HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Milford Hospital Live Well 5K
May 9, 2010 - 5K
Milford, CT

OVERALL WINNERS

Matt Santillo, New Haven, CT - 17:45
Maureen Terwilliger, Guilford, CT - 18:50

mil0509.jpg (36485 bytes) mil0509a.jpg (26402 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Milford

Hospital
WEATHER
50 Degrees
Sunny & Windy

Thank you all for being a part of our Mother's Day tradition at Milford Hospital. If you won an age group trophy (1, 2 or 3) but did not stay to pick it up please contact Diane Frankel Gremalis for pick up appointment.

If you were first in your age group and did not get your Woodbridge Running Company gift certificate (20 year old and up only) please email marty: msrunningproductions@yahoo.com with your address.

We appreciate your comments and ideas you might have that can help this event improve. This race has gone thru many changes in the 12 yrs I have been the director including a complete reversal of the route for safety and traffic reasons as suggested by the police. We have logistical problems to consider becuase our course is so narrow in many spots. That was one of many reasons why we needed to change the walk course to a shorter length with an earlier start and a separate finish. We attempted something different to try and make it safer for everyone.

We hope you will consider volunteering for this event and others in the future. Without more help very soon events like this one may not be able to last much longer. It is a very real and ongoing problem for every race.

Go to http://www.hitekracing.com/msrunning for a schedule of events that I produce. Volunteering at one event will make you eligible for a free entry at a future race.

Thanks for spending the start of your Mother's Day with us.

Marty Schaivone
Race Director
Diane Frankel Gremalis
Milford Hospital Coordinator

