HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

East Haven Community Classic
September 10, 2011 - 5K
East Haven, CT

OVERALL WINNERS

Spencer Rogers, New Haven, CT - 17:55
Tiffany Goodridge, New Haven, CT - 22:07

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
East Haven
Green
WEATHER
71 Degrees
Partly Sunny

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Spencer Rogers                    New Haven  CT         941    35   M       1 30-39      17:55    5:47/M             
       2    Frank Tiroletto                   Orange  CT            928    51   M       1 50-59      18:40    6:01/M             
       3    Matthew Altonji                   Madison  CT           836    23   M       1 20-29      18:56    6:06/M             
       4    Participant   935                                       935     0   M       1  0- 0      19:07    6:10/M             
       5    Gene Brady                        East Haven  CT        190    29   M       2 20-29      19:50    6:24/M             
       6    Stephen Munzi                     Wallingford  CT       323    17   M       1 16-19      19:59    6:27/M             
       7    John Chick                        East Haven  CT        828    24   M       3 20-29      20:09    6:30/M             
       8    Jason Kudron                      East Haven  CT        843    30   M       2 30-39      20:18    6:33/M             
       9    Rob Antonetti                     Wallingford  CT       841    44   M       1 40-49      20:23    6:35/M             
      10    Karen Smith                       East Haven  CT        862    59   F       1   W/C      20:29    6:36/M             
      11    Chris Burnham                     East Haven  CT        884    38   M       3 30-39      20:36    6:39/M             
      12    Darrell Adler                     North Branford  CT    940    36   M       4 30-39      20:43    6:41/M             
      13    John Coppola                      Middletown  CT        835    38   M       5 30-39      21:08    6:49/M             
      14    Matt Goclowski                    East Haven  CT        850    26   M       4 20-29      21:27    6:55/M             
      15    Ryuichi Koga                      New Haven  CT         871    40   M       2 40-49      21:31    6:56/M             
      16    Eric Hoyt                         East Haven  CT        837    20   M       5 20-29      21:45    7:01/M             
      17    Tiffany Goodridge                 New Haven  CT         865    17   F       1 16-19      22:07    7:08/M             
      18    Zack Mc Nulty                     East Haven  CT        262    15   M       1 13-15      22:17    7:11/M             
      19    Anthony Del Vecchio               East Haven  CT        844    26   M       6 20-29      22:20    7:12/M             
      20    Kurt De Guzman                    New Haven  CT         830    51   M       2 50-59      22:20    7:12/M             
      21    Julie Dougherty                   Washington  DC        934    26   F       1 20-29      22:28    7:15/M             
      22    Rich Steeves                      Guilford  CT          191    61   M       1 60-69      22:29    7:15/M             
      23    Hanah Sofiane                     Wallingford  CT       211    15   F       1 13-15      22:32    7:16/M             
      24    George Norden                     Branford  CT          851    26   M       7 20-29      22:33    7:16/M             
      25    Sarah Bourdeau                    East Haven  CT        184    34   F       1 30-39      23:00    7:25/M             
      26    Driss Marbou                      Derby  CT             838    46   M       3 40-49      23:05    7:27/M             
      27    John Castelluzzo                  Stratford  CT         864    30   M       6 30-39      23:07    7:27/M             
      28    Aaron Bast                        Branford  CT          855    27   M       8 20-29      23:13    7:29/M             
      29    Albert De Filippo                 East Haven  CT        866    55   M       3 50-59      23:46    7:40/M             
      30    Michael Buchina                   New Haven  CT         869    52   M       4 50-59      23:48    7:41/M             
      31    Jerry Mastrangelo                 Hamden  CT            937    52   M       5 50-59      23:51    7:42/M             
      32    Justin Mc Donough                 New Haven  CT         829    33   M       7 30-39      24:00    7:45/M             
      33    Rory Condon                       New Haven  CT         874    27   M       9 20-29      24:15    7:49/M             
      34    Patrick Trayes                    East Haven  CT        876    27   M      10 20-29      24:23    7:52/M             
      35    Megan Mc Mahon                    Plantsville  CT       848    24   F       2 20-29      24:25    7:53/M             
      36    David Fasano                      Branford  CT          853    23   M      11 20-29      24:26    7:53/M             
      37    Jack Cronan                       Branford  CT          187    64   M       2 60-69      24:33    7:55/M             
      38    Thomas Mc Cormick                 Hamden  CT            867    60   M       3 60-69      24:33    7:55/M             
      39    David Diaspro                     Danbury  CT           879    34   M       8 30-39      24:35    7:56/M             
      40    Marc Cacioppo                     East Haven  CT        263    16   M       2 16-19      24:38    7:57/M             
      41    Jason Brown                       Wallingford  CT       883    40   M       4 40-49      24:55    8:02/M             
      42    Richard Pildil                    Chesire  CT           193    60   M       4 60-69      25:06    8:06/M             
      43    Matt Kaman                        North Haven  CT       936    26   M      12 20-29      25:06    8:06/M             
      44    Michael Riolino                   East Haven  CT        863    27   M      13 20-29      25:10    8:07/M             
      45    Joe Maturo                        East Haven  CT        880    60   M       5 60-69      25:11    8:07/M             
      46    Jack Sirotnik                     Milford  CT           857    57   M       6 50-59      25:15    8:09/M             
      47    Stephanie Lendroth                East Haven  CT        277    17   F       2 16-19      25:25    8:12/M             
      48    Joseph Franchi                    East Haven  CT        264    16   M       3 16-19      25:33    8:15/M             
      49    Caitlin MacAulay                  New Haven  CT         873    0    F       1  0- 0      25:35    8:15/M             
      50    Anthony Leibengood                East Haven  CT        245    13   M       2 13-15      25:38    8:16/M             
      51    Connor Thornberg                  East Haven  CT        265    16   M       4 16-19      25:39    8:16/M             
