HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Julia's Run For Children
April 18, 2010 - 5K
New Haven, CT

OVERALL WINNERS

Jeffrey Townsend, Hamden, CT - 23:42
Yedida Kanfer, New Haven, CT - 26:14

nh0418.jpg (43026 bytes) nh0418a.jpg (49836 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Yale

University
WEATHER
53 Degrees
Coudy

Overall Finish List

 

4 Mile Run/Walk

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    Jeffrey Townsend        Hamden  CT            295   38 ***** M 30-39        23:42    5:56/M             
       2    William Zucconi         Madison  CT           247   36     1 M 30-39        23:50    5:58/M             
       3    Kevin Woodin            West Haven  CT        103   31     2 M 30-39        24:03    6:01/M             
       4    Colin Bruzewicz         New Haven  CT         261   27     1 M 20-29        24:16    6:04/M             
       5    Matthew Santillo        New Haven  CT          97   35     3 M 30-39        24:40    6:10/M             
       6    Kevin Critchlow         New Haven  CT         126   21     2 M 20-29        25:54    6:29/M             
       7    Gary Du Bois            Milford  CT           265   52     1 M 50-59        26:08    6:32/M             
       8    Jean Desrosrers         Elmont  NY            302   19     1 M 13-19        26:13    6:33/M             
       9    Yedida Kanfer           New Haven  CT          66   28 ***** F 20-29        26:14    6:34/M             
      10    Sean Croteau            Brooklyn  NY          101   33     4 M 30-39        26:25    6:36/M             
      11    Lou Denaro              Oxford  CT             52   50     2 M 50-59        26:29    6:37/M             
      12    Mitchell Kundel         New Haven  CT         251   30     5 M 30-39        26:47    6:42/M             
      13    Jen Mygatt              New Haven  CT         292   29     1 F 20-29        27:18    6:50/M             
      14    Brian Lee               Hamden  CT            160   26     3 M 20-29        27:24    6:51/M             
      15    Danny Berry             Hamden  CT            288   38     6 M 30-39        27:27    6:52/M             
      16    Liam Tracey             Stratford  CT         207   12     1 M  1-12        27:27    6:52/M             
      17    Mike O'Connor           Brookfield  CT        131   39     7 M 30-39        27:29    6:52/M             
      18    Joseph Dalton           New Haven  CT         148   27     4 M 20-29        27:31    6:53/M             
      19    Brian Fidler            West Haven  CT         25   39     8 M 30-39        27:50    6:58/M             
      20    Rudy Kleysteuber        New Haven  CT          91   29     5 M 20-29        27:54    6:59/M             
      21    Barbara Schmidt         New Haven  CT          18   23     2 F 20-29        27:55    6:59/M             
      22    Lea Samson              New Haven  CT          86   31     1 F 30-39        27:57    6:59/M             
      23    Derek Brown             Riverside  CT         231   35     9 M 30-39        28:08    7:02/M             
      24    Michael Costello        Fairfield  CT         235   51     3 M 50-59        28:16    7:04/M             
      25    Dennis Grove            New Haven  CT         224   35    10 M 30-39        28:27    7:07/M             
      26    Allison Weinberg        Scarsdale  NY         113   35     2 F 30-39        28:29    7:07/M             
      27    Adam Mc Kenzie          Huntington  NY        257   46     1 M 40-49        28:30    7:08/M             
      28    James Heenan            Milford  CT           214   29     6 M 20-29        28:32    7:08/M             
      29    Daniel Osias            New Haven  CT         145   29     7 M 20-29        28:39    7:10/M             
      30    Alison  Hiten           Cheshire  CT          243   47     1 F 40-49        28:43    7:11/M             
      31    Jean Paul Cardichon     Hamden  CT            151   38    11 M 30-39        29:01    7:15/M             
      32    Carlos Huerta           New York  NY           36   33    12 M 30-39        29:09    7:17/M             
      33    Dina Frid               Foster City  CA       117   32     3 F 30-39        29:24    7:21/M             
      34    Andrew Lawton           New Haven  CT         161   26     8 M 20-29        29:31    7:23/M             
      35    Peter Gloor             Branford  CT          293   51     4 M 50-59        29:33    7:23/M             
      36    Melissa Scafariello     Hamden  CT            155   27     3 F 20-29        29:36    7:24/M             
      37    Raymond Regan           North Haven  CT        70   42     2 M 40-49        29:37    7:24/M             
      38    Randall Beach           New Haven  CT         284   59     5 M 50-59        29:37    7:24/M             
      39    Brian Joseph            Los Angeles  CA        94   30    13 M 30-39        29:38    7:25/M             
