HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Bridgeport Hospital
Homerun
May 30, 2010 - 5K
Bridgeport, CT

OVERALL WINNERS

Lucas Meyer, Ridgefield, CT - 15:11
Rebecca Blanchard, New York, NY - 20:56

bpt0530.jpg (49854 bytes) bpy0530a.jpg (51771 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Ballpark at

Harbor Yard
WEATHER
75 Degrees
Sunny & Breezy

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    Lucas Meyer             Ridgefield  CT          1   26 ***** M 19-29        15:11    4:54/M             
       2    Tim Milenkevich         Ansonia  CT             3   28     1 M 19-29        16:24    5:17/M             
       3    Matt Klein              Trumbull  CT          647   16     1 M 14-18        16:56    5:28/M             
       4    Austin Baldour          Sandy Hook  CT        861   17     2 M 14-18        17:12    5:33/M             
       5    Sean Gavaghan           Monroe  CT            840   23     2 M 19-29        17:14    5:34/M             
       6    Alexander Rich          Trumbull  CT          755   19     3 M 19-29        17:38    5:41/M             
       7    Jeffrey Townsend        Hamden  CT           1033   38     1 M 30-39        17:56    5:47/M             
       8    Wantuil Souza           Bridgeport  CT          4   43     1 M 40-49        17:58    5:48/M             
       9    Alex Ostberg            Darien  CT            725   13     1 M 10-13        18:01    5:49/M             
      10    Wesley Oliveira         Bridgeport  CT        872   43     2 M 40-49        18:36    6:00/M             
      11    Kyle Mata               Milford  CT           836   19     4 M 19-29        18:39    6:01/M             
      12    Randy Chamberland       Shelton  CT           695   49     3 M 40-49        18:41    6:02/M             
      13    James McCaffrey         Trumbull  CT          684   29     5 M 19-29        18:51    6:05/M             
      14    Fernando Rincon         Glastonbury  CT       757   39     2 M 30-39        19:17    6:13/M             
      15    Greg Lynch              Monroe  CT            671   17     3 M 14-18        19:20    6:14/M             
      16    Shea Shapiro            Fairfield  CT         911   26     6 M 19-29        19:26    6:16/M             
      17    Daniel Schumacher       Naugatuck  CT         903   13     2 M 10-13        19:30    6:17/M             
      18    Francisco Garcia        Bridgeport  CT       1023   34     3 M 30-39        19:48    6:23/M             
      19    Gary Du Bois            Milford  CT           923   52     1 M 50-59        19:58    6:26/M             
      20    Michael Ruospo          Stratford  CT         762   45     4 M 40-49        19:59    6:27/M             
      21    Glenn Rich              Trumbull  CT          756   50     2 M 50-59        20:03    6:28/M             
      22    Jordan Zinn             New Haven  CT         906   28     7 M 19-29        20:20    6:34/M             
      23    Sergio Lob              Fairfield  CT         666   50     3 M 50-59        20:22    6:34/M             
      24    Jorge Lopes             Milford  CT           948   27     8 M 19-29        20:27    6:36/M             
      25    Matthew Nelson          Weston  CT            711   35     4 M 30-39        20:31    6:37/M             
      26    Jeff McGregor           Shelton  CT           688   34     5 M 30-39        20:32    6:37/M             
      27    Bruce Goulart           Newtown  CT           852   60     1 M 60-69        20:38    6:39/M             
      28    Ian Parmiter            Fairfield  CT         913   52     4 M 50-59        20:45    6:42/M             
      29    William Seanor          Fairfield  CT         771   44     5 M 40-49        20:51    6:44/M             
      30    Jorge Mendoza           Bridgeport  CT        912   34     6 M 30-39        20:53    6:44/M             
      31    Richard Kurtzman        Norwalk  CT           655   58     5 M 50-59        20:54    6:45/M             
      32    Petter Ostberg          Darien  CT            729   48     6 M 40-49        20:55    6:45/M             
      33    Rebecca Blanchard       New York  NY          526   28 ***** F 19-29        20:56    6:45/M             
      34    Michael Leitch          Stratford  CT         928   45     7 M 40-49        21:02    6:47/M             
      35    Chris Schumacher        Naugatuck  CT         902   44     8 M 40-49        21:07    6:49/M             
      36    Alexzander Pullen       North Haven  CT       748   27     9 M 19-29        21:19    6:53/M             
      37    Christopher Huntley     Fairfield  CT         635   45     9 M 40-49        21:21    6:53/M             
      38    Patty Donohue           Fairfield  CT         582   42     1 F 40-49        21:23    6:54/M             
      39    Matthew Lundy           Monroe  CT            927   27    10 M 19-29        21:25    6:55/M             
      40    Robert McCauley         Monroe  CT            685   48    10 M 40-49        21:26    6:55/M             
      41    Timothy Beach           Prospect  CT          516   49    11 M 40-49        21:27    6:55/M             
      42    Brian Fidler            West Haven  CT        593   39     7 M 30-39        21:30    6:56/M             
      43    Vinicio Lopes           Bridgeport  CT        920   29    11 M 19-29        21:43    7:00/M             
      44    Daniel Navarro          Westport  CT          895   16     4 M 14-18        21:46    7:01/M             
      45    Nick Zannis             Milford  CT           955   12     3 M 10-13        21:47    7:02/M             
      46    Kevin Lloyd             Darien  CT            939   57     6 M 50-59        21:52    7:03/M             
      47    Scott Harrison          Darien  CT            625   56     7 M 50-59        21:55    7:04/M             
      48    Lisa Romanchick         Trumbull  CT          977   45     2 F 40-49        21:57    7:05/M             
      49    Gerald Lynch            Monroe  CT            670   46    12 M 40-49        22:00    7:06/M             
      50    Christopher O'Connor    Norwalk  CT           717   42    13 M 40-49        22:15    7:11/M             
      51    Sherry Duff                                   103   42     3 F 40-49        22:17    7:11/M             
      52    Janis Grant             Milford  CT          1028   54     1 F 50-59        22:19    7:12/M             
      53    Robert Finn             Norwalk  CT           851   29    12 M 19-29        22:22    7:13/M             
      54    Ann Williams            Old Greenwich  CT     824   46     4 F 40-49        22:24    7:14/M             
      55    Emmett Lee              Monroe  CT            660   46    14 M 40-49        22:25    7:14/M             
      56    Amy Callahan            Milford  CT           542   29     1 F 19-29        22:28    7:15/M             
      57    Victor Garcia           Bridgeport  CT        907   32     8 M 30-39        22:30    7:15/M             
      58    Clem Natale             Trumbull  CT          708   24    13 M 19-29        22:30    7:15/M             
      59    Nick Lauretti           Shelton  CT          1000   19    14 M 19-29        22:31    7:16/M             
      60    Lindsey Duggan          Fairfield  CT         586   23     2 F 19-29        22:38    7:18/M             
      61    Adam Pearl              Westport  CT          735   41    15 M 40-49        22:45    7:20/M             
      62    Albert Defilippo        East Haven  CT        565   54     8 M 50-59        22:47    7:21/M             
      63    Scott Krasko            Monroe  CT            653   27    15 M 19-29        22:49    7:22/M             
      64    Bart Bunkoci            Stratford  CT         538   60     2 M 60-69        22:51    7:22/M             
      65    Alberto Martins         Shelton  CT           679   40    16 M 40-49        22:53    7:23/M             
      66    John Paul Marchetti     Stamford  CT          968   30     9 M 30-39        22:55    7:24/M             
      67    Robert Newmark          Bridgeport  CT       1031   36    10 M 30-39        22:56    7:24/M             
