HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Race Brook's Rockin 5K
May 1, 2010 - 5K
Orange, CT

OVERALL WINNERS

Asher Brandt, Orange, CT - 17:22
Ellen Vanchot, Milford, CT - 21:13

org0501.jpg (63756 bytes) org0501a.jpg (65566 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Race Brook

School
WEATHER
66 Degrees
Sunny

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
       1    Asher Brandt            Orange  CT            133   19 ***** M 16-19        17:22    5:36/M             
       2    Justin Kousky           Shelton  CT           180   29     1 M 20-29        19:02    6:08/M             
       3    Roland Beaudette        Orange  CT            139   40     1 M 40-49        19:18    6:14/M             
       4    Frank Tiroletto         Orange  CT            150   50     1 M 50-59        19:25    6:16/M             
       5    Maison Chen             New Haven  CT         144   33     1 M 30-39        20:04    6:28/M             
       6    Joseph Wynn             East Lyme  CT         186   41     2 M 40-49        20:20    6:34/M             
       7    Nick Manuzzi            Monroe  CT            148   50     2 M 50-59        20:54    6:45/M             
       8    Dan Loewenberg          Milford  CT            75   37     2 M 30-39        21:32    6:57/M             
       9    Albert Post             Orange  CT            192   51     3 M 50-59        21:42    7:00/M             
      10    Marty Schaivone         Stratford  CT         164   56     4 M 50-59        21:45    7:01/M             
      11    Brian Fidler            West Haven  CT         41   39     3 M 30-39        22:00    7:06/M             
      12    Kyle Beaudette          Orange  CT            140   11     1 M  1-12        22:04    7:07/M             
      13    Joseph Funaro           Orange  CT            120   30     4 M 30-39        22:18    7:12/M             
      14    Dean Morgan             Orange  CT            189   48     3 M 40-49        22:39    7:18/M             
      15    Andrew Turner           Milford  CT           151   23     2 M 20-29        22:39    7:18/M             
      16    Nicholas Arriaga        Naugatuck  CT         166   27     3 M 20-29        22:52    7:23/M             
      17    Jon Rosen               Branford  CT          175   37     5 M 30-39        23:09    7:28/M             
      18    Ken Burns               Orange  CT            191   42     4 M 40-49        23:34    7:36/M             
      19    Alan Gibbons            Orange  CT             54   47     5 M 40-49        23:38    7:37/M             
      20    Ellen Vanchot           Milford  CT           178   44 ***** F 40-49        23:51    7:42/M             
      21    Rene Hipona             Orange  CT             64   49     6 M 40-49        24:25    7:53/M             
      22    Amy Burns               Orange  CT            185   40     1 F 40-49        24:39    7:57/M             
      23    Jerry Meshell           Orange  CT             80   54     5 M 50-59        25:03    8:05/M             
      24    Ulrike Muench           New Haven  CT         403   33     1 F 30-39        25:07    8:06/M             
      25    Sharon Belfonti         Orange  CT              6   38     2 F 30-39        25:09    8:07/M             
      26    Kim Remetta             Milford  CT           402   55     6 M 50-59        25:11    8:07/M             
      27    Colae Jukkala           Hamden  CT             67   38     3 F 30-39        25:22    8:11/M             
      28    Seth Schlessinger       Branford  CT          103   28     4 M 20-29        25:26    8:12/M             
      29    Isabella Ferraro        Orange  CT             40   12     1 F  1-12        25:34    8:15/M             
      30    Chris Brown             Orange  CT            146   27     5 M 20-29        25:49    8:20/M             
      31    C J Forcier             Orange  CT            135   45     7 M 40-49        25:58    8:23/M             
