HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Courtney Honda Indy 5000
July 4, 2012 - 5K
Milford, CT

OVERALL WINNERS

Matt Klein, Trumbull, CT - 16:17
Sarjeeta Hardy, Chicago, IL- 19:34

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
Foran
High School
WEATHER
80 Degrees
Humid

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Matt Klein                        Trumbull  CT          346    18   M   ***** 14-18      16:17    5:15/M             
       2    Nicholas Migani                   Griswold  CT          422    22   M       1 19-29      16:24    5:17/M             
       3    Andrew Sullivan                   Fairfield  CT         376    22   M       2 19-29      16:35    5:21/M             
       4    Rich Marcello                     Fairfield  CT         352    21   M       3 19-29      17:00    5:29/M             
       5    Patrick Peterson                  Fairfield  CT         205    19   M       4 19-29      17:15    5:34/M             
       6    Calvin Park                       Trumbull  CT          349    16   M       1 14-18      17:24    5:37/M             
       7    Ian Hill                          Hamden  CT            111    30   M       1 30-39      17:30    5:39/M             
       8    Kevin Tiernan                     Milford  CT           451    22   M       5 19-29      17:33    5:40/M             
       9    Gregory Kyrytschenko              Seymour  CT           377    33   M       2 30-39      17:59    5:48/M             
      10    Michael Orifice                   New York  NY          413    26   M       6 19-29      18:01    5:49/M             
      11    Ryan Fox                          Danbury  CT           397    15   M       2 14-18      18:22    5:55/M             
      12    Kevin Schumann                    Fairfield  CT         234    20   M       7 19-29      18:30    5:58/M             
      13    Justin MacGregor                  Derby  CT             379    25   M       8 19-29      18:36    6:00/M             
      14    Dan McCabe                        Orange  CT            167    17   M       3 14-18      18:41    6:02/M             
      15    Frank Tiroletto                   Orange  CT            348    52   M       1 50-59      18:55    6:06/M             
      16    Daniel Selsky                     Miami  FL             235    26   M       9 19-29      19:04    6:09/M             
      17    Anthony Kelly                     Fairfield  CT         398    48   M       1 40-49      19:09    6:11/M             
      18    Matthew Arovas                    Orange  CT            305    14   M       4 14-18      19:22    6:15/M             
      19    Shea Shapiro                      Fairfield  CT         439    28   M      10 19-29      19:31    6:18/M             
      20    Sarjeeta Hardy                    Chicago  IL           107    23   F   ***** 19-29      19:34    6:19/M             
      21    Jeremy Muratore                   Milford  CT           407    34   M       3 30-39      19:36    6:19/M             
      22    Mario Longo                       Cheshire  CT          410    40   M       2 40-49      19:38    6:20/M             
      23    Nick Zannis                       Milford  CT           275    14   M       5 14-18      19:50    6:24/M             
      24    Kurt Ogren                        Seymour  CT           194    43   M       3 40-49      19:51    6:24/M             
      25    Shane Romanchick                  Trumbull  CT          462    16   M       6 14-18      19:55    6:25/M             
      26    Kelly Bergeron                    Wallingford  CT       303    25   F       1 19-29      20:08    6:30/M             
      27    Nolan Rourke                      Milford  CT           229    16   M       7 14-18      20:14    6:32/M             
      28    Timothy Beach                     Prospect  CT           12    51   M       2 50-59      20:17    6:33/M             
      29    Eric Pope                         Wallingford  CT       212    37   M       4 30-39      20:17    6:33/M             
      30    Lawrence Regan                    Wallingford  CT       221    46   M       4 40-49      20:19    6:33/M             
      31    Mike Halasinski                   Plantsville  CT       343    49   M       5 40-49      20:24    6:35/M             
      32    Lacey Vogel                       Woodbridge  CT        264    22   F       2 19-29      20:27    6:36/M             
      33    Greg Waterfield                   West Haven  CT        269    44   M       6 40-49      20:30    6:37/M             
      34    Charles Hornak                    Hamden  CT            356    44   M       7 40-49      20:37    6:39/M             
      35    Robert Gallace                    Southport  CT         308    49   M       8 40-49      20:40    6:40/M             
      36    Stefan Keller                     Bethany  CT           128    21   M      11 19-29      20:43    6:41/M             
      37    Brian Haswell                     Westport  CT          335    24   M      12 19-29      20:49    6:43/M             
      38    Eric Kogan                        Milford  CT           298    16   M       8 14-18      20:52    6:44/M             
      39    Patrick McMahon                   Naugatuck  CT         170    15   M       9 14-18      20:56    6:45/M             
      40    Mara Lieberman                    Hamden  CT            150    18   F       1 14-18      20:57    6:45/M             
      41    James Mas                         Shelton  CT           448    14   M      10 14-18      21:01    6:47/M             
      42    Harold Etherington                Durham  CT            323    50   M       3 50-59      21:02    6:47/M             
      43    Theodore Haines                   Woodbridge  CT        382    18   M      11 14-18      21:02    6:47/M             
      44    Kieran Haug                       Seymour  CT           416     9   M       1  1- 9      21:03    6:47/M             
      45    Azaan Dawson                      New Haven  CT         466     8   M       2  1- 9      21:03    6:47/M             
      46    Kayleigh Brooks                   North Haven  CT        29    20   F       3 19-29      21:15    6:51/M             
      47    Mark Dillman                      Milford  CT           404    18   M      12 14-18      21:18    6:52/M             
      48    Paul Moriber                      Easton  CT            181    56   M       4 50-59      21:19    6:53/M             
      49    Kelsey Murphy                     Shelton  CT           369    19   F       4 19-29      21:20    6:53/M             
      50    Ryan Haug                         Seymour  CT           417    39   M       5 30-39      21:24    6:54/M             
      51    Zack Toto                         Milford  CT           257    17   M      13 14-18      21:36    6:58/M             
      52    Tim Swaller                       Milford  CT           465    34   M       6 30-39      21:37    6:58/M             
      53    Seth Burton                       Addison  NY           372    15   M      14 14-18      21:42    7:00/M             
      54    Ryan Holthaus                     Milford  CT           436    30   M       7 30-39      21:43    7:00/M             
      55    Tony Zannino                      Shelton  CT           273    42   M       9 40-49      21:45    7:01/M             
      56    Tom Steadman                      Hamden  CT            248    31   M       8 30-39      21:48    7:02/M             
      57    Julie Hart                        Cheshire  CT          388    20   F       5 19-29      21:49    7:02/M             
      58    Lisa Romanchick                   Trumbull  CT          463    47   F       1 40-49      22:08    7:08/M             
      59    Christopher Haack                 Shelton  CT           394    16   M      15 14-18      22:10    7:09/M             
      60    Paul Kowal                        Stratford  CT         454    33   M       9 30-39      22:10    7:09/M             
      61    Marty Schaivone                   Stratford  CT         429    58   M       5 50-59      22:12    7:10/M             
      62    Miguel Castro                     Meriden  CT           350    43   M      10 40-49      22:14    7:10/M             
      63    Matthew Spoerndle                 Orange  CT            246    37   M      10 30-39      22:15    7:11/M             
