HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

April Fool's Race For DARE
April 3, 2010 - 5K
Easton, CT

OVERALL WINNERS

Tim Milenkevich, Ansonia, CT - 16:42
Rebecca Blanchard, New York, NY - 21:03

east0403.jpg (36073 bytes) east0403a.jpg (43567 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Staples

Elementary
WEATHER
55 Degrees
Sunny

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    Tim Milenkevich         Ansonia  CT           304   28 ***** M 21-29        16:42    5:23/M             
       2    Matthew Kaestli         Westport  CT          260   18     1 M 13-20        17:42    5:43/M             
       3    Wantuil Souza           Bridgeport  CT        338   43     1 M 40-49        18:07    5:51/M             
       4    Joel Bender             Bedford  NY           319   40     2 M 40-49        18:21    5:55/M             
       5    Nat Otterson            Norwalk  CT           212   31     1 M 30-39        18:57    6:07/M             
       6    Dan Manuzzi             Monroe  CT            336   19     2 M 13-20        19:04    6:09/M             
       7    Wesley Oliveira         Bridgeport  CT        430   42     3 M 40-49        19:22    6:15/M             
       8    Scott Herman            Easton  CT            296   41     4 M 40-49        19:44    6:22/M             
       9    Daniel Schumacher       Naugatuck  CT         345   12     1 M  2-12        19:51    6:24/M             
      10    Jeffrey Hepp            Naugatuck  CT         334   21     1 M 21-29        19:54    6:25/M             
      11    Steven Anderson         Vernon  CT            312   23     2 M 21-29        19:55    6:25/M             
      12    Scott Hugo              Easton  CT            101   38     2 M 30-39        20:20    6:34/M             
      13    Bill Hunter             Fairfield  CT         351   48     5 M 40-49        20:37    6:39/M             
      14    Ivan Donaher            Newtown  CT           327   12     2 M  2-12        20:37    6:39/M             
      15    Jeffrey McGregor        Shelton  CT           162   34     3 M 30-39        20:44    6:41/M             
      16    Marc Ferland            Weston  CT            404   35     4 M 30-39        20:48    6:43/M             
      17    Richard Kurtzman        Norwalk  CT           131   58     1 M 50-59        20:48    6:43/M             
      18    Paul Skrtich            Easton  CT            394   42     6 M 40-49        20:50    6:43/M             
      19    Sean Kennedy            Newtown  CT           247   32     5 M 30-39        20:51    6:44/M             
      20    Daniel Vaillette        Stamford  CT          194   24     3 M 21-29        20:53    6:44/M             
      21    Matt Lundy              Monroe  CT            403   27     4 M 21-29        20:54    6:45/M             
      22    Paul Moriber            Easton  CT            318   54     2 M 50-59        21:01    6:47/M             
      23    Rebecca Blanchard       New York  NY          155   28 ***** F 21-29        21:03    6:47/M             
      24    Tim Di Scipio           Easton  CT            420   47     7 M 40-49        21:04    6:48/M             
      25    Axel Efinger            Easton  CT             87   11     3 M  2-12        21:10    6:50/M             
      26    Kristin Mazzeo          Easton  CT            134   26     1 F 21-29        21:12    6:50/M             
      27    Rob Mazzeo              Fairfield  CT         119   33     6 M 30-39        21:16    6:52/M             
      28    Peter Wack              Unionville  CT        133   43     8 M 40-49        21:18    6:52/M             
      29    William Seanor          Fairfield  CT         110   44     9 M 40-49        21:23    6:54/M             
      30    Colin Shukie            Newtown  CT           169   21     5 M 21-29        21:36    6:58/M             
      31    Tom Fatone              Shelton  CT           142   41    10 M 40-49        21:51    7:03/M             
      32    Scott Maxwell           Newtown  CT           254   28     6 M 21-29        21:54    7:04/M             
      33    Giuliano Pagani         La Paloma  CT         148   39     7 M 30-39        22:02    7:06/M             
      34    Pascale Butcher         Southport  CT         366   48     1 F 40-49        22:02    7:06/M             
      35    Patty Donohue           Fairfield  CT         152   42     2 F 40-49        22:13    7:10/M             
      36    John Kennelly           Cheshire  CT          329   46    11 M 40-49        22:14    7:10/M             
      37    Steven Venables         Monroe  CT            295   17     3 M 13-20        22:15    7:11/M             
      38    Lisa Romanchick         Trumbull  CT          173   45     3 F 40-49        22:16    7:11/M             
      39    Nick Manuzzi            Monroe  CT            352   50     3 M 50-59        22:18    7:12/M             
      40    Corey Levine            Easton  CT            381   11     4 M  2-12        22:20    7:12/M             
      41    Michael Canavan         Stratford  CT         328   30     8 M 30-39        22:22    7:13/M             
      42    Yana Rodgers            Belle Mead  NJ        175   44     4 F 40-49        22:29    7:15/M             
      43    Christopher Huntley     Fairfield  CT         321   45    12 M 40-49        22:31    7:16/M             
      44    Yogi Principi           Trumbull  CT          323   39     9 M 30-39        22:36    7:17/M             
      45    Anthony Stelmach        Farmingdale  NY        53   34    10 M 30-39        22:37    7:18/M             
      46    Grainne Keogh           Stamford  CT          178   37     1 F 30-39        22:37    7:18/M             
      47    Will \goetz             Easton  CT            367   45    13 M 40-49        22:40    7:19/M             
      48    Visar Tasimi            Naugatuck  CT         325   27     7 M 21-29        22:50    7:22/M             
      49    Liam Mc Keown           Monroe  CT            288   45    14 M 40-49        22:51    7:22/M             
      50    Jennifer Amend          Bethel  CT            174   37     2 F 30-39        23:05    7:27/M             
      51    Rick Repasky            Sykesville  MD        300   56     4 M 50-59        23:06    7:27/M             
      52    Michael Astorino        Easton  CT            264   47    15 M 40-49        23:10    7:28/M             
      53    Jim Spak                Easton  CT            190   43    16 M 40-49        23:12    7:29/M             
      54    Emmett Lee              Monroe  CT            153   46    17 M 40-49        23:14    7:30/M             
      55    Nick Zannis             Milford  CT           314   12     5 M  2-12        23:15    7:30/M             
      56    Anthony Csizmadia       Newtown  CT            98   18     4 M 13-20        23:16    7:30/M             
      57    Tara Cohen              Moretown  VT          363   32     3 F 30-39        23:24    7:33/M             
      58    Kellie Ryan             Trumbull  CT          141   37     4 F 30-39        23:28    7:34/M             
