HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Connecticut Irish Festival 5K
June 27, 2009 - 5K
North Haven, CT

OVERALL WINNERS

William Sanders, Wethersfield, CT - 15:56
Courtney Dinnan, Hamden, CT - 19:15

nh0627.jpg (50015 bytes) nh0627a.jpg (64612 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
North Haven

Fairgrounds
WEATHER
82 Degrees
Sunny

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    William Sanders         Wethersfield  CT        1   22 ***** M 20-29        15:56    5:08/M             
       2    Ryan McGuire            Orange  CT            102   18     1 M 16-19        16:27    5:18/M             
       3    Michael Rafferty        Plantsville  CT       302   35     1 M 30-39        16:47    5:25/M             
       4    Brendan Atkins          Old Lyme  CT          199   23     1 M 20-29        17:38    5:41/M             
       5    Jeffrey Townsend        Hamden  CT           1573   37     2 M 30-39        17:48    5:45/M             
       6    Gregory Santillo        Nutley  NJ            374   33     3 M 30-39        17:53    5:46/M             
       7    Shawn Keenan            Wallingford  CT       273   31     4 M 30-39        18:00    5:48/M             
       8    Thomas Lupoli           Wallingford  CT       173   15     1 M 13-15        18:17    5:54/M             
       9    Kurt Ogren              Hamden  CT              3   40     1 M 40-49        18:46    6:03/M             
      10    Chris Canning           Northford  CT         135   19     2 M 16-19        18:48    6:04/M             
      11    Jp Harris               North Haven  CT      1556   18     3 M 16-19        18:50    6:05/M             
      12    James Drummond          Wallingford  CT        71   46     2 M 40-49        18:50    6:05/M             
      13    Ryan O'Connell          North Haven  CT       134   36     5 M 30-39        18:54    6:06/M             
      14    Tim Craft               Prospect  CT           60   52     1 M 50-59        19:04    6:09/M             
      15    Jerry Munck             North Haven  CT         7   53     2 M 50-59        19:06    6:10/M             
      16    Matthew Dinnan          Hamden  CT             19   15     2 M 13-15        19:12    6:12/M             
      17    Mario Longo             Cheshire  CT          127   37     6 M 30-39        19:13    6:12/M             
      18    Courtney Dinnan         Hamden  CT             18   18 ***** F 16-19        19:15    6:13/M             
      19    Kevin Markowski         Middletown  CT        163   52     3 M 50-59        19:16    6:13/M             
      20    William Zucconi         Milford  CT            98   35     7 M 30-39        19:23    6:15/M             
      21    Patrick Cavanaugh       Cheshire  CT          393   17     4 M 16-19        19:31    6:18/M             
      22    Mark Edwards            East Haven  CT        190   39     8 M 30-39        19:33    6:18/M             
      23    Timothy Fengler         Wallingford  CT       158   16     5 M 16-19        19:34    6:19/M             
      24    Bryan McNamara          Guilford  CT          354   16     6 M 16-19        19:41    6:21/M             
      25    Matthew Santillo        New Haven  CT         143   34     9 M 30-39        19:50    6:24/M             
      26    Bill Harriman           Portland  CT          296   50     4 M 50-59        19:56    6:26/M             
      27    Pall Hardarson          Reykjavik  ICE        396   43     3 M 40-49        20:13    6:31/M             
      28    Gary Hida               New Milford  CT       323   47     4 M 40-49        20:18    6:33/M             
      29    David Bruzik            Rocky Hill  CT        325   43     5 M 40-49        20:21    6:34/M             
      30    Kelly Flannigan         Middletown  CT        276   18     1 F 16-19        20:33    6:38/M             
      31    Will Dixon              Woodbridge  CT        290   16     7 M 16-19        20:36    6:39/M             
      32    Brendan Regan           Woodbridge  CT         55   14     3 M 13-15        20:43    6:41/M             
      33    Dave Chameides          Oxford  CT              5   50     5 M 50-59        20:44    6:41/M             
      34    Justin Knickerbocker    Wallingford  CT       121   24     2 M 20-29        20:45    6:42/M             
      35    William Brubaker        Cheshire  CT          110   53     6 M 50-59        21:01    6:47/M             
      36    Melissa Reynolds        Wallingford  CT       147   33     1 F 30-39        21:03    6:47/M             
      37    Daniel Palevo           Shelton  CT           179   24     3 M 20-29        21:04    6:48/M             
      38    Paul Baldini            North Haven  CT       168   37    10 M 30-39        21:08    6:49/M             
      39    Dennis Spaulding        East Haven  CT        318   26     4 M 20-29        21:10    6:50/M             
      40    Frankie Brillante       Wallingford  CT       336   17     2 F 16-19        21:14    6:51/M             
      41    Robert Howard           Guilford  CT         1584   38    11 M 30-39        21:18    6:52/M             
      42    Sara Beland             Woodbridge  CT        300   14     1 F 13-15        21:20    6:53/M             
      43    Michael Didato          Waterford  CT         197   47     6 M 40-49        21:40    6:59/M             
      44    David Van Steenbergen   Shalimar  FL          129   13     4 M 13-15        21:40    6:59/M             
      45    Rich Steeves            Guilford  CT            8   59     7 M 50-59        21:41    7:00/M             
      46    Leah Begg               Newtown  CT          1591   40     1 F 40-49        21:45    7:01/M             
      47    Timothy Baker           Wallingford  CT       161   23     5 M 20-29        21:47    7:02/M             
      48    Katie Beland            Woodbridge  CT        271   14     2 F 13-15        21:49    7:02/M             
      49    Raymond Regan           North Haven  CT         6   41     7 M 40-49        21:54    7:04/M             
      50    Ikuko Yabunami          Riverside  CT         308   41     2 F 40-49        21:59    7:05/M             
      51    Ellen Cavanaugh         Cheshire  CT          391   21     1 F 20-29        22:00    7:06/M             
      52    Matt Edwards            East Haven  CT        191   14     5 M 13-15        22:04    7:07/M             
      53    Gilles Tamagnan         New Haven  CT         305   46     8 M 40-49        22:11    7:09/M             
      54    Jesse Morrow            North Haven  CT       146   13     6 M 13-15        22:12    7:10/M             
      55    John Steele             East Haven  CT        304   51     8 M 50-59        22:14    7:10/M             
      56    Michael Parker          MacUngie  PA          103   53     9 M 50-59        22:17    7:11/M             
      57    Ben Mattheis            Cheshire  CT          278   55    10 M 50-59        22:24    7:14/M             
      58    Mickey Bennett          Wallingford  CT       283   46     9 M 40-49        22:26    7:14/M             
      59    Ken Conforto            Essex  CT             359   62     1 M 60-69        22:36    7:17/M             
      60    Tara Miller             Semour  CT            112   38     2 F 30-39        22:41    7:19/M             
      61    Maggie Selzer           Middletown  CT        178   23     2 F 20-29        22:43    7:20/M             
      62    Jules Tamagnan          Woodbridge  CT         54   14     7 M 13-15        22:46    7:21/M             
      63    Thomas McCormick        North Haven  CT       185   58    11 M 50-59        22:46    7:21/M             
      64    Ed Gorecki              Farmington  CT        289   55    12 M 50-59        22:47    7:21/M             
