HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Bigelow Tea 5K
September 26, 2010 - 5K
Southport, CT

OVERALL WINNERS

Justin MacGregor, Derby, CT - 16:28
Amy Fredericks, Norwalk, CT - 19:59

south0926.jpg (52421 bytes) south0926a.jpg (47242 bytes)

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Wakeman

Boys & Girls Club
WEATHER
65 Degrees
Partly Sunny

Overall Finish List

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace              
       1    Justin Mac Gregor                 Derby  CT             548    23   M   ***/40   19-29    16:28    5:19/M             
       2    Desie O'Grady Jr                  Southbury  CT         305    31   M     1/57   30-39    16:55    5:27/M             
       3    Alex Ostberg                      Darien  CT            501    13   M     1/14   10-13    17:10    5:32/M             
       4    Christopher Barrett               Fairfield  CT          21    23   M     1/40   19-29    17:18    5:35/M             
       5    Jim Zoldy                         Watertown  CT         426    48   M     1/53   40-49    17:23    5:36/M             
       6    Daniel Thiery                     Stratford  CT         512    37   M     2/57   30-39    17:41    5:42/M             
       7    Christopher D'Antona              West Harrison  NY     493    16   M     1/15   14-18    18:05    5:50/M             
       8    Matthew Uzenski                   Boston  MA            515    28   M     2/40   19-29    18:14    5:53/M             
       9    Ben Adler                         Harrison  NY            7    14   M     2/15   14-18    18:20    5:55/M             
      10    Trey Wasilesky                    Harrison  NY          495    15   M     3/15   14-18    18:20    5:55/M             
      11    Tom Harding                       Westport  CT          492    44   M     2/53   40-49    18:41    6:02/M             
      12    Mark Edwards                      East Haven  CT        484    40   M     3/53   40-49    18:44    6:03/M             
      13    Tyler Smith                       Marblehead  MA        480    20   M     3/40   19-29    18:47    6:04/M             
      14    Francisco Garcia                  Bridgeport  CT        488    34   M     3/57   30-39    19:04    6:09/M             
      15    Zachary Zeitlin                   Westport  CT          423    35   M     4/57   30-39    19:07    6:10/M             
      16    Andrew Renna                      Fairfield  CT         517    28   M     4/40   19-29    19:11    6:11/M             
      17    Shawn Sanford                     Oxford  CT            576    35   M     5/57   30-39    19:15    6:13/M             
      18    Mark Thompson                     Mamaroneck  NY        513    47   M     4/53   40-49    19:39    6:20/M             
      19    Mark Dibenedetto                  Derby  CT             102    27   M     5/40   19-29    19:45    6:22/M             
      20    Rick Hutchinson                   Fairfield  CT         443    41   M     5/53   40-49    19:49    6:24/M             
      21    Steve Landowne                    Westport  CT          241    48   M     6/53   40-49    19:51    6:24/M             
      22    Jeffrey Peck                      Stamford  CT          589    18   M     4/15   14-18    19:54    6:25/M             
      23    Neil Dewar                        Fairfield  CT         474    45   M     7/53   40-49    19:55    6:25/M             
      24    Amy Fredericks                    Norwalk  CT           553    44   F   ***/67   40-49    19:59    6:27/M             
      25    Petter Ostberg                    Darien  CT            502    48   M     8/53   40-49    20:01    6:27/M             
      26    Sandro Saenz                      Bridgeport  CT        465    24   M     6/40   19-29    20:09    6:30/M             
      27    John Sand                         Redding  CT           338    13   M     2/14   10-13    20:10    6:30/M             
      28    Perry Simone                      New Milford  CT       539    53   M     1/63   50-59    20:11    6:31/M             
      29    Wagner Flores                     Bridgeport  CT        618    33   M     6/57   30-39    20:17    6:33/M             
      30    Mike Hannon                       Bridgeport  CT        516    27   M     7/40   19-29    20:25    6:35/M             
      31    Kevin Grimes                      Sandy Hook  CT        172    47   M     9/53   40-49    20:32    6:37/M             
      32    Andrew McCarthy                   Fairfield  CT         490    14   M     5/15   14-18    20:38    6:39/M             
      33    Daniel Leiper                     Milford  CT           252    47   M    10/53   40-49    20:39    6:40/M             
      34    Nick Zannis                       Milford  CT           542    12   M     3/14   10-13    20:42    6:41/M             
      35    Elliott Rogers                    Southport  CT         333    59   M     2/63   50-59    20:47    6:42/M             
      36    Jorge De La Rosa                  New Haven  CT          96    33   M     7/57   30-39    21:00    6:46/M             
      37    Tom Fatone                        Shelton  CT           525    42   M    11/53   40-49    21:02    6:47/M             
      38    Victor Garcia                     Bridgeport  CT        464    32   M     8/57   30-39    21:02    6:47/M             
      39    Christopher Siech                 Haddonfield  NJ       622    24   M     8/40   19-29    21:03    6:47/M             
      40    Peter Varone                      Shelton  CT           389    52   M     3/63   50-59    21:05    6:48/M             
      41    Corbinian Wanner                  Fairfield  CT         506    14   M     6/15   14-18    21:07    6:49/M             
      42    Brian Fidler                      West Haven  CT        128    39   M     9/57   30-39    21:15    6:51/M             
      43    Uwe Wanner                        Fairfield  CT         507    43   M    12/53   40-49    21:19    6:53/M             
      44    Chris Heymann                     Red Hook  NY          479    20   M     9/40   19-29    21:31    6:56/M             
      45    Bob Stephenson                    Milford  CT           552    62   M     1/25   60-69    21:32    6:57/M             
      46    Rebecca Trombly                   West Haven  CT        587    26   F     1/45   19-29    21:33    6:57/M             
      47    Colleen Beirne                    Milford  CT            25    41   F     1/67   40-49    21:36    6:58/M             
      48    Charles Winchell                  Stratford  CT         415    54   M     4/63   50-59    21:37    6:58/M             
      49    Matthew Lundy                     Monroe  CT            550    27   M    10/40   19-29    21:37    6:58/M             
      50    Chris Jennings                    Southport  CT         215    44   M    13/53   40-49    21:38    6:59/M             
      51    Lindsey Duggan                    Fairfield  CT         574    22   F     2/45   19-29    21:40    6:59/M             
      52    Ray Vogt                          Fairfield  CT         577    47   M    14/53   40-49    21:42    7:00/M             
      53    Michael Costello                  Fairfield  CT         541    51   M     5/63   50-59    21:43    7:00/M             
      54    Mike Moore                        Danbury  CT           546    35   M    10/57   30-39    21:46    7:01/M             
      55    Sara Purinton                     Purchase  NY          325    15   F     1/10   14-18    21:47    7:02/M             
      56    Gregg Rubin                       Mamaroneck  NY        514    52   M     6/63   50-59    21:47    7:02/M             
      57    Terence Mahan                     Brighton  MA          570    29   M    11/40   19-29    21:48    7:02/M             
      58    Susan Greeley                     Westfield  NJ         429    39   F     1/79   30-39    21:50    7:03/M             
      59    Kimberly Driscoll                 Fairfield  CT         108    49   F     2/67   40-49    21:53    7:04/M             
      60    Peter Lenahan                     Stamford  CT          551    30   M    11/57   30-39    22:06    7:08/M             
      61    Bob Dwyer                         Fairfield  CT         430    39   M    12/57   30-39    22:07    7:08/M             
      62    Susan Moss                        Southport  CT         468    40   F     3/67   40-49    22:12    7:10/M             
      63    Scott Bevin                       Newburgh  NY           36    47   M    15/53   40-49    22:14    7:10/M             
      64    Timothy Foster                    Bridgeport  CT        138    30   M    13/57   30-39    22:18    7:12/M             
      65    Brian Bishop                      Redding  CT            38    39   M    14/57   30-39    22:24    7:14/M             
      66    Luana Sardinna                    Fairfield  CT         485    14   F     2/10   14-18    22:26    7:14/M             
      67    Patrick Barrett                   Katonah  NY           511    55   M     7/63   50-59    22:27    7:15/M             
      68    Tiffany Goodridge                 New Haven  CT         549    16   F     3/10   14-18    22:31    7:16/M             
      69    Larry Allen                       New York  NY          518    55   M     8/63   50-59    22:35    7:17/M             
      70    Rob Antonnetti                    Wallingford  CT       482    43   M    16/53   40-49    22:41    7:19/M             
      71    Alex West                         Oxford  CT            406    37   M    15/57   30-39    22:58    7:25/M             
      72    Danielle Beltiore                 Hartsdale  NY          27    28   F     3/45   19-29    23:00    7:25/M             
      73    Calla Constantino                 Milford  CT            83    34   F     2/79   30-39    23:02    7:26/M             
      74    Katharine Radziewicz              Fairfield,  CT        452    51   F     1/30   50-59    23:04    7:26/M             
      75    Dan Barroso                       Wallingford  CT        22    23   M    12/40   19-29    23:06    7:27/M             
      76    Nicolai Ostberg                   Darien  CT            500    13   M     4/14   10-13    23:07    7:27/M             