      40    Eugene Butts            Ledyard  CT            57   39    14 M 30-39        29:39    7:25/M             
      41    Paul Baldini            North Haven  CT       154   38    15 M 30-39        29:41    7:25/M             
      42    Jon Rosen               Branford  CT          268   37    16 M 30-39        29:48    7:27/M             
      43    Albert Jr Phillips      Groton  CT             58   49     3 M 40-49        29:53    7:28/M             
      44    Paul Beales             New Haven  CT          95   31    17 M 30-39        30:17    7:34/M             
      45    Simon Frid              Great Neck  NY        118   24     9 M 20-29        30:36    7:39/M             
      46    Joseph Loy              Brooklyn  NY          170   34    18 M 30-39        30:38    7:40/M             
      47    Kellie Ryan             Trumbull  CT          239   37     4 F 30-39        30:44    7:41/M             
      48    Tom Fatone              Shelton  CT           242   41     4 M 40-49        30:45    7:41/M             
      49    Dan Aschaffenburg       New Haven  CT          80   22    10 M 20-29        30:49    7:42/M             
      50    Albert Defilippo        East Haven  CT          2   54     6 M 50-59        31:04    7:46/M             
      51    Jermaine Wright         Stratford  CT         141   31    19 M 30-39        31:10    7:48/M             
      52    Dean Morgan             Orange  CT            244   48     5 M 40-49        31:26    7:52/M             
      53    Kristen Snow            Windsor Locks  CT     275   26     4 F 20-29        31:31    7:53/M             
      54    Kathleen Snow           Winchester Center     278   26     5 F 20-29        31:32    7:53/M             
      55    Mario Guevara           Woodbridge  CT         33   50     7 M 50-59        31:32    7:53/M             
      56    Ronald Peterson         Watertown  CT          62   42     6 M 40-49        31:34    7:54/M             
      57    MacKenzie Kelley        Hamden  CT            178   30     5 F 30-39        32:00    8:00/M             
      58    Ksenia Gavrilov         New Haven  CT         169   22     6 F 20-29        32:00    8:00/M             
      59    Colleen Feriod          New Haven  CT         203   26     7 F 20-29        32:00    8:00/M             
      60    Ulrike Muench           New Haven  CT         157   33     6 F 30-39        32:06    8:02/M             
      61    Michael Kavey           Brooklyn  NY          159   32    20 M 30-39        32:11    8:03/M             
      62    Jerry Meshell           Orange  CT             78   54     8 M 50-59        32:11    8:03/M             
      63    Robert Kanoff           Milford  CT           201   35    21 M 30-39        32:17    8:04/M             
      64    Gerale Middleton        Valley Stream  NY     303   18     1 F 13-19        32:22    8:06/M             
      65    Maureen Devlin          Milford  CT           209   55     1 F 50-59        32:34    8:09/M             
      66    Zachary Krom            East Haven  CT        181   30    22 M 30-39        32:36    8:09/M             
      67    Carole Pastore          North Haven  CT       152   62     1 F 60-69        32:37    8:09/M             
      68    George Tyles            Pearl River  NY       199   64     1 M 60-69        32:40    8:10/M             
      69    Jennifer Glass          Branford  CT          174   44     2 F 40-49        32:49    8:12/M             
      70    Bryan Weber             Milford  CT           202   35    23 M 30-39        32:52    8:13/M             
      71    Karol Bomsztyk          Mercer Island  WA      67   60     2 M 60-69        32:55    8:14/M             
      72    Shannon Flynn           North Haven  CT       291   39    24 M 30-39        33:09    8:17/M             
      73    Alessandro Zanazzi      New Haven  CT          32   32    25 M 30-39        33:13    8:18/M             
      74    Eugene Frid             Great Neck  NY        115   57     9 M 50-59        33:19    8:20/M             
      75    Daniel Schlingman       New Haven  CT         164   24    11 M 20-29        33:20    8:20/M             
      76    Aaron McCullough                              286   24    12 M 20-29        33:22    8:21/M             
      77    Paul Landi              Norwalk  CT           191   30    26 M 30-39        33:23    8:21/M             
      78    Annalisa Paltauf        New Haven  CT         146   26     8 F 20-29        33:31    8:23/M             
      79    Che Dawson              New Haven  CT         267   35    27 M 30-39        33:32    8:23/M             
      80    Marc Plano              East Haven  CT        237   35    28 M 30-39        33:35    8:24/M             
      81    Kristine Klarman        Branford  CT          104   47     3 F 40-49        33:36    8:24/M             
