HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Ridgefield Turley Trot
Ridgefield, CT - 5K

November 24, 2005

OVERALL WINNERS

Patrick Moffeit, Ridgefield, CT - 16:00
Mary Tomich, Huntingdon Valley, PA-  20:16

Timing & Results by:
Wolfpit Running Club


Place

Name City

Age

Age Group

Time

Pace

1

Patrick Moffeit Ridgefield CT

18

1 M 16-39

16:00.0

5:20/M

2

Peter Brady Greenwich CT

33

2 M 16-39

16:20.0

5:27/M

3

Tommy Delaney Maccabuc NY

18

3 M 16-39

16:22.0

5:27/M

4

Jonathan Kolodziej Danbury CT

20

4 M 16-39

16:30.0

5:30/M

5

Geoff Treat Ridgefield CT

16

5 M 16-39

16:49.0

5:36/M

6

Joe Skelly Stamford CT

44

1 M 40-49

17:26.0

5:49/M

7

Joe Brady Greenwich CT

35

6 M 16-39

17:49.0

5:56/M

8

Kip Krichko Ridgefield CT

46

2 M 40-49

18:26.0

6:09/M

9

Marty Gennusa Ridgefield CT

18

7 M 16-39

18:28.0

6:09/M

10

Tim O'Connell Ridgefield CT

43

3 M 40-49

18:44.0

6:15/M

11

Michael Ignatpwich Ridgefield CT

14

1 M 13-15

19:15.0

6:25/M

12

David Ayre Ridgefield CT

45

4 M 40-49

19:27.0

6:29/M

13

Jan Scholl Ridgefield CT

38

8 M 16-39

19:34.0

6:31/M

14

Jim McElroy Ridgefield CT

35

9 M 16-39

19:35.0

6:32/M

15

Chris Benedetto Ridgefield CT

45

5 M 40-49

19:52.0

6:37/M

16

Evan McGerald Ridgefield CT

33

10 M 16-39

19:59.0

6:40/M

17

Keith Realander Ridgefield CT

40

6 M 40-49

20:05.0

6:42/M

18

Colin Thompson Ridgefield CT

14

2 M 13-15

20:07.0

6:42/M

19

Mary Tomich Huntingdon Valley PA

49

1 F 40-49

20:16.0

6:45/M

20

Paula Lovallo Ridgefield CT

44

2 F 40-49

20:20.0

6:47/M

21

Steve Mortinger Ridgefield CT

41

7 M 40-49

20:23.0

6:48/M

22

Jim Donegan Danbury CT

51

1 M 50-59

20:26.0

6:49/M

23

Paul Sandende Ridgefield CT

15

3 M 13-15

20:27.0

6:49/M

24

Bob Harmon Huntingdon Valley PA

54

2 M 50-59

20:29.0

6:50/M

25

Timothy Delaney Maccabuc NY

56

3 M 50-59

20:41.0

6:54/M

26

David Rich Ridgefield CT

41

8 M 40-49

20:42.0

6:54/M

27

Ryan Bell Wilton CT

16

11 M 16-39

20:43.0

6:54/M

28

Taylor Bell Wilton CT

18

12 M 16-39

20:44.0

6:55/M

29

Michael Sorrentino Lindenhurst NY

41

9 M 40-49

20:45.0

6:55/M

30

Kerry Baruth Rousatyon CT

58

4 M 50-59

20:59.0

7:00/M

31

Kelly Baker Ridgefield CT