      77    Steven Charles                    Bridgeport  CT         71    38   M    16/57   30-39    23:07    7:27/M             
      78    Alex De Feo                       Stamford  CT          545    29   M    13/40   19-29    23:09    7:28/M             
      79    Jeff Falberg                      Bridgeport  CT        540    45   M    17/53   40-49    23:10    7:28/M             
      80    Ana Mezei                         Fairfield  CT         431    39   F     3/79   30-39    23:12    7:29/M             
      81    Karen Brown                       Old Greenwich  CT     602    47   F     4/67   40-49    23:15    7:30/M             
      82    Caroline Koenig                   Westport  CT          457    13   F     1/12   10-13    23:15    7:30/M             
      83    Stephanie Hutchison               Westport  CT          204    47   F     5/67   40-49    23:16    7:30/M             
      84    Daniel Gollinger                  Norwalk  CT           162    23   M    14/40   19-29    23:16    7:30/M             
      85    Joseph Veechione                  Trumbull  CT          390    12   M     5/14   10-13    23:18    7:31/M             
      86    Stephen Sylvestro                 Fairfield  CT         623    60   M     2/25   60-69    23:18    7:31/M             
      87    Jonathan Nash                     Stamford  CT          295    24   M    15/40   19-29    23:19    7:31/M             
      88    Charles Voss                      Shelton  CT           394    37   M    17/57   30-39    23:24    7:33/M             
      89    Rebecca Ambrose                   Monroe  CT             11    37   F     4/79   30-39    23:25    7:33/M             
      90    Robert Hein                       Mount Vernon  NY      472    63   M     3/25   60-69    23:26    7:34/M             
      91    Michael Gerwien                   Milford  CT           152    43   M    18/53   40-49    23:27    7:34/M             
      92    Berhard Hoyer                     Secaucus  NJ          200    42   M    19/53   40-49    23:29    7:35/M             
      93    Jennifer West                     Oxford  CT            407    35   F     5/79   30-39    23:32    7:35/M             
      94    Renee Chmiel                      Westport  CT           74    24   F     4/45   19-29    23:38    7:37/M             
      95    Dan France                        Westport  CT          544    62   M     4/25   60-69    23:41    7:38/M             
      96    Peter Lee                         Milford  CT           250    52   M     9/63   50-59    23:44    7:39/M             
      97    Richard Endicott                  Secaucus  NJ          112    0    M     1/3     0- 1    23:47    7:40/M             
      98    Jess Tabaka                       Milford  CT           375    28   M    16/40   19-29    23:50    7:41/M             
      99    Paul Jeffery                      Norwalk  CT           214    54   M    10/63   50-59    23:50    7:41/M             
     100    Robert Kane                       Fairfield  CT         222    51   M    11/63   50-59    23:53    7:42/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace              
     101    Nigel Kelly                       Secaucus  NJ          227    40   M    20/53   40-49    23:57    7:44/M             
     102    Jeff Mazzabufi                    Middlebury  CT        458    48   M    21/53   40-49    23:57    7:44/M             
     103    John Sirella                      Stratford  CT         356    58   M    12/63   50-59    23:58    7:44/M             
     104    William Euerle                    Hamden  CT            535    66   M     5/25   60-69    23:59    7:44/M             
     105    Jason Vencak                      Norwalk  CT           391    32   M    18/57   30-39    24:00    7:45/M             
     106    Lionel Sanchez                                          337    32   M    19/57   30-39    24:01    7:45/M             
     107    Bruce Haynes                      Westport  CT          582    46   M    22/53   40-49    24:03    7:45/M             
     108    John Corporon                     Stamford  CT           86    51   M    13/63   50-59    24:04    7:46/M             
     109    Jeff Bruner                       Trumbull  CT           48    51   M    14/63   50-59    24:06    7:46/M             
     110    Karen Sussman                     Fairfield  CT         373    52   F     2/30   50-59    24:07    7:47/M             
     111    Jeff Mitchell                     Westport  CT          565    50   M    15/63   50-59    24:10    7:48/M             
     112    Bill Tommins                      Stamford  CT          380    0    M     2/3     0- 1    24:11    7:48/M             
     113    Mary Ellen Corbiere               Fairfield  CT          85    54   F     3/30   50-59    24:11    7:48/M             
     114    Ines Walther                      Milford  CT           402    31   F     6/79   30-39    24:13    7:49/M             
     115    Paul Angelo                       Bridgeport  CT        613    36   M    20/57   30-39    24:15    7:49/M             
     116    Brendan O'Grady                   Shelton  CT           302    36   M    21/57   30-39    24:15    7:49/M             
     117    Sean Wadlinger                    West Simsbury  CT     398    29   M    17/40   19-29    24:16    7:50/M             
     118    Christian Meier                   New Canaan  CT        274     8   M     1/9     2- 9    24:17    7:50/M             
     119    Reto Meier                        New Canaan  CT        275    47   M    23/53   40-49    24:18    7:50/M             
     120    Scott Ricci                       Trumbull  CT          547    40   M    24/53   40-49    24:18    7:50/M             
     121    Greg Taylor                       Fairfield  CT         377    51   M    16/63   50-59    24:19    7:51/M             
     122    Patrick Kral                      Avon  CT              233    30   M    22/57   30-39    24:20    7:51/M             
     123    Zoe Hulina                        Westport  CT          557     9   F     1/5     2- 9    24:21    7:51/M             
     124    Robert Fialkovich                 Shelton  CT           533    57   M    17/63   50-59    24:22    7:52/M             
     125    Sarah Wojnarski                   Fairfield  CT         417    29   F     5/45   19-29    24:29    7:54/M             
     126    Annalisa Paltauf                  New Haven  CT         311    26   F     6/45   19-29    24:31    7:55/M             
     127    Susan Seyfried                    Southport  CT         445    46   F     6/67   40-49    24:31    7:55/M             
     128    Chad Ondy                         Newtown  CT           572    34   M    23/57   30-39    24:33    7:55/M             
     129    Robert Mitchell                   Darien  CT            560    46   M    25/53   40-49    24:34    7:55/M             
     130    Desie O'Grady Jr                  Southbury  CT         304    65   M     6/25   60-69    24:38    7:57/M             
     131    Casey Bennett                     Stratford  CT          31    27   F     7/45   19-29    24:40    7:57/M             
     132    Zach Miller                       Saint Louis  MO       283    30   M    24/57   30-39    24:41    7:58/M             
     133    Amanda Miller                     Saint Louis  MO       280    29   F     8/45   19-29    24:41    7:58/M             
     134    Jodi Sorrells                     Norwalk  CT           359    39   F     7/79   30-39    24:42    7:58/M             
     135    Christine Vincent                 Fairfield  CT         393    40   F     7/67   40-49    24:43    7:58/M             
     136    Frank Pomer                       Fairfield  CT         470    52   M    18/63   50-59    24:45    7:59/M             
     137    Bill McMenamey Iii                Trumbull  CT          269    50   M    19/63   50-59    24:47    8:00/M             
     138    Luis Jose                         New Rochelle  NY      218    58   M    20/63   50-59    24:49    8:00/M             
     139    Steve Bodakowski                  Westport  CT           40    26   M    18/40   19-29    24:52    8:01/M             
     140    Will Hammond                      Bethel  CT            178    24   M    19/40   19-29    24:55    8:02/M             
     141    Jay Shah                          Stamford  CT          350    24   M    20/40   19-29    24:59    8:04/M             
     142    Joshua Springer                   Stamford  CT          363    32   M    25/57   30-39    24:59    8:04/M             
     143    Don Jones                         Westport  CT          217    58   M    21/63   50-59    25:00    8:04/M             
     144    Kelly Connelly                    Stamford  CT           81    29   F     9/45   19-29    25:02    8:05/M             
     145    William Bender                    Trumbull  CT           30    13   M     6/14   10-13    25:04    8:05/M             
     146    Matt Nelson                       Weston  CT            297    36   M    26/57   30-39    25:04    8:05/M             
     147    Robert Duggan                     Fairfield  CT         573    48   M    26/53   40-49    25:05    8:05/M             
     148    Denise Stein                      Orange  CT            364    50   F     4/30   50-59    25:06    8:06/M             
     149    Pam Seymore                       Fairfield  CT         347    38   F     8/79   30-39    25:10    8:07/M             
     150    Tara Merkle                       Trumbull  CT          486    14   F     4/10   14-18    25:11    8:07/M             
     151    Karen Cammarata                   Norwalk  CT            61    33   F     9/79   30-39    25:11    8:07/M             
     152    Walter Donne                      Fairfield  CT         107    54   M    22/63   50-59    25:13    8:08/M             
     153    Brian Walker                      Monroe  CT            537    57   M    23/63   50-59    25:13    8:08/M             
     154    Julie Laferrera                   Bridgeport  CT        614    30   F    10/79   30-39    25:15    8:09/M             