      82    Caitlin Dougherty       Philadelphia  PA      294   28     9 F 20-29        33:46    8:27/M             
      83    Melanie Morten          New Haven  CT         171   27    10 F 20-29        33:52    8:28/M             
      84    Frank Robinson          Hamden  CT            219   42     7 M 40-49        33:54    8:29/M             
      85    Jill Stukel             Branford  CT          111   34     7 F 30-39        33:55    8:29/M             
      86    Christian Flores        Milford  CT           226   25    13 M 20-29        34:00    8:30/M             
      87    Dawn Clark              Milford  CT           217   30     8 F 30-39        34:03    8:31/M             
      88    Rachel Hant             Branford  CT          272   45     4 F 40-49        34:07    8:32/M             
      89    Otto Pinelli            Mahwah  NJ            196   65     3 M 60-69        34:08    8:32/M             
      90    Tom Shanahan            Southington  CT       177   63     4 M 60-69        34:09    8:32/M             
      91    Christina Rossetti      New Haven  CT         245   23    11 F 20-29        34:14    8:34/M             
      92    Debby Valin             Woodbridge  CT         81   42     5 F 40-49        34:15    8:34/M             
      93    Matthew Milone          Ozone Park  NY         65   29    14 M 20-29        34:19    8:35/M             
      94    Stephen Mirabella       North Haven  CT       102   54    10 M 50-59        34:19    8:35/M             
      95    Jenna Verheyen          Enfield  CT           276   25    12 F 20-29        34:37    8:39/M             
      96    Jeannine Phillips       East Windsor  CT      274   26    13 F 20-29        34:37    8:39/M             
      97    Brian Miniter           Branford  CT            7   63     5 M 60-69        34:45    8:41/M             
      98    Catherine Bulat         West Haven  CT        139   25    14 F 20-29        34:59    8:45/M             
      99    Bobby Garcia            East Haven  CT        137   52    11 M 50-59        35:06    8:47/M             
     100    Peter Dushkin           New Haven  CT         283   40     8 M 40-49        35:10    8:48/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     101    Casey Verkamo           Lisle  IL              37   21    15 F 20-29        35:10    8:48/M             
     102    Ingmar Schubler           SWE                 175   33    29 M 30-39        35:12    8:48/M             
     103    Michael Downey          New Haven  CT          83   26    15 M 20-29        35:17    8:49/M             
     104    Ayumi Seki              New Haven  CT         229   41     6 F 40-49        35:24    8:51/M             
     105    James Brakewood         Branford  CT          158   26    16 M 20-29        35:28    8:52/M             
     106    Ronald Neubig           North Haven  CT       262   24    17 M 20-29        35:41    8:55/M             
     107    Yas Saotome             East Haven  CT         71   51    12 M 50-59        35:46    8:57/M             
     108    Vanessa Teter           New Haven  CT          82   27    16 F 20-29        35:48    8:57/M             
     109    Miriam Schroers         Hamden  CT            182   38     9 F 30-39        35:49    8:57/M             
     110    Kelli Iassogna          Stratford  CT         153   34    10 F 30-39        35:51    8:58/M             
     111    Steve Strom             New Haven  CT         269   59    13 M 50-59        35:54    8:59/M             
     112    Nancy Walsh             West Hartford  CT     299   49     7 F 40-49        36:00    9:00/M             
     113    Laura Raymond           Harrisville  RI        49   24    17 F 20-29        36:02    9:01/M             
     114    Adam Schatz             Mapleville  RI         51   26    18 M 20-29        36:02    9:01/M             
     115    Aron Unger              Newton Center  MA     252   13     2 M 13-19        36:15    9:04/M             
     116    Alexandra Mena          Hamden  CT            143   35    11 F 30-39        36:16    9:04/M             
     117    Doug Harkins            New Haven  CT         271   39    30 M 30-39        36:19    9:05/M             
     118    Ivan Brown              Holmdel  NJ           230   61     6 M 60-69        36:22    9:06/M             
     119    Jack Doyle              Hamden  CT            216   70     1 M 70-79        36:27    9:07/M             
     120    Angel Hsu               New Haven  CT         162   27    18 F 20-29        36:32    9:08/M             
     121    Lisa Kurner             Fresh Meadows  NY     301   20    19 F 20-29        36:38    9:10/M             
     122    Michael Irons           Groton  CT             60   15     3 M 13-19        36:43    9:11/M             
     123    Jay Leysourn            East Windsor  CT      273   24    19 M 20-29        36:47    9:12/M             
