HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Riverfront Run
Groton, CT - 3.425 Miles

May 15, 2010

Timing & Results by:
SNERRO


    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              

       1    Bob Stack               Gales Ferry  CT        99   53 ***** M 50-59      21:44.6    6:20/M             

       2    Michael Stadolnik       Plainfield  CT        120   36     1 M 30-39      22:06.0    6:27/M             

       3    Brandy Leclair          Groton  CT             30   15 ***** F 13-19      22:06.8    6:27/M             

       4    David Masalin           Ledyard  CT            80   24     1 M 20-29      22:16.3    6:30/M             

       5    Dan Ippolto             Ledyard  CT           114   25     2 M 20-29      22:23.4    6:32/M             

       6    Joe Wojtas              Stonington  CT         87   47     1 M 40-49      22:50.6    6:39/M             

       7    Justin Kane             Mstic  CT             118   42     2 M 40-49      23:23.4    6:49/M             

       8    Jeffrey Van Deusen      East Lyme  CT          67   42     3 M 40-49      23:46.6    6:56/M             

       9    Albert, Jr. Phillips    Groton  CT             45   49     4 M 40-49      24:58.3    7:17/M             

      10    Nicholas Barner         New London  CT        106   31     2 M 30-39      25:18.2    7:23/M             

      11    Darrell Netto           Colchester  CT         78   58     1 M 50-59      25:28.3    7:25/M             

      12    Amanda Collins          Groton  CT            111   16     1 F 13-19      25:58.5    7:34/M             

      13    Stephen Edwards         Ledyard  CT            88   33     3 M 30-39      26:06.3    7:37/M             

      14    Travis Williams         East Lyme  CT          71   19     1 M 13-19      26:21.9    7:41/M             

      15    Donovan White           East Lyme  CT         108   13     2 M 13-19      26:37.2    7:46/M             

      16    Paul Lapides            Niantic  CT           116   45     5 M 40-49      26:51.1    7:50/M             

      17    Javier Santigo          Raleigh  NC           117   23     3 M 20-29      26:59.0    7:52/M             

      18    Russ Dipalina           Waterford  CT         101   47     6 M 40-49      27:10.6    7:55/M             

      19    Jim Stuart              Pawcatuck  CT         129   45     7 M 40-49      27:23.5    7:59/M             

      20    Danielle Chirillo       Groton  CT             10   13     2 F 13-19      27:26.0    8:00/M             

      21    Steve Riley             Mstic  CT              52   42     8 M 40-49      27:34.4    8:02/M             

      22    Tom Baker               Oakdale  CT             2   66     1 M 60-99      27:35.7    8:03/M             

      23    Erin Kelly              Groton  CT             28   32     1 F 30-39      27:43.6    8:05/M             

      24    Angela St George        Brooklyn  CT           79   31     2 F 30-39      27:46.9    8:06/M             

      25    Lewis Mostowy           East Lyme  CT          42   51     2 M 50-59      27:49.7    8:07/M             

      26    Claudia Mitchell        Gales Ferry  CT        38   39     3 F 30-39      28:01.1    8:10/M             

      27    Janet Holtz             East Lyme  CT          24   42     1 F 40-49      28:03.0    8:11/M             

      28    Brian Watt              New London  CT         69   30     4 M 30-39      28:12.0    8:13/M             

      29    Tanner Leclair          Groton  CT             31   10     1 M  1-12      28:48.0    8:24/M             

      30    Juan Zayas              Rocky Hill  CT         76   22     4 M 20-29      28:51.1    8:25/M             

      31    Clinton Davis           Groton  CT            102   21     5 M 20-29      28:51.4    8:25/M             

      32    Stephen Breauk          Groton  CT             90   32     5 M 30-39      29:03.5    8:28/M             

      33    Anthony Good            Preston  CT            89   25     6 M 20-29      29:10.4    8:30/M             

      34    Tim Foley               Mstic  CT              98   52     3 M 50-59      29:19.5    8:33/M             

      35    Holly Hedde             Mstic  CT              77   31     4 F 30-39      29:21.7    8:33/M             

      36    Jimmy Cook              Groton  CT            100   31     6 M 30-39      29:38.4    8:38/M             

