HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

44th Annual Jim Fixx
Memorial Day 5 Mile
Greenwich, CT - 5 Miles

May 26, 2008

Timing & Results by:
CLUB CT


Sunny, warm (65), dry, breezy.


MEN'S WINNER: Eric Blake - 26:30
WOMEN'S WINNER: Sharon Lemberger - 30:35

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual. Male and female finishers numbered separately; to find your overall place, add your gender place to that of the first finisher of the opposite gender ahead of you.


          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME    PACE

    1           Eric Blake, 29, New Britain, CT             26:30    5:18
    2    1  M20 Juan Garcia, 28, New Canaan, CT             28:50    5:46
    3    1  M30 Jorge Salazar, 32, Sleepy Hollow, NY        28:54    5:47

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

4    1  M50 Peter Hohmeister, 50, Stamford, CT          30:33    6:06
    1           Sharon Lemberger, 34*, Stamford, CT         30:35    6:07
    5    1  M13 Bob Muzikowski, 16, Chicago, IL             30:47    6:09
    6    2  M30 Daniel Gilbert, 38, Armonk, NY              30:49    6:10
    7    1  M40 Jeffrey Mayer, 47, White Plains, NY         30:52    6:10
    8    2  M40 Rodney Cutler, 41, Mamoroneck, NY           30:57    6:11
    2    1G PP  Shannon Duff, 30*, Greenwich, CT            31:05    6:13
    9    1G R   Fujii Kiyoshi, 44, Greenwich, CT            31:40    6:20
   10    2  M20 Wesley Spivey, 28, Fairfield, CT            31:48    6:22
   11    3  M20 Shea Shapiro, 25, Fairfield, CT             32:03    6:25
    3    1G QQ  Brooke Garden, 40*, Greenwich, CT           32:11    6:26
    4    1G NN  Heather Conarroe, 19*, Greenwich, CT        32:13    6:27
   12    2G R   Scott Fahey, 45, Greenwich, CT              32:24    6:29
   13    3  M30 Geoffrey Huntting, 33, New Canaan, CT       32:37    6:31
   14    4  M20 Tim Dowling, 26, Scarsdale, NY              33:15    6:39
   15    3G R   Masatoshi Sumioka, 42, Riverside, CT        33:20    6:40
   16    1G S   Toby Nelson, 54, Cos Cob, CT                33:25    6:41
   17    4G R   John Langley, 44, Cos Cob, CT               33:32    6:42
   18    4  M30 Joe Carillo, 37, Trumbull, CT               33:36    6:43
   19    3  M40 John De Cespel, 43, New York, NY            33:45    6:45
   20    4  M40 Craig Knutson, 49, Wilton, CT               33:50    6:46
    5    1  W30 Kim Chalfin, 37*, Nanuet, NY                33:54    6:47
   21    5G R   Lawrence Hilibrand, 49, Greenwich, CT       34:05    6:49
    6    1  W20 Rory Schmidt, 23*, New York, NY             34:09    6:50
    7    2G QQ  Ikuko Yabunami, 40*, Old Greenwich, CT      34:10    6:50
   22    5  M40 Alan Hilibrand, 44, Merion Station, PA      34:21    6:52
   23    1G Q   Michael Beck, 36, Cos Cob, CT               34:23    6:52
   24    6G R   Dieog Moraiz, 43, Greenwich, CT             34:24    6:53
    8    2  W30 Allie Lawler, 38*, Stamford, CT             34:29    6:54
   25    2G S   John Krasniewicz, 57, Old Greenwich, CT     34:32    6:54
   26    2  M50 Kenneth Brown, 51, Rye, NY                  34:40    6:56
   27    1G P   John Bourne, 23, Old Greenwich, CT          34:54    6:59
    9    3  W30 Cecilia Pohorille, 39*, Rowayton, CT        34:57    6:59