     124    Vivian Sobel            Scarsdale  NY         106   36    12 F 30-39        36:48    9:12/M             
     125    Shannon Powers          Hamden  CT            208   29    20 F 20-29        36:51    9:13/M             
     126    Mary Ellen Farrell      East Haven  CT        211   38    13 F 30-39        36:59    9:15/M             
     127    Kate McEvoy             Hamden  CT            167   43     8 F 40-49        37:11    9:18/M             
     128    Whitney Walker          Milford  CT           213   28    21 F 20-29        37:32    9:23/M             
     129    Robert Gibbs            New Haven  CT          69   22    20 M 20-29        37:34    9:24/M             
     130    Stacy Cacace            East Haven  CT        228   39    14 F 30-39        37:34    9:24/M             
     131    Roman Sterzycki         Madison  CT           287   61     7 M 60-69        37:39    9:25/M             
     132    Carole Goldberg         Cheshire  CT           44   65     2 F 60-69        37:43    9:26/M             
     133    Catherine Withington    Orange  CT             74   48     9 F 40-49        37:50    9:28/M             
     134    William Gagnon          Old Saybrook  CT       17   73     2 M 70-79        37:52    9:28/M             
     135    April M Phillips        Groton  CT             59   38    15 F 30-39        37:55    9:29/M             
     136    Donna Viglietti         Hamden  CT            270   53     2 F 50-59        37:59    9:30/M             
     137    Nicholas Hopkins        New Haven  CT         263   32    31 M 30-39        38:00    9:30/M             
     138    Elayna Lesco            Wallingford  CT        96   47    10 F 40-49        38:06    9:32/M             
     139    Ben Milone              Ozone Park  NY         64   61     8 M 60-69        38:10    9:33/M             
     140    Ashley Petrillo         North Haven  CT       227   23    22 F 20-29        38:21    9:35/M             
     141    Magarvey Josie          New Haven  CT         119   11     2 M  1-12        38:24    9:36/M             
     142    Christopher Nichols     West Haven  CT         79   38    32 M 30-39        38:25    9:36/M             
     143    Lisa Dabkowski          New Haven  CT         112   32    16 F 30-39        38:29    9:37/M             
     144    Lori Gorton             New Haven  CT         246   45    11 F 40-49        38:30    9:38/M             
     145    Katarzyna Oskrabska     New York  NY          168   26    23 F 20-29        38:31    9:38/M             
     146    Joe Jerista             Hamden  CT            144   66     9 M 60-69        38:32    9:38/M             
     147    Skyler Labombard        Cohoes  NY             23   25    21 M 20-29        38:33    9:38/M             
     148    Christin Campbell       Trumbull  CT           61   37    17 F 30-39        38:37    9:39/M             
     149    Mayah Bomsztyk          New York  NY          200   27    24 F 20-29        38:42    9:41/M             
     150    Maggie Mello            New York  NY           75   28    25 F 20-29        38:42    9:41/M             
     151    Samatha Magistro        New York  NY          282   28    26 F 20-29        38:42    9:41/M             
     152    Bryan Smith             West Haven  CT        215   44     9 M 40-49        38:44    9:41/M             
     153    Eileen O'Sullivan       Milford  CT           296   41    12 F 40-49        38:51    9:43/M             
     154    Chris Omeltchenkc                             300   51    14 M 50-59        39:11    9:48/M             
     155    Heidi Dasilva           Bethany  CT             9   31    18 F 30-39        39:23    9:51/M             
     156    Natalia Cardona         College Point  NY     304   20    27 F 20-29        39:28    9:52/M             
     157    Brian Campbell          Trumbull  CT          279   37    33 M 30-39        39:33    9:53/M             
     158    Kris Belmonte           Brooklyn  NY          100   34    19 F 30-39        39:38    9:55/M             
     159    Connie Reiss            Norwalk  CT           192   43    13 F 40-49        39:50    9:58/M             
     160    Arron Wolk              New Haven  CT         123   23    22 M 20-29        39:52    9:58/M             
     161    Kaci Bayless            New Haven  CT          39   27    28 F 20-29        39:57    9:59/M             
     162    Richard Fidler          West Haven  CT         26   63    10 M 60-69        40:11   10:03/M             
     163    Valerie Cavallaro       Shelton  CT           122   32    20 F 30-39        40:22   10:06/M             
     164    Jason Barro             Scarsdale  NY         114   38    34 M 30-39        40:33   10:08/M             
     165    Joseph Raymond          Harrisville  RI        50   55    15 M 50-59        40:35   10:09/M             
     166    Lancelot Josie          New Haven  CT         120   43    10 M 40-49        40:52   10:13/M             