13

1 F 13-15

21:04.0

7:01/M

32

Matthew Baker Ridgefield CT

14

4 M 13-15

21:06.0

7:02/M

33

Teren Allison Ridgefield CT

40

3 F 40-49

21:11.0

7:04/M

34

Andrew Ehrlickman Ridgefield CT

15

5 M 13-15

21:12.0

7:04/M

35

Tim Beckett Ridgefield CT

15

6 M 13-15

21:16.0

7:05/M

36

Hillary Post Katonah NY

17

1 F 16-39

21:23.0

7:08/M

37

Wiley Bell Wilton CT

49

10 M 40-49

21:29.0

7:10/M

38

Alex Blank Ridgefield CT

15

7 M 13-15

21:32.0

7:11/M

39

Isabella Corso Ridgefield CT

12

1 F 0-12

21:34.0

7:11/M

40

Kevin Liederbach Grasse Pant MI

45

11 M 40-49

21:35.0

7:12/M

41

Tim Debany Ridgefield CT

45

12 M 40-49

21:36.0

7:12/M

42

Andrew Corsilia Ridgefield CT

34

13 M 16-39

21:36.0

7:12/M

43

Brian McCormick Middletown CT

29

14 M 16-39

21:40.0

7:13/M

44

David Post Katonah NY

48

13 M 40-49

21:44.0

7:15/M

45

Christopher Anderson Ridgefield CT

42

14 M 40-49

21:52.0

7:17/M

46

Patrick Mousaw Rutland MA

29

15 M 16-39

21:55.4

7:18/M

47

Spencer Mannion Brookfield CT

12

1 M 0-12

21:56.0

7:19/M

48

Sean Escola Ridgefield CT

26

16 M 16-39

21:59.0

7:20/M

49

Lindsay Hebert Ridgefield CT

25

2 F 16-39

22:09.0

7:23/M

50

Sean O'Loughlin Ridgefield CT

22

17 M 16-39

22:10.0

7:23/M

51

Megan Holmes Ridgefield CT

16

3 F 16-39

22:12.0

7:24/M

52

Tom Liederbach Ridgefield CT

14

8 M 13-15

22:16.0

7:25/M

53

Todd Harper Stamford CT

28

18 M 16-39

22:16.0

7:25/M

54

Michael Weinstock Ridgefield CT

44

15 M 40-49

22:17.0

7:26/M

55

Tommy MacDonald Danbury CT

34

19 M 16-39

22:20.0

7:27/M

56

Joe Mannion Brookfield CT

44

16 M 40-49

22:21.0

7:27/M

57

Janet Arnold Ridgefield CT

41

4 F 40-49

22:24.0

7:28/M

58

Mike Biehl Ridgefield CT

45

17 M 40-49

22:32.0

7:31/M

59

Kathy Barber Ridgefield CT

41

5 F 40-49

22:34.0

7:31/M

60

Michael McGeehan Ridgefield CT

34

20 M 16-39

22:36.0

7:32/M

61

Monica Rychlik Ridgefield CT

44

6 F 40-49

22:38.0

7:33/M

62

David Perrin New York NY

31

21 M 16-39

22:39.0

7:33/M

63

Justin Cahill Ridgefield CT

35

22 M 16-39

22:48.0

7:36/M

64

Anthony Allison Ridgefield CT

46

18 M 40-49

22:49.0

7:36/M

65

Rob Creamer Ridgefield CT

41

19 M 40-49

22:50.0