      59    Seth Megargle           Yantic  CT            188   26     8 M 21-29        23:37    7:37/M             
      60    Louise Rothwell         Fairfield  CT         356   38     5 F 30-39        23:39    7:38/M             
      61    Erik Langenbach         Topsham  ME           330   41    18 M 40-49        23:40    7:38/M             
      62    Daniel Conroy           Stratford  CT         255   30    11 M 30-39        23:41    7:38/M             
      63    Kathryn Stoker          Norwalk  CT            74   42     5 F 40-49        23:46    7:40/M             
      64    Vinicius Lopes          Bridgeport  CT        333   29     9 M 21-29        23:52    7:42/M             
      65    Robert Perissi          Simsbury  CT          258   34    12 M 30-39        23:55    7:43/M             
      66    Marylou Tooley          Wilmington  NC        100   52     1 F 50-59        23:56    7:43/M             
      67    Del Torino              Trumbull  CT          291   48    19 M 40-49        23:59    7:44/M             
      68    Henry Herman            Easton  CT            307   9      6 M  2-12        24:10    7:48/M             
      69    Kevin Porter            Easton  CT            180   51     5 M 50-59        24:11    7:48/M             
      70    Chris Gomolak           Easton  CT            411   42    20 M 40-49        24:21    7:51/M             
      71    Luis Mora               Norwalk  CT           429   45    21 M 40-49        24:25    7:53/M             
      72    Emily Locher            Weston  CT             22   34     6 F 30-39        24:27    7:53/M             
      73    James Howley            Danbury  CT            41   23    10 M 21-29        24:28    7:54/M             
      74    Justin Stackawitz       Ansonia  CT            85   31    13 M 30-39        24:30    7:54/M             
      75    Darcie Tymon            Southport  CT         163   39     7 F 30-39        24:34    7:55/M             
      76    Peter Rothwell          Fairfield  CT         357   38    14 M 30-39        24:37    7:56/M             
      77    Susan Seyfried          Southport  CT         147   46     6 F 40-49        24:40    7:57/M             
      78    Kelly Kennedy           Newtown  CT           248   32     8 F 30-39        24:42    7:58/M             
      79    Christa Johnson         Trumbull  CT          252   45     7 F 40-49        24:43    7:58/M             
      80    John Faley              Easton  CT            399   11     7 M  2-12        24:44    7:59/M             
      81    Tim Bucolo              Mount Kisco  NY       105   25    11 M 21-29        24:46    7:59/M             
      82    Kim Remetta             Milford  CT           337   55     6 M 50-59        24:50    8:01/M             
      83    Dave Schneider          Easton  CT            124   38    15 M 30-39        24:56    8:03/M             
      84    Megan Ceva              Easton  CT             64   15     1 F 13-20        24:57    8:03/M             
      85    Tim Csizmadia           Newtown  CT            96   43    22 M 40-49        25:05    8:05/M             
      86    Gislene Santana         Bridgeport  CT        340   31     9 F 30-39        25:12    8:08/M             
      87    Ted Hancock             Easton  CT            208   13     5 M 13-20        25:14    8:08/M             
      88    Kim Hooker              Monroe  CT              4   46     8 F 40-49        25:15    8:09/M             
      89    Matthew Caldwell        Easton  CT            361   23    12 M 21-29        25:20    8:10/M             
      90    Vance W. Hancock        Easton  CT            207   16     6 M 13-20        25:23    8:11/M             
      91    Diana Siclari           Monroe  CT             86   30    10 F 30-39        25:31    8:14/M             
      92    Allegra Herman          Easton  CT            297   39    11 F 30-39        25:33    8:15/M             
      93    Carl Ceva               Easton  CT             63   46    23 M 40-49        25:37    8:16/M             
      94    Matt Hayo               Trumbull  CT          157   24    13 M 21-29        25:41    8:17/M             
      95    Mark Aikman             Brookfield  CT        259   28    14 M 21-29        25:42    8:17/M             
      96    Jessica Sugerman        Westport  CT          123   28     2 F 21-29        25:43    8:18/M             
      97    Tim Tamallanca          Easton  CT            409   11     8 M  2-12        25:43    8:18/M             
      98    Karen Martin            Easton  CT            115   41     9 F 40-49        25:48    8:19/M             
      99    Nancy Liskiewicz        Bethel  CT            120   40    10 F 40-49        25:49    8:20/M             
     100    Annabelle Alt           Purchase  NY           73   30    12 F 30-39        25:53    8:21/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     101    Kellie Boland           Southbury  CT         140   40    11 F 40-49        25:57    8:22/M             
     102    Martincito Olivera      New Canaan  CT        151   27    15 M 21-29        25:57    8:22/M             
     103    Jennifer Gambardella    Shelton  CT            54   29     3 F 21-29        26:01    8:24/M             
     104    Michael Brokaw          Sandy Hook  CT        322   30    16 M 30-39        26:02    8:24/M             
     105    Bob Miles               Bridgeport  CT        253   31    17 M 30-39        26:04    8:25/M             
     106    Kirk Tailor             Stamford  CT          368   30    18 M 30-39        26:07    8:25/M             
     107    Brian Eckert            Norwalk  CT           392   36    19 M 30-39        26:07    8:25/M             
     108    Gabriel Panzera         Bridgeport  CT        149   42    24 M 40-49        26:08    8:26/M             
     109    Jennifer Brennan        Trumbull  CT           82   38    13 F 30-39        26:10    8:26/M             
     110    Boyd Feltman            Newtown  CT           384   36    20 M 30-39        26:11    8:27/M             
     111    Stephen Brennan         Trumbull  CT           83   40    25 M 40-49        26:15    8:28/M             
     112    Dana De Nomme           Trumbull  CT          364   32    14 F 30-39        26:23    8:31/M             
     113    Jay Festa               Fairfield  CT         217   45    26 M 40-49        26:25    8:31/M             
     114    Scott Thompson          Fairfield  CT          67   39    21 M 30-39        26:31    8:33/M             
     115    Roy Colson              Danbury  CT           108   38    22 M 30-39        26:32    8:34/M             
     116    Victoria Marsh          Stamford  CT          201   46    12 F 40-49        26:33    8:34/M             
     117    Mark D'Augelli Jr.      Easton  CT            224   10     9 M  2-12        26:37    8:35/M             
     118    Melissa Shaw            Weston  CT            320   23     4 F 21-29        26:38    8:35/M             