      32    Jeffrey Platek          Milford  CT           126   24     6 M 20-29        26:11    8:27/M             
      33    Ines Walther            Milford  CT           171   31     4 F 30-39        26:14    8:28/M             
      34    Greg Ryan               Milford  CT           160   34     6 M 30-39        26:15    8:28/M             
      35    Pamela Goldstein        Stratford  CT         199   50     1 F 50-59        26:22    8:30/M             
      36    Stan Sanders            Bridgeport  CT        138   45     8 M 40-49        26:54    8:41/M             
      37    Emma Sellas             Orange  CT            127   11     2 F  1-12        27:11    8:46/M             
      38    Shannon Dillon          Orange  CT            115   10     3 F  1-12        27:15    8:47/M             
      39    Joseph Michel           Melrose  MA           169   32     7 M 30-39        27:16    8:48/M             
      40    Brittany Smith          Orange  CT            106   11     4 F  1-12        27:23    8:50/M             
      41    Jackie Denardis         Orange  CT            114   23     1 F 20-29        27:31    8:53/M             
      42    Andrew Gambardella      Branford  CT          121   29     7 M 20-29        27:32    8:53/M             
      43    Fred Dedomenico         Orange  CT             31   44     9 M 40-49        27:32    8:53/M             
      44    Kevin Ryan              Orange  CT            153   51     7 M 50-59        27:36    8:54/M             
      45    Robert G Davis          Naugatuck  CT         132   58     8 M 50-59        27:39    8:55/M             
      46    Heather Alexopoulos     New Haven  CT         404   36     5 F 30-39        27:58    9:01/M             
      47    Eric Carlson            Orange  CT             18   35     8 M 30-39        28:02    9:03/M             
      48    Paul Piscitelli         Orange  CT            125   43    10 M 40-49        28:04    9:03/M             
      49    Olivia Kousky           Shelton  CT           179   29     2 F 20-29        28:10    9:05/M             
      50    Patrick Trayes          East Haven  CT        110   26     8 M 20-29        28:24    9:10/M             
      51    Chris Murray            West Haven  CT         85   48    11 M 40-49        28:27    9:11/M             
      52    Kyle Dandelski          Orange  CT            155   13     1 M 13-15        28:32    9:12/M             
      53    Sarah Jarvie                                  170   28     3 F 20-29        28:46    9:17/M             
      54    Lindsay Marieb          Orange  CT             77   49     2 F 40-49        28:50    9:18/M             
      55    Laura Peters            Orange  CT            182   42     3 F 40-49        28:53    9:19/M             
      56    Charrissa Lin           New Haven  CT          73   40     4 F 40-49        28:57    9:20/M             
      57    Derek Surka             New Haven  CT         107   38     9 M 30-39        28:58    9:21/M             
      58    Natalie Chabot          Hamden  CT            149   24     4 F 20-29        29:06    9:23/M             
      59    Sarah Nevolis           Orange  CT             87   10     5 F  1-12        29:15    9:26/M             
      60    Joseph Nevolis          Orange  CT             86   45    12 M 40-49        29:19    9:27/M             
      61    Kathleen Hipona         Orange  CT             63   49     5 F 40-49        29:21    9:28/M             
      62    Chris Wetmore           Orange  CT            177   32    10 M 30-39        29:30    9:31/M             
      63    Tami O'Neil             Trumbull  CT          411   27     5 F 20-29        29:34    9:32/M             
      64    P.s. Washenko           Trumbull  CT          410   29     9 M 20-29        29:35    9:33/M             
      65    John Brown              Orange  CT             13   44    13 M 40-49        29:48    9:37/M             
      66    Kelly Lockery           Milford  CT           168   33     6 F 30-39        29:55    9:39/M             