Photos available at www.jlgdesigns.com

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    Matt Santillo           New Haven  CT         284   35 ***** M 30-39        17:45    5:44/M             
       2    Sean McLaughlin         Branford  CT          324   24     1 M 19-29        17:56    5:47/M             
       3    Kevin Woodin            West Haven  CT        236   31     1 M 30-39        18:13    5:53/M             
       4    Roland Beaudette        Orange  CT            328   40     1 M 40-49        18:15    5:53/M             
       5    Kevin Fagan             New Haven  CT         281   43     2 M 40-49        18:23    5:56/M             
       6    Mark Edwards            East Haven  CT        318   40     3 M 40-49        18:27    5:57/M             
       7    Jon Matthew             Canton  CT            301   53     1 M 50-59        18:31    5:58/M             
       8    Matthew Cross           Stamford  CT          448   46     4 M 40-49        18:35    6:00/M             
       9    Aryn Wadabli            Milford  CT           340   34     2 M 30-39        18:45    6:03/M             
      10    Maureen Terwilliger     Guilford  CT            1   42 ***** F 40-49        18:50    6:05/M             
      11    Kyle McLaughlin         Branford  CT          325   16     1 M 13-18        18:58    6:07/M             
      12    Allan Dias              Stratford  CT         258   58     2 M 50-59        19:31    6:18/M             
      13    Joseph Vonehr           Southport  CT         299   57     3 M 50-59        19:45    6:22/M             
      14    Kanai Taikan            Bridgeport  CT        285   17     2 M 13-18        19:47    6:23/M             
      15    Emad Haerizadeh         Orange  CT            297   57     4 M 50-59        19:48    6:23/M             
      16    Arturo Santos           Woodbury  CT          202   35     3 M 30-39        19:51    6:24/M             
      17    A.J. Pite               Orange  CT            176   14     3 M 13-18        19:57    6:26/M             
      18    Gary Dubois             Milford  CT           410   52     5 M 50-59        20:01    6:27/M             
      19    Thomas Krasowski        Orange  CT            117   39     4 M 30-39        20:06    6:29/M             
      20    Mark Benway             Milford  CT           308   16     4 M 13-18        20:17    6:33/M             
      21    Daniel Leiper           Milford  CT           124   46     5 M 40-49        20:22    6:34/M             
      22    Colin Breyer            New Haven  CT          26   23     2 M 19-29        20:28    6:36/M             
      23    Mark Thompson           Mamaroneck  NY        272   47     6 M 40-49        20:29    6:36/M             
      24    Mark Juliano            New Haven  CT         109   34     5 M 30-39        20:32    6:37/M             
      25    Albert Post             Orange  CT            468   51     6 M 50-59        20:37    6:39/M             
      26    Bradley Sanchez         Milford  CT           264   49     7 M 40-49        20:38    6:39/M             
      27    Leah Vogel              Woodbridge  CT        341   52     1 F 50-59        20:38    6:39/M             
      28    Ken Giuntoli            Milford  CT            90   43     8 M 40-49        20:39    6:40/M             
      29    Robert Rosner           Orange  CT            295   15     5 M 13-18        20:47    6:42/M             
      30    Tom Hiten               Cheshire  CT          262   59     7 M 50-59        20:49    6:43/M             
      31    Dan Haselgrave          West Haven  CT        271   62     1 M 60-69        20:50    6:43/M             
      32    Alex Slossberg          Milford  CT           296   15     6 M 13-18        20:56    6:45/M             
      33    Brian Fidler            West Haven  CT         70   39     6 M 30-39        20:57    6:45/M             
      34    Brian Burrown           Milford  CT           491   53     8 M 50-59        21:02    6:47/M             
      35    Thomas Fischetti        Milford  CT            72   28     3 M 19-29        21:03    6:47/M             
      36    Nick Zannis             Milford  CT           247   12     1 M  1-12        21:08    6:49/M             
      37    Tom Fatone              Shelton  CT            66   41     9 M 40-49        21:16    6:52/M             
      38    Julia Joy Morgillo      New Haven  CT         148   24     1 F 19-29        21:19    6:53/M             
      39    Art Silva               Milford  CT           209   31     7 M 30-39        21:20    6:53/M             
      40    Kyle Beaudette          Orange  CT            329   11     2 M  1-12        21:27    6:55/M             
      41    Colleen Beirne          Milford  CT            15   40     1 F 40-49        21:28    6:55/M             
      42    Alexzander Pullen       North Haven  CT       184   27     4 M 19-29        21:32    6:57/M             
      43    Justin Colby            Stratford  CT         455   24     5 M 19-29        21:35    6:58/M             
      44    Andy Kissel             North Haven  CT       116   27     6 M 19-29        21:42    7:00/M             
      45    Erik Heinig             Branford  CT          100   26     7 M 19-29        21:45    7:01/M             
      46    Alison Hiten            Cheshire  CT          307   47     2 F 40-49        21:46    7:01/M             
      47    Jenn Ardrey             Milford  CT           337   35     1 F 30-39        21:47    7:02/M             
      48    Lauren Erwin            Orange  CT            412   24     2 F 19-29        21:57    7:05/M             
      49    Kristin Tompkins        Milford  CT           246   41     3 F 40-49        22:03    7:07/M             
      50    Wayne Theriault         Milford  CT           303   61     2 M 60-69        22:04    7:07/M             
      51    David Ferland           Danielson  CT         265   32     8 M 30-39        22:12    7:10/M             
      52    Carly Czepiga           New York  NY          330   26     3 F 19-29        22:18    7:12/M             
      53    Patrick Cordle          Monroe  CT             39   53     9 M 50-59        22:18    7:12/M             
      54    Aaron Turner            Milford  CT           228   20     8 M 19-29        22:27    7:15/M             
      55    Janis Grant             Milford  CT            91   54     2 F 50-59        22:34    7:17/M             
      56    Romanchick Lisa         Trumbull  CT          126   45     4 F 40-49        22:39    7:18/M             
      57    Abigail Rosner          Orange  CT            352   19     4 F 19-29        22:45    7:20/M             
      58    Scott Young             Milford  CT           238   37     9 M 30-39        22:47    7:21/M             
      59    James Cavaliere         Stratford  CT         342   35    10 M 30-39        22:53    7:23/M             
      60    John Martin             Orange  CT            294   46    10 M 40-49        22:55    7:24/M             
      61    Amanda Vargo            Orange  CT            349   24     5 F 19-29        22:56    7:24/M             
      62    Monica Simpson          Milford  CT           210   23     6 F 19-29        22:58    7:25/M             
      63    Sharon Scott            Shelton  CT           204   17     1 F 13-18        22:59    7:25/M             
      64    Dean Morgan             Orange  CT            473   48    11 M 40-49        23:00    7:25/M             
      65    Ned Shanahan            Farmington  CT        282   58    10 M 50-59        23:00    7:25/M             
      66    Mario Guevara           Woodbridge  CT         93   50    11 M 50-59        23:03    7:26/M             
      67    Peter Lee               Milford  CT           122   51    12 M 50-59        23:04    7:26/M             
      68    Renee Crainer           Shelton  CT           363   27     7 F 19-29        23:05    7:27/M             
      69    Barbara Pearce          Guilford  CT          167   55     3 F 50-59        23:08    7:28/M             
      70    Michael O'Grady         Milford  CT           160   57    13 M 50-59        23:09    7:28/M             