     119    Kenneth McCauley        Easton  CT            237   11    10 M  2-12        26:41    8:36/M             
     120    Mark Pastor             Shelton  CT           111   41    27 M 40-49        26:43    8:37/M             
     121    Peter Heitsmith         Easton  CT            369   15     7 M 13-20        26:44    8:37/M             
     122    Craig Megargle          Fairfield  CT         164   59     7 M 50-59        26:44    8:37/M             
     123    Brian Walker            Monroe  CT            339   56     8 M 50-59        26:50    8:39/M             
     124    Elizabeth Locher        Stamford  CT           45   26     5 F 21-29        26:56    8:41/M             
     125    Gregg Hammond           Fairfield  CT         177   25    16 M 21-29        27:00    8:43/M             
     126    Jody Matevka            Easton  CT            417   45    13 F 40-49        27:03    8:44/M             
     127    Andrew Bob              Stratford  CT         234   17     8 M 13-20        27:03    8:44/M             
     128    Walter Donne            Fairfield  CT         128   54     9 M 50-59        27:10    8:46/M             
     129    Chelsea Shukie          Brookline  MA         168   27     6 F 21-29        27:12    8:46/M             
     130    Chris Shukie            Brookline  MA         167   28    17 M 21-29        27:12    8:46/M             
     131    Lisa Baker              Brookfield  CT        109   38    15 F 30-39        27:18    8:48/M             
     132    James Scott Lindwall    Fairfield  CT          14   42    28 M 40-49        27:18    8:48/M             
     133    Steven Michos           Easton  CT            424   16     9 M 13-20        27:19    8:49/M             
     134    Paul Promovost          Easton  CT            447   46    29 M 40-49        27:20    8:49/M             
     135    Michael Keden           Easton  CT            213   45    30 M 40-49        27:20    8:49/M             
     136    Kristen Rodgers         New Canaan  CT        186   38    16 F 30-39        27:23    8:50/M             
     137    Anne Koth               Fairfield  CT          25   37    17 F 30-39        27:24    8:50/M             
     138    Beth Cipriani           Stratford  CT          97   42    14 F 40-49        27:27    8:51/M             
     139    Catarina Goncalves      Easton  CT            240    9     1 F  2-12        27:29    8:52/M             
     140    Meaghan Cavanaugh       Danbury  CT           103   34    18 F 30-39        27:30    8:52/M             
     141    Jeffrey Britell         Trumbull  CT           71   40    31 M 40-49        27:30    8:52/M             
     142    Tori Ziko               Bridgeport  CT        257   26     7 F 21-29        27:31    8:53/M             
     143    Chris Wieser            Monroe  CT            220   39    23 M 30-39        27:34    8:54/M             
     144    Tony\ Verselli          Southbury   CT        293   25    18 M 21-29        27:34    8:54/M             
     145    Tim Mc Cann             Easton  CT            452   47    32 M 40-49        27:37    8:55/M             
     146    Chris Michos            Easton  CT            428   53    10 M 50-59        27:41    8:56/M             
     147    Bill Bardani            Easton  CT            146   37    24 M 30-39        27:43    8:56/M             
     148    Mark Zinych             Norwalk  CT            60   41    33 M 40-49        27:46    8:57/M             
     149    James Lee               Shelton  CT           287   48    34 M 40-49        27:46    8:57/M             
     150    David Schmidt           Fairfield  CT          49   57    11 M 50-59        27:48    8:58/M             
     151    David Dawson            Easton  CT             10   11    11 M  2-12        27:48    8:58/M             
     152    Heather Shaw            Cambridge  MA         145   24     8 F 21-29        27:49    8:58/M             
     153    John Venables           Monroe  CT            294   46    35 M 40-49        27:50    8:59/M             
     154    Joe Maloney             Stratford  CT         410   48    36 M 40-49        27:50    8:59/M             
     155    Julia Bassett           Easton  CT            122   34    19 F 30-39        27:52    8:59/M             
     156    Jeff Johnston           Westport  CT          332   55    12 M 50-59        27:52    8:59/M             
     157    Elizabeth Depaolo       Cheshire  CT           50   38    20 F 30-39        27:52    8:59/M             
     158    Bernadette Mongillo     Cheshire  CT           68   38    21 F 30-39        27:55    9:00/M             
     159    Tim Leahy               Fairfield  CT         165   41    37 M 40-49        27:59    9:02/M             
     160    Heather Lewis           New York  NY          221   29     9 F 21-29        28:00    9:02/M             
     161    Marjorie Klar           Easton  CT            139   55     2 F 50-59        28:02    9:03/M             
     162    Lisa Shinall            Redding Ridge  CT     362   51     3 F 50-59        28:02    9:03/M             
     163    Christopher Sidarweck   Milford  CT            69   27    19 M 21-29        28:05    9:04/M             
     164    Robert Mazzeo           Easton  CT            232   58    13 M 50-59        28:06    9:04/M             
     165    Michael Connelly        Fairfield  CT         200   45    38 M 40-49        28:07    9:04/M             
     166    Dan Aguilar             Monroe  CT            354   37    25 M 30-39        28:08    9:05/M             
     167    Donna Di Carlo          Fairfield  CT          76   42    15 F 40-49        28:10    9:05/M             
     168    Benjamin Krajnak        Easton  CT            389   11    12 M  2-12        28:17    9:07/M             
     169    Caroline James          Monroe  CT             40   44    16 F 40-49        28:19    9:08/M             
     170    Wissam Saad             Stamford  CT          185   36    26 M 30-39        28:20    9:08/M             
     171    Carrie Friend           Monroe  CT             43   41    17 F 40-49        28:24    9:10/M             
     172    Christian \wenge        Easton  CT            390   10    13 M  2-12        28:26    9:10/M             
     173    Cory Langenbach         Topsham  ME           335   10     2 F  2-12        28:26    9:10/M             
     174    William Speirs          New Haven  CT         302   29    20 M 21-29        28:27    9:11/M             
     175    Karina Malek            Stamford  CT          184   28    10 F 21-29        28:28    9:11/M             
     176    Carey Fleck             Danbury  CT            95   30    22 F 30-39        28:36    9:14/M             
     177    Phil Tamallanca         Easton  CT            408   44    39 M 40-49        28:37    9:14/M             
     178    Debra Gunn              Fairfield  CT          56   37    23 F 30-39        28:39    9:15/M             
     179    David Resendes          Bethel  CT            170   30    27 M 30-39        28:40    9:15/M             
