HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Autumn On The Sound
October 14, 2012 - 5K
West Haven, CT

OVERALL WINNERS

Jeffrey Townsend, Woodbridge, CT - 18:09
Sara Zuba, Milford, CT - 21:14

Mens Winner Womens Winner

Timing & Results by:
hitektime.jpg


LOCATION
West Haven
Convention Center
WEATHER
62 Degrees
Clounds - WIND!

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Jeffrey Townsend                  Woodbridge  CT        317    40   M   ***** 40-49      18:09    5:51/M             
       2    Kevin Wooden                      North Haven  CT       298    33   M       1 30-39      18:25    5:56/M             
       3    Joel Bender                       Bedford  NY           280    43   M       1 40-49      18:42    6:02/M             
       4    Todd Forselius                    Cheshire  CT          245    44   M       2 40-49      19:04    6:09/M             
       5    Ray Wise                          Hartford  CT           29    57   M       1 50-59      19:13    6:12/M             
       6    Fred Scalzi                       Naugatuck  CT         268    54   M       2 50-59      19:34    6:19/M             
       7    Jason Kudron                      East Haven  CT         69    31   M       2 30-39      19:38    6:20/M             
       8    Christopher Granucci              Wallingford  CT       251    24   M       1 20-29      19:41    6:21/M             
       9    Chris Burnham                     East Haven  CT        263    39   M       3 30-39      19:51    6:24/M             
      10    Kurt Ogren                        Seymour  CT             6    43   M       3 40-49      19:55    6:25/M             
      11    Dave Chameides                    Oxford  CT            219    54   M       3 50-59      20:37    6:39/M             
      12    Tom Fatone                        Shelton  CT           297    44   M       4 40-49      20:39    6:40/M             
      13    Darrell Adler                     North Branford  CT    307    37   M       4 30-39      20:49    6:43/M             
      14    David Moeller                     Northford  CT         254    12   M       1  1-12      20:56    6:45/M             
      15    Brian Elliott                     West Haven  CT         68    40   M       5 40-49      21:04    6:48/M             
      16    Jon Hawes                         West Haven  CT        242    38   M       5 30-39      21:07    6:49/M             
      17    Mike Ruospo                       Stratford  CT           3    48   M       6 40-49      21:10    6:50/M             
      18    J Schultz                         Milford  CT           312    36   M       6 30-39      21:11    6:50/M             
      19    Sara Zuba                         Milford  CT           301    29   F   ***** 20-29      21:14    6:51/M             
      20    Brandon Campbell                  Stamford  CT           57    30   M       7 30-39      21:20    6:53/M             
      21    John Bazyk                        Shelton  CT            42    41   M       7 40-49      21:23    6:54/M             
      22    Marnie Dickens                    New Haven  CT         241    37   F       1 30-39      21:27    6:55/M             
      23    Thompson Bill                     Derby  CT              49    51   M       4 50-59      21:29    6:56/M             
      24    Salvador Mujica                   Porter  IN             51    52   M       5 50-59      21:40    6:59/M             
      25    Rich Steeves                      Guilford  CT           10    62   M       1 60-69      21:47    7:02/M             
      26    Michelle Berglund                 West Haven  CT         52    23   F       1 20-29      21:58    7:05/M             
      27    Huoy Walsh                        New Haven  CT          94    36   F       2 30-39      21:59    7:05/M             
      28    Kristin Henderson                 No.haven  CT          238    48   F       1 40-49      22:06    7:08/M             
      29    Colin Kuecherer                   Branford  CT           44    29   M       2 20-29      22:12    7:10/M             
      30    Kevin Carmody                     West Haven  CT         53    26   M       3 20-29      22:23    7:13/M             
      31    Chance Morsey                                           274    44   M       8 40-49      22:28    7:15/M             
      32    Justin Hyndman                    Shelton  CT            97    25   M       4 20-29      22:32    7:16/M             
      33    Susanne Navas                     Southbury  CT         257    42   F       2 40-49      22:35    7:17/M             
      34    Mark Milano                       West Haven  CT         70    52   M       6 50-59      22:35    7:17/M             
      35    Ken Elmer                         Orange  CT            302    55   M       7 50-59      22:37    7:18/M             
      36    Adrian Figueroa                   West Haven  CT        209    34   M       8 30-39      22:38    7:18/M             
      37    Dana Kent                         Cheshire  CT           20    50   M       8 50-59      22:40    7:19/M             
