HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

NHHS PTSA 5K
April 11, 2010 - 5K
North Haven, CT

OVERALL WINNERS

Michael Rafferty, Plantsville, CT - 17:06
Caitlyn Crowley, Woodbridge, CT - 21:28

nh0411.jpg (41044 bytes) nh0411a.jpg (44780 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
North Haven Middle School
WEATHER
55 Degrees
Sunny

Overall Finish List

 

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    Michael Rafferty        Plantsville  CT       191   35 ***** M 30-39        17:06    5:31/M             
       2    Pat Hubbell             No.haven  CT           33   18     1 M 14-19        17:35    5:40/M             
       3    Jeffrey Tonwsend        Hamden  CT            232   38     1 M 30-39        18:10    5:52/M             
       4    Matthew Cross           Stamford  CT          215   46     1 M 40-49        18:22    5:55/M             
       5    Mark Edwards            East Haven  CT        164   40     2 M 40-49        18:30    5:58/M             
       6    Casey MacKay            No.haven  CT           76   17     2 M 14-19        18:37    6:00/M             
       7    Steve Laluna            No.haven  CT           28   17     3 M 14-19        18:57    6:07/M             
       8    David Salvo             North Haven  CT       193   15     4 M 14-19        18:59    6:07/M             
       9    Jack McShane            Durham  CT             87   58     1 M 50-59        19:02    6:08/M             
      10    Mason Chen              New Haven  CT         202   33     2 M 30-39        19:04    6:09/M             
      11    Raymond Rich-Fiondella  No.haven  CT           73   14     5 M 14-19        19:28    6:17/M             
      12    J. Jaon Yianese         Cheshire  CT          182   39     3 M 30-39        19:43    6:22/M             
      13    Dave Goodrich           North Haven  CT       214   15     6 M 14-19        19:50    6:24/M             
      14    Chris Delvecchio        No.haven  CT           41   14     7 M 14-19        19:55    6:25/M             
      15    Ryan Pszczolkovski      East Haddam  CT       139   23     1 M 20-29        20:10    6:30/M             
      16    Mark Steele             Plainville  CT        165   25     2 M 20-29        20:47    6:42/M             
      17    Dave Chameides          Oxford  CT             84   51     2 M 50-59        20:49    6:43/M             
      18    Riley O'Connell         Wallingford  CT       147   14     8 M 14-19        20:57    6:45/M             
      19    Raymond Regan           No.haven  CT           57   42     3 M 40-49        21:25    6:55/M             
      20    Erik Heinig             Branford  CT          154   26     3 M 20-29        21:26    6:55/M             
      21    Caitlin Crowley         Woodbridge  CT         93   23 ***** F 20-29        21:28    6:55/M             
      22    Paul Baldini            North Haven  CT       230   38     4 M 30-39        21:33    6:57/M             
      23    James Salzano           Wallingford  CT        74   26     4 M 20-29        21:34    6:57/M             
      24    Kurt Shaffert           New Haven  CT         146   36     5 M 30-39        21:36    6:58/M             
      25    Brianna Mutnick         New Haven  CT         112   22     1 F 20-29        21:38    6:59/M             
      26    Rich Steeves            Guilford  CT           32   60     1 M 60-69        21:40    6:59/M             
      27    Mark Consorte           West Haven  CT          3   40     4 M 40-49        21:43    7:00/M             
      28    Robert Antonetti        Wallingford  CT       159   42     5 M 40-49        21:44    7:01/M             
      29    Jay Brennan             North Haven  CT       126   15     9 M 14-19        21:45    7:01/M             
      30    Neil Mutnick            New Haven  CT         111   33     6 M 30-39        21:50    7:03/M             
      31    Jesse Morrow            No.haven  CT           98   14    10 M 14-19        21:59    7:05/M             
      32    John Kennelly           Cheshire  CT          138   46     6 M 40-49        22:02    7:06/M             
      33    Matthew Prefontaine     North Haven  CT       158   25     5 M 20-29        22:10    7:09/M             
      34    Lawrence Regan          Wallingford  CT       194   44     7 M 40-49        22:15    7:11/M             
      35    Walter Muralles         North Haven  CT       128   13     1 M  2-13        22:23    7:13/M             
      36    Fred Hudak              Torrington  CT         13   65     2 M 60-69        22:31    7:16/M             
      37    Casey Blank             North Haven  CT       151   15    11 M 14-19        22:37    7:18/M             
      38    Christopher Eburg       No.branford  CT        95   46     8 M 40-49        22:47    7:21/M             