     180    Trish Sullivan          Fairfield  CT          99   44    18 F 40-49        28:41    9:15/M             
     181    Allison Remmell         Easton  CT            199   12     3 F  2-12        28:42    9:15/M             
     182    Blake Rozelle           Easton  CT            229   12    14 M  2-12        28:45    9:16/M             
     183    Hannah Ceva             Easton  CT             62    9     4 F  2-12        28:46    9:17/M             
     184    Caitlyn Elliott         Easton  CT            107   15     2 F 13-20        28:49    9:18/M             
     185    Mary Pronovost          Easton  CT             79   51     4 F 50-59        28:56    9:20/M             
     186    Todd Downey             Monroe  CT            102   45    40 M 40-49        29:00    9:21/M             
     187    Sherri Prendergast      Stamford  CT           58   40    19 F 40-49        29:01    9:22/M             
     188    Max Matejka             Easton  CT            418   10    15 M  2-12        29:03    9:22/M             
     189    Carrie Myklusch         Fairfield  CT          51   35    24 F 30-39        29:05    9:23/M             
     190    Tom Auray               Easton  CT            444   46    41 M 40-49        29:09    9:24/M             
     191    Ryan Lutinsky           Easton  CT            282   10    16 M  2-12        29:09    9:24/M             
     192    Sam Simons              Easton  CT             12   42    42 M 40-49        29:09    9:24/M             
     193    Steven Lutinsky         Easton  CT            280   44    43 M 40-49        29:09    9:24/M             
     194    Jaylen Lutinski         Easton  CT            278   0      1 M  0- 1        29:10    9:25/M             
     195    Erin Knapp              Fairfield  CT         256   25    11 F 21-29        29:11    9:25/M             
     196    George Huffman          Shelton  CT           393   53    14 M 50-59        29:12    9:25/M             
     197    Olivia Spinosa          Fairfield  CT         196   10     5 F  2-12        29:22    9:28/M             
     198    Lauren Goodman          Westport  CT          265   38    25 F 30-39        29:27    9:30/M             
     199    Jill Lee                Monroe  CT            154   46    20 F 40-49        29:28    9:30/M             
     200    Dana Ceva               Easton  CT             65   13     3 F 13-20        29:32    9:32/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     201    Lisa Laudo              Fairfield  CT         324   46    21 F 40-49        29:34    9:32/M             
     202    Tim Mahoney             Pawling  NY           441   46    44 M 40-49        29:35    9:33/M             
     203    Monica Roche            Fairfield  CT         344   71     1 F 70-99        29:36    9:33/M             
     204    Paul Varvaro            Easton  CT            382   44    45 M 40-49        29:40    9:34/M             
     205    Nichole Arno            Stamford  CT          160   35    26 F 30-39        29:43    9:35/M             
     206    Grant Worthington       Easton  CT            223   10    17 M  2-12        29:43    9:35/M             
     207    Jimmy Burger            Redding  CT           286   15    10 M 13-20        29:47    9:36/M             
     208    Tricia Anderson         Darien  CT             61   44    22 F 40-49        30:00    9:41/M             
     209    Peter Howard\           Monroe  CT            416   51    15 M 50-59        30:00    9:41/M             
     210    Jen Chandler            Southport  CT         355   38    27 F 30-39        30:02    9:41/M             
     211    Deborah Reynolds        Southport  CT         360   41    23 F 40-49        30:03    9:42/M             
     212    John Paul Grego         East Haven  CT        450   31    28 M 30-39        30:03    9:42/M             
     213    Philip Gombos           Easton  CT            310   11    18 M  2-12        30:08    9:43/M             
     214    Thomas Mc Loughlin      Riverside  CT         374   45    46 M 40-49        30:10    9:44/M             
     215    Kathleen Hipona         Orange  CT             90   48    24 F 40-49        30:12    9:45/M             
     216    Lois Wack               Unionville  CT        132   54     5 F 50-59        30:13    9:45/M             
     217    Maureen Stevens         Norwalk  CT            94   30    28 F 30-39        30:24    9:48/M             
     218    Al Lenoci               Easton  CT            426   47    47 M 40-49        30:31    9:51/M             
     219    Richie Lanoci           Easton  CT            412   11    19 M  2-12        30:31    9:51/M             
     220    June Braccia            Stamford  CT           92   39    29 F 30-39        30:32    9:51/M             
     221    Jack Fernandez          Easton  CT            230   46    48 M 40-49        30:32    9:51/M             
     222    Andrew Britell          Norwalk  CT            72   30    29 M 30-39        30:57    9:59/M             
     223    Mary O'Connell          West Haven  CT        121   59     6 F 50-59        30:58    9:59/M             
     224    Max Sokolich            Easton  CT              6   10    20 M  2-12        31:06   10:02/M             
     225    Josh Lockwood           Easton  CT            268   10    21 M  2-12        31:07   10:02/M             
     226    Amy McKeon              Easton  CT             28   48    25 F 40-49        31:08   10:03/M             
     227    Patty Gold              Trumbull  CT          359   43    26 F 40-49        31:12   10:04/M             
     228    Jocelyn Mathiasen       Easton  CT              8   43    49 M 40-49        31:14   10:05/M             
     229    Amanda Gardner          Greenwich  CT          21   38    30 F 30-39        31:18   10:06/M             
     230    Britt Bast              Easton  CT            436   42    27 F 40-49        31:26   10:08/M             
     231    Deb Simons              Easton  CT             13   40    28 F 40-49        31:27   10:09/M             
     232    Chris Remmell           Easton  CT            198   10    22 M  2-12        31:33   10:11/M             
     233    Patty MacNiven          Stratford  CT         313   38    31 F 30-39        31:38   10:12/M             
     234    Danielle Upton          New Haven  CT         407   27    12 F 21-29        31:42   10:14/M             
     235    Aaron Jones             New Haven  CT         406   31    30 M 30-39        31:43   10:14/M             
     236    Mark Sokolich           Easton  CT              5   42    50 M 40-49        31:43   10:14/M             
     237    Richard Rodgers         East Haven  CT        405   31    31 M 30-39        31:45   10:15/M             
     238    Jennifer Moramarco      Seymour  CT             3   35    32 F 30-39        31:46   10:15/M             
     239    Donna Cramond           Monroe  CT              1   60     1 F 60-69        31:50   10:16/M             
     240    Melissa Held            Fairfield  CT         183   41    29 F 40-49        31:53   10:17/M             