      38    Gordon Bennett                    Shelton  CT             9    52   M       9 50-59      22:43    7:20/M             
      39    Guy Blomquist                     Branford  CT          211    48   M       9 40-49      22:48    7:21/M             
      40    T J Graham                        Manchester  CT        282    26   M       5 20-29      22:49    7:22/M             
      41    Matti Rinta-Turri                 Fairfield  CT         235    60   M       2 60-69      22:52    7:23/M             
      42    Brian Fidler                      West Haven  CT          8    41   M      10 40-49      23:16    7:30/M             
      43    Justin Boxwell                    Milford  CT            37    27   M       6 20-29      23:22    7:32/M             
      44    Brian McCabe                      Orange  CT            304    50   M      10 50-59      23:32    7:35/M             
      45    Dan Johnson                       Milford  CT           212    33   M       9 30-39      23:38    7:37/M             
      46    Ed Gittines                       Southbury  CT         259    43   M      11 40-49      23:42    7:39/M             
      47    Mark Consorte                     West Haven  CT         25    42   M      12 40-49      23:48    7:41/M             
      48    Daniel Head                       Stratford  CT         217    39   M      10 30-39      23:52    7:42/M             
      49    Guy Pulino                        Moodus  CT              4    67   M       3 60-69      24:12    7:48/M             
      50    Jason Perrone                     West Haven  CT        239    38   M      11 30-39      24:15    7:49/M             
      51    Joseph Janik                      Milford  CT            64    32   M      12 30-39      24:18    7:50/M             
      52    Kyoko Hayashi                     Brooklyn  NY           43    35   F       3 30-39      24:22    7:52/M             
      53    Jonathan Drost                    West Haven  CT        208    31   M      13 30-39      24:23    7:52/M             
      54    Joe Burden                        Monroe  CT            249    54   M      11 50-59      24:25    7:53/M             
      55    Meghan Yeager                     Milford  CT            22    28   F       2 20-29      24:27    7:53/M             
      56    John Sirella                      Stratford  CT          14    60   M       4 60-69      24:28    7:54/M             
      57    Tracy Mooney                      West Haven  CT        276    48   F       3 40-49      24:30    7:54/M             
      58    Jenny Ames                        Shelton  CT           220    31   F       4 30-39      24:34    7:55/M             
      59    Maureen Devlin                    Milford  CT           290    57   F       1 50-59      24:43    7:58/M             
      60    George Weber                      West Haven  CT        227    62   M       5 60-69      24:45    7:59/M             
      61    Kate Bonnano                      Ellington  CT         247    10   F       1  1-12      24:46    7:59/M             
      62    Tony Bonanno                      Ellington  CT         246    47   M      13 40-49      24:47    8:00/M             
      63    Greg Borbas                       Durham  CT            309    51   M      12 50-59      24:48    8:00/M             
      64    Alexandra Gittines                Southbury  CT         260    41   F       4 40-49      24:56    8:03/M             
      65    William Eurle                     Hamden  CT            308    68   M       6 60-69      24:59    8:04/M             
      66    Sal Terranova                     Milford  CT           288    54   M      13 50-59      25:07    8:06/M             
      67    Robert Saley                      West Haven  CT         71    53   M      14 50-59      25:11    8:07/M             
      68    Michael Adams                     West Haven  CT        284    27   M       7 20-29      25:15    8:09/M             
      69    Shannon Flynn                     North Haven  CT       306    41   M      14 40-49      25:21    8:11/M             
      70    Lee Angelo Brandley               Bridgeport  CT         61    22   M       8 20-29      25:24    8:12/M             
      71    Jack Cronan                       Branford  CT           12    66   M       7 60-69      25:25    8:12/M             
      72    Tim Clark                         Middlefield  CT       210    48   M      15 40-49      25:26    8:12/M             
      73    John Russell                      Milford  CT            72    24   M       9 20-29      25:26    8:12/M             
      74    Michelle Theigard                 North Branford  CT    266    13   F       1 13-15      25:28    8:13/M             
      75    Craig Thompson                    Naugatuck  CT         285    32   M      14 30-39      25:35    8:15/M             
      76    Jake Maher                        North Branford  CT    311    26   M      10 20-29      25:36    8:15/M             
      77    Melissa Warriner                  North Branford  CT    310    28   F       3 20-29      25:36    8:15/M             