      39    Kris Overstrum          Wallingford  CT        80   48     1 F 40-49        22:49    7:22/M             
      40    Jack Cronan             Branford  CT           88   63     3 M 60-69        22:58    7:25/M             
      41    Ned Shanahan            Farmington  CT        140   58     3 M 50-59        22:59    7:25/M             
      42    Ben Mattheis            Cheshire  CT          160   56     4 M 50-59        23:06    7:27/M             
      43    Dominic Costanzo        No.haven  CT           35   18    12 M 14-19        23:10    7:28/M             
      44    Stephen Stern           No.haven  CT           61   47     9 M 40-49        23:15    7:30/M             
      45    Matthew Mannochi        No.haven  CT           31   31     7 M 30-39        23:26    7:34/M             
      46    Stephen Cofrancesco     North Haven  CT       127   14    13 M 14-19        23:33    7:36/M             
      47    Gary Muzio              North Haven  CT       219   27     6 M 20-29        23:38    7:37/M             
      48    Rick Lorenzo            Northford  CT         155   48    10 M 40-49        23:52    7:42/M             
      49    Stacy Swartz            Cheshire  CT           14   34     1 F 30-39        23:53    7:42/M             
      50    Andrew Stavrides        North Haven  CT       225   27     7 M 20-29        23:57    7:44/M             
      51    Jim O'Brien             Glastonbury  CT         5   55     5 M 50-59        24:19    7:51/M             
      52    Steven Mele             North Haven  CT       148   55     6 M 50-59        24:26    7:53/M             
      53    Matthew Scarano         No.haven  CT           92   19    14 M 14-19        24:29    7:54/M             
      54    MacKenzie Kelley        Hamden  CT            157   30     2 F 30-39        24:30    7:54/M             
      55    Mark Mc Laughlin        Durham  CT            141   60     4 M 60-69        24:33    7:55/M             
      56    Carol Pastore           No.haven  CT            2   62     1 F 60-69        24:37    7:56/M             
      57    Thomas Farrelly         North Haven  CT       169   46    11 M 40-49        24:39    7:57/M             
      58    Ray Howerd              Northford  CT         178   45    12 M 40-49        24:40    7:57/M             
      59    Bridget Jasany          East Haven  CT        203   27     2 F 20-29        24:41    7:58/M             
      60    Chris Consorte          West Haven  CT         85   42    13 M 40-49        24:45    7:59/M             
      61    Amado Casuga            Hamden  CT            136   36     8 M 30-39        24:50    8:01/M             
      62    Steve Glaser                                  226   44    14 M 40-49        24:51    8:01/M             
      63    John Mc Govern          North Haven  CT       134   48    15 M 40-49        24:54    8:02/M             
      64    Dominic Scarano         No.haven  CT           90   47    16 M 40-49        24:57    8:03/M             
      65    William Connolly        No.haven  CT           94   39     9 M 30-39        25:29    8:13/M             
      66    David Melillo           No.haven  CT           64   45    17 M 40-49        25:38    8:16/M             
      67    Jacky Pecora            North Haven  CT       162   47     2 F 40-49        25:55    8:22/M             
      68    Bill Yeager             No.haven  CT           17   31    10 M 30-39        26:04    8:25/M             
      69    Kristin Yeager          No.haven  CT           15   28     3 F 20-29        26:04    8:25/M             
      70    Steven Muzner           No.haven  CT           70   44    18 M 40-49        26:04    8:25/M             
      71    Otto Pinelli            Mahwah  NJ            166   65     5 M 60-69        26:08    8:26/M             
      72    Scott Pedersen          Northford  CT         135   41    19 M 40-49        26:09    8:26/M             
      73    Rosanne Delvecchio      No.haven  CT           40   44     3 F 40-49        26:14    8:28/M             
      74    Pj Saracino             No.haven  CT           37   10     2 M  2-13        26:24    8:31/M             
      75    Rob Crowther            No.haven  CT            7   43    20 M 40-49        26:35    8:35/M             
      76    Chris Murray            West Haven  CT         27   48    21 M 40-49        26:47    8:38/M             
      77    Conner Suraci           North Haven  CT       217   12     3 M  2-13        27:04    8:44/M             
      78    Jennifer Suraci         North Haven  CT       218   41     4 F 40-49        27:05    8:44/M             
      79    Dawn Hubbell            No.haven  CT           34   14     1 F 14-19        27:06    8:45/M             