      64    Kevin Mahon                       Milford  CT           159    39   M      11 30-39      22:16    7:11/M             
      65    Cliff Davis                       Milford  CT           430    40   M      11 40-49      22:16    7:11/M             
      66    Jeff Supple                       Milford  CT           437    20   M      13 19-29      22:22    7:13/M             
      67    Ian Parmiter                      Fairfield  CT         358    54   M       6 50-59      22:25    7:14/M             
      68    Rich Steeves                      Guilford  CT          250    62   M       1 60-69      22:27    7:15/M             
      69    John Adomelis                     Bethlehem  CT         309    58   M       7 50-59      22:30    7:15/M             
      70    Brittani Clayton                  West Simsbury  CT      48    20   F       6 19-29      22:31    7:16/M             
      71    Jeff Ryba                         New York  NY          469    28   M      14 19-29      22:32    7:16/M             
      72    Michael Costello                  Fairfield  CT         332    53   M       8 50-59      22:33    7:16/M             
      73    Thomas Trufman                    West Haven  CT        386    54   M       9 50-59      22:35    7:17/M             
      74    John Courtmanche                  New Haven  CT          59    69   M       2 60-69      22:43    7:20/M             
      75    Michael Zannis                    Milford,  CT          274    11   M       1 10-13      22:46    7:21/M             
      76    Chris Tyler                       Stratford  CT         260    47   M      12 40-49      22:49    7:22/M             
      77    Michael Loschiavo                 Milford  CT           337    10   M       2 10-13      22:51    7:22/M             
      78    Stephen Rainey                    Milford  CT           399    53   M      10 50-59      22:58    7:25/M             
      79    Jack Sirotnik                     Milford  CT           239    58   M      11 50-59      23:00    7:25/M             
      80    Ken Caldwell                      Danbury  CT           290    14   M      16 14-18      23:06    7:27/M             
      81    John Hannigan III                 Hamden  CT            105    45   M      13 40-49      23:09    7:28/M             
      82    Joseph Michel                     Milford  CT           334    34   M      12 30-39      23:10    7:28/M             
      83    Emily Hill                        Hamden  CT            110    32   F       1 30-39      23:10    7:28/M             
      84    Jeremy Hewitt                     Stratford  CT         108    29   M      15 19-29      23:12    7:29/M             
      85    Becca Hudson                      Avon  CT              116    21   F       7 19-29      23:13    7:29/M             
      86    Kelly Russo                       Norwalk  CT           400    17   F       2 14-18      23:13    7:29/M             
      87    Chris Carey                       Southbury  CT         852    49   M      14 40-49      23:15    7:30/M             
      88    Gordon Bennett                    Shelton  CT            16    52   M      12 50-59      23:15    7:30/M             
      89    Anna Balouskus                    Fairfield  CT         489    25   F       8 19-29      23:18    7:31/M             
      90    Adam Raimondi                     Milford  CT           389    30   M      13 30-39      23:20    7:32/M             
      91    David Backeberg                   New Haven,  CT        449    31   M      14 30-39      23:24    7:33/M             
      92    Edward Emerson                    Monroe  CT             76    22   M      16 19-29      23:24    7:33/M             
      93    Brian Jacob                       Wallingford  CT       363    36   M      15 30-39      23:25    7:33/M             
      94    David Hill                        Hamden  CT            109    60   M       3 60-69      23:29    7:35/M             
      95    Gino Esposito                     Milford  CT           316    13   M       3 10-13      23:31    7:35/M             
      96    Jennifer Lacoske                  Milford  CT           415    32   F       2 30-39      23:37    7:37/M             
      97    Anthony Chowanec                  Bridgeport  CT         46    25   M      17 19-29      23:39    7:38/M             
      98    Tom Nolan                         Milford  CT           190    53   M      13 50-59      23:40    7:38/M             
      99    Ryan Caldwell                     Danbury  CT           291    11   M       4 10-13      23:41    7:38/M             
     100    Daniel Eiler                      East Haven  CT         75    27   M      18 19-29      23:43    7:39/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     101    Marc Audet                        Hamden  CT            292    53   M      14 50-59      23:43    7:39/M             
     102    Frank Forte                       Milford  CT           473    53   M      15 50-59      23:48    7:41/M             
     103    Ronald Glifort                    Hamden  CT             95    36   M      16 30-39      23:50    7:41/M             
     104    Huoy Walsh                        Milford  CT           265    35   F       3 30-39      23:52    7:42/M             
     105    Michelle Salzillo                 Milford  CT           445    23   F       9 19-29      23:53    7:42/M             
     106    Howland Gordon                    Stamford  CT           99    39   M      17 30-39      23:54    7:43/M             
     107    Lindsey Russo                     Norwalk  CT           408    19   F      10 19-29      23:56    7:43/M             
     108    Lisa Lochner                      New Haven  CT         432    37   F       4 30-39      23:56    7:43/M             
     109    Darren Moger                      Milford  CT           178    37   M      18 30-39      23:57    7:44/M             
     110    Claire Corporon                   Stamford  CT           57    15   F       3 14-18      24:00    7:45/M             
     111    Nicholas Kaltsas                  Stratford  CT         125    25   M      19 19-29      24:01    7:45/M             
     112    Kathleen Mahon                    Milford  CT           158    35   F       5 30-39      24:01    7:45/M             
     113    Eric Burton                       Addison  NY           373    48   M      15 40-49      24:03    7:45/M             
     114    Caitlin Bosse                     Fairfield Beach  CT    27    40   F       2 40-49      24:04    7:46/M             
     115    Jay Moran                         Milford  CT           180    54   M      16 50-59      24:06    7:46/M             
     116    Matty Hersch                      Monroe  CT            495    12   M       5 10-13      24:09    7:47/M             
     117    John Crocamo                      Seymour  CT           405    50   M      17 50-59      24:11    7:48/M             
     118    Anthony Salzillo                  Milford  CT           446    16   M      17 14-18      24:13    7:49/M             
     119    Jean Del Buono                    Middlebury  CT        468    35   F       6 30-39      24:17    7:50/M             
     120    Ana Babinec                       Weston  CT              8    16   F       4 14-18      24:25    7:53/M             
     121    Adam Pallack                      Stafford Springs  C   494    19   M      20 19-29      24:26    7:53/M             
     122    Zachary Horsch                    Milford  CT           114    23   M      21 19-29      24:26    7:53/M             
     123    Janet Voelpert                    Shelton  CT           263    65   F       1 60-69      24:29    7:54/M             
     124    Steven Ready                      Hamden  CT            220    26   M      22 19-29      24:31    7:55/M             
     125    John Corporon                     Stamford  CT           58    53   M      18 50-59      24:33    7:55/M             
     126    Meghan Daly                       Stratford  CT          63    28   F      11 19-29      24:35    7:56/M             
     127    Anne Spoerndle                    Orange  CT            245    35   F       7 30-39      24:38    7:57/M             
     128    Tarasi Roblyer                    Milford  CT           434    16   M      18 14-18      24:42    7:58/M             