     241    Al Lenoci               Easton  CT            414   14    11 M 13-20        32:00   10:19/M             
     242    Bill Sidarweck          Stratford  CT          70   34    32 M 30-39        32:01   10:20/M             
     243    Tim Creagh              Trumbull  CT          301   47    51 M 40-49        32:09   10:22/M             
     244    Alessandra Ackley       Fairfield  CT          93   28    13 F 21-29        32:09   10:22/M             
     245    James Wright            Easton  CT            353   54    16 M 50-59        32:09   10:22/M             
     246    Katelyn Farnen          Easton  CT            433   13     4 F 13-20        32:11   10:23/M             
     247    Ryan Berman             Shelton  CT           250   16    12 M 13-20        32:13   10:24/M             
     248    Maureen Berman          Shelton  CT           249   53     7 F 50-59        32:23   10:27/M             
     249    William Harold          Fairfield  CT          17   51    17 M 50-59        32:34   10:30/M             
     250    Lisa Broder             Fairfield  CT         138   39    33 F 30-39        32:36   10:31/M             
     251    Kelly Hartmann          Easton  CT            348   11     6 F  2-12        32:37   10:31/M             
     252    Maria Methe             Norwalk  CT           176   46    30 F 40-49        32:39   10:32/M             
     253    Michael Herman          Southport  CT         308   73     1 M 70-99        32:43   10:33/M             
     254    Lynnanne Hourihan       Stamford  CT          298   59     8 F 50-59        32:44   10:34/M             
     255    Andrew Wigzell          Trumbull  CT          342   37    33 M 30-39        32:50   10:35/M             
     256    Shakira Walston         Bridgeport  CT         20   34    34 F 30-39        32:52   10:36/M             
     257    Diana Jackson           Stratford  CT         370   51     9 F 50-59        33:05   10:40/M             
     258    Vance Hancock           Easton  CT            205   51    18 M 50-59        33:07   10:41/M             
     259    Kacey Hartmann          Easton  CT            349   9      7 F  2-12        33:08   10:41/M             
     260    Beth Casson             Bridgeport  CT        373   28    14 F 21-29        33:12   10:43/M             
     261    Kim Spinosa             Fairfield  CT         195   45    31 F 40-49        33:13   10:43/M             
     262    Amy Jones               Norwalk  CT            84   28    15 F 21-29        33:14   10:43/M             
     263    Rose Foley              Stamford  CT          156   47    32 F 40-49        33:15   10:44/M             
     264    Katherine Waugh         Easton  CT             81   12     8 F  2-12        33:15   10:44/M             
     265    Diane Schlinkert        Darien  CT             18   54    10 F 50-59        33:16   10:44/M             
     266    Jimmy Farnen            Easton  CT            421   10    23 M  2-12        33:17   10:44/M             
     267    Jim Farnen              Easton  CT            422   41    52 M 40-49        33:17   10:44/M             
     268    J Ross                  Easton  CT            396   23    16 F 21-29        33:18   10:45/M             
     269    Cindy Jackson           Easton  CT            388   38    35 F 30-39        33:18   10:45/M             
     270    Laura McCarty           Easton  CT            395   40    33 F 40-49        33:20   10:45/M             
     271    Meg Berkowitz           Norwalk  CT           144   28    17 F 21-29        33:30   10:48/M             
     272    Paul Lillicraf          Easton  CT            376   50    19 M 50-59        33:34   10:50/M             
     273    Rachael Ewud            Redding  CT           443   24    18 F 21-29        33:35   10:50/M             
     274    Audrey Simmons          Monroe  CT            261   23    19 F 21-29        33:38   10:51/M             
     275    Stephanie Murray        Monroe  CT            262   23    20 F 21-29        33:39   10:51/M             
     276    Caroline Herman         Easton  CT            306   12     9 F  2-12        33:39   10:51/M             
     277    Samuel Pronovost        Easton  CT             80   11    24 M  2-12        33:45   10:53/M             
     278    Steve Carmichael        Newtown  CT           372   58    20 M 50-59        34:07   11:00/M             
     279    Erin Coakley            Fairfield  CT          35   25    21 F 21-29        34:15   11:03/M             
     280    Jack Goldburg           Easton  CT            432   11    25 M  2-12        34:23   11:05/M             
     281    Alex Harvey             Easton  CT            243   11    26 M  2-12        34:27   11:07/M             
     282    Madeline Porter         Easton  CT            181   11    10 F  2-12        34:29   11:07/M             
     283    Tina Chan               New Haven  CT         326   37    36 F 30-39        34:29   11:07/M             
     284    Annie Tamallanca        Easton  CT            402   9     11 F  2-12        34:31   11:08/M             
     285    Richard Johnson III     Trumbull  CT          251   46    53 M 40-49        34:42   11:12/M             
     286    Shannon Gilbert         Easton  CT            272   11    12 F  2-12        34:44   11:12/M             
     287    Margot Astorino         Easton  CT            263   10    13 F  2-12        34:46   11:13/M             
     288    Tatiana Naclerio        Easton  CT             34   10    14 F  2-12        34:47   11:13/M             
     289    Matthew Naclerio        Easton  CT             33   46    54 M 40-49        34:47   11:13/M             
     290    Cynthia Howley          Danbury  CT            42   50    11 F 50-59        34:56   11:16/M             
     291    Deirdre Cannon          Norwalk  CT           358   28    22 F 21-29        35:14   11:22/M             
     292    Shay Carmichael         Newtown  CT           371   42    34 F 40-49        35:27   11:26/M             
     293    Alex Goncalves          Easton  CT            238   11    27 M  2-12        35:28   11:26/M             
     294    Mario Goncalves         Easton  CT            242   44    55 M 40-49        35:28   11:26/M             
     295    Mark Chioffi            Easton  CT            269   43    56 M 40-49        35:29   11:27/M             
     296    Ryan Weinstein          Easton  CT            375   11    28 M  2-12        35:34   11:28/M             
     297    Danielle Feltman        Newtown  CT           383   37    37 F 30-39        35:35   11:29/M             
     298    Kathy Rowberry          Easton  CT            311   44    35 F 40-49        35:41   11:31/M             
     299    Emily McKeon            Easton  CT             30   14     5 F 13-20        35:43   11:31/M             
     300    Kacey O'Connor          Easton  CT            227   10    15 F  2-12        35:45   11:32/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     301    Kate Resendes           Bethel  CT            171   30    38 F 30-39        35:47   11:33/M             