      37    Kimberly Swett          Norwich  CT            64   29     1 F 20-29      29:43.9    8:40/M             

      38    David Torgersen         Groton  CT             65   49     9 M 40-49      29:58.3    8:44/M             

      39    Ella Reese              Mystic  CT             50   27     2 F 20-29      30:03.9    8:46/M             

      40    Will Repsher            Mystic  CT             51   28     7 M 20-29      30:18.8    8:50/M             

      41    Eliza Cole              Ledyard  CT            11   31     5 F 30-39      30:27.2    8:53/M             

      42    Joanne St. George       Brooklyn  CT           63   52     1 F 50-59      30:37.6    8:56/M             

      43    Cheryl Boyd             Lakeland  FL            5   42     2 F 40-49      30:52.4    9:00/M             

      44    Lisa Tess               Mstic  CT             115   38     6 F 30-39      30:53.3    9:00/M             

      45    Madison Michaud         Groton  CT             36   16     3 F 13-19      30:55.5    9:01/M             

      46    Sebastian Larrea        Pawcatuck  CT          29   29     8 M 20-29      30:55.9    9:01/M             

      47    Amanda Pietraszewski    Salem  CT              47   25     3 F 20-29      30:56.8    9:01/M             

      48    Bruce Grisafe           Salem  CT             123   56     4 M 50-59      31:08.9    9:05/M             

      49    Hillard Masalin         Ledyard  CT            81   19     4 F 13-19      31:15.5    9:07/M             

      50    Richard White           East Lyme  CT         107   38     7 M 30-39      31:16.4    9:07/M             

      51    Brenda Williams         East Lyme  CT          70   58     2 F 50-59      31:30.1    9:11/M             

      52    Pamela Michaud          Groton  CT             37   43     3 F 40-49      31:55.0    9:18/M             

      53    John Bence              Groton  CT              4   41    10 M 40-49      32:15.3    9:24/M             

      54    Frederick Chapman       Jewett City  CT        74   31     8 M 30-39      32:46.7    9:33/M             

      55    Danielle Chadwick       Jewett City  CT        73   24     4 F 20-29      32:48.4    9:34/M             

      56    Shala Grogan            Gales Ferry  CT        21   33     7 F 30-39      32:52.2    9:35/M             

      57    Erin Ritter             Groton  CT            122   9      1 F  1-12      32:52.8    9:35/M             

      58    David Grogan            Gales Ferry  CT        20   34     9 M 30-39      32:54.0    9:36/M             

      59    Scott Ritter            Groton  CT             53   45    11 M 40-49      32:55.8    9:36/M             

      60    Marc Colello            Groton  CT             12   34    10 M 30-39      33:11.9    9:40/M             

      61    Fran Baldwin            Mstic  CT             112   33     8 F 30-39      33:36.0    9:48/M             

      62    Lori Nordman            Woodstock  CT          43   31     9 F 30-39      33:44.8    9:50/M             

      63    Holley Fredlander       Northampton  MA       113   25     5 F 20-29      33:45.6    9:50/M             

      64    Suzanne Torgersen       Groton  CT             66   47     4 F 40-49      33:52.8    9:52/M             

      65    April Phillips          Groton  CT             46   38    10 F 30-39      33:53.3    9:53/M             

      66    Heriberto Santiago      Winnemucca  NV         58   27     9 M 20-29      33:58.2    9:54/M             

      67    Marian Galbraith        Groton  CT             86   55     3 F 50-59      33:58.5    9:54/M             

      68    David, Jr. Gonzalez     New London  CT         17   27    10 M 20-29      34:09.1    9:57/M             

      69    Alexandra Laporte Snedi New London  CT         91   35    11 F 30-39      34:21.6   10:01/M             

      70    Jim Campbell            Waterford               9   48    12 M 40-49      34:31.1   10:04/M             

      71    Lindsey McGrath         Niantic  CT           110   26     6 F 20-29      34:41.0   10:07/M             

      72    Peter Demarco           New London  CT         13   59     5 M 50-59      35:05.7   10:14/M             

      73    Lynn Perry              Norwich  CT            44   33    12 F 30-39      35:08.7   10:15/M             

      74    Robert Lohmann          North Stonington  C    32   66     2 M 60-99      35:24.5   10:19/M             

      75    Abbie Wojtowicz         Waterford  CT          93   43     5 F 40-49      35:26.2   10:20/M             