      71    Fred Miller             Milford  CT           139   58    14 M 50-59        23:10    7:28/M             
      72    Kellie Ryan             Trumbull  CT          198   37     2 F 30-39        23:12    7:29/M             
      73    Alecia Faustini         Derby  CT              67   25     8 F 19-29        23:25    7:33/M             
      74    Evelio Pagan            Oxford  CT            404   40    12 M 40-49        23:30    7:35/M             
      75    Rebecca Ambrose         Monroe  CT            453   37     3 F 30-39        23:33    7:36/M             
      76    Robert Kanoff           Milford  CT           459   35    11 M 30-39        23:33    7:36/M             
      77    Chris Silkman           Stratford  CT         344   34    12 M 30-39        23:35    7:36/M             
      78    Kelly Connelly          Stamford  CT           33   29     9 F 19-29        23:40    7:38/M             
      79    Sarah Conroy            Stratford  CT          37   36     4 F 30-39        23:40    7:38/M             
      80    Bryan Weber             Milford  CT           409   35    13 M 30-39        23:41    7:38/M             
      81    Ken Sterba              Milford  CT           216   43    13 M 40-49        23:41    7:38/M             
      82    Jeff Mazzabufi          Milford  CT           275   48    14 M 40-49        23:43    7:39/M             
      83    Casey Bennett           Stratford  CT          16   26    10 F 19-29        23:45    7:40/M             
      84    Phil Lafleur            Milford  CT           120   47    15 M 40-49        23:46    7:40/M             
      85    Jerry Meshell           Orange  CT            321   54    15 M 50-59        23:47    7:40/M             
      86    Fred Bialka             Milford  CT            20   50    16 M 50-59        23:49    7:41/M             
      87    Cameron Crainer         Shelton  CT           362   28     9 M 19-29        23:58    7:44/M             
      88    Erik Larka              West Haven  CT        283   32    14 M 30-39        23:59    7:44/M             
      89    Scott Tappan            Oxford  CT            259   43    16 M 40-49        24:01    7:45/M             
      90    Laura Skarne            Milford  CT           212   34     5 F 30-39        24:03    7:45/M             
      91    Caroline Booth          Milford  CT           339   12     1 F  1-12        24:15    7:49/M             
      92    Kirk Norton             East Haven  CT        153   36    15 M 30-39        24:16    7:50/M             
      93    Molly Rosner            Orange  CT            358   23    11 F 19-29        24:18    7:50/M             
      94    Debby Valin             Woodbridge  CT        310   42     5 F 40-49        24:21    7:51/M             
      95    Michael Gerwein         Milford  CT           477   43    17 M 40-49        24:25    7:53/M             
      96    Maureen Devlin          Milford  CT           401   55     4 F 50-59        24:27    7:53/M             
      97    Ines Walther            Milford  CT           348   31     6 F 30-39        24:27    7:53/M             
      98    Varick Pelton           Holyoke  MA           441   43    18 M 40-49        24:34    7:55/M             
      99    Michael Zannis          Milford  CT           249    9     3 M  1-12        24:35    7:56/M             
     100    Breana Hart             Milford  CT            97   23    12 F 19-29        24:35    7:56/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     101    Ryan Young              Milford  CT           239   10     4 M  1-12        24:35    7:56/M             
     102    Patrick Axtmayer        Northampton  MA       434   25    10 M 19-29        24:37    7:56/M             
     103    Matthew Biron           Milford  CT            21   27    11 M 19-29        24:40    7:57/M             
     104    Carol Pastore           North Haven  CT       312   62     1 F 60-69        24:42    7:58/M             
     105    Matthew Healey          Milford  CT           374   16     7 M 13-18        24:43    7:58/M             
     106    Jack Ardrey             Milford  CT           338   10     5 M  1-12        24:44    7:59/M             
     107    Katie Devir             Milford  CT           463   36     7 F 30-39        24:47    8:00/M             
     108    Sal Terranova           Milford  CT           403   51    17 M 50-59        24:47    8:00/M             
     109    Kristen Peloso          Milford  CT           170   27    13 F 19-29        24:49    8:00/M             
     110    Thomas Beyer            Milford  CT           458   58    18 M 50-59        24:50    8:01/M             
     111    David Kohl              Milford  CT           425   42    19 M 40-49        24:54    8:02/M             
     112    Michelle Salzillo       Milford  CT           381   21    14 F 19-29        24:55    8:02/M             
     113    Tina Gaye               Milford  CT           408   47     6 F 40-49        24:55    8:02/M             
     114    John Raino              Bridgeport  CT        185   48    20 M 40-49        24:56    8:03/M             
     115    Kim Diblanda            Prospect  CT           58   39     8 F 30-39        24:59    8:04/M             
     116    Brian Fix               Stony Brook  NY       270   29    12 M 19-29        25:01    8:04/M             
     117    Dan German              Milford  CT           480   49    21 M 40-49        25:04    8:05/M             
     118    Shane Romanchick        Trumbull  CT          192   13     8 M 13-18        25:07    8:06/M             
     119    Nicole Barucci          Guilford  CT          457   38     9 F 30-39        25:19    8:10/M             
     120    Jeremy Grant            Milford  CT           380   28    13 M 19-29        25:21    8:11/M             
     121    Brian Peloso            Milford  CT           169   31    16 M 30-39        25:24    8:12/M             
     122    Becky Beers             Milford  CT           379   27    15 F 19-29        25:25    8:12/M             
     123    Lauren Secondi          Milford  CT           206   25    16 F 19-29        25:25    8:12/M             
     124    Dawn Clark              Milford  CT            30   30    10 F 30-39        25:28    8:13/M             
     125    Peter Bogucki           Milford  CT            23   49    22 M 40-49        25:28    8:13/M             
     126    Madeline Meier          Newtown  CT           134   11     2 F  1-12        25:29    8:13/M             
     127    Jon Garrity             Monroe  CT            478   48    23 M 40-49        25:38    8:16/M             
     128    Mark Greene             Milford  ct            92   48    24 M 40-49        25:39    8:16/M             
     129    Maria Rockoff           Easton  CT            190   53     5 F 50-59        25:42    8:17/M             
     130    Maureen Riordan         Milford  CT           336   41     7 F 40-49        25:43    8:18/M             
     131    Joseph Steele           New Haven  CT         215   56    19 M 50-59        25:43    8:18/M             
     132    Michael Pisani          Stratford  CT         175   67     3 M 60-69        25:45    8:18/M             
     133    Lisa Rosner             Orange  CT            351   52     6 F 50-59        25:47    8:19/M             
     134    Tom Shanahan            Southington  CT       250   63     4 M 60-69        25:55    8:22/M             
     135    Dino Tetu               Trumbull  CT          222   45    25 M 40-49        25:56    8:22/M             
     136    Robin Healey            Milford  CT           375   43     8 F 40-49        25:57    8:22/M             
     137    Michael Buchina         New Haven  CT         266   50    20 M 50-59        25:58    8:23/M             
     138    Carol Asprelli          Woodbridge  CT        423   49     9 F 40-49        25:59    8:23/M             
     139    Gigi Booth              Milford  CT           300   48    10 F 40-49        26:03    8:24/M             
     140    Susanne Monschein       Milford  CT           145   35    11 F 30-39        26:03    8:24/M             