      68    Rebecca Ambrose         Monroe  CT            502   37     1 F 30-39        22:57    7:24/M             
      69    Kenneth Sterba          Milford  CT           792   43    17 M 40-49        23:01    7:25/M             
      70    Timothy Leonard         Stamford  CT          663   31    11 M 30-39        23:15    7:30/M             
      71    Ria Baldoz              Stamford  CT          514   13     1 F 10-13        23:20    7:32/M             
      72    Stephen Sylvestro       Fairfield  CT         991   60     3 M 60-69        23:21    7:32/M             
      73    Matt Subrizi            Monroe  CT            885   17     5 M 14-18        23:27    7:34/M             
      74    Kellie Ryan             Trumbull  CT          764   37     2 F 30-39        23:27    7:34/M             
      75    Robert Duggan           Fairfield  CT         587   47    18 M 40-49        23:31    7:35/M             
      76    Michael Vanik           Ashburn  VA           811   40    19 M 40-49        23:34    7:36/M             
      77    Keith Beyer             Durham  NC            524   33    12 M 30-39        23:34    7:36/M             
      78    Joe Lauretti            Shelton  CT           999   15     6 M 14-18        23:35    7:36/M             
      79    Eugene Matejek          Stamford  CT          844   34    13 M 30-39        23:35    7:36/M             
      80    Dan Lynch               Trumbull  CT          839   48    20 M 40-49        23:35    7:36/M             
      81    Michael Bruno           Durham  NC            535   32    14 M 30-39        23:36    7:37/M             
      82    Edward Buckmir          Stratford  CT         536   41    21 M 40-49        23:38    7:37/M             
      83    Blake Carrigan          Shelton  CT           864   9      1 M  1- 9        23:39    7:38/M             
      84    John Duett              Danbury  CT           585   47    22 M 40-49        23:39    7:38/M             
      85    Nico Lob                Fairfield  CT         665   12     4 M 10-13        23:40    7:38/M             
      86    Shane Romanchick        Trumbull  CT          978   13     5 M 10-13        23:41    7:38/M             
      87    Richard Repasky         Eldenburg  MD         891   54     9 M 50-59        23:43    7:39/M             
      88    Jonathan Rook           New York  NY          761   28    16 M 19-29        23:44    7:39/M             
      89    Philip Ambrosino        Bridgeport  CT        503   30    15 M 30-39        23:46    7:40/M             
      90    Danny Green             Pelham  NY            951   37    16 M 30-39        23:47    7:40/M             
      91    Sydney Olshan           Stamford  CT          723   14     1 F 14-18        23:48    7:41/M             
      92    Scott Strazik           Norwalk  CT           952   32    17 M 30-39        23:48    7:41/M             
      93    Dean Morgan             Orange  CT            994   48    23 M 40-49        23:49    7:41/M             
      94    Casey Bennett           Stratford  CT         520   26     3 F 19-29        23:50    7:41/M             
      95    Christopher Regan       Bridgeport  CT        751   27    17 M 19-29        23:51    7:42/M             
      96    Carrington Russell      Bridgeport  CT        838   37    18 M 30-39        23:54    7:43/M             
      97    Matthew Corso           Danbury  CT           554   54    10 M 50-59        23:55    7:43/M             
      98    Matt Hayo               Trumbull  CT          866   24    18 M 19-29        23:57    7:44/M             
      99    Cole Gottlieb           Fairfield  CT         617   13     6 M 10-13        23:59    7:44/M             
     100    Jim Gerweck             Norwalk  CT          1100   55    11 M 50-59        24:03    7:45/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     101    Ryan Carrigan           Shelton  CT           863   41    24 M 40-49        24:04    7:46/M             
     102    Robert Baird            Milford  CT           940   34    19 M 30-39        24:07    7:47/M             
     103    John Cronan             Branford  CT          559   63     4 M 60-69        24:09    7:47/M             
     104    Kathryn Stoker          Norwalk  CT           794   42     5 F 40-49        24:11    7:48/M             
     105    Daniel Conroy           Stratford  CT         552   30    20 M 30-39        24:21    7:51/M             
     106    Anthony Stelmach        Farmingdale  NY       789   35    21 M 30-39        24:24    7:52/M             
     107    Robert Perissi          Simsbury  CT          910   35    22 M 30-39        24:27    7:53/M             
     108    Tim Bucolo              Mount Kisco  NY       924   25    19 M 19-29        24:28    7:54/M             
     109    Peter Kobsa             Wilton  CT            648   45    25 M 40-49        24:28    7:54/M             
     110    Jessica Prusaczyk       Stratford  CT         744   16     2 F 14-18        24:29    7:54/M             
     111    Nicolai Ostberg         Darien  CT            728   13     7 M 10-13        24:32    7:55/M             
     112    Erik Marko              Stratford  CT         676   30    23 M 30-39        24:34    7:55/M             
     113    Carlos Baldoz           Stamford  CT          513   48    26 M 40-49        24:39    7:57/M             
     114    Joe Calderon            Ansonia  CT          1037   15     7 M 14-18        24:41    7:58/M             
     115    Julia Guerrucci         Stratford  CT         620   12     2 F 10-13        24:41    7:58/M             
     116    Charlie Rich            Bridgeport  CT        905   45    27 M 40-49        24:42    7:58/M             
     117    George Harris           Danbury  CT           892   54    12 M 50-59        24:45    7:59/M             
     118    Gislene Santana         Bridgeport  CT        921   31     3 F 30-39        24:49    8:00/M             
     119    Paul Ribnicky           Stratford  CT         754   55    13 M 50-59        24:51    8:01/M             
     120    Owen Stoddard           Old Orchard Beach     793   42    28 M 40-49        24:52    8:01/M             
     121    Mike Consolati          Trumbull  CT          975   34    24 M 30-39        24:55    8:02/M             
     122    Thomas Conforti         Milford  CT           551   51    14 M 50-59        24:57    8:03/M             
     123    Marco De Freitas        Milford  CT           880   48    29 M 40-49        25:00    8:04/M             
     124    Victoria Marsh          Stamford  CT          678   46     6 F 40-49        25:01    8:04/M             
     125    Jennifer Young          Shelton  CT           871   22     4 F 19-29        25:01    8:04/M             
     126    John Paul               Shelton  CT           870   43    30 M 40-49        25:01    8:04/M             
     127    Robert Scott            West Haven  CT        932   30    25 M 30-39        25:02    8:05/M             
     128    Louis Decilio           Stratford  CT         564   41    31 M 40-49        25:03    8:05/M             
     129    Kerry Werner            Trumbull  CT          821   25     5 F 19-29        25:05    8:05/M             
     130    Michael Brokaw          Sandy Hook  CT        856   30    26 M 30-39        25:06    8:06/M             
     131    Cynthia Degirolamo      Sandy Hook  CT        566   43     7 F 40-49        25:08    8:06/M             
     132    John Raino              Bridgeport  CT        750   48    32 M 40-49        25:09    8:07/M             
     133    Alexis Mangan           Trumbull  CT          675   29     6 F 19-29        25:10    8:07/M             
     134    Bob Miles               Bridgeport  CT        697   31    27 M 30-39        25:10    8:07/M             
     135    Michael Pisani          Stratford  CT         740   67     5 M 60-69        25:11    8:07/M             
     136    Joel Magoon             New Haven  CT         900   29    20 M 19-29        25:12    8:08/M             
     137    Michael Dilworth        Easton  CT            579   14     8 M 14-18        25:12    8:08/M             
     138    Kellie Boland           Southbury  CT         528   40     8 F 40-49        25:13    8:08/M             