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

28    3  M50 Marty Schaivone, 54, Stratford, CT          34:59    7:00
   29    4  M50 Jeffrey Dingwell, 53, Bethlehem, CT         35:04    7:01
   30    6  M40 David Fallick, 44, Armonk, NY               35:05    7:01
   10    1  W40 Jenny Feldman, 40*, Cheshire, CT            35:06    7:01
   31    2G Q   Thomas Tressert, 35, Greenwich, CT          35:10    7:02
   32    5  M50 Bill Holland, 57, Montpelier, VT            35:12    7:02
   33    6  M50 Kevin Lloyd, 55, Darien, CT                 35:14    7:03
   34    1  M60 Rob Freyer, 61, New Canaan, CT              35:21    7:04
   11    2  W40 Darcy Ramsey, 45*, Stamford, CT             35:26    7:05
   35    7G R   Manuel Lopez, 43, Riverside, CT             35:37    7:07
   36    5  M30 James Liebertz, 37, Stamford, CT            35:38    7:07
   37    8G R   Gregory Large, 40, Greenwich, CT            35:41    7:08
   12    2G PP  Annette Fiore, 39*, Riverside, CT           35:56    7:11
   38    1G T   Ron Rembaum, 62, Old Greenwich, CT          35:58    7:12
   13    3G PP  Charlotte Dequeker, 35*, Greenwich, CT      36:02    7:12
   14    3  W40 Susan Strazza, 40*, New York, NY            36:04    7:13
   39    7  M40 Phil Gormley, 48, Rye, NY                   36:04    7:13
   15    3G QQ  Jill Weiss, 40*, Greenwich, CT              36:07    7:13
   40    8  M40 Oliver Kaufman, 45, Stamford, CT            36:15    7:15
   41    9G R   Andrew Yin, 47, Greenwich, CT               36:22    7:16
   42    5  M20 La Snead, 25, Burke, VA                     36:26    7:17
   43   10G R   Timothy Morris, 41, Greenwich, CT           36:43    7:20
   44    2  M13 Eric Taub, 19, White Plains, NY             36:45    7:21
   45    7  M50 Alex Snead, 59, Wilmington, DE              36:46    7:21
   46    3  M13 Kristen Nicolais, 15, Mahopac, NY           36:52    7:22
   47    6  M30 Joey Bergastem, 39, Westport, CT            37:03    7:25
   48    7  M30 Robert Leder, 37, Stamford, CT              37:09    7:26
   49   11G R   Adam Finklestein, 46, Greenwich, CT         37:12    7:26
   50    3G Q   Kwannjoo Ji, 32, Greenwich, CT              37:14    7:27
   51    9  M40 Dominic Lombardo, 41, The Bronx, NY         37:15    7:27
   52   12G R   Andrew Jacobson, 41, Greenwich, CT          37:19    7:28
   53   10  M40 Steve King, 48, Rye, NY                     37:23    7:29
   54    4G Q   Tim Mund, 37, Greenwich, CT                 37:25    7:29
   16    4  W40 MARIA!, 42*, Stamford, CT                   37:27    7:29
   55    8  M50 Dan Clark, 55, Stamford, CT                 37:31    7:30
   56    9  M50 Roy Van Eick, 58, Stamford, CT              37:32    7:30
   57    1  M70 Donald David, 71, Port Chester, NY          37:35    7:31
   17    5  W40 Randi Shulman, 43*, West Harrison, NY       37:45    7:33
   58    5G Q   Zachariah Pratt, 32, Riverside, CT          37:45    7:33
   18    6  W40 Karen Braun, 40*, Old Greenwich, CT         37:50    7:34
   59   13G R   John Russel, 48, Greenwich, CT              37:51    7:34
   60   14G R   Vincent Sabia, 45, Greenwich, CT            37:52    7:34
   61   11  M40 Michael Kane, 47, Shelton, CT               37:54    7:35
   62    2G P   Bryan Roberts, 28, Greenwich, CT            37:58    7:35
   63    3G P   Robert Moore, 22, Greenwich, CT             37:59    7:36
   64    3G S   John Carter, 50, Greenwich, CT              38:09    7:38
   65   10  M50 Anibak Barrero, 58, White Plains, NY        38:10    7:38
   19    1G OO  Kate Barkus, 29*, Greenwich, CT             38:11    7:38
   66    6G Q   James Nelson, 32, Old Greenwich, CT         38:21    7:40
   20    1G MM  Amanda Weinsteien, 12*, Greenwich, CT       38:24    7:41
   21    1G LL  Natalie Neeld, 10*, Greenwich, CT           38:24    7:41
   22    2G MM  Hannah Neeld, 12*, Greenwich, CT            38:26    7:41
   23    4G PP  Katie Dixon, 36*, Riverside, CT             38:30    7:42
   67    4G S   Richard Wellington, 52, Greenwich, CT       38:53    7:47
   24    5G PP  Kristin Miller, 39*, Old Greenwich, CT      38:54    7:47
   25    4G QQ  Paula Scaminaci, 42*, Cos Cob, CT           38:55    7:47
   68   15G R   James Doucette, 42, Old Greenwich, CT       38:58    7:48
   69   11  M50 Israel Good, 55, Stamford, CT               39:02    7:48
   70    2G T   David Elliot, 60, Greenwich, CT             39:02    7:48
   71   12  M40 Robert Glennon, 45, Mamoroneck, NY          39:11    7:50
   26    2G NN  Meghan Duff, 15*, Greenwich, CT             39:15    7:51
   72   16G R   Joaquin Eslava, 43, Greenwich, CT           39:17    7:51
   73   17G R   David Russell, 43, Greenwich, CT            39:20    7:52
   74    7G Q   Ivan Santillan, 38, Riverside, CT           39:20    7:52
   75   18G R   Joe Keeney, 47, Greenwich, CT               39:21    7:52
   76   13  M40 Andrew Lehren, 47, South Orange, NJ         39:21    7:52
   27    6G PP  Laura Sanchez, 34*, Old Greenwich, CT       39:22    7:52
   28    3G NN  Paige Terry, 16*, Greenwich, CT             39:22    7:52
   77   14  M40 Todd Puhrmann, 44, Alexandria, VA           39:23    7:52
   29    5G QQ  Amanda Miller, 42*, Greenwich, CT           39:24    7:53
   78    8  M30 Angelo Hunter, 35, Stamford, CT             39:25    7:53
   30    4  W30 Kelwin Conroy, 31*, Arlington, MA           39:26    7:53
   79    4G P   Joseph Iannuccilli, 21, Greenwich, CT       39:29    7:54
   80    5G S   Richard Saunders, 53, Riverside, CT         39:31    7:54
   81   19G R   Christopher Vollmer, 40, Old Greenwich, CT  39:32    7:54
   31    1  W50 Sarah Arnold-Rosetti, 50*, Stamford, CT     39:34    7:55
   82    9  M30 Jonathan Wilson, 38, Stamford, CT           39:38    7:55
   83    8G Q   Greg Hartch, 38, Greenwich, CT              39:39    7:56
   32    7G PP  Annie Gorin, 30*, Riverside, CT             39:41    7:56
   33    6G QQ  Tracey Doucette, 44*, Old Greenwich, CT     39:42    7:56
  117     G     TURKEY                                      39:46    7:57
   84   15  M40 Paul Zajkowski, 42, Darien, CT              39:47    7:57
   34    2  W20 Erin Conroy, 24*, Cambridge, MA             39:51    7:58
   85   16  M40 Nikhil Hutheesing, 46, New York, NY         39:56    7:59
   86   10  M30 Steven Raich, 35, Stamford, CT              39:57    7:59