7:37/M

66

J. Daniel Kelleher Danbury CT

25

23 M 16-39

22:54.0

7:38/M

67

Nicholas Tunick Ridgefield CT

29

24 M 16-39

22:56.0

7:39/M

68

Participant Bandit  

1

2 M 0-12

23:01.0

7:40/M

69

Christine Tunick Ridgefield CT

29

4 F 16-39

23:09.0

7:43/M

70

Liz Cope Ridgefield CT

49

7 F 40-49

23:16.0

7:45/M

71

John Crowley New Milford CT

24

25 M 16-39

23:22.0

7:47/M

72

Seth Brennan Ridgefield CT

15

9 M 13-15

23:25.0

7:48/M

73

David Durbin Ridgefield CT

47

20 M 40-49

23:28.0

7:49/M

74

Jonathon O'Connell Ridgefield CT

13

10 M 13-15

23:36.0

7:52/M

75

William Sanotos Ridgefield CT

31

26 M 16-39

23:41.0

7:54/M

76

Jennifer Ward Wilton CT

39

5 F 16-39

23:42.0

7:54/M

77

Kenneth Side Ridgefield CT

44

21 M 40-49

23:46.0

7:55/M

78

Chris Zimmer Mahopac NY

40

22 M 40-49

23:52.0

7:57/M

79

Michael Berardino Katonah NY

53

5 M 50-59

23:54.0

7:58/M

80

Chris Adams Ridgefield CT

38

27 M 16-39

23:56.0

7:59/M

81

Phoebe Gaston Wilton CT

14

2 F 13-15

23:58.0

7:59/M

82

Tim Bendict Ridgefield CT

37

28 M 16-39

23:59.0

8:00/M

83

Sameh Hassan Danbury CT

36

29 M 16-39

24:00.0

8:00/M

84

Richard J. Basile Ridgefield CT

42

23 M 40-49

24:04.0

8:01/M

85

Nick Aiezza Ridgefield CT

20

30 M 16-39

24:06.0

8:02/M

86

John Proctor Ridgefield CT

33

31 M 16-39

24:09.0

8:03/M

87

Dan Arkins Ridgefield CT

47

24 M 40-49

24:11.0

8:04/M

88

Matt Anderton Brooklyn NY

28

32 M 16-39

24:13.0

8:04/M

89

Drew Fisher Mahopac Falls NY

52

6 M 50-59

24:15.0

8:05/M

90

Daniel Sorrentino Sandy Hook CT

37

33 M 16-39

24:17.0

8:06/M

91

Lisa Kase Watertown MA

33

6 F 16-39

24:18.0

8:06/M

92

Rich Kase Lithia FL

40

25 M 40-49

24:20.0

8:07/M

93

Gary Vaughar Sandy Hook CT

45

26 M 40-49

24:28.0

8:09/M

94

Martin Carbone Ridgefield CT

44

27 M 40-49

24:28.0

8:09/M

95

Rich Caiola Katonah NY

36

34 M 16-39

24:30.0

8:10/M

96

Mimi Beardsley Sandy Hook CT

38

7 F 16-39

24:31.0

8:10/M

97

Brad DeLandri Katonah NY

51

7 M 50-59

24:32.0

8:11/M

98

Richard Masi  

38

35 M 16-39

24:39.0

8:13/M

99

J. Stanwood Duxbury MA

35

8 F 16-39

24:45.0

8:15/M

100

Andrea Fortino Katonah NY

33

9 F 16-39

24:53.0

8:18/M

 