     141    Kim Remetta             Milford  CT           188   55    21 M 50-59        26:05    8:25/M             
     142    Pam Zaniewski           Woodbridge  CT        485   46    11 F 40-49        26:10    8:26/M             
     143    Lisa Lipsitz            Woodbridge  CT        354   41    12 F 40-49        26:12    8:27/M             
     144    Elizabeth Hynes         Branford  CT          407   40    13 F 40-49        26:15    8:28/M             
     145    Kevin Pryor             Shelton  CT           182   52    22 M 50-59        26:16    8:28/M             
     146    Jason Camillo           Milford  CT            27   31    17 M 30-39        26:18    8:29/M             
     147    Gregory Rutstein        New York  NY          389   29    14 M 19-29        26:21    8:30/M             
     148    Jim Reilly              Milford  CT           276   44    26 M 40-49        26:22    8:30/M             
     149    Adelaide Meier          Newtown  CT           133    9     3 F  1-12        26:22    8:30/M             
     150    Daniel Rabinovitz       Milford  CT           291   31    18 M 30-39        26:23    8:31/M             
     151    George Geer             Derby  CT              83   57    23 M 50-59        26:23    8:31/M             
     152    Brian Walker            Monroe  CT            289   56    24 M 50-59        26:24    8:31/M             
     153    Gretchen James          Milford  CT           106   39    12 F 30-39        26:27    8:32/M             
     154    Natalyn Cumings         Milford  CT            44   26    17 F 19-29        26:28    8:32/M             
     155    Jillian Walter          Madison  CT           230   31    13 F 30-39        26:28    8:32/M             
     156    Matthew French          East Haven  CT         76   26    15 M 19-29        26:31    8:33/M             
     157    Kelley Lehmann          New Haven  CT         123   23    18 F 19-29        26:32    8:34/M             
     158    Alessa Podolak          Shelton  CT           178   30    14 F 30-39        26:39    8:36/M             
     159    Jeff Gentile            Ansonia  CT           413   28    16 M 19-29        26:43    8:37/M             
     160    Cynthia Duhaime         Milford  CT            62   47    14 F 40-49        26:44    8:37/M             
     161    Scott Weatherbee        Milford  CT           287   38    19 M 30-39        26:44    8:37/M             
     162    Jill Bruno              Stratford  CT         414   32    15 F 30-39        26:45    8:38/M             
     163    Edward Czepiga          Bethany  CT           331   55    25 M 50-59        26:46    8:38/M             
     164    Lisa Buchta             Branford  CT          364   43    15 F 40-49        26:47    8:38/M             
     165    Paul Krafcik            Stratford  CT         322   45    27 M 40-49        26:47    8:38/M             
     166    Allison Ross            Orange  CT            195   42    16 F 40-49        26:50    8:39/M             
     167    Katie Richards          New Haven  CT         323   35    16 F 30-39        26:52    8:40/M             
     168    Marty O'Brien           Milford  CT           488   54    26 M 50-59        26:53    8:40/M             
     169    Amanda Depoto           Milford  CT           464   27    19 F 19-29        26:54    8:41/M             
     170    William Palko           Shelton  CT           443   45    28 M 40-49        26:56    8:41/M             
     171    Caryn Bach              Milford  CT           446   39    17 F 30-39        26:57    8:42/M             
     172    Miriam Meier            Newtown  CT           136   45    17 F 40-49        27:03    8:44/M             
     173    James Shanahan          Wallingford  CT       483   32    20 M 30-39        27:06    8:45/M             
     174    Bob Hough               Milford  CT           103   46    29 M 40-49        27:08    8:45/M             
     175    Todd Flanagan           Southport  CT         411   37    21 M 30-39        27:16    8:48/M             
     176    Kyle Brennan            Milford  CT            25   34    22 M 30-39        27:18    8:48/M             
     177    Ryan Enders             Milford  CT           368   11     6 M  1-12        27:24    8:50/M             
     178    Kelley Esposito         Milford  CT            65   37    18 F 30-39        27:30    8:52/M             
     179    Daniel Welby            Milford  CT           233   38    23 M 30-39        27:30    8:52/M             
     180    Nicholas Bencivenga     Orange  CT            378   11     7 M  1-12        27:31    8:53/M             
     181    Margaret Luchansky      Shelton  CT           372   53     7 F 50-59        27:35    8:54/M             
     182    Blake Brownstein        Woodbridge  CT        387   18     9 M 13-18        27:38    8:55/M             
     183    William Clark           Milford  CT            32   48    30 M 40-49        27:40    8:55/M             
     184    Sarah Kasuba            Milford  CT           111   29    20 F 19-29        27:40    8:55/M             
     185    Mike Lesinsky           Stratford  CT         450   42    31 M 40-49        27:40    8:55/M             
     186    Catherine McLean        Milford  CT           132   28    21 F 19-29        27:41    8:56/M             
     187    Mary Ellen Clark        Milford  CT            31   48    18 F 40-49        27:42    8:56/M             
     188    Kimberly Roots          Hackensack  NJ        194   32    19 F 30-39        27:44    8:57/M             
     189    Laura Dzialo            Milford  CT            63   42    19 F 40-49        27:46    8:57/M             
     190    William Lugo            Milford  CT           127   47    32 M 40-49        27:52    8:59/M             
     191    tracey o' neill         Stamford  CT          158   34    20 F 30-39        27:54    9:00/M             
     192    Bill Disiero            West Haven  CT        424   42    33 M 40-49        27:55    9:00/M             
     193    Brianna Laggis          Milford  CT           359   9      4 F  1-12        27:57    9:01/M             
     194    Susan Stanek            Milford  CT           474   47    20 F 40-49        28:03    9:03/M             
     195    Robyn Martin            Orange  CT            293   45    21 F 40-49        28:04    9:03/M             
     196    Dianne Merrigan Shields Newington  CT         470   45    22 F 40-49        28:05    9:04/M             
     197    Kimberly Maurer         Milford  CT           129   48    23 F 40-49        28:06    9:04/M             
     198    Michael Ramos           Bridgeport  CT        187   28    17 M 19-29        28:06    9:04/M             
     199    Nick Hopkins            New Haven  CT         405   32    24 M 30-39        28:07    9:04/M             
     200    Amy Zvovushe-Ramos      Bridgeport  CT        243   29    22 F 19-29        28:07    9:04/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     201    Spenser Hennes          West Haven  CT        353   22    18 M 19-29        28:08    9:05/M             
     202    Allison McLean          Milford  CT           131   26    23 F 19-29        28:12    9:06/M             
     203    Debra Pasquini          Woodbridge  CT        166   53     8 F 50-59        28:16    9:07/M             
     204    Tim O' Rourke           Ansonia  CT           260   51    27 M 50-59        28:16    9:07/M             
     205    Alicia Paradiso Garfiel Wallingford  CT        80   33    21 F 30-39        28:25    9:10/M             
     206    Owen Montonaro          Trumbull  CT          244    8     8 M  1-12        28:27    9:11/M             
     207    Jennifer Cramer         Trumbull  CT          245   36    22 F 30-39        28:36    9:14/M             
     208    Kyle Maurer             Shelton  CT           130   23    19 M 19-29        28:37    9:14/M             
     209    Angel Laggis            Milford  CT           360   45    24 F 40-49        28:42    9:15/M             
     210    Debbie Lafleur          Milford  CT           119   42    25 F 40-49        28:44    9:16/M             
