HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Autumn On The Sound
October 9, 2011 - 5K
West Haven, CT

OVERALL WINNERS

Luis Juela, Branford, CT - 17:45
Maureen Terwilliger, Guilford, CT - 18:34

Mens winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Savin Rock
Conference Center
WEATHER
74 Degrees
Sunny

Runner Photos Available At http://www.ozsportsusa.com/autumnonthesound.html

Overall Finish List

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Luis Juela                        Branford  CT          243    28   M   ***** 20-29      17:45    5:44/M             
       2    Spencer Rogers                    New Haven  CT         237    35   M       1 30-39      17:58    5:48/M             
       3    Jeffrey Townsend                  Woodbridge  CT        258    39   M       2 30-39      18:23    5:56/M             
       4    Chris McCarty                     Hamden  CT            189    35   M       3 30-39      18:29    5:58/M             
       5    Maureen Terwilliger               Guilford  CT          186    44   F   ***** 40-49      18:34    5:59/M             
       6    Matthew Cross                     Stamford  CT          254    49   M       1 40-49      18:39    6:01/M             
       7    Helen Merkle                      Trumbull  CT          178    44   F       1 40-49      18:51    6:05/M             
       8    Hector Camacho                    Bridgeport  CT        264    51   M       1 50-59      18:54    6:06/M             
       9    Brian Ordway                      Shelton  CT           238    39   M       4 30-39      18:54    6:06/M             
      10    Tom Sassi                         Stamford  CT          177    50   M       2 50-59      18:55    6:06/M             
      11    Shane Hobart                      North Branford  CT    185    39   M       5 30-39      18:59    6:07/M             
      12    Trevon Cohen                      Hamden  CT            109    13   M       1 13-15      19:18    6:14/M             
      13    Kimberly Battipaglia              New Haven  CT         188    39   F       1 30-39      19:42    6:21/M             
      14    Chris Burnham                     East Haven  CT        159    38   M       6 30-39      19:45    6:22/M             
      15    Rodney Arnold                     Hamden  CT            105    14   M       2 13-15      19:54    6:25/M             
      16    Dennis Larney                     Seymour  CT           153    50   M       3 50-59      19:55    6:25/M             
      17    Rob Antonetti                     Wallingford  CT       119    44   M       2 40-49      19:58    6:26/M             
      18    Nick Zannis                       Milford,  CT          112    13   M       3 13-15      20:07    6:29/M             
      19    Amanda Parrish                    Norwalk  CT           190    29   F       1 20-29      20:21    6:34/M             
      20    Danae Rivers                      Derby  CT             110    13   F       1 13-15      20:31    6:37/M             
      21    Chris Trent                       West Haven  CT        184    38   M       7 30-39      20:32    6:37/M             
      22    Wagner Flores                     Bridgeport  CT        265    34   M       8 30-39      20:34    6:38/M             
      23    Paul Baldini                      North Haven  CT       242    39   M       9 30-39      20:39    6:40/M             
      24    Michael Joseph                    Kensington  CT         13    24   M       1 20-29      20:57    6:45/M             
      25    Mike Gillon                       Cromwell  CT          146    31   M      10 30-39      20:59    6:46/M             
      26    Justin Hyndman                    West Haven  CT         41    24   M       2 20-29      21:13    6:51/M             
      27    Michael Andrew Christie           Monroe  CT            102    11   M       1  1-12      21:20    6:53/M             
      28    Tommy Dorminy                     Mc Donough  GA         53    13   M       4 13-15      21:20    6:53/M             
      29    Annalisa Paltauf                  New Haven  CT           3    27   F       2 20-29      21:22    6:54/M             
      30    Azaan Dawson                      New Haven  CT         106     8   M       2  1-12      21:23    6:54/M             
      31    Bob Dacey                         Vernon  CT             28    62   M       1 60-69      21:31    6:56/M             
      32    Brian Fidler                      West Haven  CT          7    40   M       3 40-49      21:34    6:57/M             
      33    Leah Rivers                       Derby  CT             111    12   F       1  1-12      21:40    6:59/M             