      65    Michael Kang            East Lyme  CT         119   19     8 M 16-19        22:48    7:21/M             
      66    Daniel Haslegrave       West Haven  CT        372   62     2 M 60-69        22:53    7:23/M             
      67    Tom Sheehan             Springfield  PA      1548   40    10 M 40-49        22:53    7:23/M             
      68    Guy Pulino              Moodus  CT              4   64     3 M 60-69        22:56    7:24/M             
      69    Ray Coogan              Hamden  CT            335   43    11 M 40-49        22:58    7:25/M             
      70    Nicki Brooks            East Lyme  CT         120   19     3 F 16-19        23:00    7:25/M             
      71    Erin Begg               Newtown  CT          1592   15     3 F 13-15        23:00    7:25/M             
      72    Jack Cronan             Wallingford  CT        11   62     4 M 60-69        23:02    7:26/M             
      73    Tim O'Connor            Madison  CT           186   43    12 M 40-49        23:13    7:29/M             
      74    Brian Dixon             Woodbridge  CT        291   46    13 M 40-49        23:21    7:32/M             
      75    Bob Allan               Hamden  CT             73   35    12 M 30-39        23:28    7:34/M             
      76    John Biatowas           New Haven  CT          88   27     6 M 20-29        23:32    7:35/M             
      77    Mark Skryzowski         Hamden  CT             76   28     7 M 20-29        23:32    7:35/M             
      78    Keenan Doheny           Madison  CT          1575   15     8 M 13-15        23:38    7:37/M             
      79    Andrew Bob              Stratford  CT          65   16     9 M 16-19        23:39    7:38/M             
      80    Albert Defilippo        East Haven  CT         79   53    13 M 50-59        23:41    7:38/M             
      81    Lou Conforte            Wallingford  CT       324   51    14 M 50-59        23:42    7:39/M             
      82    Peter Ciccone           West Hartford  CT     339   38    13 M 30-39        23:51    7:42/M             
      83    Scott Van Steenbergen   Shalimar  FL          130   45    14 M 40-49        23:57    7:44/M             
      84    Ed Warsawaski           North Haven  CT        53   61     5 M 60-69        23:59    7:44/M             
      85    Bryce Mottram           Meriden  CT           328   13     9 M 13-15        24:00    7:45/M             
      86    Rob Creamer             Ridgefield  CT       1596   45    15 M 40-49        24:07    7:47/M             
      87    Angelo Alea             Guilford  CT          156   38    14 M 30-39        24:19    7:51/M             
      88    Thomas O'Hare           Chester  CT          1568   35    15 M 30-39        24:19    7:51/M             
      89    David Osokov            Hamden  CT            344   19    10 M 16-19        24:20    7:51/M             
      90    William Connolly        North Haven  CT        49   38    16 M 30-39        24:22    7:52/M             
      91    Jacob Harton            Plantsville  CT       281   14    10 M 13-15        24:23    7:52/M             
      92    Joann Demicco           Plainville  CT        282   48     3 F 40-49        24:24    7:52/M             
      93    William Shaw            Wallingford  CT       303   52    15 M 50-59        24:24    7:52/M             
      94    Kris Overstrum          Wallingford  CT       153   47     4 F 40-49        24:25    7:53/M             
      95    Way Hedding             Niantic  CT           267   59    16 M 50-59        24:28    7:54/M             
      96    Brian Doheny            Milford  CT           387   42    16 M 40-49        24:29    7:54/M             
      97    John McGovern           North Haven  CT       365   48    17 M 40-49        24:36    7:56/M             
      98    Andrea Sullivan         North Haven  CT       337   37     3 F 30-39        24:37    7:56/M             
      99    Joe Scelia              Danbury  CT           389   29     8 M 20-29        24:38    7:57/M             
     100    Mike Nader              Meriden  CT           194   54    17 M 50-59        24:40    7:57/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     101    Mike McCleary           North Haven  CT        32   41    18 M 40-49        24:43    7:58/M             
     102    Aidan Shine             Guilford  CT          167   29     9 M 20-29        24:44    7:59/M             
     103    John Sheehan            Wayne  PA            1549   43    19 M 40-49        24:46    7:59/M             
     104    Patrick Lillis          North Haven  CT        84   42    20 M 40-49        24:52    8:01/M             
     105    Brendan Noonan          Meriden  CT           139   31    17 M 30-39        25:02    8:05/M             
     106    Chris Mathien           East Haven  CT        342   31     4 F 30-39        25:04    8:05/M             
     107    John Murphy             West Haven  CT        288   46    21 M 40-49        25:08    8:06/M             
     108    Sarah Vaughan           Hamden  CT            327   54     1 F 50-59        25:08    8:06/M             
     109    Michael Doheny          Hamden  CT            109   43    22 M 40-49        25:10    8:07/M             
     110    Sandra Steigman         Hamden  CT             21   29     3 F 20-29        25:15    8:09/M             
     111    Jeff Bradley            North Haven  CT       172   21    10 M 20-29        25:16    8:09/M             
     112    Justin Stackawitz       Ansonia  CT           141   30    18 M 30-39        25:17    8:09/M             
     113    Joseph Guido I I I      Wallingford  CT        17   10     1 M  2-12        25:22    8:11/M             
     114    John Daly               North Haven  CT       371   16    11 M 16-19        25:23    8:11/M             
     115    Catherine Zaveski       Branford  CT         1553   35     5 F 30-39        25:28    8:13/M             
     116    Lauren Wiggins          Branford  CT          379   30     6 F 30-39        25:31    8:14/M             
     117    Arthur Oefinger         Shelton  CT          1585   63     6 M 60-69        25:32    8:14/M             
     118    Andrea Abba-Peterson    Naugatuck  CT         144   28     4 F 20-29        25:33    8:15/M             
     119    Eric Peterson           Naugatuck  CT         145   30    19 M 30-39        25:33    8:15/M             
     120    Keith Cargan            North Haven  CT       159   33    20 M 30-39        25:35    8:15/M             
     121    Rich Andreozzi          Hamden  CT            346   50    18 M 50-59        25:39    8:16/M             
     122    Jason Carabia           Branford  CT          345   27    11 M 20-29        25:40    8:17/M             
     123    Annalisa Pahauf         New Haven  CT          57   25     5 F 20-29        25:41    8:17/M             
     124    Lisa Lamonaca           North Haven  CT       362   28     6 F 20-29        25:45    8:18/M             
     125    Steve Borer             Milford  CT           351   24    12 M 20-29        25:45    8:18/M             
     126    Ann McCormick           North Haven  CT       184   56     2 F 50-59        25:46    8:19/M             
     127    Renny Hanson            Southington  CT       373   41    23 M 40-49        25:52    8:21/M             
     128    Tricia McGovern         North Haven  CT       107   37     7 F 30-39        25:54    8:21/M             
     129    Scott Stefanik          North Haven  CT       338   38    21 M 30-39        25:56    8:22/M             
     130    Frank Lang              Seymour  CT           331   70     1 M 70-79        25:57    8:22/M             
     131    Jamie Santillo          Valley Cottage  NY    375   37     8 F 30-39        25:57    8:22/M             
     132    Darcy Salemme           North Haven  CT       358   38     9 F 30-39        25:58    8:23/M             