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

35    1G RR  Sally Van-Leeuwen, 50*, Cos Cob, CT         40:01    8:00
   36    7G QQ  Lucy Rinaldi, 48*, Greenwich, CT            40:01    8:00
   87    6G S   Randy Bourne, 56, Old Greenwich, CT         40:02    8:00
   37    8G QQ  Jane Sulich, 47*, Riverside, CT             40:04    8:01
   88   17  M40 Francis Odouard, 44, Larchmont, NY          40:09    8:02
   89   20G R   Geoffrey Raker, 40, Greenwich, CT           40:15    8:03
   38    2G OO  Courtney Raker, 29*, Greenwich, CT          40:16    8:03
   90    9G Q   Steve McLeod-, 39, Greenwich, CT            40:17    8:03
   91    4  M13 Steve Grune, 14, Darien, CT                 40:48    8:10
   92   21G R   Adam Quinton, 46, Greenwich, CT             40:54    8:11
   93   18  M40 David Jacobs, 46, Bedford, NY               40:55    8:11
   39    8G PP  Lauren Vigeant-Langlois, 33*, Greenwich, CT 40:55    8:11
   94   19  M40 Rick Schultz, 49, Mt. Kisco, NY             40:56    8:11
   40    3  W20 Ailene Janeczek, 25*, Norwalk, CT           40:58    8:12
   95   20  M40 John Martin, 46, Valhalla, NY               41:00    8:12
   96   21  M40 Mike Murray, 43, Darien, CT                 41:09    8:14
   41    4  W20 Meghan Grady, 26*, New York, NY             41:16    8:15
   97   22G R   Chris Baxter, 41, Greenwich, CT             41:23    8:17
   98    5  M13 Kian Gormley, 16, Rye, NY                   41:31    8:18
   99   23G R   Stephen Salzer, 45, Greenwich, CT           41:34    8:19
  100    7G S   Chris Kelly, 50, Greenwich, CT              41:34    8:19
   42    5  W20 Val Marmanides, 27*, Easton, CT             41:36    8:19
  101   22  M40 Michael Wilbur, 46, Wilton, CT              41:39    8:20
  102   23  M40 Carlos Baldoz, 46, Stamford, CT             41:44    8:21
  103    8G S   Donald Mays, 52, Cos Cob, CT                41:48    8:22
  104   24  M40 Scott Gimpel, 46, Stamford, CT              41:58    8:23
  105    9G S   Ed Moore III, 57, Greenwich, CT             41:59    8:24
  106   25  M40 Steven Grune, 45, Darien, CT                41:59    8:24
   43    4G NN  Casly Quackenbush, 13*, Cos Cob, CT         42:02    8:24
  107   24G R   Duke Maloney, 44, Greenwich, CT             42:10    8:26
  108   12  M50 Mike Tamborrino, 50, Stamford, CT           42:10    8:26
  109    5G P   Jonathan San Antonio, 23, Greenwich, CT     42:15    8:27
   44    7  W40 Susan Gould, 45*, Rye, NY                   42:28    8:30
   45    5  W30 Megan Collins, 32*, Chicago, IL             42:30    8:30
   46    9G QQ  Alexandra Williams, 40*, Greenwich, CT      42:33    8:31
   47    8  W40 Victoria Zacharewicz, 42*, Stamford, CT     42:35    8:31
   48    6  W30 Snady Chin, 34*, Stamford, CT               42:44    8:33
   49    9G PP  Rodrigo Blanco, 32*, Greenwich, CT          42:45    8:33
  110    6G P   Matthew Vlahovich, 25, Greenwich, CT        42:49    8:34
  111   10G Q   Dela Greenridge-Capprue, 35, Greenwich, CT  42:55    8:35
  112   13  M50 Jerry Haas, 59, Stamford, CT                42:55    8:35
   50   10G QQ  Louise Salzer, 44*, Greenwich, CT           42:57    8:35
