HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Bridgeport PAL
Christmas Village 5K
December 10, 2011 - 5K
Trumbull, CT

OVERALL WINNERS

William Sanders, Wethersfield, CT - 14:39
Emily Lasala, Bridgeport, CT - 17:22

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Bridgeport PAL
WEATHER
44 Degrees
Partly Sunny

Overall Finish List

Finish Line Photos Available At http://www.jlgdesigns.com


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    William Sanders                   Wethersfield  CT     1868    24   M   ***** 20-29      14:39    4:44/M             
       2    Noredine Abdelfateh               Norwalk  CT          1914    30   M       1 30-39      15:19    4:56/M             
       3    Tim Milenkevich                   Ansonia  CT          1919    29   M       1 20-29      15:32    5:01/M             
       4    Asher Brandt                      Orange  CT           1887    20   M       2 20-29      15:54    5:08/M             
       5    Emily Lasala                      Bridgeport  CT       1668    26   F   ***** 20-29      17:22    5:36/M             
       6    Alejandro Abella                  Southbury  CT        1910    32   M       2 30-39      17:52    5:46/M             
       7    Shawn Pavlik                      Monroe  CT           1859    14   M       1 13-19      18:04    5:50/M             
       8    Julie Heaphy                      Norwalk  CT          1924    29   F       1 20-29      18:07    5:51/M             
       9    Jonathan Geary                    Glastonbury  CT      1902    27   M       3 20-29      18:26    5:57/M             
      10    Ed Finnigan                       Fairfield  CT        1757    46   M       1 40-49      18:51    6:05/M             
      11    Kyle Halloran                     Litchfield  CT       1773    24   M       4 20-29      19:04    6:09/M             
      12    Dennis Larney                     Seymour  CT          1933    50   M       1 50-59      19:07    6:10/M             
      13    Fred Scalzi                       Naugatuck  CT        1835    53   M       2 50-59      19:22    6:15/M             
      14    John Sand                         Redding  CT          1793    14   M       2 13-19      19:28    6:17/M             
      15    Benjamin Matthews                 Bridgeport  CT       1799    22   M       5 20-29      19:29    6:17/M             
      16    Sean Mehner                       Norwalk  CT          1937    33   M       3 30-39      19:31    6:18/M             
      17    Luke Finnegan                     Fairfield  CT        1949    10   M       1  1-12      19:48    6:23/M             
      18    Joshua Hooker                     Monroe  CT           1870    15   M       3 13-19      19:49    6:24/M             
      19    Timothy Beach                     Prospect  CT         1861    51   M       3 50-59      20:07    6:29/M             
      20    Lucas Finco                       Norwalk  CT          1911    32   M       4 30-39      20:07    6:29/M             
      21    Joshua Bent                       Newtown  CT          1883    11   M       2  1-12      20:10    6:30/M             
      22    Mike Sok                          Torrington  CT       1917    28   M       6 20-29      20:11    6:31/M             
      23    Karen Newman                      Old Greenwich  CT    1794    50   F       1 50-59      20:45    6:42/M             
      24    Dave Chameides                    Oxford  CT           1932    53   M       4 50-59      20:48    6:43/M             
      25    Steven Stanley Jr                 Derby  CT            1891    11   M       3  1-12      20:56    6:45/M             
      26    Theresa Campbell                  Bridgeport  CT       1821    23   F       2 20-29      21:15    6:51/M             
      27    Marty Schaivone                   Stratford  CT        1948    58   M       5 50-59      21:19    6:53/M             
      28    Alex Evans                        Bethel,  CT          1775    18   M       4 13-19      21:21    6:53/M             
      29    Jerry Lynch                       Monroe  CT           1913    47   M       2 40-49      21:23    6:54/M             
      30    Bill Thompson                     Derby  CT            1908    50   M       6 50-59      21:27    6:55/M             
      31    Daniel Ziller                     Fairfield  CT        1824    25   M       7 20-29      21:30    6:56/M             
      32    Connor Bailo                      Trumbull  CT         1767    11   M       4  1-12      21:31    6:56/M             
      33    Patrick Okeefe                    Agawam  MA           1776    17   M       5 13-19      21:35    6:58/M             