Place

Name City

Age

Age Group

Time

Pace

101

David Corrce Ridgefield CT

19

36 M 16-39

24:54.0

8:18/M

102

Elizabeth Navarro Ridgefield CT

16

10 F 16-39

24:55.0

8:18/M

103

Brynna Lipsoh Ridgefield CT

18

11 F 16-39

24:56.0

8:19/M

104

Olivia Gennusa Ridgefield CT

15

3 F 13-15

24:59.0

8:20/M

105

Maggie Ashcroft Centennial CO

22

12 F 16-39

25:03.0

8:21/M

106

Brandyn Dougan Greenwich CT

13

11 M 13-15

25:04.0

8:21/M

107

Brady Dougan Greenwich CT

46

28 M 40-49

25:05.0

8:22/M

108

Bandit 3001  

1

3 M 0-12

25:06.0

8:22/M

109

Court Wemyss Ridgefield CT

11

4 M 0-12

25:06.0

8:22/M

110

Eddie Marzigliano Somers NY

53

8 M 50-59

25:07.0

8:22/M

111

Brian Gnbach Cnagrly Falls OH

37

37 M 16-39

25:09.0

8:23/M

112

Kelvin C. Hawkins Durham NC

36

38 M 16-39

25:09.0

8:23/M

113

Carey Quigley Ridgefield CT

48

29 M 40-49

25:10.0

8:23/M

114

Jack Heller Ridgefield CT

12

5 M 0-12

25:12.0

8:24/M

115

Allison Baker Ridgefield CT

15

4 F 13-15

25:15.0

8:25/M

116

Vesna Thomas Ridgefield CT

36

13 F 16-39

25:23.0

8:28/M

117

Kristen Hoban Ridgefield CT

38

14 F 16-39

25:32.0

8:31/M

118

Richard Schnetzer Irvington NY

42

30 M 40-49

25:36.0

8:32/M

119

William Garofalo Ridgefield CT

52

9 M 50-59

25:40.0

8:33/M

120

Clint Corso Ridgefield CT

8

6 M 0-12

25:41.0

8:34/M

121

James Montero Darien CT

29

39 M 16-39

25:41.0

8:34/M

122

Fab Sovdayar Stamford CT

28

40 M 16-39

25:43.0

8:34/M

123

Bandit 3002  

1

7 M 0-12

25:48.0

8:36/M

124

Briana Corso Ridgefield CT

12

2 F 0-12

25:56.0

8:39/M

125

Warren Murray Danbury CT

53

10 M 50-59

25:59.0

8:40/M

126

Molly Wilson Ridgefield CT

23

15 F 16-39

26:01.0

8:40/M

127

Brett Baker  

10

8 M 0-12

26:02.0

8:41/M

128

Dan O'Leary Brookfield CT

49

31 M 40-49

26:05.0

8:42/M

129

Bryan Brazill Ridgefield CT

23

41 M 16-39

26:07.0

8:42/M

130

Jake Smyth Ridgefield CT

13

12 M 13-15

26:08.0

8:43/M

131

David Okrongly Ridgefield CT

47

32 M 40-49

26:09.0

8:43/M

132

Ruth Littman Goldens Bridge NY

41

8 F 40-49

26:18.0

8:46/M

133

Christopher Scatterday Stamford CT

28

42 M 16-39

26:18.0

8:46/M

134

Gary Wagner Ridgefield CT

45

33 M 40-49

26:19.0

8:46/M

135

Tom Hoban Ridgefield CT

36

43 M 16-39

26:24.0

8:48/M

136

Eliza Wemyss Ridgefield CT

44

9 F 40-49

26:27.0

8:49/M

137

Catherine Scatterday Stamford CT

28

16 F 16-39

26:32.0

8:51/M

138

Julia Frossell Ridgefield CT

37

17 F 16-39

26:36.0

8:52/M

139

Susan Carlucci Norwalk CT

33

18 F 16-39

26:36.0

8:52/M

140

Rebecca Smyth Ridgefield CT

15

5 F 13-15

26:37.0

8:52/M

141

Tony Smyth Ridgefield CT

46

34 M 40-49

26:38.0

8:53/M

142

Carlie Sanderude Ridgefield CT

13

6 F 13-15

26:55.0

8:58/M

143

David Mousaw Queensbury NY

60

1 M 60-99

26:56.0

8:59/M

144

Eugene Smith Ridgefield CT

41

35 M 40-49

26:57.0

8:59/M

145

Robert Frulla Ridgefield CT

46

36 M 40-49

27:01.0

9:00/M

146

Participant 3003  

1

9 M 0-12

27:03.0

9:01/M

147

Susan Rogers Stamford CT

25

19 F 16-39

27:05.0

9:02/M

148

Brendan Culliton Ridgefield CT

15

13 M 13-15

27:06.0

9:02/M

149

male Wilson Ridgefield CT

22

44 M 16-39

27:10.0

9:03/M

150

Megan Wilson Ridgefield CT

18

20 F 16-39

27:12.0

9:04/M