     211    Nicole Daly             Shelton  CT           415   39    23 F 30-39        28:47    9:17/M             
     212    Mary Beth Meier         Newtown  CT           135   16     2 F 13-18        28:52    9:19/M             
     213    Paul Serino             Bridgeport  CT        367   25    20 M 19-29        28:54    9:19/M             
     214    Shelly Kelly            Milford  CT           114   41    26 F 40-49        28:56    9:20/M             
     215    Karen Rogers            Clinton  CT           476   60     2 F 60-69        28:57    9:20/M             
     216    Aileen Axtmayer         Boston  MA              8   25    24 F 19-29        28:57    9:20/M             
     217    Mary Landsfield         Milford  CT           121   44    27 F 40-49        28:58    9:21/M             
     218    Lissa Moses             Brooklyn  NY          490   26    25 F 19-29        28:59    9:21/M             
     219    Ginger Triebwasser      Shelton  CT           223   17     3 F 13-18        28:59    9:21/M             
     220    sean ganley             Shelton  CT            79   49    34 M 40-49        29:00    9:21/M             
     221    Stefanie Hennes         Chevy Chase  MD       101   27    26 F 19-29        29:01    9:22/M             
     222    Stephanie Romanowski    Oxford  CT            193   16     4 F 13-18        29:04    9:23/M             
     223    Tim Geier               Milford  CT            84   45    35 M 40-49        29:06    9:23/M             
     224    Sarah De Benedictis     Milford  CT            49   33    24 F 30-39        29:06    9:23/M             
     225    Sara Connolly           Milford  CT            34   35    25 F 30-39        29:08    9:24/M             
     226    Anita Fernandez         Milford  CT           286   39    26 F 30-39        29:10    9:25/M             
     227    Kevin Yearsley          Plymouth  CT          288   52    28 M 50-59        29:11    9:25/M             
     228    Karen Turner            Milford  CT           454   50     9 F 50-59        29:12    9:25/M             
     229    Kathy Kuhar             Milford  CT           118   38    27 F 30-39        29:18    9:27/M             
     230    Ashley Taylor           Bridgeport  CT        317   20    27 F 19-29        29:21    9:28/M             
     231    Shannon Powers          Hamden  CT            402   29    28 F 19-29        29:21    9:28/M             
     232    Shannon Pranger         Trumbull  CT          179   36    28 F 30-39        29:22    9:28/M             
     233    Judy Nunes              Milford  CT           156   50    10 F 50-59        29:24    9:29/M             
     234    Neal Wellins            Cheshire  CT          257   66     5 M 60-69        29:27    9:30/M             
     235    Emmett Kelly            Milford  CT           113   45    36 M 40-49        29:34    9:32/M             
     236    Cristina Basic          Milford  CT            14   33    29 F 30-39        29:37    9:33/M             
     237    Marisol Cummings        Milford  CT            45   38    30 F 30-39        29:38    9:34/M             
     238    Monica Roche            Fairfield  CT         251   71     1 F 70-79        29:39    9:34/M             
     239    Mary Ellen Diotalevi    Bethany  CT           332   51    11 F 50-59        29:41    9:35/M             
     240    Sarah Werthmann         Milford  CT           419   14     5 F 13-18        29:42    9:35/M             
     241    Susan Deluca            West Haven  CT         53   42    28 F 40-49        29:43    9:35/M             
     242    Eileen O'Sullivan       Milford  CT           482   41    29 F 40-49        29:44    9:35/M             
     243    Lee Ann Dangelo         Milford  CT           406   42    30 F 40-49        29:45    9:36/M             
     244    Denise Smith            Orange  CT            269   41    31 F 40-49        29:46    9:36/M             
     245    Cindy Diotalevi         Milford  CT            59   52    12 F 50-59        29:52    9:38/M             
     246    Andrea Montano          Milford  CT           146   40    32 F 40-49        29:55    9:39/M             
     247    Jessica Socquiet        Milford  CT           292   39    31 F 30-39        29:55    9:39/M             
     248    Karen Baklik            Shelton  CT            12   42    33 F 40-49        30:03    9:42/M             
     249    Richard Fidler          West Haven  CT         71   63     6 M 60-69        30:06    9:43/M             
     250    Lisa Costantine         Monroe  CT            451   28    29 F 19-29        30:08    9:43/M             
     251    Kristen Hoxie           Milford  CT           365   40    34 F 40-49        30:08    9:43/M             
     252    Paul Misencik           Stratford  CT         144   51    29 M 50-59        30:09    9:44/M             
     253    Suzanne Jagoe           Milford  CT           105   41    35 F 40-49        30:09    9:44/M             
     254    Nick Bencivengo         Orange  CT            377   44    37 M 40-49        30:10    9:44/M             
     255    Michael Caple           Ansonia  CT           343   12     9 M  1-12        30:14    9:45/M             
     256    Jamie Principi          Trumbull  CT          422   31    32 F 30-39        30:17    9:46/M             
     257    Andrea Molloy           Branford  CT          442   46    36 F 40-49        30:17    9:46/M             
     258    Charles Bellmore        Wallingford  CT       416   29    21 M 19-29        30:19    9:47/M             
     259    Erin O'Grady            Milford  CT           350   29    30 F 19-29        30:20    9:47/M             
     260    Melissa Welby           Milford  CT           234   39    33 F 30-39        30:21    9:47/M             
     261    Tony Vitti              Orange  CT            273   44    38 M 40-49        30:30    9:50/M             
     262    Diana Silva             Milford  CT           316   29    31 F 19-29        30:32    9:51/M             
     263    Emily Stanley           Milford  CT           383   22    32 F 19-29        30:33    9:51/M             
     264    Jamie Healey            Milford  CT           373   14     6 F 13-18        30:42    9:54/M             
     265    Felix Rodriguez         North Haven  CT       191   33    25 M 30-39        30:43    9:55/M             
     266    Basmah Safdar           New Haven  CT         371   34    34 F 30-39        30:44    9:55/M             
     267    John Sirella            Stratford  CT         382   57    30 M 50-59        30:45    9:55/M             
     268    Betsy Nuttall           Milford  CT           157   40    37 F 40-49        30:46    9:55/M             
     269    Samantha Duda           Fairfield  CT         462   29    33 F 19-29        30:50    9:57/M             
     270    Lee Lipsitz             Orange  CT            346   45    38 F 40-49        30:51    9:57/M             
     271    Alexander Metro         New Haven  CT         137   69     7 M 60-69        30:57    9:59/M             
     272    Susan Patrick           Milford  CT           267   48    39 F 40-49        30:59   10:00/M             
     273    Tina Giuliano           Orange  CT            440   41    40 F 40-49        31:00   10:00/M             
     274    Jonathan Degnah         Milford  CT           355   27    22 M 19-29        31:04   10:01/M             
     275    Kelley Kennedy          Old Saybrook  CT      115   26    34 F 19-29        31:05   10:02/M             
     276    Diane Stein             Milford  CT           274   49    41 F 40-49        31:06   10:02/M             
     277    Francesco Dipalma       Milford  CT           421   29    23 M 19-29        31:08   10:03/M             
     278    Marc Perrone            Norwalk  CT           171   31    26 M 30-39        31:28   10:09/M             
     279    stephanie airoldi       Hamden  CT              4   31    35 F 30-39        31:30   10:10/M             
     280    Jeffrey Picard          Milford  CT           261   49    39 M 40-49        31:34   10:11/M             