      34    Nate Ziller                       Fairfield  CT        1823    23   M       8 20-29      21:36    6:58/M             
      35    Miguel Castro                     Meriden  CT          1867    42   M       3 40-49      21:47    7:02/M             
      36    Matt Lundy                        Monroe  CT           1909    29   M       9 20-29      21:48    7:02/M             
      37    Terry Stroz                       Monroe  CT           1926    24   M      10 20-29      21:49    7:02/M             
      38    Shep Sherwood                     Monroe  CT           1935    53   M       7 50-59      21:50    7:03/M             
      39    Melissa Ulbrick                   Fairfield  CT        1739    13   F       1 13-19      21:50    7:03/M             
      40    Jon Hauw                                               1951    22   M      11 20-29      21:57    7:05/M             
      41    Joseph Niski                      Shelton  CT          1922    13   M       6 13-19      22:02    7:06/M             
      42    Jack Peccerillo                   Derby  CT            1783    13   M       7 13-19      22:09    7:09/M             
      43    Thomas Gardella                   Seymour  CT          1731    60   M       1 60-69      22:15    7:11/M             
      44    Tony Zannino                      Shelton  CT          1880    42   M       4 40-49      22:20    7:12/M             
      45    Huoy Walsh                        Milford  CT          1737    35   F       1 30-39      22:30    7:15/M             
      46    Jack Sirotnik                     Milford  CT          1888    57   M       8 50-59      22:31    7:16/M             
      47    Kris Bickell                      Cheshire  CT         1863    47   M       5 40-49      22:33    7:16/M             
      48    Sarah Gerckens                    Derby  CT            1790    11   F       1  1-12      22:34    7:17/M             
      49    Jennifer Amend                    Bethel  CT           1804    39   F       2 30-39      22:34    7:17/M             
      50    Cameron Lidestri                  Stratford  CT        1733    49   M       6 40-49      22:39    7:18/M             
      51    Ben Mattheis                      Cheshire  CT         1903    58   M       9 50-59      22:40    7:19/M             
      52    Janis Grant                       Milford  CT          1918    55   F       2 50-59      22:43    7:20/M             
      53    Ronald Hooker                     Monroe  CT           1874    52   M      10 50-59      22:46    7:21/M             
      54    Chris Taylor                      New Milford  CT      1929    40   M       7 40-49      22:47    7:21/M             
      55    Dave Gordon                       Rocky Hill  CT       1872    57   M      11 50-59      22:54    7:23/M             
      56    Gabriella Prizio                  Derby  CT            1789    14   F       2 13-19      22:59    7:25/M             
      57    Edward Buckmir                    Stratford  CT        1771    42   M       8 40-49      23:05    7:27/M             
      58    Emmett Lee                        Monroe  CT           1725    48   M       9 40-49      23:21    7:32/M             
      59    Michael Greenspan                 Sandy Hook  CT       1885    12   M       5  1-12      23:22    7:32/M             
      60    Jill Lee                          Monroe  CT           1724    48   F       1 40-49      23:25    7:33/M             
      61    Ronnie Behringer                  Norwalk  CT          1881    53   F       3 50-59      23:39    7:38/M             
      62    Francesca Serbia                  New Milford  CT      1930    31   F       3 30-39      23:44    7:39/M             
      63    Joshua Bouchard                   Bridgeport  CT       1813    23   M      12 20-29      23:47    7:40/M             
      64    Dave Larson                       Trumbull  CT         1944    49   M      10 40-49      23:50    7:41/M             
      65    Jackie Hartman                    Trumbull  CT         1950    22   F       3 20-29      23:58    7:44/M             
      66    Jason Smith                       Collinsville  CT     1778    18   M       8 13-19      24:02    7:45/M             
      67    Patrick Charles                   Litchfield  CT       1774    16   M       9 13-19      24:02    7:45/M             
      68    Christian Nelson                  West Hartford  CT    1854    43   M      11 40-49      24:04    7:46/M             
      69    Jenny Ames                        Shelton  CT          1784    30   F       4 30-39      24:06    7:46/M             