151

Robert M. Wendel Ridgefield CT

12

10 M 0-12

27:14.0

9:05/M

152

Robert Wendel Ridgefield CT

43

37 M 40-49

27:15.0

9:05/M

153

TJ Hughes Ridgefield CT

10

11 M 0-12

27:21.0

9:07/M

154

Eddie Fitzgerald Norwalk CT

15

14 M 13-15

27:25.0

9:08/M

155

Participant 3004  

1

12 M 0-12

27:26.0

9:09/M

156

Burt Brazill Ridgefield CT

52

11 M 50-59

27:35.0

9:12/M

157

Sean Fitzgerald Ridgefield CT

14

15 M 13-15

27:41.0

9:14/M

158

Julie Sanderude Ridgefield CT

44

10 F 40-49

27:43.0

9:14/M

159

Cathy Snopkowski Ridgefield CT

42

11 F 40-49

27:46.0

9:15/M

160

Drew Kudera Ridgefield CT

45

38 M 40-49

27:46.0

9:15/M

161

Annie Wendel Ridgefield CT

14

7 F 13-15

27:47.0

9:16/M

162

Kimberly Amrod Ridgefield CT

15

8 F 13-15

27:52.0

9:17/M

163

Richard Lewson Ridgefield CT

43

39 M 40-49

27:53.0

9:18/M

164

Keely Lockwood Ridgefield CT

9

3 F 0-12

27:57.0

9:19/M

165

Anne Lockwood Ridgefield CT

45

12 F 40-49

27:57.0

9:19/M

166

Kara Devlin Ridgefield CT

28

21 F 16-39

27:59.0

9:20/M

167

Dorothy Brank Ridgefield CT

41

13 F 40-49

28:00.0

9:20/M

168

Grey True Darien CT

28

45 M 16-39

28:02.0

9:21/M

169

Ted Ruddock Ridgefield CT

47

40 M 40-49

28:03.0

9:21/M

170

Dennis Culliton Ridgefield CT

47

41 M 40-49

28:04.0

9:21/M

171

Janice Brown Ridgefield CT

55

1 F 50-59

28:05.0

9:22/M

172

Pat Carney Ridgefield CT

42

42 M 40-49

28:05.0

9:22/M

173

Ryan Martin Ridgefield CT

14

16 M 13-15

28:06.0

9:22/M

174

Lia Isaac Glen Rock NJ

41

14 F 40-49

28:07.0

9:22/M

175

Robert Corrce Ridgefield CT

48

43 M 40-49

28:11.0

9:24/M

176

Chris Jarboe Norwalk CT

41

44 M 40-49

28:12.0

9:24/M

177

Anne Lewson Ridgefield CT

43

15 F 40-49

28:14.0

9:25/M

178

Jay DesMarteau Ridgefield CT

38

46 M 16-39

28:15.0

9:25/M

179

Steve Knortz Ridgefield CT

49

45 M 40-49

28:16.0

9:25/M

180

Dennis O'Connell Ridgefield CT

47

46 M 40-49

28:19.0

9:26/M

181

Frank Rocco Ridgefield CT

34

47 M 16-39

28:19.0

9:26/M

182

Joseph Rocco Ridgefield CT

37

48 M 16-39

28:24.0

9:28/M

183

Susan David Ridgefield CT

40

16 F 40-49

28:25.0

9:28/M

184

Luciano Zapf Ridgefield CT

31

49 M 16-39

28:27.0

9:29/M

185

Beth Doyle- Bean Natick MA

44

17 F 40-49

28:29.0

9:30/M

186

Paul Fitzpatrick Ridgefield CT

24

50 M 16-39

28:30.0

9:30/M

187

Rachel Isaac Briarcliff Manor NY

12

4 F 0-12

28:44.0

9:35/M

188

Tom Bradbury Ridgefield CT

58

12 M 50-59

28:46.0

9:35/M

189

David Isaac Briarcliff Manor NY

42

47 M 40-49

28:47.0

9:36/M

190

Brenna Meagher Ridgefield CT

15

9 F 13-15

28:48.0

9:36/M

191

M.J. Heller Ridgefield CT

41

18 F 40-49

28:51.0

9:37/M

192

John Marra Ridgefield CT

42

48 M 40-49

28:51.0

9:37/M

193

Meagan Keane Ridgefield CT

13

10 F 13-15

28:53.0

9:38/M

194

Jeff Keane Ridgefield CT

48

49 M 40-49

28:53.0

9:38/M

195

Terence O"Connell Stamford CT

49

50 M 40-49

28:58.0

9:39/M

196

Claudia Rychlik Ridgefield CT

10

5 F 0-12

28:59.0

9:40/M

197

Terrence Rychlik Ridgefield CT

38

51 M 16-39

29:01.0

9:40/M

198

Bruce Goulart Ridgefield CT

55

13 M 50-59

29:02.0

9:41/M

199

Adam Fredericks Ridgefield CT

32

52 M 16-39

29:03.0

9:41/M

200

Carl Cox Alexandria VA

50

14 M 50-59

29:07.0

9:42/M

 