  113    3G T   John Gibbons, 66, Old Greenwich, CT         43:04    8:37
   51   10G PP  Alison Knight, 39*, Greenwich, CT           43:06    8:37
  114    7G P   Seven Moore, 24, Greenwich, CT              43:10    8:38
  115   26  M40 Charles Rich, 43, Bridgeport, CT            43:11    8:38
   52    9  W40 Alicia O'Neill, 49*, New Canaan, CT         43:18    8:39
  116   25G R   Chris Brush, 40, Greenwich, CT              43:24    8:41
  117   10G S   Syeven Gustavson, 51, Greenwich, CT         43:29    8:42
  118   26G R   Howard Needle, 46, Greenwich, CT            43:33    8:43
  119   27G R   Michael Zim, 42, Cos Cob, CT                43:35    8:43
   53   11G QQ  Julie Church, 43*, Greenwich, CT            43:42    8:44
  120   11G S   Bill Gaston, 50, Greenwich, CT              43:43    8:45
   54   10  W40 Margot Klingman, 41*, Darien, CT            43:52    8:46
  121   11G Q   Andrew Hertzmark, 32, Old Greenwich, CT     43:58    8:48
   55   11G PP  Kathryn Hertzmark, 31*, Old Greenwich, CT   43:59    8:48
  122    6  M20 Thomas Mahoney, 27, Danbury, CT             44:00    8:48
  123   14  M50 Robert Rifkin, 54, Rye Brook, NY            44:00    8:48
  124    1G O   Matthew Cassoli, 13, Greenwich, CT          44:03    8:48
   56   11  W40 Deborah Levenson, 46*, Waban, MA            44:03    8:48
  125    6  M13 Adam Spiegel, 17, Chappaqua, NY             44:03    8:49
  126   15  M50 Scott Spiegel, 54, Chappaqua, NY            44:05    8:49
   57   12G PP  Elise Vincent, 38*, Greenwich, CT           44:06    8:49
  127   12G S   Bill Horn, 59, Greenwich, CT                44:07    8:49
   58    7  W30 Julie Revesz, 30*, Norwalk, CT              44:09    8:50
  128    7  M20 Tony Gashi, 28, The Bronx, NY               44:13    8:50
   59    6  W20 Jennifer Benischek, 28*, The Bronx, NY      44:13    8:51
   60    8  W30 Beth Dexter, 32*, Bronxville, NY            44:14    8:51
   61   13G PP  Kaitlin Conroy, 30*, Old Greenwich, CT      44:15    8:51
   62   12G QQ  Elizabeth Allen, 41*, Greenwich, CT         44:20    8:52
  129   12G Q   Daniel Schuller, 38, Greenwich, CT          44:21    8:52
   63   13G QQ  Amy Zol, 40*, Riverside, CT                 44:21    8:52
  130   11  M30 John Casper, 38, Stamford, CT               44:22    8:52
  131   13G Q   David Bennett, 36, Riverside, CT            44:23    8:52
   64    7  W20 Annie Paltauf, 24*, Norwalk, CT             44:26    8:53
   65   14G PP  Anne Gustafsson, 33*, Cos Cob, CT           44:29    8:54
   66   15G PP  Marisol Diez, 38*, Greenwich, CT            44:35    8:55
  132   14G Q   Juan Diez, 35, Riverside, CT                44:35    8:55
  133   28G R   Mark Lewis, 43, Greenwich, CT               44:41    8:56
  134   13G S   Rick Davino, 52, Riverside, CT              44:45    8:57
  135    8  M20 Michael Krol, 23, Stamford, CT              44:45    8:57
   67    8  W20 Emily Tremaine, 24*, Stamford, CT           44:46    8:57
  136    2G O   Brendan Bozorgmir, 14, Greenwich, CT        44:54    8:59
  137   14G S   John Bailey, 54, Riverside, CT              44:56    8:59
   68    9  W20 Meghan Daly, 26*, Stamford, CT              44:58    8:59