     133    Karin Przygocki         Bristol  CT           307   38    10 F 30-39        26:03    8:24/M             
     134    Dominic Jr Scarano      North Haven  CT       175   47    24 M 40-49        26:05    8:25/M             
     135    Sean Malone             Wallingford  CT       165   41    25 M 40-49        26:07    8:25/M             
     136    Tim Mahoney             Pawling  NY          1572   45    26 M 40-49        26:14    8:28/M             
     137    Michael Bilheimer       East Haven  CT        326   30    22 M 30-39        26:19    8:29/M             
     138    Steven Munson           North Haven  CT       136   26    13 M 20-29        26:20    8:30/M             
     139    Johnny Maier            Meriden  CT           380   22    14 M 20-29        26:21    8:30/M             
     140    Peter Rzasa             Seymour  CT             9   61     7 M 60-69        26:22    8:30/M             
     141    Michele Trionfero       Rocky Hill  CT        138   28     7 F 20-29        26:23    8:31/M             
     142    Frederick Raudat        Killingworth  CT      399   43    27 M 40-49        26:24    8:31/M             
     143    Jack Duffy              Orange  CT            321   50    19 M 50-59        26:25    8:31/M             
     144    Tom Shanahan            Southington  CT       162   62     8 M 60-69        26:26    8:32/M             
     145    John Demarsilis         North Haven  CT        62   45    28 M 40-49        26:28    8:32/M             
     146    Anne Hoyt               Wilton  CT            299   18     4 F 16-19        26:29    8:33/M             
     147    Kim Doheny              North Haven  CT        30   0      1 F  0- 1        26:30    8:33/M             
     148    Hugh Cafferty           Guilford  CT          193   66     9 M 60-69        26:35    8:35/M             
     149    Joseph Steele           New Haven  CT          10   55    20 M 50-59        26:35    8:35/M             
     150    Joseph Guido Jr         Wallingford  CT        16   45    29 M 40-49        26:40    8:36/M             
     151    Lisa Buchta             Branford  CT          294   42     5 F 40-49        26:41    8:36/M             
     152    Stephanie Gunn          Hamden  CT             74   25     8 F 20-29        26:45    8:38/M             
     153    John Prince             Portland  CT          187   38    23 M 30-39        26:48    8:39/M             
     154    Carol Pastore           North Haven  CT       151   61     1 F 60-69        26:54    8:41/M             
     155    Kenney Johnson          Northford  CT          72   48    30 M 40-49        26:56    8:41/M             
     156    Lisa Wnuck              Cheshire  CT          398   46     6 F 40-49        26:57    8:42/M             
     157    Mark Fitton             Lebanon  CT           126   52    21 M 50-59        27:02    8:43/M             
     158    Brenda Woznicki         Southington  CT       164   38    11 F 30-39        27:04    8:44/M             
     159    Paul Macy               Guilford  CT          170   43    31 M 40-49        27:04    8:44/M             
     160    Tim Doheny              North Haven  CT        29   0      1 M  0- 1        27:04    8:44/M             
     161    Carissa McComiskey      Clinton  CT           116   38    12 F 30-39        27:07    8:45/M             
     162    Brendan Canning         Wallingford  CT       301   40    32 M 40-49        27:09    8:45/M             
     163    Jocelyn Savenelli       Hamden  CT            140   28     9 F 20-29        27:17    8:48/M             
     164    Rosie York              North Haven  CT       361   40     7 F 40-49        27:21    8:49/M             
     165    Mike Melkonian          Wallingford  CT       123   20    15 M 20-29        27:25    8:51/M             
     166    Frank Murphy            Northford  CT          59   56    22 M 50-59        27:26    8:51/M             
     167    Deb Blair                                      45   42     8 F 40-49        27:30    8:52/M             
     168    Lea Crown               Meriden  CT            56   32    13 F 30-39        27:32    8:53/M             
     169    Reagan Krane            Westbrook  CT         272   51    23 M 50-59        27:36    8:54/M             
     170    Stephanie Sheehan       New Haven  CT         192   32    14 F 30-39        27:38    8:55/M             
     171    Christopher Williams    Wallingford  CT        66   31    24 M 30-39        27:39    8:55/M             
     172    Molly Begg              Newtown  CT          1594   10     1 F  2-12        27:40    8:55/M             
     173    Ryan Dunn               Meriden  CT           298   32    25 M 30-39        27:41    8:56/M             
     174    Thomas Neville          North Haven  CT        13   43    33 M 40-49        27:42    8:56/M             
     175    Philip Maychek          Ellington  CT         287   20    16 M 20-29        27:55    9:00/M             
     176    Bill Begg               Newtown  CT          1595   45    34 M 40-49        27:57    9:01/M             
     177    Katie Durant            Wallingford  CT        23   28    10 F 20-29        27:59    9:02/M             
     178    Kathleen Rafferty       Middlebury  CT        265   15     4 F 13-15        28:00    9:02/M             
     179    Russell Scovin          Bethany  CT          1567   50    24 M 50-59        28:10    9:05/M             
     180    Monica Marcello         West Haven  CT       1580   37    15 F 30-39        28:12    9:06/M             
     181    Katie Timlin            New Haven  CT         381   25    11 F 20-29        28:13    9:06/M             
     182    Corey Schmidt           Guilford  CT          382   24    12 F 20-29        28:13    9:06/M             
     183    Kim Wright              Hamden  CT             51   28    13 F 20-29        28:13    9:06/M             
     184    William Olsen           Clinton  CT            67   61    10 M 60-69        28:14    9:06/M             
     185    Chris Wilson            Wallingford  CT       360   35    26 M 30-39        28:14    9:06/M             
     186    Joseph Fetcho           Milford  CT            12   63    11 M 60-69        28:17    9:07/M             
     187    Marie Colandrea         Cromwell  CT          310   40     9 F 40-49        28:21    9:09/M             
     188    Susie Kesserling        Guilford  CT         1551   41    10 F 40-49        28:27    9:11/M             
     189    David Gireco            North Haven  CT       376   31    27 M 30-39        28:28    9:11/M             
     190    Dawn Kalmanides         Milford  CT          1582   39    16 F 30-39        28:31    9:12/M             
     191    Monica Donoso-Craft     Prospect  CT           61   43    11 F 40-49        28:36    9:14/M             
     192    Frank Castagna          Cheshire  CT           35   41    35 M 40-49        28:39    9:15/M             
     193    Jennifer Massa          North Haven  CT       279   32    17 F 30-39        28:39    9:15/M             
     194    Margaret Daly           North Haven  CT       368   13     5 F 13-15        28:41    9:15/M             
     195    Becky Beers             West Haven  CT        311   27    14 F 20-29        28:44    9:16/M             
     196    Bruce Grisafe           Salem  CT             266   55    25 M 50-59        28:45    9:16/M             
     197    Stephanie Borer         Astoria  NY           313   26    15 F 20-29        28:48    9:17/M             
     198    Ann Marie Lombardo      North Haven  CT       284   24    16 F 20-29        28:50    9:18/M             
     199    Vanessa Ciaffaglione    Wallingford  CT       160   22    17 F 20-29        28:51    9:18/M             