Place

Name City

Age

Age Group

Time

Pace

201

Ben Cox Ridgefield CT

39

53 M 16-39

29:11.0

9:44/M

202

Jack O'Connell Ridgefield CT

10

13 M 0-12

29:13.0

9:44/M

203

Ray Linstrum Redding CT

53

15 M 50-59

29:16.0

9:45/M

204

Allison Linstrum Redding CT

19

22 F 16-39

29:20.0

9:47/M

205

Traci Potenza Ridgefield CT

30

23 F 16-39

29:22.0

9:47/M

206

John Carney Ridgefield CT

35

54 M 16-39

29:28.0

9:49/M

207

Ann Masi  

38

24 F 16-39

29:29.0

9:50/M

208

Ken Meagher Ridgefield CT

51

16 M 50-59

29:33.0

9:51/M

209

Martha Keane Ridgefield CT

48

19 F 40-49

29:38.0

9:53/M

210

Michael Martin Ridgefield CT

48

51 M 40-49

29:40.0

9:53/M

211

Sarah Liodrbac Cnagrly Falls OH

28

25 F 16-39

29:43.0

9:54/M

212

Kevin O'Connell Ridgefield CT

17

55 M 16-39

29:44.0

9:55/M

213

Erin Wilson Ridgefield CT

15

11 F 13-15

29:46.0

9:55/M

214

John Wilson Ridgefield CT

51

17 M 50-59

29:58.0

9:59/M

215

Daniel O'Brien Ridgefield CT

59

18 M 50-59

30:03.0

10:01/M

216

Annette O'Brien Ridgefield CT

48

20 F 40-49

30:06.0

10:02/M

217

Blaise Liederbach Grasse Pant MI

15

17 M 13-15

30:07.0

10:02/M

218

Sean Riley Ridgefield CT

11

14 M 0-12

30:08.0

10:03/M

219

Jean Blackweel Redding CT

42

21 F 40-49

30:13.0

10:04/M

220

Keith Blackwell Redding CT

43

52 M 40-49

30:25.0

10:08/M

221

Rosemary Corrce Ridgefield CT

48

22 F 40-49

30:26.0

10:09/M

222

Elizabeth Corrce Ridgefield CT

20

26 F 16-39

30:27.0

10:09/M

223

Danielle Leher Ridgefield CT

9

6 F 0-12

30:28.0

10:09/M

224

Mike Connors Ridgefield CT

23

56 M 16-39

30:34.0

10:11/M

225

Joey Connors Ridgefield CT

18

57 M 16-39

30:37.0

10:12/M

226

Debra Vaughar Sandy Hook CT

46

23 F 40-49

30:38.0

10:13/M

227

Janelle Bessette Ridgefield CT

48

24 F 40-49

30:40.0

10:13/M

228

Zoe Gaston Wilton CT

12

7 F 0-12

31:01.0

10:20/M

229

Jaime Bertilson Ridgefield CT

15

12 F 13-15

31:02.0

10:21/M

230

Michelle Doak Ridgefield CT

15

13 F 13-15

31:03.0

10:21/M

231

James Thompson Ridgefield CT

45

53 M 40-49

31:05.0

10:22/M

232

Meredith Loughlin Ridgefield CT

18

27 F 16-39

31:06.0

10:22/M

233

Brittany Fitzgerald Ridgefield CT

14

14 F 13-15

31:14.0

10:25/M

234

Wright Lindgren Ridgefield CT

8

15 M 0-12

31:14.0

10:25/M

235

Judy Weinstock Ridgefield CT

41

25 F 40-49

31:16.0

10:25/M

236

Lenin Smith Stamford CT

36

28 F 16-39

31:18.0

10:26/M

237

Josh Smith Stamford CT

35

58 M 16-39

31:20.0

10:27/M

238

Eilis Meagher Ridgefield CT

14

15 F 13-15

31:22.0

10:27/M

239

Chris Doherty Leesburg VA

39

59 M 16-39

31:23.0

10:28/M

240

Sean Doherty Leesburg VA

9

16 M 0-12

31:26.0

10:29/M

241

Mary O'Connell Stamford CT

43

26 F 40-49

31:39.0

10:33/M

242

John Mc Tigue La Grange IL

38

60 M 16-39

31:41.0

10:34/M

243

Haley Creamer Ridgefield CT

9

8 F 0-12

31:49.0

10:36/M

244

Carl Lecher Ridgefield CT

69

2 M 60-99

32:00.0

10:40/M

245

Ryan Fitzgeral Ridgefield CT

