HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Hebron Road Race
Hebron, CT - 5K
April 23, 2004

OVERALL WINNERS

Bryce Lindamood, Hamden, CT - 15:49
Amelia Audette, Trumbull, CT -  20:06

Timing & Results by:
Platt Timing Systems (860)645-1476
Divisional results available at www.plattsys.com


PLACE FIRST     LAST             TOWN               STATE GENDER  AGE     TIME     PACE
1     BRYCE     LINDAMOOD        HAMDEN             CT    M       33      15:49    5:05
2     MICHAEL   GRAZIOSI         GLASTONBURY        CT    M       42      17:30    5:38
3     ANTHONY   CICCONE          WATERBURY          CT    M       45      18:03    5:49
4     ROBERT    JENNER           THOMASTON          CT    W       21      18:19    5:54
5     JOHN      PAGGLIOLI        MARLBOROUGH        CT    M       39      18:30    5:57
6     CHARLIE   OLBRIAS          WILLIMANTIC        CT    M       28      18:41    6:01
7     MICHAEL   MUNROE           NEWINGTON          CT    M       46      19:01    6:08
8     PAUL      SMITH            STORRS             CT    M       39      19:18    6:13
9     ABE       KRISST           HEBRON             CT    M       32      19:26    6:16
10    MIKE      DARIGAN          COVENTRY           CT    M       53      19:28    6:16
11    JAY       LUCAS            AMSTON             CT    M       27      19:45    6:22
12    BRUCE     EARWAKER         SOUTH WINDSOR      CT    M       50      19:57    6:25
13    DON       QUINN            COLCHESTER         CT    M       33      20:03    6:27
14    AMELIA    AUDETTE          TRUMBULL           CT    F       31      20:06    6:28
15    EDDIE     GORECKI          FARMINGTON         CT    M       51      20:25    6:34
16    TODD      LEMIRE           MOODUS             CT    M       40      20:30    6:36
17    PETER     KASPER           HEBRON             CT    M       40      20:35    6:38
18    BRIAN     GONCI                               CT    M       28      20:50    6:43
19    KATRINA   WHITE            HEBRON             CT    F       31      20:57    6:45
20    PAUL      RABENOLD         AVON               CT    M       52      20:58    6:45
21    RANDY     KUHN             POMFRET CENTER     CT    M       43      21:08    6:48
22    NANCY     MULLER           TOLLAND            CT    F       48      21:09    6:49
23    JOHN      MULLANEY         AMSTON             CT    M       40      21:28    6:55
24    GLENN     GENZLINGER       HEBRON             CT    M       49      21:33    6:56
25    STANISLAW JANKOWSKI        NEW BRITAIN        CT    M       39      21:39    6:59
26    ROBERT    DAVIS            NAUGATUCK          CT    M       53      21:52    7:03
27    RONALD    BENDER           LEBANON            CT    M       58      22:12    7:09
28    DAN       REARICK          COLUMBIA           CT    M       35      22:17    7:11
29    WILLIAM   REID             COLCHESTER         CT    M       44      22:28    7:14
30    PAMELA    CAHILL           HEBRON             CT    F       41      22:29    7:15
31    DIANE     KASPER           HEBRON             CT    F       41      22:45    7:20
32    BRAD      EARNEST          COLUMBIA           CT    M       41      22:48    7:21
33    PHILLIP   SUTTON           AMSTON             CT    M       49      22:50    7:21
34    ROB       GILDERSLEEVE     STORRS             CT    M       41      22:55    7:23
35    RONALD    DONBROWSKI       NORWICH            CT    M       61      23:16    7:30
36    DAN       FOLEY            AMSTON             CT    M       35      23:17    7:30
37    MARK      FITTON                              CT    M       48      23:19    7:31
38    STACEY    SULLIVAN         MADISON            CT    F       41      23:20    7:31
39    ANDREA    EARWAKER         SOUTH WINDSOR      CT    F       11      23:25    7:33
40    MICHAEL   POZZETTA         EAST HADDAM        CT    M       57      23:31    7:35