      34    Dave Chameides                    Oxford  CT             14    53   M       4 50-59      21:45    7:01/M             
      35    Baerbel Locasso                   New Milford  CT       141    39   F       2 30-39      21:50    7:03/M             
      36    Gary Bloomquist                   West Haven  CT         43    47   M       4 40-49      22:04    7:07/M             
      37    Libbi Gaiser                      Barrington  RI        169    45   F       2 40-49      22:12    7:10/M             
      38    Danny Dorminy                     Mc Donough  GA         51    16   M       1 16-19      22:18    7:12/M             
      39    Stephen Jones                     West Haven  CT        248    52   M       5 50-59      22:19    7:12/M             
      40    Joseph Bruneau                    West Haven  CT         44    41   M       5 40-49      22:22    7:13/M             
      41    Nick Pollitrone                   Naugatuck  CT         261    26   M       3 20-29      22:22    7:13/M             
      42    Paul Angelo                       New Haven  CT         247    37   M      11 30-39      22:25    7:14/M             
      43    Driss Marbou                      Derby  CT             118    47   M       6 40-49      22:31    7:16/M             
      44    Rich Steeves                      Guilford  CT           10    61   M       2 60-69      22:39    7:18/M             
      45    Huoy Walsh                        Milford  CT            71    35   F       3 30-39      22:41    7:19/M             
      46    Michael Adamo                     West Haven  CT         96    26   M       4 20-29      22:52    7:23/M             
      47    Luke Maloney                      Wilton  CT             58    11   M       3  1-12      22:55    7:24/M             
      48    Finn Maloney                      Wilton  CT             56    11   M       4  1-12      23:03    7:26/M             
      49    David Sirowich                    Woodbridge  CT        148    38   M      12 30-39      23:09    7:28/M             
      50    T J Graham                        Manchester  CT        176    25   M       5 20-29      23:15    7:30/M             
      51    Marc Audet                        Hamden  CT            123    52   M       6 50-59      23:17    7:31/M             
      52    Kurt De Guzman                    New Haven  CT         162    51   M       7 50-59      23:20    7:32/M             
      53    Dejanay Davis                     New Haven  CT          98    10   F       2  1-12      23:26    7:34/M             
      54    Cameron Nicholas                  Branford  CT           18    15   M       5 13-15      23:27    7:34/M             
      55    Darren Moger                      Milford  CT           175    36   M      13 30-39      23:28    7:34/M             
      56    Adam Harlec                       Norwalk  CT            78    28   M       6 20-29      23:33    7:36/M             
      57    Kevin Hurley                      Wallingford  CT       113    58   M       8 50-59      23:41    7:38/M             
      58    Kris Overstrum                    Wallingford  CT        49    49   F       3 40-49      23:41    7:38/M             
      59    Abby Hine                         Branford  CT          136    22   F       3 20-29      23:45    7:40/M             
      60    Tracy Mooney                      West Haven  CT         63    47   F       4 40-49      23:49    7:41/M             
      61    Nia Christie                      Monroe  CT            103     8   F       3  1-12      23:52    7:42/M             
      62    Joseph Romano                     West Haven  CT         34    32   M      14 30-39      23:54    7:43/M             
      63    Susan Dorminy                     Mc Donough  GA         52    10   F       4  1-12      23:57    7:44/M             
      64    Guy Pulino                        Moodus  CT              4    66   M       3 60-69      24:01    7:45/M             
      65    Kevin Ryan                        Orange  CT            179    52   M       9 50-59      24:02    7:45/M             
      66    Jack Cronan                       Branford  CT            5    65   M       4 60-69      24:06    7:46/M             
      67    Elizabeth Brombacker              Wallingford  CT        23    22   F       4 20-29      24:15    7:49/M             
      68    Matthew Gregory                   North Haven  CT        60    39   M      15 30-39      24:17    7:50/M             
      69    Nyia White                        North Haven  CT       101     8   F       5  1-12      24:21    7:51/M             
      70    Beth Peterson                     West Haven  CT         64    47   F       5 40-49      24:22    7:52/M             