14

18 M 13-15

32:00.0

10:40/M

246

Alesia Williams Danbury CT

45

27 F 40-49

32:01.0

10:40/M

247

Erica Witthoft Ridgefield CT

12

9 F 0-12

32:02.0

10:41/M

248

Chuck Witthoft Ridgefield CT

47

54 M 40-49

32:11.0

10:44/M

249

Charlie Perrin North Salem NY

60

3 M 60-99

32:13.0

10:44/M

250

Maude Brady Greenwich CT

67

1 F 60-99

32:14.0

10:45/M

251

Belinda Pruyne Ridgefield CT

45

28 F 40-49

32:49.0

10:56/M

252

Jeff Angus New Canaan CT

49

55 M 40-49

33:14.0

11:05/M

253

Tracy Scatterday Allston MA

31

29 F 16-39

33:31.0

11:10/M

254

Ellie Molwitz Ridgefield CT

9

17 M 0-12

33:33.0

11:11/M

255

Karl Molwitz Ridgefield CT

40

56 M 40-49

34:02.0

11:21/M

256

Holly Brennan Ridgefield CT

12

10 F 0-12

34:03.0

11:21/M

257

Ed Brennan Ridgefield CT

43

57 M 40-49

34:17.0

11:26/M

258

Keiley Gaston Wilton CT

9

11 F 0-12

34:19.0

11:26/M

259

Anne Gaston Wilton CT

49

29 F 40-49

35:19.0

11:46/M

260

J.p. Messenkopf Ridgefield CT

39

61 M 16-39

35:46.0

11:55/M

261

Paul J. Fitzpatrick Ridgefield CT

51

19 M 50-59

35:51.0

11:57/M

262

Cathy Prior Ridgefield CT

52

2 F 50-59

36:26.0

12:09/M

263

Tory Anderton Ridgefield CT

25

30 F 16-39

37:18.0

12:26/M

264

Bonnie Harrington Ridgefield CT

58

3 F 50-59

37:32.0

12:31/M

265

Richard Gillespie Wilton CT

75

4 M 60-99

37:37.0

12:32/M

266

Ama McCabe Danbury CT

28

31 F 16-39

37:38.0

12:33/M

267

Kevin Auwarter Danbury CT

32

62 M 16-39

38:05.0

12:42/M

268

Dylan Carney Ridgefield CT

12

18 M 0-12

38:05.0

12:42/M

269

Tracey Carney Ridgefield CT

40

30 F 40-49

44:32.6

14:51/M

270

Participant 3008  

1

19 M 0-12

44:44.0

14:55/M

271

Michelle Kase Lithia FL

40

31 F 40-49

44:44.0

14:55/M

272

Chris Isaiach Jacksonville FL

35

63 M 16-39

1:40:13.0

33:24/M

273

David Smith Ridgefield CT

49

58 M 40-49

1:40:20.0

33:27/M

274

Barbara Dougan Greenwich CT

74

2 F 60-99

1:40:23.0

33:28/M

275

Joel Abrramson Alexandria VA

35

64 M 16-39

1:40:25.0

33:28/M

276

Kelly Abrramson Alexandria VA

35

32 F 16-39

1:40:25.0

33:28/M

277

Billy O'Connell Stamford CT

15

19 M 13-15

1:42:30.0

34:10/M

278

Shirley Hughes Ridgefield CT

42

32 F 40-49

1:42:30.0

34:10/M

279

Colin Hughes Ridgefield CT

6

20 M 0-12

1:43:19.0

34:26/M

280

Jerry Richter Ridgefield CT

54

20 M 50-59

1:47:13.0

35:44/M

281

Payton Burch Ridgefield CT

5

21 M 0-12

1:48:32.0

36:11/M

282

David Brooker  

32

65 M 16-39

1:48:32.0

36:11/M

283

Tom Liederbach Cnagrly Falls OH

73

5 M 60-99

1:48:37.0

36:12/M


Results By Race Management Systems, Inc.


Women 12 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Isabella Corso Ridgefield CT

12

39

21:34.0

7:11/M

2

Briana Corso Ridgefield CT

12

124

25:56.0

8:39/M

3

Keely Lockwood Ridgefield CT

9

164

27:57.0

9:19/M

4

Rachel Isaac Briarcliff Manor NY

12

187

28:44.0

9:35/M

5

Claudia Rychlik Ridgefield CT

10

196

28:59.0

9:40/M

 