     129    Alex Horjatschun                  Ansonia  CT           113    39   M      19 30-39      24:43    7:58/M             
     130    Joe Chrzescijanek                 Bethel  CT             47    41   M      16 40-49      24:44    7:59/M             
     131    Carol Chiappone                   Woodbridge  CT        411    52   F       1 50-59      24:45    7:59/M             
     132    Jeffrey Brickhouse                Hartford  CT          421    54   M      19 50-59      24:50    8:01/M             
     133    Don Dest                          Milford  CT           297    53   M      20 50-59      24:52    8:01/M             
     134    Bob Kerley                        Hamden  CT            129    56   M      21 50-59      24:53    8:02/M             
     135    Linda Cordova                     Hamden  CT            444    47   F       3 40-49      24:54    8:02/M             
     136    Dan German                        Milford  CT           443    51   M      22 50-59      24:54    8:02/M             
     137    Bradley Doyle                     North Haven  CT       433    12   M       6 10-13      24:55    8:02/M             
     138    Heather Persichilli               Milford  CT           204    39   F       8 30-39      24:55    8:02/M             
     139    Suzanne Kerley                    Hamden  CT            131    26   F      12 19-29      24:59    8:04/M             
     140    Katie Esposito                    Hamden  CT            328    21   F      13 19-29      25:00    8:04/M             
     141    Casey Bennett                     Stratford  CT          15    29   F      14 19-29      25:03    8:05/M             
     142    Grace Backe                       Fairfield  CT         472    19   F      15 19-29      25:05    8:05/M             
     143    Gerard Bertrand                   Venetia  PA            19    63   M       4 60-69      25:08    8:06/M             
     144    John Coleman                      Trumbull  CT           51    55   M      23 50-59      25:09    8:07/M             
     145    Tom Scoville                      Torrington  CT        431    51   M      24 50-59      25:12    8:08/M             
     146    David Murray                      Milford  CT           428    49   M      17 40-49      25:13    8:08/M             
     147    Daniel Jagoe                      Fairfield  CT         120    45   M      18 40-49      25:13    8:08/M             
     148    Lisa Wnuck                        Cheshire  CT          471    49   F       4 40-49      25:15    8:09/M             
     149    Joe Duffy                         Stratford  CT          72    27   M      23 19-29      25:17    8:09/M             
     150    Nick Motasky                      Seymour  CT           184    11   M       7 10-13      25:18    8:10/M             
     151    Keith Wasik                       Seymour  CT           268    35   M      20 30-39      25:20    8:10/M             
     152    George Haines                     Woodbridge  CT        380    22   M      24 19-29      25:22    8:11/M             
     153    Brian Walker                      Monroe  CT            355    59   M      25 50-59      25:22    8:11/M             
     154    Rachel Gernat                     Palmer  AK             93    39   F       9 30-39      25:24    8:12/M             
     155    Kenneth Ghilardi                  West Haven  CT         94    56   M      26 50-59      25:24    8:12/M             
     156    Ken Jarvis                        Milford  CT           122    41   M      19 40-49      25:31    8:14/M             
     157    Crystal Crane                     Milford  CT           401    26   F      16 19-29      25:31    8:14/M             
     158    Assata Dawson                     New Haven  CT         467     7   F       1  1- 9      25:38    8:16/M             
     159    Che Dawson                        New Haven  CT         464    37   M      21 30-39      25:38    8:16/M             
     160    Howard Moorin                     San Francisco  CA     179    40   M      20 40-49      25:40    8:17/M             
     161    Mark Kudasik                      Woodbridge  CT        442    46   M      21 40-49      25:43    8:18/M             
     162    Ryan Pino                         Miami  FL             285    13   M       8 10-13      25:44    8:18/M             
     163    Denise Stein                      Orange  CT            251    51   F       2 50-59      25:45    8:18/M             
     164    Jim Barakos                       Cheshire  CT           10    57   M      27 50-59      25:46    8:19/M             
     165    Christopher Senior                New Haven  CT         236    30   M      22 30-39      25:47    8:19/M             
     166    Dorothy Lupariello                Shelton  CT           155    57   F       3 50-59      25:48    8:19/M             
     167    William Goss                      Trumbull  CT          313    44   M      22 40-49      25:50    8:20/M             
     168    Laura Lariviere                   Clinton  CT           329    34   F      10 30-39      25:50    8:20/M             
     169    Ray Bendici                       Shelton  CT           460    47   M      23 40-49      25:51    8:20/M             
     170    Sara Manning                      New Haven  CT         161    25   F      17 19-29      25:52    8:21/M             
     171    David Johnson                     Milford  CT           374    46   M      24 40-49      25:55    8:22/M             
     172    Paul Maddox                       Bethlehem  CT         366    63   M       5 60-69      25:57    8:22/M             
     173    Tom Beyer                         Milford  CT           319    60   M       6 60-69      25:58    8:23/M             
     174    Christopher Ready                 Milford  CT           219    26   M      25 19-29      26:03    8:24/M             
     175    Ben Mileski                       Milford  CT           474    19   M      26 19-29      26:06    8:25/M             
     176    Jason Rogers                      Milford  CT           228    41   M      25 40-49      26:07    8:25/M             
     177    Glen Porzelt                      Milford  CT           213    39   M      23 30-39      26:12    8:27/M             
     178    Kevin Long                        Pound Ridge  NY       425    43   M      26 40-49      26:13    8:27/M             
     179    Jay Pinto                         Milford  CT           326    39   M      24 30-39      26:14    8:28/M             
     180    Christopher Cutter                New Haven  CT         359    38   M      25 30-39      26:15    8:28/M             
     181    Gregory Genias                    Bridgeport  CT        412    31   M      26 30-39      26:15    8:28/M             
     182    Patrick Bosse                     Fairfield Beach  CT    28    51   M      28 50-59      26:16    8:28/M             
     183    Emily Bajko                       Stratford  CT         340    26   F      18 19-29      26:16    8:28/M             
     184    Fred Bialka                       Milford  CT           333    52   M      29 50-59      26:17    8:29/M             
     185    Jordan Mones                      Trumbull  CT          418    20   M      27 19-29      26:18    8:29/M             
     186    Michael Carter                    Milford  CT            39    44   M      27 40-49      26:19    8:29/M             
     187    Steve Mele                        North Haven  CT       171    57   M      30 50-59      26:21    8:30/M             
     188    Tory Jacob                        Milford  CT           362    33   M      27 30-39      26:22    8:30/M             
     189    Erica De Francesco                Glastonbury  CT       490    35   F      11 30-39      26:26    8:32/M             
     190    Lauren Loffredo                   Stamford  CT          152    16   F       5 14-18      26:26    8:32/M             
     191    Keith Fleming                     Hamden  CT             88    34   M      28 30-39      26:26    8:32/M             
     192    David Timek                       Wallingford  CT       255    45   M      28 40-49      26:28    8:32/M             
     193    Rachel Doran                      Milford  CT           384    17   F       6 14-18      26:29    8:33/M             