     200    Daniel Sallen           Waterbury  CT         150   25    17 M 20-29        28:59    9:21/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     201    Sarah Runinski          Wallingford  CT       364   31    18 F 30-39        29:00    9:21/M             
     202    Stephen Borer Sr        Milford  CT           349   57    26 M 50-59        29:03    9:22/M             
     203    Donald Brombacker       Wallingford  CT        34   70     2 M 70-79        29:04    9:23/M             
     204    Kara Bradley            North Haven  CT       171   23    18 F 20-29        29:05    9:23/M             
     205    Emily York              North Haven  CT       340   15     6 F 13-15        29:06    9:23/M             
     206    Heather Paulson         Guilford  FL          132   23    19 F 20-29        29:09    9:24/M             
     207    Billy Begg              Newtown  CT          1593   13    11 M 13-15        29:13    9:25/M             
     208    Carl Fuller             East Haddam  CT       274   66    12 M 60-69        29:15    9:26/M             
     209    Yvonne Benjamin         Cheshire  CT          319   39    19 F 30-39        29:23    9:29/M             
     210    Sean Fogarty            Stamford  CT          309   67    13 M 60-69        29:31    9:31/M             
     211    Kerry O'Connell         Killingworth  CT       28   50     3 F 50-59        29:45    9:36/M             
     212    Douglas Harkins         New Haven  CT        1571   39    28 M 30-39        29:50    9:37/M             
     213    Christine Wilson        Guilford  CT          100   55     4 F 50-59        29:54    9:39/M             
     214    Maureen Doheny          Cheshire  CT          270   23    20 F 20-29        30:05    9:42/M             
     215    Jennifer Figueiroa      Southington  CT       378   40    12 F 40-49        30:15    9:45/M             
     216    Sara Brown              Monroe  CT             27   37    20 F 30-39        30:20    9:47/M             
     217    Liz Connolly            Hamden  CT            118   40    13 F 40-49        30:22    9:48/M             
     218    Jenny Paulson           Guilford  CT          131   25    21 F 20-29        30:23    9:48/M             
     219    Nick Bottone            Bethany  CT           182   13    12 M 13-15        30:26    9:49/M             
     220    Mary O' Connell         Milford  CT           317   58     5 F 50-59        30:27    9:49/M             
     221    Kathleen Lieberman      Hamden  CT            105   44    14 F 40-49        30:30    9:50/M             
     222    John Withers III        Wallingford  CT       306   38    29 M 30-39        30:32    9:51/M             
     223    Jerry Sawyer            Stratford  CT         104   57    27 M 50-59        30:39    9:53/M             
     224    Tom Looby               Brookfield  CT        388   33    30 M 30-39        30:48    9:56/M             
     225    Anne Meaney             New Haven  CT         166   45    15 F 40-49        31:02   10:01/M             
     226    Mary Moriarty           Daytona Beach  FL      78   25    22 F 20-29        31:03   10:01/M             
     227    Tammy Fahey             Wallingford  CT       384   39    21 F 30-39        31:06   10:02/M             
     228    Grace Van Steenbergen   Shalimar  FL          128   18     5 F 16-19        31:07   10:02/M             
     229    Jennie Nowacki          Sandy Hook  CT        133   34    22 F 30-39        31:08   10:03/M             
     230    Lorraine Scarano        North Haven  CT       174   46    16 F 40-49        31:12   10:04/M             
     231    David Piechota          Orange  CT             48   0      2 M  0- 1        31:13   10:04/M             
     232    Nina Levison            Easton  CT            386   15     7 F 13-15        31:14   10:05/M             
     233    Ben Levison             Easton  CT            385   54    28 M 50-59        31:26   10:08/M             
     234    Melanie Champion        Meriden  CT           341   50     6 F 50-59        31:28   10:09/M             
     235    Larissa Ostrinski       North Haven  CT       286   10     2 F  2-12        31:35   10:11/M             
     236    Walter Ostrinski        North Haven  CT       285   51    29 M 50-59        31:36   10:12/M             
     237    Beverly Friello         North Haven  CT       332   46    17 F 40-49        31:37   10:12/M             
     238    Patricia Burns          Norwalk  CT           200   42    18 F 40-49        31:38   10:12/M             
     239    Nicole Lavin            Milford  CT          1581   39    23 F 30-39        31:40   10:13/M             
     240    Danielle Scarano        North Haven  CT       176   15     8 F 13-15        31:51   10:16/M             
     241    Karrie Velms            Plantsville  CT       125   41    19 F 40-49        31:56   10:18/M             
     242    Meghan Witheril         Wallingford  CT      1569   26    23 F 20-29        32:12   10:23/M             
     243    Stephen Testa           Wallingford  CT       169   40    36 M 40-49        32:14   10:24/M             
     244    Karen Duffy             Orange  CT            320   49    20 F 40-49        32:15   10:24/M             
     245    Patty McGovern          North Haven  CT       366   46    21 F 40-49        32:16   10:25/M             
     246    Patrick Simone          Wallingford  CT       383   41    37 M 40-49        32:20   10:26/M             
     247    Jennifer Hapanowicz     Madison  CT           347   38    24 F 30-39        32:22   10:26/M             
     248    Meghan McGuire          Orange  CT            113   20    24 F 20-29        32:26   10:28/M             
     249    Carl Sylvester          Shelton  CT           293   76     3 M 70-79        32:29   10:29/M             
     250    Paula Castagna          Cheshire  CT           36   38    25 F 30-39        32:29   10:29/M             
     251    Katie Koproski          Wallingford  CT      1550   27    25 F 20-29        32:36   10:31/M             
     252    Geri McSherry           Northford  CT         334   48    22 F 40-49        32:36   10:31/M             
     253    Alyssa Arre             Northford  CT         315   16     6 F 16-19        32:36   10:31/M             
     254    Jennifer Nowlon         Bristol  CT           355   41    23 F 40-49        32:43   10:33/M             
     255    Sid Weinberg            North Haven  CT       356   46    38 M 40-49        32:51   10:36/M             
     256    Sharon Wise             North Haven  CT        33   53     7 F 50-59        32:54   10:37/M             
     257    Eileen Davis            Madison  CT           353   50     8 F 50-59        32:58   10:38/M             
     258    William Vasquez         North Haven  CT       329   52    30 M 50-59        33:08   10:41/M             
     259    Heather Oliver          Redding  CT            99   36    26 F 30-39        33:09   10:42/M             
     260    Mark Wolf               Clinton  CT           157   42    39 M 40-49        33:10   10:42/M             
     261    Kevin Dowling           Naugatuck  CT        1547   56    31 M 50-59        33:36   10:50/M             
     262    Julia Mathien           East Haven  CT        343   31    27 F 30-39        33:40   10:52/M             
     263    Karen Barnett           Milford  CT          1579   42    24 F 40-49        33:43   10:53/M             
     264    Rachel Reilly           Hamden  CT           1578   24    26 F 20-29        33:43   10:53/M             
     265    Megan McLoughlin        New Haven  CT        1552   22    27 F 20-29        33:51   10:55/M             
     266    Gina Addario            Milford  CT           142   22    28 F 20-29        33:53   10:56/M             
     267    Shayna Deluca           Northford  CT         295   12     3 F  2-12        34:26   11:06/M             