      78    Beth Peterson                     West Haven  CT        275    48   F       5 40-49      25:40    8:17/M             
      79    Melissa Wong                      Wallingford  CT        81    22   F       4 20-29      25:41    8:17/M             
      80    Richard Simons Jr                 North Branford  CT    215    50   M      15 50-59      25:41    8:17/M             
      81    Ryan Brunelle                     Monroe  CT            244    37   M      15 30-39      25:45    8:18/M             
      82    Stephanie Ramsey                  Shelton  CT            28    28   F       5 20-29      25:46    8:19/M             
      83    Paul Ribnicky                     Stratford  CT          11    57   M      16 50-59      26:02    8:24/M             
      84    Kevin Ryan                        Orange  CT            281    53   M      17 50-59      26:03    8:24/M             
      85    Blaine Boxwell                    Milford  CT            36    51   M      18 50-59      26:12    8:27/M             
      86    Nicolette Jacome                  West Haven  CT         39    23   F       6 20-29      26:20    8:30/M             
      87    Joe Steele                        New Haven  CT         278    58   M      19 50-59      26:20    8:30/M             
      88    Angel Bruno                       Milford  CT            21    49   M      16 40-49      26:30    8:33/M             
      89    Sarah Anastasio                   North Branford  CT    255    12   F       2  1-12      26:40    8:36/M             
      90    Jane Hunter                       Southbury  CT         262    40   F       6 40-49      26:44    8:37/M             
      91    Michael Moore                     Bethany  CT           303    26   M      11 20-29      26:55    8:41/M             
      92    Linda Goldstein                   Fairfield  CT          45    60   F       1 60-69      26:55    8:41/M             
      93    Liz Jansen                        Stratford  CT          24    46   F       7 40-49      26:59    8:42/M             
      94    Bill Navas                        Southbury  CT         258    46   M      17 40-49      27:00    8:43/M             
      95    Robert Bove                       East Haven  CT        314    28   M      12 20-29      27:03    8:44/M             
      96    Susan See                         North Haven  CT       287    44   F       8 40-49      27:05    8:44/M             
      97    Michael Smith                     Trumbull  CT          294    59   M      20 50-59      27:06    8:45/M             
      98    Sam Chameides                     Oxford  CT            291    24   M      13 20-29      27:10    8:46/M             
      99    Michael Ouellette                 Milford  CT            38    44   M      18 40-49      27:15    8:47/M             
     100    Jason Anderson                    East Haven  CT        286    25   M      14 20-29      27:16    8:48/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     101    Antoine Hayward                   West Haven  CT        283    30   M      16 30-39      27:16    8:48/M             
     102    Corey Hutchnson                   Wallingford  CT       236    25   M      15 20-29      27:18    8:48/M             
     103    Armando Pereira                   Milford  CT           216    56   M      21 50-59      27:24    8:50/M             
     104    Michelle Hawes                    West Haven  CT        240    36   F       5 30-39      27:32    8:53/M             
     105    Danielle Visconti                 Stratford  CT         299    34   F       6 30-39      27:57    9:01/M             
     106    Laura Peters                      Orange  CT            221    45   F       9 40-49      28:02    9:03/M             
     107    Donna O'Reilly                    Stratford  CT         253    59   F       2 50-59      28:09    9:05/M             
     108    Greg Filgate                      Dalton  NH             34    30   M      17 30-39      28:15    9:07/M             
     109    Lauren Stelmaszyzk                Northford  CT         252    12   F       3  1-12      28:20    9:08/M             
     110    Jennifer Aiello                   Gales Ferry  CT       271    32   F       7 30-39      28:22    9:09/M             
     111    Sharon Powers                     North Haven  CT       289    32   F       8 30-39      28:31    9:12/M             
     112    Padraig Martin                    Hamden  CT            202    36   M      18 30-39      28:34    9:13/M             
     113    Joanne Shove                      Clinton  CT            58    39   F       9 30-39      28:38    9:14/M             
     114    Douglas Hurlburt                  West Haven  CT        256    24   M      16 20-29      28:41    9:15/M             
     115    Peter Johnson                     North Haven  CT       201    59   M      22 50-59      28:47    9:17/M             
     116    Salvatore Lanzofano               Meriden  CT           226    55   M      23 50-59      28:51    9:18/M             