      67    Natalie Compton         Hamden  CT            165   24     6 F 20-29        29:59    9:40/M             
      68    Catherine Ferraro       Orange  CT             39    0     1 F  0- 0        30:20    9:47/M             
      69    Esttle Marchitto        Orange  CT             76   48     6 F 40-49        30:26    9:49/M             
      70    Clare Brown             Yorktown Heights  N    15   30     7 F 30-39        30:28    9:50/M             
      71    Lisa Huber                                    147   40     7 F 40-49        30:33    9:51/M             
      72    Linda Li                Orange  CT            401   45     8 F 40-49        30:47    9:56/M             
      73    Andrew Forchetti        Orange  CT             45   10     2 M  1-12        30:55    9:58/M             
      74    Steve Andranovich       Orange  CT              2   47    14 M 40-49        30:59   10:00/M             
      75    Kelly Rios              Orange  CT            162   42     9 F 40-49        31:30   10:10/M             
      76    Howie Dietch            Orange  CT             34   16     1 M 16-19        31:34   10:11/M             
      77    Tony Ditti              Orange  CT            136   44    15 M 40-49        31:36   10:12/M             
      78    Denise Filardo          Orange  CT             42   48    10 F 40-49        31:37   10:12/M             
      79    Lewis Cohon             Orange  CT            159   43    16 M 40-49        31:43   10:14/M             
      80    Soledad Morales         Orange  CT             84   48    11 F 40-49        31:48   10:15/M             
      81    Jalyn Gaglione          Orange  CT             50   35     8 F 30-39        31:55   10:18/M             
      82    Shannan Carlson         Orange  CT             19   34     9 F 30-39        32:01   10:20/M             
      83    Ken Ziman               Orange  CT            128   63     1 M 60-69        32:06   10:21/M             
      84    Laurie Bova             Orange  CT            131   40    12 F 40-49        32:17   10:25/M             
      85    Karen Turner            Milford  CT           152   50     2 F 50-59        32:19   10:25/M             
      86    Alexander Metro         New Haven  CT          82   69     2 M 60-69        32:23   10:27/M             
      87    Mike Dietch             Orange  CT             35   12     3 M  1-12        32:26   10:28/M             
      88    Karen Dorney            Orange  CT             36   70     1 F 70-99        32:27   10:28/M             
      89    Suzanne Sutton          Orange  CT            108   46    13 F 40-49        32:28   10:28/M             
      90    Chris Alexopoulos       New Haven  CT         405   36    11 M 30-39        32:30   10:29/M             
      91    Melanie Champion        Meriden  CT           157   51     3 F 50-59        32:33   10:30/M             
      92    Larry Langello          Orange  CT             70   53     9 M 50-59        32:39   10:32/M             
      93    Sharon Greco            Orange  CT             57   41    14 F 40-49        32:42   10:33/M             
      94    Barrett True            Windsor  CT             5   73     1 M 70-99        32:53   10:36/M             
      95    Tara Chizmadia          Orange  CT             22   40    15 F 40-49        32:54   10:37/M             
      96    Tammy Ronan             Orange  CT            101   40    16 F 40-49        32:54   10:37/M             
      97    Russ Smith              Orange  CT            105   46    17 M 40-49        33:15   10:44/M             
      98    January Satrazemis      Milford  CT           102   25     7 F 20-29        33:20   10:45/M             
      99    Dan Dedomenico          Orange  CT             29   12     4 M  1-12        33:27   10:47/M             
     100    James Lewis             Seymour  CT           193   12     5 M  1-12        33:38   10:51/M             