      76    Chuck Bartnicki         Groton  CT            126   59     6 M 50-59      35:28.9   10:20/M             

      77    Gina Morin              Mstic  CT              40   36    13 F 30-39      35:31.1   10:21/M             

      78    Kevin Morin             Mstic  CT              41   39    11 M 30-39      35:31.4   10:21/M             

      79    Pat Baker               Oakdale  CT             1   65     1 F 60-99      35:50.1   10:27/M             

      80    Joshua Hunsberger       East Lyme  CT          25   31    12 M 30-39      35:57.9   10:29/M             

      81    Desiree Champagne       Norwich  CT           128   31    14 F 30-39      36:09.1   10:32/M             

      82    Melissa Buttermore      Groton  CT              7   47     6 F 40-49      36:13.4   10:34/M             

      83    Maura Maloney           Groton  CT             35   42     7 F 40-49      36:26.8   10:37/M             

      84    Nell Chidley            Mstic  CT              94   9      2 F  1-12      36:30.3   10:38/M             

      85    Amy Hinckley            Niantic  CT            75   37    15 F 30-39      36:33.4   10:39/M             

      86    Pam Dolan               Mstic  CT              95   43     8 F 40-49      36:39.5   10:41/M             

      87    Amy Camassar            Norwich  CT             8   40     9 F 40-49      36:48.9   10:44/M             

      88    Doreen Meister          Ledyard  CT            82   51     4 F 50-59      37:13.2   10:51/M             

      89    Jim Fields              Groton  CT             14   38    13 M 30-39      37:13.5   10:51/M             

      90    Stacia Borysewicz       Groton  CT             96   33    16 F 30-39      37:27.0   10:55/M             

      91    John MacLean            Oakdale  CT            34   56     7 M 50-59      37:43.6   11:00/M             

      92    Ann Maire MacLean       Oakdale  CT            33   43    10 F 40-49      37:43.9   11:00/M             

      93    April Holtmeyer         Groton  CT             84   27     7 F 20-29      37:45.2   11:00/M             

      94    Sarah Brassard          Canterbury  CT         72   31    17 F 30-39      37:45.7   11:00/M             

      95    Salvinu Vella           Gales Ferry  CT        68   65     3 M 60-99      38:16.0   11:09/M             

      96    Karen Goodrow           Chester  CT            92   51     5 F 50-59      38:25.5   11:12/M             

      97    Christina Stadolnik     Plainfield  CT        119   34    18 F 30-39      38:55.0   11:21/M             

      98    Rachel Baker            Mstic  CT             124   19     5 F 13-19      39:12.4   11:26/M             

      99    Beth Lyon               Mstic  CT             121   47    11 F 40-49      39:14.5   11:26/M             

     100    Denay Steele            Niantic  CT            62   44    12 F 40-49      39:14.9   11:26/M             



    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              

     101    Sabrina Mitchell        Gales Ferry  CT        39    8     3 F  1-12      40:00.1   11:40/M             

     102    Gerry Taylor            Ledyard  CT            97   53     8 M 50-59      40:25.0   11:47/M             

     103    Olivia Rusk             Groton  CT             57    9     4 F  1-12      41:37.5   12:08/M             

     104    Madeleine Rusk          Groton  CT             56   13     6 F 13-19      42:11.7   12:18/M             

     105    Connie Frank            North Franklin  CT    127   29     8 F 20-29      42:40.8   12:26/M             

     106    Jenn Drago              Colchester  CT        131   29     9 F 20-29      42:51.0   12:30/M             

     107    Erin Dewick             Jewett City  CT        85   29    10 F 20-29      42:53.1   12:30/M             

     108    Lauren Rusk             Groton  CT             55    9     5 F  1-12      43:38.6   12:43/M             

     109    Jill Rusk               Groton  CT             54   37    19 F 30-39      43:39.0   12:44/M             

     110    Susan Gordon            Charlestown  RI        18   53     6 F 50-59      45:09.8   13:10/M             

     111    Jennifer Dudley         South Hadley  MA      125   28    11 F 20-29      46:04.5   13:26/M             

     112    Stefanie Ozga           Meriden  CT           130   30    20 F 30-39      46:05.1   13:26/M             