     139    Logan Jennes            Fairfield  CT         640   11     8 M 10-13        25:16    8:09/M             
     140    Blake Gottlieb          Fairfield  CT         616   10     9 M 10-13        25:17    8:09/M             
     141    Jack Kulig              Bridgeport  CT        654   30    28 M 30-39        25:19    8:10/M             
     142    Carol Pastore           North Haven  CT       733   62     1 F 60-69        25:20    8:10/M             
     143    Natalie Olshan          Stamford  CT          722   11     3 F 10-13        25:21    8:11/M             
     144    Julie La Ferrera        Bridgeport  CT        967   30     4 F 30-39        25:21    8:11/M             
     145    Raymond Allain          Stratford  CT         847   39    29 M 30-39        25:23    8:11/M             
     146    Paul Angelo             Bridgeport  CT        966   36    30 M 30-39        25:25    8:12/M             
     147    Greg Ryan               Milford  CT           915   35    31 M 30-39        25:26    8:12/M             
     148    Carolyn Salsgiver Kobsa Wilton  CT            765   44     9 F 40-49        25:26    8:12/M             
     149    Anne Olshan             Stamford  CT          721   42    10 F 40-49        25:27    8:13/M             
     150    Jordyn Patterson        Westport  CT          734   14     3 F 14-18        25:28    8:13/M             
     151    Kristen Degirolamo      Sandy Hook  CT        567   14     4 F 14-18        25:33    8:15/M             
     152    Richard Haskell         Shelton  CT           887   35    32 M 30-39        25:34    8:15/M             
     153    Mark Lauretti           Shelton  CT          1002   55    15 M 50-59        25:35    8:15/M             
     154    Stephen Jakab           Trumbull  CT          637   43    33 M 40-49        25:35    8:15/M             
     155    Shane Fitzsimons        Easton  CT            596   42    34 M 40-49        25:35    8:15/M             
     156    Linda Epstein           Orange  CT            589   49    11 F 40-49        25:36    8:15/M             
     157    John Sirella            Stratford  CT         781   57    16 M 50-59        25:38    8:16/M             
     158    Andrew Bob              Stratford  CT         527   17     9 M 14-18        25:41    8:17/M             
     159    Meaghan Cavanaugh       Danbury  CT           879   34     5 F 30-39        25:44    8:18/M             
     160    Carolina Lujambio       Wallingford  CT       963   37     6 F 30-39        25:45    8:18/M             
     161    Donna Di Carlo          Fairfield  CT         573   42    12 F 40-49        25:46    8:19/M             
     162    Mike Connelly           Fairfield  CT         868   45    35 M 40-49        25:47    8:19/M             
     163    Maria Rockoff           Easton  CT            926   53     2 F 50-59        25:48    8:19/M             
     164    Timmy Joyce             Bethel  CT            642    9     2 M  1- 9        25:51    8:20/M             
     165    Kristine Cucurello      Orange  CT            931   28     7 F 19-29        25:56    8:22/M             
     166    Meagan Conklin          West Haven  CT        933   29     8 F 19-29        25:57    8:22/M             
     167    Nicholas Bencivengo     Orange  CT            519   12    10 M 10-13        25:58    8:23/M             
     168    Jose Nogueras           East Haven  CT        714   40    36 M 40-49        26:01    8:24/M             
     169    Nicole Otterspoor       Milford  CT           949   29     9 F 19-29        26:01    8:24/M             
     170    Joseph Steele           New Haven  CT         788   56    17 M 50-59        26:07    8:25/M             
     171    Rajan Gandhi            New York  NY          605   29    21 M 19-29        26:12    8:27/M             
     172    Christopher Joyce       Bethel  CT            641   11    11 M 10-13        26:18    8:29/M             
     173    Christian Ostberg       Darien  CT            726   12    12 M 10-13        26:20    8:30/M             
     174    Brian Walker            Monroe  CT            858   57    18 M 50-59        26:23    8:31/M             
     175    Gabrielle O' Reilly     Shelton  CT          1003   21    10 F 19-29        26:25    8:31/M             
     176    Alexa Lauretti          Shelton  CT          1001   20    11 F 19-29        26:25    8:31/M             
     177    Lisa Shinall            Redding Ridge  CT     778   51     3 F 50-59        26:25    8:31/M             
     178    John Bailey             Riverside  CT         848   56    19 M 50-59        26:31    8:33/M             
     179    Pam Wesolowski          Orange  CT            822   43    13 F 40-49        26:35    8:35/M             
     180    James Lee               Shelton  CT           661   48    37 M 40-49        26:37    8:35/M             
     181    Mabel Buttress          Trumbull  CT          972   40    14 F 40-49        26:38    8:35/M             
     182    Matt French             East Haven  CT        984   26    22 M 19-29        26:38    8:35/M             
     183    Timothy Mahoney         Danbury  CT          1005   46    38 M 40-49        26:39    8:36/M             
     184    James Lindwall          Fairfield  CT         664   42    39 M 40-49        26:40    8:36/M             
     185    James Shanahan          Wallingford  CT       997   32    33 M 30-39        26:41    8:36/M             
     186    Paul Deregt             Trumbull  CT          571   58    20 M 50-59        26:41    8:36/M             
     187    Lindsey Koski           Oxford  CT            652   12     4 F 10-13        26:45    8:38/M             
     188    Kevin Koski             Oxford  CT            651   44    40 M 40-49        26:45    8:38/M             
     189    Dennis Martinez         Trumbull  CT          989   38    34 M 30-39        26:48    8:39/M             
     190    Gina Franco             Trumbull  CT          988   39     7 F 30-39        26:48    8:39/M             
     191    Marjorie Klar           Easton  CT            646   55     4 F 50-59        26:49    8:39/M             
     192    Jason Camillo           Milford  CT           544   31    35 M 30-39        26:50    8:39/M             
     193    Michael Nelson          Orange  CT            713   14    10 M 14-18        26:50    8:39/M             
     194    George Geer             Derby  CT             608   57    21 M 50-59        26:51    8:40/M             
     195    Nicholas Bencivengo     Orange  CT            518   44    41 M 40-49        26:52    8:40/M             
     196    Catherine Mc Lean       Milford  CT           980   28    12 F 19-29        26:52    8:40/M             
     197    James Warren            Stratford  CT         814   49    42 M 40-49        26:53    8:40/M             
     198    Gabby Buttress          Trumbull  CT          971   13     5 F 10-13        26:53    8:40/M             
     199    Javier Rosado           Norwalk  CT          1014   23    23 M 19-29        26:57    8:42/M             
     200    Nelson Moreno           Trumbull  CT          875   43    43 M 40-49        26:59    8:42/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     201    John Lawrence           Shelton  CT           659   57    22 M 50-59        27:02    8:43/M             
     202    Stuart Zarich           Fairfield  CT         857   55    23 M 50-59        27:03    8:44/M             
     203    Jill Lee                Monroe  CT            662   46    15 F 40-49        27:04    8:44/M             
     204    John Usdavin            Stratford  CT         853   61     6 M 60-69        27:07    8:45/M             
     205    Bethann Balazsi         Milford  CT           512   31     8 F 30-39        27:16    8:48/M             
     206    Debra Gunn              Fairfield  CT         622   37     9 F 30-39        27:17    8:48/M             
     207    Dave Hager              Norwalk  CT           623   48    44 M 40-49        27:18    8:48/M             
     208    Bill Dragan             Orange  CT            958   43    45 M 40-49        27:22    8:50/M             
