HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Winter Wonderland
Milford, CT - 5 Miles

February 4, 2007

Timing & Results by:
Milford Road Runners


 Place   First Name    Last Name      Division        Gender    Time
1       Tim           Milenkevich    Open            M         28:16
2       Kevin         Tiernan        Teen            M         28:38
3       Phil          Richey         Master          M         28:52
4       Brian         Williams       Open            M         29:03
5       John          Tolbert        Master          M         29:08
6       Jeff          McDermott      Open            M         29:37
7       Robert        Matericka      Open            M         29:53
8       Joseph        Simoncek       Submaster       M         30:48
9       John          Bysiewicz      Master          M         31:20
10      Robert        Straznitskas   Submaster       M         31:45
11      Stephen       Johnson        Grandmaster     M         32:04
12      Clark W.      Griswald       Submaster       M         32:12
13      Torpedo       Ruospo         Master          M         33:08
14      Kacie         Aristide       Open            F         33:15
15      Rob           Tomko          Master          M         33:32
16      Neal          Slobin         Grandmaster     M         33:52
17      Adam          Norris         Master          M         34:05
18      Bill          Hunter         Master          M         34:12
19      Esteban       Sequera        Submaster       M         34:16
20      Leah          Vogel          Master          F         34:36
21      Elizabeth     Warren         Submaster       F         34:47
22      Eugene        Matejek        Submaster       M         34:55
23      Pascale       Butcher        Master          F         35:13
24      Jesse         Efron          Open            M         35:14
25      Ron           Rembaum        Goldenmaster    M         35:44
26      Paul          Couzelis       Goldenmaster    M         35:53
27      David         Walker         Master          M         35:57
28      Geraldo       Ribeiro        Grandmaster     M         36:07
29      Curtis        Campbell       Open            M         36:15
30      Mitchell      Kundel         Open            M         36:19
31      Barbara       Pearce         Grandmaster     F         36:20
32      John          Adomelis       Grandmaster     M         36:21
33      Bruce         Goulart        Grandmaster     M         36:25
34      Susan         Gold           Grandmaster     F         36:39
35      Alysa         Cristo         12 & Under      F         36:53
36      Kellie        Walter         Teen            F         36:55
37      Todd          Strickland     Master          M         37:03
38      Ronnie        Behringer      Master          F         37:08
39      Paul          Butcher        Master          M         37:11
40      Andrea        Williamson-HughGrandmaster     F         37:17
41      Rob           Antonetti      Submaster       M         37:19
42      Tom           Fatone         Submaster       M         37:31
43      Dan           Thibault       Master          M         38:03
44      Paul          Maddox         Grandmaster     M         38:05
45      Mario         Guevara        Master          M         38:19
46      Steve         Mele           Grandmaster     M         38:48
47      Valerie       Small          Master          F         39:03
48      Gina          Massari        Teen            F         39:07
49      Bruce         Revman         Master          M         39:51
50      Kellie        Lipps          Open            F         39:53
51      Tony          Samuelian      Goldenmaster    M         39:55
52      Aram          Nahabedian     Grandmaster     M         40:00
53      Vin           DiPalma        Master          M         40:02
54      Rick          Held           Grandmaster     M         40:11
55      Kathryn       Stoker         Submaster       F         40:18
56      Dean          Morgan         Master          M         40:41
57      Joe           Kurtz          Open            M         40:51
58      Tom           Walsh          Grandmaster     M         41:04
59      Tim           Burgard        Submaster       M         41:06
60      Jennifer      Glass          Master          F         41:11
61      Michael       Rinn           Open            M         41:18
62      Michael       Carius         Grandmaster     M         41:22
63      Paul          Ribnicky       Grandmaster     M         41:23
64      Walter        Ostrinski      Master          M         41:50
65      Joe           Steele         Grandmaster     M         42:02
66      Caroline      Kester         Master          F         42:04
67      Cynthia       Cristo         Submaster       F         42:25
68      Glenn         Forest         Master          M         42:33
69      James         Sheehan        Goldenmaster    M         42:46
70      Lisa          DeBurgo        Open            F         43:28
71      Nicole        Clark          Open            F         43:34
72      Danielle      Burke          Submaster       F         43:40
73      Mike          Buchina        Master          M         44:01
74      Old Dick      Conrad         Grandmaster     M         44:22
75      Janis         D'Andrea       Grandmaster     F         44:28
76      Rick          LoCicero       Submaster       M         44:33
77      Ed            Marcyzszak     Grandmaster     M         44:42
78      Joe           Riccio         70+             M         44:54
79      Bill          Nystrom        Grandmaster     M         44:59
80      Christopher   Nichols        Submaster       M         45:04
81      Matthew       Varin          Open            M         45:07
82      Kristin       Lash           Open            F         45:46
83      Jerry         Meshell        Grandmaster     M         45:59
84      Kim           Tesla          Open            F         46:02
85      Emily         Cashman        Submaster       F         46:04
86      Terri         Sacco          Submaster       F         46:09
87      Annabelle     Alt            Open            F         46:11
88      Juli          Griek          Open            F         46:12
89      James         Push           Master          M         46:21
90      Diana         Daly           Open            F         46:32
91      Meghan        Pugliese       Open            F         46:33
92      Eric          Feeney         Open            M         46:44
93      Karl          Salvati        Grandmaster     M         46:45
94      Eric          Green          Grandmaster     M         46:51
95      Ann           Tramontana     Grandmaster     F         46:53
96      Dan           Cummings       Master          M         47:01
97      Monica        Roche          Goldenmaster    F         47:44
98      Robert        Cassidy        Submaster       M         47:56
99      Marilyn       Biedrycki      Grandmaster     F         47:59
100     Chuck         Bartnicki      Grandmaster     M         48:07
101     Annie         Paultauf       Open            F         48:13
102     Daniel        Rabinowitz     Open            M         48:15
103     David         Tash           Submaster       M         48:56
104     Dawn          Clark          Open            F         48:58
105     Nancy         Martin         Submaster       F         48:59
106     Mark          DeLieto        Grandmaster     M         49:00
107     Matt          Burgard        Master          F         49:09
108     Frank         Murphy         Grandmaster     M         49:31
109     Melanie       Champion       Master          F         50:18
110     Deirdre       Brown          Master          F         51:01
111     Chris         Hoinsky        Goldenmaster    M         51:18
112     Renee         Lazor          Submaster       F         51:56
113     Courtney      Donlan         Submaster       F         52:38
114     Noel          Brei           Grandmaster     F         53:08
115     Ellen         Card           Master          F         55:25
116     Joan          Huwiler        Master          F         57:49
117     Gus           Davis          Goldenmaster    M         59:19
118     Edward        Snider         Goldenmaster    M         61:46
119     Herman        Bershtein      80+             M         65:40
120     Gail          Rice           Master          F         69:54
121     Ann           Onton          Goldenmaster    F         79:25 