     268    Caitlin Depalma         Meriden  CT           268   39    28 F 30-39        34:28   11:07/M             
     269    John Peterson           Bridgeport  CT        183   51    32 M 50-59        34:35   11:09/M             
     270    Nina Longway            Branford  CT           44   36    29 F 30-39        34:38   11:10/M             
     271    Drew Depalma            Meriden  CT           269   39    31 M 30-39        34:40   11:11/M             
     272    Colleen McSherry        Milford  CT           333   28    29 F 20-29        34:41   11:11/M             
     273    Hannah Jacob            North Haven  CT        87   32    30 F 30-39        34:47   11:13/M             
     274    Kristin Lynch           North Haven  CT       188   9      4 F  2-12        34:49   11:14/M             
     275    Michele Lynch           North Haven  CT       189   42    25 F 40-49        34:51   11:15/M             
     276    James Cavanaugh         Cheshire  CT          392   61    14 M 60-69        34:55   11:16/M             
     277    Caitlin Eichler         Madison  CT            43   25    30 F 20-29        34:57   11:16/M             
     278    Catherine McMorton      Branford  CT          177   44    26 F 40-49        34:59   11:17/M             
     279    Katie Overstrum         Wallingford  CT       154   11     5 F  2-12        35:00   11:17/M             
     280    Thomas Tambis           Woodbridge  CT       1583   51    33 M 50-59        35:01   11:18/M             
     281    Madeline Friedland      New Canaan  CT        277    9     6 F  2-12        35:01   11:18/M             
     282    Eric Friedland          New Canaan  CT        316   46    40 M 40-49        35:01   11:18/M             
     283    Doug Van Wie            Cheshire  CT           37   50    34 M 50-59        35:05   11:19/M             
     284    Sean Navarro            North Haven  CT       370   9      2 M  2-12        35:11   11:21/M             
     285    Madani Sallen           Waterbury  CT         149   60    15 M 60-69        35:21   11:24/M             
     286    Debbie Trump            Monroe  CT             24   51     9 F 50-59        35:40   11:30/M             
     287    Susan Buzelle           Milford  CT            39   40    27 F 40-49        35:47   11:33/M             
     288    Edward Snyder           Wallingford  CT       363   62    16 M 60-69        35:59   11:36/M             
     289    Kelly Markle            Guilford  CT          312   14     9 F 13-15        36:22   11:44/M             
     290    Allison Doheny          North Haven  CT        46   0      2 F  0- 1        36:23   11:44/M             
     291    Jennifer Klaas          Cheshire  CT           50   40    28 F 40-49        36:27   11:45/M             
     292    Sharon Van Wie          Cheshire  CT           38   47    29 F 40-49        36:28   11:46/M             
     293    Art Drivdahl            Cromwell  CT          275   66    17 M 60-69        36:28   11:46/M             
     294    Kevin Doheny            West Haven  CT         31   51    35 M 50-59        36:31   11:47/M             
     295    Pohive McCarthy         Wallingford  CT        63   52    10 F 50-59        36:50   11:53/M             
     296    Allison Scelia          Danbury  CT           390   29    31 F 20-29        36:51   11:53/M             
     297    Karen Endeus            Milford  CT            41   41    30 F 40-49        36:55   11:55/M             
     298    Barbara Watts           Wallingford  CT       314   40    31 F 40-49        37:10   11:59/M             
     299    Michael Draper          Guilford  CT          115   66    18 M 60-69        37:51   12:13/M             
     300    Alise Melkonian         Wallingford  CT       122   23    32 F 20-29        38:03   12:16/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     301    Dan Mayo                Bethany  CT           181   13    13 M 13-15        38:10   12:19/M             
     302    Steve Mayo              Bethany  CT           180   49    41 M 40-49        38:15   12:20/M             
     303    Noreen Daly             North Haven  CT       369   20    33 F 20-29        38:16   12:21/M             
     304    Keegan Phelps-Franco    Naugatuck  CT         367   26    34 F 20-29        38:26   12:24/M             
     305    Jan McKeown             Prospect  CT          348   62     2 F 60-69        39:06   12:37/M             
     306    Melissa Harkins         Durham  CT           1570   35    31 F 30-39        39:07   12:37/M             
     307    Cecelia Grisafe         Salem  CT             280   50    11 F 50-59        39:14   12:39/M             
     308    Mort Bloomberg          Tempe  AZ              52   72     4 M 70-79        39:20   12:41/M             
     309    Maureen Foster          Wallingford  CT        69   56    12 F 50-59        39:30   12:45/M             
     310    Amy Pantano             East Haven  CT         70    0     3 F  0- 1        39:30   12:45/M             
     311    John Ferraro            Hamden  CT             64   55    36 M 50-59        39:40   12:48/M             
     312    Melissa Mercurio        North Haven  CT       400   30    32 F 30-39        40:17   13:00/M             
     313    Robyn Andersen          Plainville  CT         95   33    33 F 30-39        40:24   13:02/M             
     314    Herman Bershtein        Hamden  CT             83   83     1 M 80-99        40:32   13:05/M             
     315    Frank Punzo             Plantsville  CT      1554   40    42 M 40-49        40:36   13:06/M             
     316    Punzo Cassandra         Plantsville  CT      1555   10     7 F  2-12        40:42   13:08/M             
     317    John Delaney                                 1576   46    32 F 40-49        40:42   13:08/M             
     318    Cynthia Peterson        Middle Haddam  CT     357   76     1 F 70-79        40:43   13:08/M             
     319    Jessica Roberts         Clinton  CT            42   26    35 F 20-29        40:43   13:08/M             
     320    Patricia Johnson        Wallingford  CT        94   74     2 F 70-79        40:45   13:09/M             
     321    Jim McGovern            North Haven  CT       196   44    43 M 40-49        41:59   13:33/M             
     322    Lisa Delvecchio         East Haven  CT        137   29    36 F 20-29        42:21   13:40/M             
     323    Melanie Maynard         Newington  CT         108   32    34 F 30-39        42:50   13:49/M             
     324    Diane Barker            Guilford  CT           20   67     3 F 60-69        42:57   13:51/M             
     325    James O'Brien           Bristol  CT            22   36    32 M 30-39        43:54   14:10/M             
     326    Bonnie Cohen            North Haven  CT        14   40    33 F 40-49        44:01   14:12/M             
     327    Betty Holroyd           Wallingford  CT       152   83     1 F 80-99        45:36   14:43/M             
     328    George Whitney          Brattleboro  VT        90   90     2 M 80-99        46:20   14:57/M             
     329    Diane Shaw              Wallingford  CT        93   45    34 F 40-49        46:43   15:04/M             
     330    Kathleen Nankin         Cheshire  CT           89   59    13 F 50-59        49:50   16:05/M             
     331    Andrea Atkins           Meriden  CT            91   44    35 F 40-49        49:50   16:05/M             
     332    Nancy Norke             Meriden  CT           292   53    14 F 50-59        49:51   16:05/M             
     333    Jennifer McGee          Middletown  CT         40   32    35 F 30-39        50:56   16:26/M             
     334    Beth Allard             Wallingford  CT        92   54    15 F 50-59        53:19   17:12/M             
     335    Kristi Doerr            Wallingford  CT        96   29    37 F 20-29        53:19   17:12/M       