      70    Erich Grasso                      Shelton  CT          1876    35   M       5 30-39      24:09    7:47/M             
      71    Jason McCabe                      Shelton  CT          1877    27   M      13 20-29      24:10    7:48/M             
      72    Betty Mulvihill                   Bethel,  CT          1663    52   F       4 50-59      24:12    7:48/M             
      73    Thomas Hooker                     Monroe  CT           1873    11   M       6  1-12      24:13    7:49/M             
      74    Thomas Altieri                    Derby  CT            1907    50   M      12 50-59      24:15    7:49/M             
      75    Erin Wilson                       Old Greenwich  CT    1805    29   F       4 20-29      24:15    7:49/M             
      76    Rachel Fleischer                  Derby  CT            1787    11   F       2  1-12      24:20    7:51/M             
      77    Joey Ostuno                       Derby  CT            1780    12   M       7  1-12      24:25    7:53/M             
      78    Matt Berube                       Shelton  CT          1900    42   M      12 40-49      24:29    7:54/M             
      79    Cheryl Eckardt                    Stratford  CT        1936    30   F       5 30-39      24:35    7:56/M             
      80    Paul Maralli                      Bridgeport  CT       1923    31   M       6 30-39      24:37    7:56/M             
      81    Marissa Stroz                     Monroe  CT           1928    28   F       5 20-29      24:39    7:57/M             
      82    Paul Wolf                         Danbury  CT          1664    50   M      13 50-59      24:50    8:01/M             
      83    Kathryn Stoker                    Norwalk  CT          1723    44   F       2 40-49      24:52    8:01/M             
      84    Nicole Rizzo                      Derby  CT            1786    11   F       3  1-12      24:56    8:03/M             
      85    Brian Sherwood                    Bridgeport  CT       1904    35   M       7 30-39      24:56    8:03/M             
      86    George Andriotis                  Bridgeport  CT       1931    39   M       8 30-39      24:59    8:04/M             
      87    Tino Diotalevi                    Seymour  CT          1845    48   M      13 40-49      25:04    8:05/M             
      88    Michele Langlois                  Shelton  CT          1761    41   F       3 40-49      25:08    8:06/M             
      89    Devin Johnson                     Newtown  CT          1707     9   M       8  1-12      25:25    8:12/M             
      90    Ama Auwater                       Danbury  CT          1666    34   F       6 30-39      25:25    8:12/M             
      91    Lisa Jelliffe                     Monroe  CT           1831    39   F       7 30-39      25:27    8:13/M             
      92    Jason Vencak                      Norwalk  CT          1744    33   M       9 30-39      25:32    8:14/M             
      93    Brian Walker                      Monroe  CT           1893    58   M      14 50-59      25:36    8:15/M             
      94    Megan Nahmias                     Sandy Hook  CT       1760    12   F       4  1-12      26:06    8:25/M             
      95    Amanda Horne                      Litchfield  CT       1943    24   F       6 20-29      26:12    8:27/M             
      96    Dawn Bolling                      Norwalk  CT          1946    48   F       4 40-49      26:19    8:29/M             
      97    Maddie Daly                       Shelton  CT          1925    14   F       3 13-19      26:24    8:31/M             
      98    Katie Jelliffe                    Monroe  CT           1832    11   F       5  1-12      26:27    8:32/M             
      99    Martin Irons                      Fair Haven  VT       1803    48   M      14 40-49      26:31    8:33/M             
     100    Christopher Muller                Trumbull  CT         1848    26   M      14 20-29      26:36    8:35/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     101    Audrey Devaux                     Mystic  CT           1710    19   F       4 13-19      26:40    8:36/M             
     102    Kayla Giacobbe                    Trumbull  CT         1840    11   F       6  1-12      26:56    8:41/M             
     103    Barry Mustaka                     Shelton  CT          1819    38   M      10 30-39      26:57    8:42/M             
     104    Jim Roodhuyzen                    Sandy Hook  CT       1741    62   M       2 60-69      26:58    8:42/M             
     105    Kimberly Cornwell                 Fairfield  CT        1745    33   F       8 30-39      26:59    8:42/M             
     106    Tanya Dicarlo                     Shelton  CT          1662    35   F       9 30-39      27:03    8:44/M             