AGE DIVISION RESULTS

Females Males
Race Winner Kacie Aristide 33:15 Race Winner Tim Milenkevich 28:16
12 & Under Alysa Cristo 36:53 12 & Under None
Teen Kellie Walter 36:55 Teen Kevin Tiernan 28:38
Gina Massari 39:07
Open Kellie Lipps 39:53 Open Brian Williams 29:03
Lisa DeBurgo 43:28 Jeff McDermott 29:37
Nicole Clark 43:34 Robert Matericka 29:53
Submaster Elizabeth Warren 34:47 Submaster Joseph Simoncek 30:48
Kathryn Stoker 40:18 Robert Straznitskas 31:45
Cynthia Cristo 42:25 Clark Griswald 32:12
Master Leah Vogel 34:36 Master Phil Richey 28:52
Pascale Butcher 35:13 John Tolbert 29:08
Ronnie Behringer 37:08 John Bysiewicz 31:20
Grandmaster Barbara Pearce 36:20 Grandmaster Stephen Johnson 32:04
Susan Gold 36:39 Neal Slobin 33:52
Andre Williamson-Hughes 37:17 Geraldo Ribeiro 36:07
Goldenmaster Monica Roche 47:44 Goldenmaster Ron Rembaum 35:44
Ann Onton 79:25 Paul Couzelis 35:53
Tony Samuelian 39:55
Senior 70+ None Senior 70+ Joe Riccio 44:54
Veteran 80+ None Veteran 80+ Heman Bershtein 65:40

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com