     113    Cheyanne Grote          Coventry  RI          105   12     6 F  1-12      48:25.6   14:07/M             

     114    Leea Grote              Coventry  RI          104   41    13 F 40-49      48:29.9   14:08/M             

     115    Colburn Graves          North Stonington  C    19   76     4 M 60-99      51:25.5   14:59/M             

     116    Patty Vuysteke          Uncasville  CT         83   59     7 F 50-59      53:34.5   15:37/M             

     117    Christine Simmons       Ledyard  CT            60   14     7 F 13-19      54:51.8   15:59/M             

     118    Steven Boyd             Gales Ferry  CT       103   12     2 M  1-12      55:25.8   16:09/M             

     119    Aly Simmons             Ledyard  CT            59   11     7 F  1-12      55:30.9   16:11/M             

     120    Peggi Boyd              Gales Ferry  CT         6   44    14 F 40-49      57:30.1   16:46/M             

     121    Judi Simmons            Ledyard  CT            61   44    15 F 40-49      57:47.3   16:51/M             


Men: 0- 0 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women: 0- 0 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

Overall Female Open Winners

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Brandy Leclair          Groton  CT             30   15        3      22:06.8    6:27/M             

Top

Female 12 and under

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Erin Ritter             Groton  CT            122   9        57      32:52.8    9:35/M             

       2    Nell Chidley            Mstic  CT              94   9        84      36:30.3   10:38/M             

       3    Sabrina Mitchell        Gales Ferry  CT        39    8      101      40:00.1   11:40/M             

       4    Olivia Rusk             Groton  CT             57    9      103      41:37.5   12:08/M             

       5    Lauren Rusk             Groton  CT             55    9      108      43:38.6   12:43/M             

       6    Cheyanne Grote          Coventry  RI          105   12      113      48:25.6   14:07/M             

       7    Aly Simmons             Ledyard  CT            59   11      119      55:30.9   16:11/M             

Top

Female 13 to 19

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Amanda Collins          Groton  CT            111   16       12      25:58.5    7:34/M             

       2    Danielle Chirillo       Groton  CT             10   13       20      27:26.0    8:00/M             

       3    Madison Michaud         Groton  CT             36   16       45      30:55.5    9:01/M             

       4    Hillard Masalin         Ledyard  CT            81   19       49      31:15.5    9:07/M             

       5    Rachel Baker            Mstic  CT             124   19       98      39:12.4   11:26/M             

       6    Madeleine Rusk          Groton  CT             56   13      104      42:11.7   12:18/M             

       7    Christine Simmons       Ledyard  CT            60   14      117      54:51.8   15:59/M             

Top

Female 20 to 29

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Kimberly Swett          Norwich  CT            64   29       37      29:43.9    8:40/M             

       2    Ella Reese              Mystic  CT             50   27       39      30:03.9    8:46/M             

       3    Amanda Pietraszewski    Salem  CT              47   25       47      30:56.8    9:01/M             

       4    Danielle Chadwick       Jewett City  CT        73   24       55      32:48.4    9:34/M             

       5    Holley Fredlander       Northampton  MA       113   25       63      33:45.6    9:50/M             

       6    Lindsey McGrath         Niantic  CT           110   26       71      34:41.0   10:07/M             

       7    April Holtmeyer         Groton  CT             84   27       93      37:45.2   11:00/M             

       8    Connie Frank            North Franklin  CT    127   29      105      42:40.8   12:26/M             

       9    Jenn Drago              Colchester  CT        131   29      106      42:51.0   12:30/M             

      10    Erin Dewick             Jewett City  CT        85   29      107      42:53.1   12:30/M             

      11    Jennifer Dudley         South Hadley  MA      125   28      111      46:04.5   13:26/M             

Top

Female 30 to 39

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Erin Kelly              Groton  CT             28   32       23      27:43.6    8:05/M             