      71    Jose Perez                        New York  NY          196    41   M       7 40-49      24:23    7:52/M             
      72    Collin McBurney                   West Haven  CT         42    25   M       7 20-29      24:26    7:53/M             
      73    Randy Ruotolo                     New Haven  CT         198    60   M       5 60-69      24:27    7:53/M             
      74    Mike Zannis                       Milford  CT            97    10   M       5  1-12      24:27    7:53/M             
      75    Robyn Falkowski                   New Haven  CT         122    34   F       4 30-39      24:28    7:54/M             
      76    Robert A. Pease Jr.               Torrington  CT         70    35   M      16 30-39      24:29    7:54/M             
      77    Carol Pastore                     North Haven  CT        12    63   F       1 60-69      24:39    7:57/M             
      78    Angus Nairn                       Guilford  CT          246    57   M      10 50-59      24:39    7:57/M             
      79    Kristen Washington                West Haven  CT        100    10   F       6  1-12      24:41    7:58/M             
      80    Josh Schrader                     West Haven  CT         46    27   M       8 20-29      24:41    7:58/M             
      81    Meghan Yeager                     Milford  CT            24    27   F       5 20-29      24:45    7:59/M             
      82    Patrick Buturla                   Stratford  CT          37    22   M       9 20-29      24:47    8:00/M             
      83    William Eurle                     Hamden  CT            167    67   M       6 60-69      24:50    8:01/M             
      84    Joe Salzillo                      Milford  CT           245    26   M      10 20-29      24:58    8:03/M             
      85    Colby Sirowich                    Woodbridge  CT        149    34   F       5 30-39      25:08    8:06/M             
      86    Joe Gelb                          Milford  CT           187    57   M      11 50-59      25:11    8:07/M             
      87    Gabrielle Curtis                  New Haven  CT         104    14   F       2 13-15      25:12    8:08/M             
      88    Samuel Lewbel                     Stafford Springs  C   125    61   M       7 60-69      25:15    8:09/M             
      89    Paul Ribnicky                     Stratford  CT           6    56   M      12 50-59      25:20    8:10/M             
      90    Caleb Bolden                      New Haven  CT         107     7   M       6  1-12      25:22    8:11/M             
      91    Chris Murray                      West Haven  CT         21    49   M       8 40-49      25:26    8:12/M             
      92    Shannon Flynn                     North Haven  CT       255    40   M       9 40-49      25:31    8:14/M             
      93    Thomas Altieri                    Derby  CT             174    50   M      13 50-59      25:34    8:15/M             
      94    Caroline Booth                    Milford  CT           108    14   F       3 13-15      25:35    8:15/M             
      95    Morina Bojka                      Prospect  CT          164    12   F       7  1-12      25:42    8:17/M             
      96    Laura Peters                      Orange,  CT           121    44   F       6 40-49      25:47    8:19/M             
      97    Christy Wooldridge                Orange  CT             33    33   F       6 30-39      25:51    8:20/M             
      98    Jonathan Drost                    West Haven  CT         39    30   M      17 30-39      25:59    8:23/M             
      99    James Maher                       Milford  CT            90    42   M      10 40-49      26:02    8:24/M             
     100    Michelle Salzillo                 Milford  CT           251    22   F       6 20-29      26:09    8:26/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     101    Bryan Salemme                     Ansonia  CT            38    24   M      11 20-29      26:10    8:26/M             
     102    Mark Greene                       Milford  CT           120    50   M      14 50-59      26:12    8:27/M             
     103    Michael Colandrea                 West Haven  CT         11    35   M      18 30-39      26:25    8:31/M             
     104    Roy Sebas                         West Haven  CT         45    29   M      12 20-29      26:25    8:31/M             
     105    Susan See                         North Haven  CT        31    43   F       7 40-49      26:26    8:32/M             
     106    Craig Thompson                    Naugatuck  CT          35    31   M      19 30-39      26:32    8:34/M             