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time      Pace              
     101    Jacob Gibbons-Morales   Orange  CT             55   12     6 M  1-12        33:51   10:55/M             
     102    Melissa Cox             Orange  CT             23   39    10 F 30-39        33:59   10:58/M             
     103    Brooke Vanase           Milford  CT           112   29     8 F 20-29        34:02   10:59/M             
     104    Kevin Cox               Orange  CT            167   0      1 M  0- 0        34:07   11:00/M             
     105    Max Martins             Orange  CT            123   38    12 M 30-39        34:10   11:01/M             
     106    Riley Smith             Newtown  CT           241   11     6 F  1-12        34:18   11:04/M             
     107    Snehal Dharani          Orange  CT             33   47    18 M 40-49        34:24   11:06/M             
     108    Joey Antana             Orange  CT            163   11     7 M  1-12        34:26   11:06/M             
     109    Ryan Frobel             Orange  CT             49   12     8 M  1-12        34:28   11:07/M             
     110    Himay Dharani           Orange  CT             32   11     9 M  1-12        34:28   11:07/M             
     111    Kaitlyn Paradis         Orange  CT             94   11     7 F  1-12        34:37   11:10/M             
     112    Participant   196                             196    0     2 M  0- 0        34:59   11:17/M             
     113    Michelle Boulay         Naugatuck  CT         407   29     9 F 20-29        35:13   11:22/M             
     114    Josh Selvido            Fairfield  CT         408   27    10 M 20-29        35:13   11:22/M             
     115    Beth Gallagher          Orange  CT             52   44    17 F 40-49        35:17   11:23/M             
     116    Claudia Lewis           Seymour  CT           174   42    18 F 40-49        35:29   11:27/M             
     117    Drew Dedomenico         Orange  CT             30   10    10 M  1-12        35:36   11:29/M             
     118    Kerry Dedomenico        Orange  CT             28   44    19 F 40-49        35:39   11:30/M             
     119    Lindsay Finney          Shelton  CT            43   26    10 F 20-29        35:49   11:33/M             
     120    Kristine Paradis        Orange  CT             97   37    11 F 30-39        35:57   11:36/M             
     121    Hannah Hipona           Orange  CT             65    9     8 F  1-12        35:59   11:36/M             
     122    Elame Davis             Seymor  CT             27   32    12 F 30-39        36:01   11:37/M             
     123    Anthony Cuozzo          Orange  CT              1    0     3 M  0- 0        36:07   11:39/M             
     124    Kathy Nicholas          Milford  CT            88   28    11 F 20-29        36:09   11:40/M             
     125    Paula Dillon            Orange  CT            116   41    20 F 40-49        36:25   11:45/M             
     126    Jill Aronin             Orange  CT            190   39    13 F 30-39        36:30   11:46/M             
     127    Malissa Mayne           Wallingford  CT       124   40    21 F 40-49        36:34   11:48/M             
     128    Maya Oestreicher        Orange  CT             91    9     9 F  1-12        36:54   11:54/M             
     129    Courtney Greifenberger  Orange  CT             58   10    10 F  1-12        36:55   11:55/M             
     130    Edward Snyder           Wallingford  CT       158   63     3 M 60-69        37:08   11:59/M             
     131    Danielle Trayes         East Haven  CT        109   25    12 F 20-29        37:15   12:01/M             
     132    Nathan Carney                                 209    0     4 M  0- 0        37:29   12:05/M             
     133    David Oestreicher       Orange  CT             90   46    19 M 40-49        37:31   12:06/M             
     134    Audra Jaques            Orange  CT            134   42    22 F 40-49        37:36   12:08/M             
     135    Nicolina Messore        Orange  CT            233   10    11 F  1-12        37:43   12:10/M             
     136    Amelia Bailey-Schetlin  Orange  CT             10   10    12 F  1-12        37:43   12:10/M             
     137    Peggy Hetherington      Orange  CT             62   48    23 F 40-49        37:47   12:11/M             
     138    Isabella Crasilli       Orange  CT             25   10    13 F  1-12        37:47   12:11/M             
     139    Katie Kaligian          Orange  CT             68   11    14 F  1-12        37:53   12:13/M             
     140    Kayla Hipona            Orange  CT            181   13     1 F 13-15        37:56   12:14/M             
     141    Greg Imler              New Haven  CT          66   36    13 M 30-39        38:00   12:15/M             
     142    Jason Paradis           Orange  CT             96   41    20 M 40-49        38:04   12:17/M             
     143    James Behrer            Franklin  MA          406   0      5 M  0- 0        38:14   12:20/M             
     144    Kristin Boken           Wallingford  CT         7   27    13 F 20-29        38:14   12:20/M             
     145    Gustave Davis           Orange  CT            176   72     2 M 70-99        38:25   12:24/M             
     146    Karin Lewis             Orange  CT             72   47    24 F 40-49        38:31   12:25/M             
     147    Christine Foster        Orange  CT             48    0     2 F  0- 0        38:31   12:25/M             