     167    Barrett True            Windsor  CT            30   73     3 M 70-79        41:01   10:15/M             
     168    Paul Tripi              Bethel  CT            129   33    35 M 30-39        41:02   10:16/M             
     169    Rachel Fields           New Haven  CT         110   26    29 F 20-29        41:09   10:17/M             
     170    Jeffrey Cheung          Milford  CT           140   26    23 M 20-29        41:42   10:26/M             
     171    Mark Sheppard           Windsor  CT           225   27    24 M 20-29        41:44   10:26/M             
     172    Jodie Orzechowski       New Haven  CT          47   28    30 F 20-29        42:20   10:35/M             
     173    Henry Rusinek           Great Neck  NY          1   63    11 M 60-69        42:25   10:36/M             
     174    Sadie Denoncourt        East Haven  CT         68   28    31 F 20-29        43:12   10:48/M             
     175    Ellen White             New Haven  CT          48   25    32 F 20-29        43:28   10:52/M             
     176    Jodie Lovegrove         West Haven  CT         99   38    21 F 30-39        43:51   10:58/M             
     177    Zubaida Dabre                                 289   30    22 F 30-39        43:53   10:58/M             
     178    Kinga Hyatt-Ordazzo     Shelton  CT            77   36    23 F 30-39        44:10   11:03/M             
     179    Jim Rooney              Bethany  CT            29   51    16 M 50-59        44:27   11:07/M             
     180    Melissa Brown           Great Neck  NY        150   34    24 F 30-39        44:32   11:08/M             
     181    Erica Helms             New York  NY           41   32    25 F 30-39        45:45   11:26/M             
     182    Andrew Krause           New York  NY           40   31    36 M 30-39        45:46   11:27/M             
     183    Stephanie Mallard       New Haven  CT         130   41    14 F 40-49        46:05   11:31/M             
     184    McGrath Jennifer        Wilton  CT            173   28    33 F 20-29        46:06   11:32/M             
     185    McCutcheon Jeffrey      Coventry  CT          172   30    37 M 30-39        46:08   11:32/M             
     186    Geraldine Laloux        New Haven  CT         163   26    34 F 20-29        46:17   11:34/M             
     187    Juan Pablo Munoz        Brooklyn  NY          179   33    38 M 30-39        47:00   11:45/M             
     188    Judith Munoz            Brooklyn  NY          180   29    35 F 20-29        47:01   11:45/M             
     189    Jessica Kosanovich      Milford  CT            24   30    26 F 30-39        47:09   11:47/M             
     190    Milan Kosanovich        Milford  CT             8   31    39 M 30-39        47:09   11:47/M             
     191    Erik Clemens            New Haven  CT         277   44    11 M 40-49        47:29   11:52/M             
     192    Priscilla Mensah Bonsu  New Haven  CT         238   25    36 F 20-29        47:29   11:52/M             
     193    Prasama Sangkachand     Oxford  CT             53   50     3 F 50-59        48:18   12:05/M             
     194    Janus Mars              New York  NY          166   55    17 M 50-59        51:08   12:47/M             
     195    Robby Garcia            East Haven  CT        134    8     3 M  1-12        53:40   13:25/M             
     196    Joseph Dicarlo          Irvington  NY         281   35    40 M 30-39        54:34   13:39/M             
     197    Karen Kavey             Chappaqua  NY          43   65     3 F 60-69        54:34   13:39/M             
     198    Chris Copenhaven        New York  NY          210   32    41 M 30-39        54:34   13:39/M             
     199    Fadi Hanna              New Haven  CT         285   29    25 M 20-29        54:47   13:42/M             
     200    Justin Fansler          New Haven  CT          90   30    42 M 30-39        54:47   13:42/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     201    Herman Bershtein        Hamden  CT             28   84     1 M 80-99        58:21   14:35/M             
     202    Debra Friello-Lendroth  East Haven  CT         16   33    27 F 30-39        58:32   14:38/M             
     203    Secrett Hampton         New Haven  CT         290   29    37 F 20-29      1:07:09   16:47/M             
     204    Marisar Mrazinski       Brewster  NY          298   44    15 F 40-49      1:16:48   19:12/M             
     205    Victor Bekker           Forest Hills  NY      188   66    12 M 60-69      1:16:49   19:12/M             
     206    Rose Szatkowski         Forest Hills  NY      187   53     4 F 50-59      1:16:49   19:12/M             
     207    Girlie Ann So           Bethel  CT            297   49    16 F 40-49      1:16:50   19:13/M             
     208    Rebecca Moller            SWE                 176   32    28 F 30-39      1:16:50   19:13/M             