      52    Joe Celentano                     West Haven  CT        858    50   M       7 50-59      25:44    8:18/M             
      53    Michael Harkins                   East Haven  CT        942    49   M       5 40-49      25:49    8:20/M             
      54    Amy Demers                        Wallingford  CT       208    16   F       3 16-19      26:11    8:27/M             
      55    Laura Brooks                      Wallingford  CT       209    16   F       4 16-19      26:12    8:27/M             
      56    Doug Jackson                      Branford  CT          886    51   M       8 50-59      26:14    8:28/M             
      57    James Tucker                      Branford  CT          861    60   M       6 60-69      26:34    8:34/M             
      58    Phil Carloni                      Branford  CT          840    59   M       9 50-59      26:36    8:35/M             
      59    Meaghan Montabana                 East Haven  CT        148    32   F       2 30-39      26:47    8:38/M             
      60    Francesca Demaio                  East Haven  CT        279    17   F       5 16-19      26:53    8:40/M             
      61    David Byron-Brown                 Brooklyn  NY          875    53   M      10 50-59      26:53    8:40/M             
      62    Bonnie Longley                    East Haven  CT        929    40   F       1 40-49      26:54    8:41/M             
      63    Vincent Spaduzzi                  East Haven  CT        842    36   M       9 30-39      27:11    8:46/M             
      64    George Smith                      New Haven  CT         147    44   M       6 40-49      27:25    8:51/M             
      65    Melissa Goclowski                 East Haven  CT        849    25   F       3 20-29      27:52    8:59/M             
      66    Mike Addorisio                    Killingworth  CT      839    62   M       7 60-69      28:04    9:03/M             
      67    Rachel Plucinski                  Shelton  CT           878    27   F       4 20-29      28:09    9:05/M             
      68    Kristin Coughlin                  Branford  CT          852    26   F       5 20-29      28:17    9:07/M             
      69    Courtney Doherty                  East Haven  CT        833    26   F       6 20-29      28:31    9:12/M             
      70    Trina Learned                     New Haven  CT         189    56   F       1 50-59      28:40    9:15/M             
      71    Roman Sterzycki                   Madison  CT           872    62   M       8 60-69      29:10    9:25/M             
      72    Bandit Number  9000                                    9000         M       2  0- 0      29:16    9:26/M             
      73    Tom Hennessey                     East Haven  CT        847    52   M      11 50-59      30:02    9:41/M             
      74    David Adams                       New Haven  CT         856    72   M       1 70-79      30:06    9:43/M             
      75    Sarah Console                     New Haven  CT         859    30   F       3 30-39      30:10    9:44/M             
      76    Randy Potucek                     East Haven  CT        860    29   F       7 20-29      30:10    9:44/M             
      77    John Franco                       East Haven  CT        939    22   M      14 20-29      30:12    9:45/M             
      78    Mike Mohler                       East Haven  CT        831    30   M      10 30-39      30:13    9:45/M             
      79    Elizabeth Francois                East Haven  CT        931    16   F       6 16-19      30:13    9:45/M             
      80    Alek Zanjani                      Milford  CT           300    30   M      11 30-39      30:28    9:50/M             
      81    Jack Mc Namara                    Bristol  CT           832    27   M      15 20-29      30:40    9:54/M             
      82    Matthew Jette                     East Haven  CT        846    43   M       7 40-49      30:44    9:55/M             
      83    Maria Jette                       East Haven  CT        845    40   F       2 40-49      30:45    9:55/M             
      84    Bonnie Appi                       Northford  CT         183    46   F       3 40-49      30:58    9:59/M             
      85    Joseph Appi                       Northford  CT         182    46   M       8 40-49      30:58    9:59/M             
      86    Joan Dougherty                    East Haven  CT        933    55   F       2 50-59      31:03   10:01/M             
      87    Nikky Mc Carroll                  East Haven  CT        834    35   F       4 30-39      31:14   10:05/M             
      88    Stephanie Gagliardi               East Haven  CT        930    24   F       8 20-29      31:42   10:14/M             
      89    Pam Fiorentino                    East Haven  CT        882    40   F       4 40-49      32:30   10:29/M             
      90    Karen Oconnell                    East Haven  CT        881    53   F       3 50-59      32:34   10:30/M             
      91    Dina Ardito                       New Haven  CT         885    49   F       5 40-49      33:02   10:39/M             
      92    Shelby Raynor                     Wallingford  CT       210    16   F       7 16-19      33:23   10:46/M             
      93    Audrey Ortega                     West Haven  CT        185    56   F       4 50-59      33:29   10:48/M             
      94    Joanne Richardson                 East Haven  CT        188    54   F       5 50-59      33:42   10:52/M             
      95    Jim Dougherty                     East Haven  CT        932    57   M      12 50-59      34:07   11:00/M             
      96    Kristin Zanjani                   Milford  CT           200    30   F       5 30-39      34:44   11:12/M             
      97    Danielle Stevens                  East Haven  CT        276    16   F       8 16-19      34:44   11:12/M             
      98    April Robinson                    East Haven  CT        146    32   F       6 30-39      35:29   11:27/M             
      99    Eliza Gladwin                     East Haven  CT        278    15   F       2 13-15      35:44   11:32/M             
     100    Mike Draper                       Guilford  CT          877    70   M       2 70-79      36:26   11:45/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     101    Patricia Axtmayer                 Wallingford  CT       192    60   F       1 60-69      42:26   13:41/M             
     102    Jennifer Verraneault              New Haven  CT         938    44   F       6 40-49      42:42   13:46/M             
     103    Bridget Steele                    New Haven  CT         870    12   F       1  1-12      44:30   14:21/M             
     104    Joseph Steele                     New Haven,  CT        868    57   M      13 50-59      44:46   14:26/M             
     105    Herman Bershstein                 Hamden  CT            186    86   M       1 80-99      51:01   16:27/M             


Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com


Men: 0- 0 1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 0- 0 1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tiffany Goodridge New Haven CT

865

17

16

22:07

7:08/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Spencer Rogers New Haven CT

941

35

1

17:55

5:47/M

 
 
Top

Women 12 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bridget Steele New Haven CT

870

12

101

44:30

14:21/M

 
Top

Women 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Hanah Sofiane Wallingford CT

211

15

22

22:32

7:16/M

2

Eliza Gladwin East Haven CT

278

15

97

35:44

11:32/M

 
Top

Men 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Zack Mc Nulty East Haven CT

262

15

17

22:17

7:11/M

2

Anthony Leibengood East Haven CT

245

13

49

25:38

8:16/M

 
Top

Women 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Stephanie Lendroth East Haven CT

277

17

46

25:25

8:12/M

2

Amy Demers Wallingford CT

208

16

53

26:11

8:27/M

3

Laura Brooks Wallingford CT

209

16

54

26:12

8:27/M

4

Francesca Demaio East Haven CT

279

17

59

26:53

8:40/M

5

Elizabeth Francois East Haven CT

931

16

77

30:13

9:45/M

 
Top

Men 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Stephen Munzi Wallingford CT

323

17

6

19:59

6:27/M

2

Marc Cacioppo East Haven CT

263

16

39

24:38

7:57/M

3

Joseph Franchi East Haven CT

264

16

47

25:33

8:15/M

4

Connor Thornberg East Haven CT

265

16

50

25:39

8:16/M

 
Top

Women 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Julie Dougherty Washington DC