     155    Mark Greene                       Milford  CT           473    49   M    27/53   40-49    25:16    8:09/M             
     156    Michael King                      Fairfield  CT         228    54   M    24/63   50-59    25:16    8:09/M             
     157    Julie Royster                     West Haven  CT        586    28   F    10/45   19-29    25:17    8:09/M             
     158    Christian Ostberg                 Darien  CT            499    12   M     7/14   10-13    25:18    8:10/M             
     159    Barbara Hedden                    Cheshire  CT          185    53   F     5/30   50-59    25:19    8:10/M             
     160    Jim Williams                      Norwalk  CT           414    40   M    28/53   40-49    25:20    8:10/M             
     161    Kyle Wadlinger                    West Simsbury  CT     396    26   M    21/40   19-29    25:27    8:13/M             
     162    Chris McCarthy                    Fairfield  CT         433    40   M    29/53   40-49    25:28    8:13/M             
     163    Daniel Clark                      Westport  CT          616    38   M    27/57   30-39    25:28    8:13/M             
     164    Jerry Stein                       Fairfield  CT         365    51   M    25/63   50-59    25:29    8:13/M             
     165    Robert Dupree                     Fairfield  CT         494    52   M    26/63   50-59    25:30    8:14/M             
     166    Thomas Farrelly                   North Haven  CT       121    46   M    30/53   40-49    25:31    8:14/M             
     167    Ashley Bishop                     Redding  CT            37    34   F    11/79   30-39    25:32    8:14/M             
     168    Michael Faron                     Fairfield  CT         120    23   M    22/40   19-29    25:32    8:14/M             
     169    Robert Fontaine                   Bethlehem  CT         134    56   M    27/63   50-59    25:35    8:15/M             
     170    Christina Demico                  Hamden  CT            101    39   F    12/79   30-39    25:38    8:16/M             
     171    Robert Dunleavy                   Fairfield  CT         567    46   M    31/53   40-49    25:40    8:17/M             
     172    Nikki Dinatale                    Stamford  CT          105    31   F    13/79   30-39    25:44    8:18/M             
     173    Christina Hennessy                Bridgeport  CT        187    40   F     8/67   40-49    25:44    8:18/M             
     174    Heather Nelson                    Weston  CT            296    36   F    14/79   30-39    25:45    8:18/M             
     175    Randy Ruotolo                     Shelton  CT           334    59   M    28/63   50-59    25:46    8:19/M             
     176    Miggs Burroughs                   Westport  CT          596    64   M     7/25   60-69    25:49    8:20/M             
     177    Gerry Hopkins                     Trumbull  CT          590    56   M    29/63   50-59    25:49    8:20/M             
     178    Jackson Kuhl                      Fairfield  CT         524    39   M    28/57   30-39    25:49    8:20/M             
     179    Ken Fujimori                      Trumbull  CT          496    38   M    29/57   30-39    25:50    8:20/M             
     180    Duke Borgerding                   Shelton  CT            42    30   M    30/57   30-39    25:53    8:21/M             
     181    Aram Nahabedian                   Sandy Hook  CT        294    59   M    30/63   50-59    25:55    8:22/M             
     182    Ragne Adams                       Milford  CT             6    31   F    15/79   30-39    25:59    8:23/M             
     183    Bob Wilhelmy                      Southport  CT         412    57   M    31/63   50-59    26:01    8:24/M             
     184    Tom Traska                        Westport  CT          382    59   M    32/63   50-59    26:05    8:25/M             
     185    Cynthia Palacia                   Fairfield  CT         595    39   F    16/79   30-39    26:06    8:25/M             
     186    Annabelle Wanner                  Fairfield  CT         508    12   F     2/12   10-13    26:08    8:26/M             
     187    Olaf Weitz                        Secaucus  NJ          404    35   M    31/57   30-39    26:09    8:26/M             
     188    Thomas Carbone                    Hamden  CT             64    29   M    23/40   19-29    26:09    8:26/M             
     189    Rick Meskill                      Shelton  CT           278    54   M    33/63   50-59    26:10    8:26/M             
     190    Lizzy Whiteley                    Fairfield  CT         411    25   F    11/45   19-29    26:11    8:27/M             
     191    William Palko                     Shelton  CT           459    45   M    32/53   40-49    26:12    8:27/M             
     192    Rebecca Palko                     Shelton  CT           460    14   F     5/10   14-18    26:13    8:27/M             
     193    Jason Camillo                     Milford  CT            60    31   M    32/57   30-39    26:13    8:27/M             
     194    Mike Zannis                       Milford  CT           543     9   M     2/9     2- 9    26:14    8:28/M             
     195    Christopher Stubbs                Waterbury  CT         370    27   M    24/40   19-29    26:16    8:28/M             
     196    Eric Chung                        New York  NY          599    22   F    12/45   19-29    26:17    8:29/M             
     197    Berit Ianiri                      Fairfield  CT         210    51   F     6/30   50-59    26:17    8:29/M             
     198    Jill Legg                         Harriman  NY          251    51   F     7/30   50-59    26:17    8:29/M             
     199    Kristin Brooks                    Weston  CT            519    45   F     9/67   40-49    26:18    8:29/M             
     200    Jessica Stauder                   Westport  CT          612    38   F    17/79   30-39    26:18    8:29/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace              
     201    Dianne Merrigan                   Newington  CT         609    45   F    10/67   40-49    26:19    8:29/M             
     202    Melissa Hylton                    Levittown  NY         451    22   F    13/45   19-29    26:19    8:29/M             
     203    Bob Laufer                        Weston  CT            571    72   M     1/5    70-79    26:19    8:29/M             
     204    Dawn Sherriff                     Fairfield  CT         351    40   F    11/67   40-49    26:20    8:30/M             
     205    Carolyne Hynes                    Weston  CT            205    43   F    12/67   40-49    26:20    8:30/M             
     206    Sara Dunleavy                     Fairfield  CT         568    12   F     3/12   10-13    26:20    8:30/M             
     207    Shawn Sorbello                    Bethel  CT            510    37   M    33/57   30-39    26:22    8:30/M             
     208    Sinead Lutz                       Southport  CT         598    36   F    18/79   30-39    26:31    8:33/M             
     209    Robert Lutz                       Southport  CT         597    37   M    34/57   30-39    26:31    8:33/M             
     210    Amy Corr                          Fairfield  CT          87    34   F    19/79   30-39    26:32    8:34/M             
     211    Mike Pisani                       Stratford  CT         321    67   M     8/25   60-69    26:35    8:35/M             
     212    Joanna Newton                     Shelton  CT           298    24   F    14/45   19-29    26:39    8:36/M             
     213    John Howell                       Easton  CT            199    75   M     2/5    70-79    26:39    8:36/M             
     214    Chris Cecchetelli                 Pleasantville  NY      70    23   M    25/40   19-29    26:40    8:36/M             
     215    Linda Putman                      Greenwich  CT         434    57   F     8/30   50-59    26:40    8:36/M             
     216    Hilary Moody                      New York  NY          286    26   F    15/45   19-29    26:42    8:37/M             
     217    Gare Kishuryton                   White Plains  NY      489    57   M    34/63   50-59    26:49    8:39/M             
     218    Jerry Sargent                     Weston  CT            339    50   M    35/63   50-59    26:49    8:39/M             
     219    Sabine Schultz                    Danbury  CT           343    55   F     9/30   50-59    26:52    8:40/M             
     220    Beau Handsome                     Fairfield  CT         180    50   M    36/63   50-59    26:54    8:41/M             
     221    Declan Harding                    Westport  CT          497     9   M     3/9     2- 9    26:55    8:41/M             
     222    Amy Murray                        Fairfield  CT         293    34   F    20/79   30-39    26:55    8:41/M             
     223    Kendall Joslin                    Southport  CT         505    10   M     8/14   10-13    26:57    8:42/M             
     224    Sean Mulrenan                     Southport  CT         292    28   M    26/40   19-29    26:58    8:42/M             
     225    Ryan Moss                         Southport  CT         466    9    M     4/9     2- 9    26:59    8:42/M             
     226    Will Landowne                     Westport  CT          242    10   M     9/14   10-13    26:59    8:42/M             
     227    George Moreo                      Westport  CT          287    55   M    37/63   50-59    27:00    8:43/M             
     228    Karen O'Grady                     Shelton  CT           303    35   F    21/79   30-39    27:01    8:43/M             
     229    Scott Dobrydney                   Fairfield  CT         106    23   M    27/40   19-29    27:03    8:44/M             
     230    Melissa Bajda                     Monroe  CT             16    33   F    22/79   30-39    27:04    8:44/M             
     231    Jeremy Moss                       Southport  CT         467    39   M    35/57   30-39    27:04    8:44/M             
     232    Laura Peters                      Orange  CT            315    43   F    13/67   40-49    27:06    8:45/M             
     233    Adrian Allen                      Stamford  CT            9    27   M    28/40   19-29    27:06    8:45/M             