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

138   27  M40 George Batton, 40, Stamford, CT             45:04    9:01
   69    9  W30 Tina Batton, 37*, Stamford, CT              45:05    9:01
  139   16  M50 George Huffman, 51, Shelton, CT             45:07    9:01
   70    1  W13 Molly Simonsen, 16*, Rye, NY                45:08    9:02
  140   28  M40 Rick Simonsen, 49, Rye, NY                  45:08    9:02
   71   14G QQ  Angela Bozorgmir, 47*, Greenwich, CT        45:11    9:02
  141   29G R   Joe Watson, 43, Greenwich, CT               45:13    9:03
  142    8G P   Chris Keeler, 22, Old Greenwich, CT         45:15    9:03
  143   30G R   Charles Otton, 41, Old Greenwich, CT        45:16    9:03
   72   10  W30 Jackie Kiefer, 38*, Katonah, NY             45:23    9:04
   73   15G QQ  Michelle Fletcher, 49*, Cos Cob, CT         45:23    9:04
   74   11  W30 Dina Urso, 31*, Stamford, CT                45:23    9:05
   75   16G PP  Carolyn Surgent, 37*, Greenwich, CT         45:25    9:05
  144   17  M50 Jim Murphy, 56, Ridgefield, CT              45:30    9:06
   76    1  W60 Frances Breslauer, 67*, White Plains, NY    45:37    9:07
  145   31G R   Bruce Terry, 49, Greenwich, CT              45:41    9:08
   77   10  W20 Natalie Nigro, 26*, Astoria, NY             45:46    9:09
   78   11  W20 Chrysta Goto, 26*, Stamford, CT             45:46    9:09
  146   32G R   Roderick Boyd, 44, Cos Cob, CT              45:48    9:09
   79   17G PP  Stephanie Woodward, 32*, Old Greenwich, CT  45:50    9:10
   80   16G QQ  Dina Klein-Lunder, 42*, Greenwich, CT       45:51    9:10
   81    2G RR  Rozsa Gaston, 50*, Greenwich, CT            45:56    9:11
  147    4G T   Doug Birdsall, 65, Riverside, CT            45:57    9:11
  148   18  M50 Slavatore Lanzofano, 51, Meriden, CT        45:59    9:12
  149   29  M40 Michael Kellman, 46, Rye Brook, NY          46:14    9:15
  150   33G R   Kenneth Bohacs, 48, Greenwich, CT           46:19    9:16
   82   17G QQ  Dana Adams, 45*, Greenwich, CT              46:20    9:16
   83   12  W40 Dawn Bolling, 44*, Norwalk, CT              46:24    9:17
   84   18G PP  Jennifer Tice, 38*, Greenwich, CT           46:30    9:18
  151   15G Q   Daniel Gustafsson, 31, Cos Cob, CT          46:34    9:19
   85    2  W60 Dorene Gorman, 63*, New York, NY            46:40    9:20
  152   15G S   Amir Bozorgmir, 52, Greenwich, CT           46:42    9:20
   86    3G RR  Cathy Ranieri, 57*, Old Greenwich, CT       46:43    9:20
  153   30  M40 David Belkin, 43, Rye Brook, NY             46:48    9:21
  154   31  M40 Jeffrey Urdang, 41, Stamford, CT            46:50    9:22
  155   19  M50 Ken Dolan, 57, Stamford, CT                 47:00    9:24
  156   12  M30 Akkawit Moore, 30, Danbury, CT              47:15    9:27
  157    5G T   Eliot Riskin, 65, Riverside, CT             47:16    9:27
   87   12  W30 Amy Johnson, 37*, Norwalk, CT               47:22    9:28
  158   34G R   Rusty Warren, 40, Greenwich, CT             47:31    9:30
   88    1G TT  Vera Lane, 70*, Old Greenwich, CT           47:32    9:30
  159   16G S   John Gelb, 53, Greenwich, CT                47:48    9:34
   89   13  W40 Martha Mahoney, 45*, Stamford, CT           47:55    9:35
   90   14  W40 Samantha Knowlton, 42*, Mt. Kisco, NY       47:59    9:36
   91   18G QQ  Jan Allardt, 46*, Greenwich, CT             48:22    9:40
   92    1G SS  Susan Ness, 60*, Greenwich, CT              48:34    9:43
   93   19G QQ  Marilyn White, 44*, Greenwich, CT           48:35    9:43
  160    2  M60 Michael Stolzur, 60, Rye Brook, NY          48:40    9:44
   94   12  W20 Erin Peck, 24*, Stamford, CT                48:41    9:44
   95   20G QQ  Regina Pica, 47*, Greenwich, CT             48:51    9:46
  161   17G S   Steve Pica, 53, Greenwich, CT               48:52    9:46
   96   21G QQ  Nancy Kralovenec, 41*, Cos Cob, CT          48:55    9:47
  259     G     TURKEY                                      48:55    9:47
  162   16G Q   Mike Lombardi, 37, Cos Cob, CT              48:59    9:48
  163   18G S   Mark Sutton, 52, Riverside, CT              49:06    9:49
  164    3  M60 John Timber, 65, Stamford, CT               49:08    9:49
   97   15  W40 Dawn Kane, 42*, Shelton, CT                 49:12    9:50
   98   13  W20 Susan Andrichuk, 26*, New York, NY          49:14    9:51
  165   13  M30 James Hokkanen, 30, Port Chester, NY        49:14    9:51
  166   35G R   Kieran Curley, 47, Cos Cob, CT              49:20    9:52
  167   20  M50 Jeffrey Brooks, 55, Stamford, CT            49:21    9:52
   99   22G QQ  Diane Gordon, 44*, Greenwich, CT            49:23    9:52
  100   13  W30 Pam Kelly, 32*, Stamford, CT                49:24    9:53
  168   21  M50 Alan Willig, 53, Rye Brook, NY              49:24    9:53
  169   19G S   Lars Fursberg, 59, Greenwich, CT            49:26    9:53
  170   22  M50 David Robbins, 59, Oyster Bay, NY           49:26    9:53
  171    6G T   Rudy Funke, 63, Riverside, CT               49:27    9:53
  172   20G S   Ed Dorian, 53, Riverside, CT                49:30    9:54
  173   32  M40 Michael Van Osch, 41, Stamford, CT          49:33    9:55
  101   19G PP  Jennifer Scott, 39*, Greenwich, CT          49:39    9:56
  102    4G RR  Donna Gaudioso-Zeale, 54*, Greenwich, CT    49:44    9:57
  103   16  W40 Rachel Alfandre, 41*, Stamford, CT          49:45    9:57
  174    4  M60 Art Wernicke, 65, Norwalk, CT               49:57    9:59