     107    Sophia Cerreta                    Norwalk  CT          1716    23   F       7 20-29      27:09    8:45/M             
     108    Lori Ann Trumbley                 Naugatuck  CT        1865    42   F       5 40-49      27:09    8:45/M             
     109    Meghan Hurley                     Norwalk  CT          1915    31   F      10 30-39      27:11    8:46/M             
     110    Nicole Daly                       Shelton  CT          1748    41   F       6 40-49      27:24    8:50/M             
     111    Harry Dicker                      Bridgeport  CT       1940    42   M      15 40-49      27:42    8:56/M             
     112    Tim O'Rourke                      Ansonia  CT          1826    52   M      15 50-59      27:45    8:57/M             
     113    Ben Terry                         Newtown  CT          1682    11   M       9  1-12      27:51    8:59/M             
     114    Anthony Anderson                  Bridgeport  CT       1938    40   M      16 40-49      27:54    9:00/M             
     115    Kiley Rodriguez                   Derby  CT            1791    12   F       7  1-12      27:56    9:01/M             
     116    Shayla Hoover                     Manchester  CT       1875     8   F       8  1-12      27:56    9:01/M             
     117    Avery Wham                        Trumbull  CT         1895    38   F      11 30-39      28:01    9:02/M             
     118    Ann Bickell                       Cheshire  CT         1864    45   F       7 40-49      28:03    9:03/M             
     119    Robert Sutay                      Orange  CT           1860    48   M      17 40-49      28:08    9:05/M             
     120    Marie Niski                       Shelton  CT          1921    43   F       8 40-49      28:17    9:07/M             
     121    Eric Vanstone                     Trumbull  CT         1879    36   M      11 30-39      28:23    9:09/M             
     122    Sharon Roodhuyzen                 Sandy Hook  CT       1740    49   F       9 40-49      28:26    9:10/M             
     123    Matthew Markoya                   Derby  CT            1782    13   M      10 13-19      28:29    9:11/M             
     124    Melissa Mieszczanski              Shelton  CT          1768    29   F       8 20-29      28:31    9:12/M             
     125    Michael Curran                    Shelton  CT          1769    28   M      15 20-29      28:32    9:12/M             
     126    Katie McKenzie                    Bridgeport  CT       1802    23   F       9 20-29      28:35    9:13/M             
     127    Christine O'Neil                  Bridgeport  CT       1798    24   F      10 20-29      28:44    9:16/M             
     128    Laurie Von Schmidt                Barkhamsted  CT      1916    50   F       5 50-59      28:50    9:18/M             
     129    Bob Wellington                    Naugautck  CT        1858    53   M      16 50-59      28:50    9:18/M             
     130    Jim Kennelly                      Stratford  CT        1889    48   M      18 40-49      28:59    9:21/M             
     131    Jessica Grutkowski                Southport  CT        1743    32   F      12 30-39      29:04    9:23/M             
     132    Lisa Schain                       Waterbury  CT        1947    26   F      11 20-29      29:07    9:24/M             
     133    Mariam Dobosz                     Shelton  CT          1825    11   F       9  1-12      29:07    9:24/M             
     134    Jack Nahmias                      Sandy Hook  CT       1759    46   M      19 40-49      29:12    9:25/M             
     135    Joseph Mammano Jr                 Derby  CT            1785    12   M      10  1-12      29:14    9:26/M             
     136    Kimberly Johnson                  Newtown  CT          1696     9   F      10  1-12      29:14    9:26/M             
     137    Annabel Terry                     Newtown  CT          1692     9   F      11  1-12      29:20    9:28/M             
     138    Laura Terry                       Newtown  CT          1683    40   F      10 40-49      29:20    9:28/M             
     139    Carmen Profeta                    Shelton  CT          1906    50   F       6 50-59      29:24    9:29/M             
     140    Dave Urban                        Stratford  CT        1892    55   M      17 50-59      29:31    9:31/M             
     141    Cassie Gordon                     Rocky Hill Ct  CT    1853    15   F       5 13-19      29:35    9:33/M             
     142    Koryn Soboleski                   Danbury  CT          1899    32   F      13 30-39      29:41    9:35/M             