     234    Tracy Holleran                    Fairfield  CT         194    39   F    23/79   30-39    27:07    8:45/M             
     235    Mary Zannis                       Milford  CT           592    41   F    14/67   40-49    27:07    8:45/M             
     236    Jake Hulina                       Westport  CT          559    12   M    10/14   10-13    27:08    8:45/M             
     237    Mike Franzago                     Norwalk  CT           140    29   M    29/40   19-29    27:09    8:45/M             
     238    Paul Tripi                        Norwalk  CT           384    33   M    36/57   30-39    27:12    8:46/M             
     239    Allen Coniglio                    Trumbull  CT           80    44   M    33/53   40-49    27:13    8:47/M             
     240    Matt Klemets                      Norwalk  CT           231    38   M    37/57   30-39    27:15    8:47/M             
     241    John Gibbons                      Old Greenwich  CT     154    68   M     9/25   60-69    27:16    8:48/M             
     242    Jamie Burstell                    Southport  CT         436    48   M    34/53   40-49    27:16    8:48/M             
     243    Kristen O'Toole                   Norwalk  CT           307    28   F    16/45   19-29    27:20    8:49/M             
     244    Susan Saylor                      Stratford  CT         611    57   F    10/30   50-59    27:22    8:50/M             
     245    George Geer                       Derby  CT             151    57   M    38/63   50-59    27:23    8:50/M             
     246    Anders Vonderheyde                Milford  CT           531    57   M    39/63   50-59    27:25    8:51/M             
     247    John Jaser                        Milford  CT           523    54   M    40/63   50-59    27:27    8:51/M             
     248    Shane Mathis                      Groton  CT            265    25   M    30/40   19-29    27:28    8:52/M             
     249    Richard Demarco                   Danbury  CT           483    68   M    10/25   60-69    27:28    8:52/M             
     250    Cathie Savvaides                  Trumbull  CT          340    44   F    15/67   40-49    27:29    8:52/M             
     251    Lisa Pernek                       Stratford  CT         314    41   F    16/67   40-49    27:29    8:52/M             
     252    Karissa Giaquinto                 Trumbull  CT          153    43   F    17/67   40-49    27:29    8:52/M             
     253    Susanne Monschein                 Milford  CT           285    36   F    24/79   30-39    27:30    8:52/M             
     254    Melissa Gilbert                   New Haven  CT         155    24   F    17/45   19-29    27:34    8:54/M             
     255    Bill Damm                         Fairfield  CT          92    55   M    41/63   50-59    27:34    8:54/M             
     256    Monica Strada                     Fairfield  CT         368    33   F    25/79   30-39    27:38    8:55/M             
     257    Laura Battisti                    Ridgefield  CT         24    50   F    11/30   50-59    27:46    8:57/M             
     258    Kara Walewski                     Fairfield  CT         435    43   F    18/67   40-49    27:49    8:58/M             
     259    Heather McCrea                    Fairfield  CT         441    48   F    19/67   40-49    27:50    8:59/M             
     260    Trish Sullivan                    Fairfield  CT         372    45   F    20/67   40-49    27:50    8:59/M             
     261    Brian Chesler                     Sandy Hook  CT         72    39   M    38/57   30-39    27:52    8:59/M             
     262    Jo Ann Volturno                   Monroe  CT            442    46   F    21/67   40-49    27:53    9:00/M             
     263    Andrew Baran                      Stratford  CT          18    17   M     7/15   14-18    27:53    9:00/M             
     264    Mary Lauren Factora               Southport  CT         538    43   F    22/67   40-49    27:54    9:00/M             
     265    Sean Ganley                       Shelton  CT           145    50   M    42/63   50-59    27:54    9:00/M             
     266    Jo Ann Triebwasser                Shelton  CT           383    53   F    12/30   50-59    27:55    9:00/M             
     267    Tyler Herman                      Fairfield  CT         188    27   M    31/40   19-29    27:57    9:01/M             
     268    Lyndsay Howard                    Weston  CT            197    46   F    23/67   40-49    27:58    9:01/M             
     269    Timothy Deenihan                  Bridgeport  CT        100    40   M    35/53   40-49    27:59    9:02/M             
     270    Emily Grimes                      Sandy Hook  CT        170    14   F     6/10   14-18    28:00    9:02/M             
     271    Michael Van Der Merwe             Westport  CT          388    12   M    11/14   10-13    28:00    9:02/M             
     272    Martin Anidjar                    Mamaroneck  NY         13    39   M    39/57   30-39    28:02    9:03/M             
     273    Bethann Balazsi                   Milford  CT            17    31   F    26/79   30-39    28:03    9:03/M             
     274    Bernard Kelley                    Fairfield  CT         225    42   M    36/53   40-49    28:10    9:05/M             
     275    Peter Fedoryk                     Fairfield  CT         125    14   M     8/15   14-18    28:14    9:06/M             
     276    Sophia Fedoryk                    Fairfield  CT         126    15   F     7/10   14-18    28:15    9:07/M             
     277    Dana Colangelo                    Fairfield  CT          78    34   F    27/79   30-39    28:15    9:07/M             
     278    Deborah Hochhauser                Fairfield  CT         191    40   F    24/67   40-49    28:15    9:07/M             
     279    Sarah Kleinman                    Fairfield  CT         230    36   F    28/79   30-39    28:16    9:07/M             
     280    Amy Hulina                        Westport  CT          558    42   F    25/67   40-49    28:16    9:07/M             
     281    Melissa Pauloff                   Trumbull  CT          566    43   F    26/67   40-49    28:17    9:07/M             
     282    Michael Bender                    Faiafield  CT          29    55   M    43/63   50-59    28:19    9:08/M             
     283    Mimi Rog                          Fairfield  CT         332    47   F    27/67   40-49    28:19    9:08/M             
     284    Edward Marczyszak                 Seymour  CT           263    57   M    44/63   50-59    28:20    9:08/M             
     285    Dashiell Hunter                   Westport  CT          202    9    M     5/9     2- 9    28:22    9:09/M             
     286    Thomas Ostberg                    Darien  CT            498    7    M     6/9     2- 9    28:23    9:09/M             
     287    Thomas Seigel                     Weston  CT            346    41   M    37/53   40-49    28:25    9:10/M             
     288    Ed Chiaramonte                    Easton  CT             73    35   M    40/57   30-39    28:26    9:10/M             
     289    Allison Walker                    Milford  CT           401    22   F    18/45   19-29    28:26    9:10/M             
     290    Stephen Grathwohl                 Fairfield  CT         169    62   M    11/25   60-69    28:30    9:12/M             
     291    Robert Stalling                   Fairfield  CT         454    51   M    45/63   50-59    28:33    9:13/M             
     292    Anthony Anderson                  Fairfield  CT          12    39   M    41/57   30-39    28:34    9:13/M             
     293    Bridgette Gordon-Hickey           Niantic  CT           164    40   F    28/67   40-49    28:35    9:13/M             
     294    Jennifer Sirella                  Stratford  CT         355    55   F    13/30   50-59    28:36    9:14/M             
     295    Lisa Dijon                        Fairfield  CT         607    46   F    29/67   40-49    28:39    9:15/M             
     296    James Quinlan                     Trumbull  CT          326    51   M    46/63   50-59    28:39    9:15/M             
     297    Josh Friend                       Monroe  CT            142    43   M    38/53   40-49    28:39    9:15/M             
     298    Lionel Sanchez                    Oxford  CT            608    32   M    42/57   30-39    28:40    9:15/M             
     299    Tristan Schutinger                Stratford  CT         491    14   M     9/15   14-18    28:40    9:15/M             
     300    Carrie Tait                       Shelton  CT           376    37   F    29/79   30-39    28:41    9:15/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace              
     301    Lauren Botta                      Stamford  CT           44    27   F    19/45   19-29    28:41    9:15/M             
     302    Bob Wellington                    Naugautck  CT         405    52   M    47/63   50-59    28:47    9:17/M             
     303    Michael Wadlinger Jr              West Simsbury  CT     400    18   M    10/15   14-18    28:48    9:17/M             
     304    Kristine Klarman                  Branford  CT          229    48   F    30/67   40-49    28:49    9:18/M             
     305    Jennifer Iaccarino                Trumbull  CT          207    41   F    31/67   40-49    28:54    9:19/M             
     306    Glen Collelo                                            503    40   M    39/53   40-49    28:57    9:20/M             
     307    Kevin Cammarata                   Weston  CT            432    36   M    43/57   30-39    29:02    9:22/M             
     308    Eileen O'Sullivan                 Milford  CT           306    41   F    32/67   40-49    29:05    9:23/M             
     309    Linda Goldstein                   Fairfield  CT         161    58   F    14/30   50-59    29:07    9:24/M             
     310    Karen Strouse                     Shelton  CT           369    52   F    15/30   50-59    29:08    9:24/M             
     311    Krista Rugani                     Fairfield  CT         471    38   F    30/79   30-39    29:09    9:24/M             
     312    Elisabeth Dunleavy                Fairfield  CT         569    45   F    33/67   40-49    29:09    9:24/M             