     148    Deb McConville          Vernon  CT             78   57     4 F 50-59        38:45   12:30/M             
     149    Valerie Anton           East Haven  CT          4   40    25 F 40-49        38:45   12:30/M             
     150    Todd Dandelske          Orange  CT            154   45    21 M 40-49        38:49   12:31/M             
     151    Karen Dandelske         Orange  CT            156   44    26 F 40-49        38:50   12:32/M             
     152    Jo-Anne Escandon        Orange  CT             37   50     5 F 50-59        38:50   12:32/M             
     153    Darla Miner             Oxford  CT             83   42    27 F 40-49        38:50   12:32/M             
     154    Bianca Gibbons-Morales  Orange  CT             56   10    15 F  1-12        39:04   12:36/M             
     155    Cameron Greifenberger   Orange  CT             59   12    11 M  1-12        39:08   12:37/M             
     156    Katie Esposito          Orange  CT            119   12    16 F  1-12        39:08   12:37/M             
     157    Brad Selmon                                   143   40    22 M 40-49        39:19   12:41/M             
     158    Fred Messore            Orange  CT             81   40    23 M 40-49        39:29   12:44/M             
     159    Sandra Davis            New Haven  CT          26   61     1 F 60-69        39:42   12:48/M             
     160    Michael Hessberger      Derby  CT             184   40    24 M 40-49        40:21   13:01/M             
     161    Rebecca Morgan          Orange  CT            188   14     2 F 13-15        40:30   13:04/M             
     162    Laura Doyle             Orange  CT            117   23    14 F 20-29        41:18   13:19/M             
     163    Edward Perkowski        Stratford  CT         145   55    10 M 50-59        42:03   13:34/M             
     164    Trevor Feldman          Orange  CT             38   12    12 M  1-12        42:16   13:38/M             
     165    Participant   195                             195    0     6 M  0- 0        42:35   13:44/M             
     166    Jim Crasilli            Orange  CT             24   43    25 M 40-49        42:58   13:52/M             
     167    Sarina Cuozzo                                 219   12    17 F  1-12        43:20   13:59/M             
     168    Kyle Stuart                                   414   0      7 M  0- 0        43:21   13:59/M             
     169    Ethan Rappaport         Orange  CT            194   44    26 M 40-49        43:26   14:01/M             
     170    Hannah Rappaport        Orange  CT            100   10    18 F  1-12        43:26   14:01/M             
     171    Jessica Paradis         Orange  CT             95    9    19 F  1-12        43:26   14:01/M             
     172    Kathy-Jo Loewenberg     Milford  CT            74   37    14 F 30-39        43:44   14:06/M             
     173    Brianna Faustini        Orange  CT            187   14     3 F 13-15        45:06   14:33/M             
     174    Mary Jo Casapulla       Orange  CT             21   46    28 F 40-49        45:45   14:45/M             
     175    Sophia Cuozzo                                 220   11    20 F  1-12        45:48   14:46/M             
     176    Micaela Casapulla       Orange  CT             20   10    21 F  1-12        45:51   14:47/M             
     177    Tim Brown               Orange  CT             14   11    13 M  1-12        46:03   14:51/M             
     178    Beth Bailey             Orange  CT            412   0      3 F  0- 0        46:14   14:55/M             
     179    Belle Browe             Orange  CT              9    9    22 F  1-12        46:17   14:56/M             
     180    Sarah Greifenberger     Orange  CT             60   46    29 F 40-49        46:18   14:56/M             
     181    Thomas Larsson          Trumbull  CT           71   24    11 M 20-29        46:45   15:05/M             
     182    Peter Forchetti         Orange  CT             46   10    14 M  1-12        46:47   15:05/M             
     183    Karen Geanacopoulos     Milford  CT            53   60     2 F 60-69        52:19   16:53/M             
     184    John Breuler            Orange  CT             12   56    11 M 50-59        52:19   16:53/M             
     185    Colette Breuler         Orange  CT             11   31    15 F 30-39        52:20   16:53/M             
     186    Courtney Brueler        Milford  CT            17    0     4 F  0- 0        52:20   16:53/M             
     187    Kelly O'Reilly          Orange  CT             92   30    16 F 30-39        54:11   17:29/M             
     188    Teri Kozlowski          Milford  CT           122   49    27 M 40-49        54:11   17:29/M             
     189    Pauline Smith           Yorktown Heights  N    16   65     3 F 60-69        54:25   17:33/M             
     190    Mary Antaya             Orange  CT              3   45    30 F 40-49        55:16   17:50/M             
     191    Jackie Forchetti        Orange  CT             44   32    17 F 30-39        55:41   17:58/M             
     192    Karen Petruccelli       Bethany  CT            98   54     6 F 50-59        56:36   18:15/M             
     193    Morgan Gallagher        Orange  CT             51   15     4 F 13-15        56:37   18:16/M             
     194    Alyssa Weinstein        Orange  CT            409   15     5 F 13-15        56:37   18:16/M             
     195    Courtney Hessberger     Derby  CT             183   31    18 F 30-39        58:52   18:59/M             