     107    Chris Farrell                     Wallingford  CT        74    18   M       2 16-19      26:34    8:34/M             
     108    Cara Sagnella                     Northford  CT         163    12   F       8  1-12      26:36    8:35/M             
     109    Hali Young                        North Branford  CT    145    12   F       9  1-12      27:18    8:48/M             
     110    Emilie Albert                     Northford  CT         127    13   F       4 13-15      27:19    8:49/M             
     111    George Smith                      East Haven  CT         95    43   M      11 40-49      27:29    8:52/M             
     112    Mark Riordan                      West Haven  CT         40    40   M      12 40-49      27:37    8:55/M             
     113    Elijah Dawson                     New Haven  CT         241     8   M       7  1-12      27:37    8:55/M             
     114    Linda Goldstein                   Fairfield  CT          87    59   F       1 50-59      27:45    8:57/M             
     115    Kim Remetta                       Milford  CT           257    56   M      15 50-59      27:51    8:59/M             
     116    Che Dawson                        New Haven  CT         239    37   M      20 30-39      28:04    9:03/M             
     117    Larry Langello                    Orange  CT             27    54   M      16 50-59      28:09    9:05/M             
     118    Louis Kessler                     West Haven  CT        124    52   M      17 50-59      28:18    9:08/M             
     119    Tim Nicholas                      Branford  CT           19    40   M      13 40-49      28:22    9:09/M             
     120    Mary Ellen Farrell                East Haven  CT        253    40   F       8 40-49      28:27    9:11/M             
     121    Gina Ostini                       Naugatuck  CT         260    22   F       7 20-29      28:39    9:15/M             
     122    Jeffrey Hepp                      Naugatuck  CT         259    22   M      13 20-29      28:39    9:15/M             
     123    Monica Roche                      Fairfield  CT         135    72   F       1 70-79      29:00    9:21/M             
     124    Adam Osmond                       Farmington  CT        200    44   M      14 40-49      29:02    9:22/M             
     125    Mike Cardone                      East Haven  CT        160    33   M      21 30-39      29:05    9:23/M             
     126    Samantha Shaw                     West Haven  CT         59    19   F       1 16-19      29:09    9:24/M             
     127    Mary Shaw                         Orange  CT             92    45   F       9 40-49      29:17    9:27/M             
     128    Sally Jones                       West Haven  CT        249    41   F      10 40-49      29:18    9:27/M             
     129    Richard Zbrozek                   Berlin  CT            192    64   M       8 60-69      29:21    9:28/M             
     130    William Gagnon                    Old Saybrook  CT       75    75   M       1 70-79      29:23    9:29/M             
     131    Terrance Ully                     North Branford  CT    191    12   M       8  1-12      29:27    9:30/M             
     132    Mike Farrell                      Wallingford  CT        76    46   M      15 40-49      29:32    9:32/M             
     133    Pamela Frost                      Northford  CT         173    39   F       7 30-39      29:38    9:34/M             
     134    Kelly Burton                      Branford  CT          195    34   F       8 30-39      29:42    9:35/M             
     135    Christine Perez                   New York  NY          197    34   F       9 30-39      29:43    9:35/M             
     136    Marykate Reese                    Milford  CT           262    36   F      10 30-39      29:44    9:35/M             
     137    Christine Boucher                 Bristol  CT           161    39   F      11 30-39      29:46    9:36/M             
     138    Tom Chirico                       West Haven  CT         65    60   M       9 60-69      29:47    9:36/M             
     139    Susan Rosenberg                   Orange  CT            150    58   F       2 50-59      30:01    9:41/M             
     140    Lauren Lombardi                   Milford  CT            80    25   F       8 20-29      30:05    9:42/M             
     141    Christina Quirk                   Milford  CT            61    24   F       9 20-29      30:06    9:43/M             
     142    Salvatore Lanzofano               Meriden  CT           172    54   M      18 50-59      30:23    9:48/M             