Women 13 to 15

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kelly Baker Ridgefield CT

13

31

21:04.0

7:01/M

2

Phoebe Gaston Wilton CT

14

81

23:58.0

7:59/M

3

Olivia Gennusa Ridgefield CT

15

104

24:59.0

8:20/M

4

Allison Baker Ridgefield CT

15

115

25:15.0

8:25/M

5

Rebecca Smyth Ridgefield CT

15

140

26:37.0

8:52/M

 

Women 16 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Hillary Post Katonah NY

17

36

21:23.0

7:08/M

2

Lindsay Hebert Ridgefield CT

25

49

22:09.0

7:23/M

3

Megan Holmes Ridgefield CT

16

51

22:12.0

7:24/M

4

Christine Tunick Ridgefield CT

29

69

23:09.0

7:43/M

5

Jennifer Ward Wilton CT

39

76

23:42.0

7:54/M

 

Women 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mary Tomich Huntingdon Valley PA

49

19

20:16.0

6:45/M

2

Paula Lovallo Ridgefield CT

44

20

20:20.0

6:47/M

3

Teren Allison Ridgefield CT

40

33

21:11.0

7:04/M

4

Janet Arnold Ridgefield CT

41

57

22:24.0

7:28/M

5

Kathy Barber Ridgefield CT

41

59

22:34.0

7:31/M

 

Women 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Janice Brown Ridgefield CT

55

171

28:05.0

9:22/M

2

Cathy Prior Ridgefield CT

52

262

36:26.0

12:09/M

3

Bonnie Harrington Ridgefield CT

58

264

37:32.0

12:31/M

 

Women 60 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Maude Brady Greenwich CT

67

250

32:14.0

10:45/M

2

Barbara Dougan Greenwich CT

74

274

1:40:23.0

33:28/M

 

M 12 & Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Spencer Mannion Brookfield CT

12

47

21:56.0

7:19/M

2

Participant Bandit  

1

68

23:01.0

7:40/M

3

Bandit 3001  

1

108

25:06.0

8:22/M

4

Court Wemyss Ridgefield CT

11

109

25:06.0

8:22/M

5

Jack Heller Ridgefield CT

12

114

25:12.0

8:24/M

 

Male 13-15

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Ignatpwich Ridgefield CT

14

11

19:15.0

6:25/M

2

Colin Thompson Ridgefield CT

14

18

20:07.0

6:42/M

3

Paul Sandende Ridgefield CT

15

23

20:27.0

6:49/M

4

Matthew Baker Ridgefield CT

14

32

21:06.0

7:02/M

5

Andrew Ehrlickman Ridgefield CT

15

34

21:12.0

7:04/M

 

Men 16 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Patrick Moffeit Ridgefield CT

18

1

16:00.0

5:20/M

2

Peter Brady Greenwich CT

33

2

16:20.0

5:27/M

3

Tommy Delaney Maccabuc NY

18

3

16:22.0

5:27/M

4

Jonathan Kolodziej Danbury CT

20

4

16:30.0

5:30/M

5

Geoff Treat Ridgefield CT

16

5

16:49.0

5:36/M

 

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Joe Skelly Stamford CT

44

6

17:26.0

5:49/M

2

Kip Krichko Ridgefield CT

46

8

18:26.0

6:09/M

3

Tim O'Connell Ridgefield CT

43

10

18:44.0

6:15/M

4

David Ayre Ridgefield CT

45

12

19:27.0

6:29/M

5

Chris Benedetto Ridgefield CT

45

15

19:52.0

6:37/M

 

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jim Donegan Danbury CT

51

22

20:26.0

6:49/M

2

Bob Harmon Huntingdon Valley PA

54

24

20:29.0

6:50/M

3

Timothy Delaney Maccabuc NY

56

25

20:41.0

6:54/M

4

Kerry Baruth Rousatyon CT

58

30

20:59.0

7:00/M

5

Michael Berardino Katonah NY

53

79

23:54.0

7:58/M

 

Men 60 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

David Mousaw Queensbury NY

60

143

26:56.0

8:59/M

2

Carl Lecher Ridgefield CT

69

244

32:00.0

10:40/M

3

Charlie Perrin North Salem NY

60

249

32:13.0

10:44/M

4

Richard Gillespie Wilton CT

75

265

37:37.0

12:32/M

5

Tom Liederbach Cnagrly Falls OH

73

283

1:48:37.0

36:12/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com