      80    Stacey O'Connor         North Haven  CT       187   31     3 F 30-39        27:15    8:47/M             
      81    Rachel Heyer            Stratford  CT         216   22     4 F 20-29        27:18    8:48/M             
      82    Lou Kessler                                   161   50     7 M 50-59        27:18    8:48/M             
      83    Heather Nichols         North Haven  CT       231   31     4 F 30-39        27:23    8:50/M             
      84    Joseph Adinolfi         North Haven  CT       208   46    22 M 40-49        27:31    8:53/M             
      85    Kyle Melillo            No.haven  CT           65   11     4 M  2-13        27:32    8:53/M             
      86    Maria Iamunno           No.haven  CT          119   24     5 F 20-29        27:39    8:55/M             
      87    Carla Consorte          West Haven  CT          4   38     5 F 30-39        27:43    8:56/M             
      88    Anna Deangelo           No.haven  CT           50   37     6 F 30-39        27:45    8:57/M             
      89    Brian Gormley           No.haven  CT          100   53     8 M 50-59        27:59    9:02/M             
      90    Pete Saracino           No.haven  CT           39   42    23 M 40-49        28:02    9:03/M             
      91    Bill Julianelle         No.haven  CT           54   61     6 M 60-69        28:04    9:03/M             
      92    Katie Overstrum         Wallingford  CT        81   12     1 F  2-13        28:16    9:07/M             
      93    Angelica Del Valle      West Haven  CT        175   37     7 F 30-39        28:19    9:08/M             
      94    Dave Dacruz             No.haven  CT          121   30    11 M 30-39        28:26    9:10/M             
      95    Patricia Julianelle     No.haven  CT           55   53     1 F 50-59        28:27    9:11/M             
      96    Kimberly Smith          North Haven  CT       205   39     8 F 30-39        28:27    9:11/M             
      97    Participant   206                             206    0     1 M  0- 1        28:27    9:11/M             
      98    Robert Fiondella        North Haven  CT       129   47    24 M 40-49        28:29    9:11/M             
      99    Richard Zbrozck                               137   63     7 M 60-69        28:29    9:11/M             
     100    Linda Maercklein        Branford  CT           25   44     5 F 40-49        28:33    9:13/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     101    Natalie Chabot          Hamden  CT            174   24     6 F 20-29        28:37    9:14/M             
     102    Natalie Compton         Hamden  CT            170   24     7 F 20-29        28:38    9:14/M             
     103    Preston Young           No.haven  CT          104   10     5 M  2-13        28:50    9:18/M             
     104    Bob Marum               Simsbury  CT           26   69     8 M 60-69        28:51    9:18/M             
     105    Ariana Delvecchio       No.haven  CT           42   10     2 F  2-13        28:58    9:21/M             
     106    Kylie Brandt            No.haven  CT           60    9     3 F  2-13        29:00    9:21/M             
     107    Tom Maercklein          Branford  CT           24   55     9 M 50-59        29:05    9:23/M             
     108    Sean Flannery           No.haven  CT           21   11     6 M  2-13        29:20    9:28/M             
     109    Chris Duby              No.haven  CT           18   39    12 M 30-39        29:21    9:28/M             
     110    Carrie Gambardella      No.haven  CT           23   42     6 F 40-49        29:22    9:28/M             
     111    Frankie Scarano         No.haven  CT          114   13     7 M  2-13        29:23    9:29/M             
     112    Jessie Condon           Meriden  CT            67   28     8 F 20-29        29:25    9:29/M             
     113    Kristen Brandt          No.haven  CT           59   39     9 F 30-39        29:26    9:30/M             
     114    Spencer Wilson          Northford  CT         173   11     8 M  2-13        29:28    9:30/M             
     115    Sara Rademacher         No.haven  CT          102   14     2 F 14-19        29:28    9:30/M             
     116    Lorraine Scarano        No.haven  CT           91   47     7 F 40-49        29:28    9:30/M             
     117    Asim Ahmad              No.haven  CT           89   16    15 M 14-19        29:42    9:35/M             
     118    Chelsea Wilson          Northford  CT         172   18     3 F 14-19        30:04    9:42/M             
     119    Jeffery Schaff          No.haven  CT           11   41    25 M 40-49        30:13    9:45/M             
     120    Shayna De Luca          North Haven  CT       131   13     4 F  2-13        30:15    9:45/M             