     209    Amanda Pinto Regan      Bridgeport  CT        739   25    13 F 19-29        27:26    8:51/M             
     210    Richard Ingram          Trumbull  CT          636   58    24 M 50-59        27:26    8:51/M             
     211    Carrie Friend           Monroe  CT            600   41    16 F 40-49        27:28    8:52/M             
     212    William Mahoney         Orange  CT            673   50    25 M 50-59        27:30    8:52/M             
     213    Justin Oelberg          Newtown  CT           720   11    13 M 10-13        27:35    8:54/M             
     214    Liana Fraenkel          Newtown  CT           598   46    17 F 40-49        27:36    8:54/M             
     215    David Oelberg           Newtown  CT           719   46    46 M 40-49        27:36    8:54/M             
     216    Allison Mc Lean         Milford  CT           983   26    14 F 19-29        27:36    8:54/M             
     217    Ryan Mooney             Milford  CT           849   31    36 M 30-39        27:37    8:55/M             
     218    Patrick Bosse           Fairfield  CT         531   49    47 M 40-49        27:37    8:55/M             
     219    Maddie Daly             Shelton  CT           914   13     6 F 10-13        27:38    8:55/M             
     220    Sarah Kasuba            Milford  CT           935   29    15 F 19-29        27:41    8:56/M             
     221    Jack Doyle              Hamden  CT            873   70     1 M 70-79        27:43    8:56/M             
     222    Colleen Budzinski       Sandy Hook  CT        537   49    18 F 40-49        27:49    8:58/M             
     223    Christopher Murray      West Haven  CT        703   48    48 M 40-49        27:53    9:00/M             
     224    Errol Nelson            Orange  CT            710   40    49 M 40-49        27:58    9:01/M             
     225    Debbie Reynolds         Southport  CT         946   41    19 F 40-49        27:58    9:01/M             
     226    Mary Jo Koeck           Southport  CT         945   44    20 F 40-49        27:59    9:02/M             
     227    Fred Palmieri           Trumbull  CT          731   46    50 M 40-49        28:02    9:03/M             
     228    Michael Dilworth        Easton  CT            578   42    51 M 40-49        28:03    9:03/M             
     229    Michael Zannis          Milford  CT           954    9     3 M  1- 9        28:05    9:04/M             
     230    Kevin Yearsley          Plymouth  CT          862   52    26 M 50-59        28:09    9:05/M             
     231    Brian Estrada           Bridgeport  CT        841   23    24 M 19-29        28:16    9:07/M             
     232    Lee Nastu               Bridgeport  CT        707   29    25 M 19-29        28:17    9:07/M             
     233    Jonathan Gottlieb       Fairfield  CT         618   48    52 M 40-49        28:20    9:08/M             
     234    Jennifer Marko          Stratford  CT         677   29    16 F 19-29        28:24    9:10/M             
     235    Richard Zbrozck         Berlin  CT            919   63     7 M 60-69        28:24    9:10/M             
     236    Robert McCrystal        Fairfield  CT         686   53    27 M 50-59        28:25    9:10/M             
     237    Tricia Sullivan         Fairfield  CT         796   45    21 F 40-49        28:25    9:10/M             
     238    Charles Bellmore        Wallingford  CT       998   29    26 M 19-29        28:26    9:10/M             
     239    Timothy Leahy           Fairfield  CT         837   41    53 M 40-49        28:32    9:12/M             
     240    Lisa Laudo              Fairfield  CT         658   46    22 F 40-49        28:35    9:13/M             
     241    Paulina Kiwak           Seymour  CT           645   26    17 F 19-29        28:37    9:14/M             
     242    Gregory Corvigno        Fairfield  CT         555   32    37 M 30-39        28:37    9:14/M             
     243    Angella Nelson          Orange  CT            709   38    10 F 30-39        28:39    9:15/M             
     244    Dianne Merrigan         Newington  CT        1036   45    23 F 40-49        28:41    9:15/M             
     245    Danny Atway             Westport  CT          507   24    27 M 19-29        28:43    9:16/M             
     246    John Lucas              Trumbull  CT          667   49    54 M 40-49        28:45    9:16/M             
     247    Kathleen Hipona         Orange  CT            630   49    24 F 40-49        28:48    9:17/M             
     248    Francesca Bonavita      Pleasantville  NY     529   37    11 F 30-39        28:49    9:18/M             
     249    Jerry Sawyer            Stratford  CT         768   58    28 M 50-59        28:50    9:18/M             
     250    Sophie Piekielniak      Derby  CT             979   31    12 F 30-39        28:54    9:19/M             
     251    Robert Gambardella      Shelton  CT           888   34    38 M 30-39        28:55    9:20/M             
     252    Stephen Burns           Darien  CT            540   54    29 M 50-59        29:00    9:21/M             
     253    Patrick Mc Cabe         Yorktown Heights  N   964   50    30 M 50-59        29:02    9:22/M             
     254    Tina Jakab              Trumbull  CT          638   45    25 F 40-49        29:03    9:22/M             
     255    Monica Roche            Fairfield  CT         107   71     1 F 70-79        29:03    9:22/M             
     256    Becca Palko             Shelton  CT          1030   14     5 F 14-18        29:04    9:23/M             
     257    William Palko           Shelton  CT          1029   45    55 M 40-49        29:04    9:23/M             
     258    Jennifer Deregt         Trumbull  CT          569   20    18 F 19-29        29:04    9:23/M             
     259    Nicole Tucker           Milford  CT           808   31    13 F 30-39        29:18    9:27/M             
     260    Ronald Jones            Bridgeport  CT       1032   34    39 M 30-39        29:19    9:27/M             
     261    Diana Teixeira          Shelton  CT           800   25    19 F 19-29        29:21    9:28/M             
     262    Richard Fidler          West Haven  CT        594   63     8 M 60-69        29:22    9:28/M             
     263    Gregory Kendall         Trumbull  CT          899   23    28 M 19-29        29:23    9:29/M             
     264    Kelly Angelone          Trumbull  CT          833   16     6 F 14-18        29:24    9:29/M             
     265    Suzanne Guerrucci       Stratford  CT         621   44    26 F 40-49        29:24    9:29/M             
     266    Kenneth Thompson        Stratford  CT         804   31    40 M 30-39        29:24    9:29/M             
     267    Diane Stein             Milford  CT           981   49    27 F 40-49        29:26    9:30/M             
     268    Tricia Anderson         Darien  CT            505   44    28 F 40-49        29:27    9:30/M             
     269    Peter Howard            Monroe  CT            633   51    31 M 50-59        29:28    9:30/M             
     270    Susan Saylor            Stratford  CT         930   56     5 F 50-59        29:31    9:31/M             
     271    Joe Burden              Monroe  CT            881   52    32 M 50-59        29:36    9:33/M             
     272    David Feibusch          Purchase  NY          591   43    56 M 40-49        29:39    9:34/M             
     273    Janine Thomson          White Plains  NY      805   43    29 F 40-49        29:39    9:34/M             
     274    John Dilworth           Easton  CT            576   10    14 M 10-13        29:39    9:34/M             
     275    Mimi Rog                Fairfield  CT         943   47    30 F 40-49        29:45    9:36/M             
     276    Thomas Monks            Trumbull  CT          699   49    57 M 40-49        29:47    9:36/M             
     277    Lisa Farrell            Windsor  CT          1013   28    20 F 19-29        29:49    9:37/M             
     278    Marilyn Benitez         Bridgeport  CT       1007   47    31 F 40-49        29:49    9:37/M             
     279    Cindy Jennes            Fairfield  CT         639   51     6 F 50-59        29:51    9:38/M             