     302    Adele Hancock           Easton  CT            209   10    16 F  2-12        35:59   11:36/M             
     303    Gabriella Chioffi       Easton  CT            271    9    17 F  2-12        36:00   11:37/M             
     304    Grace McKeon            Easton  CT             29   48    36 F 40-49        36:01   11:37/M             
     305    Krystal Fields          North Haven  CT       449   28    23 F 21-29        36:02   11:37/M             
     306    Christopher Sezon       Easton  CT            125   11    29 M  2-12        36:03   11:38/M             
     307    Bernie Sezon            Easton  CT            126   48    57 M 40-49        36:03   11:38/M             
     308    Gary Dewolf             Fairfield  CT          38   54    21 M 50-59        36:04   11:38/M             
     309    Meagan Bolton           Stratford  CO         303   21    24 F 21-29        36:04   11:38/M             
     310    Gajan Virk              Norwalk  CT           455   26    25 F 21-29        36:08   11:39/M             
     311    Summer Lang             Norwalk  CT            31   32    39 F 30-39        36:08   11:39/M             
     312    Jonathan Lang           Norwalk  CT            32   42    58 M 40-49        36:09   11:40/M             
     313    Olivia Chioffi          Easton  CT            270   11    18 F  2-12        36:11   11:40/M             
     314    Arlene Anderson         Seymour  CT             2   34    40 F 30-39        36:12   11:41/M             
     315    Karen Romanelli         Bridgeport  CT        341   34    41 F 30-39        36:28   11:46/M             
     316    Denise Hartmann         Easton  CT            350   41    37 F 40-49        36:29   11:46/M             
     317    Pete Warner             Southbury   CT        292   51    22 M 50-59        36:41   11:50/M             
     318    Cara Foley              Trumbull  CT          211   37    42 F 30-39        36:47   11:52/M             
     319    Jessica Bruno           Norwalk  CT            23   22    26 F 21-29        36:53   11:54/M             
     320    Elizabeth Olson         Norwalk  CT           317   26    27 F 21-29        36:53   11:54/M             
     321    Katie Corasaniti        Norwalk  CT            59   24    28 F 21-29        36:53   11:54/M             
     322    Christy Thomas          Norwalk  CT            26   44    38 F 40-49        36:56   11:55/M             
     323    Patricia Burns          Danbury  CT           172   36    43 F 30-39        36:59   11:56/M             
     324    Caitlin Coakley         Fairfield  CT          36   24    21 M 21-29        37:21   12:03/M             
     325    Carrie Latorre          Cheshire  CT           19   36    44 F 30-39        37:27   12:05/M             
     326    Raymond Martin          Easton  CT            386   8     30 M  2-12        37:28   12:05/M             
     327    Joseph Eustache         North Haven  CT       448   36    34 M 30-39        38:00   12:15/M             
     328    Ella Cowan Dewolf       Fairfield  CT          39   11    19 F  2-12        38:11   12:19/M             
     329    John Laske              Easton  CT            331   13    13 M 13-20        38:41   12:29/M             
     330    William Follett         Stamford  CT          106   45    59 M 40-49        38:46   12:30/M             
     331    Ken Weinstein           Easton  CT            377   49    60 M 40-49        38:54   12:33/M             
     332    Diana Remmell           Easton  CT            197   44    39 F 40-49        38:57   12:34/M             
     333    Maureen Hourihan        Stamford  CT          309   29    29 F 21-29        39:02   12:35/M             
     334    Nancy Hancock           Easton  CT            206    0     1 F  0- 1        39:14   12:39/M             
     335    Stephanie Gomolak       Trumbull  CT          419   29    30 F 21-29        39:25   12:43/M             
     336    Lea Michos              Easton  CT            427   49    40 F 40-49        39:38   12:47/M             
     337    Lisa Sheehan            Easton  CT            446   42    41 F 40-49        39:38   12:47/M             
     338    Kristen Mancini         Bridgeport  CT         24   23    31 F 21-29        40:03   12:55/M             
     339    Connor Mc Cann          Easton  CT            453   16    14 M 13-20        40:22   13:01/M             
     340    Jake Martin             Easton  CT            385   8     31 M  2-12        40:26   13:03/M             
     341    Rebecca Barrett         Easton  CT            454   11    20 F  2-12        40:37   13:06/M             
     342    Jenna Thoretz           Easton  CT            130   10    21 F  2-12        40:46   13:09/M             
     343    Kathe Garoffolo         Easton  CT            346   48    42 F 40-49        41:12   13:17/M             
     344    Gm Marchetti            Easton  CT            113   43    61 M 40-49        41:14   13:18/M             
     345    Frank Garoffolo         Easton  CT            347   48    62 M 40-49        41:21   13:20/M             
     346    Nicky Garoffolo         Easton  CT            305   10    32 M  2-12        41:21   13:20/M             
     347    Catherine Cronin        Stamford  CT           16   37    45 F 30-39        41:44   13:28/M             
     348    Michelle Koopman        Stamford  CT           15   44    43 F 40-49        41:44   13:28/M             
     349    Marti Cowan             Fairfield  CT          37   54    12 F 50-59        41:49   13:29/M             
     350    Brian Gilbert           Easton  CT            365   49    63 M 40-49        42:20   13:39/M             
     351    Alan Osuch              Ashland  KY           315   60     1 M 60-69        42:20   13:39/M             
     352    Jennifer Gilbert        Easton  CT            283   46    44 F 40-49        42:21   13:40/M             
     353    Ed Perkowski            Stratford  CT         400   55    23 M 50-59        42:24   13:41/M             
     354    Asher Benedetto         Easton  CT            233   11    33 M  2-12        42:36   13:45/M             
     355    Robert Colin            New York  NY          316   78     2 M 70-99        42:48   13:48/M             
     356    Conor Stemme            Easton  CT            136   10    34 M  2-12        42:49   13:49/M             
     357    Jill Benedetto          Easton  CT            231   37    46 F 30-39        42:50   13:49/M             
     358    Annette D'Augelli       Easton  CT            225   44    45 F 40-49        42:50   13:49/M             
     359    Jennifer Lockwood       Easton  CT            267   43    46 F 40-49        42:53   13:50/M             
     360    Siobhan Stemme          Easton  CT            143    7    22 F  2-12        43:24   14:00/M             
     361    Brandon Harvey          Easton  CT            431   12    35 M  2-12        43:25   14:00/M             