     281    Melissa Simone          North Branford  CT    431   32    36 F 30-39        31:36   10:12/M             
     282    Denise Reilly           Milford  CT           277   49    42 F 40-49        31:37   10:12/M             
     283    Patrick Keefe           Milford  CT           334   15    10 M 13-18        31:38   10:12/M             
     284    Jennifer Ramey          Milford  CT           186   29    35 F 19-29        31:43   10:14/M             
     285    Jennifer Moramarco      Seymour  CT           494   35    37 F 30-39        31:44   10:14/M             
     286    Katie Hutchinson        New Haven  CT         445   18     7 F 13-18        31:45   10:15/M             
     287    Elaine Davis            Seymour  CT            46   32    38 F 30-39        31:47   10:15/M             
     288    Laura Greene                                  481   44    43 F 40-49        31:47   10:15/M             
     289    Christina Greene        Bridgeport  CT        479   24    36 F 19-29        31:50   10:16/M             
     290    Anne Pisani             Cheshire  CT          174   44    44 F 40-49        31:50   10:16/M             
     291    Anthony De Benedictis   Milford  CT            48   44    40 M 40-49        31:58   10:19/M             
     292    Jared Cour              Milford  CT            40   11    10 M  1-12        31:58   10:19/M             
     293    Walter Kawecki          Milford  CT           112   32    27 M 30-39        32:00   10:19/M             
     294    Patty Carton            Stratford  CT         489   72     2 F 70-79        32:00   10:19/M             
     295    Charlotte Abdon         Milford  CT             3   33    39 F 30-39        32:05   10:21/M             
     296    Alice Caple             Ansonia  CT            38   41    45 F 40-49        32:11   10:23/M             
     297    Maria Arnold            Milford  CT           452   38    40 F 30-39        32:11   10:23/M             
     298    Sharon Vitare           Milford  CT           467   38    41 F 30-39        32:16   10:25/M             
     299    Noel Brei               Orange  CT             24   58    13 F 50-59        32:19   10:25/M             
     300    Michelle Brei           Branford  CT          319   31    42 F 30-39        32:19   10:25/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     301    Anya Taddeo             Weston  CT            447   29    37 F 19-29        32:26   10:28/M             
     302    Laura Stanko            Milford  CT           214   24    38 F 19-29        32:32   10:30/M             
     303    Bill Mickey             New Haven  CT         426   41    41 M 40-49        32:32   10:30/M             
     304    Owen Mickey             New Haven  CT         429   7     11 M  1-12        32:32   10:30/M             
     305    Michelle Wirth          Milford  CT           366   39    43 F 30-39        32:40   10:32/M             
     306    Jordan Betz             Milford  CT            19   13    11 M 13-18        32:42   10:33/M             
     307    Jessica Sambuco         Oakville  CT          335   23    39 F 19-29        32:46   10:34/M             
     308    Kylee Sklanka           Watertown  CT         438   23    40 F 19-29        32:46   10:34/M             
     309    Carl Skarne             Milfrod  CT           211   35    28 M 30-39        32:51   10:36/M             
     310    Donna Henry             Milford  CT           102   45    46 F 40-49        32:53   10:36/M             
     311    Mary Sklanka            Watertown  CT         437   52    14 F 50-59        32:54   10:37/M             
     312    Wendy Gleason           Milford  CT           278   50    15 F 50-59        32:55   10:37/M             
     313    Susan Young             Milford  CT           240   35    44 F 30-39        33:02   10:39/M             
     314    Michelle Leonard        Milford  CT           370   35    45 F 30-39        33:14   10:43/M             
     315    Shannon Triebwasser     Shelton  CT           225   16     8 F 13-18        33:17   10:44/M             
     316    Jo Ann Triebwasser      Shelton  CT           224   53    16 F 50-59        33:17   10:44/M             
     317    Eileen Kraeger          Middletown  CT        306   41    47 F 40-49        33:24   10:46/M             
     318    Luisa Azevedo           Bridgeport  CT         11   31    46 F 30-39        33:28   10:48/M             
     319    Greg Imler              Hamden  CT            104   36    29 M 30-39        33:30   10:48/M             
     320    Andrea Secchiaroli      Milford  CT           475   41    48 F 40-49        33:35   10:50/M             
     321    Brenda Ganser           Milford  CT           486   41    49 F 40-49        33:39   10:51/M             
     322    Michael Conroy          Stratford  CT          36   34    30 M 30-39        33:51   10:55/M             
     323    Stephanie Lemmo         Waterbury  CT         125   28    41 F 19-29        33:53   10:56/M             
     324    Christopher Rosiak      Milford  CT           465   44    42 M 40-49        34:01   10:58/M             
     325    Amber Bishop            Milford  CT            22   33    31 M 30-39        34:04   10:59/M             
     326    Raul Sanchez            Derby  CT             201   43    43 M 40-49        34:13   11:02/M             
     327    Raven Sauro             Milford  CT           461   9      5 F  1-12        34:18   11:04/M             
     328    Bridjetta Germain       Naugatuck  CT          85   50    17 F 50-59        34:21   11:05/M             
     329    Jo Anne Sauro           Milford  CT           460   33    47 F 30-39        34:24   11:06/M             
     330    Michael Haverstock      Orange  CT             99    7    12 M  1-12        34:32   11:08/M             
     331    Dan Haverstock          Orange  CT             98   46    44 M 40-49        34:33   11:09/M             
     332    Karen Crainich          Seymour  CT            41   39    48 F 30-39        34:37   11:10/M             
     333    Holly Turner            Milford  CT           229   34    49 F 30-39        34:41   11:11/M             
     334    Debra Miller            Shelton  CT           138   44    50 F 40-49        34:44   11:12/M             
     335    Sarah Orlando           Stamford  CT          161   24    42 F 19-29        34:46   11:13/M             
     336    William Douglas         Farmingdale  NY        61   39    32 M 30-39        34:46   11:13/M             
     337    James Gilbert           Stratford  CT         456   60     8 M 60-69        34:55   11:16/M             
     338    Manuela Esposito        Stratford  CT         248   34    50 F 30-39        35:09   11:20/M             
     339    Michele Brownstein      Woodbridge  CT        384   56    18 F 50-59        35:23   11:25/M             
     340    Randy Diotalevi         Milford  CT            60   50    31 M 50-59        35:27   11:26/M             
     341    Heather Parady          Stratford  CT         163   38    51 F 30-39        35:44   11:32/M             
     342    Edward Snyder           Wallingford  CT       347   63     9 M 60-69        35:48   11:33/M             
     343    Kim Fleming             Milford  CT           304   43    51 F 40-49        35:51   11:34/M             
     344    Carl Sylvester          Shelton  CT           298   76     1 M 70-79        35:51   11:34/M             
     345    William Bergeron        Milford  CT            17   56    32 M 50-59        35:54   11:35/M             
     346    Lynn Bernard            Milford  CT           311   45    52 F 40-49        35:56   11:35/M             
     347    Carol Roberts           Stratford  CT         189   62     3 F 60-69        35:59   11:36/M             
     348    Pamela Gill             Milford  CT           315   28    43 F 19-29        35:59   11:36/M             
     349    Kim Grich               Milford  CT           345   48    53 F 40-49        36:12   11:41/M             
     350    Kristen Worzel          Milford  CT           237   35    52 F 30-39        36:13   11:41/M             