     280    Mary O'Connell          West Haven  CT        716   59     7 F 50-59        29:56    9:39/M             
     281    Dave Rabinove           Shelton  CT           867   53    33 M 50-59        29:58    9:40/M             
     282    Whitney Graham          North Haven  CT       619   22    21 F 19-29        30:00    9:41/M             
     283    William Harold          Fairfield  CT        1010   51    34 M 50-59        30:02    9:41/M             
     284    Ayumi Sumioka           Riverside  CT         937    9     1 F  1- 9        30:02    9:41/M             
     285    Masatoshi Sumioka       Riverside  CT         936   44    58 M 40-49        30:02    9:41/M             
     286    Nichole Arno            Stamford  CT          506   35    14 F 30-39        30:05    9:42/M             
     287    Paul Taft               Hartford  CT          860   52    35 M 50-59        30:06    9:43/M             
     288    Thomas Ostberg          Darien  CT            730    7     4 M  1- 9        30:13    9:45/M             
     289    Lori Prusaczyk          Stratford  CT         745   43    32 F 40-49        30:21    9:47/M             
     290    Jamie Principi          Trumbull  CT          992   31    15 F 30-39        30:22    9:48/M             
     291    Bryanne Mahoney         Brookline  MA         859   23    22 F 19-29        30:24    9:48/M             
     292    Donna Vanik             Ashburn  VA           810   41    33 F 40-49        30:24    9:48/M             
     293    Noe Castro              Bridgeport  CT        545   26    29 M 19-29        30:28    9:50/M             
     294    Nicole Daly             Shelton  CT           563   39    16 F 30-39        30:31    9:51/M             
     295    Michael Farrell         Milford  CT          1015   29    30 M 19-29        30:38    9:53/M             
     296    Mario Martins           Stratford  CT         680   28    31 M 19-29        30:40    9:54/M             
     297    Clarence Cherry         Danbury  CT           894   52    36 M 50-59        30:40    9:54/M             
     298    Deirdre Cannon          Norwalk  CT           904   28    23 F 19-29        30:42    9:54/M             
     299    Deirdre Brown           Trumbull  CT         1004   47    34 F 40-49        30:44    9:55/M             
     300    Michael Malasics        Fairfield  CT         674   45    59 M 40-49        30:47    9:56/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     301    Melissa Held            Fairfield  CT         626   41    35 F 40-49        30:47    9:56/M             
     302    Jennifer Gibson         Wrightsville  PA      610   26    24 F 19-29        30:48    9:56/M             
     303    Roy Cavanaugh           Waterbury  CT         993   53    37 M 50-59        30:51    9:57/M             
     304    Armindo Rodrigues       Bridgeport  CT        925   28    32 M 19-29        30:52    9:57/M             
     305    Samntha Duda            Fairfield  CT         584   29    25 F 19-29        30:53    9:58/M             
     306    Isabelle Stafford       Norwalk  CT           956   13     7 F 10-13        30:53    9:58/M             
     307    Barrett True            Windsor  CT           806   73     2 M 70-79        30:58    9:59/M             
     308    Lawrence Langello       Orange  CT            657   53    38 M 50-59        31:08   10:03/M             
     309    Robert Wellington       Naugatuck  CT         820   51    39 M 50-59        31:08   10:03/M             
     310    Anya Taddeo             Weston  CT            798   29    26 F 19-29        31:12   10:04/M             
     311    Gabriel Rosado          Shelton  CT          1025   29    33 M 19-29        31:13   10:04/M             
     312    Monica Dilworth         Easton  CT            580   16     7 F 14-18        31:14   10:05/M             
     313    Patty Gold              Trumbull  CT          889   43    36 F 40-49        31:27   10:09/M             
     314    Nick Zeleny             Fairfield  CT         830   15    11 M 14-18        31:29   10:09/M             
     315    Donna Cramond           Monroe  CT            832   60     2 F 60-69        31:31   10:10/M             
     316    Courtney Lynch          Monroe  CT            884   18     8 F 14-18        31:35   10:11/M             
     317    Eileen Ostberg          Darien  CT            727   46    37 F 40-49        31:38   10:12/M             
     318    Lindsey Benicewicz      Danbury  CT           944   26    27 F 19-29        31:39   10:13/M             
     319    Amanda Gardner          Greenwich  CT         850   38    17 F 30-39        31:41   10:13/M             
     320    Brendan Donohue         Fairfield  CT         893   36    41 M 30-39        31:47   10:15/M             
     321    Tom Green               Danbury  CT           846   68     9 M 60-69        31:58   10:19/M             
     322    Tom Fatone              Shelton  CT           590   41    60 M 40-49        31:58   10:19/M             
     323    Sean Ganley             Shelton  CT           607   50    40 M 50-59        31:59   10:19/M             
     324    Benjamin Amaral         Bronx  NY             501   13    15 M 10-13        32:00   10:19/M             
     325    Russell Fitter          Los Angeles  CA       595   61    10 M 60-69        32:05   10:21/M             
     326    Douglas McDonald        Newtown  CT           687   45    61 M 40-49        32:13   10:24/M             
     327    Raul Ruiz               Bridgeport  CT        973   27    34 M 19-29        32:19   10:25/M             
     328    Eileen Ganley           Shelton  CT           606   46    38 F 40-49        32:20   10:26/M             
     329    John Da Ponte           Stratford  CT         878   61    11 M 60-69        32:21   10:26/M             
     330    Louis Mellardo          Stratford  CT         693   58    41 M 50-59        32:21   10:26/M             
     331    Renato Magliocco        Fairfield  CT         672   41    62 M 40-49        32:22   10:26/M             
     332    Alexander Metro         New Haven  CT         694   69    12 M 60-69        32:30   10:29/M             
     333    Andre Paula             Danbury  CT           922   32    42 M 30-39        32:32   10:30/M             
     334    Sharon Navarro          Westport  CT          890   46    39 F 40-49        32:34   10:30/M             
     335    David Valk              Bridgeport  CT       1034   26    35 M 19-29        32:35   10:31/M             
     336    Thomas Clifford         Ansonia  CT           549   59    42 M 50-59        32:36   10:31/M             
     337    Daniel Horowitz         Meriden  CT           882   26    36 M 19-29        32:38   10:32/M             
     338    Catherine Carlson       Meriden  CT           883   24    28 F 19-29        32:38   10:32/M             
     339    Mark Convertito         Stratford  CT         929   54    43 M 50-59        32:46   10:34/M             
     340    Sarah Cosford           Cromwell  CT          896   15     9 F 14-18        32:46   10:34/M             
     341    Alexandra Robbins       Cromwell  CT          897   15    10 F 14-18        32:47   10:35/M             
     342    Bob Lages               Bridgeport  CT       1009   39    43 M 30-39        32:51   10:36/M             
     343    Anne Moreno             Trumbull  CT          874   42    40 F 40-49        32:52   10:36/M             
     344    Rose Foley              Stamford  CT          597   47    41 F 40-49        32:52   10:36/M             
     345    Diane Schlinkert        Darien  CT            769   54     8 F 50-59        32:53   10:36/M             
     346    Paul Buttress           Trumbull  CT          969   48    63 M 40-49        32:57   10:38/M             
     347    Jill Garland            Milford  CT           934   34    18 F 30-39        32:57   10:38/M             
     348    Ed Kaine                Stratford  CT         990   39    44 M 30-39        33:22   10:46/M             
     349    Nima Gandhi             New York  NY          604   29    29 F 19-29        33:26   10:47/M             
     350    Patricia Gallegos       Monroe  CT            865   44    42 F 40-49        33:33   10:49/M             