     362    Laura Harvey            Easton  CT            244   44    47 F 40-49        43:25   14:00/M             
     363    Noel Gill               Bethel  CT            158   38    35 M 30-39        43:49   14:08/M             
     364    Rebecca Gill            Bethel  CT            159   33    47 F 30-39        43:49   14:08/M             
     365    Amy Mannion             Bethel  CT             57   34    48 F 30-39        44:27   14:20/M             
     366    John D' Augelli         Easton  CT            379   12    36 M  2-12        44:34   14:23/M             
     367    Carolyn Lenoci          Easton  CT            413   11    23 F  2-12        44:46   14:26/M             
     368    Ally Underberger        Easton  CT            415   11    24 F  2-12        44:46   14:26/M             
     369    Holly Goughnour         Fairfield  CT          44   33    49 F 30-39        44:48   14:27/M             
     370    Jessica Levine          Easton  CT            378   13     6 F 13-20        45:16   14:36/M             
     371    Jack Pantalena          Easton  CT            380   12    37 M  2-12        45:28   14:40/M             
     372    Andrew Martinich        Easton  CT            117   11    38 M  2-12        45:31   14:41/M             
     373    John Michos             Easton  CT            423   12    39 M  2-12        45:31   14:41/M             
     374    Gabrielle Colangelo     Easton  CT            277   11    25 F  2-12        45:39   14:44/M             
     375    Sharon Stemme           Easton  CT            137   43    48 F 40-49        45:53   14:48/M             
     376    Julie Lutinsky          Easton  CT            279   44    49 F 40-49        46:33   15:01/M             
     377    Maegan Lutinsky         Easton  CT            281   12    26 F  2-12        46:33   15:01/M             
     378    Dana Mitchell           Danbury  CT            66   35    50 F 30-39        46:48   15:06/M             
     379    Cathy Kinsella          Bethel  CT            440   55    13 F 50-59        46:49   15:06/M             
     380    Ann Talcott             Bethel  CT            187   52    14 F 50-59        46:49   15:06/M             
     381    Ken Stemme              Easton  CT            135   43    64 M 40-49        46:51   15:07/M             
     382    Ann Louise Onton        Woodbridge  CT         91   66     2 F 60-69        47:16   15:15/M             
     383    Lorenzo Marchetti       Easton  CT            112   12    40 M  2-12        47:25   15:18/M             
     384    Giorgio Marchetti       Easton  CT            114   10    41 M  2-12        47:26   15:18/M             
     385    Matthew McCauley        Easton  CT            236    9    42 M  2-12        47:29   15:19/M             
     386    Mike Cicchetti          Easton  CT            118   55    24 M 50-59        47:39   15:22/M             
     387    Sarah Cicchetti         Farmington  CT        222   19     7 F 13-20        47:39   15:22/M             
     388    Karen Fusaro            Danbury  CT           445   35    51 F 30-39        48:18   15:35/M             
     389    Whitney Vitti           Bethel  CT            161   32    52 F 30-39        48:19   15:35/M             
     390    Jozette Fields          Bridgeport  CT         27   38    53 F 30-39        49:25   15:56/M             
     391    Anthony Martinich       Easton  CT            116   52    25 M 50-59        50:24   16:15/M             
     392    Sofia Goncalves         Easton  CT            239    6    27 F  2-12        50:24   16:15/M             
     393    Isabel Goncalves        Easton  CT            241   40    50 F 40-49        50:32   16:18/M             
     394    Aracelis Warren         Bridgeport  CT         47   31    54 F 30-39        50:51   16:24/M             
     395    Caroline McCauley       Easton  CT            235   11    43 M  2-12        50:51   16:24/M             
     396    Suzy Tamallanca         Easton  CT            401   42    51 F 40-49        50:56   16:26/M             
     397    Caitlyn Colangelo       Easton  CT            276   9     28 F  2-12        51:23   16:35/M             
     398    Rich Colangelo          Easton  CT            275   43    65 M 40-49        51:49   16:43/M             
     399    Amanda Spak             Easton  CT            192   11    29 F  2-12        51:49   16:43/M             
     400    Kristen Keden           Easton  CT            214   44    52 F 40-49        52:18   16:52/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     401    Olivia Keden            Easton  CT            216   11    30 F  2-12        52:18   16:52/M             
     402    Suzanne Simkowitz                             285    0     2 F  0- 1        53:25   17:14/M             
     403    Kim Lenoci              Easton  CT            425   46    53 F 40-49        53:25   17:14/M             
     404    Will Thoretz            Easton  CT            218   48    66 M 40-49        53:26   17:14/M             
     405    Kimberly Ciccarello     Easton  CT            273   38    55 F 30-39        53:34   17:17/M             
     406    Caroline Bast           Easton  CT            434   9     31 F  2-12        53:34   17:17/M             
     407    Nadine Thoretz          Easton  CT            219   52    15 F 50-59        54:08   17:28/M             
     408    Luke Ciccarello         Easton  CT            274   11    44 M  2-12        54:09   17:28/M             
     409    Elizabeth Weissman      Easton  CT            437   39    56 F 30-39        54:09   17:28/M             
     410    Abbiew Weissman         Easton  CT            435   9     32 F  2-12        54:09   17:28/M             
     411    Caroline Spak           Easton  CT            189   43    54 F 40-49        54:11   17:29/M             
     412    Christen Geiler         Easton  CT            191   39    57 F 30-39        54:11   17:29/M             
     413    Emily Spak              Easton  CT            193   14     8 F 13-20        54:12   17:29/M             
     414    Zacahry Dortenzio       Bridgeport  CT        203   16    15 M 13-20        54:52   17:42/M             
     415    Michael Biros           Easton  CT            204   11    45 M  2-12        54:53   17:42/M             
     416    Anthony Alibrandi       Easton  CT            210   11    46 M  2-12        56:57   18:22/M             
     417    Trisha Tourigny         Easton  CT            290   42    55 F 40-49        57:02   18:24/M             
     418    Jarrett Tourigny        Easton  CT            289   11    47 M  2-12        57:07   18:25/M             
     419    Kelly Karazulas         Easton  CT            299   11    33 F  2-12        57:08   18:26/M             
     420    Allie Loder             Easton  CT            451   10    34 F  2-12        57:09   18:26/M             
     421    Susan Faley             Easton  CT            397   54    16 F 50-59        59:36   19:14/M             
     422    Jennifer Krajnak        Easton  CT            391   41    56 F 40-49        59:38   19:14/M             

