HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Strength For Sydney
October 15, 2011 - 5K
Georgetown, CT

OVERALL WINNERS

Jorge DeLaRosa, New Haven, CT - 20:57
Jami Ginsburg, Wilton, CT - 23:52

mens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Elevation
Spinning
WEATHER
55 Degrees
Sun

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend          Time      Pace              
       1    Jorge Delarosa                    New Haven  CT         152    34   M      20:57    6:43/M             
       2    Michael Racanello                 Cortlandt Manor  NY   163    43   M      20:58    6:43/M             
       3    Andrew McMurray                   Scarsdale  NY         112    44   M      21:54    7:01/M             
       4    Bill McBrayer                     Redding  CT           119    45   M      22:54    7:20/M             
       5    Jack Ginsburg                     Wilton  CT            160    12   M      23:13    7:26/M             
       6    Jason Jaffee                      Ridgefield  CT        126    17   M      23:17    7:28/M             
       7    Peter Denious                     Wilton  CT            182    10   M      23:35    7:34/M             
       8    Ben Weiss                         Redding  CT           174    26   M      23:45    7:37/M             
       9    Johnny Jaffee                     Ridgefield  CT        127    14   M      23:49    7:38/M             
      10    Jami Ginsburg                     Wilton  CT            161    40   F      23:52    7:39/M             
      11    Oliver North                      Redding  CT           140    50   M      24:18    7:47/M             
      12    Matthew Brown                     New Fairfield  CT     158    13   M      24:19    7:48/M             
      13    Michelle Iannuzzi                                       155    33   F      24:25    7:50/M             
      14    Michael Dill                      Wilton  CT            123    38   M      24:33    7:52/M             
      15    Benjamin Grass                    Wilton  CT            165    10   M      24:42    7:55/M             
      16    Andrew Nisco                      Wilton  CT            171    11   M      25:25    8:09/M             
      17    Pasquale Calabro                  Westport  CT          175    35   M      25:35    8:12/M             
      18    Ema Whittaker                     Wilton  CT            128    40   F      25:37    8:13/M             
      19    Carey Jaffee                      Ridgefield  CT        125    57   M      26:12    8:24/M             
      20    Maureen McGrath                   Wilton  CT            139    36   F      26:17    8:25/M             
      21    Kathleen Pesce                    Ridgefield  CT        177    42   F      26:22    8:27/M             
      22    Mikael Herve                      Wilton  CT            159    35   M      27:01    8:40/M             
      23    Alicia Delarosa                   New Haven  CT         151    33   F      27:01    8:40/M             
      24    Jennifer Kaplan                   South Salem  NY       107    42   F      27:02    8:40/M             
      25    Matthew Graham                    Wilton  CT            185    10   M      27:07    8:41/M             
      26    Ron Orban                         Brookfield  CT        105    38   M      27:16    8:44/M             
      27    Janine Kelly                      Wilton  CT            129    42   F      27:20    8:46/M             
      28    Eliza Denious                     Wilton  CT            181    12   F      27:21    8:46/M             
      29    Erika Bonnist                     Wilton  CT            132    12   F      27:21    8:46/M             
      30    Katie Denious                     Wilton  CT            180    42   F      27:22    8:46/M             
      31    Lisa Jelliffe                     Monroe  CT            176    39   F      27:26    8:48/M             
      32    Brent Edwards                     West Redding  CT      138    32   M      27:45    8:54/M             
      33    Nathan Holme                      West Haven  CT        170    27   M      28:10    9:02/M             
      34    Sharon Dill                       Wilton  CT            122    38   F      28:31    9:08/M             
      35    Rich Zuvich                       Somers  CT            172    57   M      28:39    9:11/M             
      36    Day Rosenberg                     White Plains  NY      120    40   M      28:52    9:15/M             
      37    Tiffany Burton                    Wilton  CT            110    33   F      29:00    9:18/M             
      38    Nolan Graham                      Wilton  CT            186     8   M      29:02    9:18/M             
      39    Christine Carr                    Ridgefield  CT        183    47   F      29:06    9:20/M             
      40    Ben Iannuzzi                                            164    10   M      29:20    9:24/M             
      41    Chengyu Shi                       Milford  CT           106    37   M      29:22    9:25/M             
      42    Jennifer Theriault                Weston  CT            121    41   F      29:24    9:25/M             
      43    Jackson Coyle                     Wilton  CT            184    11   M      29:44    9:32/M             
      44    William Dahl                      Wilton  CT            156     8   M      29:45    9:32/M             
      45    Susan Pena                        Bethel  CT            149    52   F      29:48    9:33/M             
      46    Thomas Bohjalian                  Scarsdale  NY         133    46   M      30:01    9:37/M             
      47    Sofia Bohjalian                   Scarsdale  NY         134    11   F      30:02    9:38/M             
      48    Carolina Corrigan                 Wilton  CT            136    34   F      30:04    9:38/M             
      49    Kathy Bonnist                     Wilton  CT            130    44   F      30:44    9:51/M             
      50    Craig Bonnist                     Wilton  CT            131    45   M      30:44    9:51/M             
      51    Tyler Swatek-Carbone              Stamford  CT          142    24   F      30:51    9:53/M             
      52    Alicia Sullivan                   Wilton  CT            144    24   F      30:51    9:53/M             
      53    Ellen Harry                       Stratford  CT         124    49   F      31:10    9:59/M             
      54    Jason Dahl                        Wilton  CT            157    42   M      31:36   10:08/M             
      55    Lisa Bellincampi                  Fairfield  CT         109    42   F      31:38   10:08/M             
      56    Lisa Malin-Baylor                 North Haven  CT       173    41   F      32:08   10:18/M             
      57    Jessica Edwards                   West Redding  CT      137    32   F      32:25   10:23/M             
      58    Laura Orban                       Brookfield  CT        101    39   F      32:33   10:26/M             
      59    Joshua Grass                      Wilton  CT            168     8   M      32:48   10:31/M             
      60    Melanie Champion                  Meriden  CT           178    53   F      33:46   10:49/M             
      61    Claire Wilson                     Wilton  CT            116     9   F      34:33   11:04/M             
      62    Heather Sparrow                   Wilton  CT            113    45   F      34:37   11:06/M             
      63    Cole Iannuzzi                     Wilton  CT            169     8   M      34:57   11:12/M             
      64    Jacob Hearl                       Wilton  CT            162    12   M      35:04   11:14/M             
      65    Rachel Wilson                     Wilton  CT            115    10   F      35:16   11:18/M             
      66    David Wilson                      Wilton  CT            114    44   M      35:17   11:19/M             
      67    Shanee Fulton                     Bridgeport  CT        135    28   F      35:54   11:30/M             
      68    Eli Grass                         Wilton  CT            167     8   M      36:11   11:36/M             
      69    Christopher Grass                 Wilton  CT            166    39   M      36:11   11:36/M             
      70    Edward Snyder                     Wallingford  CT       179    65   M      36:53   11:49/M             
      71    Teresa Kowski                     Wilton  CT            150    41   F      38:02   12:11/M             
      72    Cindy Hill                        Scotch Plains  NJ     117    42   F      38:09   12:14/M             


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com