     117    Monica Roche                      Fairfield  CT         229    73   F       1 70-79      28:53    9:19/M             
     118    Daniel Nardini                    Plantsville  CT        56    54   M      24 50-59      28:57    9:20/M             
     119    Chris Carr                        New Haven  CT         223    49   M      19 40-49      28:57    9:20/M             
     120    Lauren Piontek                    West Haven  CT        277    23   F       7 20-29      29:02    9:22/M             
     121    Lauren Lombardi                   Milford  CT            66    26   F       8 20-29      29:07    9:24/M             
     122    Richard Zbrozck                   Berlin  CT            272    65   M       8 60-69      29:14    9:26/M             
     123    Clara Ruiz                        New Haven  CT         224    53   F       3 50-59      29:20    9:28/M             
     124    Laura Ranciato                    Hamden  CT             35    26   F       9 20-29      29:27    9:30/M             
     125    Marissa St. Germain               Manchester  NH         82    21   F      10 20-29      29:28    9:30/M             
     126    Kelly Watts                       West Haven  CT         89    33   F      10 30-39      29:30    9:31/M             
     127    Jennifer Morsey                   Danbury  CT           273    36   F      11 30-39      29:38    9:34/M             
     128    Rose Howard                       Shelton  CT           248    55   F       4 50-59      29:41    9:35/M             
     129    Whitney Lavery                    Milford  CT            96    25   F      11 20-29      29:42    9:35/M             
     130    Amy Tufano                        Ansonia  CT            95    26   F      12 20-29      29:43    9:35/M             
     131    John Bennett                      Milford  CT           243    39   M      19 30-39      30:07    9:43/M             
     132    Kim Remetta                       Milford  CT           315    57   M      25 50-59      30:09    9:44/M             
     133    Michelle Lawler                   East Haven  CT        313    30   F      12 30-39      30:17    9:46/M             
     134    Donna Cramond                     Monroe  CT            218    63   F       2 60-69      30:18    9:46/M             
     135    Neal Wellins                      Cheshire  CT          250    69   M       9 60-69      30:26    9:49/M             
     136    Christopher Piercey               North Branford  CT    230    39   M      20 30-39      30:35    9:52/M             
     137    Scott Pedersen                    Northford  CT         234    44   M      20 40-49      30:37    9:53/M             
     138    Allison Feeney                    Hamden  CT             54    21   F      13 20-29      30:50    9:57/M             
     139    Madeline Wilson                   Northford  CT         265    12   F       4  1-12      31:09   10:03/M             
     140    Karl Wilson                       Northford  CT         264    43   M      21 40-49      31:11   10:04/M             
     141    Matt Bennett                      North Haven  CT       296    37   M      21 30-39      31:14   10:05/M             
     142    Keri McCarty                      West Haven  CT        316    46   F      10 40-49      31:18   10:06/M             
     143    Thompson Karen                    Derby  CT              50    49   F      11 40-49      31:32   10:10/M             
     144    Francis Saunders                  Hamden  CT             88    38   M      22 30-39      31:46   10:15/M             
     145    Heather Monoson                   Shelton  CT            74    33   F      13 30-39      31:52   10:17/M             
     146    Christopher Monoson               Shelton  CT            73    35   M      23 30-39      31:52   10:17/M             
     147    Patty Slavin                      Southbury  CT         231    50   F       5 50-59      31:54   10:17/M             
     148    John Merritt                      Stratford  CT          86    38   M      24 30-39      31:56   10:18/M             
     149    Leniz Orozco                      New Haven  CT          33    26   F      14 20-29      32:02   10:20/M             
     150    Chris Manner                      North Branford  CT    267    48   M      22 40-49      32:06   10:21/M             
     151    Bill Lombardi                     Milford  CT            65    56   M      26 50-59      32:07   10:22/M             
     152    Larissa Ostronski                 No.haven  CT          295    13   F       2 13-15      32:08   10:22/M             
     153    Alyssa Estabrook                  No.haven  CT          214    14   F       3 13-15      32:08   10:22/M             
     154    Patty Carton                      Stratford  CT         100    74   F       2 70-79      32:20   10:26/M             
     155    Kevin Hurley                      Wallingford  CT       222    59   M      27 50-59      32:25   10:27/M             
     156    Gina Adante                       West Haven  CT         77    22   F      15 20-29      32:27   10:28/M             