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

104    3  W60 Lois Leon, 65*, Stamford, CT                50:09   10:02
  175    5  M60 Grove Stoddard, 66, Fairfield, CT           50:14   10:03
  105   20G PP  Meghan Morris, 32*, Greenwich, CT           50:18   10:04
  176   23  M50 Karl Eilers, 55, Danbury, CT                50:21   10:04
  177    3G O   Anth Greenridge-Capprue, 15, Greenwich, CT  50:31   10:06
  106   17  W40 Melanie Champion, 49*, Meriden, CT          50:32   10:06
  178   36G R   Mark Abbott, 43, Greenwich, CT              50:49   10:10
  179   21G S   Tom Block, 58, Riverside, CT                50:56   10:11
  180   14  M30 John Franchini, 39, Pelham, NY              51:19   10:16
  107   23G QQ  Amanda Quinton, 46*, Greenwich, CT          51:36   10:19
  108    2  W50 Christine Tjan, 52*, Purchase, NY           51:38   10:20
  181   22G S   Roger Young, 55, Greenwich, CT              51:39   10:20
  109    3G OO  Liz Kelly, 23*, Old Greenwich, CT           51:45   10:21
  182    9  M20 Kyle Lughran, 24, Darien, CT                51:58   10:24
  110    4G OO  Robin Yusko, 29*, Greenwich, CT             51:59   10:24
  111   14  W30 Laura Snead, 35*, Wilmington, VA            52:10   10:26
  183   24  M50 Bob Muzikowski, 52, Chicago, IL             52:19   10:28
  184    7G T   Ira Bloom, 65, Cos Cob, CT                  52:27   10:29
  185    8G T   Joseph Solari, 63, Greenwich, CT            52:30   10:30
  186   15  M30 Adrian Morgan, 36, Washington, DC           52:39   10:32
  187    9G T   Dennis Doyle, 65, Riverside, CT             52:40   10:32
  112    5G OO  Kristen Kelly, 21*, Old Greenwich, CT       52:50   10:34
  113    6G OO  Kristen Kelly, 21*, Old Greenwich, CT       53:14   10:39
  188   16  M30 Robert Dorfman, 34, Rye, NY                 53:30   10:42
  114   24G QQ  Debrae Needle, 47*, Greenwich, CT           53:34   10:43
  189   23G S   Tom Williams, 53, Greenwich, CT             53:37   10:43
  190   10G T   Tom Hartch, 66, Greenwich, CT               53:41   10:44
  191   17G Q   Carl Smith, 39, Greenwich, CT               53:46   10:45
  192   25  M50 Phil O'Knight, 58, White Plains, NY         53:55   10:47
  115   15  W30 Inbal Megiddo, 31*, Stamford, CT            54:09   10:50

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

193   33  M40 Donald Noble, 40, New York, NY              55:47   11:09
  116    2G SS  Marilyn Birdsall, 65*, Riverside, CT        55:57   11:11
  194    1G U   Robert Chen, 70, Greenwich, CT              56:03   11:12
  117   25G QQ  Janet Lynn Tibberts, 42*, Greenwich, CT     56:03   11:12
  195   26  M50 William Wheeler, 58, Tarrytown, NY          56:05   11:13
  118   26G QQ  Margot Weinsteien, 47*, Greenwich, CT       56:28   11:17
  119   27G QQ  Melissa Salame, 47*, Greenwich, CT          56:35   11:19
  120   28G QQ  Mary Russel, 49*, Greenwich, CT             57:25   11:29
  196   27  M50 Douglas Gardner, 56, Rye, NY                58:36   11:43
  197           #435                                        58:41   11:44
  198    6  M60 Ed Snyder, 61, Wallingford, CT              59:05   11:49