     194    David Rowe                        Branford,  CT         320    49   M      29 40-49      26:34    8:34/M             
     195    Joseph Kerley                     Hamden  CT            130    27   M      28 19-29      26:37    8:35/M             
     196    Ilya Gitelman                     Bridgeport  CT        440    26   M      29 19-29      26:37    8:35/M             
     197    Brittany Eiler                    East Haven  CT         74    26   F      19 19-29      26:39    8:36/M             
     198    David Primini                     Woodbury  CT          215    43   M      30 40-49      26:39    8:36/M             
     199    Ashley Fitzgerald                 Milford  CT           314    18   F       7 14-18      26:40    8:36/M             
     200    Eric Tuttle                       Seymour  CT           301    28   M      30 19-29      26:42    8:37/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     201    George Malesky                    Milford  CT           321    45   M      31 40-49      26:44    8:37/M             
     202    Carol Shin                        Hamden  CT            853    30   F      12 30-39      26:48    8:39/M             
     203    James Axtell                      Milford  CT             7    54   M      31 50-59      26:51    8:40/M             
     204    Tom Copus                         Milford  CT            56    44   M      32 40-49      26:54    8:41/M             
     205    Jon Charron                       West Haven  CT        486    45   M      33 40-49      27:00    8:43/M             
     206    Chris Murray                      West Haven  CT        317    50   M      32 50-59      27:05    8:44/M             
     207    Thomas Boyle                      Mount Laurel  NJ      403    35   M      29 30-39      27:06    8:45/M             
     208    Christian Haight                  Milford  CT           103    34   M      30 30-39      27:06    8:45/M             
     209    Daniel Rabinovitz                 Milford  CT           217    33   M      31 30-39      27:08    8:45/M             
     210    Clark Murray                      Avon  CT              187    20   M      31 19-29      27:08    8:45/M             
     211    Brian Wasik                       Litchfield  CT        267    37   M      32 30-39      27:10    8:46/M             
     212    Daniel Thibault                   Watertown  CT         307    52   M      33 50-59      27:15    8:47/M             
     213    Brian McKinney                    Milford  CT           169    42   M      34 40-49      27:24    8:50/M             
     214    Iann Villar                       Fairfield  CT         261    15   M      19 14-18      27:27    8:51/M             
     215    Mark Chmiel                       Milford  CT            45    34   M      33 30-39      27:28    8:52/M             
     216    Lauren Gemske                     Milford  CT           387    26   F      20 19-29      27:28    8:52/M             
     217    Kristin Gentile                   Sewickley  PA          92    40   F       5 40-49      27:33    8:53/M             
     218    Michael Andranovich               Milford  CT           312    17   M      20 14-18      27:34    8:54/M             
     219    Luis Rodriguez                    West Haven  CT        420    30   M      34 30-39      27:37    8:55/M             
     220    Brian Flanagan                    Milford  CT            86    58   M      34 50-59      27:40    8:55/M             
     221    Gene Babinec                      Weston  CT              9    51   M      35 50-59      27:43    8:56/M             
     222    Laura Peters                      Orange  CT            368    45   F       6 40-49      27:44    8:57/M             
     223    Danny Jagoe                       Fairfield  CT         121    12   M       9 10-13      27:44    8:57/M             
     224    Jason Smith                       New Britain  CT       241    31   M      35 30-39      27:45    8:57/M             
     225    Chad Ondy                         Newtown  CT           195    36   M      36 30-39      27:47    8:58/M             
     226    Carl Skarne                       Milford  CT           375    37   M      37 30-39      27:48    8:58/M             
     227    Michelle St Peter                 Hamden  CT            396    26   F      21 19-29      27:49    8:58/M             
     228    Anna  Lee Riccio                  Fairfield  CT         458    15   F       8 14-18      27:51    8:59/M             
     229    Joseph Steele                     New Haven  CT         249    58   M      36 50-59      27:51    8:59/M             
     230    Kendall Alderman                  Milford  CT           353    47   M      35 40-49      27:54    9:00/M             
     231    Mike Buchina                      New Haven,  CT         32    53   M      37 50-59      27:56    9:01/M             
     232    Stephanie Girard                  Cheshire  CT          354    45   F       7 40-49      28:02    9:03/M             
     233    Larry Langello                    Orange  CT            136    55   M      38 50-59      28:02    9:03/M             
     234    Susan Nofi-Bendici                Shelton  CT           461    43   F       8 40-49      28:04    9:03/M             
     235    Jordan Arovas                     Orange  CT            304    46   M      36 40-49      28:05    9:04/M             
     236    Michael Jegoe                     Milford  CT           385    45   M      37 40-49      28:05    9:04/M             
     237    Jerry Sawyer                      Stratford  CT         230    60   M       7 60-69      28:12    9:06/M             
     238    Marshall Millette                 Watertown  CT         176    16   M      21 14-18      28:15    9:07/M             
     239    Jacqueline Gibbons                Woodbridge  CT        330    44   F       9 40-49      28:18    9:08/M             
     240    Jenine Motasky                    Seymour  CT           183    44   F      10 40-49      28:20    9:08/M             
     241    Kyle Cutler                       Monroe  CT             62    22   F      22 19-29      28:20    9:08/M             
     242    Kevin Splan                       Shelton  CT           243    9    M       3  1- 9      28:23    9:09/M             
     243    Robert Calabrese                  Milford  CT            37    36   M      38 30-39      28:25    9:10/M             
     244    Marie Bertrand                    Cheshire  CT           20    29   F      23 19-29      28:25    9:10/M             
     245    Andrew Kogan                      Milford  CT           299    14   M      22 14-18      28:26    9:10/M             
     246    Sofia Iddir                       Manchester  CT        117    28   F      24 19-29      28:26    9:10/M             
     247    Edward Marczyszak                 Seymour  CT           163    59   M      39 50-59      28:27    9:11/M             
     248    Roberto Villar                    Fairfield  CT         262    44   M      38 40-49      28:31    9:12/M             
     249    Wendy Cahill                      Milford  CT            36    41   F      11 40-49      28:35    9:13/M             
     250    Madeline Rowe                     Branford  CT          322    12   F       1 10-13      28:40    9:15/M             
     251    Chris Carr                        New Haven  CT         347    49   M      39 40-49      28:42    9:15/M             
     252    Elvin Mercado                     Trumbull  CT          172    44   M      40 40-49      28:42    9:15/M             
     253    Patti Droney                      Orange  CT            438    46   F      12 40-49      28:45    9:16/M             
     254    Brian Doerr                       Wallingford  CT        68    34   M      39 30-39      28:47    9:17/M             
     255    Armando Pereira                   Milford  CT           339    55   M      40 50-59      28:47    9:17/M             
     256    Nick Kaszei                       Brook Park  OH        127    20   M      32 19-29      28:47    9:17/M             
     257    Alyssa Lesko                      Shelton  CT           144    22   F      25 19-29      28:48    9:17/M             
     258    Natalie Lesko                     Shelton  CT           146    19   F      26 19-29      28:50    9:18/M             