     121    Larry Langello          Plantsville  CT       195   52    10 M 50-59        30:23    9:48/M             
     122    Jennifer Carlson        No.haven  CT           72   31    10 F 30-39        30:25    9:49/M             
     123    Elizabeth Stern         No.haven  CT           63   13     5 F  2-13        30:28    9:50/M             
     124    Ray Gambardella         No.haven  CT           22   42    26 M 40-49        30:33    9:51/M             
     125    Mariagrazia Scarano     No.haven  CT          113   10     6 F  2-13        30:49    9:56/M             
     126    Betsy Overstrum         Wallingford  CT        82    7     7 F  2-13        30:52    9:57/M             
     127    Patricia Mc Govern      North Haven  CT       133   47     8 F 40-49        30:56    9:59/M             
     128    Kevin Hurley            Wallingford  CT       132   57    11 M 50-59        30:58    9:59/M             
     129    Walter Ostrinski        No.haven  CT           99   52    12 M 50-59        30:59   10:00/M             
     130    Delia Hawkes            North Haven  CT       197   10     8 F  2-13        31:04   10:01/M             
     131    Pat Chiaia              No.branford  CT        97   44    27 M 40-49        31:05   10:02/M             
     132    Dawn Cianci             North Haven  CT       188   43     9 F 40-49        31:07   10:02/M             
     133    Joe MacKay              No.haven  CT           78   49    28 M 40-49        31:09   10:03/M             
     134    Tina Angiolli                                 223   55     2 F 50-59        31:23   10:07/M             
     135    Maria Fiondella         North Haven  CT       130   21     9 F 20-29        31:26   10:08/M             
     136    Danielle Voss           Meriden  CT           167   29    10 F 20-29        31:57   10:18/M             
     137    Teresa Bobko            Northford  CT         153   44    10 F 40-49        32:03   10:20/M             
     138    Megan Ladner            New Haven  CT         204   24    11 F 20-29        32:05   10:21/M             
     139    Bob Onofrio             No.haven  CT           16   57    13 M 50-59        32:05   10:21/M             
     140    MacEy Dicarlo           No.haven  CT           20   10     9 F  2-13        32:06   10:21/M             
     141    Leigh Dicarlo           No.haven  CT           19   41    11 F 40-49        32:07   10:22/M             
     142    Paul La Croix           Northford  CT          58   44    29 M 40-49        32:30   10:29/M             
     143    Nora MacKay             North Haven  CT       199   14     4 F 14-19        32:47   10:35/M             
     144    Erica Salvo             North Haven  CT       192   11    10 F  2-13        32:49   10:35/M             
     145    David Butler            North Haven  CT       142   42    30 M 40-49        32:51   10:36/M             
     146    Erin Butler             North Haven  CT       143   9     11 F  2-13        32:51   10:36/M             
     147    Tricia Jezierny         No.haven  CT           12   34    11 F 30-39        32:59   10:38/M             
     148    Sharon Wise             No.haven  CT           75   54     3 F 50-59        33:14   10:43/M             
     149    Kara Galaski            No.haven  CT          117   35    12 F 30-39        33:17   10:44/M             
     150    Debra Rapuano           Hamden  CT            227   51     4 F 50-59        33:22   10:46/M             
     151    Laura Calabrese         North Haven  CT       198   46    12 F 40-49        33:25   10:47/M             
     152    Diane Golias            East Haven  CT        168   34    13 F 30-39        33:28   10:48/M             
     153    Maureen Miller          No.haven  CT            6   44    13 F 40-49        33:36   10:50/M             
     154    Julia Rafferty          Plantsville  CT       190    9    12 F  2-13        33:37   10:51/M             
     155    Susan Buller            North Haven  CT       229   48    14 F 40-49        33:49   10:55/M             
     156    Christine Tancreti      North Haven  CT       177   34    14 F 30-39        33:50   10:55/M             
     157    Autumn D.adamo          No.haven  CT          120   29    12 F 20-29        34:06   11:00/M             
     158    Amber Pryzbylski        No.haven  CT          122   27    13 F 20-29        34:09   11:01/M             
     159    Melinda Torgerson       East Haven  CT        221   37    15 F 30-39        34:20   11:05/M             
     160    Danielle Gannon         Hamden  CT            228   22    14 F 20-29        34:22   11:05/M             
     161    Carl Bonamlco           Wallingford  CT       150   47    31 M 40-49        34:29   11:07/M             