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

199   34  M40 Rafael Aparicio, 46, Darien, CT           1:00:18   12:04
  121    3G MM  Yoshiko Agresta, 12*, Cos Cob, CT         1:00:24   12:05
  122    3G SS  Natalie Schaffer, 65*, Greenwich, CT      1:00:36   12:07
  123    4  W60 Anna Lisiewski, 61*, Stamford, CT         1:00:51   12:10
  200    4G O   Rick Salame, 14, Greenwich, CT            1:01:04   12:13
  326     G     TURKEY                                    1:02:00   12:24
  201   37G R   Jaap Tonckesis, 45, Greenwich, CT         1:02:01   12:24
  124   29G QQ  Tami Berczuk, 46*, Greenwich, CT          1:02:13   12:26
  202   38G R   Michael Berczuk, 48, Greenwich, CT        1:02:13   12:27
  125    5  W60 Dania Greenberg, 67*, Armonk, NY          1:03:22   12:40
  126   18  W40 Hope Stranger, 47*, Stamford, CT          1:04:47   12:57
  127   21G PP  Paula Barber, 36*, Greenwich, CT                 :00
  128    1  W70 Pauline Terry, 71*, Punta Gorda, FL              :00
"*" indicates females
6 finishers among Men 13 - 19
9 finishers among Men 20 - 29
16 finishers among Men 30 - 39
34 finishers among Men 40 - 49
27 finishers among Men 50 - 59
6 finishers among Men 60 - 69
1 finishers among Men 70 - 79
1 finishers among Women 13 - 19
13 finishers among Women 20 - 29
15 finishers among Women 30 - 39
18 finishers among Women 40 - 49
2 finishers among Women 50 - 59
5 finishers among Women 60 - 69
1 finishers among Women 70 & Up
4 finishers among Men 13 - 19 Greenwich
8 finishers among Men 20 - 29 Greenwich
17 finishers among Men 30 - 39 Greenwich
38 finishers among Men 40 - 49 Greenwich
23 finishers among Men 50 - 59 Greenwich
10 finishers among Men 60 - 69 Greenwich
1 finishers among Men 70 - 79 Greenwich
1 finishers among Women 9 - 11 Greenwich
3 finishers among Women 12 - 12 Greenwich
4 finishers among Women 13 - 19 Greenwich
6 finishers among Women 20 - 29 Greenwich
21 finishers among Women 30 - 39 Greenwich
29 finishers among Women 40 - 49 Greenwich
4 finishers among Women 50 - 59 Greenwich
3 finishers among Women 60 - 69 Greenwich
1 finishers among Women 70 & Up Greenwich
202 male finishers
128 female finishers
330 total finishers

AGE GROUP FINISHERS

        CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE
Men 13 - 19
    5    1      Bob Muzikowski, 16, Chicago, IL             30:47    6:09
   44    2      Eric Taub, 19, White Plains, NY             36:45    7:21
   46    3      Kristen Nicolais, 15, Mahopac, NY           36:52    7:22
   91    4      Steve Grune, 14, Darien, CT                 40:48    8:10
   98    5      Kian Gormley, 16, Rye, NY                   41:31    8:18


Men 20 - 29
    2    1      Juan Garcia, 28, New Canaan, CT             28:50    5:46
   10    2      Wesley Spivey, 28, Fairfield, CT            31:48    6:22
   11    3      Shea Shapiro, 25, Fairfield, CT             32:03    6:25
   14    4      Tim Dowling, 26, Scarsdale, NY              33:15    6:39
   27    5G     John Bourne, 23, Old Greenwich, CT          34:54    6:59


Men 30 - 39
    3    1      Jorge Salazar, 32, Sleepy Hollow, NY        28:54    5:47
    6    2      Daniel Gilbert, 38, Armonk, NY              30:49    6:10
   13    3      Geoffrey Huntting, 33, New Canaan, CT       32:37    6:31
   18    4      Joe Carillo, 37, Trumbull, CT               33:36    6:43
   23    5G     Michael Beck, 36, Cos Cob, CT               34:23    6:52


Men 40 - 49
    7    1      Jeffrey Mayer, 47, White Plains, NY         30:52    6:10
    8    2      Rodney Cutler, 41, Mamoroneck, NY           30:57    6:11
    9    3G     Fujii Kiyoshi, 44, Greenwich, CT            31:40    6:20
   12    4G     Scott Fahey, 45, Greenwich, CT              32:24    6:29
   15    5G     Masatoshi Sumioka, 42, Riverside, CT        33:20    6:40


Men 50 - 59
    4    1      Peter Hohmeister, 50, Stamford, CT          30:33    6:06
   16    2G     Toby Nelson, 54, Cos Cob, CT                33:25    6:41
   25    3G     John Krasniewicz, 57, Old Greenwich, CT     34:32    6:54
   26    4      Kenneth Brown, 51, Rye, NY                  34:40    6:56
   28    5      Marty Schaivone, 54, Stratford, CT          34:59    7:00


Men 60 - 69
   34    1      Rob Freyer, 61, New Canaan, CT              35:21    7:04
   38    2G     Ron Rembaum, 62, Old Greenwich, CT          35:58    7:12
   70    3G     David Elliot, 60, Greenwich, CT             39:02    7:48
  113    4G     John Gibbons, 66, Old Greenwich, CT         43:04    8:37
  147    5G     Doug Birdsall, 65, Riverside, CT            45:57    9:11

Men 70 - 79
   57    1      Donald David, 71, Port Chester, NY          37:35    7:31
  194    2G     Robert Chen, 70, Greenwich, CT              56:03   11:12

Women 9 - 11
   21    1G     Natalie Neeld, 10, Greenwich, CT            38:24    7:41