     259    Eric Zavadsky                     Trumbull  CT          276    22   M      33 19-29      28:55    9:20/M             
     260    Doreen Vetro                      Northford  CT         423    51   F       4 50-59      28:58    9:21/M             
     261    Anne Moreno                       Trumbull  CT          370    45   F      13 40-49      29:03    9:22/M             
     262    Michael Martorell                 Bridgeport  CT        342    42   M      41 40-49      29:05    9:23/M             
     263    Douglas Dunn                      West Haven  CT         73    51   M      41 50-59      29:07    9:24/M             
     264    Mark Greene                       Milford  CT           102    50   M      42 50-59      29:08    9:24/M             
     265    Whitney Mercurio                  Stratford  CT         391    40   F      14 40-49      29:18    9:27/M             
     266    Susan Federico                    Milford  CT           441    53   F       5 50-59      29:19    9:27/M             
     267    Daniel Nadolski                   Manchester  CT        188    30   M      40 30-39      29:24    9:29/M             
     268    Kathryn Leszko                    Milford  CT           147    40   F      15 40-49      29:25    9:29/M             
     269    Rebecca Link                      Trumbull  CT            2    38   F      13 30-39      29:27    9:30/M             
     270    Jordan Byron                      Milford  CT            35    26   M      34 19-29      29:29    9:31/M             
     271    Tim Roberts                       Milford  CT           227    30   M      41 30-39      29:29    9:31/M             
     272    Amy Roberts                       Milford  CT           225    28   F      27 19-29      29:29    9:31/M             
     273    Adam Cervin                       Milford  CT            43    37   M      42 30-39      29:29    9:31/M             
     274    Jennifer Craft                    San Francisco  CA      60    39   F      14 30-39      29:31    9:31/M             
     275    Derry Blatt                       Weston  CT             23    45   F      16 40-49      29:34    9:32/M             
     276    William Fitzmaurice               Milford  CT            85    52   M      43 50-59      29:35    9:33/M             
     277    Jenny Fitzmaurice                 Milford  CT            84    21   F      28 19-29      29:35    9:33/M             
     278    Nancy Knechel                     Woodbridge  CT        133    33   F      15 30-39      29:37    9:33/M             
     279    Lisa Petrashka                    Stratford  CT         378    32   F      16 30-39      29:40    9:34/M             
     280    Kelly O'Brien                     Milford  CT           191    27   F      29 19-29      29:40    9:34/M             
     281    Jonathan Puchalski                Milford  CT           216    40   M      42 40-49      29:40    9:34/M             
     282    Loretta Lesko                     Shelton  CT           145    48   F      17 40-49      29:41    9:35/M             
     283    Tony Petrie                       Stratford  CT         371    45   M      43 40-49      29:43    9:35/M             
     284    Martin Espino                     Trumbull  CT          365    52   M      44 50-59      29:43    9:35/M             
     285    Pete Gareiss                      Milford  CT           447    30   M      43 30-39      29:51    9:38/M             
     286    Joe Celentano                     West Haven  CT        357    51   M      45 50-59      29:52    9:38/M             
     287    Kayla Ondy                        Newtown  CT           196     8   F       2  1- 9      29:53    9:38/M             
     288    Meredith Morrissey                Branford  CT          182    40   F      18 40-49      29:57    9:40/M             
     289    Bob Wellington                    Naugautck  CT         270    53   M      46 50-59      29:58    9:40/M             
     290    Sarah Kasuba                      Milford  CT           406    31   F      17 30-39      30:00    9:41/M             
     291    Monica Roche                      Fairfield  CT         345    73   F       1 70-79      30:03    9:42/M             
     292    Cynthia Gibbons                   Woodbridge  CT        424    50   F       6 50-59      30:04    9:42/M             
     293    Kate Flewelling                   Trumbull  CT           89    19   F      30 19-29      30:04    9:42/M             
     294    Grace Fischer                     Meriden  CT            83    29   F      31 19-29      30:05    9:42/M             
     295    Chris Lee                         Fairfield  CT         139    51   M      47 50-59      30:07    9:43/M             
     296    Clara Compare                     Woodstock  VT          52    21   F      32 19-29      30:09    9:44/M             
     297    Gary Compare                      Milford  CT            53    60   M       8 60-69      30:09    9:44/M             
     298    Deanna Flanagan                   Milford  CT            87    41   F      19 40-49      30:11    9:44/M             
     299    Megan McHugh                      Monroe  CT            168    22   F      33 19-29      30:14    9:45/M             
     300    Evan Arovas                       Orange  CT            306    10   M      10 10-13      30:14    9:45/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     301    Frank Mercurio                    Stratford  CT         392    48   M      44 40-49      30:15    9:45/M             
     302    Peter Kaminsky                    Monroe  CT            126    22   M      35 19-29      30:16    9:46/M             
     303    Annemarie Sliby                   Orange  CT            240    48   F      20 40-49      30:17    9:46/M             
     304    Jennifer Stein                    Orange  CT            252    23   F      34 19-29      30:17    9:46/M             
     305    Taylor Cutler                     Shelton  CT           419    25   F      35 19-29      30:18    9:46/M             
     306    Mary Loh                          Trumbull  CT          153    19   F      36 19-29      30:18    9:46/M             
     307    Peter Cantatore                   Trumbull  CT           38    17   M      23 14-18      30:18    9:46/M             
     308    Laura Feist-Roche                 West Haven  CT         79    41   F      21 40-49      30:20    9:47/M             
     309    Jim Jacob                         Oxford  CT            360    64   M       9 60-69      30:22    9:48/M             
     310    Dawn Kalmanides                   Milford  CT           327    42   F      22 40-49      30:25    9:49/M             
     311    Steve Kalmanides                  Cheshire  CT          325    36   M      44 30-39      30:26    9:49/M             
     312    Suzanne Jague                     Milford  CT           315    43   F      23 40-49      30:36    9:52/M             
     313    Roy Pilletere                     Milford  CT           209    23   M      36 19-29      30:48    9:56/M             
     314    Michael Ingmanson                 Stratford  CT         470    24   M      37 19-29      30:48    9:56/M             
     315    Mark Oesau                        Southbury  CT         193    40   M      45 40-49      30:49    9:56/M             
     316    Casey Gray                        Orange  CT            487    49   F      24 40-49      30:49    9:56/M             
     317    Carolyn Webster                   Wallingford  CT       364    28   F      37 19-29      30:57    9:59/M             
     318    Jason Onze                        Milford  CT           197    29   M      38 19-29      31:01   10:00/M             
     319    Katherine Schoch                  Milford  CT           231    28   F      38 19-29      31:02   10:01/M             
     320    Linda Dest                        Milford  CT           296    48   F      25 40-49      31:10   10:03/M             
     321    Andrew Gomes                      Orange  CT             97    50   M      48 50-59      31:11   10:04/M             
     322    Declan Barry                      New Haven  CT         409    43   M      46 40-49      31:14   10:05/M             
     323    Anna Kookoolis                    Milford  CT           134    26   F      39 19-29      31:15   10:05/M             