934

26

20

22:28

7:15/M

2

Megan Mc Mahon Plantsville CT

848

24

34

24:25

7:53/M

3

Melissa Goclowski East Haven CT

849

25

64

27:52

8:59/M

4

Rachel Plucinski Shelton CT

878

27

66

28:09

9:05/M

5

Kristin Coughlin Branford CT

852

26

67

28:17

9:07/M

 
Top

Men 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Matthew Altonji Madison CT

836

23

3

18:56

6:06/M

2

Gene Brady East Haven CT

190

29

5

19:50

6:24/M

3

John Chick East Haven CT

828

24

7

20:09

6:30/M

4

Matt Goclowski East Haven CT

850

26

13

21:27

6:55/M

5

Eric Hoyt East Haven CT

837

20

15

21:45

7:01/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sarah Bourdeau East Haven CT

184

34

24

23:00

7:25/M

2

Meaghan Montabana East Haven CT

148

32

58

26:47

8:38/M

3

Sarah Console New Haven CT

859

30

73

30:10

9:44/M

4

Nikky Mc Carroll East Haven CT

834

35

85

31:14

10:05/M

5

Kristin Zanjani Milford CT

200

30

94

34:44

11:12/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jason Kudron East Haven CT

843

30

8

20:18

6:33/M

2

Chris Burnham East Haven CT

884

38

10

20:36

6:39/M

3

Darrell Adler North Branford CT

940

36

11

20:43

6:41/M

4

John Coppola Middletown CT

835

38

12

21:08

6:49/M

5

John Castelluzzo Stratford CT

864

30

26

23:07

7:27/M

 
Top

Women 40 To 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bonnie Longley East Haven CT

929

40

61

26:54

8:41/M

2

Maria Jette East Haven CT

845

40

81

30:45

9:55/M

3

Bonnie Appi Northford CT

183

46

82

30:58

9:59/M

4

Pam Fiorentino East Haven CT

882

40

87

32:30

10:29/M

5

Dina Ardito New Haven CT

885

49

89

33:02

10:39/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rob Antonetti Wallingford CT

841

44

9

20:23

6:35/M

2

Ryuichi Koga New Haven CT

871

40

14

21:31

6:56/M

3

Driss Marbou Derby CT

838

46

25

23:05

7:27/M

4

Jason Brown Wallingford CT

883

40

40

24:55

8:02/M

5

Michael Harkins East Haven CT

942

49

52

25:49

8:20/M

 
Top

Women 50 To 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Trina Learned New Haven CT

189

56

69

28:40

9:15/M

2

Joan Dougherty East Haven CT

933

55

84

31:03

10:01/M

3

Karen Oconnell East Haven CT

881

53

88

32:34

10:30/M

4

Audrey Ortega West Haven CT

185

56

91

33:29

10:48/M

5

Joanne Richardson East Haven CT

188

54

92

33:42

10:52/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Frank Tiroletto Orange CT

928

51

2

18:40

6:01/M

2

Kurt De Guzman New Haven CT

830

51

19

22:20

7:12/M

3

Albert De Filippo East Haven CT

866

55

28

23:46

7:40/M

4

Michael Buchina New Haven CT

869

52

29

23:48

7:41/M

5

Jerry Mastrangelo Hamden CT

937

52

30

23:51

7:42/M

 
Top

Women 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Patricia Axtmayer Wallingford CT

192

60

99

42:26

13:41/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rich Steeves Guilford CT

191

61

21

22:29

7:15/M

2

Jack Cronan Branford CT

187

64

36

24:33

7:55/M

3

Thomas Mc Cormick Hamden CT

867

60

37

24:33

7:55/M

4

Richard Pildil Chesire CT

193

60

41

25:06

8:06/M

5

Joe Maturo East Haven CT

880

60

44

25:11

8:07/M

 
Top

Men 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

David Adams New Haven CT

856

72

72

30:06

9:43/M

2

Mike Draper Guilford CT

877

70

98

36:26

11:45/M

 
Top

Men 80 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Herman Bershstein Hamden CT

186

86

103

51:01

16:27/M

5K Wheelchair - Hand Cycle

Overall Finish List

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Time

Pace

1

Karen Smith East Haven CT

862

59

F

***** 0-99

20:29

6:36/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com