     143    Leanne Wolf                       Danbury  CT          1901    46   F      11 40-49      29:44    9:35/M             
     144    Thomas Lyons                      Stamford  CT         1855    35   M      12 30-39      29:47    9:36/M             
     145    Carl Rizzo                        Shelton  CT          1884    43   M      20 40-49      29:52    9:38/M             
     146    Caitlyn Greenspan                 Sandy Hook  CT       1756    9    F      12  1-12      29:57    9:40/M             
     147    Rosie Baron                       Sandy Hook  CT       1702     8   F      13  1-12      29:59    9:40/M             
     148    Michelle Greenspan                Sandy Hook  CT       1755    39   F      14 30-39      29:59    9:40/M             
     149    Christopher Gallo                 Shelton  CT          1934    28   M      16 20-29      30:03    9:42/M             
     150    Mia Villeneuve                    Danbury  CT          1693    10   F      14  1-12      30:18    9:46/M             
     151    Kiernan Villeneuve                Danbury  CT          1681    41   F      12 40-49      30:19    9:47/M             
     152    Joan Jakiela                      Rocky Hill Ct  CT    1852    57   F       7 50-59      30:23    9:48/M             
     153    Laura Paniccia                    Trumbull  CT         1836    27   F      12 20-29      30:27    9:49/M             
     154    Vikki Cooper                      New Haven  CT        1732    40   F      13 40-49      30:28    9:50/M             
     155    Shannon Ulbrick                   Fairfield  CT        1738    41   F      14 40-49      30:34    9:52/M             
     156    Taylor Middlemass                 Stratford  CT        1729     8   F      15  1-12      30:41    9:54/M             
     157    Lindsey Brown                     Stratford  CT        1718    14   F       6 13-19      30:42    9:54/M             
     158    Kelly Almeida                     Bethel  CT           1857    24   F      13 20-29      31:06   10:02/M             
     159    Corvie Wham                       Milford  CT          1897    41   M      21 40-49      31:08   10:03/M             
     160    Shawn Nitsche                     Shelton  CT          1796    10   M      11  1-12      31:19   10:06/M             
     161    Connor Muller                     Monroe  CT           1847    14   M      11 13-19      31:19   10:06/M             
     162    Ann Marie Meehan                  Westport  CT         1833    39   F      15 30-39      31:25   10:08/M             
     163    Carole Urban                      Milford  CT          1770    46   F      15 40-49      31:31   10:10/M             
     164    Kevin Muller                      Monroe  CT           1846    25   M      17 20-29      31:32   10:10/M             
     165    Manuela Esposito                  Stratford  CT        1711    35   F      16 30-39      31:38   10:12/M             
     166    Michele Mustaka                   Shelton  CT          1817    37   F      17 30-39      31:39   10:13/M             
     167    Pamela Nitsche                    Shelton  CT          1795    44   F      16 40-49      31:44   10:14/M             
     168    Kimberly Perrone                  Waterbury  CT        1800    47   F      17 40-49      31:54   10:17/M             
     169    Bill Quinn                        Norwalk  CT          1844    59   M      18 50-59      31:59   10:19/M             
     170    Jake Thomog                       Montclair  NJ        1779    17   M      12 13-19      32:36   10:31/M             
     171    Paige Jelliffe                    Monroe  CT           1830     9   F      16  1-12      32:37   10:31/M             
     172    Dawn Jenci                        Milford  CT          1878    31   F      18 30-39      32:43   10:33/M             
     173    Patty Carton                      Stratford  CT        1945    73   F       1 70-99      32:47   10:35/M             
     174    Donna Michetti                    Monroe  CT           1720    37   F      19 30-39      32:53   10:36/M             
     175    Mike Trumbley                     Naugatuck  CT        1866    39   M      13 30-39      33:11   10:42/M             
     176    Cindy Lynch                       Monroe  CT           1912    47   F      18 40-49      33:47   10:54/M             
     177    Susan Meunier                     Watertown  CT        1886    55   F       8 50-59      34:03   10:59/M             
     178    Tom Muller                        Monroe  CT           1927    55   M      19 50-59      34:05   11:00/M             