     324    Bill O'Grady                      Milford  CT           192    63   M      10 60-69      31:16   10:05/M             
     325    David Bradford                    Woodbury  CT          336    67   M      11 60-69      31:17   10:05/M             
     326    Wendy Hoffman                     Monroe  CT            318    49   F      26 40-49      31:18   10:06/M             
     327    Tanya Bocchino                    Shelton  CT            24    35   F      18 30-39      31:19   10:06/M             
     328    Toni-Lynn Bocchino                Shelton  CT            25    21   F      40 19-29      31:20   10:06/M             
     329    Lynn Pabalan                      Jacksonville  FL      202    49   F      27 40-49      31:21   10:07/M             
     330    Amanda Thibault                   Watertown  CT         367    16   F       9 14-18      31:21   10:07/M             
     331    Michael Wong                      Milford  CT           272    34   M      45 30-39      31:27   10:09/M             
     332    Jim Maher                         Shelton  CT           156    43   M      47 40-49      31:27   10:09/M             
     333    Neal Wellins                      Cheshire  CT          271    68   M      12 60-69      31:38   10:12/M             
     334    Dana Pisani                       New Rochelle  NY      211    30   F      19 30-39      31:39   10:13/M             
     335    Abigail Lieberman                 Hamden  CT            149    13   F       2 10-13      31:40   10:13/M             
     336    Christina Hansen                  Monroe  CT            106    45   F      28 40-49      31:40   10:13/M             
     337    Judy Cho                          Woodbridge  CT        381    49   F      29 40-49      31:43   10:14/M             
     338    Tim Orourke                       Ansonia  CT           199    53   M      49 50-59      31:44   10:14/M             
     339    Rhoda Kasparek                    Norwalk  CT           452    36   F      20 30-39      31:46   10:15/M             
     340    Edward Kasparek                   Norwalk  CT           453    40   M      48 40-49      31:46   10:15/M             
     341    Carole Urban                      Milford  CT             3    47   F      30 40-49      31:47   10:15/M             
     342    Linwood Schulte                   Milford  CT           232    74   M       1 70-79      31:49   10:16/M             
     343    Nathan Copus                      Milford  CT            55    14   M      24 14-18      31:50   10:16/M             
     344    Shawn Splan                       Shelton  CT           244    52   M      50 50-59      31:52   10:17/M             
     345    Dave Urban                        Stratford  CT         344    55   M      51 50-59      31:53   10:17/M             
     346    Susan Schulte                     Bethany  CT           233    50   F       7 50-59      31:54   10:17/M             
     347    Shani Soloff                      Stamford  CT          414    39   F      21 30-39      31:55   10:18/M             
     348    Jocelyn Porzelt                   Milford  CT           214    37   F      22 30-39      31:57   10:18/M             
     349    Morgan Radin                      Orange  CT            492    19   F      41 19-29      32:03   10:20/M             
     350    Cynthia Moreno                    Shelton  CT           287    20   F      42 19-29      32:10   10:23/M             
     351    Maren Tancredi                    Hamden  CT            253    28   F      43 19-29      32:12   10:23/M             
     352    Barb Troy                         Milford  CT             4    63   F       2 60-69      32:16   10:25/M             
     353    Jennifer Copus                    Milford  CT            54    42   F      31 40-49      32:19   10:25/M             
     354    Tim Bishop                        Stratford  CT          22    50   M      52 50-59      32:19   10:25/M             
     355    Stephanie Meyer                   North Haven  CT       175    13   F       3 10-13      32:19   10:25/M             
     356    Walter Ostrinski                  North Haven  CT       201    54   M      53 50-59      32:20   10:26/M             
     357    Laura Jarvis                      Milford  CT           123    39   F      23 30-39      32:32   10:30/M             
     358    Nick Frugale                      Cheshire  CT          383    25   M      39 19-29      32:35   10:31/M             
     359    Catherine Ferrante                Noank  CT              81    30   F      24 30-39      32:36   10:31/M             
     360    William Dubon                     Stamford  CT           71    40   M      49 40-49      32:41   10:33/M             
     361    David Killeen                     West Haven  CT        132    58   M      54 50-59      32:42   10:33/M             
     362    Bob Walter                        Westport  CT          266    57   M      55 50-59      32:56   10:37/M             
     363    Alexander Metro                   New Haven  CT         174    71   M       2 70-79      32:57   10:38/M             
     364    David Moreno                      Shelton  CT           289    23   M      40 19-29      33:05   10:40/M             
     365    Brenda Toto                       Milford  CT           256    17   F      10 14-18      33:25   10:47/M             
     366    Brian Lee                         Stamford  CT          138    73   M       3 70-79      33:26   10:47/M             
     367    Megan Smith                       Hamden  CT            242    28   F      44 19-29      33:27   10:47/M             
     368    Jeremy Basilio                    Branford  CT           11    37   M      46 30-39      33:28   10:48/M             
     369    Majeda Hotak                      Branford  CT          115    30   F      25 30-39      33:30   10:48/M             
     370    Andrew Anderson                   Meriden  CT             5    58   M      56 50-59      33:31   10:49/M             
     371    Katie Buccigross                  Shelton  CT            31    12   F       4 10-13      33:38   10:51/M             
     372    Katie Hall                        Saratoga Springs  N   104    34   F      26 30-39      33:39   10:51/M             
     373    Tom Clifford                      Ansonia  CT            49    61   M      13 60-69      33:44   10:53/M             
     374    Christine Kuryla                  Milford  CT           295    44   F      32 40-49      33:45   10:53/M             
     375    Heather Buccigross                Shelton  CT            30    41   F      33 40-49      33:47   10:54/M             
     376    Meagan Murphy                     Guilford  CT          186    25   F      45 19-29      33:53   10:56/M             
     377    Idaisa Gomes                      Orange  CT             98    36   F      27 30-39      33:59   10:58/M             
     378    Patty Carton                      Stratford  CT          40    74   F       2 70-79      34:04   10:59/M             
     379    Paul Atkin                        Norwalk  CT           450    51   M      57 50-59      34:10   11:01/M             
     380    Dave Feilte                       Milford  CT           459    57   M      58 50-59      34:13   11:02/M             
     381    Ken Ziman                         Orange  CT            278    65   M      14 60-69      34:15   11:03/M             
     382    Kelly Coby                        Milford  CT           427    35   F      28 30-39      34:23   11:05/M             
     383    Madison Bishop                    Stratford  CT          21    19   F      46 19-29      34:36   11:10/M             
     384    Lauren Kulish                     Fairfield  CT         488    26   F      47 19-29      34:45   11:13/M             
     385    Carol French                      Milford  CT           491    32   F      29 30-39      34:57   11:16/M             
     386    Kaitlin Shanley                   Milford  CT           361    32   F      30 30-39      35:04   11:19/M             
     387    Robert Mansfield                  Milford  CT           162    42   M      50 40-49      35:15   11:22/M             
     388    Barrett True                      Windsor  CT           259    75   M       4 70-79      35:17   11:23/M             