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

 


Men: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

4 Mile Run/Walk

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Yedida Kanfer New Haven CT

66

28

9

26:14

6:34/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jeffrey Townsend Hamden CT

295

38

1

23:42

5:56/M

 
Top

Men 12 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Liam Tracey Stratford CT

207

12

16

27:27

6:52/M

2

Magarvey Josie New Haven CT

119

11

141

38:24

9:36/M

3

Robby Garcia East Haven CT

134

8

195

53:40

13:25/M

 
Top

Women 13 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Gerale Middleton Valley Stream NY

303

18

64

32:22

8:06/M

 
Top

Men 13 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jean Desrosrers Elmont NY

302

19

8

26:13

6:33/M

2

Aron Unger Newton Center MA

252

13

115

36:15

9:04/M

3

Michael Irons Groton CT

60

15

122

36:43

9:11/M

 
Top

Women 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jen Mygatt New Haven CT

292

29

13

27:18

6:50/M

2

Barbara Schmidt New Haven CT

18

23

21

27:55

6:59/M

3

Melissa Scafariello Hamden CT

155

27

36

29:36

7:24/M

 
Top

Men 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Colin Bruzewicz New Haven CT

261

27

4

24:16

6:04/M

2

Kevin Critchlow New Haven CT

126

21

6

25:54

6:29/M

3

Brian Lee Hamden CT

160

26

14

27:24

6:51/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Lea Samson New Haven CT

86

31

22

27:57

6:59/M

2

Allison Weinberg Scarsdale NY

113

35

26

28:29

7:07/M

3

Dina Frid Foster City CA

117

32

33

29:24

7:21/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

William Zucconi Madison CT

247

36

2

23:50

5:58/M

2

Kevin Woodin West Haven CT

103

31

3

24:03

6:01/M

3

Matthew Santillo New Haven CT

97

35

5

24:40

6:10/M

 
Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Alison Hiten Cheshire CT

243

47

30

28:43

7:11/M

2

Jennifer Glass Branford CT

174

44

69

32:49

8:12/M

3

Kristine Klarman Branford CT

104

47

81

33:36

8:24/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Adam Mc Kenzie Huntington NY

257

46

27

28:30

7:08/M

2

Raymond Regan North Haven CT

70

42

37

29:37

7:24/M

3

Albert Jr Phillips Groton CT

58

49

43

29:53

7:28/M

 
Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Maureen Devlin Milford CT

209

55

65

32:34

8:09/M

2

Donna Viglietti Hamden CT

270

53

136

37:59

9:30/M

3

Prasama Sangkachand Oxford CT

53

50

193

48:18

12:05/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Gary Du Bois Milford CT