     162    Jennifer Bonamico       Wallingford  CT       149   44    15 F 40-49        34:29   11:07/M             
     163    Nancy Cronin            Hamden  CT            183   65     2 F 60-69        34:51   11:15/M             
     164    Arianna Mongillo        No.haven  CT          116   10    13 F  2-13        35:18   11:23/M             
     165    Susan Griffiths         North Haven  CT       222   37    16 F 30-39        35:22   11:25/M             
     166    Alice Baglioni          North Haven  CT       220   45    16 F 40-49        35:26   11:26/M             
     167    Elisa Biase             North Haven  CT       210   47    17 F 40-49        35:37   11:29/M             
     168    Sunday Mongillo         No.haven  CT          115   35    17 F 30-39        35:38   11:30/M             
     169    Carson Tebbetts         North Haven  CT       181   11     9 M  2-13        35:50   11:34/M             
     170    Clay Tebbetts           North Haven  CT       180   44    32 M 40-49        35:51   11:34/M             
     171    Tori Adinolfi           North Haven  CT       209   13    14 F  2-13        36:19   11:43/M             
     172    Matthew Noel            No.haven  CT           71   14    16 M 14-19        36:35   11:48/M             
     173    Christian Somma         No.haven  CT           69    9    10 M  2-13        36:40   11:50/M             
     174    Emadi Okowsa            North Haven  CT       152   12    11 M  2-13        37:16   12:01/M             
     175    Lynn Baer               Beacon Falls  CT      123   47    18 F 40-49        37:17   12:02/M             
     176    Bj Baer                 Beacon Falls  CT      124   22     8 M 20-29        37:17   12:02/M             
     177    Michael Palma           Beacon Falls  CT      125   35    13 M 30-39        37:18   12:02/M             
     178    Dave Mikos              No.haven  CT           45   43    33 M 40-49        37:23   12:04/M             
     179    Bethann Mikos           No.haven  CT           46   42    19 F 40-49        37:25   12:04/M             
     180    Ken Wilson              Northford  CT         171   40    34 M 40-49        37:28   12:05/M             
     181    David Spence            Stratford  CT         144   19    17 M 14-19        37:30   12:06/M             
     182    Cj Somma                No.haven  CT           68   11    12 M  2-13        37:32   12:06/M             
     183    Craig Somma             No.haven  CT           77   43    35 M 40-49        37:32   12:06/M             
     184    Tony Petrie             Stratford  CT         145   43    36 M 40-49        37:36   12:08/M             
     185    Patricia Hawkes         North Haven  CT       196   43    20 F 40-49        37:38   12:08/M             
     186    Bonnie Cohen            No.haven  CT           30   41    21 F 40-49        38:06   12:17/M             
     187    Rosalie Giaimu          East Haven  CT        211   61     3 F 60-69        38:13   12:20/M             
     188    Judy MacKay             No.haven  CT           79   51     5 F 50-59        39:04   12:36/M             
     189    Jeanine Stern           No.haven  CT           62   54     6 F 50-59        39:04   12:36/M             
     190    Martin Martorelli       No.haven  CT           66   56    14 M 50-59        41:51   13:30/M             
     191    Betty Holroyd           Wallingford  CT         1   83     1 F 80-99        42:09   13:36/M             
     192    Eric Kim                No.haven  CT           43   10    13 M  2-13        42:40   13:46/M             
     193    Byung Kim               No.haven  CT           44   41    37 M 40-49        42:40   13:46/M             
     194    Monica Thomas           No.haven  CT          105   31    18 F 30-39        42:56   13:51/M             
     195    Dawn Tebbetts           North Haven  CT       179   45    22 F 40-49        43:16   13:57/M             
     196    Emily Crowther          No.haven  CT           10   13    15 F  2-13        44:38   14:24/M             
     197    Sarah Whitmore                                201   14     5 F 14-19        44:52   14:28/M             
     198    Paige Godi              North Haven  CT       200   14     6 F 14-19        44:52   14:28/M             
     199    Debra Martorelli        North Haven  CT       207   53     7 F 50-59        47:50   15:26/M             
     200    Sue Lorenzo             Northford  CT         156   50     8 F 50-59        50:12   16:12/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     201    Cheryl Iannucci         No.haven  CT          107   42    23 F 40-49        50:14   16:12/M             
     202    Matthew Coyle           No.haven  CT          110   10    14 M  2-13        50:14   16:12/M             