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Courtney Dinnan Hamden CT

18

18

18

19:15

6:13/M

 
Top

Women 12 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Molly Begg Newtown CT

1594

10

172

27:40

8:55/M

2

Larissa Ostrinski North Haven CT

286

10

235

31:35

10:11/M

3

Shayna Deluca Northford CT

295

12

267

34:26

11:06/M

 
Top

Female 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sara Beland Woodbridge CT

300

14

42

21:20

6:53/M

2

Katie Beland Woodbridge CT

271

14

48

21:49

7:02/M

3

Erin Begg Newtown CT

1592

15

71

23:00

7:25/M

 
Top

Female 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kelly Flannigan Middletown CT

276

18

30

20:33

6:38/M

2

Frankie Brillante Wallingford CT

336

17

40

21:14

6:51/M

3

Nicki Brooks East Lyme CT

120

19

70

23:00

7:25/M

 
Top

Women 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ellen Cavanaugh Cheshire CT

391

21

51

22:00

7:06/M

2

Maggie Selzer Middletown CT

178

23

61

22:43

7:20/M

3

Sandra Steigman Hamden CT

21

29

110

25:15

8:09/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Melissa Reynolds Wallingford CT

147

33

36

21:03

6:47/M

2

Tara Miller Semour CT

112

38

60

22:41

7:19/M

3

Andrea Sullivan North Haven CT

337

37

98

24:37

7:56/M

 
Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Leah Begg Newtown CT

1591

40

46

21:45

7:01/M

2

Ikuko Yabunami Riverside CT

308

41

50

21:59

7:05/M

3

Joann Demicco Plainville CT

282

48

92

24:24

7:52/M

 
Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sarah Vaughan Hamden CT

327

54

108

25:08

8:06/M

2

Ann McCormick North Haven CT

184

56

126

25:46

8:19/M

3

Kerry O'Connell Killingworth CT

28

50

211

29:45

9:36/M

 
Top

Women 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Carol Pastore North Haven CT

151

61

154

26:54

8:41/M

2

Jan McKeown Prospect CT

348

62

305

39:06

12:37/M

3

Diane Barker Guilford CT

20

67

324

42:57

13:51/M

 
Top

Women 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Cynthia Peterson Middle Haddam CT

357

76

318

40:43

13:08/M

2

Patricia Johnson Wallingford CT

94

74

320

40:45

13:09/M

 
Top

Women 80 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Betty Holroyd Wallingford CT

152

83

327

45:36

14:43/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

William Sanders Wethersfield CT

1

22

1

15:56

5:08/M

 
Top

Men 12 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joseph Guido I I I Wallingford CT

17

10

113

25:22

8:11/M

2

Sean Navarro North Haven CT

370

9

284

35:11

11:21/M

 
Top

Male 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Thomas Lupoli Wallingford CT

173

15

8

18:17

5:54/M

2

Matthew Dinnan Hamden CT

19

15

16

19:12

6:12/M

3

Brendan Regan Woodbridge CT

55

14

32

20:43

6:41/M

 
Top

Male 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ryan McGuire Orange CT

102

18

2

16:27

5:18/M

2

Chris Canning Northford CT

135

19

10

18:48

6:04/M

3

Jp Harris North Haven CT

1556

18

11

18:50

6:05/M

 
Top

Men 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Brendan Atkins Old Lyme CT

199

23

4

17:38

5:41/M

2

Justin Knickerbocker Wallingford CT

121

24

34

20:45

6:42/M

3

Daniel Palevo Shelton CT

179

24

37

21:04

6:48/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Rafferty Plantsville CT