     389    Catherine St. John                Brooklyn  NY          247    33   F      31 30-39      35:25   11:25/M             
     390    Maryann Pincheon                  Milford  CT           210    62   F       3 60-69      35:25   11:25/M             
     391    Nilza Mercado                     Trumbull  CT          173    43   F      34 40-49      35:25   11:25/M             
     392    Laura Maher                       Shelton  CT           157    41   F      35 40-49      35:38   11:30/M             
     393    Katherine Fleming                 Seymour  CT           302    31   F      32 30-39      35:47   11:33/M             
     394    Jeff Roblyer                      Milford  CT           435    55   M      59 50-59      35:48   11:33/M             
     395    Cayden Drost                      West Haven  CT        311    7    M       4  1- 9      35:48   11:33/M             
     396    Jennifer Drost                    West Haven  CT        310    33   F      33 30-39      36:05   11:38/M             
     397    Catherine Burgholzer              Shelton  CT            34    36   F      34 30-39      36:14   11:41/M             
     398    Dea Hopkins                       Milford  CT           112    35   F      35 30-39      36:14   11:41/M             
     399    Arturo Moreno                     Shelton  CT           288    54   M      60 50-59      36:20   11:43/M             
     400    Jim Stevens                       Trumbull  CT          324    80   M       1 80-89      36:22   11:44/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     401    Jen Lemoine                       Trumbull  CT          143    20   F      48 19-29      36:29   11:46/M             
     402    Paul Franzen                      Seymour  CT            90    26   M      41 19-29      36:32   11:47/M             
     403    John Hoctor                       Stratford  CT         426    51   M      61 50-59      36:34   11:48/M             
     404    Carl Sylvester                    Shelton  CT           351    79   M       5 70-79      37:03   11:57/M             
     405    Gustave Davis                     Orange  CT             65    74   M       6 70-79      37:11   12:00/M             
     406    Amy Bepko-Mazzocchi               Shelton  CT           402    31   F      36 30-39      37:24   12:04/M             
     407    Eric Gramse                       Stratford  CT         100    39   M      47 30-39      37:25   12:04/M             
     408    Jennifer Boilard                  New Haven  CT          26    32   F      37 30-39      37:26   12:05/M             
     409    Giovanna Gramse                   Stratford  CT         101    39   F      38 30-39      37:26   12:05/M             
     410    Marina Orourke                    Ansonia  CT           198    47   F      36 40-49      37:41   12:09/M             
     411    Christine Fredyna                 Cheshire  CT           91    32   F      39 30-39      37:44   12:10/M             
     412    Silvio Inzucchi                   Stratford  CT         119    51   M      62 50-59      38:02   12:16/M             
     413    Shane Phillips                    Cheshire  CT          208    31   M      48 30-39      38:04   12:17/M             
     414    Ed Snyder                         Wallingford  CT       493    65   M      15 60-69      38:23   12:23/M             
     415    Emily Castagna                    Milford  CT            41    15   F      11 14-18      38:30   12:25/M             
     416    Frank Castagna                    Cheshire  CT           42    44   M      51 40-49      38:31   12:25/M             
     417    Kristi Doerr                      Wallingford  CT        69    32   F      40 30-39      38:41   12:29/M             
     418    Swagata Chowdhury                 Milford  CT           390    38   F      41 30-39      39:26   12:43/M             
     419    Zoey Day                          Hamden  CT            456    12   F       5 10-13      39:28   12:44/M             
     420    Kelly Ann Day                     Hamden  CT            457    44   F      37 40-49      39:28   12:44/M             
     421    Kathleen Roberts                  Middletown  CT        226    32   F      42 30-39      39:34   12:46/M             
     422    Bree Jasminski                    Milford  CT           124    37   F      43 30-39      39:44   12:49/M             
     423    Hannah Tricarico                  Seymour  CT           300    11   F       6 10-13      40:07   12:56/M             
     424    Sandy Wade                        Durham  CT            341    64   F       4 60-69      40:08   12:57/M             
     425    Abigail Licata                    Milford  CT           148    11   F       7 10-13      40:13   12:58/M             
     426    Kelly Kuryla                      Milford               293    12   F       8 10-13      40:13   12:58/M             
     427    Genie Tricarico                   Seymour  CT           258    41   F      38 40-49      40:15   12:59/M             
     428    Charleen Fischer                  North Haven  CT        82    28   F      49 19-29      40:20   13:01/M             
     429    Laura Cruz                        Orange  CT             61    30   F      44 30-39      40:20   13:01/M             
     430    Benjamin Pino                     Miami  FL             284     8   M       5  1- 9      40:43   13:08/M             
     431    Bob Pino                          Miami  FL             283    43   M      52 40-49      40:43   13:08/M             
     432    Bill Bergeron                     Milford  CT            17    58   M      63 50-59      40:49   13:10/M             
     433    Samantha Haack                    Shelton  CT           393    13   F       9 10-13      41:08   13:16/M             
     434    Michele Tessler                   Milford  CT           338    46   F      39 40-49      41:23   13:21/M             
     435    Bonnie Cohen                      North Haven  CT        50    43   F      40 40-49      42:29   13:42/M             
     436    Tommy Kuryla                      Milford  CT           294    8    M       6  1- 9      42:52   13:50/M             
     437    Kathy Long                        Milford  CT           154    44   F      41 40-49      43:36   14:04/M             
     438    Amanda Simjian                    Wallingford  CT       238    32   F      45 30-39      43:38   14:05/M             
     439    Heather Bundock                   Wallingford  CT        33    43   F      42 40-49      43:39   14:05/M             
     440    Ruth Demand                       Oakville  CT           67    66   F       5 60-69      44:50   14:28/M             
     441    Edward Perkowski                  Stratford  CT         331    58   M      64 50-59      45:16   14:36/M             
     442    Karen Lee                         Stamford  CT          141    41   F      43 40-49      45:23   14:38/M             
     443    Michael Romano                    North Branford  CT    286    63   M      16 60-69      45:23   14:38/M             
     444    Tanya Pino                        Miami  FL             282    44   F      44 40-49      46:39   15:03/M             
     445    Carol Borger                      Hamden  CT            279    53   F       8 50-59      46:39   15:03/M             
     446    Tiffany Arsenault                 Orange  CT            281    31   F      46 30-39      46:48   15:06/M             
     447    Herman Bershtein                  Hamden  CT             18    86   M       2 80-89      48:39   15:42/M             
     448    Linda Inzucchi                    Stratford  CT         118    50   F       9 50-59      49:22   15:55/M             
     449    Lauren Casey                      Agawam  MA            455    34   F      47 30-39      49:25   15:56/M             
     450    J. Ann Lee                        Stamford  CT          140    73   F       3 70-79      52:40   16:59/M             
     451    Miriam Ramirez                    Bronx  NY             218    45   F      45 40-49      58:51   18:59/M             
     452    Maryjane Tetrault                 Jacksonville  FL      254    54   F      10 50-59      59:13   19:06/M             
     453    Nancy Haack                       Shelton  CT           395    46   F      46 40-49      59:14   19:06/M             