     351    Gini Neglia             Milford  CT           987   34    19 F 30-39        33:39   10:51/M             
     352    Stephanie Dragan        Orange  CT            957   39    20 F 30-39        33:39   10:51/M             
     353    Molly Dragan            Orange  CT            959   11     8 F 10-13        33:39   10:51/M             
     354    Bridjetta Germain       Naugatuck  CT         609   50     9 F 50-59        33:43   10:53/M             
     355    Jennifer Lage           Stratford  CT         938   28    30 F 19-29        33:48   10:54/M             
     356    Laurie Glovaski         Bridgeport  CT        613   28    31 F 19-29        33:49   10:55/M             
     357    Andrea Weinstein        Bronx  NY             817   45    43 F 40-49        33:56   10:57/M             
     358    Mitchell Weinstein      Fairfield  CT         818   39    45 M 30-39        33:56   10:57/M             
     359    Elizabeth Shallenberger Los Angeles  CA       773   55    10 F 50-59        33:57   10:57/M             
     360    John Coleman            Trumbull  CT          550   53    44 M 50-59        33:59   10:58/M             
     361    Cindy Lynch             Monroe  CT            886   45    44 F 40-49        33:59   10:58/M             
     362    Lisa Warren             Stratford  CT         815   48    45 F 40-49        34:06   11:00/M             
     363    Vic Weinstein           Tarrytown  NY         819   72     3 M 70-79        34:11   11:02/M             
     364    Toni Zeleny             Fairfield  CT         831   52    11 F 50-59        34:15   11:03/M             
     365    Casey Hannon            Danbury  CT           947   27    32 F 19-29        34:18   11:04/M             
     366    Liz Stafford            Norwalk  CT           787   44    46 F 40-49        34:23   11:05/M             
     367    Donna Walters           Bridgeport  CT        813   46    47 F 40-49        34:26   11:06/M             
     368    Peter Mauritz           Milford  CT           683   50    45 M 50-59        34:28   11:07/M             
     369    Tina Chan               New Haven  CT         546   37    21 F 30-39        34:36   11:10/M             
     370    Kathy Callaghan         Trumbull  CT          541   35    22 F 30-39        34:39   11:11/M             
     371    Robert Glennon          Bridgeport  CT        612   68    13 M 60-69        34:52   11:15/M             
     372    Laurie Rios             Stratford  CT         758   22    33 F 19-29        34:52   11:15/M             
     373    Jennifer Savino         Monroe  CT            767   38    23 F 30-39        34:58   11:17/M             
     374    Gary Dewolf             Fairfield  CT         572   54    46 M 50-59        35:00   11:17/M             
     375    Jeff Beekman            Bethel  CT            517   57    47 M 50-59        35:07   11:20/M             
     376    Alana D'Ammassa         Shelton  CT           561   28    34 F 19-29        35:31   11:27/M             
     377    Liam Mason              Southport  CT         961   14    12 M 14-18        35:40   11:30/M             
     378    Pamela Singh            Stratford  CT         779   40    48 F 40-49        35:41   11:31/M             
     379    Michelle Consolati      Trumbull  CT          976   34    24 F 30-39        35:44   11:32/M             
     380    Kelly Kopatch           Stratford  CT         650   35    25 F 30-39        35:46   11:32/M             
     381    Jennifer Sirella        Stratford  CT         780   55    12 F 50-59        35:49   11:33/M             
     382    Mary Blackwell          Milford  CT           525   11     9 F 10-13        35:51   11:34/M             
     383    Lee Piccirillo          Stratford  CT         737   55    13 F 50-59        36:01   11:37/M             
     384    John Hamilton           Milford  CT           624   50    48 M 50-59        36:03   11:38/M             
     385    Chuck Berke             Fairfield  CT         522   52    49 M 50-59        36:03   11:38/M             
     386    Kevin Mason             Southport  CT         960   11    16 M 10-13        36:12   11:41/M             
     387    Kevin Mason             Norwalk  CT           962   44    64 M 40-49        36:12   11:41/M             
     388    Amy Libby               Stamford  CT          986   30    26 F 30-39        36:13   11:41/M             
     389    Lauren Gross            Hamden  CT           1022   36    27 F 30-39        36:18   11:43/M             
     390    Carlos Castro           Hamden  CT           1016   30    46 M 30-39        36:19   11:43/M             
     391    Corinne Castro          Hamden  CT           1017   30    28 F 30-39        36:20   11:43/M             
     392    Becky Morgan            Orange  CT            996   14    11 F 14-18        36:30   11:46/M             
     393    Courtney Brennan        Orange  CT            995   14    12 F 14-18        36:30   11:46/M             
     394    Christy Thomas          Norwalk  CT           803   45    49 F 40-49        36:34   11:48/M             
     395    Laurence Nordvall       Trumbull  CT          715   73     4 M 70-79        36:38   11:49/M             
     396    Evan Nair               Trumbull  CT          706   14    13 M 14-18        36:51   11:53/M             
     397    Ethan Nair              Trumbull  CT          705   11    17 M 10-13        36:52   11:54/M             
     398    Edward Snyder           Wallingford  CT       909   63    14 M 60-69        36:58   11:55/M             
     399    Krista Emerson          Newtown  CT           588   48    50 F 40-49        37:02   11:57/M             
     400    Katie Stepsis           Fairfield  CT         791   13    10 F 10-13        37:20   12:03/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     401    Pamela Robbins          Cromwell  CT          898   56    14 F 50-59        37:23   12:04/M             
     402    Debra Michalik          Longmeadow  MA        696   57    15 F 50-59        37:56   12:14/M             
     403    Brian Barton            Bridgeport  CT        834   23    37 M 19-29        38:15   12:20/M             
     404    Marti Cowan             Fairfield  CT         556   54    16 F 50-59        39:41   12:48/M             
     405    Kelly Moran             Trumbull  CT          700   41    51 F 40-49        39:52   12:52/M             
     406    David Schmidt           Fairfield  CT         770   57    50 M 50-59        39:56   12:53/M             
     407    Denise Tefft            Old Greenwich  CT     953   44    52 F 40-49        40:05   12:56/M             
     408    Debra Kranzlin          New Canaan  CT        982   11    11 F 10-13        40:07   12:56/M             
     409    Bruno Sequera           Milford  CT           772    7     5 M  1- 9        40:24   13:02/M             
     410    Maigen Thomas           New Haven  CT         901   28    35 F 19-29        40:31   13:04/M             
     411    William Prendergast     Stamford  CT          743    7     6 M  1- 9        40:58   13:13/M             
     412    Sherri Prendergast      Stamford  CT          742   40    53 F 40-49        40:58   13:13/M             
     413    Jacqui Vanchot          Milford  CT           918   9      2 F  1- 9        41:30   13:23/M             
     414    Ellen Vanchot           Milford  CT           917   44    54 F 40-49        41:30   13:23/M             
     415    Aidan Stepsis           Fairfield  CT         790    9     7 M  1- 9        41:33   13:24/M             
     416    Mike Horton             Bridgeport  CT       1027   36    47 M 30-39        41:34   13:25/M             
     417    Darlene Sweet           Fairfield  CT         797   40    55 F 40-49        41:43   13:27/M             
     418    Megan Callahan          Clinton  CT           543   37    29 F 30-39        41:43   13:27/M             
     419    Joshua Francis          Bridgeport  CT       1035   17    14 M 14-18        41:54   13:31/M             
     420    Ed Perkowski            Stratford  CT         869   55    51 M 50-59        42:25   13:41/M             
