HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Winter Wonderland
Milford, CT - 5 Miles

February 6, 2005

OVERALL WINNERS

Oscar Gonzales - 26:51
Jenny Meyer -  33:38

Timing & Results by:
Milford Road Runners


PlaceName                   Gender  Division       Time
1    Oscar Gonzales         Male    Master         26:51
2    Chris Dickerson        Male    Submaster      28:38
3    Joseph Simoneck        Male    Submaster      29:08
4    Gary Henson            Male    Master         30:24
5    Charles Hornak         Male    Submaster      30:34
6    Christian McEvoy       Male    Open           31:16
7    Adam Norris            Male    Submaster      32:06
8    Torpedo Ruospo         ????    Master         32:13
9    Michael Munroe         Male    Master         32:28
10   Paul Moriber           Male    Master         32:31
11   Todd Strickland        Male    Master         32:32
12   Alan Distassio         Male    Submaster      32:42
13   Mark Turkington        Male    Goldenmaster   32:44
14   Rob Tomko              Male    Master         32:54
15   Jesse Festa-Cardamone  Male    Teen           32:58
16   Dave Chameides         Male    Master         32:58
17   Ron Rembaum            Male    Grandmaster    33:18
18   Jenny Meyer            Female  Open           33:38
19   Jamie Bean             Male    Teen           33:53
20   John Adomelis          Male    Grandmaster    34:07
21   Jeremy Howard          Male    Open           34:23
22   Greg Nilan             Male    Master         34:28
23   Bill Hunter            Male    Master         34:34
24   Daryan Swanson         Male    Submaster      35:11
25   George Dickerson       Male    Master         35:15
26   Taylor Strickland      Male    Teen           35:18
27   Colleen Crane          Female  Submaster      35:27
28   Jack Cronan            Male    Grandmaster    35:31
29   John Tighe             Male    Master         35:32
30   Robyn Passander        Female  Master         35:39
31   John Steele            Male    Master         35:42
32   John Muir              Male    Master         35:53
33   Scott Smith            Male    Submaster      35:54
34   Nick Nassra            Male    Submaster      35:55
35   Bruce Goulart          Male    Grandmaster    36:01
36   Stan Patterson         Male    Open           36:08
37   John Whalen            Male    Master         36:08
38   Tim Crosby             Male    Submaster      36:09
39   Charlie Bean           Male    Teen           36:16
40   Ronnie Behringer       Female  Master         36:27
41   Barbara Pearce         Female  Grandmaster    36:29
42   Glenn Forest           Male    Master         36:44
43   Chuck Zettergren       Male    Master         36:31
44   Old Bob Orgovan        Male    Grandmaster    36:53
45   Nicole Clark           Female  Open           36:54
46   Tom Nolan              Male    Master         37:01
47   Mario Guevera          Male    Master         37:03
48   Aram Nahabedian        Male    Grandmaster    37:05
49   Paul Maddox            Male    Grandmaster    37:09
50   Jason Roberts          Male    Open           37:10
51   Robert G. Davis        Male    Grandmaster    37:11
52   Jeffrey Dingwell       Male    Grandmaster    37:16
53   Andy Costa             Male    Open           37:34
54   Michaela Gordon        Female  Open           37:41
55   Dan Thibault           Male    Master         38:01
56   Tony Samuelian         Male    Grandmaster    38:01
57   Ric Villarreal         Male    Master         38:14
58   Don Capone             Male    Grandmaster    38:37
59   Gary Compare           Male    Grandmaster    38:42
60   Ben Mattheis           Male    Grandmaster    38:52
61   Al Giarratano          Male    Grandmaster    39:06
62   Ann Patry              Female  Grandmaster    39:12
63   Ray Fair               Male    Goldenmaster   39:15
64   Tom Fatone             Male    Submaster      39:16
65   Dean Morgan            Male    Master         39:26
66   Michael Carius         Male    Grandmaster    39:35
67   Kathleen D'Orso        Female  Teen           39:38
68   Dick Conrand           Male    Grandmaster    39:39
69   Joan Munroe            Female  Grandmaster    40:13
70   Peter Boppert          Male    Grandmaster    40:14
71   Frank LaDore           Male    Submaster      40:14
72   Michael D'Angelo       Male    Master         40:18
73   Eileen Kardos          Female  Open           41:02
74   Soledad Meade          Female  Submaster      41:12
75   Sarah Vaughan          Female  Master         41:13
76   Tony Edwards           Male    Grandmaster    41:14
77   Demetrius Cap          Male    Submaster      41:15
78   Peter Mongillo         Male    Submaster      41:24
79   Holly Atkinson         Female  Submaster      41:46
80   CJ Forcier             Male    Master         42:09
81   James Sheehan          Male    Grandmaster    42:20
82   Karl Salvati           Male    Grandmaster    42:34
83   Beatrice Burns         Female  Goldenmaster   42:41
84   Tom Shanahan           Male    Grandmaster    42:57
85   Michael Thomas         Male    Master         43:07
86   Raymond Palmer         Male    Master         43:06
87   Tom Bergman            Male    Grandmaster    43:16
88   Joe Riccio             Male    Veteran        43:27
89   Charles Kaywood        Male    Grandmaster    43:33
90   Katie Bryant           Female  Submaster      43:41
91   Kristen Capozzi        Female  Submaster      43:55
92   Barbara Fabiani        Female  Grandmaster    43:58
93   Eric Green             Male    Master         44:11
94   Maureen Carpenter      Female  Master         44:16
95   Mitchell Moriber       Male    12 and Under   44:23
96   Hilary Armstrong       Female  Open           44:28
97   Bernadette Thomas      Female  Submaster      44:39
98   George Huffman         Male    Master         45:04
99   Deborah Horton         Female  Open           45:13
100  Pam Petro              Female  Master         45:41
101  Patrick Bosse Jr.      Male    Master         45:44
102  Bill Nystrom           Male    Grandmaster    45:46
103  Jim Rooney Jr.         Male    Master         46:06
104  Bob Kerley             Male    Master         47:27
105  Don Stacom             Male    Master         47:29
106  George Hermann         Male    Master         47:45
107  John Peterson          Male    Master         47:48
108  Elnora Carroll         Female  Submaster      47:52
109  Bill Perillo           Male    Submaster      47:53
110  Joseph McGrath         Male    Grandmaster    48:03
111  Kevin Bosse            Male    Master         48:08
112  Mark Delieto           Male    Grandmaster    48:11
113  Edward Marczyszak      Male    Grandmaster    48:14
114  Frank Marandola        Male    Master         48:19
115  Chuck Bartnicki        Male    Grandmaster    48:22
116  Robert Cassidy         Male    Submaster      48:27
117  Jane Jarrow            Female  Grandmaster    48:36
118  Michael Twarkins       Male    Grandmaster    48:39
119  Susan Bateman          Female  Grandmaster    49:04
120  Michael Simon          Male    Goldenmaster   49:13
121  Ed Capriles            Male    Grandmaster    49:15
122  Stinking Bandit        Neuter  Unknown        49:24
123  Frank Murphy           Male    Grandmaster    49:36
124  Nick Colavolpe         Male    Submaster      49:46
125  William Thompson       Male    Submaster      49:47
126  Stephen Skenyon        Male    Master         49:50
127  Walter Ostrinski       Male    Master         49:31
128  Oliverio Oramas        Male    Grandmaster    50:48
129  Jennifer Balukonis     Female  Open           51:30
130  Gus Davis              Male    Goldenmaster   52:00
131  Dawn Clark             Female  Open           53:00
132  Dr. George Whitney     Male    Old Buzzard    61:15
133  Steve Willcox          Male    Grandmaster    70:33
134  Maureen Wilcox         Female  Master         70:34