Age Division Results


Men: 0- 0 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99
Women: 0- 0 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sarjeeta Hardy Chicago IL

107

23

20

19:34

6:19/M

 
Top

Women 9 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Assata Dawson New Haven CT

467

7

158

25:38

8:16/M

2

Kayla Ondy Newtown CT

196

8

287

29:53

9:38/M

 
Top

Women 10 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Madeline Rowe Branford CT

322

12

250

28:40

9:15/M

2

Abigail Lieberman Hamden CT

149

13

335

31:40

10:13/M

3

Stephanie Meyer North Haven CT

175

13

355

32:19

10:25/M

 
Top

Women 14 to 18

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mara Lieberman Hamden CT

150

18

40

20:57

6:45/M

2

Kelly Russo Norwalk CT

400

17

86

23:13

7:29/M

3

Claire Corporon Stamford CT

57

15

110

24:00

7:45/M

 
Top

Women 19 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kelly Bergeron Wallingford CT

303

25

26

20:08

6:30/M

2

Lacey Vogel Woodbridge CT

264

22

32

20:27

6:36/M

3

Kayleigh Brooks North Haven CT

29

20

46

21:15

6:51/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Emily Hill Hamden CT

110

32

83

23:10

7:28/M

2

Jennifer Lacoske Milford CT

415

32

96

23:37

7:37/M

3

Huoy Walsh Milford CT

265

35

104

23:52

7:42/M

 
Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Lisa Romanchick Trumbull CT

463

47

58

22:08

7:08/M

2

Caitlin Bosse Fairfield Beach CT

27

40

114

24:04

7:46/M

3

Linda Cordova Hamden CT

444

47

135

24:54

8:02/M

 
Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Carol Chiappone Woodbridge CT

411

52

131

24:45

7:59/M

2

Denise Stein Orange CT

251

51

163

25:45

8:18/M

3

Dorothy Lupariello Shelton CT

155

57

166

25:48

8:19/M

 
Top

Women 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Janet Voelpert Shelton CT

263

65

123

24:29

7:54/M

2

Barb Troy Milford CT

4

63

352

32:16

10:25/M

3

Maryann Pincheon Milford CT

210

62

390

35:25

11:25/M

 
Top

Women 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

345

73

291

30:03

9:42/M

2

Patty Carton Stratford CT

40

74

378

34:04

10:59/M

3

J. Ann Lee Stamford CT

140

73

450

52:40

16:59/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Matt Klein Trumbull CT

346

18

1

16:17

5:15/M

 
Top

Men 9 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kieran Haug Seymour CT

416

9

44

21:03

6:47/M

2

Azaan Dawson New Haven CT

466

8

45

21:03

6:47/M

3

Kevin Splan Shelton CT

243

9

242

28:23

9:09/M

 
Top

Men 10 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Zannis Milford, CT

274

11

75

22:46

7:21/M

2

Michael Loschiavo Milford CT

337

10

77

22:51

7:22/M

3

Gino Esposito Milford CT

316

13

95

23:31

7:35/M

 
Top

Men 14 to 18

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Calvin Park Trumbull CT

349

16

6

17:24

5:37/M

2

Ryan Fox Danbury CT

397

15

11

18:22

5:55/M

3

Dan McCabe Orange CT

167

17

14

18:41

6:02/M

 
Top

Men 19 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Nicholas Migani Griswold CT

422

22

2

16:24

5:17/M

2

Andrew Sullivan Fairfield CT

376

22

3

16:35

5:21/M

3

Rich Marcello Fairfield CT

352

21

4

17:00

5:29/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ian Hill Hamden CT

111

30

7

17:30

5:39/M

2

Gregory Kyrytschenko Seymour CT

377

33

9

17:59

5:48/M

3

Jeremy Muratore Milford CT

407

34

21

19:36

6:19/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Anthony Kelly Fairfield CT

398

48

17

19:09

6:11/M

2

Mario Longo Cheshire CT

410

40

22

19:38

6:20/M

3

Kurt Ogren Seymour CT

194

43

24

19:51

6:24/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Frank Tiroletto Orange CT

348

52

15

18:55

6:06/M

2

Timothy Beach Prospect CT

12

51

28

20:17

6:33/M

3

Harold Etherington Durham CT

323

50

42

21:02

6:47/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rich Steeves Guilford CT

250

62

68

22:27

7:15/M

2

John Courtmanche New Haven CT

59

69

74

22:43

7:20/M

3

David Hill Hamden CT

109

60

94

23:29

7:35/M

 
Top

Men 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Linwood Schulte Milford CT

232

74

342

31:49

10:16/M

2

Alexander Metro New Haven CT

174

71

363

32:57

10:38/M

3

Brian Lee Stamford CT

138

73

366

33:26

10:47/M

 
Top

Male 80 to 89

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jim Stevens Trumbull CT

324

80

400

36:22

11:44/M

2

Herman Bershtein Hamden CT

18

86

447

48:39

15:42/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com