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 1-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Caitlin Crowley Woodbridge CT

93

23

21

21:28

6:55/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Rafferty Plantsville CT

191

35

1

17:06

5:31/M

 
Top

Female 13 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Katie Overstrum Wallingford CT

81

12

92

28:16

9:07/M

2

Ariana Delvecchio No.haven CT

42

10

105

28:58

9:21/M

3

Kylie Brandt No.haven CT

60

9

106

29:00

9:21/M

 
Top

Male 13 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Walter Muralles North Haven CT

128

13

35

22:23

7:13/M

2

Pj Saracino No.haven CT

37

10

74

26:24

8:31/M

3

Conner Suraci North Haven CT

217

12

77

27:04

8:44/M

 
Top

Female 14 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Dawn Hubbell No.haven CT

34

14

79

27:06

8:45/M

2

Sara Rademacher No.haven CT

102

14

115

29:28

9:30/M

3

Chelsea Wilson Northford CT

172

18

118

30:04

9:42/M

 
Top

Male 14 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Pat Hubbell No.haven CT

33

18

2

17:35

5:40/M

2

Casey MacKay No.haven CT

76

17

6

18:37

6:00/M

3

Steve Laluna No.haven CT

28

17

7

18:57

6:07/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Brianna Mutnick New Haven CT

112

22

25

21:38

6:59/M

2

Bridget Jasany East Haven CT

203

27

59

24:41

7:58/M

3

Kristin Yeager No.haven CT

15

28

69

26:04

8:25/M

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ryan Pszczolkovski East Haddam CT

139

23

15

20:10

6:30/M

2

Mark Steele Plainville CT

165

25

16

20:47

6:42/M

3

Erik Heinig Branford CT

154

26

20

21:26

6:55/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Stacy Swartz Cheshire CT

14

34

49

23:53

7:42/M

2

MacKenzie Kelley Hamden CT

157

30

54

24:30

7:54/M

3

Stacey O'Connor North Haven CT

187

31

80

27:15

8:47/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jeffrey Tonwsend Hamden CT

232

38

3

18:10

5:52/M

2

Mason Chen New Haven CT

202

33

10

19:04

6:09/M

3

J. Jaon Yianese Cheshire CT

182

39

12

19:43

6:22/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kris Overstrum Wallingford CT

80

48

39

22:49

7:22/M

2

Jacky Pecora North Haven CT

162

47

67

25:55

8:22/M

3

Rosanne Delvecchio No.haven CT

40

44

73

26:14

8:28/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Matthew Cross Stamford CT