Division Place Name Division Place Name
Male Race Winner 1 Chris Dickerson Female Race Winner 1 Jenny Meyer
Male 12 and Under 1 Mitchell Moriber Female 12 and Under None
Male Teen 1 Jesse Festa-Cardamone Female Teen 1 Kathleen D'Orso
2 Jamie Bean
3 Taylor Strickland Female Open 1 Nicole Clark
2 Michaela Gordon
Male Open 1 Christian McEvoy 3 Eileen Kardos
2 Jeremy Howard
3 Stan Patterson Female Submaster 1 Colleen Crane
2 Soledad Meade
Male Submaster 1 Chris Dickerson 3 Holly Atkinson
2 Joe Simoncek
3 Charles Hornak Female Master 1 Robyn Passander
2 Ronnie Behringer
Male Master 1 Gary Henson 3 Sarah Vaughan
2 Torpedo Ruospo
3 Michael Munroe Female Grandmaster 1 Barbara Pearce
2 Ann Patry
Male Grandmaster 1 Ron Rembaum 3 Joan Munroe
2 John Adomelis
3 Jack Cronan Female Goldenmaster 1 Beatrice Burns
Male Goldenmaster 1 Mark Turkington
2 Ray Fair
3 Michael Simon
Male Veteran 1 Jie Riccio
Male Old Buzzard 1 Dr. George Whitney

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com