       2    Angela St George        Brooklyn  CT           79   31       24      27:46.9    8:06/M             

       3    Claudia Mitchell        Gales Ferry  CT        38   39       26      28:01.1    8:10/M             

       4    Holly Hedde             Mstic  CT              77   31       35      29:21.7    8:33/M             

       5    Eliza Cole              Ledyard  CT            11   31       41      30:27.2    8:53/M             

       6    Lisa Tess               Mstic  CT             115   38       44      30:53.3    9:00/M             

       7    Shala Grogan            Gales Ferry  CT        21   33       56      32:52.2    9:35/M             

       8    Fran Baldwin            Mstic  CT             112   33       61      33:36.0    9:48/M             

       9    Lori Nordman            Woodstock  CT          43   31       62      33:44.8    9:50/M             

      10    April Phillips          Groton  CT             46   38       65      33:53.3    9:53/M             

      11    Alexandra Laporte Snedi New London  CT         91   35       69      34:21.6   10:01/M             

      12    Lynn Perry              Norwich  CT            44   33       73      35:08.7   10:15/M             

      13    Gina Morin              Mstic  CT              40   36       77      35:31.1   10:21/M             

      14    Desiree Champagne       Norwich  CT           128   31       81      36:09.1   10:32/M             

      15    Amy Hinckley            Niantic  CT            75   37       85      36:33.4   10:39/M             

      16    Stacia Borysewicz       Groton  CT             96   33       90      37:27.0   10:55/M             

      17    Sarah Brassard          Canterbury  CT         72   31       94      37:45.7   11:00/M             

      18    Christina Stadolnik     Plainfield  CT        119   34       97      38:55.0   11:21/M             

      19    Jill Rusk               Groton  CT             54   37      109      43:39.0   12:44/M             

      20    Stefanie Ozga           Meriden  CT           130   30      112      46:05.1   13:26/M             

Top

Female 40 to 49

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Janet Holtz             East Lyme  CT          24   42       27      28:03.0    8:11/M             

       2    Cheryl Boyd             Lakeland  FL            5   42       43      30:52.4    9:00/M             

       3    Pamela Michaud          Groton  CT             37   43       52      31:55.0    9:18/M             

       4    Suzanne Torgersen       Groton  CT             66   47       64      33:52.8    9:52/M             

       5    Abbie Wojtowicz         Waterford  CT          93   43       75      35:26.2   10:20/M             

       6    Melissa Buttermore      Groton  CT              7   47       82      36:13.4   10:34/M             

       7    Maura Maloney           Groton  CT             35   42       83      36:26.8   10:37/M             

       8    Pam Dolan               Mstic  CT              95   43       86      36:39.5   10:41/M             

       9    Amy Camassar            Norwich  CT             8   40       87      36:48.9   10:44/M             

      10    Ann Maire MacLean       Oakdale  CT            33   43       92      37:43.9   11:00/M             

      11    Beth Lyon               Mstic  CT             121   47       99      39:14.5   11:26/M             

      12    Denay Steele            Niantic  CT            62   44      100      39:14.9   11:26/M             

      13    Leea Grote              Coventry  RI          104   41      114      48:29.9   14:08/M             

      14    Peggi Boyd              Gales Ferry  CT         6   44      120      57:30.1   16:46/M             

      15    Judi Simmons            Ledyard  CT            61   44      121      57:47.3   16:51/M             

Top

Female 50 to 59

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Joanne St. George       Brooklyn  CT           63   52       42      30:37.6    8:56/M             

       2    Brenda Williams         East Lyme  CT          70   58       51      31:30.1    9:11/M             

       3    Marian Galbraith        Groton  CT             86   55       67      33:58.5    9:54/M             

       4    Doreen Meister          Ledyard  CT            82   51       88      37:13.2   10:51/M             

       5    Karen Goodrow           Chester  CT            92   51       96      38:25.5   11:12/M             

       6    Susan Gordon            Charlestown  RI        18   53      110      45:09.8   13:10/M             

       7    Patty Vuysteke          Uncasville  CT         83   59      116      53:34.5   15:37/M             

Top

Female 60 and over

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Pat Baker               Oakdale  CT             1   65       79      35:50.1   10:27/M             

Top

Overall Male Open Winners

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Bob Stack               Gales Ferry  CT        99   53        1      21:44.6    6:20/M             

Top

Male 12 and under

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Tanner Leclair          Groton  CT             31   10       29      28:48.0    8:24/M             

       2    Steven Boyd             Gales Ferry  CT       103   12      118      55:25.8   16:09/M             

Top

Male 13-19

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Travis Williams         East Lyme  CT          71   19       14      26:21.9    7:41/M             

       2    Donovan White           East Lyme  CT         108   13       15      26:37.2    7:46/M             

Top

Male 20-29

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    David Masalin           Ledyard  CT            80   24        4      22:16.3    6:30/M             