     157    Randall Boucher                   West Haven  CT         13    59   M      28 50-59      32:30   10:29/M             
     158    Katy Hunter                       Southbury  CT         261    10   F       5  1-12      32:31   10:29/M             
     159    Melanie Champion                  Meriden  CT           232    54   F       6 50-59      32:35   10:31/M             
     160    Tom Green                         Danbury  CT            17    70   M       1 70-79      32:46   10:34/M             
     161    Tom Clifford                      Ansonia  CT            26    62   M      10 60-69      32:48   10:35/M             
     162    Lauren Johnson                    Fairfield  CT          99    29   F      16 20-29      32:52   10:36/M             
     163    Cynthia Moreno                    Shelton  CT            60    20   F      17 20-29      33:15   10:44/M             
     164    Darlene Merritt                   Stratford  CT          85    38   F      14 30-39      33:20   10:45/M             
     165    Arturo Moreno                     Shelton  CT            59    54   M      29 50-59      33:43   10:53/M             
     166    Thea Morin                        Stratford  CT          84    37   F      15 30-39      34:02   10:59/M             
     167    Donald Brombacker                 Wallingford  CT        23    73   M       2 70-79      34:28   11:07/M             
     168    Donna Sawicki                     New Haven  CT         237    47   F      12 40-49      34:50   11:14/M             
     169    Audrey Petschek                   Newtown  CT           279    48   F      13 40-49      35:13   11:22/M             
     170    Tracy Gramesty                    Milford  CT           305    35   F      16 30-39      35:32   11:28/M             
     171    Kristin Bertolini                 West Haven  CT         63    29   F      18 20-29      35:38   11:30/M             
     172    Roxanne Morales                   Bridgeport  CT         62    27   F      19 20-29      35:44   11:32/M             
     173    Bill Moeller                      Northford  CT         270    44   M      23 40-49      36:04   11:38/M             
     174    Dawn Ramic                        Orange  CT             75    45   F      14 40-49      36:05   11:38/M             
     175    Nancy Hamby                       Norwich  CT           300    47   F      15 40-49      36:17   11:42/M             
     176    David Deubro                      Trumbull  CT          292    41   M      24 40-49      36:23   11:44/M             
     177    Verna Long                        Milford  CT            27    43   F      16 40-49      36:54   11:54/M             
     178    James Harris                      North Haven  CT        18    62   M      11 60-69      37:46   12:11/M             
     179    Brian Burke                       Beacon Falls  CT      293    41   M      25 40-49      38:25   12:24/M             
     180    Jane Shelly                       Stamford  CT          204    59   F       7 50-59      38:29   12:25/M             
     181    Tami Stanford                     Orange  CT             41    42   F      17 40-49      39:04   12:36/M             
     182    Edward Snyder                     Wallingford  CT       233    66   M      12 60-69      39:06   12:37/M             
     183    Florene Nichols                   Milford  CT            46    52   F       8 50-59      40:13   12:58/M             
     184    Joe Bouley                        Derby  CT             228    37   M      25 30-39      40:18   13:00/M             
     185    Lisa Kelleher                     Stratford  CT          30    50   F       9 50-59      40:19   13:00/M             
     186    Colin Kelleher                    Stratford  CT          31    54   M      30 50-59      41:13   13:18/M             
     187    Jay Clifford                      West Haven  CT        206    33   M      26 30-39      42:05   13:35/M             
     188    John Clifford                     West Haven  CT         91    63   M      13 60-69      42:06   13:35/M             
     189    Andi Hernandez                    Stratford  CT          80    30   F      17 30-39      44:06   14:14/M             
     190    Way Hedding                       Niantic  CT           225    63   M      14 60-69      44:40   14:25/M             
     191    Edward Regner                     Torrington  CT         16    84   M       1 80-89      45:09   14:34/M             
     192    Herman Bershtein                  Hamden  CT             87    87   M       2 80-89      46:01   14:51/M             
     193    George Whitney                    Brattleboro  VT        93    93   M       1 90-99      46:13   14:55/M             
     194    Stacy Perillo                     Stratford  CT         205    37   F      18 30-39      49:30   15:58/M             
     195    Don Osborne                       Branford  CT           90    90   M       2 90-99      1:00:46   19:36/M             
     196    Ann Onton                         Woodbridge  CT        213    69   F       3 60-69      1:01:26   19:49/M             