215

46

4

18:22

5:55/M

2

Mark Edwards East Haven CT

164

40

5

18:30

5:58/M

3

Raymond Regan No.haven CT

57

42

19

21:25

6:55/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Patricia Julianelle No.haven CT

55

53

95

28:27

9:11/M

2

Tina Angiolli  

223

55

134

31:23

10:07/M

3

Sharon Wise No.haven CT

75

54

148

33:14

10:43/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jack McShane Durham CT

87

58

9

19:02

6:08/M

2

Dave Chameides Oxford CT

84

51

17

20:49

6:43/M

3

Ned Shanahan Farmington CT

140

58

41

22:59

7:25/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Carol Pastore No.haven CT

2

62

56

24:37

7:56/M

2

Nancy Cronin Hamden CT

183

65

163

34:51

11:15/M

3

Rosalie Giaimu East Haven CT

211

61

187

38:13

12:20/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rich Steeves Guilford CT

32

60

26

21:40

6:59/M

2

Fred Hudak Torrington CT

13

65

36

22:31

7:16/M

3

Jack Cronan Branford CT

88

63

40

22:58

7:25/M

 
Top

Female 80 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Betty Holroyd Wallingford CT

1

83

191

42:09

13:36/M


1 Mile Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    Alex Ortiz              North Haven  CT       349   15     1 M  0-99        08:45    8:45/M             
       2    Michael Rich-Fiondella  No. Haven  CT         333   11     2 M  0-99        08:50    8:50/M             
       3    Kyle Duby               No. Haven  CT         308    7     3 M  0-99        08:50    8:50/M             
       4    Ryan Brennan            North Haven  CT       356   11     4 M  0-99        08:55    8:55/M             
       5    Kyle Aurora             No. Haven  CT         332   13     5 M  0-99        09:07    9:07/M             
       6    Peyton Farina           No. Haven  CT         312   10     6 M  0-99        09:54    9:54/M             
       7    Nicole Kessler                                163   11     1 F  0-99        09:54    9:54/M             
       8    Christian Muralles      North Haven  CT       345    9     7 M  0-99        09:55    9:55/M             
       9    Carl Casuga             Hamden  CT            348   11     8 M  0-99        09:59    9:59/M             
      10    Matthew Consorte        West Haven  CT        304    8     9 M  0-99        10:09   10:09/M             
      11    Kasey Mongillo          No. Haven  CT         341    7    10 M  0-99        10:24   10:24/M             
      12    Alan Tancreti III       North Haven  CT       353   8     11 M  0-99        10:26   10:26/M             
      13    Billy Yeager            No. Haven  CT         307   11    12 M  0-99        10:40   10:40/M             
      14    Michael Consorte        West Haven  CT        305    8    13 M  0-99        11:05   11:05/M             
      15    Chase Dicarlo           No. Haven  CT         310    7    14 M  0-99        11:08   11:08/M             
      16    Steven Dicarlo          No. Haven  CT         311   42    15 M  0-99        11:14   11:14/M             
      17    Jordyn Aurora           No. Haven  CT         331   10     2 F  0-99        11:35   11:35/M             
      18    Jackie Howlett          No. Haven  CT         321    8     3 F  0-99        11:44   11:44/M             
      19    Matt Howlett            No. Haven  CT         324   36    16 M  0-99        11:45   11:45/M             
      20    Elexis Soukthidelh      North Haven  CT       350   11     4 F  0-99        11:50   11:50/M             
      21    Matthew Mannochi        No. Haven  CT         340   31    17 M  0-99        11:54   11:54/M             
      22    Amelia Depino           No. Haven  CT         301   11     5 F  0-99        11:55   11:55/M             
      23    Andrew Gambardella      North Haven  CT       361   11    18 M  0-99        11:56   11:56/M             
      24    Angela Gambardella      North Haven  CT       362   8      6 F  0-99        12:34   12:34/M             
      25    Brooklyn Mastracchio    No. Haven  CT         306    6     7 F  0-99        12:44   12:44/M             
      26    Rosie York              North Haven  CT       358   41     8 F  0-99        12:45   12:45/M             
      27    Ron Casuga              Hamden  CT            346    7    19 M  0-99        13:32   13:32/M             