302

35

3

16:47

5:25/M

2

Jeffrey Townsend Hamden CT

1573

37

5

17:48

5:45/M

3

Gregory Santillo Nutley NJ

374

33

6

17:53

5:46/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kurt Ogren Hamden CT

3

40

9

18:46

6:03/M

2

James Drummond Wallingford CT

71

46

12

18:50

6:05/M

3

Pall Hardarson Reykjavik ICE

396

43

27

20:13

6:31/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tim Craft Prospect CT

60

52

14

19:04

6:09/M

2

Jerry Munck North Haven CT

7

53

15

19:06

6:10/M

3

Kevin Markowski Middletown CT

163

52

19

19:16

6:13/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ken Conforto Essex CT

359

62

59

22:36

7:17/M

2

Daniel Haslegrave West Haven CT

372

62

66

22:53

7:23/M

3

Guy Pulino Moodus CT

4

64

68

22:56

7:24/M

 
Top

Men 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Frank Lang Seymour CT

331

70

130

25:57

8:22/M

2

Donald Brombacker Wallingford CT

34

70

203

29:04

9:23/M

3

Carl Sylvester Shelton CT

293

76

249

32:29

10:29/M

 
Top

Men 80 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Herman Bershtein Hamden CT

83

83

314

40:32

13:05/M

2

George Whitney Brattleboro VT

90

90

328

46:20

14:57/M


2 Mile Walk

Overall Finish List
Note: Not all walkers appear on results as many did not enter chute or did not turn in pull tag.