     421    Joann Frillici          Trumbull  CT          601   66     3 F 60-69        42:34   13:44/M             
     422    Lucille Pinto           Trumbull  CT          738   70     2 F 70-79        42:35   13:44/M             
     423    Sarah Spelman           Springfield  MA       786   28    36 F 19-29        42:46   13:48/M             
     424    Kim Kenyon              Blasdell  NY          644   37    30 F 30-39        42:46   13:48/M             
     425    Christine Spelman       Springfield  MA       785   33    31 F 30-39        42:46   13:48/M             
     426    Bevin Weeks             Fairfield  CT         816   38    32 F 30-39        42:54   13:50/M             
     427    Ella Cowan Dewolf       Fairfield  CT         557   12    12 F 10-13        42:59   13:52/M             
     428    Barbara Green           Danbury  CT           845   66     4 F 60-69        43:33   14:03/M             
     429    Jeanette Trujillo       Norwalk  CT           807   48    56 F 40-49        43:42   14:06/M             
     430    Julia Sheehan           Monroe  CT            777   10    13 F 10-13        43:53   14:09/M             
     431    Jeffrey Sheehan         Monroe  CT            776   51    52 M 50-59        44:22   14:19/M             
     432    Margaret Horton         Bridgeport  CT       1026   36    33 F 30-39        44:35   14:23/M             
     433    Nabil Atweh             Westport  CT          509   59    53 M 50-59        44:35   14:23/M             
     434    Morgan Parker           Chicago  IL           916   9      3 F  1- 9        44:37   14:24/M             
     435    Hannah Hipona           Orange  CT            629    9     4 F  1- 9        44:37   14:24/M             
     436    Karina Arredondo        Waterbury  CT         835   45    57 F 40-49        44:44   14:26/M             
     437    Nicole Rogucki          Derby  CT             759   31    34 F 30-39        44:56   14:30/M             
     438    Yildizalp Naci          Stratford  CT         704   86     1 M 80-99        45:31   14:41/M             
     439    Eliza Benitez           Bridgeport  CT       1008   20    37 F 19-29        45:31   14:41/M             
     440    Herman Bershtein        Hamden  CT            523   84     2 M 80-99        45:33   14:42/M             
     441    Laura Tallberg          Stratford  CT         799   46    58 F 40-49        46:07   14:53/M             
     442    Jennifer Pinto          Oakhurst  NJ          877   37    35 F 30-39        46:12   14:54/M             
     443    Nyree Pinto             Milford  CT           876   39    36 F 30-39        46:14   14:55/M             
     444    Maria Goncalves         Bridgeport  CT        614   39    37 F 30-39        46:19   14:56/M             
     445    Rita Estrada            Bridgeport  CT        842   48    59 F 40-49        46:50   15:06/M             
     446    Tamara Dorsey           Bridgeport  CT        583   25    38 F 19-29        47:01   15:10/M             
     447    Donna Burns             Lynbrook  NY          539   52    17 F 50-59        47:07   15:12/M             
     448    Ann Onton               Woodbridge  CT        724   66     5 F 60-69        47:09   15:13/M             
     449    Lucy Terentiuk          Milford  CT           801   51    18 F 50-59        47:13   15:14/M             
     450    Steve Kranzlin          New Canaan  CT        985   50    54 M 50-59        48:09   15:32/M             
     451    Barry Prendergast       Stamford  CT          741   41    65 M 40-49        48:24   15:37/M             
     452    Erica Pettit            Rockville Centre  N  1024   32    38 F 30-39        48:26   15:37/M             
     453    Betty D'Ammassa         Shelton  CT           562   62     6 F 60-69        48:34   15:40/M             
     454    David McIntosh          Bridgeport  CT        690   43    66 M 40-49        48:49   15:45/M             
     455    Judith Brown            Fairfield  CT         533    0     1 F  0- 0        49:04   15:50/M             
     456    Anne Wright             Trumbull  CT          827    0     2 F  0- 0        49:05   15:50/M             
     457    Nancy Deregt            Trumbull  CT          570   55    19 F 50-59        49:37   16:00/M             
     458    Deirdre Coyne           Milford  CT           558   43    60 F 40-49        49:38   16:01/M             
     459    Vikki Winks             Milford  CT           826   38    39 F 30-39        49:38   16:01/M             
     460    Ilene Feldman           Fairfield  CT         592   47    61 F 40-49        49:43   16:02/M             
     461    Caroline Wright         Trumbull  CT          828   20    39 F 19-29        49:43   16:02/M             
     462    Junine Atway            Westport  CT          508   18    13 F 14-18        49:56   16:06/M             
     463    Jane Dilworth           Easton  CT            575    6     5 F  1- 9        50:15   16:13/M             
     464    Regina Madwed           Fairfield  CT        1018   58    20 F 50-59        50:41   16:21/M             
     465    Hilary Wright           Trumbull  CT          829   20    40 F 19-29        50:42   16:21/M             
     466    Danielle McIntosh       Bridgeport  CT        689   12    14 F 10-13        50:47   16:23/M             
     467    Micaela Nelson          Orange  CT            712   12    15 F 10-13        50:47   16:23/M             
     468    Mary Dilworth           Easton  CT            577    6     6 F  1- 9        50:49   16:24/M             
     469    Steve Jakab             Shelton  CT           843   69    15 M 60-69        50:55   16:25/M             
     470    Matt Jakab              Trumbull  CT         1011   11    18 M 10-13        50:56   16:26/M             
     471    Patrick Grasso          Trumbull  CT         1012   12    19 M 10-13        50:56   16:26/M             
     472    Helen Dilworth          Easton  CT            574   43    62 F 40-49        50:59   16:27/M             
     473    Sharon Pettway-Stewart  Bridgeport  CT        736   37    40 F 30-39        51:26   16:35/M             
     474    Ursula Atweh            Westport  CT          510   54    21 F 50-59        51:55   16:45/M             
     475    Rachel Pugh             Westport  CT          747   54    22 F 50-59        51:57   16:45/M             
     476    Abigail Chudwick        Ansonia  CT           547   13    16 F 10-13        51:57   16:45/M             
     477    Victoria Gibson         Blairsville  PA       611   53    23 F 50-59        51:58   16:46/M             
     478    Susan Chudwick          Ansonia  CT           548   51    24 F 50-59        51:58   16:46/M             
     479    Tauni Miller            Stratford  CT         698   56    25 F 50-59        53:58   17:25/M             
     480    Patricia Gallagher      Stratford  CT         603   46    63 F 40-49        53:58   17:25/M             
     481    Suzanne Kolker          Trumbull  CT          649   56    26 F 50-59        55:29   17:54/M             
     482    Wendy Martinenas        Fairfield  CT        1019   50    27 F 50-59        56:23   18:11/M             
     483    Judith Demarest         Bridgeport  CT        568   67     7 F 60-69        56:24   18:12/M             
     484    Janet O'Neill           Bridgeport  CT        718   57    28 F 50-59        56:48   18:19/M             
     485    Carole Lundquist        Fairfield  CT         668   57    29 F 50-59        56:48   18:19/M             
     486    Pamela Nelson           Bridgeport  CT        908   42    64 F 40-49      1:00:14   19:26/M             
     487    Deborah Bandanza        Trumbull  CT          515   53    30 F 50-59      1:00:15   19:26/M             
     488    Joan Anderson           Ansonia  CT           504   50    31 F 50-59      1:00:16   19:26/M             
     489    Gretchen Radecki        Naugatuck  CT         749   31    41 F 30-39      1:01:40   19:54/M             
     490    Carrie Virgulto         Higganum  CT          812   35    42 F 30-39      1:01:40   19:54/M             
     491    Edwin Cornwell          Bridgeport  CT        553   74     5 M 70-79      1:06:54   21:35/M             