     179    Melyssa Henry                     Greenwich  CT        1856    30   F      20 30-39      34:06   11:00/M             
     180    Deborah Henry                     Newtown  CT          1762    61   F       1 60-69      34:06   11:00/M             
     181    Sandi Cohen                       Stratford  CT        1890    54   F       9 50-59      34:28   11:07/M             
     182    Caylynn Maldanado                 Danbury  CT          1941    11   F      17  1-12      34:32   11:08/M             
     183    Carlos Madanado                   Danbury  CT          1942    36   M      14 30-39      34:33   11:09/M             
     184    Teresa Trahan                     Sandy Hook  CT       1703    10   F      18  1-12      34:40   11:11/M             
     185    Sarah Norwacki                    Sandy Hook  CT       1700     8   F      19  1-12      34:41   11:11/M             
     186    Kathryn Perrone                   Waterbury  CT        1801    21   F      14 20-29      34:41   11:11/M             
     187    Laura Norwacki                    Sandy Hook  CT       1677    46   F      19 40-49      34:43   11:12/M             
     188    Meghan Bohner`                    Trumbull  CT         1721    40   F      20 40-49      34:49   11:14/M             
     189    Kathleen McCleary                 Newtown  CT          1679    39   F      21 30-39      34:50   11:14/M             
     190    Jennifer Placanica                Sandy Hook  CT       1673    42   F      21 40-49      34:57   11:16/M             
     191    Eileen McCleary                   Newtown  CT          1697     9   F      20  1-12      34:58   11:17/M             
     192    Laura Buttress                    Trumbull  CT         1735    10   F      21  1-12      36:04   11:38/M             
     193    Paul Buttress                     Trumbull  CT         1736    50   M      20 50-59      36:04   11:38/M             
     194    Olivia Brosnan                    Newtown  CT          1699    10   F      22  1-12      36:09   11:40/M             
     195    Katarina Rosen                    Newtown  CT          1701     9   F      23  1-12      36:11   11:40/M             
     196    Joanna Rosen                      Newtown  CT          1676    41   F      22 40-49      36:12   11:41/M             
     197    David Rosen                       Newtown  CT          1675    40   M      22 40-49      36:13   11:41/M             
     198    Kim Charles                       Newtown  CT          1670    44   F      23 40-49      36:13   11:41/M             
     199    Lily Charles                      Sandy Hook  CT       1705     8   F      24  1-12      36:31   11:47/M             
     200    Melissa Jarrell                   Fairfield  CT        1719    43   F      24 40-49      36:40   11:50/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     201    Jeannette Knipe                   Milford  CT          1834    25   F      15 20-29      36:41   11:50/M             
     202    Dana Roth                         Newtown  CT          1684    38   F      22 30-39      37:04   11:57/M             
     203    Eliza Roth                        Newtown  CT          1660    8    F      25  1-12      37:04   11:57/M             
     204    Aimee Seaver                      Sandy Hook  CT       1687    42   F      25 40-49      37:05   11:58/M             
     205    Martha Seaver                     Sandy Hook  CT       1689     9   F      26  1-12      37:06   11:58/M             
     206    Larry Slater                      Shelton  CT          1816    57   M      21 50-59      37:35   12:07/M             
     207    Mary Giacobbe                     Trumbull  CT         1839    41   F      26 40-49      37:36   12:08/M             
     208    Barbara Baron                     Sandy Hook  CT       1674    44   F      27 40-49      37:44   12:10/M             
     209    Amy Primorac                      Monroe  CT           1920    41   F      28 40-49      37:58   12:15/M             
     210    Mary Kantorowski                  Stratford  CT        1730    49   F      29 40-49      38:17   12:21/M             
     211    Rahul Samamta                     Orange  CT           1792    24   M      18 20-29      38:25   12:24/M             
     212    Alison Stephens                   Ansonia  CT          1746    34   F      23 30-39      38:43   12:29/M             
     213    Sandy Wade                        Durham  CT           1822    63   F       2 60-69      38:51   12:32/M             
     214    Dawne Kornhaas                    Newtown  CT          1686    44   F      30 40-49      39:01   12:35/M             
     215    Erin Kornhaas                     Newtown  CT          1690     7   F      27  1-12      39:01   12:35/M             
