24 finishers among Women 20 - 29
22 finishers among Women 30 - 39
20 finishers among Women 40 - 49
6 finishers among Women 50 - 59
1 finishers among Women 60 - 69
1 finishers among Women 70 & Up
119 male finishers
90 female finishers
209 total finishers

        CLASS
 PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME    PACE

Men 12 & Under
   30    1  Max Zaniewski, 12, Woodbridge, CT           21:25    6:53
   40    2  Tyler Zaniewski, 11, Woodbridge, CT         22:20    7:11
   73    3  Greg Lynch, 11, Monroe, CT                  26:03    8:23
   91    4  Dylan Kane, 9, New Haven, CT                29:18    9:26
   92    5  Adrian Demelier, 12, Woodbridge, CT         29:21    9:27

Men 13 - 19
   32    1  Asher Brandt, 13, Orange, CT                21:37    6:57
   48    2  Hugh MacKenzie, 17, Madison, CT             23:33    7:35
   56    3  Nick Neeley, 15, New Haven, CT              24:07    7:46
   65    4  Brian Hall, 19, New London, CT              24:52    8:00
  107    5  Ben Zuckenberg, 15, Woodbridge, CT          32:01   10:18

Men 20 - 29
    5    1  Kyle Gardner, 26, New Haven, CT             18:39    6:00
    7    2  Omri Boehm, 25, New Haven, CT               18:55    6:05
   10    3  Scot Cappoza, 28, Bridgeport, CT            19:27    6:16
   22    4  Phil Agoste, 27, New Haven, CT              20:33    6:37
   23    5  Marty West, 21, Secaucus, NJ                20:34    6:37

Men 30 - 39
    2    1  Chris Dickerson, 38, Woodbridge, CT         16:34    5:20
    4    2  Charles Hornak, 36, Hamden, CT              18:38    6:00
   11    3  Caleb McArthur, 32, New Haven, CT           19:34    6:18
   12    4  Dave Abromaitis, 38, West Haven, CT         19:34    6:18
   17    5  David Lewis, 38, Hamden, CT                 20:15    6:31

Men 40 - 49
    1    1  Steve Palmer, 42, WaTertwon, CT             16:30    5:19
    3    2  Gary Heslin, 49, Plainville, CT             18:33    5:58
    6    3  Jerry Munck, 48, North Haven, CT            18:43    6:01
    8    4  Rob Tomko, 40, Old Saybrook, CT             19:03    6:08
   14    5  George Thorne, 42, New Haven, CT            19:40    6:20

Men 50 - 59
    9    1  Vinny Curry, 51, New Britain, CT            19:25    6:15
   24    2  Woodrow Gaskin, 50, Fairfield, CT           20:52    6:43
   29    3  Joe Bouchard Sr., 51, Fairfield, CT         21:22    6:53
   31    4  Jim Eagan, 54, West Haven, CT               21:36    6:57
   38    5  Bob Orgovan, 58, Ansonia, CT                22:08    7:07

Men 60 - 69
   13    1  John Courtemanche, 61, New Haven, CT        19:39    6:20
   81    2  Bernie Lieberman, 67, Westport, CT          26:59    8:41
   94    3  Rich Olderman, 64, Ansonia, CT              29:40    9:33
   98    4  Michael Nelken, 65, New Haven, CT           30:00    9:39
  103    5  Howie Becker, 61, New City, CY              30:55    9:57

Men 70 & Up
   78    1  Michael Carey, 70, Wethersfield, CT         26:47    8:37
  105    2  Carl Sylvester, 71, Shelton, CT             31:42   10:12
  112    3  Herman Bershtein, 79, Hamden, CT            34:29   11:06
  116    4  George Whitney, 85, Orange, CT              35:52   11:33
  
Wheelchair
         1  Robert Jenner, 20, Thomaston, CT            17:04 (WC)  

WOMEN

Women 12 & Under
   67    1  Caroline Bowe, 3, Madison, CT               32:49   10:34
   69    2  Julia Clarke, 9, Newtown, CT                33:05   10:39
   70    3  Abigail Clarke, 4, Newtown, CT              33:09   10:40
   82    4  Kathryn Peel, 9, Wallingford, CT            34:55   11:14
   87    5  Sarah Downey, 9, Woodbridge, CT             37:01   11:55

Women 13 - 19
   12    1  Christina Jacovides, 18, New Haven, CT      24:11    7:47
   16    2  Nicole Dilport, 19, New London, CT          24:51    8:00
   30    3  Elizabeth Lamay, 14, Woodbridge, CT         26:35    8:33
   32    4  Sarah Foley, 19, New London, CT             26:36    8:34
   33    5  Maria Rossi, 19, Bristol, CT                26:45    8:37

Women 20 - 29
    1    1  Sarah Cavallari, 21, Burlington, CT         22:00    7:05
    2    2  Lisa Mills, 23, Astoria, NY                 22:07    7:07
    3    3  Deepa Eveleigh, 29, West Haven, CT          22:34    7:16
    4    4  Christina Tangredi, 23, New Haven, CT       22:38    7:17
    8    5  Allison Papson, 22, Hamden, CT              23:26    7:33