     313    Mimi Nulf                         Fairfield  CT         301    39   F    31/79   30-39    29:13    9:25/M             
     314    Jackie Kalek                      Westport  CT          481    38   F    32/79   30-39    29:13    9:25/M             
     315    Jeremy Luksberg                   Stamford  CT          258    28   M    32/40   19-29    29:20    9:28/M             
     316    Dawn Wolk                         Fairfield  CT         444    49   F    34/67   40-49    29:21    9:28/M             
     317    Heidi Prom                        Fairfield  CT         520    50   F    16/30   50-59    29:21    9:28/M             
     318    Danae Marquis                     Stratford  CT         264    33   F    33/79   30-39    29:21    9:28/M             
     319    Kate Whitaker                     New Canaan  CT        408    24   F    20/45   19-29    29:25    9:29/M             
     320    Dan Latham                        Fairfield  CT         247    29   M    33/40   19-29    29:27    9:30/M             
     321    Lynne Casey                       Stratford  CT         578    52   F    17/30   50-59    29:29    9:31/M             
     322    John Casey                        Stratford  CT         579    53   M    48/63   50-59    29:30    9:31/M             
     323    Tim Healy                         Trumbull  CT          184    38   M    44/57   30-39    29:30    9:31/M             
     324    Michelle Berg                     Southport  CT          33    51   F    18/30   50-59    29:31    9:31/M             
     325    Emily Hines                       Stamford  CT          189    27   F    21/45   19-29    29:34    9:32/M             
     326    Robert Dietz                      Bridgeport  CT        104    36   M    45/57   30-39    29:35    9:33/M             
     327    John Mc Craw                      Madison  CT           536    58   M    49/63   50-59    29:35    9:33/M             
     328    Randall Seymour                   Fairfield  CT         509    38   M    46/57   30-39    29:37    9:33/M             
     329    Paul Varvaro                      Easton  CT            575    45   M    40/53   40-49    29:38    9:34/M             
     330    Jerry Sawyer                      Stratford  CT         341    58   M    50/63   50-59    29:39    9:34/M             
     331    Tom Finn                          Fairfield  CT         131    66   M    12/25   60-69    29:42    9:35/M             
     332    June Campbell                     Stamford  CT           62    47   F    35/67   40-49    29:43    9:35/M             
     333    Fereidoon Javaheri                Naugatuck  CT         438    50   M    51/63   50-59    29:43    9:35/M             
     334    Audra Gillis                      Fairfield  CT         158    33   F    34/79   30-39    29:45    9:36/M             
     335    Trey Laird                        New Canaan  CT        621    40   M    41/53   40-49    29:46    9:36/M             
     336    Jennifer Towle                    Fairfield  CT         427    34   F    35/79   30-39    29:47    9:36/M             
     337    Christina Boehk                   Fairfield  CT         428    32   F    36/79   30-39    29:47    9:36/M             
     338    Alicia Maria De La Rosa           New Haven  CT          95    31   F    37/79   30-39    29:53    9:38/M             
     339    Angela Scholz                     Stratford  CT         342    32   F    38/79   30-39    29:54    9:39/M             
     340    Lisa Lacascia                     Stamford  CT          240    23   F    22/45   19-29    29:54    9:39/M             
     341    Jean Vianes                       Ridgefield  CT        392    61   M    13/25   60-69    29:56    9:39/M             
     342    Paul Schultz                      Danbury  CT           461    67   M    14/25   60-69    30:04    9:42/M             
     343    Sean Roberts                      Florham Park  NJ      329    22   M    34/40   19-29    30:05    9:42/M             
     344    Liezl Moscayo                     Fairfield  CT         291    39   F    39/79   30-39    30:06    9:43/M             
     345    Carolyn Gill                      Fairfield  CT         156    39   F    40/79   30-39    30:09    9:44/M             
     346    Jim Corcoran                      Fairfield  CT         450    57   M    52/63   50-59    30:09    9:44/M             
     347    Joanne Burstell                   Southport  CT         437    39   F    41/79   30-39    30:11    9:44/M             
     348    Cara Cheplik                      Norwalk  CT           603    32   F    42/79   30-39    30:12    9:45/M             
     349    Alexis Rodriguez                  Fairfield  CT         604    26   F    23/45   19-29    30:13    9:45/M             
     350    Lea Garcia Healy                  Trumbull  CT          147    38   F    43/79   30-39    30:13    9:45/M             
     351    Susan Domizio                     Fairfield  CT         453    39   F    44/79   30-39    30:14    9:45/M             
     352    Mark Convertito                   Stratford  CT         610    54   M    53/63   50-59    30:15    9:45/M             
     353    Daniel Camarro                    Fairfield  CT         584    38   M    47/57   30-39    30:19    9:47/M             
     354    Derek Bruner                      Trumbull  CT           47    15   M    11/15   14-18    30:21    9:47/M             
     355    Paul Buttress                     Trumbull  CT           56    49   M    42/53   40-49    30:22    9:48/M             
     356    Lisa Laudo                        Fairfield  CT         248    47   F    36/67   40-49    30:23    9:48/M             
     357    Julia Fedoryk                     Fairfield  CT         124    46   F    37/67   40-49    30:25    9:49/M             
     358    Richard Fidler                    West Haven  CT        129    64   M    15/25   60-69    30:26    9:49/M             
     359    Vincent Puko                      Fairfield  CT         439    33   M    48/57   30-39    30:28    9:50/M             
     360    Patricia Sardinna                 Fairfield  CT         487    34   F    45/79   30-39    30:30    9:50/M             
     361    Julia Demeo                       Fairfield  CT         440    45   F    38/67   40-49    30:31    9:51/M             
     362    Anthony Decandido                 Stamford  CT           98    27   M    35/40   19-29    30:31    9:51/M             
     363    Ann Meehan                        Newtown  CT           620    51   F    19/30   50-59    30:32    9:51/M             
     364    Kaitlyn Poplaski                  Stratford  CT         323    19   F    24/45   19-29    30:32    9:51/M             
     365    Alexandra Garvey                  Westport  CT          149    15   F     8/10   14-18    30:32    9:51/M             
     366    Claire Regan                      Fairfield  CT         527    10   F     4/12   10-13    30:34    9:52/M             
     367    Anne Regan                        Fairfield  CT         529    45   F    39/67   40-49    30:35    9:52/M             
     368    Kathleen Kane                     Fairfield  CT         221    49   F    40/67   40-49    30:38    9:53/M             
     369    Gloria Garvey                     Westport  CT          150    47   F    41/67   40-49    30:40    9:54/M             
     370    Tracy Lareau                      Trumbull  CT          244    18   M    12/15   14-18    30:41    9:54/M             
     371    Scott Michalak                    Clark  NJ             279    33   M    49/57   30-39    30:46    9:55/M             
     372    Nicole Hansboro                   Bridgeport  CT        181    30   F    46/79   30-39    30:47    9:56/M             
     373    Ken Ziman                         Orange  CT            424    64   M    16/25   60-69    30:54    9:58/M             
     374    Timothy Lynch                     Seymour  CT           260    34   M    50/57   30-39    30:55    9:58/M             
     375    Clarence Moscayo                  Fairfield  CT         290    13   M    12/14   10-13    30:55    9:58/M             
     376    Abigail Salas                     Belleville  NJ        335    29   F    25/45   19-29    30:59   10:00/M             
     377    Kimberly Foster                   Bridgeport  CT        136    30   F    47/79   30-39    31:02   10:01/M             
     378    Matthew Kraynak                   Shelton  CT           234    43   M    43/53   40-49    31:03   10:01/M             
     379    Amy Miller                        New Haven  CT         281    27   F    26/45   19-29    31:06   10:02/M             
     380    Mike Miller                       New Haven  CT         282    27   M    36/40   19-29    31:06   10:02/M             
     381    Loreta Juknaite                   Norwalk  CT           219    33   F    48/79   30-39    31:08   10:03/M             
     382    Jennifer Eng                      Stratford  CT         113    25   F    27/45   19-29    31:09   10:03/M             
     383    Lauren Booth                      Westport  CT           41    39   F    49/79   30-39    31:09   10:03/M             
     384    Jen Clark                         Westport  CT          617    39   F    50/79   30-39    31:09   10:03/M             
     385    Tiffany Yusko                     Brewster  NY          420    26   F    28/45   19-29    31:12   10:04/M             
     386    Mike Meagher                      Trumbull  CT          272    23   M    37/40   19-29    31:14   10:05/M             
     387    Jack Armstrong                    Fairfield  CT         534    14   M    13/15   14-18    31:16   10:05/M             
     388    Michael Daly                      Fairfield  CT         591    47   M    44/53   40-49    31:18   10:06/M             
     389    Jim Stevens                       Trumbull  CT          366    78   M     3/5    70-79    31:31   10:10/M             
     390    Caitlin McNamara                  Oxford  CT            270    16   F     9/10   14-18    31:32   10:10/M             
     391    Patty Carton                      Stratford  CT          66    72   F     1/3    70-79    31:34   10:11/M             