     216    Ashley Hennequin                  Milford  CT          1764    14   F       7 13-19      39:21   12:42/M             
     217    Lola Villeneuve                   Danbury  CT          1694     8   F      28  1-12      39:30   12:45/M             
     218    Liz Rafteny                       Newtown  CT          1669    46   F      31 40-49      39:31   12:45/M             
     219    Irene Kiraithe                    Ansonia  CT          1714    38   F      24 30-39      39:46   12:50/M             
     220    Courtney Jarrell                  Waterbury  CT        1849    33   F      25 30-39      39:47   12:50/M             
     221    Noah Grabowski                    Trumbull  CT         1838    10   M      12  1-12      40:43   13:08/M             
     222    Robert Grabowski                  Trumbull  CT         1837    42   M      23 40-49      40:45   13:09/M             
     223    Pete Trahan                       Wilton  CT           1898    42   M      24 40-49      40:47   13:09/M             
     224    Randee Hannequin                  Milford  CT          1765    38   F      26 30-39      41:08   13:16/M             
     225    Francene Gachette                 Bridgeport  CT       1905    36   F      27 30-39      41:24   13:21/M             
     226    Sarah Maseto                      Stratford  CT        1655    26   F      16 20-29      41:54   13:31/M             
     227    Jesse Maseto                      Stratford  CT        1656    29   F      17 20-29      41:55   13:31/M             
     228    Patrice Wrage                     Newtown  CT          1672    42   F      32 40-49      42:43   13:47/M             
     229    Kiera Wrage                       Newtown  CT          1704     7   F      29  1-12      42:44   13:47/M             
     230    Chloe Karnas                      Newtown  CT          1695     7   F      30  1-12      42:44   13:47/M             
     231    Nicole Karnas                     Newtown  CT          1680    37   F      28 30-39      42:44   13:47/M             
     232    Ava Foss                          Sandy Hook  CT       1698     7   F      31  1-12      43:12   13:56/M             
     233    Jennifer Foss                     Sandy Hook  CT       1678    37   F      29 30-39      43:12   13:56/M             
     234    Deborah Socha                     Monroe  CT           1726    49   F      33 40-49      43:20   13:59/M             
     235    Ashley Fielbig                    Monroe  CT           1728    24   F      18 20-29      43:21   13:59/M             
     236    Paul Bailo                        Trumbull  CT         1766    46   M      25 40-49      43:21   13:59/M             
     237    Nicole Fielbig                    Monroe  CT           1727    28   F      19 20-29      43:27   14:01/M             
     238    Annette Coulter                   White Plains  NY     1665    63   F       3 60-69      43:53   14:09/M             
     239    Jennifer Bauer=tibor              Trumbull  CT         1896    38   F      30 30-39      44:23   14:19/M             
     240    Nathaniel Tibar                   Trumbull  CT         1894    6    M      13  1-12      44:24   14:19/M             
     241    Cathy Dicocco                     Trumbukll  CT        1820    41   F      34 40-49      44:55   14:29/M             
     242    John Mordigal                     Southbury  CT        1828    45   M      26 40-49      44:56   14:30/M             
     243    David Mordigal                    Southbury  CT        1829    17   M      13 13-19      44:56   14:30/M             
     244    Isabelie Snayd                    Newtown  CT          1688     8   F      32  1-12      45:56   14:49/M             
     245    Emily Snayd                       Newtown  CT          1671    34   F      31 30-39      45:56   14:49/M             
     246    Alex Rice                         Stratford  CT        1843     9   M      14  1-12      48:42   15:43/M             
     247    Hilary Rice                       Stratford  CT        1842    36   F      32 30-39      48:48   15:45/M             
     248    Eileen Roberts                    Darien  CT           1939    57   F      10 50-59      48:48   15:45/M             
     249    Lea Mola                          Naugatuck  CT        1869    46   F      35 40-49      52:55   17:04/M             
     250    Rebecca Walkinshaw                Ansonia  CT          1712    23   F      20 20-29      53:44   17:20/M             
     251    Diane Walkinshaw                  Ansonia  CT          1713    52   F      11 50-59      53:45   17:20/M             