      28    Rosella Casuga          Hamden  CT            347   34     9 F  0-99        13:46   13:46/M             
      29    Seeun Kim               No. Haven  CT         326    9    10 F  0-99        14:00   14:00/M             
      30    Catherine Tancreti      North Haven  CT       354   6     11 F  0-99        14:01   14:01/M             
      31    Louis Mineri IV         No. Haven  CT         343    9    20 M  0-99        14:09   14:09/M             
      32    Nick Howlett            No. Haven  CT         322    7    21 M  0-99        14:10   14:10/M             
      33    Jennifer Howlett        No. Haven  CT         323   35    12 F  0-99        14:10   14:10/M             
      34    Caleb Somma             No. Haven  CT         325    5    22 M  0-99        14:13   14:13/M             
      35    Maria Somma             No. Haven  CT         334   39    13 F  0-99        14:15   14:15/M             
      36    Shea Saracino           No. Haven  CT         316    6    14 F  0-99        14:18   14:18/M             
      37    Jennifer Saracino       No. Haven  CT         320   41    15 F  0-99        14:20   14:20/M             
      38    Jennifer Mineri         No. Haven  CT         342   26    16 F  0-99        14:20   14:20/M             
      39    Sunjung Kim             No. Haven  CT         327   47    23 M  0-99        14:22   14:22/M             
      40    Madeline Wilson         Northford  CT         352   9     17 F  0-99        15:03   15:03/M             
      41    Sydney Santoemma        No. Haven  CT         314    8    18 F  0-99        15:15   15:15/M             
      42    Maitka Santoemma        No. Haven  CT         313   44    19 F  0-99        15:24   15:24/M             
      43    Susan Wilson            Northford  CT         351   42    20 F  0-99        15:35   15:35/M             
      44    Cate Saxton             West Haven  CT        185   48    21 F  0-99        15:44   15:44/M             
      45    Annetta Depino          No. Haven  CT         303    0    22 F  0-99        17:53   17:53/M             
      46    Todd Depino             No. Haven  CT         302    0    24 M  0-99        17:54   17:54/M             
      47    Carol Mezzanotte        West Haven  CT        184   53    23 F  0-99        17:55   17:55/M             
      48    Brent Heideis           Wallingford  CT       359   37    25 M  0-99        18:08   18:08/M             
      49    Alan Tancreti           North Haven  CT       355   36    26 M  0-99        19:29   19:29/M             
      50    Leigh Heideis           Wallingford  CT       360   31    24 F  0-99        19:32   19:32/M             
      51    Linda Spencer           No. Haven  CT         344   57    25 F  0-99        20:20   20:20/M             
      52    Alexander Muzner        No. Haven  CT         329    6    27 M  0-99        20:20   20:20/M             
      53    Zachary Muzner          No. Haven  CT         328    8    28 M  0-99        20:21   20:21/M             
      54    Eleo Lopez              North Haven  CT       364   6     29 M  0-99        20:25   20:25/M             
      55    Maureen Muzner          No. Haven  CT         330   48    26 F  0-99        20:27   20:27/M             
      56    Kerriann Lopez          North Haven  CT       363   29    27 F  0-99        20:59   20:59/M             
      57    Bandit Number  9000                          9000         30 M  0-99        21:01   21:01/M             
      58    Ava Valentino           North Haven  CT       366   5     28 F  0-99        21:01   21:01/M             
      59    Nancy Valentino         North Haven  CT       365   26    29 F  0-99        21:01   21:01/M             
      60    Pam Lamonaca            North Haven  CT       357   54    30 F  0-99        21:33   21:33/M             
      61    Theresa Consorte        West Haven  CT        336    5    31 F  0-99        21:33   21:33/M             
      62    Lisa Consorte           West Haven  CT        335   42    32 F  0-99        21:34   21:34/M             
      63    Tina O'Connor           Hamden  CT            186   0     33 F  0-99        23:23   23:23/M             


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com