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ellen Vanchot Milford CT

178

44

20

23:51

7:42/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Asher Brandt Orange CT

133

19

1

17:22

5:36/M

 
Top

Female 12 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Isabella Ferraro Orange CT

40

12

29

25:34

8:15/M

2

Emma Sellas Orange CT

127

11

37

27:11

8:46/M

3

Shannon Dillon Orange CT

115

10

38

27:15

8:47/M

 
Top

Male 12 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kyle Beaudette Orange CT

140

11

12

22:04

7:07/M

2

Andrew Forchetti Orange CT

45

10

73

30:55

9:58/M

3

Mike Dietch Orange CT

35

12

87

32:26

10:28/M

 
Top

Female 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kayla Hipona Orange CT

181

13

140

37:56

12:14/M

2

Rebecca Morgan Orange CT

188

14

161

40:30

13:04/M

3

Brianna Faustini Orange CT

187

14

173

45:06

14:33/M

 
Top

Male 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kyle Dandelski Orange CT

155

13

52

28:32

9:12/M

 
Top

Male 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Howie Dietch Orange CT

34

16

76

31:34

10:11/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jackie Denardis Orange CT

114

23

41

27:31

8:53/M

2

Olivia Kousky Shelton CT

179

29

49

28:10

9:05/M

3

Sarah Jarvie  

170

28

53

28:46

9:17/M

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Justin Kousky Shelton CT

180

29

2

19:02

6:08/M

2

Andrew Turner Milford CT

151

23

15

22:39

7:18/M

3

Nicholas Arriaga Naugatuck CT

166

27

16

22:52

7:23/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ulrike Muench New Haven CT

403

33

24

25:07

8:06/M

2

Sharon Belfonti Orange CT

6

38

25

25:09

8:07/M

3

Colae Jukkala Hamden CT

67

38

27

25:22

8:11/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Maison Chen New Haven CT

144

33

5

20:04

6:28/M

2

Dan Loewenberg Milford CT

75

37

8

21:32

6:57/M

3

Brian Fidler West Haven CT

41

39

11

22:00

7:06/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Amy Burns Orange CT

185

40

22

24:39

7:57/M

2

Lindsay Marieb Orange CT

77

49

54

28:50

9:18/M

3

Laura Peters Orange CT

182

42

55

28:53

9:19/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Roland Beaudette Orange CT

139

40

3

19:18

6:14/M

2

Joseph Wynn East Lyme CT

186

41

6

20:20

6:34/M

3

Dean Morgan Orange CT

189

48

14

22:39

7:18/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Pamela Goldstein Stratford CT

199

50

35

26:22

8:30/M

2

Karen Turner Milford CT

152

50

85

32:19

10:25/M

3

Melanie Champion Meriden CT

157

51

91

32:33

10:30/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Frank Tiroletto Orange CT

150

50

4

19:25

6:16/M

2

Nick Manuzzi Monroe CT

148

50

7

20:54

6:45/M

3

Albert Post Orange CT

192

51

9

21:42

7:00/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sandra Davis New Haven CT

26

61

159

39:42

12:48/M

2

Karen Geanacopoulos Milford CT

53

60

183

52:19

16:53/M

3

Pauline Smith Yorktown Heights NY

16

65

189

54:25

17:33/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ken Ziman Orange CT

128

63

83

32:06

10:21/M

2

Alexander Metro New Haven CT

82

69

86

32:23

10:27/M

3

Edward Snyder Wallingford CT

158

63

130

37:08

11:59/M

 
Top

Female 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Karen Dorney Orange CT

36

70

88

32:27

10:28/M

 
Top

Male 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Barrett True Windsor CT

5

73

94

32:53

10:36/M

2

Gustave Davis Orange CT

176

72

145

38:25

12:24/M



BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com