Age Division Results


Men:1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Emily Lasala Bridgeport CT

1668

26

5

17:22

5:36/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

William Sanders Wethersfield CT

1868

24

1

14:39

4:44/M

 
Top

Female 12 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sarah Gerckens Derby CT

1790

11

48

22:34

7:17/M

2

Rachel Fleischer Derby CT

1787

11

76

24:20

7:51/M

3

Nicole Rizzo Derby CT

1786

11

84

24:56

8:03/M

 
Top

Male 12 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Luke Finnegan Fairfield CT

1949

10

17

19:48

6:23/M

2

Joshua Bent Newtown CT

1883

11

21

20:10

6:30/M

3

Steven Stanley Jr Derby CT

1891

11

25

20:56

6:45/M

 
Top

Female 13 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Melissa Ulbrick Fairfield CT

1739

13

39

21:50

7:03/M

2

Gabriella Prizio Derby CT

1789

14

56

22:59

7:25/M

3

Maddie Daly Shelton CT

1925

14

97

26:24

8:31/M

 
Top

Male 13 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Shawn Pavlik Monroe CT

1859

14

7

18:04

5:50/M

2

John Sand Redding CT

1793

14

14

19:28

6:17/M

3

Joshua Hooker Monroe CT

1870

15

18

19:49

6:24/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Julie Heaphy Norwalk CT

1924

29

8

18:07

5:51/M

2

Theresa Campbell Bridgeport CT

1821

23

26

21:15

6:51/M

3

Jackie Hartman Trumbull CT

1950

22

65

23:58

7:44/M

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tim Milenkevich Ansonia CT

1919

29

3

15:32

5:01/M

2

Asher Brandt Orange CT

1887

20

4

15:54

5:08/M

3

Jonathan Geary Glastonbury CT

1902

27

9

18:26

5:57/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Huoy Walsh Milford CT

1737

35

45

22:30

7:15/M

2

Jennifer Amend Bethel CT

1804

39

49

22:34

7:17/M

3

Francesca Serbia New Milford CT

1930

31

62

23:44

7:39/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Noredine Abdelfateh Norwalk CT

1914

30

2

15:19

4:56/M

2

Alejandro Abella Southbury CT

1910

32

6

17:52

5:46/M

3

Sean Mehner Norwalk CT

1937

33

16

19:31

6:18/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jill Lee Monroe CT

1724

48

60

23:25

7:33/M

2

Kathryn Stoker Norwalk CT

1723

44

83

24:52

8:01/M

3

Michele Langlois Shelton CT

1761

41

88

25:08

8:06/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ed Finnigan Fairfield CT

1757

46

10

18:51

6:05/M

2

Jerry Lynch Monroe CT

1913

47

29

21:23

6:54/M

3

Miguel Castro Meriden CT

1867

42

35

21:47

7:02/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Karen Newman Old Greenwich CT

1794

50

23

20:45

6:42/M

2

Janis Grant Milford CT

1918

55

52

22:43

7:20/M

3

Ronnie Behringer Norwalk CT

1881

53

61

23:39

7:38/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Dennis Larney Seymour CT

1933

50

12

19:07

6:10/M

2

Fred Scalzi Naugatuck CT

1835

53

13

19:22

6:15/M

3

Timothy Beach Prospect CT

1861

51

19

20:07

6:29/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Deborah Henry Newtown CT

1762

61

180

34:06

11:00/M

2

Sandy Wade Durham CT

1822

63

213

38:51

12:32/M

3

Annette Coulter White Plains NY

1665

63

238

43:53

14:09/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Thomas Gardella Seymour CT

1731

60

43

22:15

7:11/M

2

Jim Roodhuyzen Sandy Hook CT

1741

62

104

26:58

8:42/M

 
Top

Female 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Patty Carton Stratford CT

1945

73

173

32:47

10:35/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com