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1-12 13-20 21-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 1-12 13-20 21-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rebecca Blanchard New York NY

155

28

23

21:03

6:47/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tim Milenkevich Ansonia CT

304

28

1

16:42

5:23/M

 
Top

Female 12 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Catarina Goncalves Easton CT

240

9

139

27:29

8:52/M

2

Cory Langenbach Topsham ME

335

10

173

28:26

9:10/M

3

Allison Remmell Easton CT

199

12

181

28:42

9:15/M

 
Top

Male 12 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Daniel Schumacher Naugatuck CT

345

12

9

19:51

6:24/M

2

Ivan Donaher Newtown CT

327

12

14

20:37

6:39/M

3

Axel Efinger Easton CT

87

11

25

21:10

6:50/M

 
Top

Female 13 to 20

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Megan Ceva Easton CT

64

15

84

24:57

8:03/M

2

Caitlyn Elliott Easton CT

107

15

184

28:49

9:18/M

3

Dana Ceva Easton CT

65

13

200

29:32

9:32/M

 
Top

Male 13 to 20

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Matthew Kaestli Westport CT

260

18

2

17:42

5:43/M

2

Dan Manuzzi Monroe CT

336

19

6

19:04

6:09/M

3

Steven Venables Monroe CT

295

17

37

22:15

7:11/M

 
Top

Female 21 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kristin Mazzeo Easton CT

134

26

26

21:12

6:50/M

2

Jessica Sugerman Westport CT

123

28

96

25:43

8:18/M

3

Jennifer Gambardella Shelton CT

54

29

103

26:01

8:24/M

 
Top

Male 21 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jeffrey Hepp Naugatuck CT

334

21

10

19:54

6:25/M

2

Steven Anderson Vernon CT

312

23

11

19:55

6:25/M

3

Daniel Vaillette Stamford CT

194

24

20

20:53

6:44/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Grainne Keogh Stamford CT

178

37

46

22:37

7:18/M

2

Jennifer Amend Bethel CT

174

37

50

23:05

7:27/M

3

Tara Cohen Moretown VT

363

32

57

23:24

7:33/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Nat Otterson Norwalk CT

212

31

5

18:57

6:07/M

2

Scott Hugo Easton CT

101

38

12

20:20

6:34/M

3

Jeffrey McGregor Shelton CT

162

34

15

20:44

6:41/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Pascale Butcher Southport CT

366

48

34

22:02

7:06/M

2

Patty Donohue Fairfield CT

152

42

35

22:13

7:10/M

3

Lisa Romanchick Trumbull CT

173

45

38

22:16

7:11/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Wantuil Souza Bridgeport CT

338

43

3

18:07

5:51/M

2

Joel Bender Bedford NY

319

40

4

18:21

5:55/M

3

Wesley Oliveira Bridgeport CT

430

42

7

19:22

6:15/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Marylou Tooley Wilmington NC

100

52

66

23:56

7:43/M

2

Marjorie Klar Easton CT

139

55

161

28:02

9:03/M

3

Lisa Shinall Redding Ridge CT

362

51

162

28:02

9:03/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Richard Kurtzman Norwalk CT

131

58

17

20:48

6:43/M

2

Paul Moriber Easton CT

318

54

22

21:01

6:47/M

3

Nick Manuzzi Monroe CT

352

50

39

22:18

7:12/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Donna Cramond Monroe CT

1

60

239

31:50

10:16/M

2

Ann Louise Onton Woodbridge CT

91

66

382

47:16

15:15/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Alan Osuch Ashland KY

315

60

351

42:20

13:39/M

 
Top

Female 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

344

71

203

29:36

9:33/M

 
Top

Male 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Herman Southport CT

308

73

253

32:43

10:33/M

2

Robert Colin New York NY

316

78

355

42:48

13:48/M



BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com