     143    Donald Brombacker                 Wallingford  CT        72    72   M       2 70-79      30:37    9:53/M             
     144    Tommy Chirico                     West Haven  CT         66    23   M      14 20-29      30:56    9:59/M             
     145    Sara Lombardi                     Milford  CT            81    21   F      10 20-29      30:58    9:59/M             
     146    Bill Lombardi                     Milford  CT            79    55   M      19 50-59      31:06   10:02/M             
     147    John Dorminy                      Mc Donough  GA         50    42   M      16 40-49      31:17   10:05/M             
     148    Michael Cummings                  West Haven  CT        151    22   M      15 20-29      31:17   10:05/M             
     149    Edward Viglione                   West Haven  CT        156    22   M      16 20-29      31:17   10:05/M             
     150    Juliet Rogers                     West Haven  CT        263    32   F      12 30-39      31:23   10:07/M             
     151    Lauren Jacko                      Bridgeport  CT         77    27   F      11 20-29      31:30   10:10/M             
     152    Robert Bove                       East Haven  CT        193    27   M      17 20-29      31:44   10:14/M             
     153    Michelle Lawler                   East Haven  CT        194    29   F      12 20-29      31:45   10:15/M             
     154    Tom Clifford                      Ansonia  CT            30    61   M      10 60-69      31:47   10:15/M             
     155    Genevieve Ruane                   Bridgeport  CT         26    34   F      13 30-39      31:56   10:18/M             
     156    Rose Valentino                    West Haven  CT         29    37   F      14 30-39      31:56   10:18/M             
     157    Devon Taylor                      Milford,  CT          139    33   F      15 30-39      31:56   10:18/M             
     158    William Bronson                   Orange  CT             94    49   M      17 40-49      31:57   10:18/M             
     159    Patty Carton                      Stratford,  CT         73    73   F       2 70-79      32:03   10:20/M             
     160    Gary Ruggeri                      Watertown  CT         171    67   M      11 60-69      32:28   10:28/M             
     161    Ken Neuly                                               114    58   M      20 50-59      32:30   10:29/M             
     162    Ryan Wagner                       Sandy Hook  CT        182    15   M       6 13-15      32:31   10:29/M             
     163    Mary Maher                        Milford  CT            91    44   F      11 40-49      32:31   10:29/M             
     164    Betsy Overstrum                   Wallingford  CT         9     9   F      10  1-12      32:32   10:30/M             
     165    Jen Nowacki                       Sandy Hook  CT        183    36   F      16 30-39      32:32   10:30/M             
     166    Linda Ellis- Stiewing             Shelton  CT           115    37   F      17 30-39      32:39   10:32/M             
     167    Brian Stiewing                    Shelton  CT           117    37   M      22 30-39      32:40   10:32/M             
     168    Patty MacNiven                    Stratford  CT         168    39   F      18 30-39      32:49   10:35/M             
     169    Ursula McMillian                  New Haven  CT          93    33   F      19 30-39      32:54   10:37/M             
     170    Barbara Skiba                     Cheshire  CT           54    51   F       3 50-59      32:54   10:37/M             
     171    Audrey Ortega                     West Haven  CT         16    56   F       4 50-59      33:03   10:40/M             
     172    Chris Alexopoulos                 New Haven  CT         256    38   M      23 30-39      33:24   10:46/M             
     173    Marvin Barrett                    New Haven  CT         180    43   M      18 40-49      33:27   10:47/M             
     174    Chris Manner                      North Branford  CT    128    47   M      19 40-49      33:27   10:47/M             
     175    Vanessa Van Horn                  Naugatuck  CT         157    36   F      20 30-39      33:27   10:47/M             
     176    Caitlin O'Brien                   West Haven  CT        116    16   F       2 16-19      33:37   10:51/M             
     177    Shawn Haley                       Milford  CT            62    47   M      20 40-49      33:45   10:53/M             
     178    Kathleen Maloney                  Wilton  CT             57    44   F      12 40-49      34:25   11:06/M             
     179    Chelsea Birmingham                Trumbull  CT          152    22   F      13 20-29      34:46   11:13/M             