     351    Lisa Di Siero           West Haven  CT         57   43    54 F 40-49        36:16   11:42/M             
     352    Julie Pinard            Hamden  CT            173   33    53 F 30-39        36:27   11:45/M             
     353    Mary Ellis              Riverside  RI          64   53    19 F 50-59        36:27   11:45/M             
     354    Nicole Fernandez        West Hartford  CT     305   28    44 F 19-29        36:29   11:46/M             
     355    Megan Rulsteijn         New York  NY          388   30    54 F 30-39        36:44   11:51/M             
     356    Jesse Batterton         Seymour  CT           268   35    33 M 30-39        36:46   11:52/M             
     357    Chad Betz               Milford  CT            18   41    45 M 40-49        36:51   11:53/M             
     358    Amanda Nowlin           Milford  CT           154   21    45 F 19-29        36:54   11:54/M             
     359    Sara Conrath            New Haven  CT          35   29    46 F 19-29        36:56   11:55/M             
     360    Rob Hoxie               Milford  CT           439   43    46 M 40-49        36:58   11:55/M             
     361    Mary Blackwell          Milford  CT           469   11     6 F  1-12        37:04   11:57/M             
     362    Sandra Davis            Oxford  CT             47   61     4 F 60-69        37:09   11:59/M             
     363    Blair Pugliese          Milford  CT           309   22    47 F 19-29        37:12   12:00/M             
     364    David Nassef            Milford  CT           255   64    10 M 60-69        37:14   12:01/M             
     365    Bonnie Hutchinson       West Haven  CT        444   52    20 F 50-59        37:16   12:01/M             
     366    Gregory De Petris       Guilford  CT           51   35    34 M 30-39        37:19   12:02/M             
     367    Braden De Petris        Milford  CT            50    4    13 M  1-12        37:20   12:03/M             
     368    Darcie Sanchez          Derby  CT             200   41    55 F 40-49        37:25   12:04/M             
     369    Arlene Anderson         Seymour  CT           492   34    55 F 30-39        37:36   12:08/M             
     370    Wendy Zimbardi          Milford  CT           418   37    56 F 30-39        37:37   12:08/M             
     371    Steve Zimbardi          Milford  CT           417   35    35 M 30-39        37:37   12:08/M             
     372    Kate Miller             Wethersfield  CT      140   33    57 F 30-39        37:51   12:13/M             
     373    Michael Miller          Wethersfield  CT      142   30    36 M 30-39        37:51   12:13/M             
     374    Greg Artman             Waterbury  CT           7   36    37 M 30-39        37:51   12:13/M             
     375    Tim Carew               West Haven  CT         28   15    12 M 13-18        37:54   12:14/M             
     376    Terri Roberts           Milford  CT           263   44    56 F 40-49        37:54   12:14/M             
     377    Erika Zimmerman         West Haven  CT        242   15     9 F 13-18        37:57   12:15/M             
     378    Sarah Zayas                                   333   28    48 F 19-29        38:13   12:20/M             
     379    Margaret Miller         Milford  CT           141   52    21 F 50-59        38:13   12:20/M             
     380    Suzy Garfield           West Haven  CT        466   33    58 F 30-39        38:21   12:22/M             
     381    Erin Pringle            Beacon Falls  CT      181   38    59 F 30-39        38:21   12:22/M             
     382    Sandy Owen              Stratford  CT         162   35    60 F 30-39        38:22   12:23/M             
     383    Sheryl French           Bridgeport  CT         77   34    61 F 30-39        38:30   12:25/M             
     384    Daphne Mills            Danbury  CT           143   39    62 F 30-39        38:44   12:30/M             
     385    Noelle Bencivengo       Orange  CT            376   14    10 F 13-18        38:58   12:34/M             
     386    Karen Hanson            Milford  CT            95   49    57 F 40-49        38:58   12:34/M             
     387    Erica Hanson            Milford  CT            94   12     7 F  1-12        38:58   12:34/M             
     388    Rick Hanson             Milford  CT            96   54    33 M 50-59        38:59   12:35/M             
     389    Andrea Silkman          Stratford  CT         208   36    63 F 30-39        39:28   12:44/M             
     390    Tori Pugliese           Norwalk  CT           183   28    49 F 19-29        39:38   12:47/M             
     391    Kimberly Brownstein     Woodbridge  CT        386   27    50 F 19-29        39:46   12:50/M             
     392    Dave Goldsmith          West Haven  CT        472   51    34 M 50-59        39:46   12:50/M             
     393    Patty Gramelis          West Haven  CT        471   50    22 F 50-59        39:47   12:50/M             
     394    Katie Boland            Stratford  CT         361   31    64 F 30-39        40:01   12:55/M             
     395    Maureen Nassef          Milford  CT           254   64     5 F 60-69        41:59   13:33/M             
     396    Becca Allen             New Haven  CT         428   40    58 F 40-49        42:00   13:33/M             
     397    Madison Mickey          New Haven  CT         427   9      8 F  1-12        42:00   13:33/M             
     398    Lauren Janik            Milford  CT           313   35    65 F 30-39        42:08   13:35/M             
     399    Nancy Barnick           Milford  CT           314   62     6 F 60-69        42:10   13:36/M             
     400    James Brownstein        Woodbridge  CT        385   62    11 M 60-69        42:21   13:40/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     401    Nicholas Gerwein        Milford  CT           432   9     14 M  1-12        42:31   13:43/M             
     402    Justin Gerwein          Milford  CT           433   20    24 M 19-29        42:31   13:43/M             
     403    Cindy Ruggeri           Orange  CT            196   51    23 F 50-59        43:09   13:55/M             
     404    Meg Dennis              Milford  CT            56   46    59 F 40-49        43:11   13:56/M             
     405    Sarah Dempsey           Milford  CT            55   11     9 F  1-12        44:03   14:13/M             
     406    Kelly Dempsey           Milford  CT            54   40    60 F 40-49        44:03   14:13/M             
     407    Denise Secondi          Milford  CT           205   53    24 F 50-59        44:13   14:16/M             
     408    Lucy Terentiuk          Milford  CT           220   51    25 F 50-59        44:23   14:19/M             
     409    Stefanie Terentiuk      Milford  CT           221    0     1 F  0- 0        44:24   14:19/M             
     410    James Cramond           Monroe  CT             42   62    12 M 60-69        45:24   14:39/M             
     411    Carolyn Miller          Milford  CT           290   50    26 F 50-59        46:06   14:52/M             
     412    Karen Enders            Milford  CT           369   42    61 F 40-49        46:43   15:04/M             
     413    Mark Bishop             Milford  CT           449   42    47 M 40-49        47:18   15:15/M             
     414    Debra Friello-Lendroth  East Haven  CT         78   33    66 F 30-39        48:17   15:35/M             
     415    Amy Ferland             East Haven  CT        420   36    67 F 30-39        48:48   15:45/M             
     416    Patricia Axtmayer       Wallingford  CT         9   58    27 F 50-59        48:54   15:46/M             
     417    Caitlin Axtmayer        Wallingford  CT       430   18    11 F 13-18        48:54   15:46/M             
     418    Alfredo Axtmayer II     Wallingford  CT        10   28    25 M 19-29        48:55   15:47/M             
     419    Vivian Turner                                 830   61     7 F 60-69        48:56   15:47/M             
     420    Tyler Riordan           Milford  CT           484   10    15 M  1-12        54:20   17:32/M             