Age Division Results


Men:1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99
Women: 1-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sara Zuba Milford CT

301

29

19

21:14

6:51/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jeffrey Townsend Woodbridge CT

317

40

1

18:09

5:51/M

 
Top

Female 12 And Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kate Bonnano Ellington CT

247

10

61

24:46

7:59/M

2

Sarah Anastasio North Branford CT

255

12

89

26:40

8:36/M

3

Lauren Stelmaszyzk Northford CT

252

12

109

28:20

9:08/M

 
Top

Male 12 And Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

David Moeller Northford CT

254

12

14

20:56

6:45/M

 
Top

Female 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Michelle Theigard North Branford CT

266

13

74

25:28

8:13/M

2

Larissa Ostronski No.haven CT

295

13

152

32:08

10:22/M

3

Alyssa Estabrook No.haven CT

214

14

153

32:08

10:22/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Michelle Berglund West Haven CT

52

23

26

21:58

7:05/M

2

Meghan Yeager Milford CT

22

28

55

24:27

7:53/M

3

Melissa Warriner North Branford CT

310

28

77

25:36

8:15/M

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Christopher Granucci Wallingford CT

251

24

8

19:41

6:21/M

2

Colin Kuecherer Branford CT

44

29

29

22:12

7:10/M

3

Kevin Carmody West Haven CT

53

26

30

22:23

7:13/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Marnie Dickens New Haven CT

241

37

22

21:27

6:55/M

2

Huoy Walsh New Haven CT

94

36

27

21:59

7:05/M

3

Kyoko Hayashi Brooklyn NY

43

35

52

24:22

7:52/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kevin Wooden North Haven CT

298

33

2

18:25

5:56/M

2

Jason Kudron East Haven CT

69

31

7

19:38

6:20/M

3

Chris Burnham East Haven CT

263

39

9

19:51

6:24/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kristin Henderson No.haven CT

238

48

28

22:06

7:08/M

2

Susanne Navas Southbury CT

257

42

33

22:35

7:17/M

3

Tracy Mooney West Haven CT

276

48

57

24:30

7:54/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joel Bender Bedford NY

280

43

3

18:42

6:02/M

2

Todd Forselius Cheshire CT

245

44

4

19:04

6:09/M

3

Kurt Ogren Seymour CT

6

43

10

19:55

6:25/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Maureen Devlin Milford CT

290

57

59

24:43

7:58/M

2

Donna O'Reilly Stratford CT

253

59

107

28:09

9:05/M

3

Clara Ruiz New Haven CT

224

53

123

29:20

9:28/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ray Wise Hartford CT

29

57

5

19:13

6:12/M

2

Fred Scalzi Naugatuck CT

268

54

6

19:34

6:19/M

3

Dave Chameides Oxford CT

219

54

11

20:37

6:39/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Linda Goldstein Fairfield CT

45

60

92

26:55

8:41/M

2

Donna Cramond Monroe CT

218

63

134

30:18

9:46/M

3

Ann Onton Woodbridge CT

213

69

196

1:01:26

19:49/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rich Steeves Guilford CT

10

62

25

21:47

7:02/M

2

Matti Rinta-Turri Fairfield CT

235

60

41

22:52

7:23/M

3

Guy Pulino Moodus CT

4

67

49

24:12

7:48/M

 
Top

Female 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

229

73

117

28:53

9:19/M

2

Patty Carton Stratford CT

100

74

154

32:20

10:26/M

 
Top

Male 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tom Green Danbury CT

17

70

160

32:46

10:34/M

2

Donald Brombacker Wallingford CT

23

73

167

34:28

11:07/M

 
Top

Male 80 to 89

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Edward Regner Torrington CT

16

84

191

45:09

14:34/M

2

Herman Bershtein Hamden CT

87

87

192

46:01

14:51/M

 
Top

Male 90 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

George Whitney Brattleboro VT

93

93

193

46:13

14:55/M

2

Don Osborne Branford CT

90

90

195

1:00:46

19:36/M

 


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com