     180    James Gilbert                     Stratford  CT         244    62   M      12 60-69      35:18   11:23/M             
     181    Nick Simons                       North Branford  CT    126    12   M       9  1-12      35:23   11:25/M             
     182    Greg Artman                       Waterbury  CT         158    38   M      24 30-39      35:31   11:27/M             
     183    Greg Imler                        Hamden  CT            154    38   M      25 30-39      35:51   11:34/M             
     184    Angela Beebe                      West Haven  CT        147    41   F      13 40-49      36:25   11:45/M             
     185    Charles Merlis                    West Hartford  CT     199    70   M       3 70-79      36:31   11:47/M             
     186    Warren Lucid                      Monroe  CT            131    61   M      13 60-69      36:37   11:49/M             
     187    Rachel Jacobs                     Woodbridge  CT        142    23   F      14 20-29      37:06   11:58/M             
     188    Harris Jacobs                     Woodbridge  CT        143    60   M      14 60-69      37:06   11:58/M             
     189    Andrea Mordibelli                 Orange,  CT           144    42   F      14 40-49      37:09   11:59/M             
     190    Jennifer Magnavice                Waterbury  CT         181    34   F      21 30-39      37:12   12:00/M             
     191    Dorothy Werden                    Sandy Hook  CT        166    47   F      15 40-49      37:54   12:14/M             
     192    Mike Draper                       Guilford  CT          252    70   M       4 70-79      38:17   12:21/M             
     193    Lenora Lucid                      Monroe  CT            132    60   F       2 60-69      38:56   12:34/M             
     194    Terry Taylor                      Old Saybrook  CT      140    59   F       5 50-59      39:11   12:38/M             
     195    Paul La Crioz                     Northford  CT         170    46   M      21 40-49      39:56   12:53/M             
     196    Octavias Dawson                   New Haven  CT         240    10   M      10  1-12      40:49   13:10/M             
     197    Katy Pedersen                     Northford  CT         137    9    F      11  1-12      41:11   13:17/M             
     198    Scott Pederson                    Northford  CT         138    43   M      22 40-49      41:13   13:18/M             
     199    Richelle Rogayan                  Hamden  CT            250    28   F      15 20-29      41:18   13:19/M             
     200    Princess Dee                      Woodbridge  CT        133    44   F      16 40-49      41:19   13:20/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     201    Michael Gerwien                   Milford  CT            67    44   M      23 40-49      41:19   13:20/M             
     202    Edward Regner                     Torrington  CT         83    83   M       1 80-89      41:54   13:31/M             
     203    Robbie Logan                      Plainville  CT        155    82   M       2 80-89      42:05   13:35/M             
     204    Hana Bojka                        Prospect  CT          165    10   F      12  1-12      42:46   13:48/M             
     205    Kelly Sullivan                    West Haven  CT         68    14   F       5 13-15      42:48   13:48/M             
     206    Tracey Sullivan                   West Haven  CT         69    49   F      17 40-49      42:48   13:48/M             
     207    Christopher Goingo                East Haven  CT        129    23   M      18 20-29      42:58   13:52/M             
     208    Dawn Jenci                        Milford  CT           134    31   F      22 30-39      43:04   13:54/M             
     209    Betty Holroyd                     Wallingford  CT        85    85   F       1 80-89      44:29   14:21/M             
     210    Ann Onton                         Woodbridge  CT         48    68   F       3 60-69      45:16   14:36/M             
     211    Stephen Goingo                    East Haven  CT        130    32   M      26 30-39      46:55   15:08/M             
     212    Madani Sallen                     Waterbury  CT          20    62   M      15 60-69      50:46   16:23/M             
     213    Lea Mola                          Naugatuck  CT          82    46   F      18 40-49      52:40   16:59/M             
     214    Herman Bershtein                  Hamden  CT             86    85   M       3 80-89      53:20   17:12/M             
     215    Don Osborne                       Branford  CT           89    89   M       4 80-89      57:48   18:39/M           