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com


Men: 1-12 13-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 1-12 13-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Maureen Terwilliger Guilford CT

1

42

10

18:50

6:05/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Matt Santillo New Haven CT

284

35

1

17:45

5:44/M

 
Top

Women 12 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Caroline Booth Milford CT

339

12

91

24:15

7:49/M

2

Madeline Meier Newtown CT

134

11

126

25:29

8:13/M

3

Adelaide Meier Newtown CT

133

9

149

26:22

8:30/M

 
Top

Men 12 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Nick Zannis Milford CT

247

12

36

21:08

6:49/M

2

Kyle Beaudette Orange CT

329

11

40

21:27

6:55/M

3

Michael Zannis Milford CT

249

9

99

24:35

7:56/M

3

Ryan Young Milford CT

239

10

101

24:35

6:55/M

 
Top

Women 13 to 18

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sharon Scott Shelton CT

204

17

63

22:59

7:25/M

2

Mary Beth Meier Newtown CT

135

16

212

28:52

9:19/M

3

Ginger Triebwasser Shelton CT

223

17

219

28:59

9:21/M

 
Top

Men 13 to 18

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kyle McLaughlin Branford CT

325

16

11

18:58

6:07/M

2

Kanai Taikan Bridgeport CT

285

17

14

19:47

6:23/M

3

A J Pite Orange CT

176

14

17

19:57

6:26/M

 
Top

Women 19 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Julia Joy Morgillo New Haven CT

148

24

38

21:19

6:53/M

2

Lauren Erwin Orange CT

412

24

48

21:57

7:05/M

3

Carly Czepiga New York NY

330

26

52

22:18

7:12/M

 
Top

Men 19 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sean McLaughlin Branford CT

324

24

2

17:56

5:47/M

2

Colin Breyer New Haven CT

26

23

22

20:28

6:36/M

3

Thomas Fischetti Milford CT

72

28

35

21:03

6:47/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jenn Ardrey Milford CT

337

35

47

21:47

7:02/M

2

Kellie Ryan Trumbull CT

198

37

72

23:12

7:29/M

3

Rebecca Ambrose Monroe CT

453

37

75

23:33

7:36/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kevin Woodin West Haven CT

236

31

3

18:13

5:53/M

2

Aryn Wadabli Milford CT

340

34

9

18:45

6:03/M

3

Arturo Santos Woodbury CT

202

35

16

19:51

6:24/M

 
Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Colleen Beirne Milford CT

15

40

41

21:28

6:55/M

2

Alison Hiten Cheshire CT

307

47

46

21:46

7:01/M

3

Kristin Tompkins Milford CT

246

41

49

22:03

7:07/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Roland Beaudette Orange CT

328

40

4

18:15

5:53/M

2

Kevin Fagan New Haven CT

281

43

5

18:23

5:56/M

3

Mark Edwards East Haven CT

318

40

6

18:27

5:57/M

 
Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Leah Vogel Woodbridge CT

341

52

27

20:38

6:39/M

2

Janis Grant Milford CT

91

54

55

22:34

7:17/M

3

Barbara Pearce Guilford CT

167

55

69

23:08

7:28/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jon Matthew Canton CT

301

53

7

18:31

5:58/M

2

Allan Dias Stratford CT

258

58

12

19:31

6:18/M

3

Joseph Vonehr Southport CT

299

57

13

19:45

6:22/M

 
Top

Women 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Carol Pastore North Haven CT

312

62

104

24:42

7:58/M

2

Karen Rogers Clinton CT

476

60

215

28:57

9:20/M

3

Carol Roberts Stratford CT

189

62

347

35:59

11:36/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Dan Haselgrave West Haven CT

271

62

31

20:50

6:43/M

2

Wayne Theriault Milford CT

303

61

50

22:04

7:07/M

3

Michael Pisani Stratford CT

175

67

132

25:45

8:18/M

 
Top

Women 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

251

71

238

29:39

9:34/M

2

Patty Carton Stratford CT

489

72

294

32:00

10:19/M

 
Top

Men 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Carl Sylvester Shelton CT

298

76

344

35:51

11:34/M



BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com