41    STEPHEN   TOLMAN                              CT    M       59      23:39    7:37
42    JAY       HAMILTON         MANSFIELD          CT    M       33      23:41    7:38
43    ROBIN     BEAUREGARD       HEBRON             CT    F       38      23:42    7:38
44    BRIAN     CULMO            HEBRON             CT    M       12      24:07:00 7:46
45    CASSIDAY  TAYLOR           HEBRON             CT    F       9       24:23:00 7:51
46    DEAN      TAYLOR           HEBRON             CT    M       37      24:24:00 7:51
47    ANDREA    BIRMINGHAM       COLCHESTER         CT    F       40      24:47:00 7:59
48    SUZANNE   TITTERTON        HEBRON             CT    F       41      24:55:00 8:01
49    RACHEL    LADD             AMSTON             CT    F       10      25:06:00 8:05
50    PAUL      TAFT             SOUTH WINDSOR      CT    M       47      25:14:00 8:08
51    NICOLA    CULMO            HEBRON             CT    F       40      25:24:00 8:11
52    RICHARD   ZBROZEK          BERLIN             CT    M       58      25:51:00 8:20
53    STEPHEN   CRAYFORD         HEBRON             CT    M       33      26:07:00 8:25
54    DON       MASTERS          HEBRON             CT    M       45      26:19:00 8:29
55    REBECCA   BRYANT           GLASTONBURY        CT    F       39      26:20:00 8:29
56    RACHEL    DAMICO           HEBRON             CT    F       42      26:27:00 8:31
57    ALLYSON   HAMILTON         HEBRON             CT    F       41      26:35:00 8:34
58    DUANE     SAUER            BEBRON             CT    M       39      26:40:00 8:35
59    JANET     PIEZZO           SPRAGUE            CT    F       42      26:54:00 8:40
60    AMBER     ALBIN            HEBRON             CT    F       11      27:07:00 8:44
61    LEANNE    FARR             AMSTON             CT    F       47      27:44:00 8:56
62    KELLEY    LADD             AMSTON             CT    F       10      28:26:00 9:09
63    RANDALL   POTTERTON        ANDOVER            CT    M       46      28:26:00 9:10
64    LYNN      WAGNER           HEBRON             CT    F       43      28:36:00 9:13
65    TOMMY     MARTIN           WILLIMANTIC        CT    M       12      28:51:00 9:18
66    BLAIN     LAVCHENEEVE      HEBRON             CT    M       39      29:02:00 9:21
67    ALICIA    ZYSMAN                              CT    F       42      29:08:00 9:23
68    TOMMY     KUHARSKI         PLANTSVILLE        CT    M       55      29:15:00 9:26
69    EDWINA    CALLAGHAN        SALEM              CT    F       55      29:52:00 9:38
70    BETH      TIRONE           HEBRON             CT    F       41      30:04:00 9:41
71    JOANN     HUNT             HEBRON             CT    F       42      30:39:00 9:53
72    CHRISTINE HYNES            NEWINGTON          CT    F       32      30:53:00 9:57
73    SARAH     JONES                               ME    F       37      31:12:00 10:03
74    WILLIAM   JONES            FALM               ME    M       10      31:13:00 10:03
75    A J       BIRMINGHAM       COLCHESTER         CT    M       13      31:49:00 10:15
76    CHRISTINA VIGUE            HEBRON             CT    F       55      32:01:00 10:19
77    SUSAN     PELLEGATTO       ROCKY HILL         CT    F       48      32:29:00 10:28
78    BETH      ARAMENDI         AMSTON             CT    F       0       38:31:00 12:25
79    NICK      MARTIN           WILLIAMANTIC       CT    M       10      40:05:00 12:55
80    BETH      MARTIN-SHASHOK   WILLIMANTIC        CT    F       36      40:06:00 12:55
81    ELENA     HYNES            NEWINGTON          CT    F       6       41:05:00 13:15
82    KATHLEEN  HAMMOCK          SEBRING                  F       42      41:05:00 13:15
83    DANNY     HYNES            NEWINGTON          CT    M       32      47:53:00 15:26
84    DANNY     HAMMOCK                             CT    M       50      48:06:00 15:30

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com