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

 

Men: 0- 0 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 0- 0 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rebecca Blanchard New York NY

526

28

33

20:56

6:45/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Lucas Meyer Ridgefield CT

1

26

1

15:11

4:54/M

 
Top

Women 9 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ayumi Sumioka Riverside CT

937

9

284

30:02

9:41/M

2

Jacqui Vanchot Milford CT

918

9

413

41:30

13:23/M

3

Morgan Parker Chicago IL

916

9

434

44:37

14:24/M

 
Top

Men 9 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Blake Carrigan Shelton CT

864

9

83

23:39

7:38/M

2

Timmy Joyce Bethel CT

642

9

164

25:51

8:20/M

3

Michael Zannis Milford CT

954

9

229

28:05

9:04/M

 
Top

Female 10 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ria Baldoz Stamford CT

514

13

71

23:20

7:32/M

2

Julia Guerrucci Stratford CT

620

12

115

24:41

7:58/M

3

Natalie Olshan Stamford CT

722

11

143

25:21

8:11/M

 
Top

Male 10 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Alex Ostberg Darien CT

725

13

9

18:01

5:49/M

2

Daniel Schumacher Naugatuck CT

903

13

17

19:30

6:17/M

3

Nick Zannis Milford CT

955

12

45

21:47

7:02/M

 
Top

Women 14 to 18

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sydney Olshan Stamford CT

723

14

91

23:48

7:41/M

2

Jessica Prusaczyk Stratford CT

744

16

110

24:29

7:54/M

3

Jordyn Patterson Westport CT

734

14

150

25:28

8:13/M

 
Top

Men 14 to 18

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Matt Klein Trumbull CT

647

16

3

16:56

5:28/M

2

Austin Baldour Sandy Hook CT

861

17

4

17:12

5:33/M

3

Greg Lynch Monroe CT

671

17

15

19:20

6:14/M

 
Top

Women 19 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Amy Callahan Milford CT

542

29

56

22:28

7:15/M

2

Lindsey Duggan Fairfield CT

586

23

60

22:38

7:18/M

3

Casey Bennett Stratford CT

520

26

94

23:50

7:41/M

 
Top

Men 19 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tim Milenkevich Ansonia CT

3

28

2

16:24

5:17/M

2

Sean Gavaghan Monroe CT

840

23

5

17:14

5:34/M

3

Alexander Rich Trumbull CT

755

19

6

17:38

5:41/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rebecca Ambrose Monroe CT

502

37

68

22:57

7:24/M

2

Kellie Ryan Trumbull CT

764

37

74

23:27

7:34/M

3

Gislene Santana Bridgeport CT

921

31

118

24:49

8:00/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jeffrey Townsend Hamden CT

1033

38

7

17:56

5:47/M

2

Fernando Rincon Glastonbury CT

757

39

14

19:17

6:13/M

3

Francisco Garcia Bridgeport CT

1023

34

18

19:48

6:23/M

 
Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Patty Donohue Fairfield CT

582

42

38

21:23

6:54/M

2

Lisa Romanchick Trumbull CT

977

45

48

21:57

7:05/M

3

Sherry Duff  

103

42

51

22:17

7:11/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Wantuil Souza Bridgeport CT

4

43

8

17:58

5:48/M

2

Wesley Oliveira Bridgeport CT

872

43

10

18:36

6:00/M

3

Randy Chamberland Shelton CT

695

49

12

18:41

6:02/M

 
Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Janis Grant Milford CT

1028

54

52

22:19

7:12/M

2

Maria Rockoff Easton CT

926

53

163

25:48

8:19/M

3

Lisa Shinall Redding Ridge CT

778

51

177

26:25

8:31/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Gary Du Bois Milford CT

923

52

19

19:58

6:26/M

2

Glenn Rich Trumbull CT

756

50

21

20:03

6:28/M

3

Sergio Lob Fairfield CT

666

50

23

20:22

6:34/M

 
Top

Women 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Carol Pastore North Haven CT

733

62

142

25:20

8:10/M

2

Donna Cramond Monroe CT

832

60

315

31:31

10:10/M

3

Joann Frillici Trumbull CT

601

66

421

42:34

13:44/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bruce Goulart Newtown CT

852

60

27

20:38

6:39/M

2

Bart Bunkoci Stratford CT

538

60

64

22:51

7:22/M

3

Stephen Sylvestro Fairfield CT

991

60

72

23:21

7:32/M

 
Top

Women 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

107

71

255

29:03

9:22/M

2

Lucille Pinto Trumbull CT

738

70

422

42:35

13:44/M

 
Top

Men 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jack Doyle Hamden CT

873

70

221

27:43

8:56/M

2

Barrett True Windsor CT

806

73

307

30:58

9:59/M

3

Vic Weinstein Tarrytown NY

819

72

363

34:11

11:02/M

 
Top

Men 80 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Yildizalp Naci Stratford CT

704

86

438

45:31

14:41/M

2

Herman Bershtein Hamden CT

523

84

440

45:33

14:42/M



BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com