       2    Dan Ippolto             Ledyard  CT           114   25        5      22:23.4    6:32/M             

       3    Javier Santigo          Raleigh  NC           117   23       17      26:59.0    7:52/M             

       4    Juan Zayas              Rocky Hill  CT         76   22       30      28:51.1    8:25/M             

       5    Clinton Davis           Groton  CT            102   21       31      28:51.4    8:25/M             

       6    Anthony Good            Preston  CT            89   25       33      29:10.4    8:30/M             

       7    Will Repsher            Mystic  CT             51   28       40      30:18.8    8:50/M             

       8    Sebastian Larrea        Pawcatuck  CT          29   29       46      30:55.9    9:01/M             

       9    Heriberto Santiago      Winnemucca  NV         58   27       66      33:58.2    9:54/M             

      10    David, Jr. Gonzalez     New London  CT         17   27       68      34:09.1    9:57/M             

Top

Male 30 to 39

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Michael Stadolnik       Plainfield  CT        120   36        2      22:06.0    6:27/M             

       2    Nicholas Barner         New London  CT        106   31       10      25:18.2    7:23/M             

       3    Stephen Edwards         Ledyard  CT            88   33       13      26:06.3    7:37/M             

       4    Brian Watt              New London  CT         69   30       28      28:12.0    8:13/M             

       5    Stephen Breauk          Groton  CT             90   32       32      29:03.5    8:28/M             

       6    Jimmy Cook              Groton  CT            100   31       36      29:38.4    8:38/M             

       7    Richard White           East Lyme  CT         107   38       50      31:16.4    9:07/M             

       8    Frederick Chapman       Jewett City  CT        74   31       54      32:46.7    9:33/M             

       9    David Grogan            Gales Ferry  CT        20   34       58      32:54.0    9:36/M             

      10    Marc Colello            Groton  CT             12   34       60      33:11.9    9:40/M             

      11    Kevin Morin             Mstic  CT              41   39       78      35:31.4   10:21/M             

      12    Joshua Hunsberger       East Lyme  CT          25   31       80      35:57.9   10:29/M             

      13    Jim Fields              Groton  CT             14   38       89      37:13.5   10:51/M             

Top

Male 40 to 49

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Joe Wojtas              Stonington  CT         87   47        6      22:50.6    6:39/M             

       2    Justin Kane             Mstic  CT             118   42        7      23:23.4    6:49/M             

       3    Jeffrey Van Deusen      East Lyme  CT          67   42        8      23:46.6    6:56/M             

       4    Albert, Jr. Phillips    Groton  CT             45   49        9      24:58.3    7:17/M             

       5    Paul Lapides            Niantic  CT           116   45       16      26:51.1    7:50/M             

       6    Russ Dipalina           Waterford  CT         101   47       18      27:10.6    7:55/M             

       7    Jim Stuart              Pawcatuck  CT         129   45       19      27:23.5    7:59/M             

       8    Steve Riley             Mstic  CT              52   42       21      27:34.4    8:02/M             

       9    David Torgersen         Groton  CT             65   49       38      29:58.3    8:44/M             

      10    John Bence              Groton  CT              4   41       53      32:15.3    9:24/M             

      11    Scott Ritter            Groton  CT             53   45       59      32:55.8    9:36/M             

      12    Jim Campbell            Waterford               9   48       70      34:31.1   10:04/M             

Top

Male 50 to 59

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Darrell Netto           Colchester  CT         78   58       11      25:28.3    7:25/M             

       2    Lewis Mostowy           East Lyme  CT          42   51       25      27:49.7    8:07/M             

       3    Tim Foley               Mstic  CT              98   52       34      29:19.5    8:33/M             

       4    Bruce Grisafe           Salem  CT             123   56       48      31:08.9    9:05/M             

       5    Peter Demarco           New London  CT         13   59       72      35:05.7   10:14/M             

       6    Chuck Bartnicki         Groton  CT            126   59       76      35:28.9   10:20/M             

       7    John MacLean            Oakdale  CT            34   56       91      37:43.6   11:00/M             

       8    Gerry Taylor            Ledyard  CT            97   53      102      40:25.0   11:47/M             

Top

Male 60 and over

    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              

       1    Tom Baker               Oakdale  CT             2   66       22      27:35.7    8:03/M             

       2    Robert Lohmann          North Stonington  C    32   66       74      35:24.5   10:19/M             

       3    Salvinu Vella           Gales Ferry  CT        68   65       95      38:16.0   11:09/M             

       4    Colburn Graves          North Stonington  C    19   76      115      51:25.5   14:59/M             

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com