    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    Mallory Emmons          Hamden  CT            789   24 ***** F  2-99        22:21   12:25/M             
       2    Andrew Gorry            Hamden  CT            788   37 ***** M  2-99        22:23   12:26/M             
       3    Mary Brozak             Ansonia  CT           689   54     1 F  2-99        22:28   12:29/M             
       4    Melinda Hedding         Niantic  CT           750   55     2 F  2-99        23:25   13:01/M             
       5    Sandra Cordova          Wallingford  CT      1597   45     3 F  2-99        23:33   13:05/M             
       6    Jessica Reynolds        Wallingford  CT       698   61     4 F  2-99        23:33   13:05/M             
       7    Aimee Doe-Stephens      Redding  CT           631   34     5 F  2-99        23:43   13:11/M             
       8    Dawn Doe                Redding  CT           633   62     6 F  2-99        23:50   13:14/M             
       9    Maureen Krawec          North Haven  CT       569   39     7 F  2-99        24:45   13:45/M             
      10    James Krawec            North Haven  CT       570   39     1 M  2-99        24:45   13:45/M             
      11    David Dowd              Westbrook  CT         616   57     2 M  2-99        24:47   13:46/M             
      12    Amber Demartino         North Haven  CT       615   57     8 F  2-99        24:52   13:49/M             
      13    Christina Gude          North Haven  CT       611   16     9 F  2-99        24:53   13:49/M             
      14    Marissa Wrightington    North Branford  CT    617   18    10 F  2-99        24:57   13:52/M             
      15    Maureen Paquette        North Haven  CT      1586   52    11 F  2-99        25:45   14:18/M             
      16    Karen Scheiber          Wallingford  CT      1574   51    12 F  2-99        25:59   14:26/M             
      17    Michelle Paquette       North Haven  CT      1587   17    13 F  2-99        25:59   14:26/M             
      18    Nancy Dugan             Clinton  CT           573   54    14 F  2-99        25:59   14:26/M             
      19    Scott McDonald          North Haven  CT       704   45     3 M  2-99        26:30   14:43/M             
      20    Susan McDonald          North Haven  CT       703   42    15 F  2-99        26:32   14:44/M             
      21    Patricia Axtmayer       Wallingford  CT       677   57    16 F  2-99        28:46   15:59/M             
      22    Steve Laporta           Thomaston  CT         627   34     4 M  2-99        29:16   16:16/M             
      23    Dana Laporta            Thomaston  CT         628   34    17 F  2-99        29:18   16:17/M             
      24    Caitlin Axtmayer        Wallingford  CT       695   17    18 F  2-99        29:30   16:23/M             
      25    Sooozie Flannigan       Madison  CT           676   52    19 F  2-99        29:30   16:23/M             
      26    Noelle Frawley          North Haven  CT       718   47    20 F  2-99        31:02   17:14/M             
      27    Gabrielle Connolly      Wallingford  CT       709   39    21 F  2-99        31:34   17:32/M             
      28    Peggy Lambert           Hamden  CT            656   0      1 F  0- 1        31:53   17:43/M             
      29    Barbara Gude            North Haven  CT       609   45    22 F  2-99        31:55   17:44/M             
      30    Michele Deshardins      Stratford  CT         658   0      2 F  0- 1        31:55   17:44/M             
      31    Joann Johnson           Northford  CT          80   44    23 F  2-99        31:58   17:46/M             
      32    Shawn O'Connell         Killingworth  CT      607   59     5 M  2-99        31:59   17:46/M             
      33    Stephen Gude            North Haven  CT       612   20     6 M  2-99        32:00   17:47/M             
      34    Will Worrell            Wallingford  CT       655   21     7 M  2-99        32:01   17:47/M             
      35    Nancy Doheny            Orange  CT            568   75    24 F  2-99        33:22   18:32/M             
      36    Melissa Paulson         Guilford  CT          639   44    25 F  2-99        33:23   18:33/M             
      37    Flo Van Steenbergen     Guilford  FL          640   79    26 F  2-99        33:30   18:37/M             
      38    Peter Doheny Jr         Madison  CT           601   0      1 M  0- 1        33:37   18:41/M             
      39    Moira Malone            Cheshire  CT          678   42    27 F  2-99        34:30   19:10/M             
      40    Robert Osborne          Cheshire  CT          679   41     8 M  2-99        34:30   19:10/M             
      41    Patricia King           Branford  CT          651   62    28 F  2-99        35:15   19:35/M             
      42    Ute Bode                East Haven  CT        590   55    29 F  2-99        35:16   19:36/M             
      43    Nancy Perrelli          Branford  CT          661   0      3 F  0- 1        35:16   19:36/M             
      44    Romaine Trimble         New Haven  CT         669   9      9 M  2-99        35:23   19:39/M             
      45    Anna Salo-Markowski     Middletown  CT        690   44    30 F  2-99        35:26   19:41/M             
      46    Bridget Doheny          Madison  CT           603   0      4 F  0- 1        35:30   19:43/M             
      47    Nora Salo-Markowski                           674    6    31 F  2-99        35:30   19:43/M             
      48    Connor Smith            Wallingford  CT       777   15    10 M  2-99        35:37   19:47/M             
      49    Pat Doheny              West Haven  CT        602   50    32 F  2-99        36:06   20:03/M             
      50    Doreen Gallagher        West Haven  CT       1559   65    33 F  2-99        36:20   20:11/M             
      51    Theresa Sanders         New Haven  CT         666   33    34 F  2-99        36:40   20:22/M             
      52    Susan Jason             West Haven  CT        585   0      5 F  0- 1        36:41   20:23/M             
      53    Monica Csejka           Orange  CT            575   41    35 F  2-99        36:42   20:23/M             
      54    Amera Trimble           New Haven  CT         668   6     36 F  2-99        36:42   20:23/M             
      55    Gerard Bellamy          New Haven  CT         665   38    11 M  2-99        36:45   20:25/M             
      56    Pete Garofalo           Guilford  CT          707   42    12 M  2-99        37:01   20:34/M             
      57    Alfred Bigiere          North Haven  CT       620   42    13 M  2-99        37:02   20:34/M             
      58    Ellen Obler             North Haven  CT       618   72    37 F  2-99        37:11   20:39/M             
      59    Patricia Obier-Bigliere North Haven  CT       621   48    38 F  2-99        37:11   20:39/M             
      60    Karen Obier             North Haven  CT       619   43    39 F  2-99        37:12   20:40/M             
      61    Shene Dostie            Branford  CT          592   9     14 M  2-99        37:13   20:41/M             
      62    Nilda Chelfe            Meriden  CT           614   58    40 F  2-99        37:14   20:41/M             
      63    Jacob Chelfe            Meriden  CT           613   11    15 M  2-99        37:16   20:42/M             
      64    Kathy Doheny            North Haven  CT       716   48    41 F  2-99        37:48   21:00/M             
      65    Carol Doheny            Cheshire  CT          629   49    42 F  2-99        37:48   21:00/M             
      66    Jamie Doheny            Cheshire  CT          757   25    16 M  2-99        38:19   21:17/M             
      67    Tricia Connolly         North Haven  CT       567   38    43 F  2-99        39:29   21:56/M             
      68    Deirdre Lamoureux       Clinton  CT           644   35    44 F  2-99        39:29   21:56/M             
      69    Michael Alea            Guilford  CT          660   5     17 M  2-99        39:47   22:06/M             
      70    Bill Hamlex             Meriden  CT           742   66    18 M  2-99        40:43   22:37/M             
      71    Molly Becker            Wallingford  CT       747   9     45 F  2-99        40:43   22:37/M             
      72    Darcy Smith                                   322   44    46 F  2-99        40:44   22:38/M             
      73    Jeff Johnson            Wallingford  CT       775   43    19 M  2-99        40:44   22:38/M             
      74    Brian Piurkowski        Shelton  CT           638   54    20 M  2-99        40:44   22:38/M             
      75    Cassidy Johnson                               776    8    47 F  2-99        40:44   22:38/M             
      76    Michael Mezerewski      Northford  CT         773   54    21 M  2-99        40:45   22:38/M             
      77    James McKenna           Wallingford  CT       735   44    22 M  2-99        40:46   22:39/M             
      78    Steven Norcross         Rockville  CT         637   54    23 M  2-99        40:46   22:39/M             
      79    Zbyszek Kaluzka         New Britain  CT       395   48    24 M  2-99        40:54   22:43/M             
      80    Mike Waddock            Shelton  CT           740   54    25 M  2-99        40:55   22:44/M             
      81    Laura Hernandez         Meriden  CT           394   33    48 F  2-99        40:55   22:44/M             
      82    Gwen Silloway           Fpo  AE               670   33    49 F  2-99        40:56   22:44/M             
      83    Madeline Wailonis       Wallingford  CT       720   10    50 F  2-99        40:56   22:44/M             
      84    Laura Raftery           Meriden  CT           702   45    51 F  2-99        41:33   23:05/M             
      85    John Degennaro          Beacon Falls  CT      728   41    26 M  2-99        41:33   23:05/M             
      86    Diane Johnson McDonald  Hamden  CT            779   69    52 F  2-99        41:33   23:05/M             
      87    Gina McKay              Wallingford  CT       736   43    53 F  2-99        41:59   23:19/M             
      88    Jacelyn Dombkowski      Clinton  CT           754   32    54 F  2-99        43:02   23:54/M             
      89    Ellen Wright            Milford  CT          1557   66    55 F  2-99        44:01   24:27/M             
      90    Sharon Hennessey-Nichol Goose Creek  SC      1558   62    56 F  2-99        45:34   25:19/M             
      91    Tina Martin             Wallingford  CT       682   33    57 F  2-99        51:47   28:46/M             
      92    Angie Malone            Wallingford  CT       681   35    58 F  2-99        51:48   28:47/M             
      93    Dorothy Leonardi        North Haven  CT       771   64    59 F  2-99        52:10   28:59/M             
      94    Brittany French         Wallingford  CT       738   22    60 F  2-99        54:06   30:03/M             
      95    Ashley Godek            Wallingford  CT       739   23    61 F  2-99        54:06   30:03/M             
      96    June D' Errico          North Haven  CT       796   48    62 F  2-99        56:10   31:12/M             
      97    Heather Reilly          North Haven  CT       797   11    63 F  2-99        56:10   31:12/M             
      98    Katrona Solinini        New Haven  CT         579   44    64 F  2-99        56:20   31:18/M             
      99    Barbara Moynihan        New Haven  CT         580   46    65 F  2-99        56:20   31:18/M             
     100    Beth Sagar              North Haven  CT       574   51    66 F  2-99        56:20   31:18/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     101    Ellen Colasurdo         Stamford  CT          647   65    67 F  2-99        56:52   31:36/M             
     102    Anthony Colasurdo       Stamford  CT         1560   67    27 M  2-99        56:55   31:37/M             
     103    Rose Doheny             Madison  CT          1561   42    68 F  2-99        57:56   32:11/M             
     104    Amy Macy                Guilford  CT          691   46    69 F  2-99        57:57   32:12/M             
     105    Wayne Stearns           Old Saybrook  CT      790   45    28 M  2-99        58:27   32:28/M             
     106    Nancy Crowther          Port Orange  FL       791   70    70 F  2-99        58:27   32:28/M             
     107    Colleen Judson          Norwalk  CT           605   28    71 F  2-99        58:37   32:34/M             
     108    Jennifer Davies         Cheshire  CT          606   33    72 F  2-99        58:37   32:34/M             
     109    Amanda Eisenbeis        Bridgeport  CT        589   23    73 F  2-99        59:47   33:13/M             
     110    Brian Dostie            Branford  CT          595   46    29 M  2-99        59:47   33:13/M             
     111    Amanda Piechota         Milford  CT           645   12    74 F  2-99      1:00:13   33:27/M             

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com