265

52

7

26:08

6:32/M

2

Lou Denaro Oxford CT

52

50

11

26:29

6:37/M

3

Michael Costello Fairfield CT

235

51

24

28:16

7:04/M

 
Top

Women 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Carole Pastore North Haven CT

152

62

67

32:37

8:09/M

2

Carole Goldberg Cheshire CT

44

65

132

37:43

9:26/M

3

Karen Kavey Chappaqua NY

43

65

197

54:34

13:39/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

George Tyles Pearl River NY

199

64

68

32:40

8:10/M

2

Karol Bomsztyk Mercer Island WA

67

60

71

32:55

8:14/M

3

Otto Pinelli Mahwah NJ

196

65

89

34:08

8:32/M

 
Top

Male 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jack Doyle Hamden CT

216

70

119

36:27

9:07/M

2

William Gagnon Old Saybrook CT

17

73

134

37:52

9:28/M

3

Barrett True Windsor CT

30

73

167

41:01

10:15/M

 
Top

Male 80 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Herman Bershtein Hamden CT

28

84

201

58:21

14:35/M


Julia's Kids 1/2 Mile Fun Run

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    Daijia Seals            East Hartford  CT     128   11 ***** F  1-12        02:42    5:24/M             
       2    Laura Rosado            New Haven  CT         212   9      1 F  1-12        02:43    5:26/M             
       3    Sam Unger               Newton Center  MA     254   11 ***** M  1-12        02:56    5:52/M             
       4    Cameron Robinson        Hamden  CT            221   8      1 M  1-12        02:58    5:56/M             
       5    Tyshon Hill             East Haven  CT        194   9      2 M  1-12        03:27    6:54/M             
       6    Azaan Dawson            New Haven  CT         256    6     3 M  1-12        03:33    7:06/M             
       7    Andrew Mc Kenzie        Huntington  NY        259    7     4 M  1-12        03:43    7:26/M             
       8    Xanthe Robinson         Hamden  CT            218   7      2 F  1-12        03:44    7:28/M             
       9    Tajiah Seals            East Hartford  CT     127    6     3 F  1-12        03:45    7:30/M             
      10    Jacob Unger             Newton Center  MA     255    7     5 M  1-12        03:57    7:54/M             
      11    Ava Stelmak             South Orange  NJ      185   6      4 F  1-12        04:02    8:04/M             
      12    Isabella Stelmak                              184   6      5 F  1-12        04:18    8:36/M             
      13    Megan Kell              North Haven  CT       204   6      6 F  1-12        04:24    8:48/M             
      14    Julia Davis             New Haven  CT         220    6     7 F  1-12        04:27    8:54/M             
      15    Connor Davis                                  222    0     1 M  0- 0        04:46    9:32/M             
      16    Shawn Staak             New Haven  CT         206   4      8 F  1-12        04:48    9:36/M             
      17    Jake Alguard            New Britain  CT        89    6     6 M  1-12        04:49    9:38/M             
      18    Noah Alguard            New Britain  CT        88    6     7 M  1-12        04:49    9:38/M             
      19    James Stelmak                                 183   3      8 M  1-12        04:52    9:44/M             
      20    Samantha Dasilva        Bethany  CT            11    4     9 F  1-12        05:00   10:00/M             
      21    Hailey Dasilva          Bethany  CT            10    6    10 F  1-12        05:03   10:06/M             
      22    Assata Dawsoin          New Haven  CT         260    4    11 F  1-12        05:10   10:20/M             
      23    Megan Unknown                                 223    0     1 F  0- 0        05:25   10:50/M             
      24    Hudson Stelmak                                186    3     9 M  1-12        05:37   11:14/M             
      25    Ariella Sobel           Scarsdale  NY         108    4    12 F  1-12        05:51   11:42/M             
      26    Natalie Alexander       Waban  MA             138    2    13 F  1-12        06:20   12:40/M             
      27    Saidar Thapa            New Haven  CT         234    2    14 F  1-12        06:25   12:50/M             
      28    Liam Brown              Riverside  CT         233    3    10 M  1-12        06:29   12:58/M             
      29    Braeden Knotts                                205   2     11 M  1-12        06:31   13:02/M             
      30    Noah Bizer              Albany  NY            241    1    12 M  1-12        06:45   13:30/M             
      31    Amy Bizer               Albany  NY            240    3    15 F  1-12        06:45   13:30/M             

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com