Age Group Results

Men:1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99
Women:1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Maureen Terwilliger Guilford CT

186

44

5

18:34

5:59/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Luis Juela Branford CT

243

28

1

17:45

5:44/M

 
Top

Female 12 And Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Leah Rivers Derby CT

111

12

33

21:40

6:59/M

2

Dejanay Davis New Haven CT

98

10

53

23:26

7:34/M

3

Nia Christie Monroe CT

103

8

61

23:52

7:42/M

 
Top

Male 12 And Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Andrew Christie Monroe CT

102

11

27

21:20

6:53/M

2

Azaan Dawson New Haven CT

106

8

30

21:23

6:54/M

3

Luke Maloney Wilton CT

58

11

47

22:55

7:24/M

 
Top

Female 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Danae Rivers Derby CT

110

13

20

20:31

6:37/M

2

Gabrielle Curtis New Haven CT

104

14

87

25:12

8:08/M

3

Caroline Booth Milford CT

108

14

94

25:35

8:15/M

 
Top

Male 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Trevon Cohen Hamden CT

109

13

12

19:18

6:14/M

2

Rodney Arnold Hamden CT

105

14

15

19:54

6:25/M

3

Nick Zannis Milford, CT

112

13

18

20:07

6:29/M

 
Top

Female 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Samantha Shaw West Haven CT

59

19

126

29:09

9:24/M

2

Caitlin O'Brien West Haven CT

116

16

176

33:37

10:51/M

 
Top

Male 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Danny Dorminy Mc Donough GA

51

16

38

22:18

7:12/M

2

Chris Farrell Wallingford CT

74

18

107

26:34

8:34/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Amanda Parrish Norwalk CT

190

29

19

20:21

6:34/M

2

Annalisa Paltauf New Haven CT

3

27

29

21:22

6:54/M

3

Abby Hine Branford CT

136

22

59

23:45

7:40/M

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Joseph Kensington CT

13

24

24

20:57

6:45/M

2

Justin Hyndman West Haven CT

41

24

26

21:13

6:51/M

3

Nick Pollitrone Naugatuck CT

261

26

41

22:22

7:13/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kimberly Battipaglia New Haven CT

188

39

13

19:42

6:21/M

2

Baerbel Locasso New Milford CT

141

39

35

21:50

7:03/M

3

Huoy Walsh Milford CT

71

35

45

22:41

7:19/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Spencer Rogers New Haven CT

237

35

2

17:58

5:48/M

2

Jeffrey Townsend Woodbridge CT

258

39

3

18:23

5:56/M

3

Chris McCarty Hamden CT

189

35

4

18:29

5:58/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Helen Merkle Trumbull CT

178

44

7

18:51

6:05/M

2

Libbi Gaiser Barrington RI

169

45

37

22:12

7:10/M

3

Kris Overstrum Wallingford CT

49

49

58

23:41

7:38/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Matthew Cross Stamford CT

254

49

6

18:39

6:01/M

2

Rob Antonetti Wallingford CT

119

44

17

19:58

6:26/M

3

Brian Fidler West Haven CT

7

40

32

21:34

6:57/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Linda Goldstein Fairfield CT

87

59

114

27:45

8:57/M

2

Susan Rosenberg Orange CT

150

58

139

30:01

9:41/M

3

Barbara Skiba Cheshire CT

54

51

170

32:54

10:37/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Hector Camacho Bridgeport CT

264

51

8

18:54

6:06/M

2

Tom Sassi Stamford CT

177

50

10

18:55

6:06/M

3

Dennis Larney Seymour CT

153

50

16

19:55

6:25/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Carol Pastore North Haven CT

12

63

77

24:39

7:57/M

2

Lenora Lucid Monroe CT

132

60

193

38:56

12:34/M

3

Ann Onton Woodbridge CT

48

68

210

45:16

14:36/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bob Dacey Vernon CT

28

62

31

21:31

6:56/M

2

Rich Steeves Guilford CT

10

61

44

22:39

7:18/M

3

Guy Pulino Moodus CT

4

66

64

24:01

7:45/M

 
Top

Female 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

135

72

123

29:00

9:21/M

2

Patty Carton Stratford, CT

73

73

159

32:03

10:20/M

 
Top

Male 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

William Gagnon Old Saybrook CT

75

75

130

29:23

9:29/M

2

Donald Brombacker Wallingford CT

72

72

143

30:37

9:53/M

3

Charles Merlis West Hartford CT

199

70

185

36:31

11:47/M

 
Top

Female 80 to 89

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Betty Holroyd Wallingford CT

85

85

209

44:29

14:21/M

 
Top

Male 80 to 89

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Edward Regner Torrington CT

83

83

202

41:54

13:31/M

2

Robbie Logan Plainville CT

155

82

203

42:05

13:35/M

3

Herman Bershtein Hamden CT

86

85

214

53:20

17:12/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com