     392    Scott Hornstein                   Redding  CT           195    59   M    54/63   50-59    31:37   10:12/M             
     393    Jennifer Adams                    Milford  CT             5    36   F    51/79   30-39    31:40   10:13/M             
     394    Bernie Pearce                     Trumbull  CT          583    52   F    20/30   50-59    31:44   10:14/M             
     395    Lisa Lynch                        Seymour  CT           259    30   F    52/79   30-39    31:48   10:15/M             
     396    Chris Hoinsky                     Fairfield  CT         193    63   M    17/25   60-69    31:49   10:16/M             
     397    Allison Bertram                   Norwalk  CT            35    27   F    29/45   19-29    31:50   10:16/M             
     398    John Yusko                        Danbury  CT           419    58   M    55/63   50-59    31:50   10:16/M             
     399    Brigid Van Der Merwe              Westport  CT          387    42   F    42/67   40-49    31:51   10:16/M             
     400    Lisa Swotes                       Westport  CT          594    47   F    43/67   40-49    31:58   10:19/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace              
     401    Merrill Spector                   Westport  CT          593    46   F    44/67   40-49    32:01   10:20/M             
     402    Louie Mellardo                    Stratford  CT         276    59   M    56/63   50-59    32:01   10:20/M             
     403    Alexa Hiza                        Fairfield  CT         190    41   F    45/67   40-49    32:01   10:20/M             
     404    Harry Whiteley                    Fairfield  CT         410    57   M    57/63   50-59    32:06   10:21/M             
     405    Jessica Kaminski                  Shelton  CT           220    23   F    30/45   19-29    32:07   10:22/M             
     406    Aly Sivinski                      Westport  CT          562    8    F     2/5     2- 9    32:09   10:22/M             
     407    Renee Sivinski                    Westport  CT          561    45   F    46/67   40-49    32:10   10:23/M             
     408    Michelle Flagiello                Shelton  CT           132    22   F    31/45   19-29    32:13   10:24/M             
     409    Steve Soyland                     Southport  CT         362    36   M    51/57   30-39    32:18   10:25/M             
     410    Lisa Broder                       Fairfield  CT          46    40   F    47/67   40-49    32:19   10:25/M             
     411    Sharon Conners                    Norwalk  CT            82    43   F    48/67   40-49    32:19   10:25/M             
     412    Diane Hoffman                     Fairfield  CT         532    45   F    49/67   40-49    32:20   10:26/M             
     413    Norma Minkowitz                   Westport  CT          284    72   F     2/3    70-79    32:20   10:26/M             
     414    Carolie Olkoski                   Stamford  CT          310    32   F    53/79   30-39    32:32   10:30/M             
     415    Eileen Quirk                      Southport  CT         327    43   F    50/67   40-49    32:33   10:30/M             
     416    Janice Barabas                    Southbury  CT         522    64   F     1/8    60-69    32:34   10:30/M             
     417    Pat Scully                        Beacon Falls  CT      521    64   F     2/8    60-69    32:37   10:31/M             
     418    Danaan Davidson                   Fairfield  CT         600    37   M    52/57   30-39    32:41   10:33/M             
     419    Sarah Alper                       Bridgeport  CT         10    33   F    54/79   30-39    32:41   10:33/M             
     420    John Coleman                      Trumbull  CT           79    53   M    58/63   50-59    32:43   10:33/M             
     421    Cindy Howard                      Bethany  CT           196    51   F    21/30   50-59    32:45   10:34/M             
     422    Phil Jalbert                      Northford  CT         213    51   M    59/63   50-59    32:46   10:34/M             
     423    Helen Dewar                       Fairfield  CT         475    45   F    51/67   40-49    32:47   10:35/M             
     424    Patrick Morrow                    Norwalk  CT           288    28   M    38/40   19-29    32:49   10:35/M             
     425    Lynsey McCloskey                  Trumbull  CT          588    34   F    55/79   30-39    32:59   10:38/M             
     426    Amanda Duarte                     Southport  CT         109    13   F     5/12   10-13    33:03   10:40/M             
     427    Melanie Jennings                  Southport  CT         216    13   F     6/12   10-13    33:03   10:40/M             
     428    Andrew Crawford                   Fairfield  CT         447    40   M    45/53   40-49    33:15   10:44/M             
     429    Amy Crawford                      Fairfield  CT         448    36   F    56/79   30-39    33:16   10:44/M             
     430    Manaia Friend                     Monroe  CT            143     9   F     3/5     2- 9    33:17   10:44/M             
     431    Carrie Friend                     Monroe  CT            141    42   F    52/67   40-49    33:18   10:45/M             
     432    Michael Wadlinger                 West Simsbury  CT     397    56   M    60/63   50-59    33:19   10:45/M             
     433    Samantha White                    Stratford  CT         409    43   F    53/67   40-49    33:21   10:45/M             
     434    David Stair                       Hamden  CT            585    0    M     3/3     0- 1    33:23   10:46/M             
     435    Robin Rene                        Milford  CT           328    31   F    57/79   30-39    33:24   10:46/M             
     436    Velvet Yusko                      Danbury  CT           421    27   F    32/45   19-29    33:25   10:47/M             
     437    Barrett True                      Windsor  CT           385    73   M     4/5    70-79    33:26   10:47/M             
     438    Viviian Wadlinger                 West Simsbury  CT     399    55   F    22/30   50-59    33:29   10:48/M             
     439    Hamish Dear                       Fairfield  CT         476    15   M    14/15   14-18    33:30   10:48/M             
     440    Lara Faustini                     Fairfield  CT         122    40   F    54/67   40-49    33:36   10:50/M             
     441    Jodi Farina                       Fairfield  CT         119    37   F    58/79   30-39    33:37   10:51/M             
     442    Melissa Seymour                   Fairfield  CT         349    53   F    23/30   50-59    33:40   10:52/M             
     443    Chrissy Proulx                    Fairfield  CT         324    38   F    59/79   30-39    33:44   10:53/M             
     444    Mary Mazzella                     Fairfield  CT         267    29   F    33/45   19-29    33:47   10:54/M             
     445    Bridgett Dibonventura             Easton  CT            103    40   F    55/67   40-49    33:49   10:55/M             
     446    Claudia Mc Roberts                Norwalk  CT           619    37   F    60/79   30-39    33:50   10:55/M             
     447    Chris Ivanko                      Fairfield  CT         211    59   F    24/30   50-59    33:56   10:57/M             
     448    Jim Ivanko                        Fairfield  CT         212    50   M    61/63   50-59    33:56   10:57/M             
     449    Margaret Howekotte                Fairfield  CT         198    0    F     1/2     0- 1    33:56   10:57/M             
     450    Cathy Fedak                       Trumbull  CT          123    37   F    61/79   30-39    33:57   10:57/M             
     451    Bob Loh                           Trumbull  CT          256    65   M    18/25   60-69    33:57   10:57/M             
     452    John Daponte                      Stratford  CT          94    62   M    19/25   60-69    34:00   10:58/M             
     453    Kelley Oday                       Redding  CT           308    41   F    56/67   40-49    34:06   11:00/M             
     454    Tiffany Mendes                    West Haven  CT        277    31   F    62/79   30-39    34:19   11:04/M             
     455    John Hoctor                       Stratford  CT         530    49   M    46/53   40-49    34:25   11:06/M             
     456    Candace Shiree                    Stamford  CT          352    33   F    63/79   30-39    34:27   11:07/M             
     457    Emily Voss                        Shelton  CT           395    31   F    64/79   30-39    34:27   11:07/M             
     458    Isabelle Laurens-Tappan           Woodbridge  CT        249    38   F    65/79   30-39    34:28   11:07/M             
     459    Mary Ann Fontaine                 Bethlehem  CT         133    56   F    25/30   50-59    34:30   11:08/M             
     460    Deepti Shrestha                   Stamford  CT          354    30   F    66/79   30-39    34:33   11:09/M             
     461    Gary Esposito                     Norwalk  CT           115    65   M    20/25   60-69    34:40   11:11/M             
     462    Natalie Sammarco                  Greenwich  CT         581    24   F    34/45   19-29    34:45   11:13/M             
     463    Heather Way                       Greenwich  CT         403    27   F    35/45   19-29    34:45   11:13/M             
     464    Susan Lachs                       Weston  CT            606    53   F    26/30   50-59    34:46   11:13/M             
     465    Mark Lachs                        Weston  CT            605    50   M    62/63   50-59    34:46   11:13/M             
     466    Sarah Borgerding                  Shelton  CT            43    30   F    67/79   30-39    35:03   11:18/M             
     467    Jamye Jordanopoulos               New Canaan  CT        601    30   F    68/79   30-39    35:05   11:19/M             
     468    Greg Imler                        Hamden  CT            456    37   M    53/57   30-39    35:06   11:19/M             
     469    Daniel Bender                     Trumbull  CT           28    56   M    63/63   50-59    35:12   11:21/M             