Women 12 - 12
   20    1G     Amanda Weinsteien, 12, Greenwich, CT        38:24    7:41
   22    2G     Hannah Neeld, 12, Greenwich, CT             38:26    7:41
  121    3G     Yoshiko Agresta, 12, Cos Cob, CT          1:00:24   12:05

Women 13 - 19
    4    1G     Heather Conarroe, 19, Greenwich, CT         32:13    6:27
   26    2G     Meghan Duff, 15, Greenwich, CT              39:15    7:51
   28    3G     Paige Terry, 16, Greenwich, CT              39:22    7:52
   43    4G     Casly Quackenbush, 13, Cos Cob, CT          42:02    8:24
   70    5      Molly Simonsen, 16, Rye, NY                 45:08    9:02

Women 20 - 29
    6    1      Rory Schmidt, 23, New York, NY              34:09    6:50
   19    2G     Kate Barkus, 29, Greenwich, CT              38:11    7:38
   34    3      Erin Conroy, 24, Cambridge, MA              39:51    7:58
   38    4G     Courtney Raker, 29, Greenwich, CT           40:16    8:03
   40    5      Ailene Janeczek, 25, Norwalk, CT            40:58    8:12

Women 30 - 39
    2    1G     Shannon Duff, 30, Greenwich, CT             31:05    6:13
    5    2      Kim Chalfin, 37, Nanuet, NY                 33:54    6:47
    8    3      Allie Lawler, 38, Stamford, CT              34:29    6:54
    9    4      Cecilia Pohorille, 39, Rowayton, CT         34:57    6:59
   12    5G     Annette Fiore, 39, Riverside, CT            35:56    7:11

Women 40 - 49
    3    1G     Brooke Garden, 40, Greenwich, CT            32:11    6:26
    7    2G     Ikuko Yabunami, 40, Old Greenwich, CT       34:10    6:50
   10    3      Jenny Feldman, 40, Cheshire, CT             35:06    7:01
   11    4      Darcy Ramsey, 45, Stamford, CT              35:26    7:05
   14    5      Susan Strazza, 40, New York, NY             36:04    7:13

Women 50 - 59
   31    1      Sarah Arnold-Rosetti, 50, Stamford, CT      39:34    7:55
   35    2G     Sally Van-Leeuwen, 50, Cos Cob, CT          40:01    8:00
   81    3G     Rozsa Gaston, 50, Greenwich, CT             45:56    9:11
   86    4G     Cathy Ranieri, 57, Old Greenwich, CT        46:43    9:20
  102    5G     Donna Gaudioso-Zeale, 54, Greenwich, CT     49:44    9:57

Women 60 - 69
   76    1      Frances Breslauer, 67, White Plains, NY     45:37    9:07
   85    2      Dorene Gorman, 63, New York, NY             46:40    9:20
   92    3G     Susan Ness, 60, Greenwich, CT               48:34    9:43
  104    4      Lois Leon, 65, Stamford, CT                 50:09   10:02
  116    5G     Marilyn Birdsall, 65, Riverside, CT         55:57   11:11

Women 70 & Up
   88    1G     Vera Lane, 70, Old Greenwich, CT            47:32    9:30
  128    2      Pauline Terry, 71, Punta Gorda, FL               :00

GREENWICH FINISHERS

Men 13 - 19
  124    1G     Matthew Cassoli, 13, Greenwich, CT          44:03    8:48


Men 20 - 29
   27    1G     John Bourne, 23, Old Greenwich, CT          34:54    6:59


Men 30 - 39
   23    1G     Michael Beck, 36, Cos Cob, CT               34:23    6:52


Men 40 - 49
    9    1G     Fujii Kiyoshi, 44, Greenwich, CT            31:40    6:20


Men 50 - 59
   16    1G     Toby Nelson, 54, Cos Cob, CT                33:25    6:41


Men 60 - 69
   38    1G     Ron Rembaum, 62, Old Greenwich, CT          35:58    7:12


Men 70 - 79
  194    1G     Robert Chen, 70, Greenwich, CT              56:03   11:12


Women 9 - 11
   21    1G     Natalie Neeld, 10, Greenwich, CT            38:24    7:41


Women 12 - 12
   20    1G     Amanda Weinsteien, 12, Greenwich, CT        38:24    7:41


Women 13 - 19
    4    1G     Heather Conarroe, 19, Greenwich, CT         32:13    6:27


Women 20 - 29
   19    1G     Kate Barkus, 29, Greenwich, CT              38:11    7:38


Women 30 - 39
    2    1G     Shannon Duff, 30, Greenwich, CT             31:05    6:13


Women 40 - 49
    3    1G     Brooke Garden, 40, Greenwich, CT            32:11    6:26


Women 50 - 59
   35    1G     Sally Van-Leeuwen, 50, Cos Cob, CT          40:01    8:00


Women 60 - 69
   92    1G     Susan Ness, 60, Greenwich, CT               48:34    9:43


Women 70 & Up
   88    1G     Vera Lane, 70, Old Greenwich, CT            47:32    9:30

Top

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com