Women 30 - 39
    5    1  Monika Mosiej-Gagnon, 32, Orange, CT        23:12    7:28
    7    2  Lynne Yaverski, 33, Monroe, CT              23:22    7:31
   14    3  Maggie Drozlowski, 31                       24:40    7:56
   19    4  Sheryl Combs, 33, New Haven, CT             25:01    8:03
   21    5  Dianne Andreoli, 39, Bethany, CT            25:11    8:06

Women 40 - 49
    6    1  Lynne Sherman, 44, Guilford, CT             23:18    7:30
   11    2  Cindy Scanell, 46, MidDlebury, CT           23:50    7:40
   18    3  Pam Zaniewski, 40, Woodbridge, CT           25:00    8:03
   22    4  Gina Burrows, 41, WaTertwon, CT             25:17    8:08
   36    5  Carol Martin, 41, Orange, CT                27:53    8:58

Women 50 - 59
   10    1  Trina Learned, 50, New Haven, CT            23:44    7:38
   40    2  Nancy Riccitelli, 52, Cheshire, CT          28:02    9:01
   60    3  Rachel Weiss, 52                            31:42   10:12
   61    4  Laura Zambrano, 52, Hamden, CT              31:43   10:13
   75    5  Judy Sutton, 55, Milford, CT                33:32   10:48

Women 60 - 69
   42    1  Cindy Lieberman, 62, Westport, CT           28:04    9:02

Women 70 & Up
   85    1  Cynthia Peterson, 71, MidDle Haddam, CT     36:07   11:38

Kids Fun Run

Oct. 3, 2004

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

 PLACE                  FINISHER                  TIME

    1  Matt Hoey, 10, Guilford, CT                 2:27  
    2  Connor Dunleavy, 9, Orange, CT              2:28  
    3  Josh Archer, 8                              2:33  
    4  Micheal Santacroce, 10, Woodbridge, CT      2:36  
    1  Bertany Clarke, 12*, Newtown, CT            2:39  
    5  Pat Francis, 9, Woodbridge, CT              2:40  
    6  Jack Dunleavy, 11, Orange, CT               2:41  
    7  Brett Zamiewski, 7, Woodbridge, CT          2:44  
    8  Brian Dunleavy, 9, Orange, CT               2:48  
    9  Brian Dunleavy, 9, Orange, CT               2:48  
   10  Valare Demelier, 7, Woodbridge, CT          2:51  
   11  Keith Lashway, 31, Stratford, CT            2:56  
   12  Max Holquin, 8, SouThbury, CT               2:57  
    2  Daniella Carr, 7*, West Haven, CT           3:01  
   13  Richie Sleight, 8, Hamden, CT               3:02  
    3  Emily Drysgulle, 8*, NortH Branford, CT     3:05  
    4  Paige Miller, 7*, Woodbridge, CT            3:05  
    5  Raissi Bysiewicz, 6*, Branford, CT          3:05  
    6  Isabel Bysiewicz, 6*, Branford, CT          3:10  
    7  Gabriella Lanouette, 8*, Guilford, CT       3:18  
   14  Trent Kaisen, 8, Guilford, CT               3:18  
    8  Kelsey Mullane, 11*, Branford, CT           3:20  
    9  Kacey Conlon, 7*, Cheshire, CT              3:22  
   10  Sophie Bysiewicz, 8*, Branford, CT          3:23  
   11  Meghan Francis, 5*, Woodbridge, CT          3:24  
   12  Pamela Miller, 9*, Woodbridge, CT           3:28  
   13  Paige Miller, 7*, Woodbridge, CT            3:34  
   15  Evan O'Connell, 2, North Haven, CT          3:36  
   14  Nicole Colavolpe, 9*                        3:38  
   15  Madeline Kim, 6*, Hamden, CT                3:40  
   16  Kristen Joyce, 6*, Clinton, CT              3:40  
   16  Kyle Sherman, 9, Guilford, CT               3:43  
   17  Madison Ortiz-Rosado, 6*, New Haven, CT     3:47  
   18  Allison Parente, 9*, Woodbridge, CT         3:54  
   19  Jessica Krieger, 8*, Orange, CT             4:10  
   20  Alexandra DiBenedtto, 9*, Orange, CT        4:11  
   21  Monica Gregoretti, 4*, Cheshire, CT         4:11  
   22  Amelia Lewis, 5*, Hamden, CT                4:13  
   23  Megan Belval, 8*, Woodbury, CT              4:18  
   17  Patrick Mullane, 8, Branford, CT            4:23  
   18  Jeff Drysgulle, 5, NortH Branford, CT       4:30  
   24  Danielle Joyce, 9*, Clinton, CT             4:30  
   25  Marcelle Gagnou, 3*, Orange, CT             4:36  
   19  Anthony Velleca, 8, New Haven, CT           4:40  
   20  Jojo Demelier, 3, Woodbridge, CT            4:44  
   21  Sam Velleca, 5, New Haven, CT               4:57  
   26  Alexandra Guido, 4*, Wallingford, CT        5:02  
   27  Marianna Carrojal, 4*, New Haven, CT        5:12  
   28  Sarah Dempsey, 5*, Milford, CT              5:15  
   29  Claudia Schatz, 7*, New Haven, CT           5:34  
   30  Megan Joyce, 7*, Lancaster, MA              6:10  
   22  Joseph Guido III, 6, Wallingford, CT        6:29  
   31  Emma Krautz, 2*, New Haven, CT              7:42  
"*" indicates females
Top

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com