     470    Luke Healy                        Trumbull  CT          183     9   M     7/9     2- 9    35:14   11:22/M             
     471    Ernest Garcia                     Trumbull  CT          146    64   M    21/25   60-69    35:14   11:22/M             
     472    Kim Gottlieb                      Westport  CT          165    39   F    69/79   30-39    35:14   11:22/M             
     473    Flossie Dear                      Fairfield  CT         477    13   F     7/12   10-13    35:15   11:22/M             
     474    Leslie Kurian                     Pound Ridge  NY       235    68   M    22/25   60-69    35:16   11:23/M             
     475    Art Regan                         Fairfield  CT         528    47   M    47/53   40-49    35:19   11:24/M             
     476    Jill Bargas                       Fairfield  CT          19    42   F    57/67   40-49    35:21   11:24/M             
     477    David Toule                       Bristol  CT           381    22   M    39/40   19-29    35:23   11:25/M             
     478    Lydia Kelly                       Edgewater  NJ         226    47   F    58/67   40-49    35:25   11:25/M             
     479    Michelle Leonard                  Milford  CT           254    35   F    70/79   30-39    35:28   11:26/M             
     480    Lloyd Bailey                      Middletown  CT         15    24   M    40/40   19-29    35:30   11:27/M             
     481    Kim Cassette                      Fairfield  CT          68    44   F    59/67   40-49    35:36   11:29/M             
     482    James Gilbert                     Stratford  CT         446    61   M    23/25   60-69    35:47   11:33/M             
     483    Peter Graffeo                     Stratford  CT         167    36   M    54/57   30-39    36:03   11:38/M             
     484    Debra Grosner                     Fairfield  CT         580    45   F    60/67   40-49    36:07   11:39/M             
     485    Jon Grimes                        Sandy Hook  CT        171    10   M    13/14   10-13    36:34   11:48/M             
     486    Betsy Gardner                     Fairfield  CT         148    70   F     3/3    70-79    36:50   11:53/M             
     487    Madison Kustom                    Trumbull  CT          236    13   F     8/12   10-13    36:51   11:53/M             
     488    Patricia Kustom                   Trumbull  CT          237    48   F    61/67   40-49    37:01   11:56/M             
     489    Carolina Rodriguez                Shelton  CT           331    24   F    36/45   19-29    37:10   11:59/M             
     490    Laura Buttress                    Trumbull  CT           55     9   F     4/5     2- 9    37:12   12:00/M             
     491    Vickie Buttress                   Trumbull  CT           58    12   F     9/12   10-13    37:14   12:01/M             
     492    Donald Bell                       Shelton  CT            26    67   M    24/25   60-69    37:15   12:01/M             
     493    Kaye Deenihan                     Bridgeport  CT         99    12   F    10/12   10-13    37:17   12:02/M             
     494    Paula Finn                        Fairfield  CT         130    65   F     3/8    60-69    38:13   12:20/M             
     495    Sandra Bo                         Norwalk  CT            39    30   F    71/79   30-39    38:16   12:21/M             
     496    Amy Golda                         Hamden  CT            160    37   F    72/79   30-39    38:18   12:21/M             
     497    Nillie Burton                     Cheshire  CT           53    11   F    11/12   10-13    38:20   12:22/M             
     498    Derek Burton                      Cheshire  CT           51    42   M    48/53   40-49    38:20   12:22/M             
     499    Laurence Nordvall                 Trumbull  CT          300    73   M     5/5    70-79    38:21   12:22/M             
     500    Greg Artman                       Waterbury  CT         455    37   M    55/57   30-39    38:22   12:23/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace              
     501    Michael Iaccarino                 Trumbull  CT          208    40   M    49/53   40-49    38:38   12:28/M             
     502    Robert Keating                    Fairfield  CT         224    16   M    15/15   14-18    38:39   12:28/M             
     503    Jacob Burton                      Cheshire  CT           52     9   M     8/9     2- 9    38:39   12:28/M             
     504    Marian Hampel                     Monroe  CT            179    55   F    27/30   50-59    38:42   12:29/M             
     505    Megan Parker                      Fairfield  CT         312    25   F    37/45   19-29    38:43   12:29/M             
     506    Maurya Keating                    Fairfield  CT         223    49   F    62/67   40-49    38:46   12:30/M             
     507    Chris Burton                      Cheshire  CT           50    50   F    28/30   50-59    38:52   12:32/M             
     508    Kim Styslinger                    Stamford  CT          371    30   F    73/79   30-39    38:54   12:33/M             
     509    V Benoit                          Riverside  CT          32    27   F    38/45   19-29    38:55   12:33/M             
     510    Doris Guzman                      Astoria  NY           176    34   F    74/79   30-39    38:57   12:34/M             
     511    Dorothy Robles                    Fairfield  CT         330    32   F    75/79   30-39    38:59   12:35/M             
     512    Anthony Moscayo                   Fairfield  CT         289    40   M    50/53   40-49    39:00   12:35/M             
     513    Christen Costa                    Shelton  CT            88    23   F    39/45   19-29    39:08   12:37/M             
     514    Malcolm Dean                      Stony Point  NY        97    46   M    51/53   40-49    39:09   12:38/M             
     515    Nicole Fabricatore                Milford  CT           118    38   F    76/79   30-39    39:18   12:41/M             
     516    Angie D'Amico                     Cheshire  CT           90    30   F    77/79   30-39    39:21   12:42/M             
     517    Michelle Thompson                 Middletown  CT        379    44   F    63/67   40-49    39:21   12:42/M             
     518    Tara Foster                       Trumbull  CT          137    29   F    40/45   19-29    39:48   12:50/M             
     519    Karen Graffeo                     Stratford  CT         166    42   F    64/67   40-49    40:13   12:58/M             
     520    Nathaniel Sweeney                 Trumbull  CT          374    37   M    56/57   30-39    40:55   13:12/M             
     521    Christina Manuel                  Chicago  IL           262    24   F    41/45   19-29    41:01   13:14/M             
     522    Katie Kosinski                    Woodbridge  CT        232    27   F    42/45   19-29    41:01   13:14/M             
     523    Donna Guzman                      Belleville  NJ        175    28   F    43/45   19-29    41:48   13:29/M             
     524    Gretchen Soule                    Milford  CT           361    34   F    78/79   30-39    42:04   13:34/M             
     525    Madelyn Meagher                   Trumbull  CT          271    61   F     4/8    60-69    42:04   13:34/M             
     526    Dabney Mahoney                    Westport  CT          563    0    F     2/2     0- 1    42:36   13:45/M             
     527    Nieve Mahoney                     Westport  CT          564    10   F    12/12   10-13    42:39   13:45/M             
     528    Gabby Buttress                    Trumbull  CT           54    14   F    10/10   14-18    43:11   13:56/M             
     529    Sarah Buttress                    Trumbull  CT           57     8   F     5/5     2- 9    43:11   13:56/M             
     530    Chantelle Hoffman                 West Haven  CT        192    28   F    44/45   19-29    43:26   14:01/M             
     531    Zara Turner                       Fairfield  CT         526    21   F    45/45   19-29    43:30   14:02/M             
     532    Mark Cummings                     Meriden  CT           615    49   M    52/53   40-49    44:57   14:30/M             
     533    Eddie Mazza                       Rowayton  CT          266    46   M    53/53   40-49    45:10   14:34/M             
     534    Patricia Bowen                    Pleasantville  NY      45    36   F    79/79   30-39    46:14   14:55/M             
     535    Larry Shortell                    Wilton  CT            353    38   M    57/57   30-39    46:14   14:55/M             
     536    Herman Bershstein                 Hamden  CT             34    85   M     1/1    80-99    46:59   15:09/M             
     537    Lola Smith                        Fairfield  CT         357    62   F     5/8    60-69    47:24   15:17/M             
     538    Patrick Hedden                    Cheshire  CT          186    13   M    14/14   10-13    48:50   15:45/M             
     539    Marcia Cohen                      Fairfield  CT         462    43   F    65/67   40-49    49:04   15:50/M             
     540    Jonah Hotchkiss                   Fairfield  CT         463    5    M     9/9     2- 9    49:04   15:50/M             
     541    Jack Foster                       Trumbull  CT          135    66   M    25/25   60-69    49:11   15:52/M             
     542    Valerie Foster                    Trumbull  CT          139    61   F     6/8    60-69    49:11   15:52/M             
     543    Catherine Pavlowski               Fairfield  CT         313    47   F    66/67   40-49    50:45   16:22/M             
     544    Laura Lorenzo                     Stratford  CT         257    49   F    67/67   40-49    50:45   16:22/M             
     545    Sharon Burr                       Windsor  CT            49    62   F     7/8    60-69    52:40   16:59/M             
     546    Jeanne Yusko                      Danbury  CT           418    60   F     8/8    60-69    54:11   17:29/M             
     547    Selma Barnwell                    Bridgeport  CT         20    57   F    29/30   50-59    55:50   18:01/M             
     548    Gail Hall                         Bridgeport  CT        177    56   F    30/30   50-59    55:50   18:01/M             

Age Group Results


Men: 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Amy Fredericks Norwalk CT

553

44

24

19:59

6:27/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Justin Mac Gregor Derby CT

548

23

1

16:28

5:19/M

 
Top

Women 9 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Zoe Hulina Westport CT

557

9

123

24:21

7:51/M

2

Aly Sivinski Westport CT

562

8

406

32:09

10:22/M

3

Manaia Friend Monroe CT

143

9

430

33:17

10:44/M

 
Top

Men 9 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Christian Meier New Canaan CT

274

8

118

24:17

7:50/M

2

Mike Zannis Milford CT

543

9

194

26:14

8:28/M

3

Declan Harding Westport CT

497

9

221

26:55

8:41/M

 
Top

Women 10 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Caroline Koenig Westport CT

457

13

82

23:15

7:30/M

2

Annabelle Wanner Fairfield CT

508

12

186

26:08

8:26/M

3

Sara Dunleavy Fairfield CT

568

12

206

26:20

8:30/M

 
Top

Men 10 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Alex Ostberg Darien CT

501

13

3

17:10

5:32/M

2

John Sand Redding CT

338

13

27

20:10

6:30/M

3

Nick Zannis Milford CT

542

12

34

20:42

6:41/M

 
Top

Women 14 to 18

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sara Purinton Purchase NY

325

15

55

21:47

7:02/M

2

Luana Sardinna Fairfield CT

485

14

66

22:26

7:14/M

3

Tiffany Goodridge New Haven CT

549

16

68

22:31

7:16/M

 
Top

Men 14 to 18

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Christopher D'Antona West Harrison NY

493

16

7

18:05

5:50/M

2

Ben Adler Harrison NY

7

14

9

18:20

5:55/M

3

Trey Wasilesky Harrison NY

495

15

10

18:20

5:55/M

 
Top

Women 19 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rebecca Trombly West Haven CT

587

26

46

21:33

6:57/M

2

Lindsey Duggan Fairfield CT

574

22

51

21:40

6:59/M

3

Danielle Beltiore Hartsdale NY

27

28

72

23:00

7:25/M

 
Top

Men 19 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Christopher Barrett Fairfield CT

21

23

4

17:18

5:35/M

2

Matthew Uzenski Boston MA

515

28

8

18:14

5:53/M

3

Tyler Smith Marblehead MA

480

20

13

18:47

6:04/M

 
Top

Women 30 To 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Susan Greeley Westfield NJ

429

39

58

21:50

7:03/M

2

Calla Constantino Milford CT

83

34

73

23:02

7:26/M

3

Ana Mezei Fairfield CT

431

39

80

23:12

7:29/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Desie O'Grady Jr Southbury CT

305

31

2

16:55

5:27/M

2

Daniel Thiery Stratford CT

512

37

6

17:41

5:42/M

3

Francisco Garcia Bridgeport CT

488

34

14

19:04

6:09/M

 
Top

Women 40 To 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Colleen Beirne Milford CT

25

41

47

21:36

6:58/M

2

Kimberly Driscoll Fairfield CT

108

49

59

21:53

7:04/M

3

Susan Moss Southport CT

468

40

62

22:12

7:10/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jim Zoldy Watertown CT

426

48

5

17:23

5:36/M

2

Tom Harding Westport CT

492

44

11

18:41

6:02/M

3

Mark Edwards East Haven CT

484

40

12

18:44

6:03/M

 
Top

Women 50 To 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Katharine Radziewicz Fairfield, CT

452

51

74

23:04

7:26/M

2

Karen Sussman Fairfield CT

373

52

110

24:07

7:47/M

3

Mary Ellen Corbiere Fairfield CT

85

54

113

24:11

7:48/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Perry Simone New Milford CT

539

53

28

20:11

6:31/M

2

Elliott Rogers Southport CT

333

59

35

20:47

6:42/M

3

Peter Varone Shelton CT

389

52

40

21:05

6:48/M

 
Top

Women 60 To 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Janice Barabas Southbury CT

522

64

416

32:34

10:30/M

2

Pat Scully Beacon Falls CT

521

64

417

32:37

10:31/M

3

Paula Finn Fairfield CT

130

65

494

38:13

12:20/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bob Stephenson Milford CT

552

62

45

21:32

6:57/M

2

Stephen Sylvestro Fairfield CT

623

60

86

23:18

7:31/M

3

Robert Hein Mount Vernon NY

472

63

90

23:26

7:34/M

 
Top

Women 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Patty Carton Stratford CT

66

72

391

31:34

10:11/M

2

Norma Minkowitz Westport CT

284

72

413

32:20

10:26/M

3

Betsy Gardner Fairfield CT

148

70

486

36:50

11:53/M

 
Top

Men 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bob Laufer Weston CT

571

72

203

26:19

8:29/M

2

John Howell Easton CT

199

75

213

26:39

8:36/M

3

Jim Stevens Trumbull CT

366

78

389

31:31

10:10/M

 
Top

Men 80 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Herman Bershstein Hamden CT

34

85

536

46:59

15:09/M


 

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com